Communistenraid op Sumatra -SPOIL Sport en wedstrijden JIMMY BROWN, sportheld no.l In Uw MussoBjdM.Jjvü^ alléén I Vereffende schuld i Zeeuwen namen deel aan wedstrijd te Brussel. 4 PROVIN CI ALE ZEEUW SE COURANT MAANDAG 20 AUGUSTUS 1951 Advertentie racamie dit pay, Slijkhuis in fel duel met Harting. De landenathletiekwcdstryd Ne derlandBelgië juniores, die Zondag te Tilburg werd gehouden. Is gewon nen door Nederland, dat 163 punten behaalde tegen België 143. Tijdens deze wedstrijd werd het invitatie nummer 3000 m. na een fel duel ge wonnen door Wlm Slijkhuis (Trekvo gels) Sn de tijd van 8 min. 34.2 sec., op S meter gevolgd door Hans Harting (A.A.C.) wiens tyd 8 min. 38 sec. be droeg. ER BROEIDE ALLANG IETS Zuiveringsactie bracht opluchting (Van onze correspondent.) MED.W, Augustus. Toen de bewoners van Mcdan het centrum van liet rijke cultuurgebied der Oostkust van Sumatra Zaterdagmorgen 11 Augustus in do koele vroegte van zes uur hun kopjes zwarte koffie begon nen te drinken, begrepen ze vrijwel onmiddellijk dat er iets bijzonders aan de hand was. Men staak vroeg op in Indonesië. Als de eerste gulden zon nestralen de palmkruinen komen versieren, pleegt er al een druk beweeg van marktgangers en auto's en fietsers te zijn. Maar ditmaal bleef het doodstil op straat. Hier en daar stond een plukje Indonesiërs schichtig achter een heg. Elders zag men een bus of een personenauto, zo maar ver loren aan de kant van de weg staan. Men kon het ijle geluid van de vogels horen. Verder was er alleen het doffe stappen van zwaarbewapende dub- Ix'lpnsten der Mobiele Brigade, die de wegen hadden afgezet. In de verte bromde langzaam een patrouille van overvalwagens en tanks voorbij. o.a. verantwoordelijk moeten worden gesteld voor de vele stakingen in dc tabakscultures, heeft men ook enige figuren uit rechts-extreme kringen aangehouden, zogenaamde „feoda- len". Er is dus naar rechts en naar links geslagen. Maar het hardst en het grondigst naar links. OPLUCHTING Toen alles over was, slaakte de Oostkust een zucht van opluchting: men had het gevoel bevrijd te zijn van een stille, donkere dreiging, die de sfeer reeds lang onbehaaglijk maakte, de dreiging van de onder grondse actie, van systematische on dermijning, die het land gaandeweg meer achteruit deden gaan. Want tot dusver uitte de actie der onrustwek kende elementen zich voornamelijk, althans in Deli, op economisch ter rein, met als gevolg, dat voortduren de stakingen en sabotage de positie der cultuurmaatschappijen uiterst moeilijk maakten en de hartader van Indonesië's export vrijwel verstikten. Behalve een gevoel van opluchting heerst er in Nederlandse kringen ook een gevoel van bewondering voor de zeer efficiënte, prompte manier, waarop deze „swéep" over zulk een enorm gebied als de Oostkust van Sumatra, door leger en politie werd uitgevoerd, waarbij het opviel, dat er niet alleen zeer snel en intelligent werd opgetreden, waar het nodig was, maar tevens zeer correct en ge disciplineerd. Deze actie heeft bij alle „law abiding citizens" van dit land het vertrouwen aanzienlijk versterkt. Er was dus wat aan de hand. Maar wat viel moeilijk te raden. En toch is niemand erg verbaasd geweest. Want er broeide al zo lang „iets". Iedereen wist, dat de politieke span ningen in dit land zich dagelijks meer toespitsten. Dat er ernstige contro versen in de regering waren- Dat de extreem-linkse elementen, waar ze maar konden, in troebel water visten. En dat men ook aan de uiterst-rech- ter-vleugel de ontwikkeling der si tuatie met lede ogen volgde. De com munistische aanval op Tandjong Priok was als een klein vlammetje uit een al lang broeiende hooiberg geweest. Een kind kon begrijpen, dat de dreigende brand met het neerslaan van die nachtelijke rel niet voorko men kon worden. Medan en naar later bleek de gehele Oostkust was dus niet verwonderd, maar is omtrent de eigenlijke betekenis van deze militaire maatregelen wel een gehele dag in het duister gebleven. Iedereen moest binnenblijven op ge vaar te worden neergeschoten. De telefoon antwoordde niet meer. De radio vertelde, dat het „een oefening" gold, wat niemand geloofde. De enigen, die zich op straat mochten bewegen, waren doktoren, maar die wisten verder ook van niets. DE NEDERLANDERS. De schrijver va!n deze brief is er niettemin met een collega die och tend per auto op uitgetrokken, gewa pend met een perskaart van het mi nisterie van Voorlichting, en die perskaart bleek een „Sesam open u" te zijn, ondanks de meest sombere en angstige voorspellingen van huisge noten. De Nederlandse persvertegen woordigers mochten zich overal vrij bewegen en werden met grote voor komendheid behandeld. Het was dus alras duidelijk dat het niet „tegen de Nederlanders" ging, zoals enkele angstige zielen hadden verondersteld. Het ging zoals u uit de berichten inmiddels al zult weten tegen alle „orde-verstorende elementen"; voor het allergrootste deel Indonesiërs en Chinezen, en voornamelijk lieden van communistische gezindheid. Men heeft er honderden opgepakt. In to taal vermoedelijk .een duizend over de gehele Oostkust en thans in en kele kampen geconcentreerd, waar men vrijwel onmiddellyk met een on derzoek en een schifting is aangevan gen. OPRUIMING. Bestond er aanleiding tot zulk een „keberesian" (zuiveringsactie) Het antwoord ligt in de opmerking van een eenvoudige Indonesische typo graaf uit de nachtploeg van-een och tend-editie, die achter een heg lag te dutten, omdat hij door de militaire afzetting zijn kampong niet bereiken kon. „Wat denk jij er van. Amat?" „Ik denk meneer, dat het een CTOte opruimijig is en dat we nu eindelijk vrede krijgen". En lift legde zich rus tig op één oor en ging de gras sprietjes tellen. Wat hij zei, werd later in andere tonen officieus en of ficieel bevestigd. Men wist, dat er, zoals overal elders in Indonesië, ook op Sumatra's Oostkust „hooibroei" was. Er wordt gezegd,- dat de com munisten van plan waren over een maand een revolte in Deli te begin nen, waarbij o.a. alle bruggen rond Medan opgeblazen zouden worden. En men wist ook, dat hier de laat ste tyd heel wat Chinese communis tische instructeurs uit Malakka ge ïnfiltreerd waren, waarvan thans het grootste deel is opgepakt. Hoewel er voornamelijk leiders van de Partai Kommunis Indonesia gearresteerd zyn, en van de linkse vakbonden, die SCHAKEN. O.M HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De stand na de zesde ronde bij de voorwedstrijden om het kampioen schap van Nederland is als volgt: 1. Vinken 5^2 pnt.; 2. Barendregt 4}£ pnt.; 3. Van Steenis en Bunt 3Vi pnt. plus een afgebr. partij5. Orbaan 3 pnt.; 6. Bouwmeester 2 pnt. plus 2 afgebr. partijen; 7. Stumpers 2 pnt. plus 1 afgebr. partij; 8. Op 't Einde en Seewald 2 pnt.; 10. Karper 1& pnt. plus een afgebr. partij; 11. Van Oos- terwijk Bruin 1% pnt.; 12. Van Donk 1 pnt. plus 2 afgebr. parjjten. >N 7 KORT Het Amsterdamse Sagitta (de club van Fanny BlankersKoen), dat sedert 1939 houdster is van de Prinses Juliana- beker, de trophee voor het clubkam pioenschap van Nederland voor dames, kwam tijdens wedstrijden te Den Haag. ook voor 1951 in het bezit van de fraaie prijs, met ruim 11 punten verschil op Olympia 1948. De motorrenner Geoffrey Duke, we reldkampioen 1951 in de 350 cc-klasse, heeft tijdens wedstrijden te Belfast ook de titel behaald in de 500 cc-klasse. VOETBAL Goes verloor met 24 van Wilhelmlna uit Den Bosch. Zaterdagavond speelde Goes een vriendschappelijke wedstrijd tegen de 2e klasser Wilhelmina uit 's-Herto- genbosch. De gasten, die technisch en tac tisch beter waren, behaalden een verdiende overwinning. Bij Goes ont brak nogal wat verband in de ploeg. De gebroeders Luyks bleven beneden hun kunnen, terwijl ook doelman Vos zijn dag niet had. P. Wijs en Peeman waren niet van de party. In de eerste helft lanceerde Goes de meeste aanvallen, maar J. Luyks en Mos lieten verschillende kansen ongebruikt. H. Wijs kopte na 11 min. in eigen doel. Nog voor het ver strijken van de eerste helft liet Mees Vos voor de tweede maal vissen (0—2). Na de rust verhoogde Mees weer de score, toen Vos een hoge bal trachtte te onderscheppen, maar deze losliet (03). Enige tyd later faal de de Goese doelman opnieuw, toen Boelen een kopbal inzond, die over de vallende Vos heen in het doel belandde (04). Het handjevol publiek kreeg ten slotte toch nog iets te zien van hun favorieten. J. Luyks en v. d. Sluis reduceerden de achterstand tot 24, waarmee het einde kwam. Noormannen E.M.M. 0 4. De eerste oefenwedstrijd van EMM werd een gemakkelijke zege op Noormannen. Met de rust was de stand 02, ondanks flinke tegen stand van Noormannen. Na de rust werd het een vrij eenzijdige wed strijd. Toch wist EMM nog maar twee doelpunten te maken, waar door de eindstand op 04 kwam te staan. EMM II verloor van de Noorman nen-reserve met 52. door Barbara Cartland Burgerlijke Stand. TERNEUZEN. Bevallen: L. Vermeulen—Soeters, z.; S. Laurens—Wisse, z.; A. C. Verschuure —Kanaar. d.; E. R. Goet'nalsSmolenaers, z.; I. J. E. de MeijerMisseghers, z.: C. HersmisWesterweel, d.; H. E. de Vis servan Hoeve, z. Ondertrouwd: M. Baerveldt. 25 J. en M. W. Vogelaar. 23 j.; J. J. Leeuw. 24 j. en M. W. de Reus. 21 j.; M. A. Kolijn, 23 j. en T. M. Verhelst, 20 j. Getrouwd: J. Domenie, 23 j. en L. W. Kolijn. 21 j. Overleden: J. Dieleman, 71 j., wed. van C. Dixhoorn; A. de Pulter, 73 j., wed.n. van- J. den Hamer. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: A. C. Werkman—van Uffelen, d.; F. W. van den HoovenKapteijns, z.: J. KoddeKoene. z. Ondertrouwd: M. Prins. 39 j. en J. T. Contant. 36 j.: J. J. van der Mast, 24 j. en L. M. Smits. 27 j. Getrouwd: G. van Burgh, 24 j, en W. Werkman. 19 j.; J. M. Kakebeeke. 23 j. en S. J. Bruijnooge, 22 j. Overleden: C. de Voogd, echtg. van P. Dingemanse, 76 j. 31 „Dat geld van jou, kind", sprak ze eensklaps, „die tachtigduizend pond... Ben je er zeker van, dat voor je hu welijk er niets van kunt krygen? Je zult toch geld nodig hebben voor voor je uitzet en andere onkosten". „Ik vrees, mevrouw, dat elke mo gelijkheid om voor mijn huwelijk iets van het geld in handen te krijgen, is uitgesloten", verklaarde Serena. Ze vond het vreemd, dat de mar kiezin, beladen met juwelen ter waar de van duizenden ponden, zoveel be lang stelde in een „niet zo'n groot vermogen", gely'k zij 't zelf had ge noemd. „Dan moeten we wachten", zeide zy. „Ik dacht natuurlijk alleen aan je eigen belang, 't Is moeilijk zonder geld te leven, dat heb je misschien al gemerkt". „Inderdaad", gaf Serena glim lachend toe, maar ze vroeg zich af, of haar vroegere financiële moeilijk heden wel zouden worden begrepen door iemand als de markiezin, die in een groot huis woonde en naar 't scheen, onbegrensd geld kon uitge ven voor alle daarbij passende weelde en gemak. Na weer een ietwat onbehaaglijke pauze hernam de markiezin: „Nu ga ik weg, opdat je je kunt kleden voor het diner. We komen samen in de zilveren salon. Als je naar beneden gaat, "zul je bovenaan de grote trap, een lakei vinden om je de weg te wij zen". „Dank u, mevrouw". Serena maakte een buiging en de markiezin liep naar de deur. Een ogenblik bleef ze daar staan, omlijst door de donkere panelen en 7.0 ge zien leverde haar mooi gelaat, be kroond door het schitterend kastanje bruine haar, een prachtig schouwspel op. En tochtoch was er iets an ders; iets afstotends, iets. ,dat Torqo sinds ze was binnengekomen, diep in zijn keel had doen grommen. Nü hoorde ze hem. „Denk er om, honden slapen in hon denhokken", sprak ze en verdween. Met een lichte huivering wendde Serena zich weer naar het haardvuur. Bij het binnentreden van Eudora schrok ze, alsof ze half-en-half vrees de, dat de markiezin was teruggeko men. „O, ben jij het, Eudora I" riep ze op gelucht. „Ja, ik ben het maar", antwoordde Eudora. Zonder er naar te vragen wist Se rena wat Eudora voelde en toch maakte het mismaakte vrouwtje geen enkele opmerking. Serena kleedde zich zwijgend in een eenvoudig ne- teldóeks japonnetje, alles wat ze be zat. Toen ze klaar was en Eudora haar kapsel in orde had gemaakt, keek ze lachend in de spiegel. „Een meisje van buiten!" riep ze uit. „Maar wat komt het erop aan? Nie mand zal naar me kijken als ze de markiezin in al haar pracht zien". „U moet voor haar oppassen!" waar schuwde Eudora. „Ze kan me geen kwaad doen", meende Serena. „Ik ben bang voor haar en jij ook. Eudora, maar kwaad kan ze ons feitelijk niet doen. Ze vindt het erg dat we hier zijn, dat is duidelijk, maar waarom zouden we ons daarover beklagen, terwijl we zelf ook liever thuis zouden wezen?" „Ze is gevaarlijk", fluistere Eudo ra. „Hoe kan ze dat zijn?" vroeg Se rena, meer tot zichzelf dan tot Eudo ra sprekend. „Blijkbaar zou ze graag mijn geld in de wacht slepen en dan van mij af zyn. Misschien denkt de markies er precies zo over. Welnu, we weten, dat dit onmogelijk is; het kan eenvoudig niet. Of ze moeten mij en het geld loslaten, öf ze dienen ons allebei te aanvaarden. O, Eudora, als mijn grootvader eens, toen hij me die erfenis naliet, had geweten, welk een molensteen hij me om de hals had gebonden!" „U is nog niet getrouwd", bracht Eudora in 't midden. „Neen en ik zal ook wel niet trou wen a!s de markiezin er wat aan kan doen", veronderstelde Serena. „Ik geloof, dat ze toch maar het liefst van mij en mijn tachtigduizend pond af wil zijn". „Vertrouw niemand in dit huis", vermaande Eudora haar meesteres. „Behalve jou dan toch, Eudora", glimlachte Serena, „en Torqo. Wil je alsjeblieft een goede slaapplaats voor hem zoeken en voor zijn eten en drin ken zorgen? En breng hem morgen ochtend dadelijk bij me. Ik zou me veel gelukkiger voelen als hij bij mij in de kamer kon slapen". „Ik ook, maar ik ben in de kamer hiernaast. Ze wilde me in de hanebal- ken stoppen, maar ik heb gezegd, dat als ik niet in uw buurt kon slapen ik het wel op de grond zou doen". „O, Eudora, je bent zulk een troost voor me", riep Serena uit, terwijl ze haar sterke jonge armen om de oude getrouwe heensloeg en haar lieve ge zichtje tegen het gerimpelde en ver weerde gelaat drukte. „Lieve, lieve Eudora!" „Ik ben bang, ik ben bang", zei Eudora op hese toon. „Neen, neen, dat ben je niet. Alles is in orde. Ik beloof je dat alles in orde komt", trachtte Serena haar ge rust te stellen. „We zijn bij elkaar en ons kan niets van belang overko mennu niet". Eudora zweeg en Serena maakte zich. na haar goedenacht te hebben gekust, gereed om naar beneden te gaan. Bij de deur wendde ze zich nog even om. Eudora stond bij de toiletta fel. Haar rug was naar Serana ge keerd. maar deze zag in de spiegel hoe het oude gelaat totaal verwrongen was van nameloze angst. (Wordt vervolgd.) Haarlem legde beslag op de Zilveren Molen. Zondag heeft de voetbal In ver-. schillende tournooien gerold. Te Haarlem werd het jaarlijkse tournooi om de Zilveren Molen ge speeld. De uitslagen waren: RCH—RFC 2—0; Haarlein—EDO 3—1. Verliezersronde: EDORFC 22 (RFC wint door strafschoppen). Winnaarsronde: HaarlemRCH 0 0 (Haarlem wint door strafschop pen). In Amsterdam organiseerde V.V.A. Zondag het tournooi om de Jan van Eck-belter. De uitslagen luidden: BaarnSpartaan 01; WAVUC 2—1. Verliezcrsronde: BaarnVUC 51. Winnaarsronde WASpartaan 4-2. Op de terreinen van AFC te Am sterdam begonnen Zondag de wed strijden voor het jaarlijks Arol-tour- nooi. De uitslagen waren Zeeburgia—VSV 2—3; AFC—Ajax 0—3; HBS—HFC 4—1; Blauw Wit— Theole 3L Matig voetbal bij Robur- Meto (5-3). Robur had Zondag de 3e klasser Meto uit Hoogerheide uitgenodigd voor een vriendschappelijke wedstryd. Op hoog peil stond de ontmoeting niet. Vooral de gasten lieten zich niet van hun beste zijde zien, alleen L. Verrezen en Hertogs uitgezonderd. Bij Robur leed de voorhoede aan on- productiviteit en de vijf doelpunten waren helemaal geen buitengewone prestatie. Nadat de doelman der gas ten een goed schot van Victor Hop. mans had gestopt, brak Gunst na 11 min. door en gaf Robur de leiding (10). L. Verrezen bracht de par tijen op gelijke voet. Een licht over wicht van Robur resulteerde niet in een doelpunt. Wel schoot Gunst een maal tegen de paal. Omdat de doelman der thuisclub zijn dag niet bepaald had. kon L. Verrezen nog voor het verstrijken van de eerste helft zijn club een voor sprong bezorgen (12). Spoedig na de hervatting bracht G. Hopmans uit een voorzet van Bordui met een kop bal de partijen op gelijke voet (22). V. Hopmans bracht toen de stand op 32 en G. Hopmans kon een voorzet van Foudraïne eveneens benutten, 42. Robur behield het initiatief en toen Bordui. een goede bal voor doel plaatste, zorgde V. Hopmans voor de rest (52). L. Verrezen bracht de eindstand tenslotte op 5—3. RBC WINT ZILVEREN KRAB. In Bergen op Zoom werden Zon dag de wedstrijden om de Zilveren Krab gehouden. De uitslagen luiden: XerxesSarto 11 (Xerxes wint met str. sch.); RBC—MOC '39 5— 0; Verliezersrcnde: MOC ?39Sarto 43; Finale: XerxesRBC 04. ZWEMMEN „Eendracht" toonde zich de sterkste. De Thoolse zwemvereniging „Een dracht" organiseerde Zaterdag in het Tlioolse zwembad „Bona Fide" zwem wedstrijden, waaraan ook werd deel genomen door de zwemvereniging Het Goese Sas" uit Goes. De burgemeester van Tholen, mr. A. J. v. d. Hoeven loste het start schot voor de wedstrijden, waarin bleek, dat de Tholenaren op verschil lende nummers de meerdere waren van de Goesenaren. De lauwerkrans, een geschenk van een Thoolse inwoner, werd dan ook gewonnen door „Eendracht". Onder de junioren vielen enkele veelbelovende krachten op: Kees Coo- mans (13 jaar), Siem Bout (11 jaar) en Leen Jumelet (9 jaar). De Goese heren wonnen het echter van hun Thoolse gastheren. Vooral de neren J. Valk, H. Bleuzé en H. Valk toonden zich geoefende wedstrijdzwemmers. De uitslagen waren: Dames 16 jaar tn ouder; 90 m. schoolslag: 1. P. v. Zanten (Eendr.); 2. J. v. Zanten (Eendr.)45 m. school slag: 1. P. v. Zanten (Eendr.); 2. J. v. Zanten (Eendr.). Heren 16 jaar en ouder: 180 m. vrije slag: 1. H. Bleuzé (Goese Sas) 46. Aan alles komt een einde, zodat Symen Sab bel eindelijk opstond van de tak van de klauter- boom om zyn tocht langs de hokken voort te zet ten. Hy moest de zangvogels nog zaad geven en de giraffen een nieuwe portie verse spinazie voor zetten. „Kom kinderen", zei hy welgemoed, „Sy men moet eens een straatje verder. Hij zit z'n tijd hier maar te verkletsen. Als oom Jimmy het zou merken, zou er wat voor hem zwaaien". „Niets hoor", zei Trien op een trouwhartige toon. „Sij- men kan bij de baas best een potje breken. Gis teren nog hoorden wy hem zeggen, dat hij zo vre selijk tevreden was over uw werk. 't Is de beste oppasser, die wij in jaren hebben gehad", zei hij. „Is het waar?" vroeg Sijmen een beetje ongelo vig, maar zijn neus krulde toch van plezier. Hij wandelde het hok uit, trok de getraliede deur achter zich dicht en begon naar de sleutel te zoe ken om deze af te sluiten. „Daar begrijp ik geen snars van", hoorden Trien en Toos hem mompe len. „Ik ben er met die sleutel-ingekomen en nu is hy plotseling verdwenen. Ik mag een staart krijgen als ik daar iets van begrijp". „Is er iets, meneer Sijmen?" vroeg Trien op argeloze toon. 3.29.8; 2. A. v. Splinter (Eendr.) 3.30. 90 m. schoolslag: 1. J. Valk (Goese Sas) 1.22; 2. H. Valk (Goese Sas) 1.23. 45 m. schoolslag: 1. J. Valk (Goese Sas) 0.32; 2. A. v. Splinter (Eendr.) 0.39.8. 45 m. rugslag: 1. A. v. Splinter (Eendr.) 1.02; 2. J. de Kort (Eendr.) 1.02.5. Meisjes 1416 jaar: 45 m. school slag: 1. F. Contant (Eendr.) 0.57; 2. K. Haasdonk (Goese Sas) 0.59.5. Meisjes 12 en 13 jaar: 45 m. school slag: 1. R. Engelvaart (Eendr.) 1.02; 2. N. Labeur (Eendr.) 1.06. 45 m. rugslag: 1. R. Engelvaart (Eendr.) 1.20; 2. N. Labeur (Eendr.) 1.25.5. Meisjes 1012 jaar: 90 m. school slag: 1. I. Berrevoets (Eendr.) 1.22; 2. C. Labeur (Eendr.) 1.44. 45 m. schoolslag: 1. I. Berrevoets (Eendr.) 0.55; 2. N. v. Gorsel (Eendr.) 1.02. Jongens 1416 jaar: 90 m. vrije slag: 1. H. Bleuzé (Goese Sas) 1.40; fac. Matthijse (Eendr.) 1.47. 45 m. schoolslag: 1. H. Bleuzé (Goese Sas) 0.43; 2. Jac. Matthijsse (Eendr.) 0.45. Jongens 1214 jaar: 90 m. school slag: 1. K. Coomans (Eendr.) 1.49; 2. C. Bakker (Eendr.) 1.47. 45 m. rugslag: 1. K. Coomans (Eendr.) 0.41.5. 2. C. Bakker (Eendr.) 0.46.5. 45 m. rugslag: 1. K. Coomans (Een dr.) 1.02; 2. Chr. Zachariasse (Een dr.) 1.05. Jongens 1012 jaar: 90 m. school slag: 1. S. Bout (Eendr.) 2.15; 2. H. Bal (Eendr.) 2.32. 45 m. schoolslag: 1. H. v. d. Peyl (Eendr.) 0.54; 2. S. Bout (Eendr.) 0.58. 45 m. rugslag: 1. S. Bout (Eendr.) 1.16.5; 2. H. Bal (Eendr.) 1.41.4. ATHLETIfcK Mooie successen yoor Rootsaert en Booy. Zondag nam de V.S.V. Marathon deel aan een internationale atletiek ontmoeting te Brussel. Behalve Ma rathon kwamen hier ploegen uit van de Royal White Star A.V. uit Brus sel, de U.S. Tourcoing en de A.V. Tempo uit Bussum. Marathon had, in verband met vacantie van enkele van haar leden, versterking gekre gen van enige andere Zeeuwse ath- leten, o.w. Rootsaert, Booy en Man dors. Nadat men zich eerst aan een feest maal had verenigd, begonnen om streeks drie uur de wedstrijden, die helaas door motregen werden gehan dicapt. Desondanks werd het pro gramma vlot afgewerkt. De beste prestaties der Zeeuwen werden geleverd op de 1500 en de 800 meter. Op eerstgenoemd nummer wist Rootsaert, die zich bijna voort durend in tweede of derde positie had bevonden, op de laatste honderd meter nog een voorsprong te nemen met tien meter voor zijn concurren ten en als eerste over de eindstreep te gaan. Op de 800 meter liet Booy zich aanvankelijk wel even insluiten, maar 't duurde maar heel kort. In de laat ste honderd meter wist hij ook hier een Zeeuwse overwinning te bevech ten. Dobbelaere slaagde er op de 3000 meter aanvankelijk wel in de Belgi sche kampioen Van Laere bij te hou den, maar na enige ronden ging deze er toch van door. Dobbelaere moest tenslotte met de derde plaats genoe gen nemen. In het eindklassement bezetten de Zeeuwen met 76 punten de laatste plaats. White Star en Tourcoing be haalden ieder 127 punten, met resp. 4 en 3 overwinningen. Tempo uit Eussum 110 punten. DE UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter: 1. Cappoen (Brussel) 11,2 sec.; 2,-Buys (Bussum); 3. Van Daele (Brussel). De Moor en Hel. mich van Marathon werden hier resp. 5de en 7de. 400 meter: 1. Buys (Brussel) 52,9 sec.; 2. Geernaert (Tourcoing); 3. Liagre (Tourcoing)Helmich en De Joode werden 7de en 8ste. 800 meter: 1. Booy (Vlissingen) 2 min. 3,1 sec.; 2. Schepens (Tour coing); 3. Wartelle (Tourcoing). Fliers (Vlissingen) werd 8ste. 1500 meter: 1. Rootsaert (Vlissin gen) 4 min. 10,2 sec.; 2. Wartelle (Tourcoing); 3. Van den Bossche (Tourcoing); Fliers werd 8ste. 3000 meter; 1. Van Laere (Brussel) 9 min. 12,2 sec.; 2. Adli (Tourcoing) 3. Dobbelaere (Vlissingen) 9 min. 34.6 sec. Hoogspringen: 1. Basse (Brussel) 1,65 m.; 2. Frippiat (Brussel); 3. Van Leeuwen (Bussum); De Joode en Helmich werden resp. 6de en 8ste. Verspringen: 1. Hendricks (Bus sum) 5,85 m.; 2. De Moor (Vlissin gen) 5,51 m.; Basse (Brussel); Ko lijn (Vlissingen) werd zesde met een sprong van 4,99 m. Speerwerpen; 1. Verhoest (Tour coing) 44,10 m.; 2. Herremans (Brus sel) 42,15 m.; 3. Spuy (Vlissingen) werd zevende met een worp van 26,48 meter. Discuswerpen: 1. Verheyen (Tour coing) 40,68 m.; 2. Van Hoolandt (Brussel), 3 Hilhorst (Bussum), Spuy resp. 6de en 8ste met 28.30 m en 26 en Kolijn (beiden Vlissingen) werden meter. Kogelstoten: 1. Verleyen (Tour coing) 12.04 m.; 2. Van Hollandt (Brussel); 3. Hilhorst (Bussum); Spuy en Kolijn werden 4de en 8ste met resp. 9,94 m. en 9,08 m. Estafette: (800, 400, 200 en 100 m)1. Bussum, 2. Tourcoing; 3. Brus sel; 4. Vlissingen. Estafette: (4 x 200 m.): 1. Brussel; 2. Tourcoing; 3. Bussum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6