PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Spoedig accoord verwacht tussen Grote Drie en Bonn 01 BILT Kantlijn TSJECHISCHE MACHINIST MET TREIN EN AL UITGEWEKEN Vandaag OUD-AMBTENAAR P.O.D. TER RECHTSZITTING GEARRESTEERD ZIJ VRAGEN EEN VERHARDE WEG NAAR V00RNE I94e Jaargang - No. 215 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. HoofdrecL G. BallinttJn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 37 et per week t 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4.60 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 Sept. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1-—- iedere regel meer 20 cent. „Brieven of sdres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M"burg Londen*® Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2223); Oostburg: Pr. Mauritsstr 12, tel. 102; Temeuzen Brouwerijstr. 2; Ziertkzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 28. VANDAAG KOMT DUITSE KWESTIE AAN DE ORDE Acheson en Morrison hielden voorbesprekingen Vandaag komen de „Grote Drie" te Washington bijeen om over de Duitse kwestie van gedachten te wisselen. Gesproken zal worden over het aandeel van West-Duitsland, waardoor een einde zou komen aan het thans nog door de Westerse Verbondenen uitgeoefende „recht van de bezetter" en het aandeel van West-Duitsland aan de verdediging van West-Europa. In officiële kringen te Washington meende men Dinsdag, dat over deze pun ten spoedig overeenstemming met de autoriteiten te Bonn zal worden be reikt. Acheson en Morrison hebben Dins dag reeds voorbesprekingen gehou- den. Zij wisselden van gedachten over de te volgen politiek indien de wapen stilstandsbesprekingen te Kaesong zouden mislukken en de strijd in Ko rea weer zou oplaaien. Ook spraken zij over de Brits-Amerikaanse hou ding in de Verenigde Naties, aan te nemen in geval van een slagen der besprekingen. Voorts wisselden zij van gedachten over de vraagstukken betreffende het Verre Oosten, de economische proble men (o.a. het Plan-Schuman en de handel met de Sowjet-Unie) en het Franse plan voor een Verenigd Euro pees Leger. De Britse minister van financiën, Gaitskell, nam later op de dag deel aan de besprekingen. Hij wees er op dat Engeland graan en hout van de Sowjet-Unie moet betrekken. Het is niet in staat zijn behoefte aan deze producten elders te bevredigen. Gaitskell verklaarde met nadruk dat Engeland geen strategische materia len aan de Sowjet-Unie levert. VERENIGD EUROPEES LEGER. Over het plan voor een verenigd Europees Leger wordt nog te Parijs beraadslaagd. Besloten is dat dit le ger zal worden samengesteld uit door de verschillende deelnemende landen te leveren contingenten van gelijke grootte, die vermoedelijk tien duizend man sterk zullen zijn. Het gaat met ons leger nog altijd niet naar wens. De Nederlander blijft er wantrouwend tegenover staan. Dat komt doordat men niet de overtuiging heeft, dat onze legerlei ding haar aandacht richt op de din gen, die inderdaad belangrijk zijn. Men moet nog al eens constateren, dat er belachelijk veel aandacht wordt besteed aan kleinigheden. Zo heeft de dirigent van de Ko ninklijke Militaire Kapel, kapitein Rocus van Yperen van hogerhand be vel gekregen, dat hij voortaan dat Rocus achterwege moet laten en zich alleen R. van Yperen mag noe men. Zijn voorganger heette Walther Boer, de dirigent van de Mariniers kapel heet Gijsbert Nieuwland. Gro te dichters en schrijvers, grote schil ders en beeldhouwers, grote kunste naars dus zijn allemaal bij hun voor naam bekend. Arme Rocus! Hij zal voortaan alleen maar van Yperen zijn. Wij vragen ons af, of hogerhand er wel aan gedacht heeft Gijsbert op de vingers te tikken. Ware dat niet zo, het vaderland kwam in gevaar! Wist gij trouwens, dat de minister van oorlog in hoogst eigen persoon bepaald heeft, dat militaire muziek corpsen zonder toestemming van de minister persoonlijk, af te geven door de minister, vertegenwoordigd door de generale staf, sectie G" geen mu ziekinstrumenten meer als geschenk mogen aanvaarden Doen zij dat wel, het onheil is niet te overzien! En nu wij toch over het leger be zig zijn: men begint ook bij „hogerhand" eindelijk in te zien, dat het met de Nationale Re serve nog lang niet O.K. is. Het aan tal leden blijft te gering, zoals te ver wachten was bij een verre van mili taristisch volk als het onze. Boven dien echter komt men tot de conclu sie, dat de Nationale Reserve geens zins opgewassen zal zijn tegen haar taak, gelande parachutisten te bestrij- den. Parachutisten zijn elitetroepen, schitterend getraind en prima bewa pend. Oude mannetjes zitten er niet bij. De Nationale Reserve is zeer ma tig geoefend (200 uren per jaar) en de leden zijn niet jong. Een ongelijke partij dus, een eventuele botsing tus sen de parachutisten en de N.R.! Laat men de Nationale Reserve be stemmen voor ordediensten in eigen omgeving en voor bewakingsdien sten, alleen in eigen omgeving. Dan zal de belangstelling groter worden. En het gevoel van veiligheid, waarop de Nederlandse burger recht heeft. Honderden mensen hebben zich reeds aangemeld als eerste pas sagiers bij een reis naar de maan. Zelfs een Eindhovense „ober" heeft zich al beschikbaar gesteld. Het heeft de tijd nog. Over tien jaar zullen we volgens het wereldcon gres der planetaire vereniging in En geland pas zover zrjn, dat er kunst matige manen op 800 mijl hoogte de lucht in kunnen worden gestuurd en een kwarteeuw zal het nog wel du ren, eer een raketluchtschip een reis ROND de maan kan maken. Tegen die tijd zyn wij nog grijzer dan nu en der dagen zat. Wij melden ons daarom bjj deze! Reuter meldt, dat het Britse voor behoud t.a.v. de waarde in de prac- tijk van een Europees Leger teniet schijnt te zijn gedaan, nu generaal Eisenhower, naar verluidt, zich een geestdriftig aanhanger van het Fran se denkbeeld heeft betoond. Morrison heeft echter Dinsdag dui delijk gemaakt dat, al heeft Engeland thans in beginsel zijn goedkeuring gehecht aan het plan voor een vere nigd Europees Leger en aan het Plan-Schuman, er niettemin geen Jongen pleegde brandstichting uit wraak. Een jongen van 18 jaar heeft te Stadskanaal een viertal korenmyten in brand gestoken. Hij heeft bekend dit uit wraak te hebben gedaan, om dat de eigenaar van de korenmijten tijdens een bijeenkomst van Gerefor meerde jongeren, waarbij een land- bouwschuur als rywielbergplaats fun geerde, niet voldoende zorg had be steed aan zijn fiets. Sedertdien zon hij op wraak. sprake van kan zijn dat Groot-Brit- tannië daadwerkelijk aan de verwe zenlijking van deze denkbeelden zal medewerken. De Britse regering neemt het standpunt in, dat zij geen medewerking kan verlenen aan enig plan, dat voorziet in het instellen van een boven-nationaal gezag, dat zjjn wil aan nationale regeringen zou kun nen opleggen. Zij meent dat de be trekkingen met het gemenebest En- gelands deelneming aan dergelijke plannen onmogelijk maakt. Bovendien vindt zij dat voor Engeland toezicht door een boven-nationaal gezag in po litiek en psychologisch opzicht onge wenst is. SOWJET-NOTA. De Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, Wisjinski, heeft de zaakgelastigde van de Franse am bassade, Brionval, Dinsdagmiddag een nota van elf bladzijden over West- Duitsland overhandigd. V.N.-vliegtuig beschoot neutrale zone Admiraal Joy betuigt zijn spijt aan de communisten. Vice-admiraal Joy, hoofd van de geallieerde bestandsdelegatie, heeft Dinsdag toegegeven, dat een vlieg tuig van de Verenigde Naties Maan dag de neutrale zone van Kaesong heeft beschoten. Hij heeft hierover zgn spijt betuigd aan de communis, ten. Tegen de betrokken piloot zullen disciplinaire maatregelen worden ge nomen. De generaals Kim il Soeng (Noord- Korea) en Pong te-Hoeai (China) heb ben in een brief aan generaal Ridg- way het voorstel om een nieuwe plaats van samenkomst vast te stel len, onaanvaardbaar genoemd. Aanvalstroepen van de V.N. zijn Dinsdag op het westelijk front in Ko rea de Lndjin overgestoken. MET VOLLE VAART DOOR CONTROLEPOST Hij nam zijn gehele gezin mee! Een Tsjechoslowaakse machinist is Dinsdag met zyn gehele gezin en trein en al naar Beieren uitgeweken. De machinist had alle verbindingen van de noodrem in het treinstel onklaar gemaakt om te voorkomen, dat de passagiers behalve zyn gezin waren in de trein ongeveer honderd men sen aanwezig aan de noodrem zouden trekken. Met een snelheid van negentig kilometer passeerde de trein de controlepost aan de grens. De trein was uit Praag vertrok ken en kwam pas tot stilstand over de grens in Asch, waar de machinist ploegbaas was geweest De trein be stond uit drie passagiersrijtuigen en een goederenwagen. Volgens het Westduitse persbureau D.P.A. had den 26 van de 106 inzittenden te kennen gegeven in Duitsland te wil len blgven. De overige tachtig per sonen onder wie de bewaking van het treinpersoneel, wilden naar Tsjecho-Slowakije terug. Toen de Luchtoperatie „Cirrus" duurt drie dagen In de veronderstelling dat West- Europa bloot staat aan een aanval van een agressor, wiens strijdkrach ten gesteund worden door een aan zienlijke luchtmacht, is een luchtoefe- ning ontworpen, die ten doel heeft het luchtoffensief van de „vijand" met geëigende tegenmaatregelen te gemoet te treden. Deze oefening voor de luchtmach ten der landen, aangesloten bij het Noord-Atlantisch Pact, zal de naam „Cirrus" dragen. Zij begint op 28 September en ein digt op 30 September. Cirrus zal de derde internationale luchtoefening worden voor de genoemde landen, die zich uitstrekt over geheel West- Europa. De voorafgaande oefenin gen van gelijk karakter waren „Cu pola" in 1950, en „Ombrelle" in het voorjaar van 1951. „Cirrus" zal haar voorgangsters in omvang overtreffen, speciaal wat het aantal deelnemende vliegtuigen betreft. De naam „Cirrus" is ontleend aan de meteorologie. Aan de luchtoperatie „Cirrus" zal o.m. worden deelgenomen door Ne derland. Het voornaamste oogmerk van oefening .Cirrus" is, het commando- en contróle-sy3teem van alle lucht macht- en luchtafweerorganisaties in West-Eropa zo realistisch mogelijk te oefenen, waarbij de nadruk zal worden gelegd op voorzieningen voor wederkerige steun. is het acht jaar geleden. dat Duitse parachutisten Mus solini uit zijn gevangenis in de Gran Sasso bevrgdden. is het negen jaar gele den, dat de Duitsers Stalingrad binnentrokken. trein te Asch arriveerde, werden alle passagiers aan een onderzoek onderworpen. Nader is gebleken, dat zich twee bestuurders in de locomotief bevon den, toen deze haar ongebruikelijke traject begon te volgen. Een van hen sprong aan de grens van de locomo tief om de versperring, die zich hier dwars over de rails bevond, uit de weg te ruimen. Ruim 70 leden van de Eerste en Tweede Kamer brengen gedurende vier dagen een bezoek aan een aantal industriële bedryven in Nederland als gasten van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Centraal So ciaal Werkgeversverbond, het Katholiek Verbond van Werkgeversvereni gingen en het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers In Neder land. Het is de bedoeling, de volksvertegenwoordigers door dit bezoek in rechtstreeks contact te brengen met het industriële leven van ons land. Een gedeelte van het gezelschap bezichtigt Van Doorne's Aanhangwagen- en Automobielfabriek te Eindhoven, de plaats waar het bezoek Dinsdag een aanvang nara. „Millioenenzwendel" weer voor Haagse rechtbank Straffen van 10 maanden tot 3 jaar Enige maanden geleden werd door de Haagse recherche licht gebracht in een van de grootste oplichtersaf faires, die zich in de laatste tiental len jaren in Nederland heeft afge speeld. Na een nauwgezet en langdu rig onderzoek konden 12 personen ge. arresteerd worden. Daarmede werd speciaal voor een Rotterdamse zaken man en een bejaarde Haagse freule een einde gemaakt aan de geldschie- terg, waartoe zij, door de handige ma noeuvres van hun parasieten verlokt waren. Zij wisten hun slachtoffers, die zy over het hele land wisten te vinden, tot afgifte van grote geldsbedragen te bewegen, door hen voor te spiege len. dat een fabriek voor schenkkur- keii, voor dynamo's, of een handel in kalenders óf porcelein werd opge richt en de goedgelovigen four neerden het geld. Bedragen die teza men meer dan een millioen gulden beliepen. Enige maanden geleden werden 9 ver dachten van dit complot door het Haagse Gerechtshof tot straffen ver oordeeld variërend tussen: 9 maanden en drie jaar. Dinsdag stonden voor het Hof de zeven andere verdachten terecht. De behandeling van de zaak nam een groot deel van de dag in beslag. Ook thans weer werden straffen geëist variërend tussen 10 maanden en drie jaar. Krijgt Nederland minder dollarhulp? Niet zeker dat Lieftinck zelf millioenennota zal aanbieden. De besprekingen, die deze week in Washington en volgende week gedu rende de N.A.T.O.-conferentie in Ot tawa zullen worden gevoerd, zullen beslissende invloed uitoefenen op de vraag, in hoeverre Nederland in staat zal zijn het militaire en civiele pro gramma in de toekomst te handha ven. In welingelichte kringen te Wash ington houdt men rekening met de mogelijkheid, dat Nederland op niet meer dan 100 millioen dollar zal kun nen rekenen voor de periode van 30 Juni 1951 tot 1 Juli 1952, in plaats van op de aanvankelijk geraamde 155 millioen dollar. Naar wij vernemen zal de thesau rier-generaal, jhr. mr. E. van Len- nep, zich in de loop dezer week naar Ottawa begeven ter bijwoning van de daar te houden ministerconferentie van de N.A.T.O. Minister Lieftinck, die thans nog te Washington vertoeft en daarna naar Ottawa gaat, heeft het voorne men naar Nederland terug te keren opdat hg de millioenennota Dins dag 18 dezer aan de Tweede Ka mer kan aanbieden. Mocht echter de minister zijn aanwezigheid ter con ferentie niet kunnen onderbreken, dan zal de nota door de minister van financiën ad interim, dr. Drees, wor den aangeboden. Kan minister Lief tinck aan zijn voornemen wel gevolg geven, dat ligt het voor de hand, dat jhr. van Lennep hem gedurende zijn afwezigheid zal vervangen. NASLEEP ZAAK KITTY TEN HAVE Officier eiste drie jaar gevangenisstraf tegen hem. De Amsterdamse rechtbank heeft Dinsdag de oud-ambtenaar van de P.O.D., van T. uit Rotterdam, ter zitting laten arresteren, nadat de offi cier van Justitie, mr. L. H. Feitsma, drie jaar gevangenisstraf tegen hem had geëist. Van T. heeft zich schuldig gemaakt aan meineed. In 1947 stond voor de rechtbank te Amsterdam terecht W. E. M„ die in 1945 commandant was geweest van een speciale brigade. Hjj werd toen veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf wegens verduistering van 1000 en een brillant, goederen van Joden door hem in beslag geno men bh' de arrestatie van een no taris, die verdacht werd van poli tieke misdrijven. Het vonnis was ten dele gebaseerd geweest op ver- Winkelsluitingswet binnenkort in Tweede Kenner. De voorzitter van de Tweede Ka mer heeft aan de leden medegedeeld, dat de mogelijkheid bestaat, dat in de vergadering der Kamer van Donder dag 20 September a.s. bij de regeling van werkzaamheden zal worden be sloten in die vergadering onmiddellijk een aanvang te maken met de be raadslaging over het wetsontweri geling van de winkelsluiting kelsluitingswet) erp re. (Win- ZEEUWEN OP ROZENBURG MAKEN HET BEST De Zeeuwse klederdracht verdwenen. Reeds vijf lange jaren liggen achter ons sinds de vijf Zeeuwse pioniers nüar het Westelijk deel van Rozenburg trokken, om een daar ingedijkte polder in cultuur te brengen. Als we zien hoe toen de polder er by lag en wat zij nu is geworden, luidt de conclusie, dat er in die Vyf jaren een nieuwe wereld is geschapen. Gekomen van hun zilte grond op W:alcheren, werkten de Zeeuwen het eerste jaar in collectief verband om zoveel moge- lijk gezamenlijk de veie moeilijkheded, die hun te wachten stonden, het hoofd te bieden en zich in te werken in de landbouwmethode zoals die op Rozenburg gebruikeiyk is. De eerste jaren waren zij gehuisvest in de bun kers, die als erfstuk van de bezetter zijn achtergelaten, doch nu wonen zij daar te midden van hun land in de nieuwgebouwde arbeiderswoningen, tot dat hun definitieve gebouwen zullen zijn geplaatst. Als men de werkzaamheden van deze boeren ziet, valt het direct op, dat men niet zoals in Walcheren de boer schoffelende pasje voor pasje door de graanakkers ziet gaan, doch overal de gonzende machines en tractoren hoort, die aan het land schap het karakter geven van een grootbedrijf. De vele auto's, die men er over de wegen ziet rijden, zgn niet alleen van toeristen en va- cantiegangers. doch ook van de boe ren van West Rozenburg, die van wege de uitgestrektheid van hun be drijven de auto niet kunnen missen. Rijdende over de Kooiweg werden wij gepasseerd door een snlerijdende auto, waarin gezeten was de heer Franken, vroeger boer op Koudeker- ke. Echt Amerikaans deed het ons aan hoe deze bruin gebrande Zeeuw, gekleed in khaki naar zgn land reed om daar het dorsen te regelen. De combine die het tarwe maait en dorst en gelyk het stro opbindt, ziet men met een regelmatige gang over de akkers rgden. Per dag ko men mudden graan klaar voor trans port. GEEN KLEDERDRACHT MEER. Niets wijst erop, dat hier Zeeuwen wonen, want behalve op de hofste de van de heer Marijs, waar de vrouw nog in het Zeeuws costuum gekleed gaat, ziet men nergens spo ren van de Zeeuwse dracht. Alleen de namen: Dieleman. Poppe, Stroo, Franken en Marijs doen de herinne ring leven aan hun Zeeuwse af komst. J. I. Dieleman, die vroeger boerde onder Veere, ligt wel het meest af gelegen van allen, doch dit zal wel tot het verleden gaan behoren, daar met het afdammen van de Brielse Maas weer een nieuwe polder in cul tuur wordt gebracht, zodat daar dan ook een bedrijf wordt gesticht. Toen ik hun vroeg of zij het naar hun zin hadden, vertelden de Zeeuwen, dat ze geen spgt hadden, dat ze van Walcheren vertrokken waren, maar dat ze vol hoop waren dat binnen korte tijd een ernstige grief zou worden weggenomen. EEN WEG NOODZAKELIJK. Het afvoeren van hun producten n.l. van het eiland Rozenburg baart hun veel zorgen door het grote ge brek aan behoorlijke communicatie middelen. De granen, die er gedorst worden, moeten meestal direct ver voerd worden, naar de z.g. drogerijen en daarvoor zgn zg aangewezen op het eiland Voorne. Dit vervoer ge schiedt met een pont tegenover Den Briel en geeft vele moeiiykheden door de lange wachttyden. Hoog zijn ook de veerkosten voor vervoer van vlas, aardappelen, bieten en kunst mest. Bovendien zijn de transporten op die pont gebonden aan een zeker fewicht. Het gebeurt daardoor meer- ere malen, dat, wanneer de Zeeu wen met een geladen auto en aan hangwagen voor de pont komen, ze eerst de auto moeten overbrengen, dan moeten lossen om vervolgens weer met de lege auto de aanhang wagen moeten ophalen, waarna zij de auto weer moeten opladen en verder kunnen rijden. Reden waar om de div. „standsorganisaties" al les in het werk stellen, om te be vorderen. dat aan de binnenzijde der dammen, die de Brielse Maas hebben afgesloten verharde wegen worden aangelegd wat met weinig kosten is te bereiken en aanmerke lijke besparingen zou geven. Ook het Rijk zou hiermede gebaat zijn daar jaarlgks met de subsidiëring aan de oogstcolonnes geweldige be dragen zijn gemoeid. Gezien het gro te economische voordeel, wordt er in de kringen van de landbouw op Rozenburg dan ook veel actie voor gevoerd. BRUG TE DUUR. Plannen voor het leggen van een brug inplaats van de veerpont wor den ook al bestudeerd, doch door de hoge kosten die dit met zich mee brengt door het aanleggen van be hoorlijke verbindingswegen, zal daar de eerste iaren nog niets van komen. De Westelijke dam die Rozenburg met Voorne en de Oostelijke dam, die Rozenburg met Putten verbindt bg Spijkenisse, zijn er op berekend, dat daar met weinig kosten een verharde weg kan worden aange legd. Ook zou dit een stimulans zijn voor de duizenden Rotterdammers die dit massa-recreatieoord bezoe ken, waarbij al gedacht is aan het inleggen van een veerpont bh Hoek van Holland naar Noord-West Rozen burg, waar de steigers toch reeds al liggen. Daardoor zou er een di recte verbinding komen via de reeds bestaande verkeerswegen op Voorne. Het laatste woord zal hierover nog niet gesproken zijn maar men blijft vol goede hoop. dat eens de tijd zal komen, dat Rozenburg uit zijn Iso lement verlost zal zgn. klaringen afgelegd door Van T. en van een Rotterdamse brigadier-re chercheur S„ die inmiddels naar Ca nada is geëmigreerd en dus niet terecht kon staan. Beide getuigen in de zaak M. hadden onder ede ver klaard, dat de enveloppe, die M. by de notaris in beslag had genomen o.m. een bedrag van 4000 had be vat Zij hadden deze enveloppe ge zien, omdat zg M. in verband met het onderzoek in de moord op de ille gale werkster Kitty ten Have had den gearresteerd. Toen zij M. na drie weken vrij lieten en de enveloppe terug gaven, had deze aldus hun in 1947 afgelegde verklaring 4000 bevat. M. had. nadat hij zgn straf voor de verduistering had ondergaan, een nieuw onderzoek geëist en tenslotte was de waarheid aan het licht ge komen en gebleken, dat beide getui gen opzettelijk en in strijd met de waarheid hadden verklaard de in houd van de enveloppe te hebben ge teld. De bedoeling van hun verkla ring was geweest M. in de put te helpen „uit angst" zo merkte de president op -„voor zgn weten schap omtrent hun aandeel in de moord op Kitty ten Have". De ver zegelde enveloppe was openge scheurd toen M. hem terugkreeg. In zijn requisitoir merkte de Offi cier van Justitie op, dat uit alles is gebleken, dat men in Rotterdam graag van M. verlost wilde zijn en daarom was een valse beëedigde verklaring en valse verklaringen voor de rechtbank in elkaar gezet. Hij betreurde het, dat de brigadier rechercheur S. buiten het bereik van de justitie was en noemde de hande lingen bijzonder strafwaardig. Dode en zwaar gewonde.bij auto-ongeluk. Bg de IJsselbrug te Zwolle is Dins dagmiddag een personenauto in volle vaart tegen een zware truck met aan hangwagen gereden. De bestuurder van de personenauto, de 33-jarige C. W. H. B. uit Rotterdam werd zwaar gewond. Een naast hem zittende vrouw werd op slag gedood. Meisje, dat schuilde onder eik, door bliksem gedood. Tijdens het herige onweer van Maandagavond is het vijftienjarig meisje C. B. te Etten, door de blik sem getroffen en gedood. Zij schuil de met nog drie anderen onder een elk. Deze drie bleven ongedeerd. Hulp uit V.S. voor strijd in Indo-China. Frankrijk zal van de Verenigde Staten voor het volgend jaar militai re hulp ontvangen, voornamelijk voor de strijd in Indo-China. VOORSPELT: OCHTENDMIST. Aanvankelgk op de meeste plaat sen mist. Later op de dag verander, lijke bewolking met slechts hier en daar een regen- of onweersbui. Aan vankelijk zwakke, later matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vrij warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1