PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Communisten zouden nieuw offensief voorbereiden De regen deed appels, peren en pruimen groot uitgroeien D£ BILT Deze week BELGISCHE INVESTERINGEN IN NEDERLAND? Vandaag 19; Jaargang - No. 206 Daid uitgave van de tinna Pr^ciale Zeeuwse Courant. Dirte F. van de Velde en F. B. denjer Adj. W. de Pagter Hoped. G. Balllntijn PL verv.: W. stouwer en H. A Bosshardt. AB<NEMENTSPRIJS 37 ct. per wee; 4.55 p fcw. fr p. p. t 4.80 per 1 Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 1 Sept. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. grieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P2.C. Middelburg. Bur.H Ingen Walstr 58-80, teL 2355 4 iljnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228r. Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Brouwertjstr. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26. PEKING VOLGT AFLEIDINGSTACTIEK Sroom van nieuwe beschuldigingen Volfts geallieerde hoofdofficieren zyn er aanwijzingen, dat de Noorde lijken Korea een Iaat zomeroffensief voorbereiden. Peking zou door een strootyan beschuldigingen de wereld in te zenden de aandacht hiervan willengleiden. De laatste dagen hebben vliegtuigen en artillerie nieuwe legers an de tegenstanders aangevallen, die zich in de heuvels aan liet Oostfrtt samentrekken. Duizenden communisten, die twee weken lang aan het Oofront gevechten hebben gaande gehouden, trekken naar het Zuiden. Het anmando der verbonden troe pen t<Tokio heeft Vrijdag de tekst gepubleerd van het protest van ge neraal em II. volgens wie een vlieg tuig d< geallieerden Woensdagmor gen vr)g boven Kaesong heeft ge vlogen q een lichtkogel aan een pa- rachuteieeft uitgeworpen. Nam noemt de geallieerden „roe keloze 4 ongebreidelde schenders" van de ieutraliteit van Kaesong en volgensle communistische generaal is de '.ucht van het vliegtuig een „overm«ige en onherstelbare daad". Radio>eking heeft Vrijdag „nieu we gealierde schendingen van het gebied \n Kaesong'' gemeld. Drie Cinese soldaten, die tot een militairepatrouille behoorden, zou den Dontrdag in de neutrale zöne van Kaestig zijn aangevallen en twee Deze wek is het afscheid van het vacantieseiben en laat ons in alle rust vast sellen, dat het een buiten gewoon mdig seizoen is geweest. De seizoenbedrijven klagen: zij zijn niet vol bezet geweest en meer reden tot klagen nog hebben de pensions, die het een paar jaar geleden heel wat drukker hadden dan thans. Er zijn hiervoor verschillende oor zaken aan te wijzen. In de eerste plaats zijn zeer veel Nederlanders naar het buitenland gegaan. De gespannen internationale toettand, de koude oor log, de bewapeniw, hebben bij velen de gedachte post (oen vatten, dat het wel eens de laatst; maal kon zijn, dat men naar het blitenland kon. Die kans heeft men aangegrepen en zo ontstond met nane naar de „goedko pe" landen een jrote trek. Vooral Oostenrijk profiterde daarvan, en ook Frankrijk, Bdgië en Zwitserland in aanzienlijk mindere mate. Was het er werkelijk goedkoop? Wie aan het einde van de vacantie zijn geld goed geteld heeft, zal wel tot de ontdekking zijn gekomen, dat een va cantie in eigen land in ieder geval nauwelijks duurder zou zijn geweest. Maar waar beide even duur zijn, daar verliest het binnenland het van het buitenland, omdat men nu eenmaal wel eens iets anders wil zien dan wat men altijd ziet. Het bustoerisaie is enorm toegeno men, maai'de hotels profiteren daar nauwelijks van, omdat het aan tal „dagtrips" overheerst en de pen sions hebben er helemaal niets aan. En dan is er nog een geheel nieuwe vorm van vacantie houden: buiten landse vacanties op uitwisselingsbasii en in „werkkampen". De Volkskrant vestigde daar dezer dagen de aandach' op: ..De fietstochten door eigen land hebben plaats gemaakt voor trips naff de werkkampen, die men zowel in het Noorden Scandinavië als in liet Zuiden Zuidslavië vindt en waar door velen ten minste drie-kwart van hun vacantiegeld zelf kunnen ver dienen. Men verwacht dat deze hang naar vacantie in het buitenland ach ook in volgende jaren zal voorteet- ten." Bleven de Nederlanders dus weg uit eigen land, de vreemdelingen kwa men, dank zij een met (te) weinig geld doeltreffend gevoerde propaganda voor Nederland als vacantieoord Zij maakten gebruik van hotels en over het algemeen hebben dan ook vermoe delijk de hotels over de komst van buitenlandse gasten niet te klagen. Toch zal, willen de hotels, en met name de pensions, zich in de toekomst kunnen handhaven, de Nederlander zijn vacantie weer in eigen land moe ten gaan doorbrengen. Hoe krijgt men hem daar toe? Er is ons inziens maar één methode: door zijn vacantie in eigen land goed koop, en aantrekkelijk te maken. Dat kan, door speciale tarieven bij ver blijf langer dan vijf dagen, door het vaststellen van aantrekkelijke pro gramma's. Voor de oorlog boekte Zwitserland veel succes met zijn „ho- telplan"-reizen. De Nederlandse pen sionhouders en misschien spoedig ook de hotelhouders, zullen het over deze boeg moeten gooien. Uit is dus de vacantie ook voor Bruin, de meest besproken Ne derlandse jongeman van dit jaar. En dat brengt ons bij de golf van misda digheid, die over Nederland spoelde in deze laatste vacantieweek. Geluk kig stonden tegenover de misdaden even veel successen van de politie. Dat is een goed ding. Verder veranderde er niet veel aan de situtatie, noch in het binnenland, noch internationaal. De beslissingen moeten nog komen. Niet in dit najaar zullen zij vallen. Dat doen zij zelden of nooit. Zij zullen komen in het volgend voorjaar. Maar in najaar en winter pleegt de basis te worden gelegd voor deze voorjaarsbe slissingen. En daarom zal de politieke ontwikkeling in de komende maanden van grote betekenis zijn voor het lot dor wereld. Het gaat om oorlog of vrede! van hen. gedood. De aanvallers waren volgens het communistische radio station, Zuid-Koreanen. Geallieerde soldaten zouden by Pan Moen aanvallen hebben gedaan en de neutrale zóne overschreden. Voorts zou bij het dorp Tsjong Damiong een communistische militaire politie overvallen. zijn NIEUW „INCIDENT" "Vrijdagavond maakte Radio-Peking opnieuw melding van een „incident". Zuidkoreaanse soldaten zouden tot op 5 km van Kaesong zijn opgerukt voor zij door „politietroepen" wer den tegengehouden. üi geallieerde kringen te Tokio is men de mening toegedaan dat de communisten de besprekingen te Kaesong zyn begonnen met het oog op de komende beraadslagingen te San Francisco. Het voorstel der com munisten om wapenstilstandsbespre kingen te openen werd gedaan, nadat het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken bekendheid had ge geten aan zijn plannen tot het uit schrijven van een conferentie - voor een Japans vredesverdrag. Men meent in deze kringen, dat de Chinezen en Noord-Koreanen géén volslagen mislukken der besprekin- fen wensen, voordat de conferentie te an Francisco is begonnen. Komt er dan een mislukking, dan zou dit door de Russische delegatie ter conferen tie uit propagandistisch oogpunt kunnen worden uitgebuit. Prinses Wilhelmina vierde haar verjaardag in de familiekring Apeldoorn had zich Vrijdag feeste lijk in rood, wit, blauw en oranje ge stoken ter ere van Prinses Wilhelmi na. die hier haar 71ste verjaardag vierde. De Prinses deed dat in alle stilte en de tarijke honderden, die zich in de loop van de dag ophielden in de omgeving van het paleis, in de stille hoop, een glimp van de jarige op te vangen, werden daarin teleur gesteld. Zij moesten volstaan met het tekenen van het felicitatieregister, wat dan ook velen deden. In de namiddag was er voor het voltallige personeel van paleis en houtvesterij, alles bijeen ruim 400 personen, een feestelijke bijeen komst in de bioscoopzaal van het pa leis. Een gedeelte van de middag werd door de gehele Koninklijke familie bij gewoond. Na afloop maakten Konin gin Juliana, Prins Bernhard en de vier prinsesjes per auto een rijtoer door de bossen in de omgeving. De Nederlandse schilder Geer van Velde heeft de prijs van Menton gewon- met zijn inzending op de Biennale deze stad. NOG EEN NIEUWE „SCHENDING" Radio-Peking meldt, blijkens een door het A.N.P. opgevangen radiote- legrafisch bericht, dat een Ameri kaans vliegtuig Zaterdag te 0.30 uur plaatselijke tyd „de neutrale zóne van Kaesong schond en twee bommen uit wierp, die op vijf- tot zeshonderd me ter van de verblijfplaats van gene raal Nam II te Pingkotong vielen". De communisten hebben verbonde nen verzocht waarnemers te zenden om ter plaatse een onderzoek in te stellen. België contingenteert haringlnvoer uit Nederland In de betrokken kringen wordt vernomen, dat de Belgische overheid in overleg met de Nederlandse auto riteiten besloten heeft de invoer van verse en gerookte haring in Septem ber en October te contingenteren. Het contingent is op 40 45 procent van de invoer van de overeenkom stige maanden van 1950 bepaald. Verhoging prijzen voor bruinkoolbriketten. Ingaande 1 September a.s. zullen in aansluiting op de recente prijs wijziging voor steenkolen de prij zen voor bruinkoolbriketten worden verhoogd met 0,70 per eenheid van 100 kg. Deze prijsverhoging is noodzake lijk in verband met een sterke prijs stijging van de Duitse import. Tijdens een receptie ten huize van de Nederlandse gezant in Finland, de heer A. J. T. van der Vlugt, is een fruit- en groentenmand, symbool van de 50.000 kg Nederlands fruit en groenten, die in 1952 aan de deelnemers van de Olympische Spelen zullen worden aangeboden, overgedragen aan de leden van het Fins Olympisch Comité. Na de overdracht van het ge schenk. Geheel links de heer K. Lotsy, chef de mission van de Neder landse ploeg. Derde van rechts de Nederlandse gezant. Oud minister Krans overleden Te 's Gravenhage is op 90-jarige leeftijd overleden prof. dr. ir. J. Kraus oud-hoogleraar-dlrecteur van de Po lytechnische School te Delft en oud minister van waterstaat (in het kabi net Goeman Borgesius van 1905 tot 1908). Weer communistische agitatie in de havens verwacht Vakverenigingsleiders te Londen hebben verklaard, dat communisti sche actie-comité's in de komende herfst in de havens van Rotterdam, Antwerpen, Hamburg, Marseille, Ge nua en Napels opnieuw zullen probe ren de aflevering van goederen voor de landen van net Atlantisch Pact te belemmeren. Men heeft echter het vertrouwen, dat goed-willende regio nale commissies in staat zullen zijn de door de communisten op touw ge zette sabotage-pogingen te verijdelen. Nederlandse Seafury boven Engeland neergestort Een „Seafury" van de Nederlandse marine is boven Engeland omlaag ge stort. De vlieger wijt zich met zijn valscherm te redden. Een hond, die zich in een mand bevond en het bran dende vliegtuigwrak niet wilde ver laten, kwam om het leven. De vlieger, die voor een oefen- vlucht van de luchtbasis van St. Me- ryn in Cornwall was vertrokken, ge raakte in moeilijkheden. Hij zette koers naar zee en verliet het toestel met zijn valscherm. Hij viel een hon derdtal meters van het strand in zee en wist zwemmend de vaste wal te bereiken. Het verlaten toestel maakte in de lucht een bocht, vloog terug naar het land en stortte neer, waarbij een landhuisje geheel werd vernield en een ander zwaar beschadigd. Er zijn geen slachtoffers. DE ZEEUWSE FRUITOOGST Zomerappels geven goede oogst en goede prijzen De zware regenval van de afgelopen maanden heeft de Zeeuwse fruit kweker tot dusver over het algemeen meer last dan schade bezorgd. De bespuitingen kwamen nogal eens in het gedrang, terwijl door gebrek aan zon het fruit later pluk rijp was dan normaal. By de kersen en pruimen waren echter vrij veel gescheurde vruchten en bovendien hadden de kersen dit jaar ook veel te ltyden van de spreeuwen. De regen bracht toch ook weer voordelen, doordat de appels, peren en pruimen, mits goed gedund, zeer groot uitgroeien hetgeen de kilo-opbrengst vergroot. Daarbij komt, dat tot op heden goede prijzen kunnen worden ge maakt. Wanneer de afzet een zo gunstig verloop blijft houden voor de herfst- en winterrassen, belooft de oogst 1951 zeker niet slecht te worden. noemde ras, liep de prijs tot 0,50 terug, terwijl men nu nog lager komt. APPELS De zomerappels geven tot dusver een goede oogst met goede prijzen. De kwaliteit is behoorlijk, al hebben enkele rassen als perzikrode zomer- appel, vrij veel last van schurft. Bovendien komt dit ras, evenals de Zigeunerin, door gebrek aan zon, moeilijk op kleur. De goede partijen brachten echter gemiddeld 0,35 A 0,40 op, hetgeen zeker gunstig ge noemd kan worden. Er blijkt voor deze appels een behoorlyke belang stelling van Belgische zijde te be- Zoals gezegd, kwamen de kersen dit jaar niet zo goed uit de bus. De vroege rassen brachten prijzen tot rond 1 per kg op, doch toen de grotere aanvoeren kwamen, liepen deze terug tot 0,50 A 0.70. Op zichzelf nog niet zo slecht, doch door de schade tengevolge van de regen en de spreeuwenplaag, leverden de ker sen toch niet veel winst op. Bij de pruimen, waar in verschil lende rassen ook Monilïa-rot optrad, waren het de vroege Early-Laxton, 1., die tot 0,80 per kg opbrachten. De eerste aanvoeren van de Czar, Ontario en Reine Claude d'Oullïns kwamén ook nog tot rond 0,70 doch bij de hoofdaanvoer van het laatstge- staan. Op het ogenblik zijn voorna melijk de Manks Codlin en James Grieve aan de markt, waarbij het eerste ras dit jaar wel uitzonderlijk groot van stuk is. Ook de peren, met name de Pré- cose de Trevoux en de Clapps Favo rite, vinden gretig aftrek Dij onze Zuiderburen. De prijzen schommelen hierbij tussen 0,60 en 0,30. Daar de kilo-opbrengst over het algemeen ook meevalt, kunnen de perenkwe kers tevreden zijn over de gang van zaken. De telers van de frambozen en bra men hebben dit jaar weer bijzonder de wind in de zeilen. De oogsten zijn zeer goed, terwijl de frambozen voor namelijk door de conservenindustrie worden afgenomen tegen prijzen van 1,301,70 per kg! Met de bramen is het niet veel minder. Hiervoor worden bedragen van gemiddeld 1,30—1,40 betaald. De grote vraag blijft nog: hoe zal de afzet van het winterfniit verlo pen? De appels en peren zelf staan er goed voor. Een verheugend symp toom is, dat België reeds nu als koopster optreedt. In Zeeuwsch- Vlaanderen werd al op hout verkocht, waarbij voor bewaarrassen 0,30 tot 0,40 per kg werd betaald. Hoewel dit laatste geen betrouwbare maat staf kan vormen voor het pryzenver- loop in de naaste toekomst, geeft dit, mét de goede zomerpryzen, toch wel enige hoop, dat 1951 geen finan cieel ongunstig fruitjaar word4- TUSSEN BRUSSEL EN BREDA Om deficit op onderlinge betalingsbalans weg te werken In aansluiting op hetgeen reeds gepubliceerd is, weet „La Libre Belgique" thans nog te berichten, dat tot de technische maatregelen, welke op de Benelux-conferentie te Brussel besproken zUn om het Nederlandse deficit op de betalingsbalans met België weg te werken, zou behoren een eventuele belegging van Belgische kapitalen in Nederland. De „Soir" schrijft m dit verband, dat toen de Nederlanders de kwestie van de investeringen in Nederland ter sprake brachten, de Belgen opge merkt hebben, dat de Belgische wet zich geenszins tegen zodanige inves teringen verzet, doch dat die zeer on waarschijnlijk leken, zolang Neder land sommige maatregelen, zoals bijv. de extra heffing van 15 op de in komsten van buitenlands kapitaal niet opheft. Volgens „Het Laatste Nieuws" zou den dergelijke investeringen inder daad in ruime mate kunnen bijdragen tot de aanzuivering van het tekort van verscheidene O.E.E.S.-landen op hun handelsbalans met België. „Le Peuple" meldde, dat tydens de conferentie van Donderdag besloten zou zijn de Belgische uitvoer naar Ne derland enigszins te beperken. De des kundigen zullen tijdens de besprekin gen te Breda vaststellen hoe groot dit percentage zal zijn. Overwogen zou ook zijn een zgn. referentie-index vast te stellen voor de Belgisch-Nederland se handelsbalans. Deze index zou wor den vastgesteld aan de hand van de laatste statistische gegevens. Indien in de toekomst het Nederlandse tekort ten aanzien van België beneden deze referentie-index blijft, zou geen en kele maatregel genomen worden. Mocht daarentegen dit deficit de in dex overschrijden, dan zouden maat regelen op commercieel gebied geno men worden. Het zou hier een com- Zeilboot vergaan op het IJsselmeer Student vermist. Donderdagmiddag werden de 18- jarige H. v. D. en de 19-jarige J. W„ beiden uit Nijkerk. op een zeiltocht op het IJsselmeer door een onweers bui overvallen. Het zeil sloeg achter over en de boot liep vol water. De student J. W. besloot een poging te wagen zwemmend de wal te bereiken. De rijkspolitie te water, die "s avonds op onderzoek uitging, vond de boot, waarin een uitgeputte v. D. zat. De jongen werd aan boord van een mo torboot bijgebracht. Van de te water gegane student was Vrijdagmorgen nog geen spoor gevonden. Vijf arrestaties in verband met broodvergiftiging Molenaar bracht besmet meel in omloop Na een onderzoek naar de herkomst van het brood, dat oorzaak was van de dood van vier personen in het dorpje Pont Saint Esprit in Frank rijk, heeft de politie Vrijdag de 40- jarigc molenaar Maillet uit Saint Mar tin La-Rivière gearresteerd. Een bak ker en drie boeren zyn voorts voor verder verhoor vastgehouden. Deze laatsten hebben bekend Maillet van graan te hebben voorzien. Volgens de politie kunnen nog meer arrestaties verwacht worden. In totaal zijn ruim twintig personen door het brood bijna waanzinnig ge worden. Velen van hen moesten in ziekenhuizen in dwangbuizen worden gestoken of worden vastgebonden. Donderdag zijn de twee laatste geval len van waanzin gemeld, doch Vrijdag waren er geen nieuwe gevallen en volgens berichten zijn verscheidene der in het ziekenhuis opgenomenen aan de beterende hand. Deskundigen van het regeringslabo ratorium te Marseille hebben monsters van brood en meel uit Pont Saint Es prit onderzocht en hierin sporen ge vonden van moederkoren, een tarwe- woekerplant. Geloofd wordt, dat deze plant de ziekte, die in de middeleeu wen de „brandende duivel" werd ge noemd, heeft veroorzaakt. In de Nationale Vergadering heeft de volksrepublikein Abel Banrot in middels een motie ingediend, die voor stelt de voedselkeuring in Frankrijk te verscherpen. promls betreffen, dat ten doel heeft. nu de situatie in het kader van de O.E.E.S. en de Europese Betalingsba lans zich ieder ogenblik kan wijzigen, niet overhaastig te werk te gaan. LANDBOUW. „La Dernière Heure" schrijft ten slotte. dat er van Nederlandse zijde op is aangedrongen die causule in het landbouwprotocol te schrappen op grond waarvan de invoer van Neder landse landbouwproducten in België beperkt kan worden, indien deze im port op abnormale wjjze de Belgische prijzen beïnvloedt. Van Belgische zijde werd in dit verband betoogd, dat de opheffing van deze clausule zonder practisch effect zou blijven, omdat de meeropbrengst tegenover het tekort op de handelsbalans miniem zou zijn. Een oplossing zou dus in andere rich ting gezocht moeten worden. Over al deze kwesties zal vandaag ongetwijfeld in hotel „Anneville" te Breda Dader gesproken worden. is in Nederland een gedcel- telyke zonsverduistering waar te nemen, die om 12.36 begint, om 13,12 het hoogtepunt be reikt en om 13,48 eindigt. is het 225 jaar geleden, dat Palermo op het eiland Sici lië door een aardbeving bijna geheel werd verwoest en waar bij ongeveer 6000 slachtoffers zouden zijn gevallen. MORGEN is het 150 jaar geleden. dat de Fransen uit Egypte wer den geëvacueerd. Erich Honecker, leider van de „Vrije Duitse Jeugd" heeft medegedeeld, dat de volgende bijeenkomst van de jeugdorga- nisaties volgend jaar met Pinksteren te Leipzig zal worden gehouden KORTE PREDICATIE dat gij uwe lichamen stelt tot een levende, heilige en Gode welbehagelijke of ferande.. (Romeinen 12 :1). In de brief aan de Romeinen heeft Paulus met zijn lezers gesproken over de grote geheimen, welke door de daden Gods in Jezus Christus zijn geopenbaard en ontsluierd. Hij heeft met U en met my gejubeld over de overwinning, nadat hij met Christus streed legen de machten en krachten van hel en duisternis. En met zijn geliefd volk Israël heeft hy gewor steld om de rechte houding te vinden ten opzichte van de gang Gods langs de paden van de geschiedenis der mensheid. En thans, in het twaalfde hoofdstuk, is Paulus genaderd tot de bezinning over hetgeen dit alles betekent voor de praktijk van het dagelijkse leven. Wij zouden 'zeggen: Nu is de toepas sing aan de orde. De ontfermingen Gods dringen hem en haar, die hiervan wélen mogen, tot daden. En waarin kunnen deze daden anders bestaan dan in een offerande, een zelf-verlochening en een dankzegging? Nu is het merkwaardig en leerzaam er zich rekenschap van te geven op welke wijze de apostel deze offerande nader toelicht en beschrijft. Levend moet deze zijn, zichzelf moet men in dienst stellen van de Heer om op die wijze zijn dankbaarheid jegens Hem tot uitdrukking te brengen. Zichzelf, zijn lichaam en geest, ja zijn lichaam allereerst. ,Jk bid U dan, broedersdat gij «10 lichaam stelt tot een levende, heilige en Gode wel- behagelijke offerande.... Paulus, hoezeer ook, ja juist ver vuld van geloof zo in de daden Gods verlaat deze aardse werkelijkheid niet, doch stelt haar in een nieuw licht. Paulus, hoezeer hy ook de ver rukking van een diep geestelijk le ven kent, verwaarloost het lichaam niet. Menigeen zal deze gedachtengang enigszins vreemd aandoen. Wij me nen, te goeder trouw veelal, doch daarom niet minder onjuist, dat onze dankbaarheid jegens God allereerst een geestelijke zaak is; Paulus daar entegen begint héél eenvoudig met het lichaam en vraagt: Hebt gij dat gesteld tot een Gode welbehagelijke offerande? Stelde gij uw handen in Zijn dienst? En uw tong. hoe hebt gij die gebruiktToch zeker, om de lof Gods te verkondigen! Voor Paulus, ja voor het gehele Nieuwe Testament is het lichamelijke niet ondergeschikt aan of minder dan het geestelijke, integendeel, het zijn twee zijden van het ééne schepsel, dat zijn Schepper en Verlosser ver antwoording schuldig is. Zó staat de Christen dan in de we reld met zijn lichaam, zijn oog en oor, zijn hart en hand. Maar met dit alles niet om zich in zichzelf te ver lustigen, om zich over te geven aan de zinnelijke driften of aan de harts tochten van zyn gemoed. Neen, de Christen weet, dat óók zijn lichaam staat onder de tucht van God, doch dit is hem geen reden lot afkeer en schrik, maar een oorzaak van dank baarheid. Paulus begint in mijn teksthoofd stuk het gedeelte „van de dankbaar heid", zoals de Heidelberger catechis mus het later zal uitdrukken. Onder dit gezichtspunt stellen wij zonder vrees of beven, maar wél met een rein en zuiver hart ons lichaam Gode tot een levende en welbehagelijke offrande, want dit lichaam leeft Gode en niemand anders. Ziel èn geest èn lichaam. Heer leg ik op Uw altaar neer. Kattendijke. D. Breek. VOORSPELT: GEMATIGDE TEMPERATUREN Geldig tot Zaterdagavond. Wisselend bewolkt met op de meeste plaatsen droog weer. Matige af en toe vrij krachtige wind tussen Zuid en West. GemaFigde temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1