PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Helft van aantal afgevaardigden voor ondertekening van verdrag De Nationale Vrouwenraad vergadert in Middelburg De BILT Kantlijn Ne IN BERLIJN WOEDT DE KOUDE OORLOG WEER Vandaag Actie tegen guerillastrijders begonnen De toekomst van Triest ZWARE GEVECHTEN AAN HET WESTELIJK FRONT IN KOREA Paratyphus en kinder verlamming te Delft Oliebrand in Engeland bedwongen 194e Jaargang - No. 212 Dagblad uitgave van de ünna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntyn. PL verv.: W. Leertouwer en fl. A. BosshardC ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week I 4.55 p. kw. £r. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 8 Sept. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel rnecr 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2881 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102: lerneuzcn: Brouwerljstr. 2; Zlerikzec: N. Bogcrdstr. C 160. tel. 26. De conferentie te San Francisco Japan zou conferentie over herstelbetalingen willen houden De helft van de vertegenwoordigende landen op de conferentie te San Francisco heeft thans verklaard het vredesverdrag met Japan te zullen ondertekenen. Hierbij behoort ook de Indonesische regering. De Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, Soebardjo, verklaarde, dat het ver drag voor Indonesië niet bevredigend is> en dat zijn regering daarom de houding heeft aangenomen van „waakzaam afwachten", totdat enkele be palingen van het verdrag verduidelijkt en naar tevredenheid van zijn rege ring behandeld zyn. Soebardjo zette uiteen, dat Indone sië een positie van dergelijk strate gisch belang in de Stille Oceaan in neemt, dat geen rust in de Stille Oce aan denkbaar is zonder een toestand van stabiliteit in Indonesië. De Indo nesische regering acht de kwestie der herstelbetalingen van het hoogste be lang. Hoewel hij de Japanse bevol- drag met Japan zonder voorbe houd. Het zal trachten over de schadevergoeding aan de burgerge- interaeerden met Japan in nadere be sprekingen tot een accoord te gera ken. Tegelijkertijd komt uit San Fran cisco het bericht, dat de Indonesi sche delegatie op de vredesconferen tie door een opmerkelijke activiteit belangrijke resultaten heeft weten te bereiken. Zo zal, ter vergoeding van de aan Indonesië door de Japanners toegebrachte schade van naar schat ting 25 milliard rupiahs Japan Indo nesische grondstoffen gaan verwer ken. Tegenover dit Indonesische succes doet het Nederlandse nogal mager tjes aan. Heeft het de heer Stikker aan voldoende activiteit ontbroken? Wij zijn in ieder geval benieuwd, wat er voor de Nederlandse eisers uit de bus komt In dc komende dagen is in het nabije Knocke een illuster gezelschap bij een. Er wordt daar een Europese Ontmoeting der Poëzie gehouden en tal van grote dichters en schrijvers zullen er bijeen zijn. Wij noemen T. S. Eliot, Erich Kaestner, Jean Cocteau, Jules Supervieille, Denes de Rouge- mont, Victor E. van Vriesland, An- •thonie Donker en vele andere. Zij zullen de poëzie bespreken, zij zullen het werk lezen van de groot- sten der Europese dichters, zij zullen excursies maken, onder meer naar het Zwin. In onze onmiddellijke nabijheid zijn de edelste denkers van het Westen verzameld, terwijl de crisis tussen En geland en Perzië een hoogtepunt be reikt, terwijl in Frisco de koude oor log op zijn allerhevigst woedt, terwijl in Korea de strijd in alle afschuwe lijkheid weer is ontbrand. Merkwaar dige wereld Er is in de loop van deze week in dit kolommetje geschreven over ons onderwijs. Er werd in dat ar tikeltje weinig gezegd over de jeugd, die toch bij dit onderwijs ten nauwste betrokken is. Daarom vermelden wij hier een^paar conclusies, die getrok ken kunnen worden uit een enquête, die onder ruim duizend leerlingen van vier middelbare scholen in Groningen werd gehouden naar de belangstel ling, die door de jeugd aan de dag wordt gelegd voor allerlei dingen. Die conclusies vonden wfl afgedrukt in de Nieuwe Eeuw en wij geven er hier het volgende citaat uit: „Dé voorliefde voor klassieke mu ziek bleek bij de meisjes gemiddeld tweemaal zo groot te zijn als bij de jongens. Meer dan 50 pet. van de leerlingen brengen meermalen per jaar een bezoek aan het toneel; een belangstelling die groter is dan men zou verwachten. In de twee hoogste klassen geven respectievelijk 36 en 58 percent meisjes en 48 en 58 per cent jongens daarbij de voorkeur aan de comedie, terwijl het drama respec tievelijk 42 en 48 percent meisjes en slechts 12 en 24 percent jongens als voorkeurstemmen noteert. Het bioscoopbezoek is opvallend groot. Daarbij gaat over het alge meen de voorkeur uit naar de show film. Zogenaamde liefdesfilms hebben bij de jongens totaal geen aandacht en de avonturenfilm krijgt alleen in de lagere leerjaren enige voorkeur stemmen. De lachfilms, die aanvan kelijk veel aanhang hebben, maken geleidelijk plaats voor de realistische films en films met een bepaalde strekking. Het Nederlandse radiopro gramma kan zich niet in een grote populariteit verheugen. De grootste bezwaren, die men heeft zijn de te veel voorkomende en te lange spreek beurten tegenover de te korte moder ne muziekprogramma's. Buitenlandse zenders worden vooral om het laatste met veel meer enthousiasme beluis terd. Behalve de dansmuziek zyn het voor de jongens vooral de sportuit- zendingen, voor de meisjes vooral de hoorspelen en voor beiden verder nog de jazz, de „Bonte trein" en „Negen heit de klok"-programma's, die het meest worden gewaardeerd. De her sengymnastiek heeft maar enige voorkeurstemmen en opera's en klas sieke uitzendingen komen alleen in de twee hoogste leerjaren voor voor keurbestemming in aanmerking". Verheffend is het beeld zeer zeker king geen al te grote ontberingen wil de opleggen door de last van zware herstelbetalingen, moest hij toch vele moeilijkheden, tekorten en vertragin gen bij de uitvoering van wederop bouw- en herstelplannen in Indone sië wijten aan het Japanse optreden tijdens de bezetting. Indonesië verloor ongeveer vier millioen mensen en leed milliarden dollars materiële schade, aldus Soebardjo. Hoewel de Indonesi sche regering zich bewust is, dat Ja pan op het ogenblik de Indonesische aanspraken op herstelbetalingen niet met contante betaling kan beantwoor- I den, gelooft zij, dat Japan in niet al 'te verre toekomst zijn levenskracht zal herwinnen en in staat zal zijn be hoorlijk zijn verplichtingen na te ko men, aldus de minister. CONFERENTIE OVER HERSTELBETALINGEN? Het Japanse blad „Tokio Sjim- boen" schrijft, dat in kringen van het Japanse ministerie van buitenlandse zaken werd verklaard, dat de rege ring voornemens is, na de conferen tie te San Francisco, te Tokio een con ferentie over herstelbetalingen te hou den. Volgens het blad zullen met verte genwoordigers van de Philippijnen en GROMYKO bedreigd? landen in Zuid-Oost-Azië inleidende besprekingen worden gehouden. De Japanse regering zou overwegen herstelbetalingen te verrichten in de vorm van het voor haar rekening ne men van kosten, besteed aan het ber gen van gezonken schepen, van het gratis verwerken van grondstoffen, ge leverd door de benadeelde landen, en het aanbieden van technische diensten, zonder kosten voor de industrieën in die landen. De Republikeinse senator Styles Bridges heeft aan Reuter meegedeeld, dat Amerika verwacht tegen Maandag een verdedigingsverdrag met Japan te tekenen. ZET EN TEGENZET Oostduitse politie nam 1000 voertuigen in beslag In Berlijn woedt de koude oorlog- weer In alle hevigheid. Zoals bekend hebben de Russen een wegenbelasting ingevoerd op alle wegverkeer tussen Berlijn en Westduitsland. Vrijdagmorgen werd als tegenmaatregel- op be vel van burgemeester Kressman van de Berlynse voorstad Kreuzberg door vijfhonderd politiemannen en douane-ambtenaren vier uur lang belasting geheven op alle Oostduitse en Oostberlijnse voertuigen, die de voorstad passeerden. De voertuigen werden vastgehou den tot dezelfde belasting was be taald als door de Russen geheven wordt. Er werd ruim 1000 mark aan „belasting" geïnd. Enkele uren later deed de Oostber lijnse politie een tegenzet en hield een aantal Westduitse en Westberlijnse auto's vast. die de Sowjetsector van Berlijn wilden binnenkomen. Ongeveer 1000 voertuigen werden door de Oostduitse politie in beslag ge nomen. De waarnemendegeallieerde Hoge- commissarissen in Duitsland hebben de Sowjetrussische opperbevelhebber generaal Tsjoeikof, gelijkluidende protesten tegen de „voortdurende be lemmering van de normale verbinding tussen West-Berlijn en West-Duits- land" doen toekomen. is het 25 jaar geleden, dat Duitsland toetrad tot de Vol kenbond. Indonesische leger maakte 200 gevangenen. Het Indonesische leger is een actie begonnen tegen guerillastrijders in Celebes. Kakar Muzakker, de aan voerder der guerilla's is, nadat zijn kwartier omsingeld was, naar het Latimodjonggebergte gevlucht Vijf personen zijn bij de actie, die „opera tie Merdeka' 'wordt genoemd, gesneu veld.. In Makassar zyn 15 personen, die wapens droegen, gearresteerd. Het aantal aangehoudenen bij de operatie van het leger bedraagt thans 200. Anti communist werd voorzitter van de T.U.C. Arthur Deakin, die bekend staat als fel anti-communist, is gekozen tot voorzitter van de T. U. C. (Trade Union Congres), een vakverbond, dat 7.800.000 leden telt. Deakin ls secre taris-generaal van de 1.200.000 leden tellende „Transport and general wor kers union". De 33 laden van de algemene raad werden herkozen na een zware ne derlaag van vier communistische can didates In de protesten wordt gezegd, dat de „maatregelen in strijd zijn met de internationale overeenkomst voor vrije toegang tot Berlijn". De drie Westelijke commandanten hebben „noodzakelijke onmiddellijke tegen-maatregelen" tegen de belasting op het wegverkeer tussen Berlijn en West-Duitsland overwogen. Het leven van Gromyko bedreigd De politie te San Francisco heeft het geleide van Gromyko versterkt sinds berichten over een plan om hem bij een ge ënsceneerd verkeersongeluk om het leven te brengen. Wit-Rus- sen zouden met een vrachtauto op Gromyko's auto willen inrij den. De Sowjetrussische ambas sade te Washington heeft ver klaard niets van een dergelijk complot af te weten. Minister Lieftinck over Nederlands defensie inspanning „DE GRENS IS BEREIKT". Minister Lieftinck, die de vergade ringen van het internationale mone taire fonds en van de wereldbank te Washington zal bijwonen, is te New York aangekomen. Hij verklaarde aan de verslaggevers, dat naar zijn me ning Nederland niet meer kon doen voor de defensie dan thans geschiedt. ..De militaire begroting bedraagt een derde van ons jaarlijks inkomen", al dus de minister. „Mijn inziens is de grens hiermede bereikt". Italië en Joegoslavië willen er over gaan praten. De Italiaanse en Joegoslavische regeringen willen gaan spreken over de toekomst van Triest. Dit is door een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenland se zaken Vrijdag medegedeeld. De woordvoerder verklaarde voorts, dat Engeland er in had toegestemd de plaatselijke verkiezingen in de Brits-Amerikaanse zóne van Triest, die de volgende maand zouden wor den gehouden, uit te stellen. Dit zou op Italiaans verzoek zijn geschied. Volgens berichten uit Triest zou premier De Gasperi bij zijn komende bezoek aan Washington aandringen op de terugkeer van het gehele vrije gebied, inclusief de door Joego-Slavië bezette zone, naar Italië. Trygve Lie: dit jaar geen oorlog Op -en persconferentie te New York heeft de algemene secretaris der V. N., Trygve Lie, met nadruk verklaard: „Ik voorspel, dat er dit jaar geen wereldoorlog zal komen". Hy gaf wel toe verontrust te zijn over het afbreken van de besprekin gen over een staken van het vuren in Korea. Braziliaans gezant identifi ceert oud schilderij In het stadhuis te Vianen hangen verscheidene schilderijen, waarvan men noch de makers kent, noch weet wie de geportretteerden zijn. Met medewerking van de Braziliaanse ge zant in ons land, de heer J. de Sousa de Leao, heeft men thans kunnen vaststellen, dat een der schilderijen voorstelt Johan Maurits van Nassau van Bredero, die in de zeventiende eeuw gouverneur van Brazilië is ge weest. De Brederode's hadden vroe ger een slot in Vianen. Het doek zal op verzoek van de Braziliaanse rege ring gecopieerd worden. OMSINGELINGSPOGING FAALDE Verbonden troepen zijn een tegenaanval begonnen De verbonden troepen zijn Vrijdag op het Westelijk front in Korea tot een tegenaanval overgegaan. Over de gehele linie worden thans zware ge vechten geleverd. De communisten legden een muur van artillerie- en mor tiervuur ten Noorden en Noord-Westen van Jongtsjon. Voorts ondernamen zij aanvallen met tanks. Geallieerde troepen wisten zich uit een commu nistische omsingeling heen te breken. Uit berichten is op te maken, dat dc strijd in het voordeel van de verbondenen verloopt. De geallieerde troepen, die veilig uit de omsingeling wisten heen te breken, werden door een strijdmacht van Chinezen, gesteund door een on bekend aantal tanks van Russische makelij, verrast. Bij hun tegenaanval wisten de ver bonden legers drie heuvels ten Noord- Oosten van Janggoe te bezetten. De geallieerden rukken hier op. De hernieuwde activiteit aan het Westelijke front, dat sedert Mei rus tig was, valt samen met berichten, dat de Noordelijken daar twee pant serdivisies samentrekken, langs de twee hoofdwegen; die naar Seoel lei den. Deze divisies zijn uitgerust met een groter aantal tanks, dan de Noor delijken totnogtoe in een keer in de strijd hebben geworpen. Generaal-majoor Henry Hodes is benoemd tot chefstaf van het Ameri kaanse achtste leger ln plaats van generaal-majoor Leven Allen, die on langs naar de V. S. is teruggekeerd. In een gezin, wonende aan de Schie bij Delft, ls paratyphus geconsta teerd. Aangezien dit gezin een toilet heeft, dat niet op de riolering is aan- f esloten, doch in de Schie loost, heeft e directeur van de G.G.D. te Delft, zoals reeds gemeld, bekend gemaakt dat het water van de Schie besmet is met paratyphusbaccillen. Ook zijn in Delft in de afgelopen dagen vier gevallen van kinderver lamming geconstateerd. Van deze ge vallen zijn twee van ernstige aard. Vorige week werd bovendien een Delfts meisje, dat zich in een sport kamp te Ommen bevond, door de ziek te getroffen. Zij is in het ziekenhuis te Zwolle overleden. Geen C.A.R.E.-pakketten meer De hulp aan Nederland in de vorm. van de bekende C.A.R.E.-pakketten loopt ten einde. In de laatste zes maanden zijn er nog maar 2000 in Ne derland gedistribueerd, In totaal ech ter heeft ons land ruim 100.000 van de ze pakketten, die hoofdzakelijk voed sel bevatten, ontvangen. „Jutlandia" komt met gewonden in Rotterdam Het Deense Rode Kruis heeft me degedeeld, dat het Deense hospitaal schip „Jutlandia" 16 September met zieken en gewonden uit Korea te Rotterdam zal arriveren. Het schip zal in Rotterdam voorraden aan boord nemen en zonder Denemar ken te hebben aangedaan naar het Verre Oosten terugkeren. De „Jut landia" vormt een bijdrage van Dene marken voor de strijdkrachten der Verenigde Naties in Korea. Het forum der dames Plannen tot vorming van een „plaatselijke raad Zeeland" Op 1 en 2 October zal de Nationale Vrouwenraad, zoals reeds Sn liet kort bericht, zijn jaarvergadering in Middelburg houden. Gewoonlijk vergadert deze instelling in het centrum van het land, doch op verzoek van mevrouw E. J. van den Broecke—de Man uit Aardenbnrg, die er naar streeft Zeeland bü de vrouwenorganisaties beter bekend te maken, wordt voor deze keer van de traditie afgeweken. De dames zullen in de Zeeuwse hoofdstad niet uitsluitend vergaderen; de Commissaris der Ko ningin en de burgemeester van Middelburg hebben zich bereid verklaard haar officieel te ontvangen en voorts staat een excursie over Walcheren op het programma. Over opzet en doel van de Natio nale Vrouwenraad deelde de presi dente, mej. I. H. J. Struik Daim uit Amsterdam, ons enige nadere bijzonderheden mee. In deze raad zijn 42 landelijke verenigingen, me rendeels vrouwenorganisaties, verte genwoordigd. Men bepaalt zijn aan dacht op de belangen van de vrouw in de ruimste zin, de ontplooiing van het vrouwenleven, de sociale zorg en het maatschappelijk werk. Voor de onderscheidene werkgebieden zijn 17 vaste commissies in het leven geroepen, waarin voornamelijk wer kende vrouwen zitting hebben en waarvan de voorzitsters deel uitma ken van de internationale vrouwen raad. In een aantal gemeenten be staat voorts een plaatselijke vrou wenraad, die zich overigens niet tot de plaats zelf bepaalt, doch ook tot de omgeving daarvan. In een derge lijke plaatselijke vrouwenraad heb ben vertegenwoordigsters zitting van de plaatselijke afdelingen der landelijke verenigingen, welke een afgevaardigde hebben in de Natio nale Vrouwenraad, daarnaast echter ook plaatselijke vertegenwoordig sters van de verenigingen waarbij dit niet het geval is. Het doel van deze instelling, wel ke het karakter draagt van een vrouwenforum en zeker niet vaneen overkoepelend lichaam, is tweeledig: men behartigt gemeenschappelijke belangen, oon. door ter plaatse con tact op te nemen met de overheid en men verstrekt inlichtingen aan en onderhoudt contact met de Natio nale Vrouwenraad. De plaatselijke raad kiest uit zyn midden voorzit ster, secretaresse en penningmees- teresse. De eerste plaatselijk* destjjds (in 1911) in Middelburg ge- raad werd vormd, doch deze is reeds vóór de jongste wereldoorlog van het toneel verdwenen. Er bestaan echter thans ernstige plannen om tot vorming te komen van wat genoemd wordt een „plaatselijke raad Zeeland" met als plaats van vestiging Middelburg. Het vergaderen van de nationale ledenraad in Middelburg heeft naar het oordeel van de dames zeer aan trekkelijke aspecten. Niet alleen krijgen velen hierdoor de gelegenheid Zeeland te ontdekken of beter te le ren kennen, maar ook biedt de bij eenkomst de leden der plaatselijke afdelingen van landelijke verenigin gen de mogelijkheid om hoofdbe stuursleden te ontmoeten en kunnen vertegenwoordigsters van organisa ties, welke nog geen afdeling Mid delburg rijk zijn, onderzoeken of daaraan behoefte bestaat. De besloten ledenvergadering wordt Maandagmiddag 1 October, evenals de andere bijeeenkomsten, in „De Vergenoeging" gehouden. Omstreeks 5 uur ontvangt de Commissaris der Koningin de dames in de Statenzaal (alle leden van aangesloten vereni gingen kunnen van dit moment af het gehele programma voor de beide dagen meemaken), vervolgens is er een diner en om 8.15 uur begint het gedeelte van de vergadering, dat openbaar is. De volgende dag wordt eerst, on der leiding van de heer H. Pieters, een bezoek gebracht aan het Zeeuws Oorlogsmuseum in het Stadhuis en hierna wordt (via Veere, Domburg en Westkapelle) een rit over het eiland gemaakt. De lunch wordt ge bruikt op de Provinciale boot tijdens de overvaart van Vlissingen naar Breskens en vice-versa. Tenslotte zal burgemeester mr. dr. N. Bolkestein het gezelschap in de Burgerzaal van het Stadhuis officieel ontvangen. Er is een regelingscommissie gevormd, waarvan mej. mr. Ph. M. Pot van de Stichting Zeeland voor maatschap pelyk en cultureel werk, secretares se is. Vrijdag heeft Radio Peking het antwoord van v'^e-admlraal Joy, waarin een herhal yig werd gegeven van de vroegere v. ...aringen van de admiraal, absoluut onbevredigend" genoemd. De admiraal had opnieuw gezegd, dat de verbondenen niets te maken hadden met de door de commu nisten gemeUlde neutraliteitsschen- dingejn. De op Korea operendc tweede divi sie heeft thans als geheel eveneens de „Presidential Unit Citation" ver worven voor haar actie bij Hongtjong in de periode van 6 tot 22 Mei. Het Ned. detachement Verenigde Naties, dat deel uitmaakt van de tweede di visie, ontving dus voor de tweede maal de „Citation". Schade: 7.5 millioen gulden De oliebfand in de Engelse stad Avonmouth, die Donderdag uitbrak, heeft zich verder uitgebreid en zal waarschijnlijk nog drie dagen duren. Naar schatting zijn tot dusver zestig millioen liter olie verloren gegaan. Meer dan twee honderd brandweerlie den en honderd soldaten bestrijden het vuur. Bijna iedere brandweerpost in Zuid-West-Engeland is gealarmeerd. De brand is van grote afstand zicht baar. De brandende oliemassa's dwin gen de brandweerlieden tot wijken. Over Avonmouth hangt nog steeds een dichte rookwolk. Op het ogenblik staan 18 tanks in brand. Vrijdagavond laat werd medege deeld. dat men de oliebrand onder de knie heeft. Een tank stond nog in lich terlaaie. Het hele terrein is overdekt met een laag schuim. De schade wordt op 7.5 millioen gulden geschat. KORTE PREDICATIE „Wordt toornig en zondigt niet; de zon ga niet onder over uwe toornigheid". EJeze 4 26. U begrijpt natuurlijk wel, U die dit leest, dat de gebiedende wijs in dit tekstgedeelte, in deze vermaning van de Apostel Paulus, niet het toornig worden geldt maar het zondigen. Het toornig worden wordt door Pau lus niet verboden, maar het toornen met een zondige inslag. En daarmee dient hij ons allen een geduchte en belangrijke vermaning toe. Want toornig worden en zondigen zijn maar meilijk te scheiden. Het eerste te doen en het tweede na te la ten valt niet mee en kan alleen door ernstig gebed bereikt worden. Toor nig worden is heel begrijpelijk. Onze medemensen kunnen ons meer malen diep en smartelijk grievenof, als ze ons niet persoonlijk beledigen zich toch zo gedragen, dat daar een heilige toorn tegenovergesteld moet worden. Maar laten we het nu maar houden bij het eerste, dat ons persoonlijk leed is aangedaan. Hoe moèilijk is het dan om alleen maar te toornen en niet te zondigen Om niet de zon onder te laten gaan over onze toom. Om niet naar bed te gaan met een wraakzuchtig hart. Om niet te gaan slapen met een overzoen- lijk gemoed. We geven zo heel gemakkelijk de duivel plaats d.w.z. tijd en gelegen heid zijn vernielende en slopende werk in ons hart te verrichten. Ja, toornig worden kan! Sterker. Toornig wrden moet soms wel eens gebeuren. De Eli-natuur wordt in de Bijbel veroordeeld en is ongerijmd. Maar onverzoenlijkheid of wraak zuchtigheid, zijn ellendige ja zon dige factoren in ons leven waarte gen Paulus in de Naam van Christus waarschuwt. Geen mens heeft het recht te toornen en te zondigen.' Want de Grote Rechter. Jezus Chris tus, die ook om onze schuld het ge vloekte kruis heeft aanvaard, duldt niet, dat begenadigde zondaren gena deloos zijn, of onverzoenlijk. Doch leert U en mij bidden en dat is Hem heilige ernst. „Vergeef ons onze schul den, gelijk ook wij vergeven hebben onze schuldenaren". De mens dus U en ik dus, die er zelf zó voorstaan, hebben, al trappen de mensen ons op ons hart, nog niet 't recht te toornen en le zondigen. Wij leven immers van de genade Haamstede. J. VAN VLIET. VOORSPELT: OPKLARINGEN. Weersverwachting tot Zaterdag avond. In de vroege ochtend in het Zuiden van het land hier en daar nog nevelig, overigens zwaar tot half bewolkt en droog weer. Meest matige wind tussen Noord en Noordoost, gematigde tem peraturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1