Prinses Margaret van Engeland wordt vandaag meerderjarig JIMMY BROWN, sportheld SCHATZOEKERS OP KERKHOVEN EUROPA ZOEKT NAAR NIEUWE KANSEN VOOR ZIJN BEVOhKING DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FEEST OP BALMORAL CASTLE Viering in grote tent op grasveld Vandaag viert Prinses Margaret haar wn-en-twintlgste verjaardag. Aangezien zy geboren werd op Glamis Castle, het historische familiebezit van haar moeder In Schotland, Is het niet meer dan vanzelfsprekend dat 7,|| haar verjaardag altijd in Schotland doorbrengt, want In dit jaargetijde houden de Koning en Koningin verblijf op Balmoral Castle In de Schotse Hooglanden. De Koninklijke familie viert deze gelegenheden graag op de traditionele manier; de meeste van de geschenken vooi" Prinses Margaret zullen als „verrassing" voor de ochtend van de verjaardag bewaard blijven en zij zal, zoals gewoonlijk, een zelfgebakken taart krijgen met het juiste aantal kaarsen. In het verleden vroeg zij altijd om een famille-picnlc, die gevolgd werd door een klein Intiem diner en een informeel dansje. Dit jaar zullen de feestelijkheden iets uitgebreider zijn; een grote tent zal op het grasveld worden opgesteld en de Schotse gebruiken bij het bereiken van de meer derjarige leeftijd zullen in acht worden genomen, want wanneer hy op Balmoral verblijft volgt King George VI, zoals zijn voorouders, de Schotse levenswijze. Hoewel een vovst van zijn achttien de jaar af zonder regentschap mag regeren, worden vorstelijke personen in alle andere opzichten, zoals gewo ne burgers, op 21-jarige leeftijd meerderjarig. Van de 21e Augustus af zal Prinses Margaret de bevoegd heid verwerven als lid van iedere toekomstige Raad van State die ge durende ziekte van de Koning of af wezigheid uit het land, voor hem op treedt. Zij zal tevens de jaarlijkse som van 6000 van de civiele lijst ontvangen. Haar positie als 4e in de troonopvolgingslijn, na Prinses Eli sabeth en haar twee kinderen, ver schaft haar geen byzondere voor rechten, behalve de haar toekomende plaats bij ceremoniële gelegenheden. Zo is zg, evenals alle andere onder danen van haar vader, onderworpen aan inkomstenbelasting, en toen zij 5 ij: :fi 60 A In eendrachtige samenwerking zyn enkele lezers een aanval begonnen op de gesloten hand, waarin zich bruine bonen bevinden en waarvan men ons te raden geeft of het aan tal even of oneven is. In No. 60 van „Toch is het zo!" werd beweerd dat bij een willekeurig aantal bonen „on even" de grootste kans maakt, over eenkomstig de bewijsvoering van een Frans wiskundige uit de 18de eeuw, ml. Jean Jaques de Mairan, die tij dens zijn langdurig leven (1678 1771) geruime tijd secretaris van de Académie te Parijs is geweest. De heer J. Kareis te Vlissin- gen komt in een gedegen wiskundig betoog hiertegen op. We kunnen zijn redenering hier niet afdrukken en wel om drie redenen. Ten eerste we gens plaatsgebrek, vervolgens omdat z\jn niet geringe mathematische ken nis nog niet door één op de duizend lezers is te volgen, en tenslotte wijl een normale courantenzetterij niet berekend is op de wiskundige sym bolen. In het kort komt zijn tegen werping hierop neer, dat de stelling in haar algemeenheid niet op gaat, wijl ook het aantal misgre- j)en dus de gevallen, waarin er zich géén bonen in de hand zouden be vinden) in aanmerking dient te wor den genomen. Alsdan hebben even en oneven gelijke kansen, aangezien „nul" in de wiskunde als een even getal geldt. Wordt de nul veronacht zaamd, dan is de heer Kareis liet er mee eens, dat oneven een grotere kans heeft, al wordt die kans steeds kleiner naarmate de aantallen stij gen. De grootte dier kans heeft hij strak in een formule vastgelegd. Wij menen, dat wanneer 'gespro ken wordt van iemand, die bonen in de hand houdtdit er niet nul mo gen z\jnwijl liy in dat geval geen bonen in de hand heeft, hetgeen in tegenspraak met de opgave is. Wanneer onze abonné's zou worden voorgespiegeld dat een willekeurig aantal van hen op kosten van de P. Z.C. een buitenlandse reis van llf da gen mag maken en hun blijkt dat dit aantal uitverkorenen nul bedraagt vrees ik dat zij om het zacht uit te drttkken van enige verstoring zou den doen blijken. We moeten ons der halve aan het spraakgebruik houden en wanneer iemand aan onze abon né's wordt voorgesteld mét bonen in de hand, mogen we hem niet met le ge handen laten optreden. Door het bovenstaande is tevens de heet P. Li even se te Westka- pelle tevreden gesteld. Hij kan zich niet voorstellen dat er tussen even of oneven enig verschil zou bestaan, wanneer van 2 millioen kg. een hand vol bonen zou worden afgenomen. Hij heeft gelijk, het verschil is werkelijk onvoorstelbaar klein, maar het blijft desondanks bestaan. Neem echter niet de proef op de som, want de praktyk is vaak heel anders dan de theorie. De door de lieer Kareis zeer consencieus uitge voerde proeven, gaven by een aantal van 11 bonen, waarbij de kans van oneven toch ontegenzeggelijk groter is dan de mogelijkheid van even, een groter aantal van de laatste te zien.' Ja, daar zit ilc nu! Als de speler in Monte Carlo, die hoopvol 87 maal een bepaald nummer speelt, maar on danks het feit dat ieder nummer the oretisch evenveel kansen heeft, zijn vermogen in de kas van de Bank ziet verdwijnen. Als deze speler naar zijn vaderland is vertrokken om zijn fail lissement aan te vragen, zal ,yiijn" nummer misschien drie maal achter een uitkomen. Zo zal ook oneven blij ken een grotere kans te hebben, wan neer al onze abonné's al hun vrije tijd daaraan wilden besteden, want: Toch is het zo!". H. Pétillon. voor het eerst de koninklijke wagens leerde besturen, moest zij de norma le rijproef afleggen. Een van de dingen waar de Prinses het meeste belang in stelt is het aan moedigen van jongeren om deel te nemen aan het maatschappelyk werk van hun land. Zq is beschermvrouwe van de Vereniging van Meisjesscho len voor Maatschappelijk Werk, en het Schotse Genootschap van Meis jesclubs, en opperbevelhebber van de cadetten van de St. John Ambulan ce Brigade. Na enige jaren een en thousiaste padvindster te zyn ge weest Is zy nu hoofdleidster van de Sea Rangers. BELAXGSTEHLIXG VOOR KUNST. Prinses Margaret's artistieke be langstelling gaat uit naar muziek, toneel en Dallet. Zij is een begaafde pianiste en een enthousiaste danse res, en een hartstochteiyke schouw burg bezoekster, die zelf de vreugde heeft ondervonden deel te nemen aan amateurtoneeluitvoeringen. Zy ls daarom uit eigener beweging presidente geworden van de Sadler's Wells Foundation en beschermvrou we van de Schotse Community Dra ma Association, het Genootschap voor Engelse Volksdans en Volks zang. Haar grote liefde voor paarden en haar bekwaamheid als amazone maken haar een ideale beschermvrou we voor de National Pony Society. Het werk van de Prinses voor deze organisaties is niet beperkt tot haar verschynlng op bijeenkomsten en openbare functies, hoewel haar leven dige persoonlijkheid, haar vriendeiyk optreden en haar gave voor korte en passende redevoeringen haar een wel kome eregast maken.1 METGEZEL VAN HAAK MOEDER. Sinds het huweiyk van haar zuster is de jongste Prinses de trouwe met gezel van haar moeder geworden; zij vinden het heeriyk om te winkelen en te genieten van gezameniyke bezoe ken aan interessante plaatsen. Prin ses Margaret helpt de Koningin par tyen te organiseren, invitatieiysten samen te stellen, bezoekers te ont vangen, vooral hen die tezamen met de Koninkiyke Familie op Bucking ham Palace komen lunchen. Op deze wyze heeft zij veel gelegenheid om ongedwongen te praten met vooraan staande personen uit het openbare le ven. niet alleen van Groot-Brittannië, maar ook van andere landen van het Gemenebest en het buitenland. De Prinses vergezelt de Koning en de Koningin op vele van hun officiële bezoeken en met haar hond Johnny, een Sealyham terrier, gaat zij altijd naar hen toe wanneer zij op hun bui- tenverblyf zyn, hoewel zij graag nu en dan als gast een week-end door brengt in een particulier huis. Zij ge niet van een avond in de schouwburg met een groepje jonge vrienden, geeft dan byna altyd aan de stalles de voorkeur boven een loge en heeft vaak daarna een souper en een dansje een restaurant Meestal echter, wanneer haar dagwerk klaar is, brengt zy een rustige avond in de fa miliekring met de Koning en de Ko ningin door, terwijl zy dan luistert naar de radio, de televisie bekykt, pi ano speelt of Canasta speelt. In De» Haag werden Zondag athletlekwedstrijden om de „I'rinse* Julla- na"-beker gehouden. Hierboven de finale hardlopen voor dames over 100 meter. Derde van links de winnares mevr. Fanny Blanker*Koen. recht* mevr. X. Stad de Jong. EEN MODERN BEROEP. Zij plunderen de graven (Van onze correspondent). FRANKFURT/MAIN, Aug. De wachter van het kerkhof ten Zuiden van Keulen was geen klein beetje verbaasd, toen hu op een goede morgen tot de ontdekking kwam, dat op verschillende nieuwe graven geen kruisen meer stonden. Eerst wilde hij zün ogen niet geloven. Maar hier stonden overal voetafdrukken op de nieuwe grafheuvels! En daarnaasten een stuk ver der46 graven telde de wachter in het geheel, waarop de kruisen ontbra ken. Bij andere graven waren bovendien de bronzen letters van de grafplaten verdwenen. Voor de politie zijn dergelijke dief stallen niets nieuws. Sinds het einde van de oorlog werden op de meeste kerkhoven van grote steden in West en Oost-Duitsland steeds weer spo ren van dergelijke moderne „schat zoekers" gevonden. Blijkbaar was hier een georganiseerde bende aan het werk, die systematisch de een na de andere van deze macabere „claims" afgraasde. Sommigen schrokken er zelfs niet van terug de graven zelf open te breken. In de Russische sector van Berhjn bezochten zulke graf schenders in de eerste jaren na de oorlog bij voorkeur de tomben van beroemde doden, braken ze open met breekijzers en stalen ringen, gouden kettingen en andere juwelen, die de dode mee in het graf genomen had. TANDEN GESTOLEN. Bij een nader onderzoek door de politie bleek, dat zelfs de gouden tan den van Friedrich Wilhelm III, de Koning van Pruisen, en het platina ge bit van zün gemalin gestolen waren. Men moest een speciale „Kerkhof- wacht" opstellen om de graven tegen deze rovers te beschermen. Toen de prijzen van niet-edele metalen stegen, namen plotseling ook de diefstallen op kerkhoven toe. Volgens medede lingen van de Münchener politie wa ren eind verleden jaar reeds van meer dan 1000 graven op kerkhoven in München "de koperen grafplaten en bronzen gedenktekens gestolen. De politie in Hannover heeft op het kerk hof van Engesond twee van deze grafschenders op heterdaad kunnen betrappen. Het jachtgebied van de metaaldie- ven breidde zich in de loop der jaren steeds meer uit. Niets was en is meer veilig voor hen. In de rozentuin van Sanssöuci hier is geen sprake van liefde zoals in het oude bekende liedje verdween op een nacht plot seling de bronzen figuur van de „biddende knaap". Van de „slapende Ariadne" werden hoofd en armen afgezaagd en talrijke Amors werden van hun pijlenkoker en benen be roofd. Dit ging zo ver, dat de beheerders van de vroegere kastelen cn parken in Potsdam kort geleden besloten alle tot nu toe voor het publiek toeganke lijke kunstwerken te sluiten om diefstal of beschadiging door me taaldie ven te voorkomen Dergelijke misdrijven komen ook in West-Duits- land steeds meer voor. Geen door luchtig hoofd kan meer zeker zijn van zijn bronzen bestaan. De moderne schatzoekers hebben nu de smaak van dit beroep te pakken gekregen. Gas leidingen. relaisstations, de koperdra den van hoogfrequente leidingen zijn gezochte artikelen. In een kerkge bouw van Bremen hebben ze zelfs onder levensgevaar een 100 kg. we gende kerkklok naar beneden gehaald en met een taxi naar een handelaar in oude metalen gebracht. Bliksemaf leiders verdwijnen plotseling, nieuwe gebouwen worden vakkundig „ont leed". Ook aardkabels waren lange tijd een begeerd artikel, totdat de po litie hieraan een speciale signaalin richting aanbracht, waardoor bij het graven automatisch het naastbyzijn- de postkantoor gealarmeerd wordt, dat het alarm onmiddellijk per radio doorgeeft aan een overvalwagen van de politie. (Nadruk verboden). GEEN GELD EN GEEN GOED Van rijkdom tot armoede (Van onze economische medewerker). In het algemeen kunnen wil ons zeer moeilijk verheffen boven dc tijd. waarin wij leven. Wij be- cn veroordelen de omstandigheden van de huidi ge dag, doch wij vragen ons zelden af welke krachten in de loop van de afge lopen 10. 20. 30 jaren tot de ontwikkeling van vandaag geleid hebben. Juist dit afstand nemen kan veel van wat duister was. In een helder daglicht stel len en ons oordeel doen matigen. Nemen wü als voorbeeld ons oude Europa, dat thans zozeer in de Ameri kaanse belangstelling staat. Welk een verschuivingen hebben hier de laatste 50 jaren niet plaats gevonden. Vóór 1914 lag het zwaartepunt van de wereld in Europa. Dit werelddeel leende kapitalen uit aan de Engelse Dominions als Australië. Zuid-Afrika. Canada, aan de Zuid-Amerikaanse staten en ook wel aan de Ver. Staten. In ruil voor dc stroom van machines en afgewerkte producten kwamen er voed sel en grondstoffen naar Europa. Zo was de structuur: industrie tegenover grondstoffenland. De beide oorlogen hebben deze „natuurlijke orde" tot puin gegooid. Doch dit is de voltrekking geweest van een vonnis, dat al lang geveld was. Want die landen 'waren zich gaan emanciperen, de een na de ander. Met de moderne verkeersmiddelen kwam de zucht naar eigen industrieën, welke zij geleidelijk aan uit de win sten op de grondstoffenleveranties konden opbouwen. Het gevolg was. dat zy als produ cent op de markt van industriepro ducten verschenen, dus als concurrent van Europa; niet zozeer in Europa maar juist daarbuiten waar Europa ook verkocht. Door de tweede wereldoorlog kreeg Europa de genadeslag. Enorme gebieden werden er verwoest, pro ductiemiddelen werden op grote schaal vernietigd, waartegenover de nieuwe landen juist hun productie capaciteit hebben kunnen opbouwen. Velen hebben ook in en door de oor log als leverancier zeer veel geld verdiend, dat zij thans o.m. willen ge bruiken om oude schulden te betalen of buitenlandse bezittingen te „na tionaliseren" (b.v. de spoorwegen in Argentinië). GELD LENEN. Europa werd van kapitaalverstrek ker kapitaallener. Uncle Sam hielp en helpt met milde hand én uit ideële én uit politieke motieven om Euro pa weer zo spoedig mogelyk in het zadel te helpen. Erger was nog. dat Europa veel van zijn steunpunten elders in de we reld verloor, steunpunten waar kapi talen waren geïnvesteerd, waar Euro pees intellect was tewerk gesteld en van waaruit winsten en andere op brengsten naar Europa stroomden. Wij noemen, zonder hier verder op in te gaan: Indonesië, Indo China (formeel nog in 't geding, in feite verloren voor Frankrijk), Birma, Pakistan. In dia. Om uit deze baaierd te komen, zijn er maar weinig redmiddelen. Een is ongetwijfeld de eenwording van Euro pa. momenteel dan van West-Europa. Politiek één is een ideaal waar wij voorlopig maar niet aan zullen den ken. Economisch één behoort echter niet fot de onmogelijkheden. Wat vóór 1940 absurd leek. is nu werkelijkheid: de O.E.E.C., de samen werking van 16 landen ter uitvoering van het Marshallplan en ter opstel ling van ontwikkelingsplannen, de E. B.U., de betalingsunie voor 16 landen, het Schumanplan. het in wording zijnde project voor de eenheid op ijzer- en kolengebied in Frankrijk, Italië, Duitsland en Benelux. Dit zijn sprekende voorbeelden. AFRIKA. Doch naast die groei naar binnen zien wij een heroriëntering naar bui ten. op Afrika. Het land. dat na 1880 tussen de Europese mogendheden po litiek reeds werd opgedeeld, dat aus, behoudens in het Noord Oosten (Egypte en Abessynië) en in het Zui den (Zuid Afrika) geen politiek on afhankelijke landen kent. Nog niet althans, want de dramatiek van de ontwikkeling zal onherroepe- lijk zijn, dat eens, zodra de Afri kaanse volkeren uit hun isolement zijn gehaald, zij zich hun afhankelijk heid bewust zullen worden. Reeds thans wordt in enkele landen de roep om zelfstandigheid gehoord. Europa roept dus ongewild in Afrika krachten op, die tot een politieke scheiding zullen voeren, zo als wij de afgelopen vijf jaren ook in Zuid Azië zagen. Doch dit mag Euro pa niet weerhouden om Afrika eco nomisch tot ontwikkeling te brengen. Want de enorme productieve moge lijkheden zullen bij een verstandig politiek beleid het oude Europa nieu we injecties kunnen geven. Gelukkig verstaan ook onze on dernemers deze tekenen des tijds. Verscheidene in Indonesië werkende cultuurondernemingen nl. interesseren zich by of gaan nieuwe ondernemin gen oprichten in Oost Afrika. Het zwarte werelddeel kan nog vele ver rassingen brengen. 47. Toos bleef als een stenen beeld op de tak zitten. Zg zat nog altyd op de sleutel en zy durfde zich, zolang symen in de buurt was, niet te ver roeren. zy wenkte heftig naar Trien, dat deze zich met Sijmen moest bezig houden. Daarom holde Trien naar de traliedeur. Zij vroeg met oen zoetsappig stemmetje, waarover Symen toch zo stond te mopperen. „De sleutel, de sleutel van jul lie hok kan ik nergens vinden", zei Symen op een vrg wanhopige toon. „Deze is 't niet, die ls van de kleine roofdierengalerij en deze hier is van het leeuwenverbiyf en deze van het marmotten hek- Waar zou dat ding eensklaps gebleven zijn Zeg 's even", zei Sijmen eensklaps een beetje ach terdochtig, „jullie hebben mij die sleutel toch niet ontfutseld?" Trien trok meteen zo'n verontwaar digd gezicht, dat Symen er zowaar een beetje van schrok. „Dat vinden wy niet aardig van u, me neer Sabbel om zo iets gemeens van ons te den ken. Wat dénkt u wel van ons? Wjj dachten nog wel, dat u ons als uw beste vriendinnen beschouw de. U valt ons bitter tegen, meneer Sabbel" zei Trien op een verdrietige toon. Het wereldgebeuren Koning Faroek De Egyptische zwemmer* in de Kanaalrace. onder wie de winnaar Mareeh Hassan Hamad, hebben ge weigerd hun geldprijzen In ontvangt te nemen uit protest tegen aanvallen in de Britse per» op hun koning Fa- roek. „Koning Faroek is in elke klasse van de Egyptische gemeen schap even geliefd als de koning George in Engeland" zei de trainer die het protest in een korte verkla ring motiveerde. Een bedrag van ruim vyftiendul- zend gulden werd van de hand ge wezeneen gebaar echter, waar van de betekenis aanzienlijk ver zwakt wordt door het feit, dat ko ning Faroek Hassan Hamad genoeg geld heeft aangeboden om hem de rest van zün leven gemakkciyk te laten leven. Een Frans blad noemde een be drag van acht millioen franc. De „laster" over de geliefde Faroek in de Britse kranten Destaat hierin, dat uitvoerige berichten werden gegeven over de Europese huwelyksreis van zijn majesteit, waarbij bijzonder veel aandacht werd besteed aan de acti viteit van de koning aan de speelta fel. De vorst heeft zich enige malen zeer geprikkeld uitgelaten over journalisten, die zijn rust verstoren en persfotografen, die met opzet al leen niet-flatleuze poses van hem pu bliceren. Maar ja, er zit „copie" in het doen en laten van Faroek in de mondaine contra van Europa, zoals er copie zat in dc koninkiyke roman ce. die tot het huweiyk met Narri- man Sadeh leidde In het bijzonder zyn excentriek optreden als Oosters potentaat, de praal en dc weelde waarmee hy zich omgeeft en de ma nier. waarop hy zyn amusement zoekt trekken de aandacht cn spre ken tot de verbeelding. Dc Franse kranten, die ook in komkommertijd verkeren, vermelden 's avonds uit voerig. hoe de koning de dag heeft doorgebracht, hoe laat hy is opge staan, wat hij bij de lunch heeft ge geten. met welke mannequin hij 's avonds gedanst heeft. Dc komst van Z. M. in Cannes verwekte een storm. Z. M. liet enkele verdiepingen van Carlton huren en dwong daar mee 67 goed betalende gasten binnen 24 u. tot verhuizen. In de speelzalen waar Z. M. een deel van de avonden en van de nachten bovendien door brengt, toont hy zich een uitstekend verliezer aldus degenen die van 'n af stand de vorst mogen aanschouwen. Een verlies van een ton in enkele uren doet Z. M. nauweiyks knipogen. Geen wonder trouwens, want zulk een zakcentje maakt dc vorst weinig armer. Indien de vorst aldus in feodale stijl zyn waardigheid meent te moe ten etaleren, indien hy dit de Juiste wyze acht zijn land te vertegenwoor digen in Europa, is daar. vooral van de zyde van hotelhouders en speel zaalexploitanten geen bezwaar tegen. Integendeel de verschijning van ko ning Faroek op 't mondaine toneel stl mufeert het touristenverkeer. Aan de andere kant kan 't Europese kranten niet kwalyk genomen worden, dat zij de keerzijde van de medaille tonen en discreet wyzen op de tegenstel ling tussen dc geëtaleerde weelde van Z. \f. cn de ontstellende armoede in Egypte zelf. waar dc duizenden fella- kin, de boeren, worden uitgezogen door de landheren, de pasha's. Als de koning in een nacht 38 millioen francs verliest is dat 38 francs per ondervoed .kind. waarvan Egypte er een millioen telt De Egyptische Senaat, hoofdzake lijk bestaande uit pasha's heeft ver leden week minzaam aangekondigd, dat Egypte bereid is dollarsteun te aanvaarden in het kader van hulp verlening aan economisch onontwik kelde gebieden. Er is nameiyk geen geld voor welvaartsprojecten langs de oevers van de Nyl om de armoede te bestrijden. Vandaar ook dat de koning zo sober leeft. Terloops zy hier aan toegevoegd, dat de duizen den Arabische vluchtelingen, die le ven ln het door Egypte van Israël afgenomen gebied rondom Gaza, voor een groot deel onderhouden wor den uit fondsen van de Ver. Naties. Het verzoek om dollarsteun is zelfs vele Amerikanen te gortig ge worden. De Cleveland Plain Dealer gaf als commentaar: ,.Wg zien niet in, waarom wy ons bezorgd moeten maken over de toestand in Egypte, indien de koning er zich zo weinig van aantrekt. Wy zien evenmin ln. dat de verdediging van de vrjjc we reld tegen het communisme versterkt wordt door de huidige tegenstellin gen tussen armoe en verkwisting in het ongelukkige land te helpen hand haven. Strijd tussen zeelieden op Schiedamse werf. Zaterdag tegen middernacht werd de portier van Wilton-Feyenoord door een van de controleurs gewaar schuwd. dat er een Noor was gevon den met een aantal messteken in de rug. Uit het onderzoek bleek, dat er op de werf Wilton-FeHenoord al enige tijd een scherpe strijd bestaat tussen Noorse en Duitse zeelieden, in ver band met het dansen met Nederland se meisjes ln enkele Schiedamse ge legenheden. Naar aanleiding hiervan was Zaterdag een week geleden een Duitser door een ploeg Noren gevolgd en bedreigd. Zaterdagavond besloten vier Duitsers om alleenkomende No ren op de werf op te wachten en af te ranselen. Het duurde nogal enige tyd. voordat de 24-jarige Aage Ohl- sen uit Oslo zich vertoonde. Een van de Duitsers gaf hem een hevige stomp in het gezicht, waarop O. de benen nam. Toen hy voor de tweede maal was achterhaald, stak een der Duit sers hem met een mes driemaal in de rug. Hierop zün allen weggevlucht, de zwaar gewonde Noor achterlatend. O. is in het gemeente-ziekenhuis te Schiedam opgenomen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. De by de aan slag betrokken Duitsers zijn gearres teerd. Drie van dc vier mijnwerkers, die verleden week vermist werden na een brand in de „Graf Bismarck-mljn". bi; Gelaenkirchen. z|Jn Zondagavond gevon den. Zy waren dood. Door instortingen kunnen reddingsploegen de vierde ver miste nog niet opsporen. De brand, waar van de oorzaak onbekend is. woedt nog steeds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5