PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Noordelijken eisen uitleg van „bombardement" op Kaesong Engeland houdt de deur voor verder overleg open ONTSNAPTE BURGESS VIA ONS LAND NAAR DE RUSSEN? DE OEFENING ..MARS" SLAAGDE UITSTEKEND 0£ BILT Kantlijn Eva Peron „zwichtte" voor 700.000 demonstranten Vandaag 194e Jaargang - No. 199 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. t 4.80 per kw Lósse nummers 10 cent. WAARIN OP6ENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 24 Aug. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regel») van 1—5 regel» t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adre» Bureau van dit Blad" 25 cent meer Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 UJnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Condense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzcn: Brouwerjjstr. 2; Zlerikzce: N. Bogerdstr: C mtcL26. ONDERHANDELINGEN TIJDELIJK AFGEBROKEN. Admiraal Joy: incident werd opzettelijk in scène gezet Er is Donderdag- verwarring ontstaan over een mededeling- van de verbindingsofficier kolonel Tsjang dat de Noordelijke delegatie In Kae song de onderhandelingen afbrak wegens de reeks van incidenten in de neutrale zóne. Door een verkeerde vertaling werd aanvankelijk aange komen, dat de besprekingen definitief waren afgebroken. Later werd gesproken over een opschorting in afwachting van een onderzoek naar het incident van Woensdag, toen volgens de Noordelijken Amerikaanse vliegtuigen Kaesong bombardeerden. Donderdagavond zond radio Peking een „ernstig protest" uit van de communistische bevelhebbers by generaal Ridgway. Het protest eindig de met de woorden: „Wij wachten op een bevredigend antwoord van U." Volgens de verklaring van radio- Peking dragen de Amerikanen de volledige verantwoordelijkheid voor „de reeks provocaties en incidenten te Kaesong". De Noordelijke gedele geerden hadden een grote mate van geduld getoond, maarkeen wapenstil stand was niet op eenzijdige wtjze te regelen. De Amerikanen hadden de onderhandelingen opzettelijk ver traagd en „gesaboteerd". In Washington beweerden Ameri kaanse autoriteiten Donderdagmor gen het tegenovergestelde. Zij waren van mening, dat de communisten heb ben besloten opzettelijk de besprekin gen te doen mislukken door inciden ten in scène te zetten. De beslissing hiertoe zou door het Kremlin geno men zijn. Volgens radio-Peking wierpen Amerikaanse vliegtuigen Woensdag nacht bommen in de omgeving van liet conferentiegebouw te Kaesong en de verblijven van de Koreaanse en Chinese gedelegeerden. Deze verblij ven werden met machinegeweren be schoten. Twee geallieerde verbin dingsofficieren begaven zich naar Kaesong voor een onderzoek. „BELACHELIJK". Volgens een Amerikaanse verkla ring werden de officieren er door de „bewijsstukken" allesbehalve van overtuigd, dat bepaalde vernielingen veroorzaakt waren door bommen. Een der officieren vond het bewijs materiaal „belachelijk". Een verzoek van vice-admiraal Joy bij daglicht een nader onderzoek in te stellen werd afgewezen. In een later gepubliceerd rappórt kwam vice-admiraal Joy tot de con clusie, dat het incident op touw is ge- Er is Woensdag in de Vlissingse gemeenteraad een discussie gevoerd, die wel zeer sterk af week van de gebruikelijke debatten en aan deze raadszitting zelfs een tikje sensationeel karakter gaf. Loco-burgemeester L. P. van Oor schot gaf uiting aan een vlijmende critiek op het feit, dat het organisa tie-comité van de Scheldebekerzwem- wedstrijd door veranderingen in de invitatie aan te brengen duidelijk uit liet komen, dat B. en W. als niet ge wenste gasten werden beschouwd op het vaartuig, dat de genodigden in staat stelde om de wedstrijd te vol gen en bij de prijsuitreiking in de Belgische Loodsen-societeit. Deze critiek was juist De uitnodi gende instantie maakte een ernstige, niet goed te praten blunder en dat de heer van Oorschot zijn ontstem ming daarover niet onder stoelen of banken stak, is alleszins begrijpelijk. Minder juist was evenwel, dat hy aan zijn critiek een zeer persoonlijk karakter gaf, dat helaas in ons raads- verslag onvoldoende belicht werd. Er bestaat in Vlissingen sedert onheuglijke tijden een vereni ging met twaalf leden, die zich de „Apostelen" noemen. Eenmaal per maand komen zij by elkaar en onder meer bespreken zij daarbij plaatselijke toestanden en gebeurte nissen. Leden van deze „club" beho ren ook tot het organisatie-comité van de ScheldebekerzwemwedstrQd. De heer van Oorschot nu vereen zelvigde de „Apostelen" met dit comité en beschuldigde de „Aposte len" ervan, dat zij trachten binnen- Icamers „politiek te bedrijven". Dit laatste is onjuist. En beter wa re het daarom geweest als de loco burgemeester de „Apostelen" buiten het geding had gelaten. De opmerking, dat de „Aposte len" binnenkamers politiek trach ten te bedrijven was niet gelukkig. Zij houdt namelijk een scherpe cri tiek in op burgemeester Kolff, die met vacantie was en wel was uitge nodigd endie tot de „Apostelen" behoort. Dat de burgemeester niet alleen in en met de gemeenteraad politiek zou bedrijven, maar boven dien binnenkamers met de „Apos telen" is een beschuldiging, die moei lijk waar gemaakt kan worden. En toch ligt zij vervat in de woorden van de loco-burgemeester Dit alles neemt natuurlijk niet weg, dat het niet uitnodigen van B. en W. een onvergeef lijke fout is en een slag in het aan gezicht van de burgerij. Zelfs als de heer van Oorschot ge lijk mocht hebben in zijn mening, aat men hem als loco-burgemeester pas seerde, omdat hij socialist is, (wat wij vooralsnog niet kunnen aanne men) hadden de uitnodigende perso nen moeten bedenken, dat men in een gemeentebestuur niet de individuele personen inviteert, of de representan ten van politieke partijen, maar de gezagsdragers, het bestuurscollege zet. Hij noemde twee mogelijkheden. Ie. Het bewijsmateriaal is tevoren op de grond gereed gemaakt en ver volgens hebben de Noordelijken een van hun eigen vliegtuigen boven de aangeduide plaats laten vliegen om de „vertoning te completeren". 2e. Een Noordelijk- vliegtuig heeft kleine bommen of andere projectie len van geringe ontploffingskracht uitgeworpen en dit bewijsmateriaal is verder aangevuld door het aanbren gen van splinters e.d. Woensdagnacht had zich blijkens binnengekomen rapporten geen geal lieerd vliegtuig boven Kaesong be vonden. Radar-installaties hadden aangetoond, dat wel een toestel van onbekende identiteit boven de neutra le zóne had gevlogen. Generaal Ridgway verklaarde Don derdagavond, dat een grondig onder zoek heeft aangetoond, dat Ameri kaanse vliegtuigen geen aanval heb ben uitgevoerd. TWEE UITINGEN. Een woordvoerder van Trygve Lie gaf Donderdag uiting aan „zeer gro te bezorgdheid" over het afbreken der wapenstilstandsbesprekingen. Een vertegenwoordiger der Zuid- Koreaanse regering te New York d;iurentegen gaf uiting aan z\)n op luchting over het afbreken der onder handelingen. „Deze besprekingen hadden slechts kunnen leiden tot een compromis-oplossing, waardoor de verdeling van Korea blijvend zou zijn geworden", zelde hij. TRUMANS MENING. President Truman heeft Donderdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, niet te weten wat de be doeling was van de „nieuwe maske rade van de communisten." Hij vond het uiterst twijfelachtig of er wel een bombardement was ge weest. In elk geval was er geen vlieg tuig van de Ver. Naties bij betrok ken. DE VLUCHT VAN TWEE BRITSE DIPLOMATEN. Londen onderzoekt thans nieuwe aanwijzingen uit Nederland. (Exclusief van onze correspondent). LONDEN, Donderdag. Naar wij van welingelichte zyde vernemen, onderzoeken de Britse autoriteiten thans nieuwe, uit Nederland binnen gekomen, berichten omtrent de verdwijning van de Britse diplomaten Burgess en Maclean, die sinds 25 Mei spoorloos zyn. Zoals bekend liep het officiële spoor dood. te Saint Ma)p, waar z\j aan land gingen tijdens een weekend-reisje met een Kanaalboot. Volgens de nu in behandeling zijnde gegevens, waarvan de bronnen ons bekend zijn, zou Burgess vanuit Parijs door België en Nederland naar West-Duitsland gesmokkeld zijn, vanwaar hy zich via de Oost-Duitse grens achter het IJzeren Gordijn begeven zou hebben. Maclean zou van uit Parys via Metz naar West-Duitsland gegaan zyn en eveneens via de Oost-Duitse grens achter het IJzeren Gordyn beland zyn. De verdwyning van de beide diplomaten zou moedwillig geweest zijn en de mogelykheid is niet uitgesloten, dat zy in het bezit waren van micro films van Britse documenten. Volgens voornoemde Nederlandse berichten zou een in Londeh woon achtige communistische agent, die zich de Britse nationaliteit verworven heeft, de weg gebaand hebben voor de ontsnapping van de diplomaten. Deze agent zou vooraf van Londen naar Parijs en vervolgens naar Metz gereisd zijn. De diplomaten, die zich vanaf Saint Malo per afgesproken taxi naar Parijs begeven zouden hebben, zouden daar zijn uiteengegaan. Mac lean zou vervolgens doorgereisd zijn naar Metz. Op een der vele vrachtauto's, die op de grote transportroute Parijs MetzWest-Duitsland rijden, zou Maclean toen vanuit Metz over de Frans-Duitse grens geholpen zijn, vermomd als tweede chauffeur. De bestuurder van de vrachtauto zou een communistische handlanger geweest zijn. Van Metz uit zou dezelfde Londen- agent zich via Brussel naar Neder land begeven hebben, o.a. naar Den Haag, om de route voor Burgess vast te leggen. Burgess zou kort daarop vanuit Parys via België dwars door Nederland zijn gereisd en via de route HengeloEnschede de Neder lands-Duitse grens gepasseerd zyn, eveneens per afgesproken vrachtauto. By de ontsnapping van Burgess door Nederland, zou o.a. een Amsterdamse fotograaf betrokken zijn geweest. In het stadium, waarin het onder zoek zich op het ogenblik bevindt, is het niet mogelijk nadere gegevens te publiceren, met name ten aanzien van en de gekozen vertegenwoordigers der burgerij. Die ziet men gemeenlijk niet over het hoofd en het is dan ook onbegry- peiyk, dat deze ernstige fout ge maakt werd. Zy geeft aan de zo goed geslaagde Scheldebekerzwemwedstrijd een pijn lijk staartje. Onbesproken bleef in het boven staande de vraag of het loods- vaartuig in kwestie al dan niet beschouwd kan worden als een vaar tuig met genodigden van ere-comité of organiserend comité aan boord. Is dit laatste niet het geval, dan is het verwijt van de loco-burgemeester natuurlijk een slag in de lucht, aan gezien het dan diegene, die dit vaar tuig laat varen, vrij staat om uit te nodigen, wie hij wil. Op zijn hoogst kan men het dan onaangenaam vin den niet genodigd te zijn, maar open bare critiek behoort dan achterwege te blijven, zelfs wanneer het een ge meentebestuur betreft. Iets anders is vanzelfsprekend, dat daarmede het niet uitnodigen van B. en W. voor de prijsuitreiking niet is goed gepraat. Deze uitnodiging had in elk geval en onder alle omstandig heden aan B. en W. verzonden moe ten worden. de identiteit van de communistische agent in Londen, die bij deze zaak betrokken zou zijn, doch men zou het wel zeer toevallig kunnen noemen, dat naar nu definitief in Londen bevestigd-is deze persoon zich tij dens de verdwijning van de diploma ten inderdaad in Frankrijk, Nederland en België heeft bevonden, o.a. juist in de steden Parijs, Métz, Brussel en Den Haag. Emir Talal naar Jordanië. Emir Talal, de oudste zoon van de vermoorde koning Abdoellah van Jordanië, zal binnen veertien dagen naar Amman terugkeren, aldus een officiële te Genève uitgegeven ver klaring. Emir Talal verblyft thans in een kliniek te Genève, voor een zenuw ziekte. Hy is door zyn .jongere broer gepasseerd als regent van Jordanië en is daarover zeer verstoord. In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tydens gevechten in Korea op 15 Augustus j.l. is gesneu veld de soldaat L. J. Vriesland uit Amsterdam. Hotel „De Wereld" te Wagenirigen wordt hersteld. Men Is thans begonnen aan het her stel van het in de oorlog ernstig be schadigde hotel „De Wereld" te Wa- geningen, waarin op 5 Mei 1944 de ca pitulatie van de laatste Duitse troe pen in Nederland aan de geallieerden werd aangeboden. H< t herstel blijft beperkt tot het hoogst noodzakelijke, daar het ge bouw in de toekomst bestemd Is voor afbraak. Op deze plaats wordt in de toekomst het hoofdgebouw van de landbouwhogeschool gesticht. Belangrijke order voor de schoenindustrie. Zweden heeft een belangrijke export order bij de Ned. schoenindustrie ge plaatst. Het betreft hier 60.000 paar damesschoenen, die door de Bata in Best op korte termijn gefabriceerd en geleverd zullen worden. Alles gereed voor de intergeallleerde manoeuvres. De oefening „Mars" ls een uitstekende voorbereiding gebleken voor de intergeallieerde manoeuvres, welke de volgende maand In de Engel se en Franse zóne van Duitsland zullen worden gehouden. „Ik ben er van overtuigd dat onze mannen In Duitsland een goed figuur zullen slaan", verklaarde de chef-staf van de commandant strijdkrachten te velde, kolonel G. J. Ie Fevre de Montigny, na afloop van de oefening. „In het begin van de oefening ging alles nog wat stroef", zo zeide kolo nel ie Fevre, „doch geleidelijk aan kwam er verbetering en de laatste drie dagen ging het werk uitste kend". Ook de Amerikaanse kolonel R. L. Hawkins, die als adviseur aan de Ne derlandse legerleiding is toegevoegd, was van oordeel, dat de 31ste regi ments gevechtsgroep in Duitsland goed voor ile dag zal komen. Kolonel Hawkins verklaarde zeer getroffen te zijn door de buitengewone voor zichtigheid, waarmede de soldaten gedurende de oefening particuliere eigendommen hebben ontzien. Over enige dagen zullen de nieuwe „scooters" met zijspan, die In Ne derland werden gebouwd, speciaal ten behoeve van de Wegenwacht van de A. N. W. B., op de wegen verschynen. 's-Gravenhage heeft de primeur van dit nieuwe vervoermiddel der Wegenwachters, dat er zeer aantrek kelijk uitziet. Birma verwerpt vredes verdrag met Japan. Birma heeft het ontwerp vredes verdrag voor Japan verworpen en de Amerikaanse uitnodiging om de con ferentie te San Francisco by te wo nen, afgewezen. Nederlander liet beslag leggen op paarden voor Spaanse leger. Vier dagen lang heeft een verze gelde spoorwagen met tien paarden, ie voor het Spaanse leger bestemd waren, in Bayonne in de Franse Py- reneën op een zijspoor gestaan. Een agent van een Nederlandse paarden handelaar, een zekere Castelijn, zou de wagon met paarden in beslag ge nomen hebben, omdat het Spaanse leger hem zes millioen francs schul dig was. 'e paarden hadden in Dublin aan concoursen-hippique deelgenomen en waren onderweg naar Spanje. Een Franse rechtbank heeft gisteren toe stemming gegeven het transport voort te zetten. Dienstbode ging er met de juwelen van haar mevrouw van door. Dinsdagmiddag kwam een me vrouw uit de Van Eeghenstraat te Amsterdam tot de onaangename ont dekking, dat haar dienstbode met de noorderzon was vertrokken, en dat haar juwelen, sieraden en kleren tot een waarde van by kans 12.000 ver dwenen waren. De conclusie dat de dienstbode deze goederen gestolen had. bleek spoedig juist te zyn. Woensdagmiddag werd de oneeriyke gedienstige in Den Haag aangehou den toen zy trachtte een met briljan ten bezet dameshorloge en een parel collier aan de man te brengen. Negen doden bij vliegtuig ongeval. In Alaska is een Amerikaanse mi litaire Dakota neergestort. Men vreest, dat alle inzittenden, negen ln getal, omgekomen zijn. Dit is het zes de vliegtuigongeluk in twee maan den. Het aantal doden of vermisten is thans tot tachtig gestegen. BRITS OLIEPERSONEEL TERUGGEROEPEN. Minister Stokes hoopt spoedig naar Teheran terug te keren De breuk tussen Engeland en Perzië is nog niet volkomen. De Britse regering is bereid de onderhandelingen met Perzië te hervatten, zodra van Perzische zyde eveneens bereidheid wordt getoond het oliegeschil op redeiyke wjjze en in een geest van goede wil te bespreken, aldus een Donderdagavond te Londen uitgegeven verklaring. Inmiddels is de gehele Britse staf in de Zuid-Perzische olievelden en in dc oliehaven Bandar Masjoer opdracht gegeven tot vertrek. Slechts enkele leidinggevende functionarissen zullen In Abadan biyven. De Britse regering zal alle maatregelen nemen om hen in geval van nood te beschermen. De ollehaven Bandar Masjoer ligt aan de Perzische golf, ongeveer ne gentig kilometer ten Oosten van Abadan. De employé's der „Anglo-Iranian" reizen in eerste aanleg naar Aba dan; hier vandaan vertrekken de Britten naar Basra. Alle buitenland se werkkrachten moeten Maandag a.s. de Perzische olievelden hebben verlaten. De Britse employé's zullen Dinsdag en Woensdag a.s. met vyf vliegtuigen uit Basra naar Engeland vertrekken. In de Britse regeringsverklaring Wordt de verantwoordelijkheid voor het mislukken van de besprekingen op Perzische schouders gelegd. Op grond van Harrimans bemiddeling had minister Stokes verwacht, dat de nationalisatiewet van 1 Mei (vol gens welke alle bronnen en installa ties genaast worden) buiten beschou wing zou blyven. De wet werd haas tig opgesteld, zonder bezinning of overleg met deskundigen, is ln de practyk volkomen onuitvoerbaar en een schending van de verplichtin gen, die de Perzische regering bij contract op zich heeft genomen. In de loop der onderhandelingen werd steeds duidelijker, dat de Perzen zich in feite aan de letter van deze wét hielden. Bovendien nam de Per zische regering geen maatregelen om paal en perk te stellen aan de actie van extremisten tegen het per soneel van de oliemaatschappy. Elke regeling, die het Britse personeel in staat zou hebben gesteld onder be hoorlijke leiding en dragelijke ar beidsvoorwaarden te werken, werd afgewezen. Dientengevolge bleef de olieindustrie stil liggen, hetgeen nie mand voordeel brengt en Perzië op hoge kosten jaagt. STOKES VERTROKKEN. Minister Stokes is Donderdag uit Teheran naar Londen vertrokken. Voor zyn vertrek verklaarde de minister met enig optimisme: „Ik betreur het zeer zo te moeten ver trekken. Ik ben er zeker van dat, indien de Perzische regering nieuwe voorstellen doet, die in overeenstem ming zyn met de door Harriman a^&e&even compromis-oplossing, En geland bereid zal zijn de besprekin gen te hervatten." Hy zeide verder: „De besprekingen z(jn ln vriend schappelijke geest afgebroken. Ik hoop spoedig te kunnen terugkeren. Het is 'onjuist te menen dat geen vorderingen zouden zyn gemaakt. De door Harriman bewezen goede diens ten zyn een grote stap in de richting van overeenstemming." Trumans afgezant Harriman be gon Donderdag met het afleggen van afscheidsbezoeken. Hij zal Vrydag of Zaterdag a.s. uit Teheran ver trekken. Zij wordt candidate voor het vice-presidentschap. Eva Peron heeft het voorbeeld van haar echtgenoot gevolg en zich „ge bogen voor de wil van het volk" De president van Argentinië verklaarde zich Woensdagavond voor een menig te van 700.000 demonstranten bereid zich candidaat tc stellen voor een tweede ambtsperiode van zes jaar. De demonstranten waren samenge stroomd op de 150 meter brede en anderhalve kilometer lange 9-Juli- boulevard in Buenos Aires. Uit alle hoeken van het land waren Peronis ten naar de hoofdstad gestroomd, die urenland „Peron, Peron" stonden te schreeuwen Aan Eva Peron werd „de eis' ge steld. dat zH zich candidate zal stel len voor het vice-presidentschap. „Dwing me niet te doen, wat lk niet wil", zei zij eerst. Daarna vroeg zij de menigte 4 dagen uitstel, later 24 uur en weer later beloofde zy het volk binnen twee uur over de radio uitsluitsel te geven. Toen de demon stranten niet uiteen gingen, verklaar de Eva onder toejuichingen: „Ik zal doen wat je van my verlangt". De voorzitter van Perons parth' heeft inmiddels meegedeeld, dal het bestuur Juan en Eva Peron als can- didaten voor de November-verkiezin- gen hebben aangewezen. Voor de eer ste keer in de geschiedenis van Ar gentinië is een vrouw candidaat voor een hoge functie als het vice.presi- dentschap. Brits-Egyptisch verdrag uit de tijd" De premier van Egypte, Nahas Pasja, heeft ter gelegenheid van de herdenking van de dood van de stich ter der W.A.F.D. in een radiotoe spraak verklaard, dat Egypte het Brits-Egyptische verdrag van 1936 zal verbrexen en het Westen ln geval van oorlog geen steun zal verlenen, zolang de Egyptische nationale eisen niet Ingewilligd worden. In Egypte was men eenstemmig tot de slotsom gekomen, dat het verdrag uit de tjjd was en niet meer aan zijn oorspron kelijke doel beantwoordde. is het 150 jaar geleden, dat het Oost-havenhoofd te Zlerik- zee wegzonk; viert prof. dr. D. L Bakker, oud.hoogleraar in de veeteelt wetenschap aan de Landbouw hogeschool te Wageningen al daar zijn 75ste verjaardag .J Vechtpartij te Oosterhout. VROUW VAN CAFÉHOUDER SCHOOT MET REVOLVER. In de nacht van Woensdag op Don derdag kreeg een groep mensen, groot circa 40 man, op de Tilburgse- weg te Oosterhout onenigheid. De ge moederen waren dermate verhit, aat zij een uitweg zochten en deze von den op de gevel en de ruiten van een aldaar gelegen café, welke beide zwaar beschadigd werden. De vrouw van de caféhouder kreeg het hierdoor op haar zenuwen, aat zy een re volver, welke in haar bezit was, te voorschijn haalde en hiermede op de ruziemakers schoot. Een andere vrouw liep hlerby een schot in haar rechterbovenbeen op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De politie, die weldra op het toneel verscheen, kon zonder gebruik te maken van wapens de gemoederen bedaren. De vrouw van de caféhou der. die gebruik maakte van het vuurwapen, werd in verzekerde be waring gesteld. Nederlands schip in Zweden aan de ketting. Een gerechtshof te Gothenburg heeft gelast, dat het 114 ton meten de Nederlandse schip „Tietie" in beslaggenomen wordt, hangende een onderzoek naar een aanvaring met een Zweeds jacht in de vorige maand. Het jacht werd door de ,/netie" ge ramd en vernield. De eigenaar heeft de kapitein van het Nederlandse vaartuig een proces aangedaan. Hij eist een schadevergoeding van 6.700 Zweedse kronen. VOORSPELT: VEEL BEWOLKING. Geldig tot Vrydagavond. Matige, later krachtige wind. rui mend van Zuidoost naar Zuidwest- Meest zwaar bewolkt met later op de dag enige regen. Dezelfde of ieta la gere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1