KAPPIE en de spook-steen Sport en wedstrijden ZIJDE BELGISCHE REGERING WIL FILM EN TELEVISIE STEUNEN Ir. Kuysten over bromfietsenproblemen Maandagen voor Kerstmis en Nieuwjaar vrij? VOOR Vereffende schuld KLANKEN uit oe AETHER flat** PROVItiClALE ZEEUWSE COURANT .DINSDAG 28 AUGUSTUS 1851. De filmindustrie van onze Zuiderburen heeft het heel moeilijk. (Van onze correspondent) Ilrussel, Augustus. Naar uit betrouwbare bron vernomen wordt, is er thans een koninklijk besluit in voorbereiding, waarbU aan dc nationale Belgische clucniatographlsèhe industrie een krachtige steun zal worden verleend,teneinde deze industrie enigszins bij te staan in do zware concur rentiestrijd, welke zjj thans tegen buitenlandse maatschappijen moet leve ren. Deze regeringshulp zal er op neerkomen, dat Belgische filmproducenten in de toekomst een zeker percentage van de belastingen, welke by de ver toning op hun producten worden geheven, zullen terug ontvangen. se maatschappijen geheel en al de markt beheersen. Het gevolg is, dat de nog jonge Belgische filmindustrie liet uiterst moeilijk heeft zich te ont wikkelen, daar de buitenlandse fir ma's uiteraard weinig geneigd zijn hun heerschappij over de Belgische filmmarkt op te geven. OOK VOOR DE TELEVISIE Naar het schijnt beoogt de regering met deze maatregel niet alleen steun te verlenen aan de Belgische filmin dustrie, alhoewel dat natuurlijk in de eerste plaats komt, doch denkt zjj daarbij ook aan de televisie. De laatste tijd is er in regeringskringen nogal gesproken over een eigen Bel gisch televisiesysteem. Deze plannen zouden pas dan tot uitvoering ge bracht kunnen worden, wanneer Bel gië inderdaad over de nodige appara tuur en studio's beschikt. Het lijkt dan ook niet uitgesloten, dat het idee om de filmindustrie te steunen, nauw verband houdt met de toekomstplan nen aangaande de televisie. Daar er momenteel in België geen eigenlijke speelfilmindustrie bestaat, heeft de maatregel, althans voorlopig alleen nog maar betrekking op de zogenaamde nieuwsfilms en docu mentaires. Tot kort na de oorlog kende men in Beigië geen nationaal filmjournaal en werden alle actualiteitsfilms uit het buitenland ingevoerd. Het nadeel van deze import prenten was, dat ze eerstens zeer weinig Belgisch nieuws gaven en tweedens, dat er zo weinig copieën van waren, zodat zij soms drie maanden na hun eerste verschij ning nog in bepaalde bioscopen ge draaid werden. Na de bevryding werd een Belgi sche nieuwsfilm maatschappij opge richt, welke in de beide landstalen haar actualiteiten verspreidde. Mo menteel worden in ongeveer de helft van de bijna 1500 Belgische biosco pen de producten van deze firma ge draaid. De firma sloot verder contrac ten af met 21 buitenlandse nieuws- filmmaatschappijen, zodat momenteel het Belgische journaal in een zeer groot aantai landen ter wereld te zien ia. België Is met zyn meer dan 1500 bioscopen (in Nederland ongeveer 500) welke wekelijks ongeveer een vier millioen bezoekers trekken, een ideaal land voor filmproducers. Jaar lijks gaat er ongeveer een bedrag van 400 millioen Belgische francs aan filmdeviezen naar het buitenland, ter. wijl België zelf, buiten de vermake lijkheidsbelasting, vrijwel geen cent aan die films verdient. In tegenstelling tot Nederland, waar de copieën van een buitenland se film zelf gemaakt moeten worden en waar het draaien van Nederlandse actualiteiten voor elke bioscoopeige naar verplicht is, iaat België aan iedere filmmaatschappij haar volledi ge vrijheid. In de practijk komt deze vrijheid er op neer, dat de buitenland- Twee drenkelingen gered. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur was een 14-jarig meisje uit Utrecht met de twee zoons van de familie uit Lisse. bij wie zij logeerde, bij het ra diostation tc Noordwijkerhout in zee met een bal aan het spelen. Bij een poging de wat ver in zee gegooide bal te pakken, raakte het meisje, dat de zwemkunst niet machtig was, in diep water. Zij werd door de stroom in zee getrokken. Onmiddellijk zwom één van de jongens haar na, terwijl een 43-jarige technisch ambtenaar uit Utrecht,, met een autoband het twee tal kwam assisteren. Het bleek, dat de eerste redder ook geen goede zwem mer was, waardoor het de Utrechtenaar met de grootste moeite gelukte het tweetal aan land te brengen. Het meisje kwam met de schrik vrij. doch bij de jongen moest kunstmatige ademhaling toegepast worden. Geen prijsdaling verwacht in West-Europa. Uit het verslag van de economische commissie voor Europa der Ver. Na ties over het eerste kwartaal van dit jaar blijkt, dat deze commissie geen aanwijzingen ziet voor een komenoe daling der prijzen in West-Europa als geheel. Dit geldt vooral voor de prij zen van ingevoerd voedsel, welke waarschijnlijk in dc toekomst nog meer zullen stijgen. Over de handel tussen Oost- en West-Europa wordt in het verslag ge zegd, dat deze nog steeds zeer gering was. Verder nam de uitvoer van de Sowjet-Unie naar Italië en Engeland toe. Deze uitvoer bestond hoofdzake lijk uit granen, huiden en vellen. De industriële productie in de Sow jet-Unie nam vergeleken met het eer ste kwartaal van het vorige iaar met 18 pet. toe en die in de zes voornaam ste Oost-Europese landen met 19 pet. Op een bijzonder congres van de „Afrikaner Partij" onder leiding van de minister van financiën Havenga, is met algemene «temmen besloten tot vereni ging van de partij met de „nationalisti sche partij" van dr. Malan. LEZERS SCHRIJVEN... POLDERBESTUUR EN EGALISATIE Met belangstelling las ik het stukje van een opmerker uit de Zuidwate- 11 Het Polderbestuur van Walcheren heeft alle commissarissen verzocht Walcheren rond te rijden en aan te wijzen, welke fouten er bij de egalisa tie gemaakt zijn, de heren van de Her verkaveling hebben een en ander toe gelicht. In mijn ogen getuigt dit van een brede opvatting van de zijde van het Polderbestuur. Wat wij toen zagen heeft hoewel ik niet wetenschappelijk onderlegd ben dit laatste wordt tegenwoordig gebruikt als argument om een practi cus zijn mond te snoeren mij het bewijs geleverd dat vele mooie re sultaten met de egalisatie bereikt zijn, doch er ook percelen zijn, die men beter gelaten had voor wat zij waren Uw opmerker zal ook wel weten hoe in 1950 de vruchten van de ge- egaliseerde percelen van de heer C Markusse zijn geweest en hoe die wa- ren op de niet geëgaliseerde percelen van bv. mevr. Dingemaose. Het is toch nog niet zover dat men een landbouwingenieur moet zijn al- vorens tot Commissaris van de Poldej Walcheren te kunnen worden verko- Met dank voor de plaatsing. Tijdens de door de A.N.W.B. in de omgeving van Utrecht georganiseerde bromfietsentocht gaf Ir. C. A, Kuysten, chef van de verkeersafdeling van dc A.N.W.B., zijn mening over het brom fietsenprobleem. Hij deelde mee. dat het aantal bromfietsberijders weke lijks met 2000 groeit. Geen wonder dat van een bromfietsenprobleem kan worden gesproken. Bij indeling van de berijders in groepen van ouderen, middelbaren en jongeren, blijken de ouderen het grootste gevaar te ver oorzaken. Van de 35 bromfietsers die in 1950 dodelijk verongelukten, wa ren er 27 boven de 50 jaar. waarvan het merendeel (17) boven de 60 jaar. Dat bij de ouderen de gevaren zich toespitsen, achtte ir. Kuysten begrij pelijk. Zij hebben hun hele leven ge fietst. de laatste jaren met een vaartje van 12 kilometer. Overgestapt op een bromfiets, komen zij ploseüng tot de ontdekking, dat zij door het overhalen van een handle een snelheid van 25 tot 30 kilometer kunnen bereiken. Uit deze realiteit moet de brom fiets gezien worden als een instru ment, dat grote gevaren oplevert door zijn berijder. Volgens ir. Kuysten is de enige reële maatstaf om tot oplossing van het nijpende bromfietsenprobleem te komen, de aansluiting bij de inter nationaal aanvaarde norm van een maximumcylinderinhoud van 50 c.c. voor aile bromfietsen. Slechts hierme de verdwijnen de bromfietsen uit het snelverkeer naar de rijwielpaden. 36. „Wat wil je man?" ging Kappie boos ver der, terwijl hy de Maat in de richting van de brug duwde. „Het schip ligt te draaien als een kip die het ei niet kwijt kan en jy staat maar te mekkeren over die steen! Allé, achter het stuur en laat je ja geen spookver halen meer op de mouw spelden!" Juist wilde Kappie ach ter de Maat aan het trapje naar de brug op gaan, toen hy plotseling aan zyn mouw werd ge trokken door madame Mirabelle. „Mon captaine!" gilde ze. „U moet naar me luisteren! Hoort U? U moet! Ik verlang, dat U de eerste de beste ha ven aandoet! Ik wens geen minuut langer dan nodig is op dit spookschip te blijven! Oh, Ma tête! Ma pauvre téte! Ik wil hier af, hoort U, ik wil Zo zou ze doorgegaan zyn, wanneer Kappie haar niet met een bulderstem in de rede was gevallen: „En nu is het hier en daar genoeg! Zwijg mens! Ik heb opdracht, de steen naar de overkant te brengen en naar de overkant gaan we! Al moest ik ja gaan roeien! En er gaat niemand van boord voor we er zijn! Ik ver trouw het spul niet meer. Dat wordt ja veel te gek hier aan boord!" Madame Mirabelle begon nu nog veel harder te krysen. Mils het werk wordl ingehaald. Bij de vaststelling van de collectie ve snipperdagen voor dit jaar zal al verscheidene malen de vraag gerezen zijn: „Hoe gaat het met de twee Maandagen 24 en 31 December?" In het algemeen voelen de arbeiders er weinig voor twee snipperdagen daar voor te bewaren, terwijl anderzijds er veel voor te zeggen is de fabrieken op die dagen gesloten te houden. Naar aanleiding van bij het ministe rie van Sociale Zaken binnengekomen verzoeken, heeft de Directeur-Gene raal aan de Stichting van. de Arbeid laten weten, dat hij bereid is een al gemene vergunning te verlenen, waar bij 't aan fabrieken, die hun bedrijf op Maandag 24 December en Maandag 31 December a.s. willen sluiten, moge lijk'wordt gemaakt de daardoor ver lette uren door overwerk in te halen. De grens van de inhaaltijd moet zijn gelegen tussen 1 October 1951 en 1 April 1952. Het bestuur van de Stich ting van de Arbeid heeft aan de voor gestelde regeling reeds zijn goedkeu ring gehecht. Een desbetreffende al- geme vergunning van de Directeur- Generaal kan dus binnenkort ver wacht worden. Frans jacht in behouden haven. Het Franse jacht „Albatros" van de Parijse advocaat Emil Demousseux. dat behalve twee Fransen ook twee jeugdige Nederlanders, Hein van der Masch uit Blaricum en M. Schmidt, vermoedelijk uit Amsterdam, aan boord had, is na een gevaarlijke tocht behouden in de haven van Ramsgale binnengesleept. Vrijdag vertrok het jacht uit Oosten de naar Le Havre. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd het zwaar weer én het jacht kwam gevaarlijk dicht bij de wrakken op de Goodwin Sands. Door middel van vuursignalen wist de „Albatros" de aandacht van de kustbewoners van Kent te trek ken. Met de grootste moeite gelukte het de reddingsbrigade contact te krijgen met het jacht, waarna men koers zette naar Ramsgate. MOTORSPORT Uitslagen betrouwbaarheidsrit M.A.C. Scheldegouwen. De volledige uitslag van dc Zondag j.l. in Zeeuwsch Vlaanderen gehouden betrouwbaarheidsrit door de M.A.C. Scheldegouwen luidt als volgt: Soloklasse: 1. I. W. de Jonge, Sou burg, 13 strafpunten; 2. J. Stokmans, Goes, 14; 3. K. Redelijkheid. Middel burg, 15; 4. M. Neels, Kattendjjke, 25; 5. dr. J. C. Arends, Hansweert, 32. Duoklasse: 1. C. Westerweel, Mid delburg, 3; 2. A. Gooyen, Goes, 7; 3. A. Bouwens, Middelburg, 13; 4. H. Boss, Souburg; 5. J. Wondergem, Middelburg, 75. Auto-klasse: 1. Dr. W. K. Schilling, Middelburg. 0; 2. C. Millenaar, Ter- neuzen, 2; 3. M. G. van Oosten, Goes, 3; 4. A. dc Pree, Middelburg en dr. S. Rietema, Middelburg, 4; 57 D. Lan sen, Goes, 8: 6. Coolman/Ballintijn, 25; 7. G. Briefjes, Goes en A. Wee- macs, Middelburg, 101. De stand is nu: Soloklasse: 1. Dr. Arends. 6-16- 2.66; 2. K. Redelijkheid, 5-14.50-2.90; 3. J. Parent, 5-16.50-3.30; 4. I. W. de Advertentie door Barbara Cartland Een Walcherense elgenaar.onthutst. „Ja, je kleren. Je bent mijn gast en ik wil dat je succes behaalt. Van avond en trouwens dagelijks komen er hier jongelui. Je xrtöet met hen dansen en je amuseren. Lieve help, kind, verheug je erop! Je bent maar eens jong". „Jawel, maar ik begrijp het niet goed", zei Serena. „Ik neb zo weinig kleren". „Ja, ja, dat weet ik", hernam de markiezin, „en dat moeten we nu juist verhelpen. Doe die kast open, Martha". Voor een van de vensters stond een grote, met fluweel beklede en van juwelen fonkelende kist, voorzien van een gouden slot en dito sleutel. Mar tha, die na het vertrek van de zigeu nerin weer was binnengekomen, open de ze en Serena zag, dat de Inhoud uit allerlei soorten stof enz. bestond. Yvette zal iets voor vanavond in orde maken", sprak de markiezin. „Waar is die zilvertulle, Martha? Maar och, ik kan beter zelf eens zien". Ze stapte het bed uit en Martha sloeg vlug haar meesteres een wit- fluwelen mantel, gevoerd met herme- ïyn om. „U zult nog kou vatten, m'Iady. Laat my de vensters sluiten". „Onzien, vrouw, het Is hier smoor- heet". Martha sloeg geen acht op dit protest maar sloot de drie grote ra men, terwyi de markiezin, naar dc kist gaande, verschillende dingen er uit nam. „Hier is de zilvertulle", zei ze. „Het laatste snufje uit Parijste dra gen over dulfgrys satijn, haar mis schien is dat wat te oud voor je. Wat zeg je van dit gaas, met zilveren sterren bestikt of dit zachtrose sa tijn, met parels afgezet?" Meteen nam ze een grote rol stof op en wierp het einde ervan over Serena's schou der. „Dat is prachtig", riep ze uit. „Zie eens, Martha, hoe het schittert tegen haar blanke huid. En van dit batist kan een mooie japon voor 's middags worden gemaakt. Vlug, vlug, laat Yvette nier komen, we moeten beslissen, wat ze eerst zal maken". „Het iszovriendelijk van ustamelde Serena, die zich ein delijk ervan bewust werd, dat de markiezin haar in de kleren wilde steken, een houding die wel heel erg afstak by de ontvangst van de vorige 38 „Ik zie gevaar sprak ze. „maar U zult U eruit reddenU zult al tijd gered zijn als U uw eigen hart volgtde verlangens en begeer ten van anderen zullen trachten pres sie op U uit te oefenen. Ik kan die an deren zien komen, mannen en vrou wendAAr schuilt het gevaar volg uw eigen harthet zal U in de goede richting leidenU zal geen leed overkomenmaar de dood is niet ver van U verwijderd... U staat er dichtbij... er is bloed..." De stem van de waagzegsfcer stierf weg en plotseling kreeg ze een soort schok. Met een ruk richtte ze het hoofd op en keek Serena aan. ,,U is gelukkig", ging zë voort. „Héél gelukkig'. Neen, het is iets be ters dan geluk, het straalt om U heenhet is een wit licht, zuiver en „Zit daar niet te murmelen" viel de markiezti» haar ongeduldig in de rede. „Geef ons feiten, Roxana! Wat betekent al dat gepraat ove^ licht en Ik begrijp je niet. Zal ze trou wen? D£t wil ik weten". De zigeunerin raapte haar kaar ten byeen. ,Ze zal trouwen", verklaarde ze. Met wie? Kun je zeggen met wie?" Roxana glimlachte een tikje ultda- end. „We moeten dat later maar eens zien", antwoordde ze. „Nu ben ik te moe". Haar blik wendde zich naar de brandewynfles. De markiezin gaf ze haar. „Neem maar mee", zei ze. „Je hebt me niet de helft verteld van wat ik wilde horen, maar in elk geval weet ik, dat ik vanavond zal .winnen". „Maar een beetje, dankt U erom", herinnerde Roxana haar, „maar een beetje". Toen verdwenen de kaarten in een zak van haar japon en werd de fles onder haar arm geduwd, verborgen in de plooien van het met kralen oe- zette lijfje. Daarop schuifelde de zon derlinge vrouw weg, waarbij ze de deur zo zacht achter zich sloot, dat Serena niet zeker wist of ze inder daad was verdwenen dan wel ergens in een donker hoekje op de loer lag. „Nu", sprak de markiezin levendig, „moeten we aan je kleren denken". Myn kleren?" herhaalde Serena avond. „Vriendeiyk? Natuuriyk ben ik vrlendeiyk", zei de markiezin. „Waarom zou ik het niet zyn? Kyk eens, hoe mooi dit is", ging ze voort, een rol wit fluweel tonena. „In heel Europa zul je niet zulk fluweel vin den". „Ik heb nooit zoiets zachts ge voeld!" riep Serena uit. „Het komt uit Frankrijk", vertel de dc markiezin, „en in Bond Street zou het een vermogen kosten. Maar we zullen er iets voor jou van laten maken. Het zal je uitstekend staan". „O, mevrouw, u moet van zoiets zeldzaams geen afstand doen", pro testeerde Serena. „Waarom niet?" vroeg de markie zin luchtig. Toen liet ze plotseling haar stem dalen en zei enigszins ver rassend voor haar gast: „Maak je er geen zorgen over, beste kind, waar dit vandaan komt, is nog veel meer". (Wordt vervolgd.) Jonge, 3-11.50-3.83; 5. R. v. d. Velde, 4-26.50-6.62; 6. M. Neels, 3-20-6.66; 7. J. v. Dalen, 3-26-8.66. Duo-klasse: 1. C. Westerweel, 2- 2.50-1.25; 2. O. Hoving, 4-10.50-2.62; 3. N. M. Hoencamp, 2-7-3.50; 4. A. Gooyen, 4-18-4.50; 5. A. de Klerk, 2- 10-5; 6. G. Polderdijk, 3-17-5.66; 7. A. Bouwens, 6-37-6.17; 8. J. Wondergem, 1-25-6.25; 9. C. Meyers, 3-33-11. Auto-klasse: 1. C. M. Versluis, 2- 6.50-3.25; 2. A. de Pree, 5-17-3.40; 3. M. G. van Oosten, 2-7-3.50; 4. Cool- man/Ballintyn, 5-19-3.80; 5. L. dc Nooyer, 3-13-4.33; 6. A. Polderman, 3-18-6; 7. J. v. 't Verlaat, 2-13-6.50; 8. M. Uyi, 2-14-7; 9. A. Weemaes, 3- 26-8.66; 10. P. Sanderse, 4-36.50-9.12; 11. D. Lansen, 2-20-10; 12. P. v. d. Woestyne. 4-41-10.25; 13. Dr. S. Rie tema, 2-21-10.50; 14. S. A. Versluys, 3-33-11; 15. A. Wolfert, 2-27-13.50. ZWEMMEN Wedstrijd over het Hollands Diep. Voor de tweede maal is de nationale zwemwedstrijd over het Hollands Diep gehouden, waarvoor 53 deelne mers aan de start verschenen. De 3!i km. afstand bleek voor velen zwaar der dan men gedacht had. Twee deel nemers gaven op. Bij de dames finishte als eerste Els Kemperman van HZC in 53 min. 50.2 sec. Bij de heren won Arnd Köyser van „De Robben" in 48 min. 27.4 sec. Amsterdamse Beurs Gewetenloze chauffeur in bewaring gesteld. De Haagse politie heeft Zaterdag de 48-jarige koopman J. W. B. uit het Westeinde aangehouden, wegens po ging tot doodslag, subs, zware mis handeling. reed met zijn auto in de Fullon- straat. terwijl voor hem uit een andere auto, bestuurd door een zékere den B. en een hooiwagen reden. B. wilde passeren, maar „sneed" daarbij de wagen van den B., die door krachtig remmen een aanrijding wist te voor komen, Na de hooiwagen gepasseerd te zijn, haalde B. hetzelfde stoute stukje weer uit, waarop den B. voor de auto van B. ging staan. B. gaf hier op vol gas en den B. kon nog juist de kruk van B.'s wagen grijpen, waar door hy 150 meter werd meegesleurd. Tenslotte gelukte het hem de auto van B. tot stilstand te brengen. Da politie heeft B. in verzekerde bewaring ge- stelt. Nederland 1947 (3%) I dito 1937 3 Dollar-lening 1937 3 pet. Invealeringscert. 3 Nederland 1962—84 Nederland N.VV.S. 2% Indiö 1937 A 3 Grootboek 194G 3 Nat. Hand. B Ned. Handelmlj. AKU Bergh'a Jurgena Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Blliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ncd. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij, Mid. Continental Tide Water Anaconda Bethlehem Steel General Motora Kennecott Shell Union Baltimore Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania North American Rep. Steel U. S. Steel Intern, Nickel 24 Aug. 27 Aug. SI 80% 83% 82% 83% 66'/ 83% 81% 91% 138% 139% 170 275 168% 279 123% 123 173% 174% 142 142% 234% 234% 188% 290% 102% 116% 116% 108 109% 20% 48% 49% 44 58% 91% 78% 21% 20% 21% 20% 43% 49% 45 De nieuwe week zette voor de beurs onder rnin of meer bemoedigende ver schijnselen in. De aandelenmarkt had een weinig ge animeerd verloop. Aanvankelijk was er voor Koninklijke enig aanbod van Zwit serse zijde, maar toen dit was opgenomen volgde een herstel, echter niet volledig tot het peil van Vrijdag. De overige in ternationale fondsen lagen goed prijs houdend, met name de nieuwe aandelen Philips. Opnieuw traden acheepvaartpa- pieren op de voorgrond, maar opmerke lijke koersverbeteringen kwamen dit maal niet voor. ATHLETIEK Fanny's vijlkamp-presiatie een wereldrecord. De tabel voor de puntenberekening van de vijfkamp blijkt goedgekeurd te zijn door de I.A.A.F.zodat de presta tie van Fanny Blankers—Koen in de vijfkamp te Bern, waar zU 4185 pun ten totaliseerde, een nieuw wereld record is. Voor de verrichting van de Russin Tschudina, die in 1950 4225 punten haalde, is geen erkenningsaan- vraag bij de I.A.A.F. ontvangen. Het officiële record stond sinds Augustus 1950 op naam van mej. A. Ben Hamo (Frankrijk). WIELRENNEN Harris naar Amsterdam Naar het A.N.P. verneemt zullen de wereldkampioen Harris, de Au straliër Patterson, die derde in het wereldkampioenschap tc Milaan werd, en voorts Van Vliet en Derk- sen op 6 September op do stadionbaan te Amsterdam een sprintwedstryd rijden in matches a trois. WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1951. HILVERSUM L 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram, muziek. 8.00 Nieuws- enweerberichten. 8.18 Gr. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gr. muziek. (9.30—9.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. muziek, 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Accordeonmuziek, 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 12,38 Orgelspel, 12.53 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Gesproken por tret. 14.15 Gram. muziek. 15.10 Voor de Jeugd. 16.10 Planorecital. 16.20 Orgel en zang. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Amuse mentsmuziek. 17.45 Regeringsuitzending: E. Bruma: „Waarom een volkstaal in Su riname?" 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Va- ria. 18.20 Marinenieuws. 18.30 Vraagge sprek over het le congres van de Alge mene Bond van Luchtvaartpersoneel. 18.35 Amusementsmuziek. 18.50 Koorzang. 19.00 „Democratisering van het Hojpr Onderwijs", causerie. 19.15 Lichte mu ziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20,00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaari 20.15' Residentie-orkest en soliste. 20.50 „Gebroken accoorden". hoorspel, met mu ziek. 22.10 Dansmuziek. 22.45 „Lichaam cn gezondheid", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Jazzmuziek. 23.40—24.00 Orgelspel. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 „Een woord voor de dag". 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10.10 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Sopraan cn piano. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Viool en piano. 13,00 Nieuws. 13,15 Militaire reportage. 13.20 Banjomuzlek. 13.50 Radio Philharmonisch orkest. 14,50 Voor de meisjes. 15,05 Ka mermuziek. 15.50 Gram. muziek. 16,15 Voor de jeugd 17,20 Gram. muziek. 17.30 Metropole orkest. 18.00 Harmonie orkest. 18.30 Gram. muziek. 18.35 Lichte muziek. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 10.15 Vioolrecital. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muziek. 20.30 Gram. muziek. ,40 Symphonie-orkest, 21.25 „Een plan van grootse allures: Punt vier van Tru man", causerie, 21,35 Gram. muziek, 22,00 „Zwerftocht door Korea", causerie. 22,10 Kamerorkest en soliste. 22.45 Avondover denking. 23,00 Nieuws. 23.15 Amusements muziek. 23.50—24.00 Gram. muziek. 'ZON EN MAAN. 29 Augustus Zon: Op 5.45 Onder 19,37 Maan: Op 1.42 Onder 18.48 29 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HUOG WATER u-HNAP U.+NAP 12.19 1.49 1.65 LAAG WATER 0.19 0.43 1.05 1.21 1.81 1.16 1.36 12.48 13.12 13.36 13.55 1.68 1.82 1.13 1.34 6.02 6.32 7.10 7.05 7.12 1.55 1.76 1.91 1.28 1.51 u. N\P 18.34 1.74 19.05 19.42 19.32 19.41 1.94 2.10 1.44 1.70 LANGE KERKSTRAAT Kousenreparatie, Stoppage en Schoenraparatie Denkt U er vooral om, dat U by ons altyd voor afgegeven reparaties een bon krygt, zodat U altyd een bewys hebt. GOEDKOOP EN VLUG KLAAR. De P.Z.C. is DE krant voor Iedere Zeeuw Te koop gevraagd BOTTER, zonder motor, met mast en rondhout. In goede staat. ZEEHONDENWERF, Vlis singen, Tel. 2933. Heer m. auto, n. onb. met 2 sch. g. kind, vraagt een nette HUISHOUDSTER, huweiyic niet uitgesloten, tot 45 j. Br. No 770, Bur. P.Z.C., Middelburg. Terstond gevraagd een bakkersknecht. J. J. BAKKER, bakker y, Kerkstraat 58, Hoedekens, kerke. Het Gasthuis to Middelburg vraagt tegen 15 September a.s. een DIENSTMEISJE. Wegens sterfgeval zyn onze zaken in Goes, M'burg en Vlissingen a.s. Woensdag de gehele dag gesloten. A. de Jager-Tolhoak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6