LICHT EN BLOEMEN IN GOES Vrouwen MIDDELBURGS RECREATIE-OORD „T00RENVUET" KRIJGT VORM JONGESMOKKELAAR VERVOERDE KALVEREN IN PERSONENAUTO DE ARBEIDSTIJDEN VOOR DE KANAALZONE-INDUSTRIE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1981. IN EEN SPROOKJESSFEER De feestweek ving aan Goes he,eft zich In feesttooi gestoken. Enkele duizenden lichtjes hebben de schilderachtige vesten en kaden in een sprookjesland omgetoverd. Op de Markt aan de voet van het verlichte stadhuis en Marla-Magdalenakerk baadt het grote bloemen- en fruitmozaiek met het Goese wapen in een zee van licht en de winkeliers steken elkaar naar de kroon met de meest smaakvolle etalages en gevelverlichtingen. Honderden bezoekers vulden Dinsdagavond de feesteiyk versierde en verlichte winkelstraten, terwjjl de locaaltrein de bezoekers nauwelijks kon verwerken en zich vaak met moei te door de grote mensenmenigte een weg moest banen. De Goese bloemen en lichtweek is gestart en vergissen we ons niet, dan belooft dit fcstyn een succes te worden en dan zal het volgend jaar mogelijk moeten zyn, geheel Goes in het licht en de bloemetjes te zetten. Tenslotte bracht de heer Moermond nog ver schillende personen dank, die zich bij zonder verdienstelijk maakten bij de vele voorbereidingen, o.m. de heer J. M. Menler. De heer A,. Vermaire memoreerde als voorzitter van de contactcommis sie uit de middenstandsverenigingen de erkentelijkheid van de winkeliers en sprak de hoop uit dat zij, die dit maal nog achterbleven bij de finan ciering van het festijn, dit volgend jaar zullen goedmaken. Met het ontsteken van de verlich ting boven het bloemen- en fruitmo zaiek op de Markt opende burgemees ter Ten Kate daarop officieel het feest. „Euphonia" dat in de tent con certeerde, bracht het Zeeuws volks lied ten gehore. Massa's werk is er de laatste dagen verzet en trouwens ook de gehele Dinsdag werd nog in beslag genomen voor de vele voorbereidingen tot dit festjjn. Toen echter des avonds om half acht het gemeentebestuur zich met de raadsleden, het comité „Geza menlijk Overleg en Samenwerking" en vele genodigden in de raadszaal verzamelde voor de officiële opening, was alles ver gereed. De burgemeester, mr. W. C. ten Kate sprak woorden van dank aan het comité „G.O.E.S." dat reeds zo snel na de oprichting een grote acti viteit heeft ontwikkeld en een derge lijk feest wist te organiseren. Dit helpt de centrale positie van Goes uit bouwen en verstevigen. CENTRUMGEMEENTE. De voorzitter van het comité, de heer M. Moermond, bracht dank aan het college van B. en W. voor het ge nomen initiatief tot oprichting van dit comité, dat metterdaad gezamen lijk'overleg en samenwerking tot uit gangspunt heeft om Goes te maken wat net is: centrumgemeente van Zeeland. De tijd van voorbereiding is thans kort geweest en de geldinza meling heeft nog niet een ten volle bevredigend resultaat gehad. Het co mité zal echter verder blijven werken Advertentie KIESPIJN! m Miinhardt'» Kiespijnpoeder? Doot 45 et. Vergadering Vrouwenbond Partij van de Arbeid. GEWEST ZEELAND TE VULSSINGEN BIJEEN. De Vrouwenbond van de Party van de Arbeid in het Gewest Zeeland, kwant gisteren voor de zesde maal na de bevrijding in jaarvergadering bij-' een. De bijeenkomst, die 'in genouw „Unitas" te Vlissingen werd gehou. den, trok veel belangstelling. Uit alle delen van Zeeland waren de léden naar Vlissingen gekomen. Presidente was mevr. De Vlieger, die het openingswoord uitsprak In de morgenvergaderingsprak mevr. D. Ploeg, lid van liet Hoofd-: bestuur der Party van de Arbeid en mét ingang van 18 September a.s. lid der Tweede Kamer, over „De vrouw in de Party van de Arbeid". In deze moeilijke tyden, aldus mevr. Ploeg, valt het voor de vrouw niet mee om zich met de politiek te be moeien. Huiselijke zorgen eisen maar al te veel de aandacht op. Ook de vrouw echter moet weten, waarvoor «ij zal komen te staan in de naaste toekomst. Spreekster gaf te kennen, dat een goede organisatie van socia listische vrouwen in de Partij van de Arbeid de party altijd ten goede moet komen. Met het oog op de winter- campagne. aldus spreekster, is het van het grootste belang, medé in verband met de komende verkiezin gen, dat de vrouw in de partij goed geschoold wordt en dat zij propagan da voert „van vrouw tot vrouw". Door de oorlog is de vrouw zich be wust geworden, dat zij in het politieke leven evenzeer een rol speelt. Spreekster besloot met de woor den: „De Partij van de Arbeid zou het zeer betreuren, indien de vrou wenorganisatie haar medewerking oplegde". Des middags verzorgde de afd. Vlissingen van de Vrouwenbond van de P.v.d.A, het programma. Mevr, Vertrecht en mevr. Marion zongen enkele liederen en rnèj. van Heulen verzorgde dé declamatie en aan het eind van de bijeenkomst werd nog een vlaggènspel opgevoerd, waarbij alle vlaggen van net „Verenigd Europa" te zien waren. Mosselvissersvloot voer uit De jacht op het zaad is begonnen. De gehele Zeeuwse mosselvissers vloot is gisteren bij zonsopgang, toen de mosselzaadbanken voor de publie ke visserij werden opengesteld, uitge varen om te gaan vissen op mossel zaad. Dit is thans, zoals bekend, voor de Zeeuwse mosselkwekers een zeer be gerenswaardig artikel, want niemand was nog in de gelegenheid om na de schade, aangericht door de mosselpa rasiet. die ook het mosselzaad te gronde richtte, opnieuw zijn percelen te bezaaien en niemand kon voorzien, dat de mosselparasiet dit jaar geen schade zou doen. Mosselzaad is geconstateerd op di verse plaatsen in en buiten Zeeland. Hec wórdt niet zelden daar aange troffen, waar men het 't laatst zou verwachten, bijvoorbeeld in de Wes- terschelde, waarin toch geen mosse len worden gekweekt. De ontdekking van banken is vaak te danken aan garnalenvissers. Of er in en buiten de Zeeuwse stro men sprake is van overvloedige zaad- val in uitgestrekte hoeveelheden, is nog van geen enkele plaats bekend. Dc practijk zal dit moeten uitwijzen. Het r Visserybestuur houdt rekening met een matige zaadval, welke niet te vergelyken is met die op de Wad den. Bevredigende mosselvangst. In de week van 2 tot en met 8 September werden door de kwekers uit Bruinisse naar de handelaren te Tholen en Yerseke vervoerd 4520 tonnen mosselen, met een visgewicht van 20 tot 26 kg. Een alleszins be vredigende hoeveelheid. DE PLEZIERTREIN. Intussen genoten de verlichte win kelstraten cn de diverse attracties reeds een drukke Voordat de trein zijn rit langs de bloemenversiering en ver lichting maakte, hadden reeds vele tientallen van deze .aardige attractie gebruik gemaakt. En terwijl het ge meentebestuur dc stad vanuit de trein bewonderde, stroomden honder den het „Station Beurs" op de Markt binnen. Op het „perron" ontstonden enige hachelijke momenten en de trein kreeg by terugkeer een ware belegering te verduren. DE VERLICHTING. Hoewel de vele bloemenversieringen ook overdag een bijzonder feestelijk aanzien aan de stad geven, valt in de avonduren wel bijzonder veel te ge nieten. Via het stadhuis en de kerk, waarvan de schoonheid in de stralen van de schijnwerpers nog meer tot uitdrukking komt, voert de trein zijn passagiers langs de Jac. Valckestraat en de Oostsingel waar de paddestoe len en schijnwerpers aan de bloemen- partijen en bomengroepen een fantas- tisfche aanblik geven. Ook de fontei nen, met hun wisselende kleuren ver hogen niet weinig de sprookjesachti ge sfeerAan het eind van de rondrit maken de prachtige verlichte en ver sierde oude gevels aan de Kade, met: de weerspiegeling in de gelukkig nog niet gedempte haven het ge heel tot iets wel zeer bijzonders. r P.Z.C.-vraagtekenman verovert Goes. Temidden van vlaggen, bloe men. groen en duizenden lich tjes heeft met de aanvang van de Goese Bloemen- en Licht week een wel zeer byzondere bezoeker ztfn intrede in Goes gedaan. Een keurig en tegelijk potsicriyk uitgedoste figuur, waarin allerlei staatslieden, ar. tisten en andere beroemde man nen zyn uitgebeeld. U raadt het misschien al: de P.Z.C.-vraag tekenman is in de stad. Maar met délt te raden alleen komt men er niet. Hij draagt hon derd gulden in de zak en een deel hiervan kan ook in uw be zit komen. Wat te doen? Al leen de vraagtekenman eens goed bekijken en de etalages van onze adverteerders nauw keurig nagaan. In de etalages prijken kaarten soms wel eens wat verscholen om het niet al te gemakkelijk te ma ken en hierop staat een zij ner Kledingstukken of andere attributen vermeld. U noteert deze ijverig en wij zorgen voor de rest. De Vraagtekenman heeft reeds op de eerste dag een gro te populariteit verworven. Bij zyn wandeling door de straten had hij niet alleen veel bekijks, doch velen zijn reeds begonnen met het identificeren van zyn curiosa.' „O, die snor is van en die verlichte paraplu van..." waren de uitroepen van velen die de „sleutel" zochten naar de geldprijzen. Zag U hem nog niet Geen nood, iedere dag van de bloemen- en lichtweek zal hy Goes met een bezoek vereren. IN DE WONDERTUIN. Geheel in de sprookjessfeer waarin Goes thans leeft, Is ook de wonder- tuin in de stadhuiskelder. Hier ontrolt zich het sprookje van Assepoester voor het oog. Met de lichtgevende verf en de belichting wordt hier een prachtig effect bereikt. Toch is bü al dit schoons ook het meer zakelijke niet vergeten. In een ander deel van de stadhuiskelder is n.l. dc tentoonstelling te zien, welke een beeld geeft van de betekenis, die Goes heeft als centrumgemeente. Tot eu met 22 September zal men dit bloemen- en lichtfestyn in de Ganzenstad kunnen meemaken. Voor muziek wordt gezorgd! Behalve de plaatselijke muziek korpsen en bands zullen ook enkele gezelschappen uit de omgeving van de partij zijn. Zo zal Excelsior uit Kloetinge vanavond en op de slul- tingsavond concerteren, waarnaast Euterpe" uit Heinkenszand zich' Maandag 17 September in de tent zal laten -horen. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nie ren en maag. Bij apotheek en drogist 0.83, 2.08 en 7.94. Zweeds schip in Oostgat aan de grond en weer vlot In de nacht van Maandag op Dins dag is omstreeks één uur het 8674 ton metende Zweedse motorschip „Ferro- land" in het Oostgat ter hoogte van boei 6 („het Bankje van Zoutelan- de") aan de grond gelopen. De be manning van net schip verzocht om sleepboothulp. Twee sleepboten zhn daarna van Vlissingen uit vertrok ken om de Zweden assistentie te ver lenen. De hulp was evenwel niet meer nodig. Omstreeks kwart over zes kwam het schip op eigen kracht weer vlot. De sleepboten keerden naar Vlissingen terug. Begin van de bietencampagne. De bietencampagne zal. voor wat de afleveringen aan de Coöp. Sui kerfabriek Puttershoek betreft begin nen op 1 October a.s. KARPERS IN DE VISVIJVERS De aanleg van de speelweide en het openluchttheater is voltooid. Wie zich de toestand, waarin het ontluisterde buiten „Toorenvliet" aan de Koudekerkse weg te Middelburg na de oorlog en de inundatie verkeer de, voor de geest kan halen en er dezer dagen weer eens een blik op werpt, zal zich de ogen uitwrijven. Met man en macht wordt hier gewerkt om de stad een reereatie-oord te schenken, dat in de toekomst oud en jong volop gelegenheid' tot ontspanning zal bieden. Van deze arbeid ziet men voort durend méér resultaten; zo z\jn nu de speelweide voor de jengd en het openluchttheater gereed gekomen. Een jaar geleden pakten de Neder landse Heidemaatschappy en de D.U. W. de werkzaamheden: aan en iri No vember zal het een jaar geleden zijn, dat de eerste bomen en heesters plechtig in de grond' werden gezet. De stobben er waren honderden van deze weerspannige boomresten werden gerooid; de vijvers, die in Huizinga's, op „Toorenvliedt" spelen de roman „Adriaan en Olivier", zo'n grote rol spelen, werdenuitgediept, wandelpaden werden aangelegd ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Vlak over de grens belandde de wagen in een sloot. Gisteren stond voor de Economische Politierechter te Middelburg de 20-jarige Hulstenaar H. M. H. A. P. terecht, die ervan werd beschuldigd op 14 Juli jl. te Clinge een aantal kalveren over de grens te hebben ge smokkeld. Dit vervoer geschiedde op een nogal eigenaardige manier: acht kalveren werden geladen in een personenauto, waaruit de achterbank was verwijderd en vervolgens werd fuil-speed naar België gereden. Enige hon derden meters over de grens reed de jeugdige smokkelaar"met zyn wagen in een sloot, waarna hij de benen had genomen en zijn kalfjes aan hun lot had overgelaten. In de zitting ontkende verdachte ten stelligste by deze affaire betrok ken te zijn geweest. De auto, welke in beslag werd genomen, was nooit in bezit van hem of van zijn vader geweest, zo verklaarde hij. Een ge tuige kwam echter vertellen, aat de bewuste wagen door hem aan P. was verkocht en een ander zeide, dat hij de kalveren had helpen inladen en verdachte met zijn bewegelijke TOESLAG VOOR ZONDAGSARBEID Onderhandelingen zijn gaande Tussen de Bedrijfsunle voor de fabriekmatige bedrijven en de vijf grote industriële werkgeyers in de Kanaalzone van Oost Zeeuwsch Vlaanderen (de Azote, de Cokes, de Fhosphaat, Spiegelglas en W'alzenmolen) worden thans onderhandelingen gevoerd over een wijziging van de C.A.O., die enige tijd geleden werd ingevoerd. Deze C.A.O. waarvan voorzien was, dat zy zou gelden tot 31 December a.s., is nog niet door de Rijksbenildde- laars goedgekeurd, maar zij wordt wel toegepast. Bij de onderhandelingen over die C.A.O. werd vastgesteld, dat de ar beidstijd van 56 uren per week zo spoedig mogelijk zou worden terugge bracht tot 42 en 48 uren per week. Direct doorvoering van deze werktij den was niet mogelijk, omdat het aantal arbeiders uitgebreid diende te worden. In de toekomst wilde men komen tot een 3li ploegen-stelsel -148 arbeidsuren), waardoor de loon- inkomsten lager zouden worden. De vakbonden stellen nu voor be halve de 10 toeslag, die geldt voor alle uren, een supplement te geven voor Zondagarbeid van 100 (thans 50 voor Zaterdagmiddagarbeid van 50 (thans niets) en voor arbeid op Maandagmorgen tussen 0 en 6 uur van 25 (thans niets). De werkgevers willen de bestaande toeslagen handhaven. Deze week zal over de voorstellen van de vakbonden .onderhandeld wor den. Verwacht wordt, dat de toeslag van 100 voor Zondagsarbeid wel aanvaard zal worden. Bedrijfsleider ernstig gewond door tractor. De heer W. v. d. Linde, bedrijfslei der op het bedrijf van de heer P. J. Bom te Colijnsplaat kwam-in aanra king met een draaiende as van een tractor. De kleren werden hem van het lichaam gerukt, en bovendien moest hij met. zware verwondingen aan een van de dijbenen naar het zie kenhuis in Goes worden overgebracht. Aanvaring bij Terneuzen. Voor de haven van Terneuzen zyn Dinsdagavond in de nevel het Zweed se stoomschip Kvikiokk, dat met erts op weg was van Narvik naar Gent en het Zweedse motorschip Orinoko, dat van Antwerpen op weg was naar zee, met elkaar in aanvaring ge- weest. De Kvikjokk, die 3470 br. register- ton groot is. liep schade aan het voorschip op boven de waterlijn en kwam met sleepboothulp de haven van Terneuzen binnen. Het 6362 ton metende m.s. Orinoko De bliekvisserij leverde weinig op. 1 vervolgde zijn weg naar Vlissingen. Van werkgeverszijde is opgemerkt, dat de verandering van de arbeidstij den geschiedt op aandrang van de vakbonden. Ook houdt men van die zijde vast aan het standpunt; dat de C.A.O. tot 31 December a.s. zou gelden, behalve wanneer men door vermeerdering van het aantal arbeiders tot vermindering van het aantal werkuren zou kunnen komen. Overigens kunnen de Rijksbemidde laars nog altijd nader hun standpunt bepalen, want de C.A.O. is nog niet goedgekeurd. Advertentie. A Al lijken Iwee hoofdpijn- IBAYER] lableljes op elkander als 1 twee druppels waler het PAspirin-tablet herkent U aan het Bayerkruis. Fungerend directeur van politie bezocht Zeeuwsch- Vlaanderen. De procureur-generaal bjj het Haagse gerechtshof en fungerend di recteur van politie, mr. D. J. Gilse, bracht Dinsdag in gezelschap van de districtscommandant der Rijkspolitie in Zeeland, kapitein W. H. Ballegooy- en de Jong, een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Na op diverse groepsbureaux besprekingen te heb ben gevoerd, bezocht mr. Gilse de kuststreek van Cadzand en het na tuurreservaat Het Zwin, waar hij zich uitvoerig door de burgemeester van Cadzand, de heer J. A. Leen- houts, liet inlichten over de oorzaak van de strubbelingen, welke Het Zwin de laatste jaren heeft opgele verd. Molen „De Brak" te Sluis door bliksem getroffen Het. onweer van Maandagavond heeft te Sluis en omgeving nogal wat schade veroorzaakt. De bliksem sloeg in de pas gerestaureerde molen „de Brak" en beschadigde eleetrische ge leidingen. Door de kracht van de bliksem werd een deel van de muur bepleistering weggeslagen. Van de landbouwer J. L. te Heille werd een koe door het hemelvuur ge dood en te St. Anna ter Muiden werd schade aangericht aan de vlasopslag van de landbouwer K. Locomotor veroorzaakte spoorwegongeval nabij Góes Tijdens het rangeren op het Goese stations-emplacement ging Maandag middag omstreeks half twee een lo comotor plotseling aan het rijden, terwijl de machinist bezig was een wissel om te zetten. Zonder bestuurder reed de motor in de richting van Kapelle. Hoewel direct maatregelen genomen werden, kón niet voorkomen worden dat de motor even voorbij Kloetinge tegen een van Kapelle komende losse loco motief botste. Zowel de locomotief als de locomotor werden hierbij bescha digd, terwijl de motor bovendien met één as ontspoorde. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De dieseltrein welke even later uit de richting Roosendaal over het zelfde spoor moest arriveren, kon nog tijdig gewaarschuwd worden. Om kwart over vier was de locomotor in het spoor gebracht, zodat rond vijf uur het treinverkeer weer over beide spo ren kon plaats vinden. Het veer ZijpeAnna Jacobapolder. Door het districtsbestuur Zeeland van de P.v.d.A. is het volgende tele gram verzonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat te 's Graven- hage: Districtsbestuur Partij van de Ar beid verzoekt Uwe Excellentie nog maals dringend om verbetering van het veer Anna-JacobaZijpe, schakel in rijksweg stop Alleen veerboot met koplading kan uitkomst brengen waarom in het economisch belang van dit eiland met klem wordt verzocht. Cursussen voor raadsleden en partijfunctionarissen Het districtsbestuur van de Party van de Arbeid in West-Z.-Vlaanderen heeft het plan opgevat in de loop van de komende winter een aantal cursussen te organiseren voor raads leden en plaatseiyke partyfunctiona rissen. De eerste van deze serie by- eenkomsten wordt te Oostburg ge houden, waar de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, zal spreken over; „Samenvoeging en her indeling van gemeenten. Haar moei- lykheden en haar mogeiykheden". Deze bijeenkomst is vastgesteld op 22 September in zaal De Vuyst te Oost burg. lading had zien wegrijden, nadat de ze had opgemerkt: „Ze moeten weg"'. •Ondanks de ontkenning van P., achtte de Officier van Justitie hem toch schuldig en eiste zes weken gevangenisstraf inet aftrek tegen hem. De uitspraak luidde: vijf we ken gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest» en onmiddellijke invrij heidstelling. BOTER NAAR BELGIË Twee chauffeurs de 'Belg R. A. R. uit Dendermonde en A. P. van E. uit Terneuzen hadden zich gisteren te verantwoorden wegens de ongeoorloofde uitvoer van róomboter naar België. .Verdachte R. -werd* ervan "beschul digd, dat hij in* de 'aerstè helft van (lit jaar meermalen in^stryd met alle voorschriften als nièt-ingezetene1 een geldsbedrag van ongeveer 1500 aan Van E. had overhandigd met de op dracht voor deze penningen room boter aan te schaffen?.- Deze zuivel werd door de Belg over de grens ge smokkeld. R.t die reeds énige tbd in voorarrest vertoeft, bekende schuld. Hy zeide, dat hy eéhs enkele hon derden kilo's boter -clandestien over de .grens had gebracht. Toen hij dit avontuur een tweede maal wilde vol brengen ditmaal had hy een vracht van 375 kg. liep hij tegen de lamp. De boter en de vrachtauto werden in beslag genomen en de Belg belandde achter de tralies. Ook Van E. gaf volmondig toe, dat hy verkeerd had gehandeld. Meer malen had hy grote hoeveelheden boter in een café te IJzendyke afge leverd, terwijl hy wist, wat er mee zou gebeuren. De eis luidde tegen R. vyf maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en met verbeurdverkla ring van poter eji. autq. Tegen Van E. werd een gevangenisstraf van twee maanden gevorderd. De uit spraak tegen de Belg iüidde: drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, verbeurdverklaring van de boter en teruggave van de inbeslaggenomen autó en dié tégen Van E.één maand opsluiting. 1 OOK KUNSTMEST GEWILD. De 69-jafjge landbouwer E. de C. te Westdorpe werd ter verantwoor ding geroepen omdat hy behulpzaam was geweest bij het smokkélen van een - grote - hoeveelheid kunstmest naar België. De verdachte, wiens bedrijf vlak bij de grens is gelegen, had namelijk toestemming- .gegeven om de kunstmest op zijn erf over te laden. Het gevolg, v^n deze hulp verlening waspen boe té van 50 of 10 dagen hechtënis. Beii' kar,'waarop kunstmest was overgeladen, werd verbeurd vergaard.' De Belgische werkman O. B.. Uit 2eïzate (BI) werd op 26 April, j.l. te Westdorpe aange houden, toen hij. 50 kg. böter over de grens probeerde te brengen. Hij werd bij verstek veroordeeld tot één maand gevangenisstraf en de boter werd verbeurd verklaard. Smokkelende Belgische dame zwaar gestraft. De Economische Politierechter te Middelburg behandelde Dinsdag, een zaak tegèn M. C. T.echtgenote van P. B. B. uit De Kling? (B.), aie op 7 Mei j.l. een bedrag van 4000 over de grens had 'gesmokkeld- By visita tie in de Icommiezenwacht te Hulst bleek, dat zy yier bankbiljetten ,van 1000 opgerold in haar zakdoek had weggemoffeld. Zij werd bij verstek veroordeeld tót één maand gevange nisstraf en de. bankbiljetten, die in beslag waren .genomen,, werdén ver beurd verklaard. De cpstuumshow in het Middelburgs stadhuis. De costuumshow vanCpuys. Voor- bergh, welke onder auspiciën van de Zeeuwse Volksuniversiteit op 10 September fn de Burgerzaal van het gothische stadhuis te Middelburg zou worden gegeven, is uitgesteld tot Zaterdagavond 22 September. steeds meer bomen en heesters ge. plant. Wanneer men dan ook thans het gedeelte van de hoofdingang tot het hoofdgebouw (de landbouwschool van de C.B.T.B.) beziet, kan men zich al een goede indruk vormen hoe dit re creatieoord in de toekomst zai wor den. De afschuwelyke bunkers zyn reeds alle met grond aangevuld en enkele werden door de heester- en bloemen- aanplant vrywel aan het oog onttrok ken. De grote speelweide, die achter het hoofdgebouw is gelegen en die een oppervlakte heeft van ongeveer 7500 m2, is in hoofdzaak voor de kinderen bestemd, die hier straks heeriyk kun nen ravotten. Deze weide is inmid dels gereed gekomen, maar de gn mat moet nog groeien, voordat de jeugd dit nieuwe speelterrein kan ge- bruiken. HET OPENLUCHTTHEATER. Het openluchttheater, dat amphi- theater-gewijs is aangelegd en dat plaats zal bieden aan circa 1500 men. sen. is eveneens gereed. Op de hel ling. die met gTaszaad is ingezaaid, moet de grasmat nog wat groeien. Achter de speciaal gegraven klank- vyver zullen heesters en bomen het natuurlyke décor van het toneel vor men. Deze worden het komend najaar geplant. Ten behoeve van de parkeer plaats voor rijwielen, die tussen de speelweide en 'het theater ligt. is een puinfundering gelegd. Thans zyn enige tientallen arbei ders bezig met het uitdiepen en het graven van de toekomstige visvijvers, welke rondom het vogeleiland zyn gelegen. Dit eilandje is Destemd voor vogel-broedplaats. Het ligt in de bedoeling, dat na het gereedkomen van de visvijvers, waar in zoet water zal stromen, de Mid. delburgse hengelaarsvereniging hierin karpers zal uitzetten. Honderden meters wandelpaden zijn op „Toorenvliet" aangelegd. Over de vyvers zullen te zijner tyd rustie ke bruggetjes worden gebouwd. Er worden dus geen dammen gelegd, zo als aanvankelijk het plan was. Natuurlijk zal men in verband met de ivry langzame groei van de beplan. tink nog enig geduld moeten oefenen alvorens het park in- volle glorie te aanschouwen zal zijnDe Middel- burgérs hebben echter de zekerheid, dat hun stad na verloop van tyd een ideaal gelegen fraai park zal bezit ten. waar zy verscheidene uren kun nen zoek brengen. Zy kunnen hiervoor het Belgisch Hoste-comité, de Stich ting „Nieuw Walcheren" en het ge meentebestuur niet dankbaar genoeg zyn! Twee oplichters staan te Middelburg terecht. Voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg zullen Vrijdagmiddag terecht staan de radiotechnicus M. F. C. G. en de vertegenwoordiger J. de R., beiden afkomstig uit Den Haag, die zich in Zeeuwsch-Vlaanderen op zonderlinge wyze bezig hielden met het werven van inschrijvers voor een cursus beroepsgoederenvervoer, uit gaande van het Instituut voor Vak- bekwaamheidsonderwijs (I.V.V.O.) Zij zouden een inwoner van St. Jan steen in de waan hebben gebracht, •dat zy door een officiële instantie waren gezonden en hem hebben wys gemaakt, dat in de toekomst niemand vervoerder kon zijn zonder het bezit van een diploma en dat dit diploma nu gemakkelijk behaald kon worden. Verdachten konden er wel voor zor gen, dat de man zijn diploma kreeg en zy bewogen hem, zien te verbin den het cursusgeld, zynde 125, te voldoen. De vervoerder gaf hun 50 als betaling van de eerste termyn. Ook in Koewacht wisten G. en De R. iemand op deze wyze om de tuin te leiden; deze man zouden zy 120 ar mer hebben gemaakt, Pontonsleigers gevraagd voor veer Kortgene Wolfaartsdijk Voor de oorlog bestonden er plan nen om tussen Zuid Beveland en N. Beveland een brug over de Zandkreek aan teleggen. Doch na 1945 zijn er opnieuw aanlegsteigers gebouwd, waaraan de boot van het veer Kort geneWolfaartsdyk meert. By het maken van die aanlegstei gers aldus de Toeristenbond A.N. W.B. heeft men echter geen ge bruik gemaakt van pontons, waar door het dikwyls voorkomt, dat voer tuigen slechts met de grootste moei- te op de veerboot kunnen ryden, we- fens het grote hoogte-verschil tussen oot en steiger. De A.N.W.E. heeft thans Gedepu teerde Staten verzocht alsnog pon tonsteigers aan te leggen. Geneesheer-directeur van „Zonneveld" in functie Op 17 September a.s. treedt als geneesheer-directeur van het Zeehos pitium „Zonneveld" te Oostkapelle in functie prof. dr. J. van Lookeren Campagne, oud-hoogleraar in de kin dergeneeskunde aan de Ryksuniversi- teit te Groningen. CURATORIUM GYMNASIUM GOESE LYCEUM. In verband met de vacature, ont staan door het bedanken van de heer R. M. A. Nieveen van Dijkum als lid van het Curatorium der afdeling Gymnasium van het Goese Lyceum, is dc volgende aanbeveling opge. maakt: 1. mr. H. J. M. Stieger, 2. drs. J. F. P. KreugeL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2