KAPPIE en de spook-steen Viva {oti DE MAGNEET IN 1950 WEINIG VERLOREN ARBEIDSDAGEN EEN KLEINE INFECTIE £cJ\faÉoiv ZIJDE Vereffende schuld KLANKEN uit oe AETHER 4 PROVINCIALE ZEEO W SE COO RAN T DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951 ONRUSTSTOKERIJ STRAFT ZICH ZELF Vreedzaam overleg en stakingen (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, Augustus. Wat de arbcidsrust en de arbcidsvrede betreft, staan wU er In ons land, in vergelijking met andere landen, gunstig voor. Het aantal stakingen is hier gering en het aantal verloren gegane arbeids dagen betrekkelijk laag. liet Centraal Bureau voor de Statistiek geeft eik jaar een statistiek der werkstakingen en uitsluitingen uit. Onlangs is het overzicht van 1950 ver schenen; het gaf aan de Stichting van de Arbeid aanleiding er in haar blad „Sociale voorlichting" een beschouwing aan te wijden, waarin geconstateerd wordt, dat er in 1950: 79 geschillen geregistreerd werden, die tot een staking hebben geleid en dat daarbij 162.500 arbeidsdagen verloren zijn gegaan. Het aantal geschillen is belangrijk lager dan in de voorafgaande jaren (1946: 270; '47: 272; '48: 183; '49: 116; '50: 79). De verloren werktijd ligt ook aan de lage kant, maar min der sterk afwijkend van de voor gaande jaren (in duizendtallen ver loren arbeidsdagen: 1946 682; '47: 203; '48: 131; '49: 131; '49: 289; '50: 162). De betekenis van dit verlies aan arbeidsdagen voor de Nederlandse productie is niet precies aan te ge ven: een staking kan altijd elders stagnatie teweeg brengen zonder dat dit uit de cijfers duidelijk blijkt. Maar enige aanwijzing geeft toch wel de verhouding van het aantal verlo ren arbeidsdagen tot het totaal aan tal voor de productie beschikbare ar beidsdagen. Voor 1950 kan dit per centage worden gesteld op niet meer dan 0.02 (1949: 0.04). Vergeleken met het buitenland stak in 1950 Ne derland gunstig af. Percentages als het zo juist genoemde zijn over de periode Januari t in October 1950 ook voor de Verenigde Staten bekend. Daar ging 0.49 (1949: 0.61) van het voor de productie beschikbare aantal arbeidsdagen door stakingen verloren. Wanneer men het totaal van de 162.500 verloren dagen nader beziet, blijken z|j voor een groot deel (nl. 73%) te kunnen worden toegeschre ven aan drie grote stakingen. Het waren ten eerste de staking van de bouwvakarbeiders in Amster dam in Augustus, die onder leiding stond van de E.V.C. Een actie-comité van werknemers (georganiseerd in de unie-bonden) en van werkgevers be sloot aanvankelijk om als tegenmaat regel voor bepaalde personen de toe gang tot de bouwwerken te verbie den. Later werden de bouwwerken weer voor alle bouwvakarbeiders opengesteld. Het actie-comité bleef echter van oordeel, dat in eventueel voorkomende gevallen krachtig dien de te worden ingegrepen. Bij deze staking gingen 26.000 arbeidsdagen verloren. ROTTERDAM EN AMSTERDAM. Voorts braken in Augustus in Rot terdam en Amsterdam stakingen uit onder de havenarbeiders, met on nieuw de E.V.C. (en in Rotterdam ook de O.V.B.) op de achtergrond. De staking in Rotterdam verliep wel dra, al gingen er door het grote aan tal deelnemers circa 65.000 arbeids dagen verloren. In Amsterdam heeft zij iets langer geduurd, terwijl zij daar ook oversloeg naar de classifi ceerders. die geruime tijd bleven sta ken. Met deze havenstakingen gin gen in totaal 108.500 arbeidsdagen verloren. Als derde staking, die meer dan 1000 arbeidsdagen heeft gekost, kan de staking van de taxi-chauffeurs in Amsterdam worden genoemd, die van 1217 Augustus plaats vond. Alle drie de stakingen werden door de arbeiders verloren. Trouwens, dit geldt ook voor de meeste kleinere stakingen. Legt men de maatstaf van het aantal verloren arbeidsda gen aan. dan blijkt, dat 95% hiervan geen enkel resultaat voor de werkne mers heeft opgeleverd. Kijkt men naar het aantal geschillen, dan blij ken de kleinere af en toe enig resul taat op te leveren. Ten gunste van de werknemers eindigden 10% van de geschillen en in 10% werd een schik king getroffen. VOORAL IN AUGUSTUS. Uit het bovenstaande blijkt, dat de stakingsactiviteit in 1950 vooral in Augustus plaats vond. Alleen in die maand viel 84% van het totale aan tal verloren arbeidsdagen. Tevens blijkt uit deze gegevens, dat de be langrijkste stakingen in Amsterdam (52% van de verloren arbeidstijd) en Rotterdam (42% van de verloren ar beidstijd) voorkwarften. Naar aantal zijn de wilde stakin gen ln de meerderheid (48 tegen 31), maar daaronder schuilen uiteraard vele kleine conflicten. Naar het aan tal verloren arbeidsdagen gemeten, werd 92% (betr. 148.800 dagen) door een vakvereniging geleid (natuurlijk voornamelijk de È.V.C. met 147.000 verloren arbeidsdagen). Wanneer men deze gegevens over ziet, mag ook voor het jaar 1950 wor den gezegd, dat het streven naar een vreedzame oplossing van de geschil len de proef opnieuw heeft doorstaan. Achter deze lage stakingscijfers doe men de vele besprekingen op tussen de werkgevers- en werknemersorga nisaties ter regeling van hun weder zijdse belangen onder het gezichts punt der sociale rechtvaardigheid. Maar ook doemen achter de dorre cijfers de vele arbeiders op. die hun verstand hebben willen gebruiken en de moed hebben gehad om neen te zeggen tegen de onruststokers, die hen in uitzichtsloze stakingsavontu- ren hebben willen storten. Dat eiste inderdaad in vele gevallen de moed om tegen een getrainde grote mond de eigen overtuiging en het vertrou wen in het voortgaande overleg te handhaven. 10 Aug. 13 Aug. 87 87% 86 3% 86% 86% 97'% 97 <6 89% 88% 707s 70/1 87% 863,4 86% 92% 92'% 1371/a 137/2 167 1703,4 287 284 1241/2 123 174 174% 1443% 144% 228% 229% 211 16714 166% 153 152 185 180 286/8 284Zg 97 99% 16934 169 116 115% 1361.5. 137 134i% 135% 142 14214 111% 113!» 1031% 78% 80% 7034 69% 45/4 44% 51 50% 58 57% 56% 56% 8634 86% 73'% 71% 22 203,4 20 Va 22!a 21% 2034 21 Va 461/a 45% 47', 4 46% 42 42 Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3J4) dito 1947 (3ia) 3 dito 1937 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 pet. Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2ia Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Dclft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. lvabelfabrlek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon, Paketvaart Ni:d. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handclsver. A'dam Dell Batavia Mij. Dell Mij. Mid. Continental Tide Water Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Shell Union Baltimore Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania North American Rep. Steel U. S. Steel Intern. Nickel De nieuwe week werd met weinig ver andering ter beurze ingezet. Alleen op de Indonesische sector scheen de onder toon wat vriendelijker te zijn. De rege ringsmaatregelen aan Sumatra's Oost kust vormden voor de beurs een indica tie, dat men de onregelmatigheden zo veel mogelijk wil tegengaan. Op de be- leggingsmarkt heerste een flauwe stem ming. Op de scheepvaartafdeling kwa men slechts zeer minieme verschillen naar beide zijden voor. Scheepvaartberichten SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 11 Augusuls. Tiberia, Kempeneers. Energie, Grinwis. Vilars, Ca- mermans. Familietrouw, den Outer. Jo sephine, de Soyter. Adriana Cornelia, v. d. Vliet. Damco 28, Mieran. Mary, Huls man. Casa Nova. Kamphuizen. Damco 72. Aarden. Fraternité 3. Poppelier. Petro- nella Maria, de Meester, allen naar Rot terdam. Res Nova, Hovestadt. Onderne ming, de Waal. Rehoboth, Visser, allen naar WeVkendam. Fransiska, Mulder. Chrigee, de Waal. Fiat, Hut. Stad Am sterdam 6. Durinck. Stad Amsterdam 10. Sponsolee. Wanda, Oelle. Amstel 4, v. a Veen. Mosella, Bonnewei, allen naar Amsterdam. Algol, v. d. Vliet, naar Dordrecht. Vertrouwen, Bergsma, naar Delfzijl. Jacjo, Heek, naar Drachten. Jo- co, van Parijs, naar Arnhem. De Tijd, Zweep, naar Emmen. Entreprise, de Jon ge, naar Nieuwerbrug. Energie 2. de Jon ge, naar Breda. Shamrock. Wildeman, naar Hansweert. Anny. Terstege, naar Heilo. Josephine, Beekmans. Ba- hia. Schoots. Rhenus 41. Bauhardt Niedersachsen 5. Kühne. René, Rumst. En Avant.'Rook. Industrie, de Rijk. Ara- vis. v. d. Star. allen naar Duitsland. Kembs. Mallentjer. Neptune 9. Stryp. Rupel, Larooy. Arnica, Riekenbach, allen naar Basel. Vertrouwen. Kamps. Christi na. de Koning. Scheldezonen, de Ko ning. Anna, Kieboom. Jean Millot, Bal- ser. Oberon, Demuth. Edmond. Reijniers Azolla, de Leeuw van Wenen. Morea, v. d. Berg. Jarma, de Bruijn. Wilja, Holle- brandse. Toiler 4, van Lopik. Ariël, Uil. Nigritella, Bauwens. Castor, Bouman. Rheintank 3, Bansbach. Sambria, Smits. Valkyrie, Waardenberg. Speranza. Aar- noudse. Terneuzen 27, Jongman. Diamant, v, d. Vliet. Joelle, van Berghem. Hollan- dia. v. d. Wolf. Christina, Leunis. Butania, Zwartbol. Ibis, v. d. Putten. De Waal. Hardam. Alkmaar, Lesage. Anna, van Gent. De Hoop, van Gent. Christiane, Versluis. Carl Christ, Verstraeten. Al- vracht 12. van Lier. Julia, Verstraeten. Pieter, van Breughel. Coöperatieve 3. van-Utrecht. Mariette. Gasten. Rio, Rui tenberg. Gerdi, de Bot, allen gië. Bel- 24. Toen Kappie en Ma dame Mirabeile de hut binnenstormden, wachtte hen een wonderlijk schouwspel. Stoffel, de nieuwe zeeman, kronkel de zich met moeite onder de kooi van Madame uit en toen hem dat eindelijk gelukt was en hij over eind krabbelde, zagen ze, dat hij het kistje in z\jn handen had. „Ik hoorde iets over een zoekgeraakt kistje", legde hij uit terwijl Kap pie als een tijger op hem afschoot. „Toen ben ik maar eens op mijn eigen houtje aan het zoeken gegaan. Een kleinigheid hoor, ik had het zo!" En met een triomfantelijk gebaar reikte hij Kappie het kistje over. Madame Mirabeile gaf een gil. die de man nen door merg en been ging en met fonkelende ogen stortte zij zich op Stoffel. ..Quel canaille!" krijste ze. „Wilt ge soms beweren, dat ik de steen gestolen zou hebben? Maar zoiets laat ik me niet zeggen, jamais! Leefde de graaf nog maar, dan zou hij U ter verantwoording roepen! Maar nu zal ik het zelf moeten doen. Oh. het is horriebel!" Gillend vloog ze de zeeman, die tevergeefs probeerde, zich in veiligheid te brengen, in de haren, doch deze schenen tegen een dergelijke ruwe behandeling allerminst bestand te zijn! is heel dikwijls het begin van veel en vaak zeer langdurige narigheden. Zuivert en ontsmet open huidplekken met de krachtig desinfec- I heldfpc 1 „Redt mevrouw Van Duyne' Het dorp Blaricum wordt sinds enige tijd in beroering gebracht door een besluit van B. en W., waarbij dit college, in afwijking van het advies van de woonruimte-commissie, de woning van de 70-jarige we duwe Van Duyne gevorderd heeft ten behoeve van een amb tenaar ter gemeentesecretarie. De zaak is aanhangig gemaakt bij de rechtbank te Amster dam. Maai*- ook de burgerij is in het geweer gekomen. In het dorp zijn door de burgers bil jetten opgehangen met het op- schrif: „Redt mevrouw Van Duyne". De burgemeester heeft zijn vacantie onderbroken en is in Blaricum teruggekeerd om te bemiddelen in het woning-ge schil. De burgerij had hem tele grafisch op de hoogte gesteld van de gang van zaken en me degedeeld, dat zij met alle oor bare middelen wil trachten de ze kwestie tot een goed einde te brengen voor mevr. Van Duyne. J Twee jonge Oostenrijkers vielen, terwijl zij bezig waren de Matterhorn te beklimmen, 800 meter omlaag. Beiden zijn om het leven gekomen. Jacht zwalkte stuurloos rond VIJF OVERLEVENDEN GERED. Een trawler heeft Zondagavond vijf uitgeputte overlevenden van het Engelse jacht „Whimbrcl" te Osten- de aan land gebracht. De 5 personen zijn de heer en mevr. G. G. Mastenbroek uit Londen, hun 15-jarig dochtertje en twee Engelse vrienden. Het echtpaar wilde van Londen naar Nederland verhuizen. Alles wat zij bezaten is bij deze schip breuk verloren gegaan. Vrijdag was het jacht veilig in Ostende aangekomen, maar toen het Zaterdagmorgen vertrok naar Ne derland, geraakte het al spoedig in nood. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft het schip, dat geen ra dio aan boord had, stuurloos rond gedreven. De trawler, die de „Whim- brel" eindelijk op sleeptouw nam. heeft het ook moeilijk gehad. Tot driemaal toe brak de tros. Voordat Ostende werd bereikt zonk het jacht. Gezin van Nederlander in Zwitserland omgekomen. Zondagmiddag is een auto met vijf personen te Soubey in Zwitserland in de Doubs gereden. De bestuurder van de auto, de te Bazel wonende Nederlanders van der Wolk en een der passagiers konden de' wal zwem mend bereiken. De echtgenote van de bestuurder en haar beide kinderen van 6 en 2^ jaar verdronken. Kanaalwedstrijd wederom uitgesteld. De.start voor de door de Daily Mail uitgeschreven Kanaalovertocht, wel ke in verband met de slechte weers gesteldheid van Maandagmorgen tot Dinsdagmorgen was uitgesteld is op nieuw verschoven en wel tot Woens dagochtend om half zes G.M.T. f 10.000 gestolen uit café. Een inbreker, die vermoedelijk goed bekend is met de gang van zaken ter plaatse, heeft Zondagavond, toen het café Badhuis aan de Huizenveg te Bussum in vol bedrijf was, kans ge zien aan de achterzijde een deur te forceren en de achterkamer binnen te dringen. Hij brak een bureau open en nam hieruit een bedrag van tiendui zend gulden weg. Burgerlijke Stand. WISSEKERKE. Bevallen: A. P. v. d. HeijdeSloutba- mer. d.; A P. v. Lieren—Wilderom, d. en z.; L. J. Bosselaar—de Vos, d.; M. C. v. d. MoereVerhulst, d.; E. Boutersede Visser, d,: P. M. KramerWilderom, d. Getrouwd: P. I. Bouterse, 25 j. en L. T. Goudswaard, 22 j.; P. C. Jeronimus, 25 j. en G. Jeronimus, 23 j.; E. M. de Regt, 22 j. en C. M. Israel. 24 j.; D. P. Flipse, 24 j. en P. J. van der Moere, 23 j. Overleden: T. C. Flipse. 76 j.. echt. v. O. de Looff; J. de Back, 70 j., echtg. van C. P. Breas; C. Remijnse, 7 j., z. v. G. Remijnse en T. Ossewaarde. HET GEHEIM Dc ervaren textielvakman zegt: Het briliante effect van nieuwe sloffen krijg ik zo: Ik neem voor iedere fijne stof het speciale alkalivrije wasmiddel, dat er bij hoort. U kunt Uw fijne stoffen nieuw houden door deze ook zo te wassen. ALLEEN SPECIAAL ALKALI- VRIJ, IS VEILIG ALKALiVRIJ SPECIAAL ALKALIVRIJ door Barbara Cartland wachtten. Een ogenblik werd de angst haar weer bijna te machtig en onwillekeurig omklemden haar vin gers vaster de hand van Lord Vul can. „Uw dienstbode en uw hond zullen op u wachten", zéide hij en ze be greep, dat hij haar de enig mogelijke troost bood door haar eraan te her inneren, dat ze niet geheel en al zon der vrienden was. Ze glimlachte hem dankbaar toe en liet zich door hem binnenleiden. De bedienden bogen, lakeien snelden toe, om hoed en handschoenen van zijn lordschap aan te nemen. Serena kreeg onder 't' voortschrijden de in druk van een grote met honderden kaarsen verlichte hal, een met zach te tapijten belegde gang, aan weers zijden door prachtige kasplanten om zoomden bij al die pracht het gevoel, dat dit alles een vreemde droom moest zijn. Plotseling echter ging een deur open, die toegang gaf LEZERS SCHRIJVEN WATEROVERLAST IN VLISSINGEN. Meneer de Redacteur. Langs deze weg hoop ik bij de be trokken instanties de aandacht te vestigen op de hopeloze toestand der achteruitgangen tussen de Breitner- laan en de Tooroplaan. Aan deze uit- fangen kan geen andere naam wor- en gegeven dan „waterpoelen". Er is voor de bewoners van de panden aan deze lanen geen mogelijkheid ge laten met goed fatsoen in hun huis te komen. Om maar niet te spreken over de ouders, die in de vacantietijd hun kinderen buiten laten spelen. Met angst vragen zij zich af wat het moet worden in de a.s. winter. Daarom zou het voor alle betrok ken bewoners wenselijk zijn, dat een spoedige algehele verbetering in de ze vrij hopeloze toestand zou worden gebracht, hetzij door egalisering en afvloeiing van het water, hetzij door het meest afdoende middel: betege ling of bestrating der bovengenoem de achteruitgangen. Met dank voor de plaatsruimte. EEN BEWONER. 26 Die eerste aanblik van Mandrake zou Serena nooit vergeten. Half kas teel, half huis, tekende het zich met zijn daken en schoorstenen tegen de roodgouden avondhemel af. Honder den vensters straalden haar een gul den welkom toe in het schemerlicht en daar beneden, bijna rondom, was de zee, een geweldige massa vloei baar goud't Was alles tezamen zo verbijsterend, dat het meisje haar ogen moest sluiten, om niet duizelig te worden. Toen zij ze weer opsloeg, doemde Mandrake steeds dichterbij opzo geweldig, hoekig en in drukwekkend, dat ze zich onbedui dend en angstig voelde. Naast haar hoorde ze de stem van de markies: „Oorspronkelijk was het als een fort gebouwd, maar elke volgende generatie heeft er wat aan toege voegd. Mijn familie heeft hier eeu wenlang gewoond en allemaal hebben ze hun deel gehad in de geleidelijke verbeteringen". Ofschoon hij uiterst kalm sprak, klonk er een zekere blijkbaar niet ge heel te onderdrukken bezitterstrots in zijn woorden. „Hij houdt werkelijk van zijn be zitting", dacht Serena en dit stemde haar minder angstig dan te voren te genover Mandrake's overweldigende uitgestrektheid en pracht. Blijkbaar was deze plaats voor Lord Vulcan, hoe vreemd hij dan ook mocht schij nen, evenzeer een thuis als Staverley het voor haar was geweest. Ze kon. nog een laatste blik op de zee en de grote klippen werpen, voor dc koets landinwaarts reed en Man drake van het Noorden uit naderde. Door hekken van gesmeed ijzer reed het voertuig een soort reusachtige binnenplaats op, waar het bleef stil staan. Een lakei opende de deur en nu voelde Serena de vermoeidheid, die zij eerst had geloochend. Het was een lange reis geweest en afgezien daarvan achtte ze zich slechts toege rust voor wat nog komen moest! Ze sloeg haar mantel om en strekte de hand uit naar Lord Vulcan, die wachtte om haar bij 't uitstappen te helpen. „Welkom op Mandrake", zei hij kalm, toen ze goed en wel op het ge plaveide binnenplein stond. Serena zag een door pilaren ge schraagde portiek, een open voor deur en daarachter een reeks bedien den in livrei, die op hun komst tot een schitterend verlichte kamer. Vuurrode wandtapijten staken fel af tegen in groen en zilver gehouden wanden, fonkelend geslepen spiegels, reusachtige portretten in vergulde lijsten, gele, witte en paarse bloemen. In de haard vlamde een houtvuur hoog op. „Wel, Justin, ik verwachtte je pas over een uur of zo", riep een stem en meteen kwam een vrouw op hen toe, een met vonken-schietende en glin sterende juwelen behangen vrouw. Maar hoe fel de edelstenen ook moch ten schitteren, hoe gedurfd haar kle ding ook mocht zijn, haar gezicht eiste zozeer de aandacht op, dat Se rena verbijsterd naar de markiezin van Vulcan kon staren. (Wordt vervolgd). ZON EN MAAN. 15 Augustus Zon: Op 5.21 Maan: Op 19.44 Onder 20.08 Onder 2,20 WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1951. HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. mu ziek. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 „Tussen twee plaatjes gezegd8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek (9,30—9.35 Waterstanden). VPRO.: 10.00 „Lees irr de vacantie een boek", cause rie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. muziek. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Orgelspel. 12,30 Land- en tuinbouwmcdedelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroep orkest. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Ge sproken Portret. 14.15 Gram. muziek. 15.00 Vragenbeantwoording voor de jeugd. 15.30 Pianovoordracht. 15.40 Voor de jeugd. 16.35 Voor de zieken. 17.15 Promenade orkest. .17.45 Regeringsuitzending: Drs. L. Coomans de Ruiter: „Walvissen in de Indonesische zeeën". 18.00 Nieuws. 13.15 Noors Omroeporkest. 18.45 „Reorganisa tie van het Hoger Onderwijs", causerie, 19.00 Accordeonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Po litiek commentaar. 20.15 Dansmuziek, 20.35 „Dat is de stoel van Mary", hoor spel.- 21.30 Luzerner Festival. 22.15 Gram. muziek. 22.30 Joods halfuur. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.3524.00 Gram. mu ziek. HILVERSUM IL 298 m. 7.09—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. U.OO Pianorecital. 11.30 Harpensemble. 12.00 Strijkorkest. 12.30 Land- en i-aln- bouwmededelingen. 12.33 Gram, muziek. 12.37 Korte kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15' Militaire reportage of gram, muziek. 13,20 Pianorecital. 13.50 Gevarieerde muziek. 14.15 Gram. muziek. 14.45 Voor de meis jes. 15.00 Concertgebouworkest en solis ten. 16.15 Voor de jeugd. 17.20 Gram. muziek. 17.30 Strijkkwartet. 18.00 Koor zang. 18.30 Metropole orkest. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.15 Piano recital. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 „Salzburger Festspiele"Mozarteum Orchester, koor en solisten. 21.15 „Uit hangtekens", cfiuserie. 21.30 Amuse mentsmuziek. 22.00 „Zwerftocht door het Verre Oosten", causerie. 22.10 Klein koor. 22.30 Gram. muziek. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Lnstru- mentaal septet. 23.35—24.00 Gram. mu ziek. TENNIS CANADAVERENIGDE STATEN 0—5. Het laatste enkelspel in dc Davis- cup wedstrijd CanadaVerenigde Staten (finale Amerikaanse zóne) werd gewonnen door de Amerikanen. Patty (V.St.) sloeg Main (Canada) met 63, 63, 62. Hiermede is de stand dus 5—0 voor de V.S. gewor den. 15 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP U.+NAP 12.15 2.01 2.08 2.17 1.44 1.66 LAAG WATER U.—NAP u.—NAP 0.17 0.53 1.15 1.29 12.45 13.22 13.45 14.02 2.19 2.27 1.46 1.70 511 6.47 7.26 6.56 7.19 1.82 2.02 2.18 1.38 1.64 18.44 19.22 20.01 19.33 19.49 1.94 2.14 230 1.48 1.75 KOOPT DEZE WEEK Uw textiel in KLOKSTRAAT 9 TELEFOON K 1100 - 2486 ELKE 10e KOPER H die de kassa passeert, ont- M J vangt GEHEEL GRATIS een gj entrée-biijet voor de Nijtengo Tentoonstelling LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ vraagt voor kleine portefeuilles le. in Middelburg en omgeving 2e. in Noord- en Zuid-Beveland 2 AGENT-INCASSEERDERS beschikkende over enige vakkennis. Borgstelling ver eist. Brieven No. 724, Bureau P.Z.C., Middelburg. Gevraagd nette halfwas slagersbediende of aankomende. G. DE WAARD Vlissingsestraat 24, Middelburg. Gevraagd in doktersgezin met kleine kindereD te Goes een zelfstandige DIENSTBODE, liefst boven de 25 jaar. Br. No. A 229, Bur. P.Z.C., Goes. EEN KLEINTJE KOST SLECHTS EEN GULDEN. Gevraagd secretaresse stenotypiste. Bekendheid met moderne talen vereist. Vertrouwens positie. Indiensttreding 1 October a.s. Sollicitaties on der No. 720, Bureau P.Z.C., Middelburg. Kocht U reeds een Zeeuwse Reisgids

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6