Rinus van Daatselaar won weer de Scheldebeker MIDDELBURGER HUYBREGTS ZESDE IN 125 CC-KLASSE Egyptische trainer valt de „Daily Mail" aan. ZO'NZWEM-EVENEMENT HEB IK NOG NOOIT MEEGEMAAKT. TERNEUZEN BEHAALDE ZEEUWS JUNIORENKAMPIOENSCHAP Prachtige zege van Verhelst in Ronde van Huibergen. MA AND AO 20 AUGUSTUS 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TWINTIG ZWEMMERS VOCHTEN TEGEN DE STROOM. Willy Willemsen de eerste dame, Cor Verbeek de eerste Zeeuw Nog iets meer dan 2 uur en 38/z minuut was Rinus van Daatselaar, de winnaar van de tiende Scheldebekcr-zwemwedstryd, Zaterdagmiddag in liet water geweest en zeker twee uur daarvan had h|j tegen de stroom op moeten zwemmen. En toch stapte hy bij w\jze van spreken fris als een hoentje het Vlissingse badstrand op, waar een menigte van naar schatting zeker tienduizend koppen hem een welverdiende ovatie bracht. De tijd, welke voor de winnaar werd afgedrukt een tjjd, die naar de „verkeerde zijde" alleen maar door die van de winnaar van 1931 werd overtroffen toont wel aan, dat het dit jaar een zware tocht ls geweest: veel langer, dan was berekend, bleef de vloed lopen en pas op het laatste deel van de tocht, kregen de zwemmers de ebstroom mee: Niet minder hartelijk waren de toejuichingen voor de overige zwemmers en zwemsters, die na Van Daatselaar aan wal stapten, speciaal voor de eerste dame, mej. W. Willemsen van de Hollandse Dames-Zwemclub uit Amsterdam, en voor de eerst-aankomende Zeeuwen, Verbeek en Vente- vogel van „De Zeehond", die met ruim 50 seconden onderling verschil als zesde en zevende uit het water kwamen. Ook de kranige Vlissingse zwem ster Alle de Bie had een ware ovatie en een bloemetje In de Vlissingse kleuren van haar clubgenoten in ontvangst te nemen. Omstreeks 12 uur was het in de om geving van het roeiershoofd al een drukte van jewelste. Terwijl de sleep van twintig sloepen, getrokken door een marinevaartuig, zich over de Schelde naar de startplaats bij dé vuurtoren van Nieuwesluis voortbe woog, voeren hier de scheepjes van Loodswezen en Marine af en aan om allen, die in de omvangrijke organi satie van deze wedstrijd een taak te vervullen hadden, naar hun bestem ming te brengen. Omstreeks half één vertrokken de laatste schepen, met o.a. de deelnemers en koorts ook tal van officiële gasten aan boord, en toen was het wachten alleen nog maar op het grote moment van de start, dat door hen. die het verloop van tij en stroom op de Schelde kennen, was bepaald op twee uur, precies. Dat dit, zoals later zou blijken, waarschijnlijk toch nog on geveer 20 minuten te vroeg was, be wijst hoe moeilijk een riviermond als die van de Schelde te „berekenen" is. Voor de Zeeuwsch-Vlaamse kust lagen inmiddels de twintig jollen in een keurige rij gereed, elk bemand met een stuurman, roeiers en een lid van de Reddingsbrigade. En kort voor de start natuurlgk ook met de zwemmers en zwemsters, die door de goede zorgen van de organisato ren van een weinig flatteuze, maar toch zeer nuttige laag vet voorzien waren. Door het niet opkomen en af keuring van enkele ingeschreven deelnemers, konden toch nog enkele van de reserves deelnemen. Dit wa ren J. Jongman van „De Zeehond", W. v. d. Steen en M. Caljouw (bei den van S. Z. V. uit Souburg). DE START. Een paar minuten over tweeën sis te de door loods Spuy aan boord van de juryboot ontstoken vuurpijl de lucht in en op hetzelfde ogenblik sprongen de twintig zwemsters en zwemmers te water met als eerste doel de bekende brulboei van Bres- kens, die zij volgens het plan aan de Westzijde zouden moeten passeren. Maar reeds in de eerste minuten werd het duidelijk, dat de Schelde het de deelnemers deze ':cer nu eens bijzonder moeilijk wilde maken. De vloedstroom liep nog krachtig en snel en hoe de twintig paren armen en benen ook werden ingespannen, het lukte niemand om de boei aan de goede zijde te passeren. Steeds verder werden de zwemmers mee naar binnen genomen en na een kwartier zwemmen lag het gehele veld ongeveer voor de haven van Breskens, nog steeds dicht onder de Zeeuwsch-Vlaamse wal. Van Daatselaar zette er intussen kennel gk alles op om de fraaie Schelde-beker voor de tweede maal In aansluiting op het bericht, dat wij Zaterdag j.l. publiceerden over de houding der Egyptische zwem. mers na de Kanaalrace, voegen wij hieraan het volgende toe Tijdens het diner, dat de „Daily Mail" had aangeboden aan de Ka naalzwemmers en -zwemsters, stond plotseling de Egyptische trainer, dr. Mohammed Sabri Bey. op en hield een toespraak, waarin hij verklaarde, dat de zwemmers de gelden gewei gerd hadden omdat er in de pers en met name in de „Daily Mail" zelf. beledigende aanvallen waren gedaan op koning Faroek. Woordelijk zei hij „Het komt rug een beetje vreemd voor, dat de ..Daily Mail", beschik kend over een voortreffelijke organi satie, een blad uitgeeft van 4 pagi na's. waarvan er twee gespendeerd worden aan de sport en twee andei'e blijkbaar uitsluitend dienen om onze koning te belasteren". Dr. Monam- med Bey verklaarde verder „dat ko ning Faroek in Egypte even geliefd is door de lagen van de samenleving als de Engelse koning hier", en dat de Egyptische zwemmers van mening zijn, dat him inspanningen tijdens de Kanaalrace niet voor niets zijn ge weest, indien zij er in slagen deze anti-propaganda te doen verminderen. Stuart Maclean, directeur van de „Daily Mail", verklaarde het zeer te betreuren, dat een sportgebeurtenis werd gebruikt voor een politiek doel en onder geweldig applaus voegde hg er aan toe: „Ik drink op de grote sportman Roger le Morvan". De ovatie voor de Fransman, welke hierop volgde, duurde vijf minuten. Daarna werd de maaltijd voortgezet. Het verdient nog vermelding, dat de „Daily Mail" na de Kanaalrace in een artikel had geschreven: „Zij (de Egyptenaren) zwemmen de Kanaal race voor koning Faroek", en in het artikel stond nog verder: „Welk lid van de Egyptische ploeg als eerste arriveert doet er geen piaster toe, als de winnaar maar een goed soldaat is van koning Faroek". Rinus van Daatselaar onmiddellyk nadat hij voor de tweede maal de Scheldebeker had veroverd. mee naar Hilversum te nemen. Voor Breskens lag hij reeds een dertigtal meters voor zgn naaste concurren ten: op dit ogenblik nog de Zeeuwen Verbeek en Wagenaar, die er evenals van Daatselaar in waren geslaagd zich toch niet al te ver door de stroom te laten meenemen. Zeer merkwaardig was hier reeds de positie van de Vlissinger Simon Ventevogel, die er weliswaar ook niet in was geslaagd de boei aan de Westkant voorbij te komen, maar van meet af aan toch poogde de rivier zo recht mogelijk over te ste ken en dientengevolge al heel gauw ver Westelgk van de overige zwem mers in z'n eentje tegen de sterke stroom opzwom, hetgeen het zeer moeilijk maakte zijn kansen tegen die van de overige kop-zwemmers af te wegen. Toen een afstand van ongeveer twee kilometer was afgelegd, kreeg van Daatselaar. die bijzonder rustig en soepel door het water gleed, een ernstige concurrent in de Amster dammer Hessing, die tot dat mo ment ergens midden in het veld had gezwommen, maar nu duidelijk naar voren kwam en er in slaagde een vijftigtal meters Westelijker met de Hilversummer vrijwel op één lijn te blijven. Beide zwemmers lagen in een fraaie positie, gevolgd door Ver beek en Jongman, die beide ook een uitstekende wedstrijd zwommen. UITVALLERS. Even later kwam de eerste uit valler. Het was de Souburger Van der Steen, die door kramp het wa ter moest verlaten en even later door zijn jol vlot en keurig aan de Belgische tender voor verdere ver zorging werd afgegeven. Helemaal achteraan zwommen in tussen Caljouw uit Souburg en Cam- bier. de Eressiaander, die op zijn tocht gevolgd werd door vele plaats genoten, die met een aantal vissers schepen van Breskens waren uitge varen en met de talrijke officiële De- geleidingsvaartuigen voor een bui tengewoon levendige entourage op het water zorgden. Na ongeveer 1\U uur volgden weer enkele uitvallers: eerst de Zaandam mer Bos, die last van de koude en van een paar kwallen had gekregen, en even later ook Cor Wagenaar, wien kramp het onmogelijk maakte verder te zwemmen. Langzamerhand naderde db kop de Vlissingse wal en het waren hier nog steeds van Daatselaar en Hes sing, die in de beste posities lagen. gevolgd door Verbeek. Bouwmees- jr, Els Kemperman, die echter op het laatste gedeelte toch hun goede posities weer aan andere zwemmers moesten afstaan. Er was reeds zeven kwartier ge zwommen toen van Daatselaar, ein delijk in de ebstroom gekomen, dui delijk naar voren kwam. Vanaf de Vlissingse boulevard, die van De Ruyter tot de Nolle dicht bezet was met duizenden kijkers, die dit laat ste deel van de strijd gespannen volgden, zag men hem steeds meer op Hessing uitlopen. Ook Willy Willemsen en de clubgenoten van Hessing, Bindt en de 36-jarige Jan Scheffer. kwamen hier meer naar voren. De beide Zeeuwen Verbeek en Ventevogel werden naar de zesde en zevende plaats teruggedrongen. De laatste halve kilometer lever de voor van Daatselaa.r weinig moeilijkheden meer op. Rustig voort- zwemmend passeerde hij om tien mi nuten voor half vijf met een zeer ruime voorsprong op Hessing als eer ste de finishlijn by de duiktoren. Op dat moment lag de gehele vloot van officiële en niet-officlële begelei dingsvaartuigen voor de Vlissingse boulevard; een kostelyk tafreel, dat nog aan levendigheid won toen bij het aan wal stappen van de winnaar het geluid van de stoomfluiten en sirenes zicli met het gejuich der dui zenden toeschouwers vermengde. Op het afgezette deel van het bad strand stonden de mannen van het Rode Kruis gereed om de deelne mers terstond de nodige verzorging te kunnen geven, maar iedere aanko mende had toch eerst nog een hand druk in ontvangst te nemen en de eerst aankomende dame, Willy Willemsen, een officieel bloemetje natuurlijk van dokter H. P. Ven ning, die hier het organisatie-comi té vertegenwoordigde. Dertien van de twintig deelnemers Dokter II I*. Vcening biedt de r-erstaankomende dame (Wllly Willemsen) bloemen aan. TENNIS De finales der nationale kampioenschappen. Zondag werden te Schcveningen de finale van de nationale tenniskampi oenschappen gespeeld. De beslissing in het gemengd dubbel spel viel echter reeds Zaterdag, to«n mevr. Schmier en Wilton zich tegen mej. Eggersman en Harsten In dc fi nale overwegend sterker toonden. ZIJ wonnen met 6-0. 6-4. In de finale dames-enkelspel sloeg r. vr. J. Roos mej. M. Roilin Couquer- que met 6-2. 6-1. Dc eindstrijd van het heren-enkelspel werd gewonnen door Wilton, die Van Meegeren met 6-8, 6-4. 7-5 en 6-4 versloeg. BH het dames-dubbel sloegen mej. M. Roilin Couquerquc en mevr. Van B'-rkej mevr. Z. Schmier en mevr. E. Scholten (3-6, 7-5 en 6-3). Het heren-dubbelspel werd gewon- i.en door Wilton en Krijt. Zij sloegen Van Dalsum en Dchnert met 6-2. 6-0. 6-4. Nieuwe successen voor „De Robben". Tijdens een tweekamp met de Zwemclub Sutton and Cheam te Sut ton behaalde de ploeg van De Robben Zaterdag weer fraaie successen. De 100 yards|vrlje slag dames, werd een overwinning voor Thea Thomson - Snocks in een tijd van 1.04.0, de 200 yards schoolslag dames voor Tonny Hom (2.46.2) en Geertje Wlelema boekte op de 100 yards rugslag da mes een nieuw Brits record met een tijd van 1.06.0. Bij de heren werd Kelder winnaar op dc 200 yards schoolslag (2.29.4). J. van Daatselaar werd tweede. slaagden er ten slotte in de tocht te volbrengen, zodat er in totaal zeven uitvallers geteld werden, n.l. behalve de reeds genoemden nog Jos de Waal uit Bergen op Zoom, die last van zijn ogen had gekregen, en kort voor de finish de beide Zeeu wen Jongman en Cambier. DE UITSLAG. De volledige uitslag luidt: 1. R. van Daatselaar (Robben), 2 uur 18 min. 34.4 sec.; 2. J. Hessing, iD.J.K.) 2.57.53.2: 3. mej. W. Wil lemsen (H.D.Z.) 2.36.34,4; 4 J. C. Scheffer (D.J.K.) 2.37.27,8; 5. P. Bindt. (D.J.K. i 2.37.40; 6 C. Ver beek. (Zeehond) 2.40.5; 7. S. Vente vogel, (Zeehond) 2.40.58,5; 8. mej. Th. van Kollem, (Robben) 2.44.8,5; 9. H. Bouwmeester. (D.J.K.) 2.44.29,5; 10. mej. E. Kemperman, iH.Z.C.) 3.1.28,5; 11. mej, A. de Bie, (Zee^ hond) 3.1.38; 12. mej. B. Schrauwen, (Surea) 3.3.41; 13. M. Caljouw (S. Z.V.» 3 11.41. Voor de Amsterdamse zwemvereni ging D.J.K., welker vlag fier boven het strand wapperde en die haar vier leden, die hadden ingeschreven, alle de wedstrijd geheel zag uitzwem- men, betekende deze uitslag wel een .bijzonder fraai succes. K.N.Z.B.-VOORZITTER JAN DE VRIES Hulde voor organisatoren en deelnemers. De tiende Scheldebeker-zwemwedstrijd tussen Vlissingen en Breskens is Zaterdagmiddag weer een groot succes geworden. In de eerste plaats na tuurlijk dank zjj de byna ideale weersomstandigheden, maar eigeniyk toch niet minder dank zij de voortreffeiyke organisatie, die maakte, dat elk onderdeel tot in de puntjes verzorgd kon verlopen. Wat d&t betekent, och, dat weten wij hier in Zeeland zo langzamer hand wel zo'n beetje, maar voor mensen van „buiten", is zo'n Schelde- bekerzwemwedstryd altijd verbluffend. Daarvan getuigde Zaterdagavond niemand minder dan de K-N.Z.B.-voorzitter Jan de Vries, die toch heus in zyn lange loopbaan als zwem-official wel iets op het gebied van het organiseren van wedstrijden heeft meegemaakt: „Tien keer hebben jullie me al uitgenodigd en negen keer ben ik zo dom geweest niet te komen. Maar wat ik hier gezien heb, daarvoor kan ik niet anders dan het diepste respect hebben. Als jullie me ooit nog eens uitnodigt, dan kom ik weer. Daar kun je van op aan!" Deze woorden van de K.N.V.B.- voorzitter, Zaterdagavond tijdens de officiële prijsuitreiking in de Ned. Loodsensociëteit gesproken, vormden een welverdiende hulde voor de orga nisatoren van deze wedstrijd, die ge rust als de monsterwedstrijd van de zwemsport in Nederland mag worden gekenschetst. Als iets bijzonder moois in deze wedstrijd zag spr. het feit, dat de gehele Vlissingse gemeen schap zich weer bereid toonde door gezamenlijke inspanning van alle krachten een wedstrijd als deze mo gelijk te maken. De heer De Vries, die ronduit er kende in zijn loopbaan een dergelijk ONDANKS OVERWICHT VAN GOES. De rood-zwarten hadden genoeg aan gelijk spel. De strijd om het juniorenkatnpioen schap van Zeeland voor a-elftallen is beslist. Terneuzen, dat Zaterdag in Goes tegen de club van die naam speelde, behaalde door dit gelyke spel het kampioenschap. Terneuzen kreeg hiermede meer dan het" verdiende, omdat Goes het grootste gedeelte van de wedstrijd in de meerderheid was. De thuisclub telde geen uitblinkers, maar ook geen bijzonder zwakke plek ken. Goes had een invaller, de gas ten waren volledig. Het begin was hoopvol voor Goes, want na 5 min. werd een corner van links door Govers in een doelpunt omgezet (10). Goes bleef in het offensief, maar de snelle uitvallen van 't Gilde bij Terneuzen, voorspel den eveneens gevaar. Toen de Goese verdediging een foutje maakte, werd dit dan ook prompt door 't Gilde af gestraft (11). Bij verscheidene aanvallen der thuisclub had de verdediging van Ter neuzen niet over geluk te klagen. Goes kreeg opnieuw de kans de leiding te nemen, toen een penalty toegewezen werd, die Schipper echter naast schoot. In de tweede helft was het weer 't Gilde, die voor Terneuzen scoorde. (1—2). Er ontbrandde nu een felle strijd. Goes kwam sterk in het offen sief en Terneuzen slechts sporadisch meer aan bod. In de Goese voorhoede faalde Schipper enkele malen jam merlijk. Een kopbal van Verrijzer be lande tegen de paaL Even later kwam de gelijkmaker van de voet van de zelfde speler (2—2). Hoewel het doel van Terneuzen daarna enkele malen tenauwernood aan doorboring ont snapte, kwam het einde met 2—2. Na aRoop van de wedstrijd bood de voor zitter van de Goese juniorencommis sie, de heer Platteeuw, Terneuzen bloemen aan. zwem-evenement nog nimmer te hebben medegemaakt, bracht voorts hulde aan de deelneemsters en deel nemers, die alleen met het volbrengen van deze zware tocht een prestatie hebben geleverd, waar de K.N.Z.B. trots op is. In het bijzonder noemde de heer De Vries voorts nog de Vlis singse zwemvereniging „De Zeehond" en haar secretaris, de heer P. Cas- tel, die in de organisatie een belang rijk aandeel hebben gehad. DANK VOOR VELEN Te voren had de voorzitter van het Scheldebeker-comité, de heer J. W- Hupkes, de dank van het comité overgebracht aan allen, die hun aan deel in deze omvangrijke organisatie hebben geleverd: het gemeentebe stuur, en het badstrand en de outil lage van het badbedrijf ter beschik king stelde, de Koninklijke Marine, het Belgische cn het Nederlandse Loodswezen, de doktoren, de Veilig heidscommissie, die over het welzijn van de zwemmers had te waken, de Zeeverkenners, de Zeevaartschool, het Rode Kruis, de Vlissingse burge rij, die ook financieel steunde, en last but not least, de heer A. Korteweg, wiens levendige microfoonreportage de duizenden belangstellenden op strand en boulevard in de gelegenheid stelde de strijd van de start tot de finish te volgen. Na deze verdiende woorden van dank, mochten de prijswinnaars uit handen van de heer Hupkes hun prij zen jp ontvangst nemen en voorts alle deelnemers, die de tocht vol brachten zonder voor een prys in aanmerking te komen, een herinne- ringsmedaille. 's Avonds werd in het Concertge bouw aan alle medewerkenden een gezellige avond aangeboden, tijdens welke de heer Hupkes nog gelegen heid vond in het bijzonder de mannen van de Koninklijke Marine hartelijk dank te zeggen voor hun toegewijde medewerking, zonder welke het orga niseren van deze wedstrijd totaal on mogelijk zou zijn geweest. Een band van de Vlissingse marine zorgde er voor, dat er ruimschoots gelegenheid was zich bij een gezellig dansje wat te ontspannen na deze ongetwijfeld zware dag. MOTORRACES TE TUBBERGEN. Nederlandse favorieten op tweede plaats. Onder grote belangstelling werden Zaterdag te Tubl»ergen Internationale motorraces gehouden. Niet minder dan 60.000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. In de 125 cc-klasse voor senioren plaatste de .Middelburger Huybrcgts op Jonghi 7-ich zesde in 43.23.4 over een afstand van 78,84 km. Eerste werd op dit nummer de Amsterdammer De Greef in 42.00,6. Het was jamme r, dat de favoriet Dick Renooy wegens pech op dit nummer moest uitvallen. Dat er buitengewoon snel gereden is. blijkt wel uit het fèit. dat in alle klassen, zowel by dc junioren als bij de senioren, de records van vorige ja ren sneuvelden. Wiel aan wiel raas den de motoren met soms'snelheden van over de 160 km per uur. Het was een strijd, waarin dc Nederlandse fa vorieten als Van Rijswijk, Simons, Knijnenburg, die elkaar de nationale kampioenstitels betwistten. zich kranig hebben geweerd, doch wier machines het tenslotte moesten af leggen tegen de snelle gloednieuwe race-Nortons van de Belgische kam pioen Goffin cn de Engelsen Pike en Oliver. De voornaamste uitslagen luiden: 125 cc klasse junioren: 46,15 km.: 1, J. Muylwijk met D.K.W. in 27 min. 29.8 sec." Gem. snelheid 100.69 km. 250 cc klasse junioren: 55,38 km: 1. P. L. A. Bakker met D.K.W. in 29,10.3 gem. snelheid 113.52 km. 350 cc klasse junioren; 55,38 km: 1. P, v. Aalst met A.J.S. in 26.45,9; gem. snelheid 124.14 km. 500 cc klasse junioren: 55,38 km: 1. P. Bakker met. Norton in 26.35,2; gein. snelheid 125 km. 250 cc klasse internationaal 33,84 km: 1. Musy (Zwitserland) met Guzzi in 34 min. 1,8 sec. Gem. snel heid 130.2 km. 4. L Simons 36 44.7. 350 cc klasse internationaal 100,76 VOETBAL Knocke-Vlissingen 1 -1 Het bezoek dat de V.C. Viisslngen aan de Belgische badplaats Knocke heeft gebracht leverde als resultaat een gelijk spel op. Het was een wedstrijd, waarbij de beide elftallen weinig voor elkaar onderdeden. De uitslag gaf de verhouding dan ook goe.d weer. De Vlissingers speelden in deze ontmoeting weer het stopperspiisy steem, dat zeer goed werkte. De Belgen noch de Vlissingers wisten voor de rust van de geboden kansen gebruik te maken, zodat de rust met dubbel blanke stand inging. Wel was Vlissingen in de tweede helft iets sterker, maar het waren toch de Belgen die na 16 min. door hun rechtsbinnen de leiding namen (10). Vijf min. later was het Hen- drikse die voor de gelijkmaker zorg de (1—1). 3-1 overwinning van De Zeeuwen op DESK. In een aardige wedstrijd is het de Zeeuwen gelukt een verdiende 3—1 overwinning te behalen op de Bra bantse 2e Klasser DESK uit Kaats heuvel. Het Zeeuwen-elftal kwam met een geheel gewijzigd elftal ln het veld. De eerste aanvallen waren voor de Vlissingers, maar door treuzelen van midvoor Leijnse gingen enkele kansen verloren. De voorhoede van De Zeeuwen bleef actief en vooral Klopmeijer stichtte nog al eens ver warring. Toch duurde het een half uur eer midvoor Leijnse uit een goede pass van zijn broer succes had (10). DESK wist echter het spel te verplaatsen, maar Schenkel c.s. wisten steeds erger te voorko men. Na dc thee kreeg de verdediging van De Zeeuwen een zware druk te doorstaan, maar de DESK-voorhoe- de» wist niet van de geboden kansen te profiteren. Langzamerhand kre gen De Zeeuwen weer wat over wicht en Klopmeijer maakte er 2 0 van en Leijnse zorgde voor 30. Het laatste kwartier kwamen de DESK voorwaartsen geweldig opzet ten, maar de Zeeuwen wisten alle aanvallen voorlopig te keren. Even voor het einde echter had de actieve DESK-midvoor succes (31). Scheidsrechter Verkerk leid de goed. AUTOMOBILISME Twee doden in rallye Luik-Rome-Luik. De rallye LuikRomeLuik heeft twee slachtoffers geëist. In de na bijheid van Clairvaux kreeg de deel nemer Leon Michel, die vergezeld was van André Collan. Zaterdag met zijn Singer een aanrijding en overleed aan zijn verwondingen in een ziekenhuis. Zondag reed de Belgische equipe CatulleDemesse in de omgeving van Dyon tegen de berm van de weg en sloeg om. Demesse werd dusdanig gewond, dat hij is overleden. De heer atulle werd slechts licht gewond. Men veronderstelt, dat de heer De messe, die reed, aan het stuur in slaan is gevaller km: 3. Matthews (Ierland) met Nor ton in 49.08.4. Gem. snelheid 135.24 km. 2. Van Rijswijk met Velooette in 49.34.4. 3. L. Simons met Vclocettc in 49.35,2. 125 cc klasse senioren 73,84 km1 Dc Greef met Grefa in 42 min. 00,6. Gcm. snelheid 105.47 km. 2. Wlerda met Norman in 42.32,7. 6. Huybrcgts (Middelburg) met Jonghi 43.23,4. 500 cc klasse internationaal 100,76 km: 1. Goffin (België) met Norton in 47.15,8. Gem. snelheid 140,62 km. 4. Van Rijswijk met Triumph in 48.28; 5. Knijnenburg met B.M.w. in 48.40.8- WIR RENN5-N Eersie wedstrijd als amateur. Zaterdagmiddag werd onder grote belangstelling de eerste wielerronde van Huibergen verreden, waarvoor burgemeester A. P. M. van Agtmaal het startschot loste. Bij de nieuwe lingen startten 61 cn by dc ama teurs 37 renners. In de eerste catc- f;orie werd Van Nispen uit St. Wil- ibrord winnaar. Hij had voor 4,0 km. 1 uur 2.15 nodig. Tweede werd C. van Est (Fijnaart), derde J. Kerstcns uit ZunderL De wedstrijd voor amateurs werd een prachtige overwinning voor Ricn Verhelst uit Axel, die zijn eerste wedstrijd als amateur reed. Kuyten liep het eerst weg. maar word spoe dig tot de onde geroepen. Verschil lende renners probeerden toen te ontsnappen, maar zij hadden even min succes. Ongeveer tien ronden voor de finish ontsnapten Verhelst en Van Dongen en deze twee vluch telingen wisten een aanmerkelijke voorsprong te nemen. In de laatste ronde zette Plantaz een geweldige jacht in. waardoor hij zich van de derde plaats verzekerde. Met drie lengten verschil won Verhelst van Van Dongen in 2 uur 59 min. 12 sec. Op 29 sec. volgde Plantaz (Eindho ven); 4. Suijkerbuijk 'Breda); 5. Oosthoek Cs-Heerenhoek) en Ko- nings (Breda) en op 1 min. 7. Van Elsnout (Made); 8. Branspenning (Zundert); 9. v. d. Veeken (St. Wil- librord); 10. Maas (Wouwsc-Planta- ge). de wielerwedstri jd voor prop's te middp:lburg. Aan de belangrijke wielerwedstrijd, welke „Uit het VolkVoor het Volk" Zaterdag a.s. te Middelburg organi seert. kunnen slechts 25 renners deelnemen. Daarom is een >teld van zeer goede renners samengesteld door de leiders. Voor deze wedstrijd hebben reeds ingeschreven H. La- keman. C. Wittfcveen. H! de Hoog. Grift, Van Elderen, Van der Zande, Evers. Cor Bakker, Jo Braspenninx] Jac. Mangelaars. Th. Roks. Geerts.P. van As. H. Vinken, Jef Jansen, Fr. Vos en de Belgen Franken, Meike rel en Schepers. Met Wim van Est wordt, zoals gemeld, nog onderhar. - derl. Er is voor meer dan 1250 aan prijzen beschikbaar. Peters won ronde van Volendam. huib vinken zegevierde in den bosch. Zaterdag Is de Ronde van Volen dam voor profs verreden over 125 km. Winnaar werd Gerard Peters uit Haarlem in 3 uur 3 min. 20 sec., di rect gevolgd door Bakker (Zaan dam) in dezelfde tijd. Op een halve ronde volgde als nummer drie Dek kers (Eindhoven) in 3 uur 4 min. 20 sec. Op één ronde volgden Wagtmans. Voorting, Schoenmakers. Evers en Wim van Est. Schulte kwam in een van de boch ten, kort na het begin, te vallen, maar Hep in een ronde zijn achter stand ia. Na ongeveer 50 ronden gaf hrj echter op. Aan de ronde van Den Bosch na men Zondag 52 renners deel, doch slechts een 20-tal haalde dc eind streep. Wie een lekke band kreeg kon op dit snelle parcours wel afstap pen cn dat lot trof vele renners met klinkende namen, bij wie Gerrit Schulte. Gerrit Peters. Wout Wagt- mans, Cor Bakker, de Italiaan Gio vanni Corrieri en de Belg Raymond Impanls. In een felbetwlste sprint legde Hülb Vinken uit Geleen beslag op de eer ste plaats. Hij reed de 150 km. in 3 uur 53 min. 18 sec. Tweede werd J. Braspenning uit Breda en derde Faanhof uit Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5