k Record aantal inschrijvingen voor Vlissingse Boulevardloop J<>B I I Zig-Zag enavoi a.n.w.b kwaliteit Tweede buislegging bij Baarland had vlot verloop Aanvaring op het kanaal Gent1Terneuzen Personenvervoer spoorlijn Hulst—Terneuzen Mr. W. C. TEN KATE VAN GOES IN HET ZILVER iimHi'NfltfU- Vlissingen is een dure stad Boter op geraffineerde wijze gesmokkeld Hollandse huisvrouwen door buitenlanders geprezen PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 0 SEPTEMBER 1951. LEGIOEN VAN BELGEN Zal Hans Harting de P.Z.C.-beker definitief winnen? Het moet voor de organisatoren van de Vlissingse Boulevardloop, de Sportvereniging „Marathon", wel verheugend zyn elk jaar steeds meer athleten In te schrijven voor dit grote Vlissingse sportevenement. Waren het er vorig jaar 98, thans zullen meer dan honderd lopers aan de start verschenen. Men kan welhaast spreken van een België-HoIland-ontmoeting, want niet minder dan vijftig Belgen hebben hun deelneming toegezegd. Ongetwijfeld neemt de waarde van de loop hierdoor toe en de spanning om de prachtige zilveren P.Z.C.-beker in bezit te krygen, wordt er aanzienlyk door verhoogd. De twee voorafgaande jaren won de oud-Vlissinger Hans Harting, die Zondag a.s. voor de K.N.A.U. zal uitkomen. Hij vestigde vorig jaar tevens een nieuw record door de af stand van 3600 meter af te leggen in 10 min. 40,1 sec., waarmee hij het record brak van de Belg A. Decrae- mer (10.41,9), in 1938 gevestigd. Weet Harting dit jaar de Boule vardloop weer te winnen, dan stelt hij zich definitief in het bezit van de Zilveren P.Z C.-beker. In 1950 ontmoette hij al veel meer tegen stand dan het jaar daarvóór en thans staan de zaken zo, dat „onze Hans" zich tot het uiterste zal moeten in spannen om zich de talryke Belgi sche cracks, die over de Schelde ko men, van het lijf te houden. Helaas kan Wim Slijkhuis niet deel nemen aan de loop, zoals oorspron kelijk zijn plan was. Vrydag moet hij starten in Stockholm op de 1500 me ter en twee zware wedstrijden bin nen drie dagen zouden teveel van zijn krachten vergen. Frans Janssens, nummer twee van het vorig jaar, is ook weer van de party en we zijn benieuwd of de Belg dit jaar Harting het vuur na aan de schenen zal leggen. Bij de ontmoe ting België-Nederland op 5 Augustus j.l. te Antwerpen werd hij vierde op de 1£00 meter achter het befaamde Paardenshow in Den Bosch (Slot van pag. 1). Ie prys: Jenny, Hilda, Liliane en Ninette van de stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2e prijs: Rezie, Udine, Nicolien en Lien van C. Mesu te Nw.- en St. Joosland; 3e prijs: Xenia, Erna, Flora en Claironne van Jac. Fr. Brooij- mans te St. Annaland; Paula. Olga, Lydie en Julma van de gebr. de Mil- liano te Waterlandkerkje en Marga, Monique, Bea en Ria van F. P. Brooijmans te VitshoekHontenisse. Categorie 24, loten van 4 meniën van hoogstens 2 eigenaren: le prijs: Monna, Carla, Rita en Jo- sephina van A. J. SalomeVerhage te Groede en L. J. VerhageHoste te Schoondijke; Flora, Lady, Flora van Lucesenhof en Ivonne van Aarn. de Hullu Izn.Luteijn te Schoondijke en J. C. Roodzant te Dirksland; 3c prijs: Mirza, Frida, Fiorina en Henny van gebr. Leendertse H.Izns. te Kamper land en Jan Maljaars Jzn. te Oostka- peile. DE SHOW. En dan 's middags de show, waar voor zeker tienduizend belangstellen den uit alle delen van het land naar het demonstratieterrein achter de Bos- se veemarkthallen waren gekomen. Hier werd werkelijk het puikje van het Nederlandse trekpaarden-stam boek gedemonstreerd: merries, heng sten, merries met veulens, loten van één en twee eigenaren, fokgroepen enz. Hier was het ook, dat de glorie van en kele bekende Zeeuwse stallen het duidelijkst aan de dag trad. En het meest van al toch wel die prachtige groep van vyf bruine paarden uit de stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Vijf paarden, waarvan vier van de vermaarde Victoria-stam (de merrie Victoria was Nationaal Kampioene in 1939) zo prachtig één van vorm en kleur, dat het een lust was om te zien. „Zou er wel ergens op de we reld nog zo'n mooie groep hengsten te vinden zijn?", hoorden we een bui tenlandse deskundige opmerken. Terecht verwierf deze magnifieke groep niet alleen de eerste prijs in haar categorie, maar ook de Zilveren Schaal, welke het gemeentebestuur van Den Bosch uitloofde als ereprijs voor deze tiende tentoonstelling in de Brabantse hoofdstad. De stallen de Dobbelaire wonnen voor de negende maal de eerste prijs in de afd. loten van 4 merriën. De winnaar van vorig jaar, de heer C. Mesu uit Nieuw- en St. Joosland, werd nu tweede. Interessant was ook het concours voor vierspannen voor boerenwagens, een nieuw nummer voor deze nati onale show, dat door de heer J. F. Brooijmans uit St Annaland werd gewonnen. H. M. de Koningin, die de demon straties geruime tijd bijwoonde, toon de zich zeer enthousiast over het ge- bodene. Zij liet zich bij elk nummer uitvoerig voorlichten door de voor zitter van „Het Nederlandsche Trek paard", jhr. J= van Vredenburgh, of door het lid van het dagelijks bestuur, de heer Alph. Aernoudts, oud-burge meester van Sluis. Zoals reeds hiervoor gemeld, mocht de heer Marcel de Dobbelaere uit handen van H. M. de door Haar be schikbaar gestelde medaille voor de kampioen merrie Jenny vorig jaar reserve-kampioene in ontvangst nemen. Ook de minister van oorlog, ïr. C. Staf, woonde de demonstraties bij. Tegen vijf uur waren de demonstra ties ten einde. Het waren weer bui tengewoon mooie dagen geweest, niet alleen om de kwaliteit van het gebo- dene, maar ook door de uitstekende organisatie, welke alles buitengewoon vlot deed verlopen. Voor iedereen, die deze dagen medemaakte was het dui delijk, dat de Nederlandse koudbloed- fokkerij zich langs omhoog-gaande lijn beweegt en dat de fokkers van Zeeland daarbij nog steeds een eerste plaats innemen. trio Wim Slykhuis, Frans Herman. Hans Harting. Cracks als De Martelaere en Ver- vaet van „A.S. Rieme" kunnen het de Hollandse favoriet danig lastig maken, vooral nu de Boulevardloop meer het karakter krygt van een BelgiëHolland-ontmoeting op ath- letiekgebied. Het Belgisch teamwerk kan wel eens gevaarlijk worden. Jan Booy, de snel opgekomen ath- letiek-ster, die lid is van de Belgi sche club „A.S. Rieme", eindigde verleden jaar als zesde. De Sluiskiller verkeert momenteel in een uitstekende vorm en zal in ieder geval wel als de eerste Zeeuw eindigen, temeer omdat de Olympus- crack Van Akkeren op dokstersad- vies helaas niet mag uitkomen. Verder vinden we bij de ingeschre ven Belgen nog twee athleten van formaat: De Wachtere en Van Ren- terghem, beide van „La Gantoise." DE ZEEUWEN. De Zeeuwen komen eveneens met goede lopers voor de dag, maar of deze veel in de melk te brokkelen hebben, betwijfelen we. Maar een stuivertje kan raar rollen en mis schien kan men wel profiteren van het duel, dat Harting moet uitvech ten met lopers als Janssens en Van Renterghem. Staf Dobbelaere, Henk Witte, Piet van Leeuwen en F. Hel- mich, allen van „Marathon" zullen hun beste beentje voorzetten, terwijl „De Zeeuwen" komen met Arie Bi- lius, Leen Woltering, C. Schout en Walker. Mieras vertegenwoor digt de kleuren van „Hellas" uit Goes. Voor A.A.C. uit Amsterdam ko men verder uit: Herman Harting en C. de Waart. DE JUNIOREN. Als favoriet bij de junioren start Cees Seeuwen van A.A.C., die ook de Boulevardloop 1950 voor de Ju nioren op zijn naam bracht. Veel tegenstand zal hij op het 1200 m. lange parcours ondervinden van de Belgische juniorkampioen op de 3000 m., Georges Van Poueke van „A.S Rieme" en de succesvolle. Zeeuwse loper, Walter Rootsaert van, „Gazel le" uit Aardenburg. Van de Walcherse junioren nemen deel Potter en Smeerdyk, beide van .Marathon", Rozenberg van „De Vandaag wordt vermoedelijk de laatste leiding gelegd. Woensdag werd uit Baarland de tweede gasleiding in de Westerschel- de gelegd. In verband met het gety werd enige tyd later begonnen, doch alles had weer een vlot verloop. Elk van de twee gedeelten Kon in een half uur te water worden gesleept. Om streeks 7 uur 's avonds kon de twee de leiding op de zandplaat verankerd worden. Wanneer het weer gunstig blyft, zal vermoedelyk vandaag de derde en laatste leiding van de Zuid Beveland- se kust uit, worden gelegd. Rijnschip maakte slagzij. Dinsdagmorgen is op het kanaal GentTerneuzen, naby Zelzaete, een Rynschip „St. Gallen" uit Bazel in aanvaring gekomen met het Belgi sche zeeschip „Jeanne Marie" uit Antwex-pen. Het Rynschip, dat met een lading cokes op weg was naar Bazel, kreeg een lek aan bakboord. In één uur tijd maakte het schip 40 cm. slagzij. De brandweer uit Zelzaete en Sas van Gent waren spoedig ter plaatse. Met behulp van twee pompen kon den zy het schip vlot kryeen, waar na het naar een scheepswerf werd gesleept om hersteld te worden. De „Jeanne Marie" had een lading hout aan boord en was op weg naar Gent. Jong meisje stal in Middelburgs hotel. Een zestienjarig meisje dat in een Middelburgs hotel verblijft, heeft kans gezien ten nadele van mede- hotelbewoners een geldsbedrag van 80, een gouden ring en een gouden halsketting te stelen. Ook ontvreemd de zij enige prentbriefkaarten en postzegels. De diefstal kwam aan het licht en tegen het meisje, ge naamd L. H., is proces-verbaal op gemaakt. Zeeuwen" en v. d. Berg van „Olym pus." De aanvang van de juniorenwed strijd is bepaald op 3.45. De senioren verschijnen plm. 4 uur aan de start, welke meer zal liggen op de plek, waar vroeger Hotel „Brittannia" stond. Mogen we rekenen op een sportie ve en spannende kamp. Advertentie. Oreelfcemploenen panerend* re vu» No. 6 Simon Zallmeijer, apothekers-assistent, draaide' In één uur 748 anti-hoeslpillen en veroverde daarmee hel wereldkampioenschap der pillendraaiers. „Wie hierin Iels wil bereiken moet zich eerst bekwamen als jongleur", verklaarde hij. „Ik heb het daarin zo ver gebracht dat ik 5 pillen .0. Iegelijk kan Om zélf een perfecte sigaret te kunnen draaien behoeft een man gelukkig geen jongleur te zijn - dat kunstje leert men in een dag. Waar het hier op aankomt is de keuze van het sigarettenpapier. Kies altijd de beste vloeitjes die er bestaan: «*0 ién Ged. Staten tegen opheffing. Naar y/ij vernemen heeft het Zeeuwse college van Gedeputeerde Staten aan de minister van verkeer en waterstaat medegedeeld, dat het bezwaar heeft tegen een eventuele opheffing van het personenvervoer op het spoorwegtraject Terneuzen Hulst. Het college heeft zich daarbij laten leiden door de overweging, dat de bijzondere ligging van Zeeuwsch- Vlaanderen alsmede de havenbelan- gen van Terneuzen en alles wat daar mede samenhangt, de opheffing van het personenvervoer op dit deel van de internationale spoorlijn naar Bel gië in hoge mate ongewenst maakt. Gedeputeerde Staten achten toename van het reizigersvcrvöer op dit tra ject zeer wel mogelijk, mits bepaalde maatregelen tot stimulering hiervan genomen zullen worden. i%.J5 Uw toUikelie^ Kê VIJF EN TWINTIG JAAR BURGEMEESTER Eenmaal Nederlands jongste burgemeestei Dinsdag 18 September a.s. zal het vyf en twintig jaar geleden zyn, dat de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, op 27 jarige leeftijd, als de jongste burgemeester van Nederland, de leiding op zich nam van de ge meenten Stad Vollenhove en Ambt Vollenhove. Na zyn eerste sollicitatie, viel hem de eer te beurt tot deze post te worden geroepen in gemeenten, welke tot dusver nooit werden bestuurd door personen die niet reeds het burgemeestersambt hadden bekleed. Vlak voor de Duitse inval in ons land, op 1 Mei 1940, volgde zijn benoeming tot burgemeester van Goes. Nauwe lijks een jaar later werd hy als eerste burgemeester in Zeeland en een der eersten in Nederland, door de bezetter ontslagen om vervolgens in 1940 in ere te worden hersteld. In zijn werkkamer mochten wij een kort onderhoud met de a.s. jubi laris hebben. Liever had hij dit jubi leum stil voorbij laten gaan, doch dit blijkt hem nooit te gelukken. Bij zijn 12% jarig jubileum in zijn eerste ge meente, werd hij des nachts uit zijn slaap gewekt door getimmer op straat. De volgende morgen stond er een grote erepoort voor zijn huis en de vissersvloot voer die dag niet, want men wilde het burgemeesters jubileum op grootse wijze vieren. Geboortig uit Ysselmuiden, als zoon van een dokter, bezocht burge meester ten Kate het gymnasium te Kampen, waama hy in Leiden en Utrecht rechten en archeologie stu deerde. Na als volontair op de secre tarie te Oldenbroek (Gld.) te hebben gewerkt, volgde toen in 1926 zijn be noeming tot burgemeester van de vis sersgemeente Stad Vollenhove en de landDouwgemeente Ambt Vollenho ve. „Een prettige tijd hebben we Advertentie. Veemarkthallen Rotterdam Vrydag 7 September §28e KEURING SS! daar gehad. Het was er niet gemak kelijk, want door het afsluiten van de Zuiderzee, moest voor de vissers nieuw werk worden gezocht en had men de verschillende Steunwetten te hanteren, waarmee nog geen erva ring was verkregen. Ik heb het ech ter alles met plezier gedaan". ONTSLAGEN. Dan de Goese tijd. Het begin was verre van plezierig. In de eerste da gen van Mei werd mr. Ten Kate als burgemeester van Goes geïnstalleerd en precies een jaar later volgde zyn ontslag door dc bezetters. Weer een jaar later werd op korte termijn zijn woning aan de J. A. v. d. Goeskade gevorderd, waarna hij zich met zijn gezin in Bennekom vestigde. Bij de gevechtshandelingen in deze omge ving werd zijn woning ernstig Be schadigd, waarby o.m. veel van zyn grote collectie porselein, verloren "ft de oorlog kon burgemeester Ten Kate terugkeren om zich aan de verdere uitbouw van zijn stad te wy- den. „De naoorlogse jaren zyn druk geweest, maar leuk! Ik ben biy te hebben mogen meewerken om zoveel tot stand te brengen. Let wel, méé- werken, want een burgemeester al léén doet het niet. Hü moet samen werken met de raad en de wethou ders om iets te bereiken". Wanneer burgemeester Ten Kate verder vertelt over de mogelijkhe den van Goes als centrumgemeente, spreekt hieruit een grote liefde voor zijn stad. Als geboren Overijsselaar voelt hij zich hier uitstekend thuis. „De mensen zijn hier precies eender als daar: gezellig eri gemoedelijk". WENSEN. „Of ik nog wensen heb? Er moet nog veel meer gebouwd worden. Ik hoop ook van harte dat het Medisch Centrum en het badhuis er nu zullen komen en dat Goes ook nog eens eén zweminrichting rijk zal zijn. En zo zijn er nog meer desideratie. Helaas, de financiën vormen nu het grote struikelblok. „Het karretje liep zo prachtig en nu ineens wordt er een domper op gezet". Met vol vertrou wen gaat burgemeester Ten Kate echter de toekomst tegemoet. Hoewel de a.s. jubilaris niet veel van drukte houdt „Ik heb mezelf nooit gezocht" zal het hem op 18 September a.s. zeker niet aan be langstelling ontbreken. En evenmin op 27 October a.s. wanneer hij 25 jaar getrouwd zal zijn. Advertentie. Een aanrander aan het werk. VERPLEEGSTERS WERDEN LASTIG GEVALLEN. Een paar verpleegsters, die zich per rijwiel van Middelburg naar het rusthuis „Ter Hoge" begaven, wer den op de oprijlaan lastig gevallen door een man, die wellicht ook be trokken was bij andere aanrandin- feri, welke de laatste tijd op op en by e Koudekerkse weg geschiedden. De meisjes verweerden zich heftig, waarop de man per rijwiel verdween. Afsluiting van weggedeelten te Vlissingen. B, en W. van Vlissingen hebben be kend gemaakt, dat van Maandag 10 September 1951 tot Woensdag. 30 April 1952, of zoveel: kórter-als mogelijk of langer als nodig mocht blijken, de volgende wegen tijdelijk in beide rich tingen gesloten zullen zijn: le. het gedeelte van de Noordelijke rijbaan van de Singel, tussen de Ko renbloemlaan eh de Bloemenlaan; 2e het gedeelte van de Westelijke rijbaan van de Bloemenlaan, ten Zuiden van de bebouwing, aldaar; 3e. het gedeelte van de Bosjeslaan, ten Zuiden van de bebouwing aldaar. Toelatingsexamens Chr. Kweekschool, Middelburg Na met goed gevolg toelatingsexa men te hebben afgelegd, werden tot de eerste klasse van de Chr. Kweek school te Middelburg toegelaten Cor- Tié Voogd, Middelburg,. Henny Dek ker, Vlissingen, Co Kloosterman, Bie- zelinge en Piet Minderhoud, Gapinge. Voor de tweede klasse slaagden Ria Bakker, Terneuzen,Mien de Jonge, Groede, Mien de Visser, Zaamslag en Corrie Wouters, Veere. Tot de eerste klasse van de oplei dingsschool voor onderwijzeressen bij het Voorbereidend Lager Onderwys werden toegelaten Willy van Moort, Wemeldinge, Annie. .Huizer, Vlissin gen, Jözina Meyaard, Wemeldinge, Aagje Bliek, wemeldinge, Anna Schipper, Nieuwdorp, Bep Gouds waard, Wissekerke, Jo van Hekke, 's-Heer Arendskerke, Jannle de Schipper, 's-Gravenpolder en Adriana Meyer, Grflpskerke. Tot de tweede klasse werden toege laten Paula Hoek, Middelburg, Eva Schout, Serooskerke, Tine Doun, Mid delburg, Jansina Kruizinga,. Vlissin gen en Riet van Royen, Vlissingen. LAATSTE REIS VAN MECKLENBURG UIT FOLKESTONE Gistermiddag is de „Mecklenburg" van de Stoomv. My. „Zeeland", welke gedurende de zomermaanden een toeristendienst onderhield tussen Vlissingen en Folkestone weer uit de Vlissingse haven naar Hoek van Hol land vertrokken. De reis werd door enkele honderden passagiers meege maakt. By het verlaten der haven taf de „Mecklenburg" als afscheid rie stoten met de stoomfluit, welke afscheidsgroet door de in de haven liggende schepen werd beantwoord. Maandag maakte de Mecklenburg zyn laatste reis uit Folkestone naar Vlissingen. „PRINSES BEATRIX IN „GENERAL SURVEY" Vrijdagmiddag komt de „Prinses Beatrix" van de Stoomvaart Mij. Zeeland met .250 man personeel van de sleepbootdiensten van de fa*-Smit uit Rotterdam naar Vlissingen. Het schip zal na deze reis in general survey"-, gaan en .op „De Schelde" wonden verbouwd ten einde meer laadruimte te verkrygen. HIJ MISTE DRIEHONDERD VIJFTIG GULDEN Een inwoner van Middelburg deed by de politie, aangifte van vermis sing van een enveloppé, waarin zich niet minder dan §50 bevond. Eni ge tyd later verwittigde hij. de po litie ervan, dat zy niet verder be hoefde te zoeken: hy had de enve loppe met het geld reeds gevonden en wel op een stoel in zyn keuken... Personeelsverenigingen van „De Schelde" protesteren. TEGEN HOGE VLEES- EN BROODPRIJZEN. Naar wy vernemen is door de Per soneelsverenigingen van de N.V. Kon. My. „De Schelde" een brief gezonden aan de Raad van Vakcentrales te Vlissingen, waarin er de aandacht op wordt gevestigd, dat de vlees- en broodpryzen in Vlissingen de hoogste in het land zijn. In deze brief wordt er by de Raad van Vakcentrales op aangedrongen, dat maatregelen zullen worden bë. raamd om deze pryzen te brengen op een peil, dat in overeenstemming is met de loonklasse, waarin Vlissingen is geplaatst. Partij van 1000 kg. te Oostburg in beslag genomen Door de Rykspolitie te Oostburg is dezer dagen een partij van 1000 kg. boter, die kennelyk bestemd was om naar België te worden gesmokkeld, in beslag genomen. In verband met deze smokkelbeweging is op verzoek van de politie uit Oostburg, in Goes gear resteerd en naar Oostburg overge- bracht de koopvrouw B.G. Na een verhoor is deze vrouw naar het Huis van Bewaring te Middelburg overge- bracht. De smokkelaars hadden een drie- voudige, maar niettemin geraffineer-1' de methode bedacht om de partij on-l gemerkt in Zeeuwsch-Vlaanderen te krijgen. Zij bestelden daartoe aan de botermijn in Den Bosch de boter op naam van de goed bekend staande boter- en melkhandelaar R. te Oost burg. Daar de gelden aan de lever ancier prompt werden betaald, be stond geen argwaan. De boter moest worden verzonden per ATO aan ge noemde R., maar niet aan zijn adres, maar station restante Oostburg, waar de partij door de geadresseerde zou worden afgehaald. Inderdaad arriveer de de boter te Oostburg. De chauf feur van de vrachtauto zag weliswaar 1 op de vrachtbrief station restante staan, maar daar de heer R. slechts enkele honderden meters van het ATO-station woont, besloot de chauf feur de boter maar direct aan het goede adres af te leveren. Dat werd de smokkelaars noodlottig, want R., die geen boter had besteld, weigerde deze te accepteren. Hij vermoedde, dat zijn naam was misbruikt, waarop hy onmiddellijk de politie in de zaak mengde. Deze kon, nog voordat de partij aan het station was gebracht, de boter in beslag nemen. In samenwer king met de douane, werd direct een onderzoek ingesteld. De agent van de ATO werd verhoord en daar zijn ver klaringen 'eerst niet zuiver waren, werd hij 24 uur in arrest gehouden. Toen bleek, dat hy niet aan de affaire debet was, werd hij in vrijheid ge steld. Het spoor leidde naar B.G. uit Goes, die regelmatig in Oostburg met groenten komt vénten en wier man thans een straf voqr styokkeJ®n uit zit. Hoewel de vróuw fcardneVikig blijft ontkennen, heeft de politie ter men aanwezig geacht, om haar naar Middelburg over te brengen, pet onderzoek wordt voortgezet, daar men overtuigd is, dat nog meerdere perso nen bij deze affaire zijn betrokken. Advertentie Vele duizenden buitenlandse touris- ten bezochten deze zomer Nederland. Zonder uitzondering; waren de bezoe kers vol lof over hetgeen zij in ons land hebben gezien. Is het een wonder, dat men alge meen bewondering had voor de Hol landse huisvrouw? Niet alleen haar spreekwoordelyke zindelijkheid wordt geroemd, maar ook de grote zorg. die zy besteedt aan hetgeen er op tafel komt. Waar drinkt men bijvoorbeeld een pittiger kop koffie en waar schenkt men geuriger thee dan in het Hol landse huisgezin? De Hollandse huis vrouw is er heel precies op. dat zij het beste merk koffie en thee krygt, Niemeyer's Gala-Thee, Princess-Thee en Paarsmerk-Koffie hebben hun po pulariteit uitsluitend te danken aan hun heerlijke smaak en- geurig aroma! De waardepunten op de pakjes worden ook zeer gewaardeerd, Zy ge ven recht op het prachtige „S a 1 i- r a"_t afelbestek, speciaal voor Niemeijer vervaardigd door een der bekendste Nederlandse zilverfabrie- ken. Wanneer U hier meer van wilt we ten, schrijf dan vandaag nog een briefkaart aan Niemeijer-Groningen. U ontvangt dan gratis- de geil'"" treerde f Concessie aan R.T.M. voor personenvervoer op Schouwen. De eerste vergunning, die de Com missie Vergunningen Personenver voer (Commissie—Van Breen) heeft verleend, betreft het gehele vervoers* ebied Schouwen-Duiveland.De Rotterdamse Tramweg Maatschappij heeft toestemming verkregen tot ver zorging van het personenvervoer op het eiland, voor zover daarin door de tramdienst niet of niet voldoende wordt voorzien. Bij het nemen van haar beslissing heeft de commissie ovex-wogen, dat de heer C. H. van Oeveren te Zierik- zee een busdienst wenste te exploite ren, waarvan de zelfstandige uitoe fening buiten verband van de R.T.M. niet in het belang van een redelijke en duurzame vervoersvoorziening werd geacht, maar dat inmiddels de R.T.M; en de heer Van Oeveren tot een accoord zijn gekomen, waarpu een grondslag tot samenwerking is gelegd en dat de heer Van Oeveren zijn verzoek tot concessie-verlening heeft ingetrokken. De vergunning, welke aan de R-T. M. is verleend, is geldig t.e.m. 31 De cember 1957.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2