PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Voorlopig geen verdere stappen van Engelse regering Middelburgs Lange Jan krijgt deze herfst zijn kroon op w BILT Deze week Grove beschuldigingen door Noordkoreanen. Bliksem sloeg in kruit- opslagplaats30 doden. TWINTIG DODEN BIJ BOTSING TUSSEN EXPRESSE-TREINEN Nederlands-Indonesische besprekingen begonnen. Vandaag 194e Jaargang - No. 200 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter Hoofdrcd. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. Cr. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 25 Aug. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regel») van 1-5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent racer Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllsslngen Walstr. 58—80, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). MTjurg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; rcracuzcn: Brouwcrljstr. 2; Zlerlkzec: N. Bogerdatr. C 160. tel. 28. DE OLIEKWESTIE IN PERZIE. Harriman: „Perzische olie zal spoedig vervangen zijn" De Britse regering heeft Vrijdagavond besloten geen verdere stappen te doen inzake de oliekwestie, zolang de Perzische regering geen definitieve beslissingen heeft genomen. Dit besluit werd bekend gemaakt, nadat Sto kes aan de betreffende ministers, ten hnize van Attlee, rapport had uitge bracht over de stand van zaken te Teheran. In welingelichte kringen te Londen is men van mening, dat Stokes verklaard heeft, dat Engeland geen verdere concessies kan doen. Averell Harriman is Vrijdagavond ,ner vliegtuig uit Teheran naar Bel grado vertrokken. Samen met hem reizen de degkundige voor het nabije Oosten van hét State Department William Rountree en de oliedeskundi- ge Walter Levy, die vorige maand met Harriman naar Teheran kwam. Harriman verklaarde voor zijn ver trek, dat hij verwachtte verdere be sprekingen met Britse functionaris sen te Londen te hebben na een be zoek van enige dagen aan Belgrado. Tekenend voor het Westerse pres tigeverlies in de wereld waren deze week het verloop van de onderhande lingen in Kaesong en Teheran, als mede de houding, die Egypte zich te genover Engeland veroorlooft. Een kwart eeuw geleden zouden Perzië en Egypte zich wel driemaal hebben be dacht, voor en aleer zij zich een dus danig aanmatigende gedragslijn aan maten. Tegenwoordig beschouwen deze landen zich als volkomen gelijk gerechtigd. Dat is logisch, het is zelfs billyk, maarhet is niettemin een bewijs, hoe verzwakt in het luttele tijdsverloop van vijf en twintig jaar de positie van West Europa is. Ook het verloop van de wapenstil standsonderhandelingen in Korea kan men als een vingerwijzing zien. Men moet dan echter bedenken, dat Noord-Korea niet op eigen aandrift handelt. Het wordt geïnspireerd door Moskou en dat is althans een gelijk waardige grootheid tegenover Ame rika. Met dat al is zowel het mislukken van de oliebesprekingen in Teheran, als het opschorten van de onderhan delingen te Kaesong weinig bemoe digend. De gehele wereld, hoezeer ook aan spanning gewend, verlangt vurig naar ontspanning. En die laat helaas nog steeds op zich wachten. De houding van Egypte is voor Eu ropa verre van aangenaam. Reeds nu hebben de Egyptenaren verklaard, dat zij in geval van oorlog de Wes terse machten niet zullen steunen. Als men bedenkt, dat het Suezka- naal een der hartaders is voor de Europese grondstoffenvoorziening, zal het duidelijk zijn, dat een verlo ren veldslag minder gunstig is, dan een saboterend Egypte.' In het binnenland blijkt onze rege ring een hoge dunk te hebben over de draagkracht onzer beurzen. Een piet onaanzienlijke verhoging van de toch al hoge kolenprijzen kan vol gens onze excellenties zonder be zwaar gedragen worden. Hogere hu ren zijn volgens hen geen bezwaar. De burgerp denkt daar anders over, maar vergeet, dat zelfs nu nog Ne derland een goedkoop land ls verge leken by de rest van Europa Opmerkelijk is de noodkreet, die de Nederlandse gemeenten hebben geslaakt. Zij kunnen geen geld meer lenen en lopen vast met hun enorme uitgaven. Dit ogenblik moest komen. Nederland leeft op een te grote voet, het heeft nog altijd niet geleerd de tering naar de nering te zetten, de kapitaalbron droogt op. Op den duur zullen ook de gemeenten niet meer uit leningen kunnen leven, maar de dubbeltje driemaal om moeten gaan draaien voor zij uitgegeven worden. Indonesië wenst de Unie met Ne derland te liquideren en Soekarno heeft duidelgk gezegd, dat Nieuw Guinea nu maar eens afgestaan moet worden. Dr. Soepomo is al in Neder land gearriveerd om over de liquida tie te praten. Maar juist in verband met de nog al uitdagende redevoerin gen van Soekarno heeft de Neder landse regering besloten om niet te praten met dr. Soepomo, vóór vast staat, wat deze precies komt doen en wat zijn uitgangspunt zal" zyn by overleg. Helaas is dat van Indonesië nauwkeurig bekend, al doen we dan ook of we het niet kennen. Het Ne derlandse standpunt evenwel is niet bekend en staat zelfs niet vast. Daarover verkeren wij wederom in het nadeel Ten slotte het pikante nieuws. De AVRO heeft zoals bekend een Ant woordman. U dacht natuuriyk pre cies als wij, dat dat een Nederlander was. Die op Nederlandse wijze Neder landse vragen beantwoordde. Ook al bleek hij dan een groot vriend van Amerika. Helaas, de feiten hebben i uitgewezen, dat de Antwoordman j een verlengstuk is van de E.C.A., de Amerikaanse Marshalldienst. Dat had de AVRO ons niet verteld en zij had dat behoren te doen, opdat de Nederlandse luisteraar zich had kunnen wapenen tegen proi En nu kan de heer Willem Vogt boos zijn, omdat men dit de AVRO kwaiyk neemt, dit neemt niet weg, dat wat minder geheimzinnigheid ons uiterst welkom zou zijn geweest 1 „Ik hoop, dat de Perzen spoedig voorstellen zullen doen, die het mo gelijk maken de onderhandelingen te hervatten. Het zal niet lang duren, voordat de olie uit Perzië door olie uit andere bronnen ls vervangen, Daar om hoop ik, dat het geschil spoedig kan worden geregeld", aldus Harri man. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken verklaarde Vrij dag, dat het bezoek van Harriman aan Belgrado „louter een hoffelgk- heidsbezoek" was. De woordvoerder van het ministerie zei, dat Harriman verscheidene we ken geleden door de Joegoslavische regering was uitgenodigd. Men wei gerde te zeggen of Harriman zou spreken over de kwestie van financi ële steun aan de regering van Tito. „Poging tot moord". Radio-Peking heeft Vrydagochtend de tekst van een in het Engels ge stelde boodschap der communistische bevelhebbers in Korea aan generaal Ridgway omgeroepen, waarin wordt verklaard dat „strijdkrachten der verbondenen opzettelijk hebben ge poogd de delegatie der communisten te Kaesong te vermoorden", hetgeen zou zgn geschied „enige uren voor dat de besprekingen werden afge broken." In de boodschap wordt gezegd dat „deze poging der verbondenen Van tevoren was beraamd" en dat zij ,,een verraderlijke, meedogenloos en schaamteloos bedreven gruweldaad" is. Vrydagmiddag is de bliksem in een kruitopslagplaats ten Westen van Boulder (Colorado) geslagen. Dertig personen kwamen om het leven. De explosieven werden gebruikt bij de bouw van een dam, een project van de „Denver Water Board". Men verwacht, dat het enige tijd zal duren, voordat de reddingsploe gen hei getroffen gebied zullen kun nen betreden, daar de weg naar de dam geblokkeerd i3 door puin. Vele arbeiders werden door de neerstorten de stukken rots getroffen. SPOORWEGRAMP BIJ METZ. Verkeerde seinen oorzaak van het ongeluk. By 'n spoorwegkruispunt te Metz in Noord-Frankrijk lieeft zich Vrydag ochtend in de vroegte een ontzettend spoorwegongeluk voorgedaan, dat aan twintig reizigers het leven heeft gekost en waarby meer dan veertig personen werden gewond, waarvan zes zeer ernstig. Het ongeluk ontstond, doordat de expressè-trein Parys-Frankfort met grote snelheid op de snel trein Bazel-Calais inreed. Reuter meldde eerst dat het een botsing zou zyn geweest, tussen de trein Bazel-Amsterdam en de trein Parijs-Saarbrücken, doch van de zij de van de N.S. werd vernomen, dat de trein Bazel-Amsterdam normaal was aangekomen. Het Franse pers bureau A.F.P. maakte later melding van een officiële mededeling der Franse spoorwegen, waarin werd ge zegd, dat de sneltrein Bazel-Calais bij vertrek van het station Sanry-sur- Nied in botsing was gekomen met de expresse Parijs-Frankfort. In deze trein, die vertraging had, bevonden zich hoofdzakelyk Amerikaanse mili tairen. De trein- reed zeer langzaam toen hg werd aangereden. Een Franse spoorbeambte heeft verklaard, dat verkeerde seinen de oorzaak zijn geweest van het onge luk. De machinist van de Frankfort- trein heeft blgkbaar niets gezien of gehoord van de signalen, die de be stuurder van de andere tx*ein gaf. Hg reed met een snelheid van 100 ki lometer op laatstgenoemde trein in. Het personeel van de byna stil staande trein heeft nog getracht om tjjdig de aandacht van de aanstor mende trein te trekken. Dit lukte evenwel niet. De twee achterste wa gons werden geheel versplinterd en het dak van de achterste wagon werd op dat van de een na laatste geslingerd, die dwars op de rails kwam te staan en ook uiteen werd geslagen. Vele passagiers werden ge wond door de ontsnappende stoom. Ook in Nederland kunnen Volkswagens worden gebouwd. Wanneer de onderhandelingen met het gemeentebestuur van Amersfoort tot overeenstemming leiden, zal bij deèe stad een fabriek worden opge richt voor het monteren van Duit se Volkswagens. Onderdelen zouden door Nederlandse fabrieken geleverd kunnen worden. Voorlopig meent men veertig Volkswagens per dag te kunnen monteren. Eventueel zou een deel van de productie weer geëx porteerd kunnen worden. Vanzelf sprekend zou het doorgaan van dit plan een belangrgke deviezen-bespa ring met zich brengen. Pieck en Ulbrich moeten „kuren". De Oostduitse president, Wilhelm Pieck, is uit Berlgn vertrokken „voor een gezondheidskuur." Er is niet bekend gemaakt, waarheen de pre sident gaat, doch men neemt aan, dat hij naar een Poolse of Sowjet- Russische plaats is vertrokken. De president werd o.a. uitgeleide gedaan door premier Grotewohl. Vice-premier Walter Ulbrich, die leider is van het Oostduitse politieke bureau, is enkele dagen geleden voor een zelfde kuur vertrokken. Reuter tekent hlerbg aan, dat Piecks ge zondheidstoestand de laatste tijd geen aanleiding tot gesprek heeft ge geven. De president heeft actief deel genomen aan het jeugdfestival in De brandweer van Metz, Franse militairen en een afdeling Ameri kaanse soldaten, later aangevuld met Amerikanen uit Duitsland, be gonnen onmiddellijk met reddings werkzaamheden. De slachtoffers, waarbg vijf Amerikaanse militairen, werden overgebracht naar het sta tion van Metz. De plaatselgke politie nam speciale voorzorgsmaatregelen, omdat de post- en bagagewagons van de aan gereden trein geplunderd zouden zgn, welk bericht echter later door de Franse nationale veiligheidsdienst nadrukkelgk werd ontkend. Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers, waarvan de meesten Franse militairen waren. Verklaring van Soepomo. Wjj vernemen van officiële zijde, dat prof. Soepomo door de minister van buitenlandse zaken en de minis ter voor uniezaken is ontvangen, teneinde een officiële boodschap'van zyn regering over te brengen. Prof. Soepomo deelde mede, dat de poli tiek van het kablnet-Soekiman er op gericht is de wijziging van het uniestatuut door een ander verdrag tot stand te brengen op basis van zakelgke motieven met de bedoeling de verhouding tussen Nederland en Indonesië gezond te maken. Namens de Indonesische regering sprak prof. Soepomo de hoop uit, dat een oplossing zou kunnen wor den gevonden, los van sentimenten. Op grond van de door prof. Soe pomo gegeven uiteenzetting zijn derhalve thans de besprekingen be gonnen. Nieuwe bepaling voor „uitkering Drees". VOOR NEDERLANDERS 'N BELGIË EN BELGEN IN NEDERLAND. Tot dusver konden alleen Neder landers en Belgen, die minstens zes jaar in Nederland woonden, voor een „uitkering Drees" in aanmerking komen. Dit is thans veranderd. Door een Vrgdag afgekondigde maa*regel wordt voor de toepassing der bepa ling inzake deze uitkering met woon plaats in Nederland gelgk gesteld woonplaats in België voor die perso nen van Belgische of Nederlandse nationaliteit, die in het genot zgn van een invaliditeitsrente. een weduwe rente of een ouderdomsrente ingevol ge de Nederlandse invaliditeitswet. Dit brengt mede. dat bijvporbeeld een Nederlandse rentetrekker, die de laatste zes jaren deels in Nederland en deels in België heeft gewoond en thans zijn woonplaats in België of in Nederland heeft, in aanmerking komt voor een „uitkering Drees". Hetzelfde fjeldt ten aanzien van een Belg. die n het genot is van een Nederlandse rente. De maatregel heeft terugwerkende kracht tot 1 October 1949. Amerikaans Iijnvliegtuig bij Oakland neergestort. ALLE 50 INZITTENDEN GEDOOD. Een Amerikaans lgnvliegtuig met 44 passagiers en een bemanning van zes koppen is in de buurt van Oak land (Californië) neergestort, even voordat het op het vliegveld van Oakland zou landen. Alle vijftig in zittenden zgn bg deze ramp om het leven gekomen. Een politie-afdeling is op zoek naar de slachtoffers in een ravijn, waar wrakstukken liggen verspreid. Een ooggetuige zag het toestel 6 km. van Decota, niet ver van Ne wark, neerkomen en in brand vlie gen. Het federale bureau van onderzoek (F.B.I.) deelde Vrijdagavond mee, dat men onderzoekt of de ramp aan sa botage te wijten is. De schoolkwestie in Frankrijk. De financiële commissie van de Franse nationale vergadering heeft Vrgdag met 20 stemmen voor en 18 tegen bg drie onthoudingen het ge hele wetsontwerp betreffende de steun aan particuliere scholen aan- j genomen. De sneltrein Bazel—Calais is nabij Metz in botsing gekomen met de ex presse FrankfortParijs. Deze laatste trein, waarin zich hoofdzakelyk Ameriaanse militairen bevonden, reed zeer langzaam. Twintig personen kwamen bjj deze ramp om het leven. Suez-kwestie mogelijk voor Hof in Den Haag. Egypte is van plan het vraagstuk van de scheepvaart door het Suezka. naai en het vermeende recht om daar toezicht op te houden, voor het Inter nationale Hof van Justitie te Den Haag te brengen. Waarschgnlijk zal de Veiligheids raad een resolutie aanvaarden, waarin Egypte opgedragen wordt het toe zicht op de scheepvaart te beëindigen. Cairo heeft echter al aangekondigd niet van plan te zijn zich aan deze resolutie te storen. Op 1 September hogere motorrijtuigenbelasting. Naar het ministerie van Financiën mededeelt, zal de wet tot verhoging van de motorrijtuigenbelasting met ingang van 1 September 1951 in werking treden. Op die datum treedt eveneens in werking de wet tot wy- ziging van de omzetbelasting, met uitzondering evenwel van de verho ring van het tarief van 15 tot .■O voor de levering en de in voer van zuivere eau de cologne. ...is het 100 jaar geleden, dat in Den Haag de laatste prins uit het Huis van Oranje werd geboren, t.w. prins Willem Alexander Karei Hendrik Fre- derik. die reeds op 33-jarige leeftijd overleed. MORGEN ...is het 350 jaar geleden, dat de Nederlandse zeevaarder Oli vier van Noort van zgn be faamde wereldreis te Rotter dam terugkeerde. OFSCHOON HET „HOOFD" NOG ONTBREEKT Bij bouw van torenspits werkt men van boven naar beneden Hoog in de hemel, twee-en-tachtig meter boven Middelburg en ruim twee meter boven het hoogste punt van de Lange Jan-steigers, hebben enige timmerlieden, die van de begane grond af gezien heel veel weg hadden van nijvere mieren, de afgelopen dagen een houten stellage gebouwd. Hun ar beid, waarnaar menigeen een ogenblik met ontzag heeft opgekeken, dient ter voorbereiding van een grote gebeurtenis in de historie van het herstel der Zeeuwse hoofdstad. Zeer binnenkort namelijk reeds de komende herfst zal de trotse Lange Jan, door de Duitsers in 1940 schandeiyk ge schoffeerd, opnieuw gekroond worden! De houten hulpsteiger, waaraan de laatste dagen zo ijverig door lieden zonder hoogtevrees is getimmerd en die thans parmantig prijkt boven de imposante balkenconstructle, waar binnen de torenspits te zijner tyd ge stalte zal krggen, is noodzakeiyk om de opstelling van de nieuwe kroon te kunnen uitvoeren. Terwyl de timmer lieden de laatste hand leggen aan hun bouwsel, zijn tachtig meter la ger, in dc Nieuwe Kerk, collega's be zig het ijzerwerk voor de kroon met blank eikenhout te bekleden. Het yzeren kruis, dat op een keizerskroon nu eenmaal niet mag ontbreken, ligt reeds klaar en binnenkort wordt de haan, die al even onmisbaar ls, ge formeerd. IJs en weder dienende, beter ge zegd; de luwte dienende, hoopt men in September a.s. de kroon op te stel len. Storm kan men boven op de Lan ge Jan niet gebruiken, want wanneer wij beneden in de straat tegen elkaar zeggen, dat er een behoorlgk tegen- windje staat, moet ge U daar in de hoogte reeds aan de balustrade vast klemmen om niet door de lucht ge slingerd te worden. Het hangt dan ook voornamelgk van de hoeveelheid storm in de komende najaars, win ters en lentes af, wanneer de toren spits voltooid kan worden, maar er bestaat gegronde hoop. dat dit in 1953 zoals men weet een belangrgk jaar voor Middelburg het geval zal zgn. Het merkwaardige van de toren bouw is, dat men van boven naar be neden werkt. Wanneer de kroon aeze herfst geplaatst is en later een meta len kleedje heeft ontvangen, gaan de arbeiders een „verdieping" lager aan de slag. Geleidelik wordt de toren spits ontleed, geleidelgk zal weer een gedeelte van de steigers verdwg'Den en wanneer eenmaal de eigenlijke to ren is bereikt, zal men vrij snel „zak ken", daar de werkzaamheden, welke nog aan het ingekapselde deel van de stenen romp moeten worden uitge voerd voegwerk en het aanbren gen van galmborden niet zeer om vangrijk zijn. Inmiddels zyn steen houwers reeds bezig het natuursteen, dat dienen moet voor de balustraden, te bewerken, een monnikenarbeid, waarvoor ge respect moogt hebben. DE KERKENRESTAURAT1E. De werkzaamheden in de prachtig gerestaureerde, indrukwekkende Nieuwe Kerk (die gebruikt zal wor den door de Ned. Hervormden) en Koorkerk (bestemd voor de Vrijzin nig Hervormden) zyn thans voor het grootste gedeelte voltooid; alle rom mel, die de arbeid met zich mee brengt, ten spyt, krygt ge al een goe de indruk van de schoonheid der sta tige, ontzagwekkend hoge en ruime kerkgebouwen, die in de tweede helft van volgend jaar voor het eerst weer aan hun bestemming kunnen vol doen. In de Nieuwe Kerk worden momen teel de houten platformen gemaakt, waarop de kerkbanken (met 700 ze tels in totaal) zullen worden ge plaatst. Wanneer de pgpen van de voetverwarming hun plaatsje hebben gekregen, kan de tegelvloer gelegd worden. De muren zyn gereed op een klein gedeelte na, waar nog een toe gang tot het gebouw moet worden gemaakt. Aan elke trekbalk onder de hemelsblauwe tongewelven zal een lichtkroon worden bevestigd. In de zogenaamde trouwkerk wordt het grafmonument van de Evertsens, dat vroeger in de Nieuwe Kerk stond, opnieuw opgetrokken, een moeizaam karwei, dat met de grootst mogelijke nauwkeurigheid moet worden ver richt en dat wel enige tyd zal vergen. De tombe komt recht tegenover de open ruimte onder de toren; de licht val door de sieriyke glas-in-lood ra men zorgt voor een bijzondere sfeer. De Koorkerk zal van de trouwkerk (waarin thans de tegelvloer wordt gelegd) gescheiden worden door een oksaal, vermoedelijk van eikenhout. De komende winter worden de kana len voor de hete lucht-verwarming gemaakt, waarna ook ln deze kerk de platformen voor de banken en de vloer aangebracht kunnen worden. Het onderste gedeelte van de muren moét nog gepleisterd worden; dit werk geschiedt eerst, wanneer het vele materiaal, dat in de kerk ligt opgestapeld, verwijderd 1». KORTE PREDICATIE MENS, DIER, TRACTOR, CHRISTUS Wat baat het een mens, als hij de gehele wereld wint, maar zich zelf verliest. Lukas 9 25 „De omgang met het dier heeft een grote invloed op een mens", zo zei on langs een landbouwer tegen mij, toen we al die tractoren op het land zagen en bijna geen paarden meer. 'k Had er nog nooit bij nagedacht, maar kon het toch onmiddellijk begrij pen, dat de mechanisatie van de land bouwers andere mensen maakt dan ze vroeger waren. Uiterlijk zijn ze mis schien toel gelijk, maar innerlijk moe ten ze anders geworden zijn. De machine heeft het leven ont wricht en geeft het een ander stempel. Een dier is een levend wezen. Daar kun je tegen praten; dat kun je liefko zen en daarop kun je vloeken. Met een tractor of welke machine ook, kun je niet praten. Die klop je niet op de motor en geef je geen trap. De vraag is reeds vele malen gesteld: winnen wij met de techniek, of ver liezen wij er bij? Natuurlijk kunnen wij de mechanisatie niet meer onge daan maken. Wie het tempo niet bij houdt, raakt hopeloos achter. Toch blijven we vragen, met een onrustig hart: winnen we er bij? Wat baat het? Wat geeft het, zo wij de gehele wereld winnen en schade lijden aan ons zelf? Dat is zeker een vraag in een tijd als de onze, waarin de machine de mensen anders maakt. Tijdens de „lekenconferentie" te Bad Boll, wees de Franse hoogleraar er op dat de mens voor het „geluk" dat de techniek hem brengt, een grote prijs moet betalen, namelijk zijn „per- soonlijkheidsbewustzijn" er. daarmede ook zijn „Christelijke vrijheid". Hij eindigde: „Alleen Gods genade kan het ware geneesmiddel hiertegen zijn". De omgang met het dier zullen we steeds meer gaan missen. Des te meer moeten we zoeken de omgang met Hem, in Wien Gods genade tot ons komt. In een gemechaniseerde, verru wende tijd, hebben we de omgang met Jezus Christus zo bitter nodig, opdat wij ons zelf niet verliezen bij ons po gen de hele wereld te winnen. De eerste eis waarmede het Evan gelie altijd weer tot ons komt het geeft niet of we ouderwets achter de paarden lopen, nieuwerwets op de tractor zitten of dat we iets anders doen is: zelfverloochening. „Indien iemand achter Mij wil komen, die ver- loochene zich zelf en neme dagelijks zijn kruis op en volge Mij" (vers 23). Zonder deze zelfverloochening ver liezen we ons zelf. H. Tribune met 2000 personen ingestort in Württemberg. Bg een volksfeest te Mark Gro ningen in Württemberg Ls Vrydag middag een houten tribune van on geveer honderd meter lengte en drie meter hoogte, waarop naar schatting 2000 personen stonden, ingestort. 40 personen zgn in het ziekenhuis op genomen. Zestig tot tachtig perso nen werden gewond. Een één-jarig meisje kwam om het leven. De toe schouwers keken naar de „schaap herderswedren". een oud volksge bruik. De vertoning werd onmiddellgk gestaakt toen het ongeluk gebeurde. Regering chartert „Volendam" voor reis met emigranten. De Nederlandse regering heeft het s.s. „Volendam" van de Holland Amerika Lyn gecharterd voor een extra reis naar Canada met onge veer 1500 emigranten. Met dit schip, dat op 2 October a.s. uit Rotterdam zal vertrekken, zullen uitsluitend Nederlandse emi granten naar Canada scheep gaan. VOORSPELT: IETS KOELER. Geldig tot Zaterdagavond Wisselende bewolking en overwe gend droog weer. Matige, nu en dan vrg krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1