De „Goese Mart" brengt wekelijks een gezellige bedrijvigheid 1 In Goes kwamen grote dingen tot stand na 1945 GOES TROK DIT JAAR MINDER VREEMDELINGEN Goes.... stad vol bloemen in licht van schijnwerpers De vraagteken-man f Let op hem, want U kunt geld aan hem verdienen PR0T1NC1ALM IlIDfll COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1KHL MILLIOENEN GULDENS VERWERKT Gemeentebestuur begreep zijn taak Wanneer straks de bezoekers langs de verlichte Goese vesten wandelen, zullen vooral de jongeren onder hen zich wellicht moeiiyk kunnen indenken, dat nog slechts een dertigtal jaren geleden de bebouwde kom van Goes practisch door deze vesten werd begrensd. De bevolking is in deze enkele decennia vrywel verdubbeld en geheel nieuwe stadswijken zyn verrezen. De laatste drie jaren hebben zich hierby wel bijzonder gekenmerkt door een zeer grote bouwbedryvigheid. De honderden woningen welke werden ge bouwd om aan de nog steeds groeiende vraag te voldoen, mogen zeer zeker worden gezien als monumenten voor het voortvarende beleid van het na oorlogse gemeentebestuur en de dienst van gemeentewerken. Nog wachten vele plannen op verwezenlijking. Helaas vormen echter de financiële moei lijkheden van het ogenblik ook voor Goes een sterke rem voor de verdere uitbouw en ontwikkeling. Vele oud-Goesenaars valt het te genwoordig moeilijk om zich in de buitenwijken te oriënteren. Het ge meentebestuur heeft in de jaren na de bevrijding het ijzer gesmeed ter wijl het heet was. Straat na straat werd aangelegd, de nieuwe woningen verrezen bij tientallen, bij honderdtal len uit de grond, zodat men thans in drie en een half jaar ongeveer 450 woningen rijker geworden is. In Bouwplan West werd in 1947 met 168 woningen de eerste steen gelegd voor het nieuwe Goes, even later gevolgd door de 160 nieuwe huizen op de Weidjes, zodat de be bouwde kom in het Oosten thans practisch tot aan de grens van Kloe- tinge reikt. Er kwamen 9 duplex- woningen in de Tulpstraat, een 25- tal gemeente en particuliere huizen aan de Leliestraat, Patijnweg en om geving. Het jaar 1949 bracht voorts 11 duplexwoningen aan de Van Mellestraat en 2 huizen in de Anje lierstraat. Vorig jaar kwam het in dustrieterrein aan de orde en werd omzoomd door een 60-tal woningen, waarvan de laatste 12 k 14 nog in aanbouw zijn. Dit jaar konden in Oost 50 s^steemwoningen aan de nieuwe M. D.' de Grootstraat in ge bruik worden genomen, 10 stuks aan de Hernisseweg naderen hun voltooiing en voordat het jaar uit zal zijn, zal de nieuwe Karei Door manstraat, uitmondend op de Piet Heinstraat, door een 28-tai gelukki ge gezinnen bevolkt zijn. DE MILLIOENEN. Wat dit alles betekent? Dat de gemeente ruwweg geschat 4 k 414 millioen gulden in ruim 3% jaar in de woningbouw heeft geïnvesteerd! Woningbouw brengt ook straten- en trottoiraanleg met zich mee. Na de bevrijding steeg de opper vlakte straten met 30 tot 162.500 m2 en de trottoirs met 42 tot 40.000 m2. Bij elkaar ook weer on geveer 350.000. Een ongeveer ge lijke uitbreiding onderging de opper vlakte plantsoenen, nl. 31 tot bij na 6y> ha. Met de woningbouw is men er nog lang niet. Verdere aanbouw van 5 k 600 woningen zou zeker wel verant-: woord zijn. Er zijn aanvragen genoeg. Men beschikt nog over. een extx-a bouwvolume van 1950 voor 75 wonin- Een en een twintigtal voor dit jaar. e financiële middelen zijn echter helaas niet te vinden, om de bouw te doen plaats vinden. In het uitbreidingsplan beschikt men tussen PatijnwegKamperfoe liestraat en de grens met Kloetinge nog over bouwterrein voor een 400-tal woningen. De grond is daar echter te duur voor Woningwetbouw. Hier zul len uitsluitend middenstandswonin gen met 'n huurprijs van ca. 8.- per week kunnen worden gebouwd. Voorts zijn o.m. de Ambachtsschool, de Vakschool en een nieuwe Geref. kerk in deze omgeving geprojecteerd. Voor de bouw van arbeiderswoningen zal dan ook ongetwijfeld in dë naas te toekomst naar een ander gebied moeten worden uitgezien. Intussen wordt hiervan reeds een studie ge maakt. De nieuwe Bergweg in bouw plan Oost, zal nog over ca. 200 meter tussen Patijnweg en Vogelzangsweg bestraat moeten worden. Gehoopt wordt dat de middelen worden gevon den om dit volgend jaar te kunnen uitvoeren. De twee nieuwe lagere scholen in deze omgeving vergen ook 300.000. De tweede, nog in aanbouw zijnde school, verwacht men eveneens dit jaar gereed te hebben. NIEUW INDUSTRIETERREIN. Eén van de andere objecten welke na de oorlog werden verwezenlijkt, was de aanleg van het nieuwe indus trieterrein langs de spoorbaan. In Februari 1950 werd begonnen met riolering, bestrating en het verder bouwrijp maken van dit terrein. De 4% ha. welke gereed kwam, vergde een bedrag van 175.000, waarvan alleen 25.000 voor ophogingsmate riaal. De drie industriehallen welke hier in aanbouw zijn, vroegen op hun beurt een gemeentelijke kapitaalsin vestering van ongeveer vier ton. Wanneer het weer niet teveel tegen werkt, hoopt men deze hallen voor het eind van dit jaar gereed te heb ben. NOG MEER! Wanneer de lezer nog niet begint te duizelen van de getallen en de kapi tale geldsbedragen, gaan wjj nog even door met de opsomming. En dan noemen wij de vernieuwing en verde re uitbouw van het Goese riolerings- net. In andex-half jaar tijd verdween, hier voor 385.000 onder de grond, -Hij behoort tot dat echte markt-ras, waarbij men moet blijven staan, of men wil of niet. Maar vlak zyn buur man ook niet uit. Die laat zich assi steren door zijn vrouw en met haar zingt hij schitterende duetten, waar naar velen luisteren. Met een diep geluid bast hy nadrukkelijk „Dat-kan al-leen-bij-ons-da-mes", staccato vanwege het effect, terwyl zijn vrouw terwijl de bijbehorende zuiveringsin- ^Mari5©ven~eotoratuurt: „Wat een stallatie met de bouw waarvan on langs begonnen is, ook een kwart millioen vraagt. Tot dusver werd 8 km. riolering gelegd, waarvan 3 km. kleine riolen, 2% km. midden soort en bijna 2 km. grote riolen. Andere zorgen leverden de haven- boorden en de Oosthavendam op, die na de oorlog bijna 9 ton opslorpten, de vernieuwing van de grote ver keersweg gaat 4 ton kosten, waarvan het I^ijk gelukkig voor maximaal 2% ton bijdraagt de mechanisering van de reinigings dienst in 1950 kwam op 68.000 te „PRAATJE IN MINEUR" Verkeersmoeilijkheden werkten niet mee Het vreemdelingenverkeer te Goes is in het afgelopen seizoen sterk terug gelopen. Terwijl vorig jaar het aantal bezoekers nog op 50.000 geschat kon worden, komt men dit jaar niet veel verder dan 25 a 30.000. Dit minder prettige bericht vernamen we uit de mond van de V.V.V.-secretaris, df heer M. Haasdonk. Zeker, het was af en toe aardig druk met bussen op de Markt, doch ieder een heeft kunnen constateren, dat liun aantallen wel eens groter zijn ge weest. De oorzaken hiervan? De V.V.V.-secretaris weet er verschillende op te sommen. De aanleg van de nieuwe verkeersweg, hoe dringend noodzake lijk ook, was er één van. Zonder ook maar een verwijt te richten aan enige instantie, was het voor de vreemde automobilisten en buschauffeurs verre van gemakkelijk om langs allerlei omwegen en vaak door smalle straten, de weg door Goes te vinden. Vacantiegangers puzzlen niet graag, zodat helaas maar al te dikwijls om deze reden een bezoek aan Goes van het program werd geschrapt. Er is nog meer. En dan roert de heer Haasdonk een de laatste maanden veel omstreden punt aan: het bezoek van Belgen op Zondag. De V.V.V.-se cretaris had tezamen met de directie van de A.M.Z. een bespreking te Ant werpen met de reders van de plezier boten „Mr. Lely" en „Flandria". Het plan werd hierbij geopperd om de bo ten naar Hansweert te laten varen en de bezoekers vervolgens een attractie ve bustocht door Zuid-Beveland aan te bieden. Goes zou dan eindpunt zijn. waar men twee uur kon verblijven. Dit plan stuitte echter af op het feit, dat er voor de Belgische bezoekers des Zondags in Goes geen gelegenheid is om een souvenir e.d. te kopen. En precies zo ging het met vele touring carondernemers. Zij schrapten Goes van hun programma's, omdat zij daar voor hun passagiers geen attracties op Zondag zagen. Dit laatste was ook reeds duidelijk merkbaar op het V..V V.-secretariaat. Terwijl men daar in 1950 soms 30 pakketten folders per dag moest verzenden, kwamen er thans van busondernemers e.d. vrijwel geen aanvragen binnen. Misschien is het bezoek ook wel verminderd om dat de franskes voor de Belgen wat duurder zijn geworden, doch als hoofdoorzaken zag de heer Haasdonk het niet-open zijn van bepaalde win kels op Zondagmiddag en de verkeers moeilijkheden. BLOESEMTOCHT Op Zondag 29 April werd in sa menwerking met „Scheldegouwen" nog een bloesemtocht voor motorrij ders georganiseerd. Het werd een groot succes, want niet minder dan 1200 deelnemers konden worden ge boekt. Gaarne zou men. een dergelijk festijn ook volgend jaar weer willen houden, dochdat kost geld. En dan fronst de V.V.V.-secretaris op nieuw het voorhoofd. „Het zijn altijd weer de duiten, waar op veel moet stranden. Het mag niet alleen de taak van V.V.V. zijn om fol dertjes en pensionlijsten te verzenden Er moet een en ander georganiseerd kunnen worden. Zuid-Beveland biedt mogelijkheden te over. Niet alleen in het voorjaar met de bloeiende boom gaarden, doch ook in de zomermaan den is er voor de vreèmdeling in het afwisselende Bevelandse landschap veel te genieten. De belanghebbenden die van een druk vreemdelingenver keer de financiële vruchten plukken, zijn echter nog steeds niet bereid V V.V. voldoende middelen te verschaf, fen om het werk naar behoren te kun nen uitvoeren. Overigens wordt getracht om zoveel mogelijk met de beperkte middelen toch meer bekendheid aan Zeeland te geven. Zo zorgde V.V.V. er voor dat Goes thans ook met dertig fraaie foto's van de Oostsingel in de wagons van de Spoorwegen is vertegenwoordigd. „Het ls een praatje in mineurstem ming, maar helaas, de gang van zaken geeft hiertoe aanleiding", zo besloot de heer Haasdonk ons onderhoud. „Er is te weinig belangstelling voor V.V.V. en men is nog niet voldoende door drongen van het belang van een druk vreemdelingenverkeer". staan en aan de vernieuwing van de straatverlichting werd tot dusver 18 mille ten koste gelegd. Hoewel we overtuigd zyn nog ver schillende objecten verzuimd hebben te noemen, moge hiermede toch wel voldoende aangetoond zyn dat in het naoorlogse Goes een stad van 13.000 inwoners „iets groots" werd verricht. Het gemeentebestuur heeft blijk gegeven zijn taak te verstaan in deze zich nog steeds ontwikkelende gemeente. Want hoe verheugend een groei op zichzelf ook is, de oplossing van de vele, omvattende problemen welke hiermee gepaard gaan, is aller minst eenvoudig. Nu Goes in de ko mende dagen letterlijk en figuurlijk in het licht der schijnwerpers wordt geplaatst, mag tenslotte zeker dit maal ook wel eens een stralenbundel- tje gericht worden op het perceel Schoolstraat 1, waar de directeur van gem. werken, de heer J. Oranje met zijn straf resideert. In de afgelopen jaren hebben zij massa's werk verzet en hiermee wel een butiengewoon grote bijdrage aan deze uitbouw en vernieuwing van Goes geleverd. Officiële publicaties. GEMEENTE GOES BLOEMEN- EN LICHTFEESTEN De Burgemeester van Goes maakt be kend, dat tijdens de van 11 tot en met 22 Sept. a.s. te houden bloemen- en licht feesten: a. op de weekmarkt van 11 en 18 September a.s. op de Zuidelijke helft van de Grote Markt slechts die kramen, wagens, e.d. kunnen (zullen) worden ge plaatst, die daartoe van het comité „G.O.E.S." toestemming verkrijgen; b. de weekmarkt op 11 en 18 September a.s. om 17 uur moet zijn beëindigd en de ver koop aan de kramen en wagens niet lan ger mag plaats vinden dan tot uiterlijk WA uur; c. een standplaats met een ver koop- of reclamewagen (kraam) op de Markten, straten, stoepen en pleinen, slechts mag worden ingenomen na ver kregen toestemming van het Comité „G.O.E.S." (adres Lange Kerkstraat 3) en dat deze vergunning eveneens nodig is voor straatfotografen en -muziek; d. geen stoepen of open plaatsen voor het geven van vertoningen en/of uitstallin gen mogen worden afgestaan of voor dat doel mogen worden ingenomen; e. geen vergunning zal worden verleend aan in validen met of zonder zg. „handel", zoals lammen, blinden, e.d. eri voorts aan mu zikanten, geen gezelschap vormende, straatkunstenaars, venters met speldjes, strikjes, e.d. Goes. 8 September 1951. DINSDAGAVOND 8 UUR: Festijn van licht, groen en schilderachtige hoekjes Dinsdagavond acht uur zullen de honderden lampen en schijnwerpers aanflitsen om elf dagen lang de bijzondere aandacht te vestigen op de schoonheid en aantrekkelijkheid van Goes als woon- en handelscentrum Dinsdagavond half acht zal ten stadhuize de lichtweck officieel worden geopend. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer M. Mocrmond, zal de burgemeester, mr. W. C. ten Kate, de openingsrede houden. Na af loop zal als symbolische opening de verlichting worden ontstoken by het 12 x 8 m. grote wapen van Goes, samengesteld uit bloemen en fruit, dat op de Markt zal worden opgesteld. Duizenden bloemen en planten zullen verschillende stadsdelen in een lusthof herschapen. Behalve het reeds genoemde mozaiek op de Markt, kunnen als voornaamste objecten worden genoemd: de versiering met dennen en bloemen van het stadhuis. STACCATO EN COLORATUUR Hoe bezoekers er over denken „TWEE GULDEN ACHT EN NEGENTIG!" Een machtig geluid van een sehortenkoopman schalt over de Goese markt. „Nog geen drie gulden voor zo'n pracht schort". In wanhoop gaan twee lange armen omhoog „Ik verdien er geen cent aan, geen cent. Ik moet er op toeleggen". De rade loosheid ligt op het gezicht van de koopman te lezen en een gevulde boe rendochter laat zich er door verleiden om c.ritisch met duim en wijsvin ger de stof te bevoelen. Onmiddellijk vuurt de koopman met een stem als een heldentenor een offensief op haar af en er is geen speld tussen te krij gen: „Nou vraag ik je, Mina, waar moet dat naar toe. Twéé gulden en een paar centen voor zóóóóó'n schort Eerbiedig houdt hij een lapje, dat met grote bloemen is bedrukt, in de hoogte, „Van alle gemakken voorzien, kind. Ik moet er op toeleggen, want zeg-nou-zelluf twee-acht-en-negentig is niks". Hij buigt zich voorover, alsof hy Mina wat in het oor wil fluisteren en barst dan opnieuw los: „Toe meid, pak mee! Je vryer zal niet weten wat je aan hebt". Een mooie kerel, deze schortenman. stofje wat een stofje. Wy geven de volle maat". En ondertussen schuifelt een stoet van vrouwen en mannentussen de kraampjes, langs kaas en porce- lein, lappen en zuurballen, langs bloe men en speelgoed. Bedrijvig en gezel lig is zo'n „Goese mart". Zelfs de Goesenaars, die toch elke week weer hetzelfde zien, gaan Dinsdags graag „marten", want op zo'n dag merk je hoe vitaal dit stadje eigenlijk is en met hoeveel plezier de mensen van heinde en ver naar het centrtilh van' de Bevelanden komen om er zaken te doen of soms ook om er alleen 2 2 2 2 2 2 I T De „vraagteken-man" zal voor de P.Z.C. gedurende de „Lichtweek" O door Goes wandelen. Hoe zult U vragen; wel heel een- voudlg, n.l.: £5 Wij vragen aan U: Van wie is z'n hoed, jas, enz. enz. enz.??? 0 Dit antwoord vindt U vermeld op een kaartje in de etalages van de Goese zaken, die vandaag in de P.Z.C. adverteren. Bewaar dus deze courant, om te weten, welke zaken aan deze prijs vraag meedoen. Let op de „vraagteken.man" en bekijk alle etalages van de Goese adverteerders van vandaag. Als U goed oplet en geen etalage Q overslaat, heeft U kans op een onzer pryzen/ n.L: A 1 pr(js van 40. 1 prijs van 20. 2 prijzen van 10. 4 prijzen van 5. Voor d«M bodragen krtlgt U waardebonnen, te besteden by onze adverteerders. Inzendingen vóór 25 September aan het Kantoor P.Z.C., Lange Vorststraat 63, Goes. Op enveloppe vermelden: „Vraag teken-man". 1 maar te kijken Inderdaad is de Goese Markt een bijzonder fleurig schouwspel. Dat merkt men aan de vreemdelingen, die er niet uitgekeken raken en die elk aar steeds weer verzekeren, dat ze het „zo aardig vinden". Vorige week Dinsdag hebben we enkele marktbe- zoekers naar hun impressies ge vraagd en zij spraken vol geestdrift over alles wat zij zagen. Daar was bijvoorbeeld een klas schoolkinderen uit Norfolk met hun leraar, zy lo geerden in Blankenberghe en waren een dagje naar Zeeland getrokken. De meisjes waren opgetogen,Oh, look there" en op een drafje liepen ze naar iets, dat ze beslist óók moes ten zien. De jongens gedroegen zich ernstiger en trokken een gezicht van „laat-die-vrouwen-asjeblief-niet-zo- overdreven-doen". Met de handen in de zak stonden ze rond de landbouw- tractoren en wisselden deskundige opmerkingen, terwyl hun leraar in een vlug tempo alsmaar foto's nam. „Prachtig, prachtig", zei hij tus sen twee plaatjes door, „ik vertel U waarschijnlijk niets nieuws als ik zeg, dat ik die klederdrachten zo mooi vind. En dan de Markt. Zo pittoresk weet ik er in Engeland -geen een. Spreekt iedereen hier Engels Ik heb al drie keer iets gevraagd aan een voorbijganger en steeds kreeg ik een keurig Engels antwoord". MENING VAN STUDENT. Enkele kramen verder troffen we Liem Sik Giok, oorspronkelijk Chi nees, doch thans Indonesisch staats burger. De heer Liem studeert in Ne derland en behoorde tot het gezel schap, dat vorige week Zeeland be zocht. „Ik had graag paarden gezien" zei hy, „of liever gezegd: ik had ze in een landbouwcentrum als Goes ver wacht, maar in de plaats daarvan zie ik tractoren en landbouwmachines. De landbouw wordt hier blykbaar modern aangepakt". „Goes zelf vind ik op het eerste ge zicht een bijzonder vriendelijk plaats je. Wat me frappeert trouwens niet alleen in Goes is dat de kerk hier het centrum vormt en dat de stad daar om heen is gebouwd". Deze buitenlandse gasten gaven slechts een oppervlakkige impressie. Dat kon ook niet anders, omdat zij Goes maar even bezochten, maar toch is hun indruk van belang, omdat er uit blijkt, dat Goes voor de vreemde ling attractief is. Hoe denkt echter de doorgewinter de bezoeker van Goes er over? Dat vroegen we aan de heer L. Vinke uit Zwolle, hoofdbestuurslid van de bond van marktkooplieden, die reeds meer dan dertig jaar op de Goese markt met sigaren verschijnt. Zyn oordeel ls bondig: „In Goes vind je Zeeuwen en op Zeeuwen kun je bouwen. Als ze weten, dat Je met Iets goeds komt, heb je hun vertrou wen. Ik kom graag In Goes". Vyf en dertig jaar trekt de heer Vlnke langs de Nederlandse markten volgende week wordt hy ln Groningen ln ver band met dit jubileum gehuldigd en hy kan er dus enigszins over oor delen. Daarom ls het prettig te horen, dat Goes ook in de ogen van een ja renlange bezoeker een prettige marktstad ls! Voile benzinetanks voor auto's die Duitse grens passeren De K.N.A.C. heeft zich tot de-beide Automobielclubs in Duitsland ge wend met het verzoek haar bemidde ling te willen verlenen by het ver krijgen van volledige vrijheid voor Nederlandse automobilisten om met een volle benzinetank de Duitse grens te passeren. De bestaande bepalin gen zijn nl. van dien aard dat om trent de vraag wanneer men dan niet invoerrecht moet betalen voor een hoeveelheid boven 20 liter de Duitse grensbeambten zeer willekeu rig te werk gaan. De K.N.A.C. heeft daarover zoveel klachten ontvangen, dat zij het nodig heeft gevonden de Duitse clubs op de ze willekeur te wijzen en daarby er aan te herinneren, dat Duitse auto mobilisten die Nederland binnenko men volledige vrijheid genieten met een volle benzinetank de grens te overschrijden. Des avonds zal het geheel met schyn- werpers en paddestoelen verlicht worden. Ook de Magdalenakerk zal vanaf de Lange Kerkstraat in „floodlight" worden geplaatst. Voorts zal de gehele Oostvest met omgeving prachtig verlicht en versierd wor den. Bij de jubileumbank en de steenenbrug zullen byv. 72 m. bloem bakken worden aangebracht, de ver schillende perken aan de Oostwal worden met paddestoelen verlicht en de mooie boomgroepen aan de Oost- vest komen in het licht van de schijnwerpers te staan. Achter het eilandje in de vest komt een guir lande van 100 m. lampjes te han gen, terwijl aan de Voorstad en te genover het Beatrixplein twee fon teinen in de vest worden geplaatst, met kleurwlsselendie belichting. On- getwyfeld zal een en ander, vooral in de avonduren een fantastisch ef fect opleveren. Natuurlijk is ook het schilderach tige hoekje aan de Kleine Kade niet vergeten. Er worden daar 50 bloem bakken geplaatst, het Vishokje wordt tot een bloementuil omgetoverd ter wyl het Museum en het pand van notaris Van Dissel verlicht zullen worden. Tot zover de versierings- en verlichtingsplannen van het comité. Daarnaast zijn echter reeds vele buurtverenigingen en winkeliers druk doende om hun straten en pan den een feestelijk aanzien te geven. En ook de bezoekers kunnen me dewerken door van de bloemenver- koopsters een bloempje te kopen. TREIN RIJDT DOOR DE STAD. Een van de grootste attracties voor de bezoekers zal zeker de „spoorrit" door Goes worden. Een ouderwetse locomotief met een wa gen voor 40 k 50 passagiers zal een halfuurdienst gaan onderhoudendoor verlicht en versierd Goes. Het „sta tion" wordt gevestigd op de Grote Markt. In twintig tot dertig minu ten zal deze „trein" zyn passagiers voeren langs de Korte Kerkstraat, Singelstraat, Boudewyn de Witte straat, Jac. Valckestraat, Voorstad, Oostsingel, Kade, Opril naar het eindpunt Grote Markt. Dinsdagmid dag 2 uur zal liet eerste vertreksein worden gegeven. Voorts zal in de kelder van het Stadhuis een Wondertuin worden in gericht, welke iets zeer byzonders belooft te worden. In het stadhuis, ingang L. Kerkstraat zal men verder de tentoonstelling „Goes als cen trumgemeente" kunnen bewonderen. Er is echter nog meer! De straten zullen daveren van de muziek. Op de eerste avond zullen de plaatse lijke muziekverenigingen „Euphonia", „Hosanna", „Excelsior" en „Anima- to" concertex-en en door de stad trek ken, terwyl ook op de overige avon den een muzikale omlysting niet zal ontbreken. Zelfs een draaiorgel is niet vergeten, om de pauzes op te vullen. Met opzet heeft het comité echter voor de muziek e.d. geen vastomlijnd programma vastgesteld. Deze licht- en bloemen-actie moet taan leven onder de bevolking, zo- at leder die hiertoe in staat is, op enigerlei wijze spontaan zijn mede werking geeft. Verschillende aan meldingen van bands en een sport instituut kwamen reeds binnen. Hoe meer, hoe liever! Het comité zal hiervan gaarne gebruik maken. WINKELWEEK EN ETALAGEWEDSTRIJD De middenstandsverenigingen wel ke ook ten volle achter deze actie staan, zullen een winkelweek met etalagewedstrijd organiseren, waar voor zich reeds resp. meer dan 100 en 50 deelnemers opgaven. Natuur lijk zal ook het publiek hieivanweer kunnen profiteren. Er worden n.l. bonnen uitgegeven waarop een prach tige collectie aan pryzen kan wor den gewonnen. Verder staat er voor Zaterdag 15 September twee uur een kinderop tocht met versierde fietsen e.d. op het programma, waarvoor de deelne mers zich bij de Van Dusseldorp- school moeten opstellen. Op die dag is er ook een bromfietsen-bloemen- rit en rondrit met versierde brom fietsen door Goes, met de Vlasmarkt als start en finish. Op de laatste dag, Zaterdag 22 September, wordt voorts nog een wielerwedstrijd achter derny-moto- ren door enkele particulieren geor- faniseerd. Deze wedstryd zal verre- en worden op het parcours Stati onsweg, De Ruyterlaan, Parallelweg. Het wordt dus gezellig in Goes, met elk wat wils. Hier zal getoond worden wat door eendrachtige sa menwerking kan wordefi gepresteerd. Het is niet de bedoeling om het bij deze eei-ste bloemen- en licht week te laten. Deze actie moet vol gend jaar herhaald kunnen worden. Doch dan midden in het toeristen- seizoen en nog grootser!! Ook het Westelijk deel van de stad moet er dan by betrokken wor den, hetgeen helaas in verband met de aanleg van de verkeersweg e.d. ditmaal niet mogeiyk was. Het comité heeft nog één verzoek: Alle inwoners van Goes steken toch van 1122 September de vlag uit?! De Westduitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft Vrijdag eenstemmig Heinrich Kopf, de sociaal-democrati sche premier van Neder-Saksen, ge kozen als nieuwe voorzitter. Kopf, die 58 jaar is, is de eerste sociaal-democraat, die in Bonn een leidende functie gaat bekleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 8