NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN MAATREGELEN TEGEN ..DOOR DE EEIJWFN TROUW" BLIJVEN MARKTBERICHTEN Samenwerking tussen regerin? en narlement. Hr Ms „Van Galen" in actie koeling en roomijs Nieuws Noiedop ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1951 PROVINCIALE Z E E O W S E C O O R A N 2 7 WALCHEREN RAAD ST. LAURFNS. Burgemeester J. W. van 't Hoff neemt op 31 October afscheid. Vrijdagavond vergaderde de raad van St. Laurens onder voorzitter schap van burgemeester J. W. van 't Hoff. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de plaatselijke E. H. B. O.-vereniging om subsidie. Dit werd voor nader advies in handen gesteld van B. en W. De bevolking van St. Laurens zal in de naaste toekomst onderzocht worden op long-t.b.c. Een eventueel tekort komt ten laste van de ge meente. De voorzitter deed medede ling van een bespreking met 'de be voegde instanties over de classifica tie voor de personele belasting. St. Laurens is ingedeeld in de 7e en 8e klasse. Indien het bij de sa menstelling van de begroting moge lijk blijkt, dat met mindere inkom sten kan worden volstaan, zal een verzoek worden gedaan om in de 6e klasse te worden geplaatst. Het voornemen van de voorzitter is om in een Raadsvergadering op 31 October afscheid te nemen als burgemeester, secretaris en ambte naar van de Burgelijke Stand. Aan burgemeester J. W. van 't Hoff werd met ingang van 1 No vember 1951 eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. Een voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 21000 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ten behoeve van de bouw van twee woningwetwoningen aan de Kerk- laan, werd aangenomen. De gemeenterekening 1950 werd aangeboden. De heren Hamelink en Koole werden benoemd tot leden van de commissie voor het nazien ervan. De begroting 1951 werd gewijzigd. Bij de rondvraag vroeg de heer Hamelink (Gemeentebelang) of Bu reau Herverkaveling nog verder doorgaat met de beplanting langs de nieuwe wegen. Mevr. van de Voorde (Gem. Be lang) wees op de zwarte lijst van drankmisbruikers in een naburige gemeente. Zij vroeg of daar ook in St. Laurens gebruik van kon worden gemaakt Beide zaken zullen e onderzocht worden. Rapporf verschenen over buitenlands beleid. De commissie Eysinga heeft haar rapport over de samenwerking tus sen regering en Staten-Generaal in zake het buitenlands beleid aangebo den aan de Staten-Generaal. De commissie heeft bij haar rapport twee problemen onderscheiden: ener zijds de vraag hoe in de practjjk de samenwerking zal moeten worden geregeld, anderzijds of de desbetref fende artikelen in de grondwet wij ziging behoeven. Hel rapport wil er voor waken, dat regering en parlement, die beide zelfstandig zijn, door verschillend ge richte belangstelling uit elkaar zou den groeien. Spanningen tussen re gering en parlement wil de commis sie door haar voorstellen in goede banen leiden. De Staten-Generaal of de commis sies., voor buitenlandse zaken uit Eer ste ên Tweede Kamer moeten zo veel mogelijk worden ingeschakeld bij het bepalen van het buitenlandse beleid. De regering heeft de plicht de Sta ten-Generaal in te lichten, maar dit mag niet leiden tot mede-regeren door de Staten-Generaal. Uit het verdere verloop van het verslag bljjkt, dat de grondwets-, commissie de voorstellen der com missie Eysinga goeddeels heeft over genomen. Er blijven echter verschil len. Wat de Economische Unie betreft, die Nederland, België en Luxemburg wensen te verwezenlijken, zijn de re geringen tot nog toe vreemd geole- ven aan iedere gedachte tot omvor ming van de beoogde Economische Unie tot een vorm van staatkundige associatie zoals bv. federatieve aan eensluiting. Ook zonder enige gedach te aan een federatief Benelux-parle- ment is in het kader van een Econo mische Unie zeer zeker ruimte voor een zekere samenwerking tus sen de drie nationale parlementen Gelet op de geringe bevoegdheden, welke de Raad van Eupropa voor alsnog bezit, schijnt voor een rege- ling^bij de wet voorhands geen aan- Weigerachlige boeren werden in hechtenis genomen. Vijf boeren uit Uddel op de Velu- we zijn in hechtenis gesteld omdat zij halstarrig bleven weigeren te voldoen aan de wettelijke verplich ting tot aansluiting bij de Gezond heidsdienst voor vee ter bestrijding van de rundertubercuiose. Ook de hun door de rechter opgelegde boete had den zij niet betaald, zodat zij een paar dagen moeten brommen. Godsdienstige bezwaren vormen de reden voor htm weigering om zich aan te sluiten. ROfclbN DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN. Vrijdagmiddag zijn te Macon onder schitterende weersomstandigheden de Europese roeikampioenschappen be gonnen. In de tweede heat vier met stuur man werd de Nederlandse Njord- Willem Hl-combinatie tweede achter Italië. In de eerste heat skiff ein digde ons land, vertegenwoordigd door Van Mesdag en Comelis Tromp, eveneens als tweede, nu achter En geland. Nederland werd in de derde heat vier zonder stuurman derde en bij de achtriemsgieken werd Laga tweede in de tweede heat. Denèmar- ken bezette hier de eerste plaats. Vlissingen GESLAAGD. Te Vlissingen slaagde aan de De Ruyterschool voor scheepswerktuig- kundige diploma B.M. de heer Louis Lockefeer te Hulst. Middelburg ZES METER GEVALLEN. De Middelburgse timmerman M., die bij een bouwwerk aan de St. Pie terstraat op een ladder stond om een takel los te maken, viel van zes meter hoogte op de grond, toen deze ladder omsloeg. De man werd met een on. derbeenbreuk in het ziekenhuis opge nomen. GEEN FIETSEN OP PARCOURS. Onder geen voorwaarde worden he denmiddag rijwielen toegelaten op het Molenwater en de Zuiosingel, waar om 3 uur.de Ronde van Middelburg begint. Op enige plaatsen in de stad komen nood-stallingen. Bij het beleg van Wonsan en ter onders'eumng van het achtste leger. Nadat Hr. Ms. HH „Van Galen" zich, op'de 178e" van het beleg van Wonsan, bij de zware kruiser „Toledo" had gevoegd, bestond de „Wonsan bombardements- groep", die werd geleid door de „To ledo" uit de Amer. torpedoboot- jagers „Hopewell" en ..Uhlman". het fregat „Hoquiam" en de „Van Ga len". Op 1 Augustus j.l. werden bij Wonsan, aan de Oostkust van Ko rea, spoorlijnen langs de kust, hoofd wegen en vijandelijke batterijen be stookt. Op 12 Augustus werd Won san wederom beschoten, waarbij door de „Hopewell", de „Uhlman" en de „Van Galen" meer dan 500 explosie ve granaten werden afgevuurd. Op 13 Augustus werd het bombar dement van zee uit aanzienlijk ver zwaard. Terwijl de zware kruiser spoorlijnen en bruggen onder vuur nam, deed Hr. Ms. „Van Galen" haar aanwezigheid voelen door het besto ken van bruggen, spoorlijnen en troe pen, waarop zij meer dan 370 gra naten afschoot. Bij Chongjin boekte de „Van Galen" een aantal treffers op een groot spoorwegviaduct waarbij een tweetal overspanningen zwaar werd beschadigd. Van 18 Augustus af werden de fronttroepen van het 8e leger van zee uit, door aenheden van de vloot der Ver. Naties (waaronder de „Van Galen") en van de lucht uit gesteund. Op 19 Augustus boekte d° „Van Ga len" voltreffers op een spoorbrug die belangrijk was voor de vijande lijke ravitaillering. Communisten hadden geen succes. AANGEVRAAGDE RAADSZITTING KON NIET DOORGAAN. In Amsterdam had de communis tische raadsfractie een speciale raadsvergadering aangevraagd om de maatregelen te bespreken, welke ge nomen zouden moeten worden ten behoeve van de slachtoffers van de waterschade door het noodweer van enige weken geleden. Doordat de leden van de K.V.P. en de P. v. d. A. en bloc verstek lieten gaan, kon er van een raadszitting echter niets komen. De communistische heer Zee- gers wilde nog een verklaring afleg- fen, maar daar er van een verga- ering helemaal geen sprake kon zijn, mocht hij zijn betoog ter tafel van B. en W. deponeren. Inmiddels is bekend, dat reeds voldoende maatregelen voor de slachtoffers werden genomen, zodat het verzoek van de communisten geen zin had. Nederlandse studiecommissie vroor de Scnelde-Rijn-verbindmg. Onlangs werd een comité opgericht, dat zich zal bezighouden met de be hartiging van de Nederlandse belan gen bij de Schelde-Rijn-verbinding. Deze commissie, die haar werkzaam heden inmiddels heeft aangevangen, wil de kwestie objectief bestuderen en zal daarbij uitgaan van de situa tie, welke zal zijn ontstaan als de Economische Unie der Benelux wer kelijkheid is geworden. Met name zal worden nagegaan of in Benelux-ver- band niet aan de Belgische verlan- gëps tegemoet gekomen dient te vvoi'den, ook wanneer een onderzoek mocht uitwijzen, dat aan Belgische zijde formeel geen enkel recht be staat op wijziging van de huidige verbindingen. De gevolgen van een eventuele wijziging voor Nederland zullen eveneens worden bestudeerd. Voorzitter van de commissie, die vijftig leden telt, is mr. J. A. L. M. Loeff te Rotterdam. Tot de leden be horen de heren J. P. J. Asselbergs. industrieel te Bergen op" Zoom, ir. M. H. Damme, president-directeur van Werkspoor en voorts tal van vooraanstaande figuren uit kringen van handel, industrie en scheepvaart. Advertentie. VREEMDE TALEN PER GRAMOFOON Het is een onbetwistbaar feit, dat een langdurig verblijf in het betrokken vreemde land de beste methode is om een vreemde taal ce leren spreken en te verstaan. Daar dit voor weinigen is weggelegd, heeft men naar andere methoden gezocht en deze gevonden Eén hiervan is de Linguaphone. methode. Om deze methode meerdere bekendheid te geven is thans /an 27 Augustus t/m 1 September te Vlis singen op de Nieuwendjjk, van 8 Sep tember t/m 8 September te Goes op de Vlasmarkt en van 10 September t/m 22 September te Middelburg op het Koorkerkhof. een demonstratiewagen gestation- leerd, waar de Heer en Mevrouw Har- tóg van het Linguaphone Instituut te Amsterdam belangstellenden inlichten REGELING SEGEERSTKAAT. In de regeling van het verkeer door de Segeerstraat te Middelburg is gis teren een tijdelijke wijziging gebracht, welke noodzakelijk is, omdat het doorgaand verkeer gedurende enige tijd in verband met bouwwerkzaam. heden geen gebruik, kan maken van de St. Janstraat Tot nu toe was er' door de Segeerstraat een éénrich-! tingsverkeer voor motorvoertirgen, etc. van de kaai af; thans echtci mo- Êen alleen voertuigen, die uit de ange Delft komen van deze straat gebruik maken. Het verkeer, dat over ae Koningsbrug komt, wordt via de Nieuwe Haven naar de Markt geleid. Vrouwenpolder GECOSTUMEERD VOETBAL. De badgasten van Vrouwenpolder speelden tegen de voetballers een ge- costumeerde wedstrijd. Het werd een zeer geanimeerde partij. De uitslag was 54 voor de badgasten. Na af loop was er voor iedere speler een surprise. Wagr 7«jn <>n7r schepen? Adinda 24 te Haiphong verw. Andljk 22 te Havanna. Axeldijk 23 te Baltimore. Barbara 22 te Stockholm. Breda 23 v. Guayaquil n. Salaverry. Castor p. 23 kp. St. Antonio n. Mobile. Clavella p. 23 Sabang n. Singapore. Domburgh 22 v. Casablanca n. Londen. Duivendrecht 24 te Lagos. Ena 24 te Aruba. Flevo 20 v. Sfax n. Tunis. Gaasterkerk 25 te Kaapstad verw. Hada 23 te Esbjerg. Iris 23 te Helsinki. Jupiter 23 te Tel Aviv. Kolga 23 v. Emden. Loosdrecht 23 te Chittagong. Mariekerk 23 v. Bremen n. Hamburg. Nero 23 v. Lissabon n. Tanger. Nieuw Holland 23 v. Sydney n. Makassar. Oise 22 te Parijs. Papendrecht 24 te Malmö. Phoenix 23 bij Warnemünde. Quirina 22 te Dakar. Ruys 24 te Zanzibar. Salawati 24 te Semarang. Straat Malakka 21 v. Buenos Aires- n. Rio de Janeiro. Sumatra 24 te Maila. Tawali 21 te Houston. Officiële publicaties. VLISSINGEN. MEDEWERKING OVEREENKOMSTIG ART. 72 L.O. WET 1920. B. en W. brengen.ter openbare kennis dat door de Raad der gemeente ir» zijn vergadering van 22 Augustus j.l. aan het bestuur der - Vereniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs de gevraag de medewerking is verleend voor de aanschaffing van leerboeken ten be hoeve van het onderwijs in de Neder landse taal. Waarschuwing 25 cent terug betalen aan de cassa als U bij ons een knot Neveda-Sirene- wol voor f 3.30 koopt, doen wrj niet maar wel leveren wij U de echte Ne- veda-Sirenewol in alle mogelijke kleuren voor slechts 2.95 per ons- knot. (Dit is een vastgestelde ver koopsprijs). 't Interlookhuis, GOES Installaties voor J. POLDERMAN GOES (Ook voor alle reparaties) PAARDENSPORT Fraai succes voor Rijks in Le Zoute Op de eerste dag van het inter nationaal concours hippique te Le Zoute (België) won onze landgenoot J. Rijks Jr. uit Rotterdam van de Britse kolonel Llewellyn. Rijks sprong een foutloos parcours, dat uit 14 hindernissen bestond, in 20.6 sec. Zijn rivaal liep evenmin fouten op. doch zijn tfld was 20,8 sec. De heer Rjjks plaatste zich ook voor de bar rage en wederom sprong hij alle hindemissen zonder fouten in 23,2. Hij eindigde als vijfde. Kolonel Pantchulidzen (Ned.) eindigde op de negende plaats. Prins Bemhard kon zich niet voor de barrage plaatsen, evenmin als Timmer uit Den Haag. Rijks Jr. won de Prix St, George Palace. SCHAKEN VINKEN WON VOORWED STRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Vrijdagavond werden de vcorwed- strijden om hot kampioenschap van Nederland afgesloten met de elfde en laatste ronde. De uitslagen van deze ronde wa ren: BouwmeesterVan Steems 70, BarendregtSeewald 10; Van Oos tevwijk Bruin'Karper 10; Bunt - Orbaan Op 't EindeStum pers 01; Van Donk—Vinken 01. De eindstand luidt: 1. Vinken 8 pnt.; 2/3 Barendregt en Bouwmeester 7pnt.; 4. Stumpers 7 pnt.; 5. Van Steenis 6^4 pnt. Deze vijf zullen het volgend jaar mogen meespelen in de finale van de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. DE ONGEREGELDHEDEN IN AMBONEZENKAMPEN Ongeregeldheden te Middelburg waren geen reacties tegen deze maatregelen. Zoals bekend heeft het Tweede Kamerlid Krol vragen gesteld over de door de regering tegén het bureau Zuid-Molukken en de stichting „Door de Eeuwen Trouw" genomen maatregelen. Minister Peters heeft hierop ge antwoord, dat deze maatregelen er op gericht zjjn ongewenste activiteit van de leden van liet bureau Zuid-Molukken en van de stichting „Door de "Eeuwen Trouw" in de woonoorden van de Ambonezen tegen te gaan. Ge bleken is, dat het merendeel van de Amboncse bevolking in de woonoorden de activiteit, waartegen de door de regering genomen maatregelen zUn ge richt, evenmin ivenst. Van een geprikkelde - Lemming on der de Ambonezen hierover kan in het algemeen niet wordeh gesproken, vooral niet omdat de maatregelen ge nerlei persoonlijk contact verhinde ren, daar immers de Ambonezen dit contact buiten de woonoorden kun nen onderhouden. Uit het bovenstaande vloeit tevens voort, dat de ongeregeldheden te Middelburg, welke veroorzaakt wer den door andere gevoelens dan ont stemming over de getroffen maatre gelen, niet al» reacties tegen deze laatste kunnen worden beschouwd. Er bestaat daarom geen aanleiding om In het belang van de rust der Ambonese bevolking in de woonoor den deze maatregelen op te schorten of het opschorten in overweging te nemen. VLA GINUI DENT. On vragen van de heer Krol «n ver band met de opdracht tot het strij ken van de Nederlandse en de Ambo ncse vlag in het woonoord te Woer den heeft minister Van Maarseveen geantwoord, dat tot dusver als alge mene gedragslijn gegolden heeft, dat as'i de officiële vlaggestok van het Kamp slechts de Nederlandse vlag kan worden gehesen, en wel door of namens de kampleiding. VEILING MIDDELBURG. 24 Aug. Aardappelen, aanvoer 15 ton. Bintjes, bonken 7—9.90, grote 5—9, drie lingen 4—7. Blauwe eigenheimers 4—10. Doré bont 9, grote 10, eersteling, bont 7. grote 7—11, drielingen 6—7. Koop- mans blauwe 412. Doré kriel 5. Appels Mfcmks Codlin 1416. Zigeunerin 10— 47. Perzikrode zomerappel 1440. James Grieve 13—30. Codlin keswick 16—19. val en kroet 3—19. Pruimen: Washington 44 —34. Dietrich Ulbom 8—19. Reine Vic toria 17—24. Reine Claude, d' Ouillins 19 —33. Wijnpruimen 1231. Ontario 21—29. Czarpruimen 718. Rein Cl., d' Althann 38. Belle de Louvan 2226. Peren: Pré- cose de Trevoux 22—34. N.H. suiker ij 3—25. Clapps Favorite 25—28. Jutten 49. val en kroet 1517. Tomaten 1772. Net- meloert 33—"56.1 Sirikerfiieloen 984. Aman delmeloen 15—73. Druiven 95100. Fran- kenthalers 94133. Alicante 107117. Perzik p. st. 635. Bramen 6673. Boere witte 16—32. Boskroten 6—12. Sla 2—14. Bloemkool A 36—69, id. B 25—41, id. C 1631, id. D 9. Rode kool 513. Savoye kool 625. Witte kool 12—13. Rentegevers 5057. Stokprincessen 3266. Snijbonen 20—58. Kroten 11—15. Spinazie 8—25. Komkommers A 5—14, id. B 4—12, id. C 8. Augurken 10—79. Zilveruien 7—40. Uien 618. drielingen 2061. Postelein 2230. Andijvie 7—23. Bospeen 1644. WALCHEREN ZONDAG 26 AUGUSTUS Ned. Hervormde Kerk: Aagteker- ke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. d. Wind; Arnemuiden 10 leesd., 2.30 en 6 ds. Taverne; Biggekerke 10 ds. Wit- teveen, 2 ds. Kloosterman; Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapin- ge 10 ds. v. Duyne; Grflpskerke 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. Kalkman; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. ten Kate, 7 ds. v. Dijl (Jeugd dienst), 10 Jeugdk. 't Zand 10 ds v. Dijl, 7 ds. v. Winterswijk (Jeugdd.), 10.15 Jeugdkerk; Meliskerke 10 en 2.30 de heer Barnard; Middelburg, Oostkerk 10 ds. v. Kooten. 7 ds. Smits, Concertzaal 10 dr. Beeken- kamp, (Jeugddienst), Lutherse kerk 10.30 ds. Taverne; Nieuw- en St. Joos- land 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West Souburg 9 en 11 ds. Spijkerboer, 7 cand. ten Boom; Oost- kapelle 10 ds Duetz, 2.30 ds Dpn; Ritthem 10 en 2.30 ds. Kiehl; Seroos- kerke IC ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Theu nissen; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. v. Winterswijk; Veere 10 ds. Otte: Vlissingen, St. Jacobskerk 10 ds. Maas (H.D.), 7 ds. Witteveen, En gelse kerk geen dienst voor jongeren? Havendorp 10 ds. Kloosterman; Noor derkapel 9 en 10.30 ds Hartjes; Vrou wenpolder 2 ds. v. Duyne; Westka- pelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Eglise Wallone: Middelburg 11 dans l'Eglise Anglaise, monsieur le Pas teur Wit. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds Hagenbeek; Domburg 10 ds Vis ser, 2.30 ds Pontier; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds Stolk; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds v. Nes;; Middelburg (Hof plein) 9.30 ds v. Til, 2.30 ds Meister; "(Noorderkerk) 9.30 ds Meister, 5 ds v. Til; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2-30 dr Stam; Serooskerke 10 en 2.30 ds Mantz; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 en 2.30 ds Wielemaker; Vlissingen 9.30 en 5 ds Verschoor; Vrouwenpolder 0.30 en 2 ds Veldkamp; Westkapelle 9.30 ds Pontier, 2.30 ds Visser. Geref. Kerk (Art. 31.): Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 en 4.45 leesd. Geref. Gem.; Aagtekerke 9.30; 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 (H.A.) en 3 (Dankz.) ds Nederhof; Vlissingen 9.30 en 5 stud. Drechsler. Ver. Vryz. Hervormden: Middelburg teen dienst; Vlissingen geen dienst, ivangel. Luth. Gem.: Middelburg 9 ds Johannes; Vliss. 10.30 ds Johannes Doopsgez. Gem.: Middelburg 10.15 ds de Kam (woonachtig in Den Haag); Vlissingen 10 ds de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem.Vlissin gen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leg. des Hells: Midd. 10 heil. dienst; 4 openl. samenkomst, 7.30 verlos singssamenkomst; Vlissingen 10 heil. dienst; 3.30 openl. samenk.; 7.30 Verloss. samenkomst. Het Kruisleger: 10 Opdrachtdienst; 12 Zondagschool; 3 Inzegening Kruissoldaten; 7.30 Opwekkïngssa- menkomst. De Koning en chef secre taris Brig. Schuil. Vlissingen geen dienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen zal te Vlissingen zjjn te bereiken de" heer L. P. Boone, arts te Vlissingen, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Te Middelburg is te berei ken de heer C. F. Frumau, arts te Middelburg. Groenmark 17, tél. 2635. Te Veere, Serooskerke en Oostkapel le is te bereiken de heer M. A. v. d. Te Westkapelle, Koudekerke en Zou- Slujjs, arts te Veere, tel. K 1181271, telande is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „de Wiezei", teL K 1188—316. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek fa. Engering, Singel 60, tel. 2224; Middelburg: Apotheek van Pienbroek, Markt 69, tel. 2134. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. M. Schipper, 23 j. en M. Valkier, 26 j.; L. A. Smith, 24 j. en M. L. J. C. Schutijser. 23 j. Getrouwd: L. J. Janssen. 25 j. en A. G. van Amersvoort. 23 j.; E. Spijkerboer, 23 j. en A. M. Goetheer, 21 j.; M. J. C. Ha- braken, 35 j. en A. P. A. Minneboo, 39 j.; L. P. van Oorschot, 26 j. en A. Theune, 24 j.; G. J. Vermeulen, 25 j. en A. van Eekelen, 26 j. Bevallen: M. Reininga—Mulder, z.; C. HolowackiVerheul, d.; C. Hoogenöam— van Hest. z.; G. MeerholzWattimena, z.; M. Jobse—Labruijère, d.; V. Borghstijn— Sibbel, 2 d.; J. J. Rouw;—van Ham, d.; J M. van der Weele—van Strierr, d.; J. Struiwigh—Schipper, G. J. Stroo— Nieuwenhuijze, z.; S. J. Wagenaar—Wil- lemsen, d. Overleden: S. E. A. Haaze, 70 j., echtg van S. M. C. Wanner. VEILING ZUID-BEVELAND. 24 Aug. Dubb. Princessebonen AI 45.70, AH 39.40—39.60. Fruit voor export. Clapps Favorite A 49.10, id. B 40.10, id. BC 38.30, id. C 37.80—38.20, id. I 37.30—37.60. id. II 31.20— 32.60. Précose de Trevoux A 33, id. B 31 -34, id. BC 29, id. C 28. id. I 31—35. id. H 25.60—25.80. Br. d' Amanlis A 26, id. BC 24,10, id. I 24.20, id. H 22.10. Manks Codlin A 31.90—35. id. B 29.10. id. C 24.90, id. I 26.40—28.20. Zigeunerin A 47. id. BC 40—47. id. I 28—43, id. II 21—29. James Grieve A 32. id. B 30. id. I 31— 34.10. Codlin keswick I 16—17, id. II 5, Early Victoria I 18.20—19.90. Zigeunerin (verpakt) A 42—60. id. B 35—64, id. C 3053. James Grieve (verpakt) A 38 46. id. B 37, id. C 34. G.ewone veillmg. Clapps Favorite grof- fabc. 1731. Précose de Trevoux grof- fabr. 9—2è'. Manks CodJin -grof en fabr. 614. Zigeunerin grof-fabr. 12—30. Cod lin keswick grof-fabr. 310. Early Vic toria grof-fabr. 58. Perzikrode zomer- appeis 2933. Pruimen: Czarpruimen 6—19. Washing ton 823. Reine Victoria 8—28. Witte wijnpruimen 8—20. Belle de Louvain 6— 27. Mons. Hative 31—45'. Utility 20-433. Dubb. Boere witte 624.* Blauwe drui ven 119—134. Aardbeien 90—205, id. 3.50 —6 per 100 st. Groenten: Bloemkool 3074. Komkom mers 812. Kropsla 58. Meloenen 32— 76. Dubbele Princessebonen 31—50. Ren tegevers 4857 Stoksnijbonen 2057. Pronkbonen 35. Groene kool 1122. Rode kool 13—18. Kroten 10—11. Uien 6—11. Tomaten 3963. Augurken 24—9G. Andij vie 1214. Aardappelen 69.50. Wortelen 18—42. Selderij 6—6.50. VEILING KAPELLE. 24 Aug. Grote veiling. Branden 120 125.30. Tonneboers 10.75. D. Princessebo nen I 42.30—53.80. ld. H 32.80. Manks Codlin A 32, id. B 30, id. le 29—29.20 James Grieve A 38.60—41.80, id. B 34— 36.20, ld. C 32.90, id. le 32.10. Keswicn le 15.60—18.40, id. 2e 5.30—5.40, id. grof 6.40. Victoria le 17—2055. id. 2e 5.30- 5.40, grof 6.80. Clapps A 49.70, id. B 41.90- 42. id. C 38.40—38.70, id. le 39.40—39.60 Précose de Trevoux A 34.80, id. C 31, id. le 28. id. 2e 25.90. Beurré d' Amanlis A 2320, B 17.60, id. C 24.70, id. le 22, id 2e 20. Val en kroetappels 3.109. Kleine veiling. Washington 1026. R. Victoria 1241. Belle de Louvain 1024. Czarpruimen 820. Boere witte 1224 Wijnpruim 826. Mons. Hatife 1442 R. Claude Condetta 6—20, Bramen 91 - 140, Frambozen 89—133. BI. druiven 149— 153. .Manks Codlin 14—36. James Grieve 2654. Zigeunerin 1466. Oldenburg 10— 18. Victoria 3—10. Keswick 3—7. Clapps 14—29. Précose de Trevoux 10—28. Jut ten II48. Beurré d" Amanlis 14—17. VEILING KRABBENDIJKE. 24 Aug. Grote velling. Manks Codlin AA 35, A 30.30—3150. id. B 27.80, huish. I 25.20—27.10. James Grieve, verpakt 36— 46, id. AA 42.10, id. A 41.10, id. B 38.10, id. C 32.70, huish. I 33.90—34.10. Zigeune rin A 59.90, id. B 52.10, id. BC 49.10, id. C 44.60. huish. 1 38. huish. H 32.60. Beur ré d-Aamanlis A 32.60—33, id. B 28, ld. BC 26, id. C 24. huish. I 23.10—26. huish. H 17.10. Clapps Favorite A 48.90, B 4450. BC 40. id. C 37.60. huish. I 35.70, huish n 3250 Bramen 115.40—12950. Kleine veiling: Dubb. Princ. 20.10—39. Pruimen. Dubb boerewitte 12—21. Belle de Louvain 7—23. Washington 11—24. Reine Victoria 15—25. Peren: Beurré d Amanlis 618, verpakt 3037. Clapps Favorite 6—32. Juttepeer 733, verpakt 4146. Pree. de Trévoux 1622. Appels Zigeunerin 632. verpakt 5259. Jame3 Grieve 10—23, verpakt 30—49. Codlin keswick 4—12. Perzikrode zomerappel 19 —36. Manke Codlin 4—16, verpakt 2832. VISMIJN TE VEERE. 24 Aug. Export garnalen, aanvoer 632 kg., 129—182. Handels garnalen, aanvoer 15 kg., 68. Schar, aanvoer 77 kg.. 03—26. Bot, aanvoer 62 kg., 16. Middel tong, 'aanvoer 28 kg., 64—158. Rog, aanvoer 34 kg., 17. VEILING THOLEN. 23 Aug. Bintjes, bonken 853, gew. 852. poters 555. HL Eigenh., gew. 9599.41. poters 5.56. Witte eigenh., bonken 6.44. gew. 7.808.88. poters 5.69. Voeraardap- pelen 4.02. Aanvoer 25 ton-. - Stambonen I 31, idem H 22. Aanvoei 740 kg. Aan de Ambonezen werd toege staan om op een andere plaats in het kamp, mits niet zichtbaar van de ojjenbare weg, de zogenaamde R.M. S.-vlag tilt te steken. Hierbij stond voorop, dat het hijsen van deze laat ste vlag niet een officieel karakter mocht krijgen. In Woeraen weigerden de Ambone zen deze regels in acht te nemen. De vraag of de opdracht tot het neerhalen van de Ambone.se vlag me de een gevolg is van daarop uitgeoe fende aandrang van de zijac van het hege commissariaat van Indonesië wordt ontkennend beantwoord. FII.MS VAN DE WEEK „De grootste show oncit de zon". Annie get your gun naar de gelijk namige musical show van Irving Ber- lin; regie: George Sidney. Jarenlang beeft „Annie" een magische aantiek- KingsKiacnt uitgeoefend op het the aterpubliek van Broadway en Lon- uen; thans heett deze oog- en oorver- rukkende show, die klassiek zal wor den, het witte doek bereikt. Metro maakte er een uiterst kostbare, tot in de Kleinste détails met zorg vervaar digde, overweldigende Technicolor- liun van, die deze week de gang naar de bioscoop tot een waar feest maakt. Wat deze filmprent vooral aantrek kelijk maakt is het optreden van die onweerstaanbare comédienne Betty Hutton, „the biond bombshell", zoals de Amerikanen haar betitelen die op waarlijk onveroeterlifke wijze de hooidrol speelt van Annie Oakiey, het allesbehalve schroomvallige platte- ianpsmeisje, dat zo verblunend goed kan schieten en dat, na ontdekt te zijn door Frank Butler, de „ster" van Buifalo Bill's reizende Wild West show, wefcldberoemd wordt. Wrj hebben tegen de filmversie van „Annie" maar een bedenking: Ho ward Keel is in de rol van Butler tc zoetelijk en onpersoonlijk. Voor het overige valt er niets op aan te mer ken; integendeel, men kan enthousi ast zijn over de pittige „story", de rake montage, de weergaloze shows en natuurlijk niet iu de laatste plaats over de tien alom bekende songs van Irving Berlin, melodieus of grappig, zoals „Doin' what comes naturaly", dat-Betty Hutton zeer geestig ten ge hore brengt. Louis Caihem is een waardige Buffalo Bill, Edward Ar nold zijn temperamentvolle concur rent en J. Carrol Naish de wijze, goe dige Indiaan „Papa ZittendeStier". Metro-Goldwyn-Mayer heeft met het legendarische geweer van de legenda rische Annie Oakley in de roos ge schoten! (Electro, Middelburg, Al- hambra, Vlissingen, Grand-tneater, Goes). That midnight kiss; regie: Nor man Taurog. Een vlotte zangfilm, die de operaliefhebbers niet onverschil- ig zal laten en die laat zien hoe een jong zangeresje tot grote roem op klimt. Natuurlijk doen zich de ge bruikelijke romantische complicaties voor, maar in Hollywood plegen deze altijd vlot en tot ieders tevredenheid te worden opgelost, zodat „the en- ding" zo „happy" is als maar moge lijk is. Het levendige sterretje Ka- thryn Grayson, de bekende pianist José Iturbi, de zeer begaafde Ethel Barrymore en de operazanger Mario Lanza, die momenteel in Amerika even populair is als Sinatra en Cros by en om wiens handtekening de „teen-agers" veldslagen leveren, ma ken dit niemendalletje tot onderhou dend amusement. (Luxor Vlissingen). Haaien In New Vork: (Port of New York); regie: Laslo Benedek: De smokkelhandel in narcotica en de niet bepaald „koude" oorlog tussen gangsters onderling vormen het the ma van deze zeer knap gemaakte Amerikaanse film, die aan waarde heeft gewonnen, doordat zij in semi- realislische stijl is opgenomen. Dat de misdaad nimmer loont, wordt hier weer eens overtuigend bewezen en men krijgt tevens een goede in druk van de moeilijkheden, die de ge heime agenten moeten overwinnen om de smokkelbenden onschadelijk te maken. Scott Brady, K. T. Stevens, Richard Rober, vrij onbekende spe lers overigens, zijn goed in de hoofd rollen. (Schouwburg, Middelburg). In De Verenigde Saten hebben een verzoek afgewezen van Tsjecho-S'.owa- klje om de zender „Vrij Europa" te sluiten. Deze zender bevindt zich in Duitsland en stimuleert aldus de Tsjechische regering splonnagc, sabo tage enz. Ia Italië zijn in enkele industrieste den waperrvoorraden ontdekt Men ver moedt dat ze door communisten zijn aangelegd. Van Maandag; aanstaande af zullen 50.000 tot 60.000 arbeiders in de metaalindustrie van Hessen in staking gaan. De arbeiders eisen loonsverhoging. Radiostations aan de Noord- West-Duitse kust hebben de scheep vaart gewaarschuwd tegen drijvende mijnen. Verscheidene schepen hebben op de scheepvaartroutes mijnen ge signaleerd, die losgeslagen zijn. Het circus Strassburger, dat gewoon lijk in de Septembermaand te Rotterdam zijn tenten opslaat, wil dit jaar een ex periment beginnen. Men wil nL de „Ahoy- hal" gaan „bespelen", die 's winters ver warmd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3