NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN LANGDURIGE DISCUSSIES OP DE BUITENGEWONE VERGADERING EEN WIELERELFTAL EN TWAALF WEGRENNERS DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 WALCHEREN Vlissingen SPUITBALWEDSTRIJD In Vlissingen wordt Zaterdagmid dag een spuitbalwcdsfrijd gehouden. Een elftal van de Gemeentelijke Brandweer zal de strijd aanbinden met een elftal van de Schelde Brand weer. Op een terrein aan de Hogeweg wordt een terrein uitgezet met de af metingen van een normaal voetbal veld. Daarop worden eveneens twee normale doelen aangebracht, waarna de spelers, allen voorzien van een slang met straalpfip, zullen trachten de bal in het vijandelijke doel t£ spui ten. Het belooft een komische gebeur tenis te worden. TANKSCHIP VOOR INSPECTIE. Het Engelse s.s. „Kerma". dat bij de Kon. Mij. de Schelde een ketelre paratie onderging vertrok dezer da. gen naar Catania. Het Hondurese tankschip „Omiros" arriveerde Zaterdag j.L bij dezelfde maatschappij voor een inspectie. O.- en W.-Souburg MUZIKALE MARS. De muziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg, zal ter ge legenheid van haar 30-jarig bestaan, morgenavond een muzikale mars door West-Souburg maken. Om half acht vertrekt het gezelschap van de brug. Waar zijn onze schenen Abbekerk 19 rede Tanga. Alamak 18 Gibraltar n. Mars. Alcyone 20 te Melbourne. Aliotb 20 te Bahia. Alphacca 19 te Rio de Janeiro. Antoria 20 te Singapore. Arendsdijk 19 v Rio de Jan. n. Bahia. Atlas 20 te Hamburg. Axel dijk 20 te New York. Bennekom 20 te Cristobal. Beverwijk 19 v. Sagunton n. R'dam. Blijdendijk 20 te Antwerpen. Chama 20 te Curasao. Coryda p. 19 Palm. Beach n. Engel. Diemerdijk 19 v. Seattle n. Porti. Ena 20 te Kingston. Enggano p. 20 Malta n. Rotterdam. Felipes 19 te Pladju. Gouwe 19 te Bilbao. Hydra 20 te Colon. Jagersfontein 20 te Kaapstad. Kedoe 19 te Penang. Klipfontein 20 te Hamburg. Larenberg 20 te Sluiskil. Lopperaum 19 te Suez. Maasland 19 te Rio de Janeiro. Macoma 20 te Korramsjar. Oranjestad 20 te Madeira. Orestes 20 v. Trinidad n. Mobile. Orion 20 te Gibraltar. Radja p. 20 Ouessant n. Londen. - Rijndam 19 v. Southampton (uitr.). Salland 20 te St. Vincent (K.V.). Sarpedon 20 te Maracaïbo. Stad Arnhem p. 20 Kp. St. Vine. n. Amsterdam. Tabinta 19 te Port Said. Ternate 19 te Djakarta. Tiba 20 te Buenos Aires. Tjikampek 20 te Durban. Tosari 20 te Semarang. Trompenberg 19 te Brownsville. Vulcanus 19 te Amsterdam. Middelburg WEDVLUCHTEN. Zaterdag hield de postduivenhou- dersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht met jonge duiven van St. Quintin (Fr.) uit over een afstand van 186 km. De eerste tien pryzen werden als volgt eewon nen: 1 A. J. Koeyers, 2. J. Mlnneboo 3 en 5 W. Daane, 4 F. Klaayssen, 6 J. de Ridder, 7 C. Pouwer 8 en 9 Iz. Scheybeler, 10 C. Hoek. De wedvlucht met oude duiven leverde het volgende resultaat op: 1, 3 en 8 C. de Waal 2 D. Hooge.steger. 4, 7 en 10 A. v. d. Hooft, 5 F. Klaayssen, 6 W. Daane, 9 H. de Ru. ONGEWENST BEZOEK. Door verbreking van een luik en vernieling van een ruit heeft een on gewenste bezoeker kans gezien zich toegang te verschaffen tot de canti- ne op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorstweg te Middelburg. De onbekende heeft enig snoepgoed ge nuttigd en is vervolgens vertrokken met medeneming van een portemon- naie met wat geld en van een wind jack. BLOEMENPRACHT IN ZIEKENHUIS. Het bestuur van de M.V. A.V. „Middelburg" heeft de tientallen fraaie bloemstukken, welke het ter gelegenheid van het jubileum der vereniging mocht ontvangen, laten overbrengen naar het ziekenhuis, waar dit fleurige, kleurige en geurige geschenk uiteraard met dankbaar heid werd aanvaard. ZUID-BEVELAND Wolfaartsdijk GYMNASTEEKUrVOERING De gymnastiekuitvoering UDI uit Wolfaartsdijk gaf met medewerking van de muziekvereniging Advendo een uitvoering op het sportveld. Al le nummers werden verdienstelijk uitgevoerd en de toeschouwers kre gen dan ook enkele staaltjes van keurige gymnastiek te zien. Biezelinge SCHOOLREISJE De leerlingen van de Herv. Chr. school te Biezelinge maakten, onder leiding van hun onderwijzers een reis je naar Gent en Brugge. De terug reis ging over Breskens. Borssele O.K.K. HEEFT NIEUWE DIRECTEUR. Tot directeur van de muziekvereni ging „Oefening Kweekt Kunst" te ïorssele is benoemd de heer W. Harthoorn te Goes. Yerseke L. HERSENSCHUDDING OPGELOPEN. Het zoontje van de familie P. te Yerseke reed op het havenplateau met zyn autoped tegen een fietser op. De kleine werd met een hersenschud ding opgenomen en naar huis ver voerd. BEROERING IN DE V.V. GOES. Er komt geen commissie van onderzoek. Maandagavond hield de V.V. en A.V. Goes in „De Prins van Oranje" de buitengewone ledenvergadering, welke was uitgeschreven op verzoek van een aantal leden, ter bespreking van diverse kwesties, die de afgelo pen weken de Goese voetbalwereld beroerden. De voorzitter, de heer P. Mos, be gon met een beroep te doen om de vergadering waardig te doen verlo pen. Hoewel het uitschrijven van de ze vergadering reglementair niet no dig was, had men de zaak sportief opgenomen en voldaan aan het ver zoek, daarbij het zwaartepunt leggend op het financieel beleid van het be stuur. Reeds naar aanleiding van de no tulen van de jaarvergadering ontspon zich een lange, verwarde discussie. Hierna werd voorlezing gedaan van het verzoekschrift, waarin de betrok ken leden beslissing verzoeken, van het financieel beleid met instelling van een onderzoekcommissie ad hoe, de kwestie huur sportterreinen, boe tes onderafd. Zeeland K.N.V.B. en de vervanging van de secretaris op de laatste jaarvergadering. Voordat met de afwerking van deze aganda werd begonnen, legde de onlangs niet fair benoemde secreta ris, de heer M. de Kok, een verkla ring af, waarin hij o.m. mededeelde, niet het initiatief te hebben genomen tot het uitschrijven van deze verga dering. Voorts vroeg hij de reden, waarom de bestuursleden aan een niet-herbenoeming hun stem hadden gegeven, terwijl hij ook ten stelligste ontkende de K.N.V.B. in kennis te hebben gesteld van vermeende over tredingen. In den brede werd hierna het fi nancieel verslag besproken, waarbij tot in de kleinste details werd afge daald. Voornamelijk de heer J. West- strate fungeerde hier als spreekbuis van de vragenstellers. Nadat het be stuur een en ander uitvoerig had toe gelicht. werd het voorstel om een commissie ad hoe te benoemen voor een onderzoek van het financieel be leid in de voorgaande jaren met slechts 5 stemmen voor met over grote meerderheid verworpen. Inzake de huur van de sportterrei nen deelde de voorzitter mede, dat op dezelfde voet wordt voortgegaan Wat betreft de boetes, deed het be stuurslid Sinke de zaak uit de doek jes. In antwoord op de vragen inzake de bestuursverkiezing ontkende de voorzitter, dat hij persoonlijk voor de candidaatstelling van de heer Ver maas als secretaris had geijverd. De en gaf zijn mening over de redenen, waarom de bestuursleden aan zijn niet-herbenoeming hebben meege werkt. Op zijn beurt protesteerde de voorzitter hier weer tegen. Helaas ontaardde de gedachtenwisseling steeds meer in het te berde brengen van verschillende persoonlijke kwes ties waarmee intussen enkele uren verstreken. Bij de rondvraag deed de ere-voor- zitter, de heer P. Koster, tenslotte een beroep op allen om deze zaak te la ten rusten en thans te ijveren voor een goed resultaat in de competitie. De heer J. Weststrate informeerde nog naar de plannen om deel te ne men aan de Zaterdagmiddagvoetbal op initiatief van de Herv. Jeugdraad. Hij had dit in deze algemene verga dering behandeld willen zien. De voorzitter deelde mede, dat men inderdaad in principe bereid is een elftal aan de Zaterdagmiddag-compe titie te doen deelnemen. De resteren de jeugd wordt ondergebracht in ju- niorenell'tallen. Het initiatief moet volgens de voor zitter worden toegejuicht, omdat hierdoor allen in de gelegenheid wor den gesteld om te voetballen. Boven dien kunnen dan de leden uit de eigen juniorenelftallen, die princi piële bezwaren tegen voetbal op Zon dag hebben later aan de Zaterdag competitie deelnemen. Aan het slot het was inmiddels middernacht sprak de voorzitter een opwekkend woord om voortaan opbouwend te werken in het belang van de vereniging. Zonnemaire helpt zijn muziekcorps. Ruim f 3800 bijeengebracht voor nieuwe instrumenten. Zaterdag werd te Zonnemaire het batig saiao van de verloting en de op 15 en 16 Juni J.l. gehouden ba zar, overgedragen aan het Muziek corps voor de aankoop van nieuwe muziekinstrumenten. De muziekvereniging „Nut en Uit spanning". maakte in verband daar mede Zaterdagavond een rondwan deling door het dorp. Na de rond wandeling kwamen alle medewer kers (sters) bijeen in café Flohil. waar de voorzitter van het bazar- comité, de theer D. Deïst enkele me dedelingen 'deed. Het stemde tot te vredenheid dat de netto-opbrengst 3852,35 bedroeg. De penningmees ter van het comité, de heer Joh. v d. Bijl, deelde in zijn niet van hu mor gespeend verslag mede, dat hy niet minder dan ruim 2100 dubbel tjes telde. Het aantal guldens, soms fescheurd, gekreukt, vies, vuil. nieuw, eliep een groot aantal. Het netto bedrag werd aan de glunderende penningmeester overgedragen. De voorzitter der muziekvereni ging, de heer L. C. Braber. dankte het bazarcomlté voor de goede orga nisatie en de vele arbeid, die ver richt werd. Het deed hem genoegen, dat de heer L. v, Leersum, uie Dins dag zijn 75ste geboortedag hoopt te herdenken en die 60 jaar actief lid is geweest, waarvan plm. 50 jaar, penningmeester, dit moment kan meemaken. Het is bij contróle van kas en boeken wel eens gebeurd, aldus spr., dat de boeken een tekort aangaven, terwijl er toch iets in kas was. Dat kwam. omdat v. Leersum nota's uit eigen middelen betaalde. Spr. bracht verder dank aan de fam Everwyn, die eveneens veel voor de vereniging heeft opgeofferd. De heer K. W. Everwijn, directeur, dankte voor de ondervonden medewerking en sprak de hoop uit dat de leden, die de beschikking zullen krygen over de nieuwe instrumenten, bij het gebruik der instrumenten het vele werk zullen waarderen dat voor de aankoop werd verricht. Hierna dank te de voorzitter van het bazarcomi- té de milde gevers; het gemeente bestuur voor de medewerking; de heer M. P. Itienne voor het gratis gebruik van diens garage, waarin niet minder dan 300 stoelen met bij behorende tafels konden worden ge plaatst; de heer P. S. Vis voor het gebruik van zijn schuur; de heer B. Goudzwaard voor het gebruik van zijn weiland; de IJsclub voor het ge bruik van de ijstent; de heren A, Deist en W. Stouwen voor het af staan van ruimte voor fietsenber ging; de heer A. J. v. d. Giessen voor het gebruik van de school; no taris P. Heering voor de belangeloze hulp en de pers voor de geplaatste artikelen. Als bijzonderheid kan worden ge meld dat men, toen notaris Heering met niet minder dan 6 medewerkers de verlotingsavond bezocht, wel eni ge onkosten verwachtte. Het viel mee, want notaris Hee ring voelde wel voor „muziek" en verrichtte daarom zyn diensten gra tis. De secretaris van het comité, de heer I. J. v. Nieuwenhuyze, schreef niet minder dan 425 brieven en liet voorts 530 aanschrijvingen aan me dewerkers en leden van het comité uitgaan. Niet minder dan 85 perso nen werkten aan de bazar mede. Het muziekcorps „Nut en Uit spanning" werd in 1863. naar wij menen, als tweede muziekvereniging op dit eiland, opgericht. We zijn be nieuwd, nu nieuwe instrumenten ge kocht worden, of Zonnemaire al dan niet over zal gaan op „lage stem ming". Zou dit het geval zijn, dan zou het de tweede vereniging op dit eiland zijn. Zierikzee was aan de spits. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 18-8: Omiros van RotterdamVolonta van Gdynia; 19-8: Tamo van Gent; Geira van Antwerpen; Zephir van Delfzijl. Vlissingen vertrokken: 18-8: Saint Pier re naar Duinkerken: Sirius naar Osten- de: 19-8: Volonta naar Italië: Kerma naar Catania; Geira naar Aruba; 20-8- Zephir naar Ostende. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 18-8: Silja van Zee naar Gent: 19-8: S.E. Thomas van Genova; Remmert van Rot terdam; Shamrock van Boston naar Hansweert; Irene van Swansea; Prins Alexander van Montreal; Annenkerk van Hamburg; 20-8: Taria van Stanlow. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 18-8: Noordland naar Stockholm; Leo- poldskerk naar Londen; Edam naar New York: Baarn naar Amsterdam: 19-8: Glashaven naar Kopenhagen: Vrede naar Huil; Coolhaven naar Cassablanca; Tabi- an naar Amsterdam; Alnati naar Rotter- heer De Kok bestreed deze verklaring dam. Officiële publicaties SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder van Sociale Zaken der gemeente Vlissingen zal in plaats van op Woensdag 22 Augustus op Donderdag 23 Augustus a.s. spreek uur houden. Waardering m Indonesië voor Ned. militaire missie. ,JDe waardering van Indonesische zijde voor het werk van de Neder landse militaire missie in Indonesië is bepaald groot te noemen", aldus verklaarde Maandag generaal-majoor A. J. A. Pereira, hoofa van de missie tijdens een persconferentie, die op het ministerie van oorlog werd ge houden. De op 1 Januari van dit jaar in gaande nieuwe overeenkomst is voor drie jaar aangegaan met mogelijkheid tot verlenging. Op het ogenblik houdt de militaire missie zich o.a. bezig met een voortgezette opleiding voor Indonesische officieren, met de vor ming van een militaire academie en met het opstellen van een dienst reglement. De generaal toonde zich zeer tevreden over de sfeer. „Wij hebben het vertrouwen van de Indo nesische militairen weten te winnen" zo zei hij. „Men heeft mij nog nooit gezegd, dat men de missie uit Indo nesië wil zien verdwijnen' De leden van de militaire missie, bestaande uit een hoofdkantoor (200 man), een afdeling zeemacht (250 man), landmacht (500 man) en lucht macht. zijn voornamelijk werkzaam te Djakarta, Bandoeng en Soerabaja. Nieuw middel tegen malaria. Het Amerikaanse departement van defensie neemt proeven met een nieuw geneesmiddel tegen malaria, primaquine geheten, waarvan men hoopt dat het veel effectiever zal werken dan alle tot nog toe beken de middelen. Post voor Hr. Ms. „Banckert.". Op 20 Augustus vertrok Hr, Ms torpedoboot jager „Banckert" uit Sorong, Nieuw Guinea, op thuisreis naar Nederland. Het schip wordt 2 October op de rede van Den Helder verwacht. Alle correspondentie, be stemd voor opvarenden van de ..Banckert". dient als volgt te wor den -eadresseerd: rang of kwaliteit, naam. marinenummer, a/b Hr. Ms. „Banckert", Amsterdam-Schiphol- Marine. Brieven, niet zwaarder dan 10 gram, dienen te wordeü gefrankeerd met 10 cent. NAAR MILAAN EN VARESE Goede resultaten verwacht (Van onze sportmedewerker.) Elf wielrenners z(jn door dc Nederlandse Wlelren Unie aangewezen voor de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan te Milaan. Het gfln de amateurs Hyzelendoorn en Visser en de profs Van Vliet, Derksen, Schultc, Pronk en Bakker die voor rekening van de N.W.U. gaan ne de amateurs Willekca, Van Gelder en Schotman. Deze drie laatsten gaan op eigen kosten, waarbij zich mogeiyk nog een twaalfde man voor eigen rekening zal voegen, nameiyk de stayer De Best, waarvan men niet te veel verwachten mag. Dit Jaar zyn onze sterren by de bcroep8renners zoals Van Vliet, Derk sen en Schulte, die toch reeds de drie kruisjes achter de rug hadden, nog weer een jaartje ouder geworden en dc enige ..ontdekking" van de Neder- Het 1 stellend resultaat van 1950 doet d<? verwachtingen voor 1951 vanzelf min der hoog gespannen zyn by de baan- kampioenachappen. ALLES OP f.ÊN KAART. Nadat van 25 Augustus tot 28 Augustus de wereldkampioenschap pen op de befaamde Vigorelllbaan te Milaan zyn afgewerkt, komen na drie rustdagen de wegrenners aan de beurt op het parcours van Varesc. eveneens in Noord-Italië geiegen. Daar rijden op 1 September de ama teurs en op 2 September de profs. In Varese wordt Nederland verte genwoordigd door de profs Dekkers, Van Est. Faanhof. Gerrit Peters. Voortlng en Wagtmans tallen uit de Tour de France-ploeg) en de ama teurs Van Breemen Donker. Joris Piet Peters, Plantaz en Van Roon. Er is dus geen enkele renner bij. die zowel op de baan als op de weg uitkomt, zoals o.a. Bevilacqua en Ko- ZWEMMEN Nieuwe successen voor de Robben in Engeland. In een wedstryd tegen een gecom bineerde ploeg uit Essex boekten „De Robben" uit Hilversum opnieuw een fraai succes door op één na alle num mers te winnen. De voornaamste uitslagen waren 100 meter vrye slag dames: 1. Thea Thomson-Snoeks (Robben) 1 min. 12.8; 2. Annie Veldhuyzen (Rob ben) 1 min. 14.8. 100 meter schoolslag domes: L Tcunie Hom (Robben) 1 mta. 30; 2. V Harris (Essex) 1 min. 31 6. 100 meter schoolslag heren: L R. Cross (Essex) 1 min. 19; 2. Van Daatselaar (Robben) 1 min. 20.6. 100 meter rugslag dames: 1. Geer tje Wielema (Robben) 1 min. 16.2; 2. Dicky van Ekris (Robben) 1 min. 22. VOETBAL Ned. Elftalclub samengesteld De Keuze-Commissie voor het Ne derlands elftal heeft zeventien spe lers uitgenodigd om de centrale Dins dagavondtraining in het Olympisch Stadion te Amsterdam die van daag begint te volgen. Het zyn: P. C. Kraak (Stormvogels), P. Bakers (P.S.V.), H. Schyvenaar (E.D.O.), J. Odenthal (Haarlem), A. de Jong (A. DO.), A. Wiertz (D.W.S.), J. van Schijndel (S.V.V.), L. Biesbrouck (R. C.H.), P. v. Overbeek (B.V.V.), C. v. (1. Tuyn (H.D.V.S.). J J. Kuneman (H.B.S.), A. C. v. Melis" (Eindhoven), A. J. v. d. Weerd (Wageningen), A. Lenstra (Heerenveen), J. Mommen» (Willem II), J. P. Groeneveld (Haar lem), M. Terlouw (Sparta). UITSLAGEN ZOMERAVOND-VOETBAL. Rayon Middelburg: PingelaarsEMVW 50 regl.; PGZ—Combinatie 0—4; PZC—Vitrite 4—6; OlympiaDW (Z.) 5—0 regl.; Focus—VCNM 7—1; Victoria—ZFC afg. Rayon Vlissingen: SGV—SMZ 5—2; VAW—BSC 2 6 —4; PTT—VST 2—5. Een beslissingswedstrijd tussen Uiterton en SGV is noodzakelijk ge worden. VEILING MIDDELBURG. 20 Augustus, Aardappelen, aanvoer 25 ton. Eerste ling. bonken 10, id. grote 8—10, ld. Drie ling 6, id. kriel 46. Bintjes, bonken 8 —8.80 id. grote 7.60—8. Blauwe eigen heimers 710, Koopmans Blauwe 911. Fruit: Yellow Transparant 45. Perzik appel 24—42. Early Victoria 11—18. Zi geunerin 1832. Appel val en kroet 3— 13. Ananas meloen 7076. Suiker meloen 1490. Netmeloen 1952. Frankenthaler 1.10—1.62. Perzik per stuk 6—27. Kaspeer per stuk 5—6. Pruimen: Reine Victoria 3342. Wash ington 12—32. Czarpruim 10—28. Ontario 16—36. Belle de Louvain 34. Witte wijn pruim 2939. Tomaten 2637. Précose de Trévoux 1835. Noord Holl. Sulkerij 8— 12. Kriekpeer 8—10. Peer val en kroet 6—16. Groenten: Sla 213. Bloemkool A 32 -67. id. B 29—66. id. C 12—32. id. D 9—17. Stokprinces 34—63. Snijboon 20 —62. Dubbele 20—62. Pronkbonen 38. Andijvie 1233. Boskroot 512. Kroot kg. 12—15. Komkommer A 916, id. B 8—10, id. C 8—10. Augurken 4—88. Zil veruien 746. Rode kool 515. Savoye kool 12—24. Witte kool 12—17. Prei 8-22. Postelein 2835. Rabarber 813. Bospeen 17—41. VEILING KAPELLE. 20 Augustus. Bramen: 140.90—141.60. Dubbele Prin- cessebonen Ie 37—39, 2e 24.90. Codlin Keswick le 21.70—26.80, 2e 6.70, grof 8. Early Victoria 1 23.10—26.70, 2e 7.20, grof 9.60. Clapps Favorite B 55.10. id. C 46.10. ld. le 44.50, 2e 38.90. Précose de Tré voux A 44.70, B 36.5037.70, le 35.40. 2e 28.80—29.30. N. Holl. Suikerlj le 15. 2e 13. Val en kroet appels 3.10—650. Kleine veiling Washington 22—28. Czar 840. Ontario 15—55. R. Victoria 12—38. D. Boere Witte 12—44. Belle de Louvain 20-40. UtiUtie 15—35.Mons. Hahiene 1846. Rode bessen 31. BI. drui ven 128133. Frambozen 130194. Bra men 140174. Zigeunerin 2867. Keswick 5850. Victoria 5—850. Perzikappel 13— 30. Transp. 30. Clapps 1734. Pree. de Trev. 11—32. Seedling 12—51. Aardappels 7.50—9. Andijvie 10. Tomaten 23^-43. Uien 5—8. Savoye kool 8—19. Rode kool 11—14. Snijbonen 32. Prei 25. Witte kool 9. Bloemkool 846. Bospeen 22. Kroten 22. Komkommers 8—1L Krop sla 5. VEILING KRABBENDIJKE. 20 Augustus. Grote veiling: Clapps Favorite A 56.90. ld. B 5350, id. BC 44.60, id. C 42.40, id le grof 46.20. id. 2e «jn 39—3950. Pré cose C 33.30, id. le 23. id. 2e 28.10. Zi geunerin A 62. id. BC 59.10, le 54.10, 2e 31.10. Codlin Keswick le grof 23.60. le 19.30—20.10, 2e 17.40 Early Victoria le 18.10—18.60. 2e 750. Bramen 140—141.60. Kleine veiling: Dubbele Princesse bo nen 2020—2620. Washington 11—30. Czar 20—34. Ontario 15—36. Belle de Louvain 23. v. Boere Witte 1023. Clapps Favo rite 14—34. Précose de Trev. 15—30. Per zikrode zomerappel 2135. Keswick 4—9. Zigeunerin 23—40. id. verpakt 54—57. Victoria 5—8. Druiven 101. KORFBAL Competitiestanden Z.K.B. Eerste klasse: Swift I TOGO I Scampolo I S.S.S. Tjoba I Seolto VIOS BCK - 74-10 17 1 32-12 14 2 33-20 11 3 20-26 8 3 22-34 7 4 30-27 4 6 14-42 3 7 11-45 VEILING ZUID-BEVELAND. 20 Augustus. Fruit voor export: Clapps Favorite BC 42, id. I 44. Précose de Trevoux A 43, ld. B 38, ld. C 36.40. I 35.10, II 28.70. Zi geunerin A 35. BC 30. Perzikappcls A 42. BC 37, I 34, II 19—22. Early Victoria I 22-25, n 6.70. Gewone veiling: Clapps Favorite grof 24—34. Précose de Trevoux grof-fabr. 15—33. NU. Suikerpeer 6—19. Zigeunerin II en grof 1323. Perziker zomerappel grof-fabr. 8—22. Early Victoria grof-fabr 3—11. Kroetappcls 3—3.50. Pruimen: Washington 8—31. Czarprul- men 13—38. Ontario 12—41. Belle de Lou vain 9—43. Mons. Hative 18—37. Reine Victoria 26—34. Dubb. Boere witte 12—29. Kouwelijnen 6. Okkelar.en G7. Perzi ken 915. Fr anke n t hale rs 159—161. Groenten: Bloemkool 25—65. Komkom mers 814. Kropsla 811. Dubb. Prin- cessebonen 2040. Stoksnljbonen 2048. Groene kool 17—18. Rode kool 12—15. Andijvie 10—16. Tomaten 3548. Augur ken 66—90. Uien afw. 7—8. Kroten 5—8. Aardappelen 7—9. VISMIJN VEERE. 20 Augustus. Export garnalen, aanvoer 2119 kg.. 115 —157; Schar, aanvoer 435 kg., 3357; Bot, aanvoer 791 kg., 3058: Middel tong, aanvoer 250 kg., 96195; Rog, aanvoer 245 kg., 16—27; Visiever. aanvoer 3.5 kg., 140; Tarbot, aanvoer 3 kg„ 66, Tweede klasse: Olympia I 9 6 3 30-10 15 Swift II 9 6 2 1 44-18 14 Eendracht 10 5 3 2 22-19 13 Zeelandia 8 5 2 1 28-14 12 Volharding 7 12 4 19-25 4 TOGO II 8 1—7 16-31 2 Stormvogels I 8 2 z8-37 2 Madjoe 5 1—4 10-23 2 Madjoe 4 punten in mindering w. n.o. Derde klasse De Poel 11 8 2 1 71-15 18 V.O.P.O. 6 6 44- 6 12 DIOS 8 5 12 36-21 11 Scampolo II 6 3—3 29-18 6 ODS 9 2—7 18-43 4 ELTO 7 115 12-21 3 Scampolo 3 7 7 6-92 Derde klasse B: Vitesse 7 6 1 39- 6 13 T.O.P. 6 4 11 20-11 9 Swift 3 7 4—3 29-15 8 Olympia II 7 2—5 9-28 4 VKV 5 2—3 9-19 4 Tjoba II 8 1—7 11-38 2 V.K.V. 2 punten in mindering wjlo. Derde klasse C: Swift 4 9 8—1 48-16 16 SVG 7 6 1 31-12 13 Atlas 11 5 15 45-28 11 Fortuna 9 5 13 30-25 11 AKC 10 4 15 24-44 9 KVL 10 3 16 24-38 7 Swift 5 9 2 16 30-36 5 Stormv. II 9 1—8 10-43 2 Adspiranten A: De Poel 10 7 12 46-10 15 Zeelandia 7 7 28- 6 14 Swift A 5 4 1 27- 6 9 VOPO 7 4—3 21-11 8 Tjoba 8 2—6 7-27 4 Scampolo 8 1—7 7-25 2 SSS 9 1—8 7-58 2 Adspiranten B: Swift B 6 6 28-4 12 VKV 5 3 2 14- 7 G Madjoe 6 12 3 8-23 5 Souburg 3 111 5- 6 3 Swift C 6 6 8-23 VKV en Souburg 2 punten in minde- ring w.n.o. biet zullen doen, nu er vier rustdagen liggen tussen de achtervolgingsfinale (Dinsdag) en de wegwedstrijd (Zon dag). ELK JAAR EEN TITEL. Wat zullen onze elf In Milaan en onze twaalf in Varese bereiken? Tot vorig jaar ging Nederland telkens met een of meer wereldtitels naar huis. In 1936 door Van Vliet (nog amateur), in 1937 door v. d. Vijver, in 1938 door Van Vliet en v. <1. VQver, in 1939 door Derksen en na de oor logonderbreking in 1946 door Peters en Derksen, in 1947 door Middelkamp, in 1948 door Van Vliet en Schuile en in 1949 door Faanhof. Een indruk wekkende ereiyst! In Milaan waar op Zaterdag 25 Augustus begonnen wordt, vinden dc beide sprintfinales op 26 Augustus S laats, waarna op 27 en 28 Augustus e drie andere finales (amateurs en profs in dc achtervolging en stayers) volgen. Bij de profs zUn momenteel Harris, Van Vliet en Derksen het best in vorm en het is best mogelijk, dat deze drie de finale bereiken, welke in één rit met drie renners verwerkt wordt met alle mogeiyke kans op combine. Harris, reeds tweemaal wereldkam pioen is favoriet, mede omdat Van Vliet 'altyd aan ..kampioenszenuwen" sukkelt. Hyzelendoorn is onze enige ama teursprinter van betekenis, maar niet goed en vooral niet slim genoeg voor een titel. Onze beste amateur is de achter volger Visser, die op de zware baan van het Amsterdamse stadion dc prachtige tijd van 5 min, 14 1/5 sec. boekte doch de Italianen komen met renners, die nog mooiere tijden maak ten. zij het dan ook op lichtere banen in gunstiger klimaat. Hoe zakelijk Schulte ook is aange legd. zyn grote eerzucht bracht hem ertoe om na zyn zege op Van Est toch de Nederlandse kleuren te gaan verdedigen. Door zHn enorme wils kracht won hy in 1948 de achtcrvol- gingstitel tegen Coppi. nu krijgt hy naast Matteoli (Frankryk) en Bevi lacqua (Italië) vooral de Tour dc France-winnaar Koblet (Zwitserland) als concurrent ln dit vreemde num mer, dat zó zwaar is dat men het eiger.lyk alleen op de wereldkam pioenschappen laat verryden. Van Est doet niet mee en Derksen zal op dit nummer debuteren, als het zyn sprinterskansen niet benadeelt. Absoluut de sterkste stayer van dc tegenwoordige tyd is de Fransman Lesneur uit Nice, maar Pronk be hoort tot de drie of vier. die na hem komen, zodat de Heilo-er een Kans kry^t, als Lesneur een slechte dag Ook bij onze tweemaal zes wegren ners kan men geen favoriet noemen, doch wel behoren verschillende van hen tot de kanshebbers. Dc sprinters Peters en Faanhof maken een kansje als het peloton byeenblHft. Van Est (zonder sprint) moet het hebben van een ontsnapping. Resumerend mogen we aannemen, dat onze renners in Milaan en Varese goede resultaten zullen bereiken zon der dat we er direct een wereldkam pioenstitel uit zien komen. WIELRENNEN Derksen sloeg Van Vliet in de sprint. Kleefstra snelste amateur. Voor ongeveer 8000 toeschouwers werden Maandagavond in het Olym pisch Stadion te Amsterdam inter nationale wielerwedstryden gehouden. Een wedstrijd voof amateurs over 30 km. werd gewonnen door de Am sterdammer Kleefstra. De 8printwedstryd tussen Van Vliet en Derksen werd door de laat ste gewonnen. In de eerste rit schoot Van Vliet voor de Marathon-tribune onder Derksen door en was onbe reikbaar voor de Amsterdammer. De tweede rit werd door Derksen gewonnen en in de beslissende rit won Derksen weer met enkele cen timeters. Voor de variatie was een wedstrijd ingelast tussen Jan Hyzelendoorn en een tandem gevormd door Van Gel der en Wierstra. De eerste rit was met ruim verschil voor de tandem, maar de twee volgende ritten lever den een overwinning op voor Hyze lendoorn. De stayer Bakker had de Neder landse kampioen Pronk uitgedaagd voor een omnium. De tydrace over 988 meter leverde een overwinning op voor Bakker, maar by de achter volging over 20 ronden won Pronk. Na de pauze reden de Nederlander Van der Kamp en de Australiër Patterson een achtervolging over 5 km., die door Patterson met 55 me ter voorsprong werd gewonnen. Het laatste nummer van het pro gramma. het derde onderdeel, van de omnium voor stayers, een rit over 25 km. tussen Pronk en Bakker werd een duideiyke zege voor Pronk in 20.26,6. SCHAKEN. Vinken-Barendregt remise. In de 7e ronde van de voorwed- stryd om het schaakkamoioenschap van Nederland speelden de leiders Barendregt en Vinken remise. De stand In de kopgroep ls nu: 1. Vinken 6 pnt.; 2. Barendregt 5 pnt.; 3. en 4. Van Steenis en Bunt, ieder 3% pnt. en twee afgebroken partyen; 5. Bouwmeester 3*6 pnt. en 1 afgebroken party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3