Maandag gaat de eerste paal in de grond voor Chr. Lyceum te Goes VLISSINGSE SPORTDELEGATIE BEZOEKT ENGELAND Houdt dat in de gaten.... 't Is voor onze soldaten kerknieuws. WONINGBEHOEFTE IN KOMENDE JAREN TE MIDDELBURG PLEZIERJACHT VOOR THOLEN IN DE EENDRACHT GEZONKEN koeling en roomijs PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1951 RECTOR BARENDS ALS „MACHINIST". Moeizame onderhandelingen met succes bekroond Met een grote klap een beetje buskruit zal het knaleffect nog groter maken wordt Maandagmorgen half elf aan do Kamperfoeliestraat te Goes, de eerste betonpaal voor het nieuwe gebouw van het Chr. Lyceum voor Zeeland de grond Ingeheid. De rector, drs. D. Barends, zal by deze heugelijke gebeurtenis nts „machinist" optreden. Half October zal de voor zitter, de heer J. Laport, de officiële eerste steenlegging verrichten en wanneer aannemer Paema zijn werkprogramma zonder stagnatie kan af werken, zal het imposante gebouw in de tweede week van Augustus 1952 opgeleverd kunnen worden. doordat verschillende wijzigingen moesten worden aangebracht, kwam eerst begin 1951 de goedkeuring op het bouwplan en bestek. Toen kon in Februari jl. de aanbesteding plaats vinden. Het werk werd opgedragen aan de aannemer Th. Pasma uit Am sterdam voor ruim 538.000 en daar de inschrijving beneden de begroting van de architect bleef, meende men dat er niets meer in de weg stond om de goedkeuring te ontvangen. NIEUWE MOEILIJKHEDEN. Een regeringscrisis gooide roet in het eten. Men moest weken wachten en toen eindeltjk een nieuw kabinet was geformeerd, kwam de Minister van Wederopbouw met zijn bezuini gingsmaatregelen. De bouw kon niet doorgaan omdat het plafond van de bouwprijs per m3 was overschreden. Het ministerie van Onderwijs en de Rijksgebouwendienst hadden echter reeds meer dan een jaar aan het plan gedokterd en waren ook van mening dat geen verdere bezuinigingen kon den worden toegepast. Weer moesten maanden worden gewacht, totdat de ze instantie*: hierover overeenstem ming met Wederopbouw hadden ver kregen. Zolang echter de goedkeuring er niet was, kon het bestuur ook niet zorgen voor de financiën. Men was daarbij gebonden aan het rentegam ma van 3 en het geld was steeds moeilijker te verkrijgen. Na een be zoek aan 20 maatschappijen kon men acht ton lenen bij een instelling, doch tegen 3J,4 met een looptijd van 50 jaar. Dit percentage was echter te hoog. De instelling deed haar toezeg ging gestand tot 16 April en geluk kig werd juist op tijd 2 April het rentegamma verhoogd tot 3V2 Hoewel zich daarop de stagnatie dooi de maatregelen van Wederopbouw voordeed, hield de instelling toch haar woord gestand. Met de uitgifte van een obligatielening 4 nad men ook geluk, want deze werd geheel ge plaatst. Het verloop van de bouw is zó ge makkelijk in een paar woorden te vertellen, maar voor het zover was ciat in Juni Jl. de eerste spade in de grond kon worden gestoken! Ontel baar zijn de besprekingen geweest en legio de moeilijkheden, vooral ook in het laatste stadium van de voorberei dingen. In een onderhoud met de he ren J. Laport en J. Pouwer, reap, voorzitter en secretaris der school vereniging. mochten wij een en ander vernemen omtrent de wordingsge schiedenis van het Chr. Lyceum voor Zeeland en het verloop by de bouw plannen. Hoe na de aanbesteding, toen alles in kannen en kruiken scheen, de gehele bouw weer aan een züden draadje kwam te hangen door entegamma s en bezuinigingsmaat regelen van Wederopbouw, totdat uit. eindelijk enkele maanden geleden het verlossende bericht van de goedkeu ring uit Den Haag loskwam. MIDDELBURG OF GOES? Niet iedereen zal weten, dat reeds in 1930 de Vereniging voor Chr. Mid delbaar en Voorbereidend Hoger On- denvy's voor Zeeland werd opgericht, onder presidium van dr. Lonkhuyzen uit Zierikzee. Direct rees toen de vraag waar de school gevestigd dien de te worden: in Middelburg of Goes? Er werd zelfs een speciale vereniging voor Walcheren opgericht. Verschil lende kostbare jaren gingen verloren doordat men onderling deze vraag niet tot een oplossing kon brengen. Toen werd er een arbitragecommissie uit beide verenigingen samengesteld, met mr. J. Terpstra, oud-minister van onderwys onlangs tot erevoorzit ter benoemd als voorzitter. Deze deed in 1938 de uitspraak, dat Goes de aangewezen plaats voor vestiging van deze school was. Men toog direct opnieuw aan het werk. In 1939 kwam echter de mobilisatie, gevolgd door de vijf oorlogsjaren Begin September 1946 vond ae heroprichting van de vereniging plaats, waarna 1 Septem ber 194 begonnen werd met de school in het voormalige weeshuis. Subsidie werd verkregen voor de vol ledige onderbouw en de volledige H. B.S.-afd, A en B. De subsidie voor de gymnasiale afdeling bleef echter uit tot Maart 1951. daar eerst toen de erkenning van deze afdeling afkwam Het behoeft geen betoog, dat hierdoor grote financiële moeilijkheden zijn ontstaan om deze gymnas. afdeling uit eigen middelen te bekostigen. Ge lukkig is achteraf de subsidie inge gaan per 1 September 1948. Inmiddels groeide het aantal leer lingen gestadig van 80 tot plm. 300 per 1 September a,s. Er moest een dépendance in Middelburg worden ge sticht en te Goes waren de leerlingen in vier verschillende gebouwen onder gebracht. Hoewel dè huisvesting in Middelburg van tijdelijke aard is, hoopt men dat daar nog eens een Chr. H.B.S. zal worden gevestigd. Zeeland is de enige provincie waar slechts één Chr. H.B.S. is gevèstigd. DE BOUWPLANNEN. De voorbereidingen voor de bouw Fan de nieuwe school vormen een ge. schiedenis apart. Wanneer men hoort vertellen welke moeilijkheden hierby overwonnen moesten "worden, is het niet te verwonderen dat de bestuurs leden wel eens slapeloze nachten heb ben gehad. Het bestuur kreeg het verzoek zyn bouwplan vóór 1 Juli 1949 in te dienen om nog voor bouw volume in 1949 in aanmerking te ko men. Dit geschiedde prompt, doch Advertentie Tenslotte keerde dus alles ten goe. de. De bouw is nu in volle gang en straks zal een gebouw zy'n verrezen, dat ook architectonisch voor Goes een sieraad zal zyn. Zeker mag niet on vermeld blijven de medewerking, wel ke het schoolbestuur steeds in alle opzichten van het Goese gemeentebe stuur heeft ondervonden. DE SPORTVELDEN. Momenteel zit men nog met de sportvelden. Er werden aan de Hecr- nisseweg twee percelen weiland aan gekocht. Het ene perceel is echter te klein voor één sportveld, doch het andere is nog in pacht tot November 1952. De pachter bleek niet bereid om hiervan voortydig afstand te doen. By een proces stelde de Pacht- kamer voor Zeeland het schoolbestuur in het geiyk. doch in hoger beroep werd te Arnhem beslist, dat men had te wachten tot November 1952. Daar men een jaar nodig heeft om het ter rein in orde te maken, zullen de sportvelden dus eerst eind 1953 in ge bruik genomen kunnen worden. De wegafsluiting Vlisslngen-MMdelburg. VERZOEK VAN V.V.V. De V.V.V. Vlissingen heeft zich tot de directie van de N.V. Stoomtram Walcheren gewend met het verzoek om by de nieuwe dienstregeling voor het traject Middelburg-Vlissingen de halte Leeuwentrap niet te doen ver vallen en voorts om de kwartiersver binding met Middelburg gedurende de middagen te handhaven. Vlissin gen zou als badplaats daarmee zeer gebaat zijn, aldus V.V.V. BEVORDERING BIJ DE RIJKSWATERSTAAT TE MIDDELBURG. De technisch hoofdambtenaar van de Rykswaterstaat de heer A. Slab ber te Middelburg is met ingang van 1 Januari 1949, dus met terugwer kende kracht, benoemd tot technisch hoofdambtenaar le klasse van de Rykswaterstaat. NAAR SCARBOROUGH Een veelbelovend program opgesteld. Op Zaterdag 25 Augustus des middags te twaalf uur zal van het Betjo Wolffpleln te Vlissingen een sportdelegatie afreizen naar Scarborough. De reis gaat vla Rotterdam, waar het gezelschap dat 68 personen omvat zich zal inschepen aan boord van de Hull-boot. De overtocht met de Huil. boot is gekozen, omdat mede in verband met de kosten van de treinreis naar Scarborough en de financiële middelen van het comité de My. Zeeland had geadviseerd de overtocht met deze boot te maken. Ruim 10.000 binnen! De pessimisten, die meenden, dat wij op 1 September a.s. geen 10.000 byeen zouden hebben voor het Chr. Militair Tehuis te Middelburg, heb ben ongeiyk gekregen. Op 15 Augus tus was de stand reeds 10.121. In enkele dagen tyds kwam ruim 700 binnen, de opbrengst van enkele goe de plaatselijke acties. Een woord van hartelijke dank aan de organisatoren en hun helpers en helpsters Hier komt de verantwoording. Veertien leerlingen van de Chr. school te Westkapelle ontvingen tien kaarten met bouwsteentjes en droe gen prompt 50 af. Een grote actie op Noord-Beveland bracht honderden guldens op. In Wissekerke collec teerden vier personen 36.60, in Geersdyk zeven dames 33.99, terwyl acht personen in Kamperland de res pectabele som van 340.20 byeen- brachten. Iin Wolfaartsdijk gingen 12 inwoners op pad met als resultaat een bedrag van 206.66. Van de Hervormde kerk te Vrouwenpolder werd 7.71 ontvangen. Zeven onder- wyzeressen stortten het restant van haar vacantiepotje: 7. Mevrouw H. te B. schonk 1, de heer A. L. (Coak) 7 en mej. S. H. te St L. zond 12. Nu wij de 10.000 hebben over schreden, zullen wy binnenkort nade re mededelingen kunnen doen over de plannen voor een beter Chr. mi litair Tehuis te Middelburg. Wy blij ven echter een stroom van giften verwachten op giro 359300 t«n.v. Provinciale Zeeuwse Courant, „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Middelburg Ds. O. de Wijk met emeritaat. Maandag 20 Augustus a.s. zal het 40 jaar zijn geleden, dat ds. G. de Wyk van Hiikersmilde het predik ambt in de Ned. Herv. Kerk aan vaardde. Ds. De Wijk, die 27 April 1887 te Nieuwe Pekela werd geboren, be zocht het Geref. gymnasium te Am sterdam en studeerde vervolgens eerst een jaar aan de Ryks Universi teit te Utrecht en daarna aan die te Groningen. Nadat cand. de Wy'k in November 1910 door het Provinciaal kerkbestuur van Zuid Holland was toegelaten en tot de Evangelie be diening in de Ned. Herv. Kerk, ver bond hy zich 20 Augustus van het daaropvolgend jaar, na vooraf te zijn bevestigd door wijlen ds. D. J. La- zonder aan zyn eerste gemeente Zou- telande. Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Kamperland (1921—1926); Vlagtwedde (1926— 1928); Ferwerd (1928—1931) 29 Maart 1931 verbond ds. De Wijk zich na vooraf te zijn bevestigd door ds. A. Hoekert van Voorburg aan zyn vijfde en laatste gemeente Hijker- smilde. Tijdens zijn verblijf in Zoutelande was ds. De Wyk voorzitter van de in 1918 geopende school voor Christelijk Onderwys. Deze school werd de voort zetting van de Openbare Lagere School, die toen werd opgeheven. Te Vlagtwedde en te Ferwerd en te Hykersmilde was ds. De Wijk voor zitter van de Hervormde schoolver- In llijkersmilde werd in 1938 door ds. De Wijk een Chr. school voor uit gebreid Lager Onderwijs opgericht. Tenslotte vernemen wy nog, dat ds. De Wyk, die benoemd is tot hulppre diker te Roden mét als standplaats Niéuw* Roden voornemens is tegen October a.s. emeritaat aan te vragen. NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen naar Vlaardingen: P. zyistra te Moerkapelle. Bedankt voor Rotterdam Charlois: H. van 't Hof te Tiel. Aangenomen naar Lelmuiden: T. Kruyne, cand. te Brielle. Benoemd tot predikant in algemene dienst voor de geestelijke verzorging der Koninkiyke Landmacht Jan Reur te Obergum, die dit beroep aannam. OUD-GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Schiedam: dr. J. C. Hooikaas te Arnemuiden en G. J. van Vliet te Vlaardingen, Het Vlissingse gezelschap zal Zon dagmiddag in Huil arriveren en daar begroet worden door vertegenwoordi gers van het ontvangst-comité, dat uit de ingezetenen van Scarborough is gevormd. Na een treinreis van circa lVi uur arriveren de bezoekers in deze plaats en daar worden ze ontvangen in de Boys High School. De directeur van deze school, mr. Broome, is voorzit ter van het comité, dat de trip in En geland regelt. Het Vlissings gezelschap staat on der leiding van de heren A. Korteweg en M. van Hyfte, die hun sporen reeds verdiend hebben by het sportconta,ct nffet' Scarborough. Blijkens het pro gramma. dat door de ingezetefien van Scarborough onder leiding van mr. Broome voor dit bedoek werd op gemaakt, koestert men grote ver wachtingen van de Vlissingse sport mensen. zy zullen zich op het gebied va^i voet bal, tafeltennis, athletiek en zwem men moeten meten met de meest vooraanstaande clubs van de ontvan gende stad. Daarnaast staan een aantal aardige uitstapjes op het urogram. Zo zal een tocht worden gemaakt naar York, de bekende der- Mende eeuwse stad met zyn oude to rens en oude straten. Voorts een tocht naar Whithy het vissersplaats je met zijn oude abdy op de rotsen en naar Filey, waar een Butlincamp is gevestigd. Er zal een ontvangst zijn door de burgemeester van Scar borough, welke ontvangst in Engeland een high tea" wordt genoemd. De Vlissingers zullen ook het beroemde openluchttheater bezoeken, dat amphitheatersgewyze tussen de rot sen is gebouwd en dat 8000 bezoekers kan bevatten. Tenslotte zal er nog een humoristisch zwemfeest zijn. Tot zover het algemene program ma. Daarnaast zullen de burgemees ter van Vlissingen mr. B. Kolff en 11.000ste bezoeker op de Nijtengo VIII. Op de voorlaatste dag van Nijten go VIII drukte het ongunstige weer een stempel op het bezoek. Na een rustige middag nam Vrijdagavond het bezoek nog wat toe, zodat het aantal bezoekers met 800 tot 11.100 StMevr. v. Vredegem uit Goes jpas- seerde in de loop van de avond als 11.000ste de cassa. Ze kon zoals ge- bruikeiyk geschenken in ontvangst nemen. Het avondprogramma werd dit keer verzorgd door Raden S. Hardjodi- renggo. Met muziek toneel en dans gaf deze kunstenaar de talrijke toe schouwers een globaal beeld van de diverse uitingen van de voor Europe anen wel zeer moeiiyk te begrijpen Javaanse kunst. Wat werd gebracht stond ongetwij feld op hoog peil, doch een nauwlet tend toehoren vereist een rustiger sfeer, dan uiteraard op een tentoon stelling kan worden aangeboden. Niettemin was het, vooral voor de Indiëkenners een mooie avond. Vandaag zal de Kon. Muziekver „ScheldegaJm" uit Hansweert de slot- fanfares van Nytengo doen klinken. GEREF. KERKEN Beroepen te Aardenburg: L. Ring- nalda, cand. te Ermelo. Tweetal te Emmen: W. Veenstra te Dokkum en E. de Vries te Dwinge- lo. Aangenomen naar Hevken: J. A. v. d. Peppel, cand. te Amsterdam, die bedankte voor Oosteresnd in Fries land. Aangenomen naar Den Andel: J van Dalen, cand. te Linschoten, die bedankte voor Holisloot Zundorp, Lewedorp en voor Warns. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Meliskerke: J. W. Kersten te Genemuiden. Bedankt voor Zoetermeer: A. de Blols te Rotterdam Zuid, de heer A. Korteweg nog de gasten zijn van de Rotary-club, waar ze aan een lunch een korte causerie zul len houden over Vlissingen. Behalve het bijwonen van deze officiële gebeurtenissen, zullen de deelnemers van deze trip nog gele genheid krygen ruimschoots andere gebeurtenissen mee te maken, waar- by ongetwijfeld een tocht over de „moors" op het program zal staan, het wonderschone vennen- en heide gebied, dat zich over een lengte van vele tientallen mijlen uitstrekt in de richting van de Schotse laaglanden. In dat gebied van ongerept natuur schoon met zijn Devil's Valley, zijn vele historische plekjes én zijn grote kudden zwartkoppige schapen, zullen de Vlissingers zich prettig kunnen verpozen. Op 5 September vertrekt het ge zelschap weder uit Scarborough om diezelfde dag de boot naar Rotter dam te nemen. Op Donderdag 6 Sep tember des avonds te circa 9 uur zal men met autobussen in Vlissin gen terugkeren. We vermelden nog even, dat voor het Vlissingse gezelschap een hoofd kwartier zal worden gevestigd in de Boysschool aan de Northstreet te Scarborough, waar alle deelnemers en deelneemsters des morgens de in lichtingen kunnen krijgen, die zij mochten wensen. UITBREIDING VAN WOONWIJKEN. In uitbreidingsplan plaats voor 2646 huizen. In het gelielo uitbreidingsplan van Middelburg, waarvan wy de voor naamste facetten reeds belichtten, is plaats voor 2646 woningen. Dit aan tal ligt ruim dertig beneden het maximum aantal woningen, dat In het ont- werp-StreekpIan Walcheren wordt aangegeven als raming voor de woning behoefte van de stad ln het jaar 1977. De grootte der terreinen, ln het Uitbreidingsplan-in-hoofdzaak be stemd voor gesloten- en open bebou wing, bedraagt 26,8 h.a. Neemt men voor deze terreinen dezelfde bebou wingsdichtheid aan als bij het z.g.n. uitbreidingsplan in onderdelen, te we ten 40, dan kunnen op de bestemde terreinen 1072 woningen worden ge bouwd. Daarbij moeten dan gere kend worden de te bouwen wonin gen in het plan in onderdelen, 1574 m getal, zodat men tot een totaal komt van 2646 woningen. In de wijk 't Zand is plaats voor 1268 woningen, waarvan 565 met be stemming gesloten bebouwing voor ééngezinswoningen, 642 gesloten be bouwing voor één- of méérgezinswo- Oud-Middelburger als burgemeester geïnstalleerd. Onder grote belangstelling, ook van Zeeuwen, is de oud-Middelburger mr. G. M. J. W. van de Ven, op plechtige wijze geïnstalleerd als burgemeester van de gemeente Schaylc nabij 's-Her- togenbosch. Mr. van de Ven, die destijds in Mid delburg woonde, was, vóór hij het burgemeestersambt aanvaardde, com mies ter provinciale griffie van Zee land. Hij trad voorts op als secretaris van de Provinciale grenswijzigings- commlssie en van de Provinciale be plantingscommissie, terwijl hij ook enige functies op maatschappelijk ter rein vervulde. Mr. Van de Ven is thans tweede secretaris van het Ne derlandse Rode Kruis in Den Haag. BENOEMING RECHTERLIJKE MACHT. By K. B. is benoemd tot rechter in de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg: mr. J: A. Abblng, thans ambtenaar van het Openbaar Mini sterie by de kantongerechten in het arrondissement 's-Hertogenbosch en rechter-plaatsvervanger in de Arron- dissements-rechtbank te Middelburg. HACHELIJK AVONTUUR IN DE NACHT. Schipper moest zich met vrouw en kind zwemmende in veiligheid brengen. In de nacht van Donderdag op Vrijdag is het pleziervaartuig „Fidelvos" uit Amsterdam voor Tholen In de Eendracht gezonken. De eigenaar van het jacht, de heer Y. uit Amsterdam, wist zich met vrouw en kind zwemmende in nachtgewaad in veiligheid te brengen. ningen zeven open bebouwing voor ééngezinswoningen en 72 open be bouwing voor vrystaande woningen. Er is voorts 3,55 ha. recreatieruimte in het plan opgenomen. In de wyk De Griffioen zijn 63 wo- mingen gedacht, waarvan zestig frotere eengezinswoningen gesloten ebouwing) en drie vrystaande wo ningen (open bebouwing) met 0.17 h.a. recreatieruimte. In de wyk Noordweg kunnen 24 woningen ge- plaats worden, waarvan twaalf één gezinswoningen by open bebouwing en eenzelfde aantal vrystaande wo ningen. Hier bedraagt de recreatie ruimte 0.17 h.a. Tenslotte is in de wyk Veerseweg plaats voor 201 wo ningen: 115 ééngezinswoningen bij gesloten bebouwing en 86 één- of méérgezinswoningen eveneens bij ge sloten bebouwing, voor recreatie ruimte wordt 0,5 h.a. gereserveerd, waarbij de 0.53 h.a. speelweide by het nieuwe sportveldencomplex moetwor den opgeteld. Al deze gegevens zy'n ontleend aan hét uitbreidingsplan in onderdelen. Het verslag van de Kamers van Koophandel bevat nog enige interes sante gegevens over de woningbouw in Zeeland sedert de bevrijding tot 31 December 1950. Het totaal aan tal permanente én noodwoningen in dit tydvak gebouwd bedraagt 10.967, waarvan 1763 in 1950. Voor de afzon derlijke delen van de provincie zijn deze aantallen als volgt (tussen haakjes de woningbouw gedurende het vorige jaar): Walcheren 4308 (488), Bevelanden 2331 (488, dus precies evenveel als op Walcheren), Oost Zeeuwsch Vlaanderen 1505 (501), West Zeeuwsch Vlaanderen 2408 (228) en Noord-Zeeland 715 (58). Tot en met 1949 werd voor 173.900.000 (geldswaarde 1946) aan bouwwerken gerealiseerd. In 1950 werden goedkeuringen verleend tot een totaal bedrag van 39.700.300, te weten Middelburg 3.841.400, Vlissingen 4.666.800, Walcheren 4.709,600 West Zeeuwsch Vlaande ren 7.019.900, O. Zeeuwsch Vlaan deren 8.646.000, Bevelanden 5.126.000, Goes 3.128.000 en Noord Zeeland 2.562.600. Daarin zijn niet begrepen de werken van de Rijks- en de Prov. Waterstaat, de Ned. Spoor wegen, Bureau Wederopbouw Boer derijen, Genie en Marine. Zonder ryksgoedkeuring mochten worden uitgevoerd de werken beneden 2000 alle werken aan opstallen, waarvoor geen gemeentelijke vergunning nodig is, alle weg- en waterbouwkundige werken en alle werken aan gebou wen, die ten laste komen van de ge wone dienst van provincie, gemeen ten en waterschappen. Vissers redden hert uit het water. Toen de opvarenden van het vis sersvaartuig Tholen 25 van de firma Schot onder de gemeente St. Philips- land voeren, zagen zij dat op de wal door verscheidene personen een hert werd opgejaagd. Het dier geen uit weg meer ziende sprong in het water. Onmiddellijk zette de Th. 25 koers naar het spartelende beest en het gelukte de opvarenden het dier uit het water te halen. Het hert (een mannetje) is in Tholen aan land ge bracht in afwachting van zijn ver dere bestemming. Het scheepje was Donderdagavond voor anker gegaan, maar door de sterke vloedstroom 's nachts is het anker gaan slepen met het gevolg, dat de mast van het jacht bleef ha ken aan de brug over de Eendracht. De „Fidelvos" werd door de vloed Krijgt Domburg weer Golflinks? VOORLOPIGE PLANNEN WORDEN UITGEWERKT. Naar wy vernemen bestaan in Domburg ernstige plannen om weer golflinks te laten aanleggen en wel op dezelfde plaats, waar zich vóór de oorlog de links bevonden, het duin gebied nabfl Domburg. Dat er bij de badplaats gelegenheid bestond om het golrspel te beoefenen, vormde vroeger een grote attractie van Domburg en de plaatseiyke V.V. V. is, evenals natuurlyk het gemeen tebestuur, dan ook zeer geporteerd voor dc plannen van de plaatseiyke golfclub. Aanvankeiyk had het be stuur hiervan het oog laten vallen op duinterrein onder de gemeente Vrou wenpolder, waar ideale links konden worden aangelegd, doch dit gebied kon men tot zijn grote spyt niet in februik nemen in verband met de uit- reiding van de waterwinning der gemeente Middelburg. Er is thans een commissie gevormd, welke de plannen voor links met 9 holes in de duinen by Domburg na der zal uitwerken en het bestuur van de golfclub van advies zal dienen In deze commissie hebben zitting de he ren Ihr. mr. T. A. J. W. Schorer, mr. J. M Pilaar en mr. J. A. Heyse, allen te Middelburg. onderuit getrokken, schepte water en zonk. De opvarenden, die zich al ge ruime tyd te ruste hadden begeven, werden door het binnenkomende wa ter in hun slaap verrast en het enige wat zy doen konden was in nachtge waad over boord te springen en zwemmende de wal te bereiken, het geen hen ook gelukte. De hond van de heer Y. kon helaas niet bijtijds uit de kajuit komen en is verdronken. Alle eigendommen van de familie Y., zo als kledingstukken e.d. zijn naar de kelder gegaan. De „Fidelvos" ligt op ongeveer 8 meter diepte. Op de plaats waar het scheepje gezonken is, xs een boei aangebracht. De firma van Dui- vendijk uit Tholen zal proberen het jachtje te lichten. Radio-reportage van de Scheldebeker- zwemwedstrijd. Naar wij vernemen, zal de reporta ge van de Scheldebeker-zwemwed- stryd, welko de heer A. Korteweg hedenmiddag ten behoeve van het pu bliek op het Vlissingse strand en de boulevards zal verzorgen, ook door de luisteraars in hun huiskamers kun nen worden gevolgd, althans voor zo ver zy over een toestel met z.g. vis serijband beschikken. De uitzending van de Belgische tender, aan boord waarvan de heer Korteweg zoveel mogeiyk by de kopgroep zal blijven, kan worden ontvangen op een golf lengte van 179 meter. Met behulp van het in het programma afgedruk te kaartje kan het publiek de strijd volgen* Advertentie Installaties voor J. POLDERMAN GOES (Ook voor alle reparaties) Beiaardconcert te Veere. Voor het beiaardconcert dat he denavond van 89 uur vooraf gaat aan het concert in de Schotse Huizen te Veere heeft de stadsbeiaardier de heer Jan Kwist het volgende pro gramma samengesteld: 1. Prelude, W. de Vries; 2a. Moe- derke alleen, Wiertz; b. Moeders lied- jen. Schnitzler; 3. Gavotte, de Fesch; 4. Prelude in G., Debussy; 5a. Deep River, b. Mary had a baby, c. Steal away; 6. Rondo over „Het patertje langs de kant" Bonset; 7. Gondoliera Franssen; 8a. Ik zie je voor het ven ster staan, b. Sprookje, c. Het eerste liefdesbloeien, Grleg; 9. Wiegelied, Chopin; 10. Trumpet Voluntary, Pur- cell. Klein meisje aangereden. Een 7-jarig meisje uit Kattendijke, dat bij haar grootouders in de Dorps straat te Heinkenszand logeerde, stak Vrijdag, toen zij met haar bal speelde, onverwacht de straat over en werd aangereden door een motorrijwiel, bestuurd door de heer G. uit Ove- zande. Het kind werd tegen de grond ge slingerd. Dokter Staverman uit Hein kenszand, die de eerste hulp verleen de, constateerde een zware hersen schudding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2