PROVIKGIALE ZEEUWSE COURAKT Hevige orkaan over Jamaica BILT Soldaten kwamen niet opdagen in Makassar. Nieuwe arrestaties in Indonesië. Dader brandstichtingen in Ooypolder gevat? HEVIGE GEVECHTEN TERWIJL BESPREKINGEN VOORTGAAN San Marino capituleerde voor Italië. Vandaag Moord na 4 jaar opgehelderd DRAMA OP IJSSELMEER EISTE DRIE MENSENLEVENS VELDSLAG VAN VIERHONDERD AMBONEZEN IN KAMP TE VUGHT Vergeefse besprekingen in zomerpaleis van de Shah. Opmerkelijk artikel in het Moskouse „News". 194e Jaargang - No. 195 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintfln. PL vcrv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 Ct. per week f 4.55 p. kw. £r. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 20 Aug. 1951 ADVERTENTIEPRIJS J0 et. per mm. Minimum p. advertentie l 3.— In(. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. 8 regels i van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer Giro nr. 35MOO P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-80. teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. VorsUtr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228): Oost burg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Temcuzen: Brouwerüstr. 2; Zlerll N. Bogerdstr. C 160. tel. 26. SLACHTOFFERS EN SCHADE BIJ NATUURRAMP. Slechts weinig gebouwen konden het geweld weerstaan Het eiland Jamaica, dat deel uitmaakt van Brits West-Indië, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag door de ergste orkaan geteisterd, welke het eiland ooit getroffen heeft. Minstens 50 bewoners kwamen om het leven en er werd naar schatting voor circa 200 millioen Nederlandse gul dens schade-aangericht. De orkaan naderde het eiland in de vorm van donkere wervelkolommen, die een doordringend, gierend geluid gaven. Twee en een half uur lang teisterde de wervelwind Jamaica. Van duizenden gebouwen werden de daken afgeslagen. Muren stortten in, bomen knapten af, zware balken werden als lucifershoutjes voortge dreven. Wanden van steen en metaal werden door de wind omgeworpen, alsof zij van carton waren vervaar digd. Jamaica was verscheidene uren vóór de nadering van de orkaan ge waarschuwd. Alle mogelijke voor zorgsmaatregelen waren genomen en alles was zoveel mogelijk vastge sjord, doch slechts weinige gebouwen konden het geweld van deze „reus der stormen" weerstaan, óp het vliegveld van Palisaso stort ten de voornaamste vliegtuigenloods en alle andere gebouwen langs het terrein in. Stukken gegolfd plaatijzer werden honderden meters hoog in de lucht meegevoerd. Daar men tevoren alle vliegtuigen had vastgesjord, is slechts één toestel vernield. Toen de orkaan Kingston en het naburige gebied van St. Andrew na derde, knielden honderden personen in twee kerkgebouwen der protes tantse kerk neer. De predikanten bleven preken en de gelovigen luister den, geknield in de kerkbanken. Een gedeelte van het dak van beide ker ken werd weggeslagen en het electrl- sche licht werkte niet meer. Daarop staken de kerkgangers stormlan taarns aan en zij maakten van elke korte tussenpoos in het huilen van de wind gebruik om gezangen ten ge hore te brengen. Door de gaten in de daken der kerken viel de regen in stromen neer en doorweekte .de kerk gangers. Autoriteiten wachtten vergeefs Vierduizend voormalige guerilla- soldaten op Zuid-Celebes hebben vo. rige week de wyk genomen naar on bekende schuilplaatsen op het eiland met medeneming van trucks, unifor men en twee millioen rupiahs. De soldaten zouden Vrijdag officieel in Makassar worden geïnstalleerd als leden van de Apri, het Indonesische leger. Daarmee zou dan de gueriJla- kwestie in Zuid-Celebes voorgoed uit de wereld zijn. De Indonesische minister van bin nenlandse zaken was voor deze gele genheid naar Makassar gevlogen. De installatieplechtigheid zou geschie den op het Hasanuddinplein. Daar wachtten echter de vele autoriteiten tevergeefs, totdat tenslotte per luid spreker bekend werd gemaalc, dat de plechtigheid geen doorgang zou vin den, omdat de vier betrokken batal jons niet waren gearriveerd. De ter ritoriale troepencommandant van Oost-Indonesië gaf in een korte rede uitdrukking aan zijn teleurstelling, dat de bataljons niet gekomen waren, „zonder bericht te zenden". Handgranaat ontplofte te Bandoeng. In Oost-Java zijn Zaterdag op Tast van de Indonesische regering 26 personen gearresteerd. Naar Aneta verneemt bevinden rich onder de 26 arrestanten ver scheidene journalisten, onder wie de heer Go Tjing Hok, hoofdredacteur van de „Javapost", die in de afge lopen weken opzienbare onthullingen heeft gedaan over het bestaan van een ondergrondse beweging in Indo nesië, die gericht was tegen de om verwerping van de regering. Voorts zijn gearresteerd de hoofdredacteur van de „Trompet", en een redacteur van het weekblad „Demokrasie." Uit de berichten, die te Djakarta uit de grote plaatsen in de Archipel zijn ontvangen, blijkt, dat de viering van de 17e Augustus overal zonder incidenten is verlopen. Het enige in cident waarvan melding wordt ge maakt. is de ontploffing van een handgranaat in Bandoeng op Don derdagavond, die echter geen slacht offers heeft gemaakt. °c daders heeft men gearresteerd. Tankboot vloog in brand bij Singapore. z°ndagavond heeft zich aan boord van de 8.036 ton metende tankboot ...Dromus van de Shell, een ontplof fing voorgedaan, waardoor het vaar tuig weldra in lichterlaaie stond. De „Dromus was bezig een lading ben zine in te nemen bij een olie-opslag plaats op Poelau Boekom, een eiland op 5 km. afstand van Singapore. Tenminste negen personen zouden zijn omgekomen. Maandagmorgen vroeg had men althans de lijken van negen slachtoffers geborgen. De au toriteiten vrezen echter, dat nog een aantal Chinese leden der bemanning in het brandende vaartuig het leven heeft verloren. Het armenhuis van Kingston, de 63-000 inwoners tellende hoofdstad van Jamaica, stortte gedeeltelijk in. Een gedeelte van het katholieke weeshuis stortte eveneens in; drie kinderen kwamen om het leven. Zes schepen werden door het ge weld van de wervelstorm op het strand geworpen, of er door de be manning zelf op gezet, om schipbreuk in de huizenhoge golven te ontgaan. Eén schip, de driemast-schoener „La Dominlcano", eigendom van een Do minicaanse rederij, kon het strand niet meer bereiken en sloeg in de ha ven om. De gezagvoerder en zeven andere leden der bemanning kwamen in de golven om. De rijkspolitie heeft een jongeman uit Ubbergen aangehouden, tegen wie ernstige verdenkingen znn gerezen, dat hfj deel gehad zou hebben aan de brandstichtingen in de Ooypolder. In verband met nader onderzoek kunnen geen verdere mededelingen gedaan worden. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is in de „Ooy" niets geoeurd, maar de verkennings- en bewakings maatregelen werden niet opgeheven. Moeder van negen kinderen verongelukt. Te Almelo is Zondagmiddag op de Rondweg een tragisch ongeval ge beurd, dat het leven heeft gekost aan de 32-jarige mevrouw D. E. Kleine StaarmanMetjerink uit Wierden. Zij reed bij haar man achter op de motor en kwam te vallen, toen de motor slipte. De vrouw werd vrijwel op slag gedood. Zij was moeder van negen kinderen, van wie het jongste vier weken is en het oudste negen jaar. PRATEN EN SCHIETEN. Nieuw protest tegen neutraliteitsschending. In Korea zijn het afgelopen weekeinde de gevechten opgelaaid, die de he vigste zijn sinds de wapenstilstandsbesprekingen begonnen. Zondag werd de gehele dag slag geleverd ten Noorden van Janggoe. De verbonden troepen maakten hierbij op grote schaal gebruik van artillerie. Na een hevige be schieting deden de geallieerde troepen met de bajonet op het geweer een aanval op twee Noordelijke bataljons, die zich In de heuvels hadden inge graven. Negen vliegende reuzenforten heb ben Zondag een spoorwegemplace ment aan de Oostzijde van Pjongjang gebombardeerd, waarbij ongeveer honderd ton springstoffen werd uitge worpen. Inmiddels duren in Kaesong de on derhandelingen voort. De subcommis sie voor een demarcatielijn heeft Zon dag voor de derde keer vergaderd. Er werd niets meegedeeld over het ver loop van de besprekingen. De Noordelijken hebben een klacht ingediend over een schending van de neutrale zóne rond Kaesong. Gealli eerde militairen zouden op de weg tussen Moensan en Kaesong Chinezen De kleren terug De directeur van het Huis van Bewaring aan de Amstel- veenseweg te Amsterdam, werd Zaterdagmiddag verrast met een postpakket, waarvan aan vankelijk niet vaststond wie het had verzonden. Toen hij het echter geopend had werd het hem volkomen dpidelijk. Het pakje bevatte namelijk de ge vangeniskleding van de twee Utrechtenaren, die een dag of veertien geleden een koene sprong namen over de muur, die hen van de vrijheid scheid de. De politie, die tracht de beide ontvluchte gevangenen opnieuw te pakken, is door deze brutale geste niet veel wijzer geworden. Speelbank gesloten. De kleine republiek San Marino heeft na twee jaar verzet gecapitu leerd voor Italië in een geschil over de regeringsvorm. De „regering", be staande uit communisten en socialis ten, is afgetreden om plaats te ma ken voor een bewind, waaraan alle partijtjes deelnemen. In 1948 stemden de 15.000 inwoners van het dwergrepubliek je overwe gend rood. In Italië daarentegen kre gen de' Christen-democraten de meer derheid. Toen begonnen de moeilijkheden. De Italiaanse regering weigerde de jaarlijkse vergoeding te verhogen voor het innen van douanegelden, hoewel de lire aanzienlijk in waarde gedaald was. De regering van San Marino liet daarop een casino bouwen en ver pachtte de exploitatie aan Italiaanse bankiers. Italiaanse douane-ambtenaren „blok keerden" als tegenmaatregel de grens van San Marino. Voortaan moest bij een bezoek aan de republiek een pas worden getoond en voor verdere for maliteiten werden bezoekers opzette lijk 5 tot 15 uur opgehouden. Dit schrikte de speelgrage touristen af. Het casino liep niet meer, de inkom sten verdwenen en in arren moede heeft San Marino thans besloten de speelzaal te sluiten en voor de Itali aanse eisen te zwichten. De heer G. de OJeda Y Brooke, con sul-generaal van Spanje te Amsterdam, is benoemd tot ambassadeur van Spanje in Caracas. hebben beschoten, waarbij een soldaat werd gedood. Zodra de klacht was ontvangen vertrok kolonel Murray met een hefschroefvliegtuig naar de aangegeven plaats om een onderzoek in te stellen. Kolonel Murray zal bij vice-admiraal Joy verslag uitbrengen over zijn bevinding. Ook een Poolse delegatie naar San Francisco. Polen heeft de Amerikaanse uitno diging tot bijwoning van de Japanse vredesconferentie te San Francisco aanvaard. Tsjecho-Slowakge is thans het enige tot de conferentie uitgenodig de communistische land, dat nog geen antwoord heeft gegeven. Jacht van Duitse emigranten bij Terschelling gezonken. De Nederlandse kustvaarder „Pe- to" heeft drie mannen en twee vrou wen afgehaald van het kleine jacht „Dune" uit Hamburg, dat nabij Ter- schellingerbank vuurschip in moei lijkheden verkeerde. Het verlaten jacht is opgepikt en de haven van Borkum binnengesleept. De opvaren den van de „Dune". die naar Afrika wilden emigreren, zijn door de „Peto" naar Delfzijl gebracht. viert Amsterdam „hartjesdag"; is het 10 jaar geleden, dat het Duitse leger de Zwarte Zee be reikte. Kort geding speelclub tegen Staat uitgesteld. De behandeling van het korte ge ding van de speelclub „Arlsto" te Den Haag tegen de Staat der Neder landen inzake het arrésteren van le den en het sluiten van het vereni. gngsgebouw op Vrijdag 4 Augustus, De president van de rechtbank te Den Haag heeft de eerste behandeling van het geding verschoven van 20 tot 27 Augustus, Boswachter werd door twee kooplieden uit Bussum gedood. De HllversumMe politie heeft na ruim vier jaren speuren <le (laders gearresteerd, die op 17 Jnnl 1947 op de Loosdrechtsc helde de boswachter Albert van der Schagt hebben ver moord. De belde mannen, kooplieden uit Bussum, hebben een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Volgen*, hun verklaringen zou de dood van de bos wachter het gevolg zijn geweest van het per ongeluk afgaan van zijn re volver. Zij zouden op genoemde dag door de boswachter op heterdaad zijn be trapt bij diefstal in een tentenkamp op de hei. Er was tussen beide man nen en de boswachter een vechtpartij ontstaan, waarby zij Van der Schagt neersloegen. Daarna is zijn revolver afgegaan, waardoor de kogel hem In de nek trof. DRENKELINGEN KLOMMEN IN' MAST. Zeiljacht maakte plotseling water en zonk. Zondagmorgen vroeg is een zeewaardig zeiljacht nabü Enkhuizen door nog onbekende oorzaak gezonken. Van de vijf opvarenden wisten twee, de arts W. A. M. Bok uit Meppel en de medische student A. A. SollewijnGelpke uit Utrecht, zich zwemmend te redden. De drie andere opvarenden, de 56-Jarige dr. P. Brons uit SteenwUk, de 35- jarige ir. H. L. Prinsen Geerlings uit Giethoorn en de 23-jarige. medische student A. van Arkel uit Lelden zijn verdronken. Het jacht „Xexaio" van dr. Bron: was Zaterdagmiddag uit Zwartsluis vertrokken voor een tocht over bet IJsselmeer. De vijf opvarenden waren alle er varen zeilers en zeilden in de nacht door. Zondagmorgen omstreeks 7 uur, een kilometer uit de kust bij Enkhui zen. begon plotseling water in de boot te stromen. De vijf mannen overlegden wat te doen en besloten in de mast te klimmen. Toen zij daar enige tijd zaten, naderde op een af stand van circa 5 kilometer een an der jacht. De hoop keerde weer in de verkleumde drenkelingen, maar %-eranderde al spoedig in wanhoop, omdat het jacht van koers veranderde en zich weer verwijderde. Het zinkende schip was inmiddels geheel in de golven verdwenen en daarom besloten enige drenkelingen te trachten naar het land te zwemmen en daar hulp te halen. Toen rij op enige afstand van de plek des onheils waren gekomen za gen zij, dat ook de anderen de mast hadden verlaten en zich zwemmend Friese slier kampioen in Frankrijk De stier Anna's reclame van de fokker R. K. Velstra te Marssum is Boswachter Van der Schagt was 58 j kampioen geworden op een te Bar- jaar oud toen hij de dood vond. Hij ie-Duc in Noord-Frankrijk gehouden was getrouwd en had kinderen. concours Twee van de 12 Polen, die onlangs met het kleine Poolse schip, de HG 11, in Zweden zijn aangekomen. zUn door Zweedse en buitenlandse journalisten geïnterviewd over de politieke toestand In Polen. Alle twaalf zijn nu in het bezit van een Zweedse vluchtclingenpas. Twee van hen, Hendrik Sko- rupa linksJ en Ignac Hezeh, zien wjj hier bij het verlaten van de „Citadel" in Landskrona, na de persconferentie. DRIE MANNEN LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Hoofdman van raddraaiers verschanste zich met een pistool in barak. Zondagmiddag omstreeks het middaguur zijn in het woonoord „Lunetten" te Vught, waar een groot aantal Ambonese gezinnen is ondergebracht, ern stige ongeregeldheden uitgebroken. Een aantal onruststokers, die van an dere Ambonese woonoorden uit op z.g. verlofpassen naar Vught waren ge komen, heeft kans gezien beroering te wekken onder de Ambonezen aldaar. De goedwillenden in „Lunetten" bleken daarvan toch niet gediend en be sloten een einde aan de onrust te maken. Het gevolg was een hevige vecht partij, die ongeveer een half uur duurde en waaraan vierhonderd mensen deelnamen. Er werd met messen en dolken gestoken en met klewangs ge slagen. Drie gehuwde Ambonezen zijn levensgevaarlijk gewond in het zie kenhuis te 's-Hertogenbosch opgenomen. Zij zijn voorzien van de Sacramen ten der Stervenden. Verder zijn en nog twee ernstig en enkele anderen licht gewond. Toen politie en marechaussee arri veerden, was de vechtpartij al voor bij, maar toch moesten uit enkele ka mers in de diverse barakken nog Am bonezen met de sterke arm worden verwijderd. De voornaamste rad draaiers werden gegrepen en zwaar geboeid naar het politiebureau in Vught overgebracht. In totaal zijn tien kampbewoners in verzekerde bewa ring gesteld, van wie enkelen voor eigen veiligheid. Sommige Ambonezen wisten te ontsnappen. De politie heeft de jacht op hen geopend. De hoofd man van de raddraaiers bleek zich met een pistool in een barak te hebben verschanst. Na overre ding en sommatie gaf hij zich over. De politie vond in de ba rakken o.m. een handgranaat, tal rijke messen, klewangs en dol ken, alsmede een boksbeugel. EEN POLITIEKE KWESTIE. Tot nog toe hadden zich geen moei lijkheden in „Lunetten" voorgedaan. maar de laatste dagen waren er enige wrijvingen voorgekomen, veroorzaakt door enkele onruststokers uit andere kampen, die in het Vughtse woonoord een honderdvijftigtal aanhangers kre gen. Vught is met 4000 bewoners het grootste kamp in ons land. De meer derheid heeft zich verzet en de slacht offers vielen dan ook onder de rad draaiers. De kampleiding heeft de fout begaan, de burgemeester niet tij dig in te lichten en zelf te pogen de moeilijkheden op te lossen. Achter de botsing van Zondag schuilt een politieke kwestie, de te genstelling tussen Ambonezen en be woners van de Kei-eilanden. Momen teel is het weer rustig in „Lunetten" en de burgemeester van Vught zeide te verwachten, dat dit ook in het vervolg wel zo zal blijven. Vandaag worden de gezinnen en andere perso nen. die aanleiding kunnen zijn tot nieuwe incidenten. naar andere plaatsen overgebracht Ernstig auto-ongeluk Op de grote weg van Bergen op Zoom naar Antwerpen heeft zich gistermiddag een ernstig auto-onge luk voorgedaan. Ter hoogte van de Dennenheuvel reed een Belgische wagen in volle vaart tegen eenhoorn. De bestuurder A. W. uit Antwerpen, liep verwondingen op aan hoofd en handen, terwijl mevrouw W. op verschillende plaatsen van het lichaam verwond wend. De beide in zittenden werden naar het zieken huis te Capelle overgebracht. De toestand van de heer W. laat zich ernstig aanzien. H.T.M.-bus gegrepen door locomotief. Zaterdagmorgen om even vóór acht is een bus van de H.T.M. de- onbe waakte overweg op het kruispunt GroentewegFruitweg in Den Haag tegen de locomotief van een lang zaam rijdende kolentrein gereden. Negen buspassagiers werden door glasscherven gewond. De bus werd zwaar beschadigd. Het zicht ter plaatse is zeer goed en ten overvloede heeft de machinist van de trein herhaaldelijk signalen gegeven om zrjn komst aan te kondi gen. In de bus zelf heerste onder de 20 passagiers grote verwarring. Ieder een drong op naar de nooduitgang achter in de bus. doch men kon de deur eerst open krijgen toen de loco motief tot stilstand was gekomen. De chauffeur heeft een shock ge kregen. De buspassagiers waren van oordeel, dat zijn aandacht was afge leid, doordat hij onder het rijden met een buspassagier zou hebben gepraat. Jeugdfestival Berlijn gesloten. Het „wereldleugdfestival" ln Oost- Berlijn is Zondagavond met een bij eenkomst ln de voormalige Berlijn se „Lustgarten" besloten. Namens de twee millioen Jongeren, die het festival hebben bijgewoond, legden de aanwezigen de eed af „alle krachten in dienst van de strijd voor de vrede te stellen". trachtten te redden, daarbij gebruik makend van wrakhout. Twee man nen. dokter Bok en de student SolJe- wijDGelpke wisten tenslotte de kust te bereiken, maar de drie anderen, die waarschUnlijk tijdens hun benarde positie in de mast van het zinkende schip al water naar binnen hadden gekregen, moesten de strijd om het leven opgegeven en verdronken. De wachter van de vuurtoren „De Ven" bij Enkhuizen en zijn gezin had den van de ramp niets bemerkt. Het heeft enige tijd geduurd, alvorens red dingspogingen konden worden onder nomen. want op de vuurtoren is geen telefoon. Om tien uur voeren de rijks politie te water en de reddingboot uit. maar al wat zij konden vinden was wat wrakhout. Perzisch antwoord opgeschort. De publicatie van het PerzlBche antwoord op de Britse voorstellen la uitgesteld. Weliswaar zijn de voor stellen reeds ln een verklaring voor radio-Tehcran afgewezen, maar dit antwoord m niet officieel. De Perzische en Britse delegaties zijn Zondag in het zomerpaleis van de Sjah bijeengekomen, teneinde de Perzische bezwaren te bespreken. Harriman woonde de besprekingen bij. Dè bijeenkomst eindigde na een uur. zonder dat men iets bereikt had en zonder dat men had bepaald waar en wanneer een volgende zitting zal worden gehouden. De Perzische afgevaardigden, die oorspronkelijk waren uitgenodigd met Stokes de maaltnd te gebruiken, ver lieten onmiddellijk het paleis voor een bespreking ten huize van premier Mossadeq. In het parlement deden afgevaar digden van alle partijen aanvallen op het Britse voorstel. Premier Mssso- deq. die beschuldigd werd van het voeren van „geheime onderhandelin gen". werd gewaarschuwd het voor stel niet te aanvaarden. „Rusland een markt voor Amerikaanse industrie". In het jongste nummer van het te Moskou in het Engels %'erschijnen- de tijdschrift „Newsis een artikel opgenomen, dat in de Ver. Staten sterk de aandacht heeft getrokken. Het heeft als titel „Wat zijn de be lemmeringen voor uitbreiding van de Russisch-Amerikaanse handel'. De schrnver. die een hoge functie be kleedt in het Russische ministerie van buitenlandse zaken, houdt een pleidooi voor verbetering van de han delsbetrekkingen en merkt daarbij op: „De opening van de geweldige Rus sische markt voor de Amerikaanse uitvoer, zou voor onbepaalde tijd Iede re economische crisis in de Ver. Sta ten uitschakelen en dit land een on begrensde welvaart verzekeren In regeringskringen te Washing ton is men vooralsnog van mening, dat ook dit artikel een onderdeel Ts van de Russische ..vredescampagne". In industriële kringen is men daar lc zeker niet van en meent men. dat dc mogelijkheid nieuwe afzetmarkten te vinden moet worden aangegrepen. Opmerkelijk is in dit verband, dat bet blad „Wallstreet Journal" reeds ge ruime tijd er op aandringt, dat Wash ington zal streven naar toenadering en niet elk Russisch aanbod meteen sceptisch verwerpt. „Wallstreet Jout nar is de spreekbuis van financiële kringen- Republikeins rapport over McArthurs ontslag. Acht republikeinse leden van de Senaatscommissie van onderzoek in zake het ontslag van Mac Arthur, hebben Zondag een rapport met hun bevindingen gepubliceerd. De Republikeinen zeggen, dat een regeling van het Koreaanse conflict, waarbij een bestandslinie ten Zuiden van de Jaloe wordt vastgesteld, een overwinning van dc Noordelijken zou betekenen. Zij doen een felle aanval op dc bui tenlandse politiek der Ver. Staten en in het bijzonder op minister Ache- son. Het ontslag van MacArthur door president Truman wordt „een slag voor de nationale trots" ge noemd. DE VOORSPELT: WISSELENDE BEWOLKING. De weersverwachting, geldig tot hedenavond luidt Wisselende bewol king met enkele plaatselijke buien Meest matige wind tussen Zuidwest en West. Koel weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1