v.c. KAMERS VAN KOOPHANDEL WERPEN EEN BLIK TERUG VLISSINGEN" JUBILEERT PARTIELE HERZIENING VAN UITBREIDINGSPLAN GOES V e" één KfKÏ SHK ATV. JVtraato Wto DIRECTEUR GASBEDRIJF TE YERSEKE HARTELIJK GEHULDIGD Ambonezen musiceerden op de Nijtengo. Engelsen komen niet naar Scbeldebeker-wedstrijd Raad Haamstede accoord met her indelingspl annen van Ged. Staten 2 PROVINCIALE ZEEüVfSE COURANT VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1951 HEV BEWOGEN UREN In de oorlog en na de bevrijding werd zeer belangrijk werk verricht. Tien bewogen jaren uit de geschiedenis van de Zeeuwse Kamers van Koophandel en Fabrieken zjjn op even uitvoerige als duidelijke wijze be schreven In een keurig verzorgd, met foto's geïllustreerd boekje, dat gis teren verschenen is. Het bevat de verslagen van de werkzaamheden der Kamers voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg en voor Zeeuwsch-Vlaan- deren te Terneuzen t.m. 31 Maart 1942, benevens van de Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor Zeeland van 1 April 1942 tot eind 1950. Een belangrijk deel van het verslag is uiteraard gewijd aan de problemen en de bijzondere werkzaamheden, die de oorlog meebracht. De Kamer vooi de Zeeuwse eilanden te Middelburg werd in 1940 zwaar getroffen; de kan toorlokalen met meubilair, archief en het zeer belangrijke Handelsrcgistei werden vernietigd. Na korte tijd on dergebracht te zijn geweest in het ge bouw Dam 6. werd de Kamer gehuis vest in een pand aan de Balans, waar mede men zich jarenlang heeft moe ten behelpen. Na de capitulatie was de Kamer mede-oprichtster van de Stichting Zeeland 1940, welke „overbruggings- credieten" verleende aan de gedu peerde handel en middenstand. Zij steunde voorts o.m. de Stichting Ge troffenen Oorlogsgeweld Zeeland. Met de reconstructie van het Handelsre gister een arbeid, die jaren in be slag nam werd met bekwame spoed ee begin gemaakt. De Kamer voor Zeeuwsch-Vlaande ren, die op 15 Februari 1941 een fraai, nieuw kantoorgebouw kon betrekken, stichtte het Zeeuwsch-Vlaams Borg stellingsfonds en kon daardoor de nood van vele middenstanders helpen verlichten. Beide Kamers werden met Ingang van 1 April 1942 ontbonden verklaard (zij hadden toen op de dag af 20 jaar bestaan) en vervangen door een Ka mer voor geheei Zeeland, die haar hoofdbureau te Middelburg had en een bijkantoor in Terneuzen. Deze re geling heeft bestaan tot dit jaar, toen wederom afzonderlijke Kamers wer den ingesteld. MIDDELBURG EN TERNEUZEN. Te Middelburg werd in 1942 nog volop gewerkt aan het Handelsregis ter, terwijl onmiddellijk na de reorga nisatie met de herconstructie van het bedrijfsregister werd begonnen. De' reeds eerder gestichte Evacuatie-Hulp dienst der Kamer werd in verband met de omstandigheden in de provin cie uitgebreid en ondergebracht in het gebouw van het Evacuatiebureau te Middelburg. Alle aanvragen werden vlot afgewerkt Er kwam voorts een regionale commissie bedrijfssluiting tot stand, evenals een verbinding met bedrijfsorganisaties. Het karakter van de werkzaamheden te Terneuzen was van andere aard. Lag de activiteit van het kantoor te Middelburg meer op het terrein van de administratiefteeh- nische uitvoering der (vele) over heidsbemoeiingen. in Zeeuwsch-Vlaan- deren moest steeds een groot deel van de activiteit worden besteed aan het Advertentie onderzoeken en verwerken van wen sen en klachten. Niet zelden werd daarbij een resultaat behaald, dat alle partijen tevreden stemde; wij denken b.v. aan de stichting van de textiel school te St. Jansteen. De bevrijding bracht grote veran deringen met zich mee. Door de Mili taire Commissaris voor Zeeland werd met ingang van 1 November 1944 de heer F. P. O. M. Koch tot voorzitter benoemd. Met ingang van 1 Januari 1945 werd tot algemeen secretaris be noemd de heer A S. de Jonge, die deze functie reeds van 1942 af had waargenomen. De samenstelling van de Kamer onderging een wijziging; de wijze van samenstelling heeft hier en daar critiek uitgelokt, doch achteraf is gebleken, dat de gevolgde weg in de gegeven omstandigheden de enig juiste is geweest NA DE BEVRIJDING. Men zal zich herinneren in welke toestand industrie, handel, landbouw en verkeer in Zeeland uit de oorlog kwamen en het is dus begrijpelijk, dat de Kamer na de bevrijding allerminst over gebrek aan werk had te klagen. Uit het verslag blijkt zonneklaar, dat zij veel heeft gedaan om het normale leven in de provincie te dffen terug keren. De werkzaamheden waren zeer talrijk; zo hadden de beide secreta rissen zitting in de Commissie van Advies Rijvergunningen, een functie, die in steeds toenemende mate beslag legde op hun werktijd. Daarentegen kon de Evacuatie-hulpdienst worden geliquideerd. Het jaar 1949 was voor de Kamer zeer belangrijk en droevig tevens. Be langrijk, omdat zij op 6 October een eigen kantoorgebouw te Middelburg in gebruik kon nemen, droevig, om- U blijft opgewekt en onvermoeibaar „et de heerlijk Merlris*nde dat de heer Koch op 5 December over leed. In zijn plaats werd de heer C. A. Kammeraad tot voorzitter be noemd. In het boekje wordt een algemeen verslag gegeven van de toestand van het Zeeuwse bedrijfsleven over 1950, waaruit blijkt, dat de vooruitzichten over het algemeen niet ongunstig zijn. Dat de credietbehoefte bij de mid denstand echter sterk gestegen is, leert het aantal aanvragen, door het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden in 1950 ontvangen, te weten 95 (in 1948: 21 en in 1949: 27). Eind 1950 waren nog 59 credieten lopende, met een totaal bedrag van f 49,135, terwijl de aflossingen dat jaar heb ben bedragen f 17.886. Eind 1950 stonden in het Handels register ingeschreven te Middelburg 7538 en te Terneuzen 4690 zaken. Het aantal nieuwe inschrijvingen bedroeg vorig jaar resp. 675 en 740, het aantal ingekomen vestigingsaanvragen resp. 465 en 160, het aantal verleende ves tigingsvergunningen resp, 374 en 150 en het aantal geweigerde resp. 8 en één. Het verslag besluit met de opmer king. dat het bestuur geen gemakke lijke taak te wachten staat, gezien de algemene vooruitzichten op econo misch gebied. V RECEPTIE EN WEDSTRIJDEN. Eén wens: een eigen sportveld Over ongeveer veertien dagen zal de V.C. „Vlissingen" de officiële naam is „Voetbal Combinatie Vlissingen" haar 35-jarig bestaan \1eren. De festiviteiten zijn over drie dagen verdeeld en zullen van bescheiden om vang zijn. Op 31 Augustus is er een feestelijke bijeenkomst van junioren en jeugdleden in het clubhuis aan de Koudekerkse weg en op Zaterdag: 1 September volgt een receptie in het StrandhoteL De dag daarna komen de jubilerende rood-witten uit in een wedstrijd aan de Bosweg tegen Middel burg I, welke voorafgegaan wordt door een ontmoeting tussen de vetera- nenelftallen van Vlissingen en Middelburg. Na afloop van deze wedstrijden verenigen de spelers zich met hun dames, officials en genodigden aan een koffietafel in café-restaurant Unitas. Het busverkeer tussen Middelburg en Vlissingen. De afsluiting van de Nieuwe Vlis singse weg voor het verkeer brengt, zoals wfl reeds meldden, mede, 'dat een aanmerkelijke wijziging moet worden gebracht in de busdienst Mid delburg—Vlissingen vice versa. Het plan bestond om een half uur-dienst te onderhouden via Koudekerke en een uurdienst via Oost-Souburg en station Vlissingen. Naar wij vernemen is het echter mogelijk gebleken voorlopig ook een half uur-dienst via Oost-Souburg te onderhouden. De afsluiting van het weggedeelte West-Souburg-Keersluis zal namelijk nog een week of zes op zich laten wachten, zodat de Stoom tram Walcheren hiervan de eerste tijd nog gebruik kan maken. De di rectie heeft thans besloten de bus sen. die ieder half uur uit Middelburg vr trekken, via Oost-Souburg en het station Vlissingen te laten ryden en de bussen, die op het hele uur van de Middelburgse Markt vertrekken, de volgende route te laten rijden: Oude Vlissingse weg. Kanaalstraat, Nieu we Vlissingse weg. Vanzelfsprekend geldt deze regeling in omgekeerde volgorde voor de bussen van Vlissin gen naar Middelburg. Ongeval te Middelburg. Toen Donderdagmorgen een inwo ner van St. Laurens, de heer K„ op de Noordweg te Middelburg fietste, werd hij achterop gereden door een bespannen voertuig. Het paard, dat vermoedelijk is geschrokken van een tractor, sloeg op hol. Toen K. om keek kwam hy te vallen. Hij liep een wonde aan het achterhoofd op en moest in het ziekenhuis worden op genomen. VOORSTELLEN AAN DE RAAD. Verhoging van de Gasthuistarieven. In verband met de bebouwing van de percelen grond aan dc Evertsen- straat hoek Zuidvlietstraat te Goes, is een verkaveling van bouwterreinen ontworpen in overeenstemming met de toe te laten grondkostcn. Teneinde dit plan aan te passen aan het uitbreidingsplan 1949, ls een ontwerp ge maakt van een plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan van Goes, alsmede een ontwerp tot wijziging van de Bebouwingsvoorschriften. Bezwaren hiertegen werden niet ingediend, zodat B. en W. thans de raad in overweging geven tot definitieve vaststelling van dit plan over te gaan. het Verder wordt voorgesteld de bouw verordening te wjjzigen ten aanzien van de hoogte der vertrekken. De hoogtematen zyn voornamelijk voor de bouw van woningen op de voet van de Woningwet en voor de bouw van woningen door particulieren met financiële steun van het Rijk als te hoog gesteld aan te merken. Ook zijn B. en W. van mening, dat de mini mum vloeroppervlakte op 4.50 M2 ge steld dient te worden. Door de aanleg van de Bergweg valt een zij het zeer klein gedeelte van de grond, eigendom van de heer J. J. van Melle, samen met het trot toir Daarom wordt voorgesteld een ruiling en tevens verkoop van grond aan te gaan. Naar raming zal de heer van Melle na de ruiling, 145 M2 grond aankopen voor 11.per M2. Deze grond heeft voor de gemeente geen waarde. Verder wordt voorgesteld een rui ling van grond aan te gaan met de heer M. Buitendijk. Dit in verband Oraaftamptoenen paneren do revue No. 3 y* fan Tierelier veroverde 'V hel wereldkampioenschap orgeldraaien, door 1143 keer achter elkaar: „Daar bij die moten..." *x. al te draaien. „Ik had het nog wel duizend keer gekund", zei hij later, .v>w ,,maar de voorzitter van de jury sloeg acht baspijpen stuk en zei dat 'l zo wel AV-» genoeg was ee* Een man hoefi gelukkig fleen wereldkampioen orgeldraaier Lange afstandgas. (Slot van pag. 1). GEEN STREMMING Tijdens deze karwei, men rekent één dag voor iedere buisleiding zal uiteraard het scheepvaartverkeer niet mogen worden gestremd. Dit behoeft echter ook niet, daar de bui zen direct in de diepte verdwijnen. Vervolgens trekt het aannemings- •bedrijf naar de overzijde van de Schelde, waar In de Eendrachtspol- der op dezelfde w£zo de drie andere buisleidingen worden samengesteld en in het water worden getrokken. Op de zandplaat zullen zij dan by laag water aan elkaar worden gelast. Voorzichtigheidshalve zullen de bui zen op de zandbank 60-80 cm. wor den ingegraven om beschadiging by laag water en bijv. door jjsgang uit te sluiten. In het vaarwater is dit niet nodig. Men zal er ook geen sleuven baggeren. De buizen zijn elastisch genoeg om de profielverschillen in de Westerschelde te volgen, terwijl zij bovendien door hum gewicht in klei nere oneffenheden wegzinken. Om de leidingen zo diep mogelijk in de bodem te laten wegzakken, worden zij voorlopig met water ge vuld. Teneinde de stalen binnenwan den hierbij tegen roest te vrijwaren, zal men deze langs electrische weg beschermen. IN ZES WEKEN De gehele karwei zal in zes weken uitgevoerd moeten worden, vóórdat de najaarsstormen komen. Het aan- nemingsbedryf is evenwel uitstekend uitgerust. Er staan reeds verschil lende lasapparaten gereed. Wanneer het werkterrein en ae rolstelling ge reed zijn, kan het lassen van de bui zen in snel tempo geschieden. Met de Rijkswaterstaat is men op het ogenblik doende de bodem waar in en waarop de buizen komen te rusten, af te dreggen, naar scherpe voorwerpen. Twee sleepboten met ka bels, waartussen een zware ketting over de bodem sleept, zoeken naar wrakken enz. Deze schoonmaak leverde reeds vrij wat oud Hjzer. op. Donderdag werd er juist een onderzoek ingesteld door een duiker naar een ontdekte onef fenheid op de bodem. Zo wordt thans in „teamwork al les klaar gemaakt om de „technische Hoewel officieel opgericht op 1 Au gustus 1916, aanschouwde „Vlissin gen", reeds in 1905 het levenslicht, onder de naam Volharding, waarvan de heer Hendrik Vader voorzitter was. Als er vóór de Zeevaartschool gevoetbald werd, gebeurde het wel eens dat de bal te water geraakte. De voetballer die de bal er in had geschopt moest hem dan zelf halen. By afgaand water dreef de bal wel eens zee in en werd dan door de roei ers van het loodswezen terugge bracht. Ook is het wel eens gebeurd, dat de toen nog bestaande Domburg- se tram de bal meenam, zodat er aan de wedstrijd een onverwacht einde kwam. Omstreeks 1911 werd de naam „Volharding" in „WJ.K." veranderd. In 1916 ontstond door een fusie van „W.I.K.", „Poseidon" en „E.M.M." de' Advertentie Deze redactrice tan een damesblad weet er alles van, Alkali try betekent vooral niet: Geschikt voor alles en nog wat. Veilig wast U indien U speciaal alkalivnj wast Speciaal alkalivrij voor tool is Echfalon en speciaal alkalivrij voor tijde is Vivalon. Aanbesteding Polder Walcheren Middelburg. naam: „Voetbal Combinatie Vlissin gen". De heer Jacob de Nooyer was de eerste voorzitter van de V.C. „Vlissin- UPS EN DOWNS. In de 35 jaar van haar bestaan heeft het V.C. „Vlissingen" niet aan ups en downs ontbroken. Al direct het eerste jaar van de fusie werd het kampioenschap be haald. In de promotiewedstryden was het succes echter gering. Drie pun ten uit evenzovele gelijke spelen was het resultaat. Nadien werd met afwisselend suc ces gespeeld. In 1928/'29 werd wederom het af delingskampioenschap behaald en weer bleef in de promotiewedstrijden succes uit. Het volgende seizoen was een nood lotsjaar. Met vrijwel hetzelfde elftal van een jaar tevoren, volgde degra datie naar de 3e klasse. In 1041/*42 werd V.C.V. wederom nummer één in de 2e klasse. Het zou echter door de oorlogsomstandighe den tot 1945 duren, alvorens de ver eniging haar intrede deed in de 1ste klasse. Drie seizoenen speelde V.C.V. in het voetbaldorado, toen volgde de teruggang naar de 2e klasse, waarin zy thans nog speelt NAMEN. T. Mes, oud-voorzitter en thans ere voorzitter, R. Bruysse, oud-voorzitter en ere-lid en „Katje" Kokelaar, Gebr. Burgerhoff, Lou Butz, J. van Peenen. F. Verhulst en nog vele anderen heb ben er toe bijgedragen Vlissingen te brengen tot wat zy nu is. Deze ljjst zou onvolledig zyn zon der de naam van de verzorger H. van Akkeren, een onvermoeid en plichts getrouw lid van V.C.V. By het bereiken van het zevende lustrum heeft V.C. „Vlissingen" slechts één wens, n.1. spoedig weer in het bezit te worden gesteld van een eigen sportveld en voldoende trai- ningsmogeiykheden. ie zijn om zélf een perfecte sigaret te kunnen draaien. Honderddui zenden doen het. Met de shag naar hun smaak en de beste vloeitjes die er bestaan UZ3VJ Veertigjarig jubileum. Dinsdag was de heer C. de Graaff veertig jaar in dienst van de N. V. Waterleiding My. „Zuid Beveland". In een bijeenkomst van het personeel uit Goes en Ossendrecht in „de Prins van Oranje" werd de jubilaris, die de groei van het bedrijf practisch van de oprichting af heeft medegemaakt, in waarderende bewoordingen toege sproken door de voorzitter van de Raad van Toezicht, oud-notaris J. Pilaar, de directeur, ir. M. J. Stoel Feuerstein en de administrateur, de heer A. J. Henderikx namens 't per soneel. Tevens werden hem enige ge schenken aangeboden. Vaars in beslag genomen. De douane te Zuiddorpe heeft de zer dagen een vaars met een waarde van plm. 800 in beslag genomen. De smokkelaars namen de vlucht, zodra ze zich door de douane ontdekt zagen. Posthume onderscheiding. Door H. M. de Koningin werd de Bronzen Leeuw posthuum toegekend aan de opperwachtmeester der Ko- nlnklyke Marechaussée J. P. Verbie zen te Terneuzen, wegens beleidvol en moedig optreden als commandant der militaire politie in Indonesië in de jaren 1946/1947. met de partiële herziening van uitbreidingsplan. ONTSLAG GEMEENTEARTS De heer H. Snoek, gemeentearts, die by beschikking van de Pensioen raad, voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt werd verklaard, heeft de wens te kennen jegeven om uit zijn functie ontslagen :e worden. De raad wordt in overwe ging gegeven dit ontslag eervol te verlenen, onder dankbetuiging voor de als zodanig langdurig bewezen diensten. Tevens verzocht de heer L, Snoek wegens gezondheidsredenen, ontslag als lid van de Commissie van Toe zicht op het middelbaar onderwijs. De Commissie van Toezicht heeft in verband met deze vacature de volgen de aanbeveling gemaakt: 1. Ds. A. W. M. Odé; 2. de heer C. Griep, arts, Goes. In dezelfde vergadering van de ze commissie werd mr. H. J. M. Stie- ger tot secretaris benoemd. Ingevolge de Prijzenbeschikking Ziekenhuistarieven 1951, waarbij het is toegestaan de tarieven van ver- pleeggelden in ziekenhuizen met 0.75 per verpleegdag te verhogen, stellen B. en W. voor de tarieven voor het Gasthuis dienovereenkomstig te wijzigen. Donderdag werd door de Polder Walcheren te Middelburg in het openbaar aanbesteed de uitvoering van werken tot verdediging van de kop van strandhoofd 25 op het Zul- derstrand van de Noordwatering tus sen de strandpalen en 32 en 35. Voor dit werk werd als volgt inge schreven: Van Heen v. h. J. M. Dek ker Zn., Papendrecht, 108,750; Van Oord, Werkendam, 104,400; B Stegink, Vlissingen, 100,980; Gebr. A. en F. Hakkers, Werkendam. L. Roskam, Sliedrecht. ceavol verloop te doen hebben. En de heerenland. 110.80(b J. WW ingemeureweretó wacht in epanning TiooMo. PROVINCIAAL BLAD VAN ZEELAND. In het Provinciaal Blad van Zee land zyn opgenomen het besluit om het K.B. tot toekenning van een aan tal uitkeringen aan een deel van het rijkspersoneel van overeenkomstige toepassing te verklaren voor de Zeeuwse wethouders, voor wie deze functie als enige bron van inkomsten is te beschouwen, het besluit, rege lende de jaarwedden van de ontvan gers der Zeeuwse gemeenten en het besluit tot hernieuwde afkondiging Sevenster, I van de provinciale schoonheidsver- ordening. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Koninklijke onderscheiding voor de heer W. C. Loggers. Donderdag vierde de heer W. C. Loggers, de oudste directeur van een gasbedrijf in Nederland, zijn 40-jarig jubileum als directeur van het ge meentelijk gasbedrijf te Yerseke. Hem viel een zeer hartelijke huldiging ten deel. In de morgenuren kwam het perso neel bijeen in het kantoor om hun chef van hun gevoelens blijk te ge ven. Namens allen wenste de heer M Timmerman hem in een berijmde toespraak geluk en bood hem een fraaie electrische leeslamp aan. 's Middags werd een druk bezochte receptie gehouden, tijdens welke on der anderen alle raadsleden van Yer seke de heer Loggers kwamen compli menteren. Burgemeester A. C. Wil- lemsen hield een toespraak, waarin hij de jubilaris dankte voor het vele werk. dat deze ten behoeve van het bedrijf heeft verricht, in het bijzon der in de oorlogsjaren. De burgemeester deed tot grote instemming van alle aanwezigen de verheugende mededeling, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Loggers de gouden eremedail le, behorende hij de Orde van Oranje-Nassau, te verlenen. De heer Willemsen spelde de jubila ris vervolgens de versierselen op Namens het gemeentebestuur werd nog een boek aangeboden. De heer K. K. Brink, directeur van het Gas bedrijf te Goes, sprak namens de col lega's van de heer Loggers en over handigde een ets. De receptie werd ook bijgewoond door een afgevaardig de van de Vereniging van Gasfabri- kanten. 's Avonds bracht de harmonie „Mo zart". vergezeld door zeer vele inwo ners van Yerseke, een serenade. Het fabrieksterrein en de gebouwen van het Gasbedrijf waren met vlaggen en groen feestelijk versierd en waren in de avonduren bovendien verlicht De jubilaris mocht in de loop van de dag talryke bloemstukken in ontvangst nemer De 10.000sie bezoeker passeerde. De Ambonese hawaïan-band uit het kamp Middelburg welke Donderdag avond op de Nijtengo VIII optrad, had behalve exotische muziek ook prachtig zomeravondweer meege bracht. De publieke belangstelling voor dit optreden was bijzonder groot. Hoewel amateurs, wisten deze jongemannen vlotte muziek ten geho re te brengen, waarvoor zy meerma len een dankbaar applaus hadden te incasseren. De grootste beloning kwam voor hen zeker aan het slot, toen zy na een dankwoord van de heer M. Haasdonk, namens het Ny- tengo-comité uit handen van de heer Mulder, die vijf en twintig jaar op de Molukken vertoefde, als aandenken een gitaar mochten ontvangen. Met een toegiftje dahkten de Am bonezen voor deze vriendelijke geste. Er waren deze dag nog meer ge lukkige bezoekers van de Nijtengo. Omstreeks negen uur 's avonds pas seerde mej. Henny Kool uit Goes als 10.000ste de contróie. Zy had een tiental pryzen tot een gezamenlijke waarde van ca. 100 in ontvangst te nemen. Ruim 1000 bezoekers wer den Donderdag getqld, zodat het to taal aantal tot 10.500 is gestegen. Thans resten nog twee dagen voor Nytengo VIII Zaterdagavond haar poorten zal sluiten. Vanavond zullen Raden S. Hardjodirenggo en echtgeno te optreden met Javaanse muziek en toneel, waarna op de laatste avond de Kon. Muziekvereniging „Schelde- galm" uit Hansweert zich zal laten horen. Twee sterke invallers uit Breda. By de organisatoren van de Schel- debeker-zwemwedstryd is bericht ont vangen, dat de beide Engelse zwem mers, die aanvankelijk hun over komst en deelname hadden aange kondigd, bericht hebben tenslotte toch nog verhinderd te zijn. In plaats van deze beide Engelsen zullen nu meezwemmen twee leden van de Bredase zwemclub „Surae", nl. Bep Schrauwer en J. P. Gulickx. Beiden zyn sterk op de lange afstand, zodat door hun deelname de spanning in de strijd waarschijnlyk nog ver scherpt zal worden. De gemeenteraad van Haamstede heeft in haar vergadering van deze week laten uitkomen, dat zij groten deels accoord gaat met het door de Gedep. Staten voorgestane plan tot herindeling der gemeenten op Schou wen en Duiveland. Nadat de voorzitter der raad. bur gemeester Jhr. R. Roëll, een uiteen zetting van het plan had gegeven, kwam hij tot de volgende eindcon clusies: le. Ter bevordering van de goede nabuurschap met de gemeente Burgh zou de raad niet om samenvoeging willen vrager; 2e. zijns inziens vormen beide ge meenten op sociaal, economisch en cultureel gebied één geheel; 3e. de financiële voordelen, welke voortvloeien uit de samenvoeging van de gemeenten Burgh en Haam stede zip niet van overwegende in vloed; 4e. gewenst is de gemeentegren zen tussen Haamstede en Renesse in de omgeving van het duin- en strandgebied enigszins te wijzigen in meer Noordelyke richting, waardoor het uitbreidingsplan der gemeente en de strandverbinding ter plaatse ge heel tot zijn recht zal komen. Een en ander zal nader met de desbetref fende instanties bekeken moeten worden. Rekening houdende met het bo venstaande kon de raad accoord gaan met de plannen van Gedep. Staten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2