r ZITTINGEN VAN ARBEIDSBUREAU IN AMBONEZEN-WOONOORDEN WIJZIGING IN DE BUSDIENST MIDDELBURG—VLISSINGEN MIDDELBURGSE RAAD ACCOORD MET VERLICHTINGSPLAN Nieuwe boot tussen de Bevelanden? EEN ENGELS MUZIEKCORPS OP HET NIJTENGO-FESTIJN Tiroler muziekcorps bezocht Oostburg. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951 VELEN WILLEN GRAAG WERKEN Bevolking komt in de eerste plaats in aanmerking voor ongeschoolde arbeid in de industrie. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelburg heeft, zoals wy reeds in het kort meldden, instructie uit Den Haag ontvangen om te trachten de be volking van de Ambonese woonoorden in Zeeland in te schakelen in het ar beidsproces. Naar wjj vernemen houden ambtenaren van dit bureau tha"g regelmatig zittingen in de kampen ten einde de staat van dienst te noteren van degenen, die animo tonen om aan het werk te gaan. Vervolgens wordt nagegaan, of het mogelijk is ten behoeve van deze mensen arbeidsbemidde ling te verlenen. „Wij zouden maar al te gaarne zien, dat alle in Zeeland gastvrijheid genie tende Ambonese vrijgezellen en ge zinshoofden aan het werk zouden kunnen gaan", zo verklaarde ons de heer S. J. G. van Leeuwen, inspecteur van de Dienst voor maatschappelijke zorg van het ministerie van binnen landse zaken. „Daarop is ook steeds aangedrongen, maar het grote pro bleem is, dat hun eigen leiders de militairen van het voormalige K^J. I.L. verbieden te gaan werken, zo lang geen uitspraak is gevallen in het proces, dat „Zuid-Molukken" de Staat der Nederlanden heeft aangedaan". Bij dit proces gaat het er, zoals men weet, om, of de demobilisatie van de Am bonese militairen terecht is geschied, gaat het dus om de vraag, of deze mensen militair dan wel burger zijn. De delegatie van „Zuid-Molukken" is van oordeel, dat men zijn eigen stand punt zou verzwakken, indien men, vóórdat een gerechtelijk antwoord op deze vraag is gegeven, reeds burger- arbeid zou gaan verrichten. Niettemin heeft de D.U.W. van de aanvang af enige geschikte werkobjec- ten in de provincie, waaronder de aanleg van een nood-sportveldje in. Middelburg, voor de Ambonezen „ge- i\ xerveerd", doch het ziet er langza merhand naar uit, dat deze werken op de wijze, welke men zich had ge dacht, niet tot uitvoering zullen ko men. VELEN WILLEN GRAAG AAN DE SLAG. Overigens moet men uit een en an der niet de conclusie trekken, dat geen der militairen van het vroegere K.N. Ï.L. op het ogenblik aan de arbeid zou willen gaan. Velen durven zich ech ter niet te verzetten tegen het ver bod van de kampraden. Er zijn ove rigens ook Ambonese militairen, die, het verbod ten spijt, tóch werken. De burgers onder de woonoorden bevolking zij zijn destijds min of meer clandestien naar Nederland ge reisd hebben geen toestemming nodig om aan de slag te gaan; de Gustaf en Cyriel gingen naar „Ollaand". Nog nooit was Gustaf in „Ol- ■taand" geweest en daarom be sloot hij om met vriend Cyriel een van de vele Belgische 'eestdagen in Nederland dooi' te brengen. Zo trokken Staf en Cyriel vla Sluis naar Walche ren, waar ze in Middelburg enige zeer genoegelijke uren doorbrachten Aan alles komt echter een eind en ook aan de gezellige dag in de Zeeuwse hoofdstad, Cvriel en Staf baanden zich, allebei een beetje soezerig, een weg door de vele bussen en touringcars, die op de Markt stonden en zagen tot hun vreugde plotseling een groene wagen met een rode band, waarop in duidelijke letters dat konden ze nog zien stond te lezen: „Westkapelle". Ze lieten er geen gras over groeien, kochten een kaartje en lieten zich prinsheerlijk op de verende kussens neer. Het duurde niet lang of ze waren allebei onder zeil en toen de bus op de plaats van bestem ming was aangkomen, had de chauffeur de grootste moeite om de beide vrienden wakker te krijgen. Eindelijk lukte het en met slaap in de ogen ston den Cyriel en Staf in de frisse zeewindZe wachtten, ze wachtten en bleven wachten op de bus, die hen naar West- capelle zou brengen, die echter niet kwam op dagenToen trok Staf de stoute schoenen aan en vroeg een voorbijgan ger, wanneer die bus nou ein delijk es kwam. De verbaasde voorbijganger lichtte hem in over het verschil tussen West kapelle en Westcapelie. Ze kwamen weer in Middel burg en na veel moeite in Sluismaar toen moest er een taxi aan te pas komen. Op weg naar huis kwamen ze door Westcapelie.^» meesten hunner hebben dan ook al een betrekking. Sommige werken in bedrijven en bedrijfjes, en er zijn enkele, die de boeren op het land as sisteren. De bemiddeling door het Arbeids bureau heeft reeds direct een succesje opgeleverd: enige bewoners van het kamp te Middelburg konden tijdelijk tewerk worden gesteld bij het maken van een betonnen duiker in de Nieu we Vlissingse weg. Verder is geble ken, dat bij een aantal ongehuwden liefhebberij' bestaat voor het volgen van de machinistencursus aan de Technische school te Middelburg. Vermeldenswaard is voorts, dat een onderwijzer in de woonoorden te Middelburg en Vlissingen aan belang stellenden les geeft in Nederlands, Ma leis en Engels. Van het Gew. Arbeidsbureau verna men wij nog, dat de Ambonezen in de eerste plaats in aanmerking komen voor ongeschoolde arbeid of (na een kleine opleiding) voor eenvoudig ge schoold werk in de industrie. Er be staan nog geen plannen tot omscho ling. BENOEMINGEN WATERSCHAPPEN. Bij K.B. zijn benoemd tot dijkgraaf van het watei-schap Kruiningen, J. Glerum, te Kruiningen en tot plaats vervanger van de dijkgraaf van het waterschap de Kleine Stellepolder, R. G. Barbé te Philippine. Eerste gezin in Ambonezen kamp te Middelburg. EEN PREDIKANT MET ELF KINDEREN. Naar wij vernemen is thans het eer ste Ambonese gezin in het destijds uitsluitend voor ongehuwde Ambone zen bestemde woonoord achter de S.eisweg te Middelburg opgenomen. Zoals bekend werd na de incidenten te Middelburg en de verwijdering van de raddraaiers besloten ook enige ge zinnen in het kamp te huisvesten. Het eerste gezin, dat er thans is on dergebracht, is dat van de Ambo nese predikant Lawalata, die, behal ve zijn echtgenote, ook elf kinderen meebracht. Zij woonden tot nu toe in Vught. Zeer binnenkort zullen nog enige gezinnen uit andere kampen in het woonoord te Middelburg arrive ren. Lijk aangespoeld te Koudekenke. Op het strand van Koudekerke is Zaterdag het lijk aangespoeld van een 37-jarige man uit Amsterdam, die ver moedelijk elders aan de Nederlandse of aan de Belgische kust bij het ba den is verdronken. De politie stelt een nader onderzoek in. Diploma vakbekwaamheid smedenbedrijf. Voor het diploma vakbekwaamheid smedenbedrijf slaagden te Amsterdam de heren J. Dingemanse te Souburg, P. J. Hillebrand te St. Laurens, J. A. Kurz te Serooskerke (W.), A- van LIere te Wolphaartsdijk. H. J. Huij- brechtse te Breskens en J. C. Kesteloo te Kats. VIA OOST-SOUBURG OF KOUDEKERKE. Nieuwe Vlissingse weg wordt volgende week voor het verkeer afgesloten. Naar wü vernemen zal de aanstaande afsluiting van de Nieuive Vlissing- seweg voor alle verkeer een grote wijziging teweeg brengen In het busver- keer tussen Middelburg en Vlissingen. Van Maandag a.s. af zal de dienst tussen beide steden worden onderhouden via Oost-Souburg en via Koude kerke. Recht van beroep tegen beslissingen van commissie tot behoud van stadsschoon. De gemeenteraad van Middelburg, die gistermiddag onder voorzitter schap van mr. dr. N. Bolkestein in openbare vergadering bijeenkwam, ver leende toestemming om to beginnen met het leggen van buizen door de Wester.Schelde ten behoeve van de afstand-gasvoorziening. Tevens ver strekte de Raad een crediet van 19.400.voor de vernieuwing van de stroomkabels in de Nieuwe Vlissingse weg en voor de aanleg van electri- sche straatverlichting langs deze weg en langs de Lageweg. Beide voqr- stellen van B. en W. werden zonder discussie en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Wél werd langdurig gesproken I per jaar. Zowel de commissie van fi- over een voorstel tot vaststelling van 1 aanciën, als dé commissie van bij een verordening tot bevordering van Terneuzense politie arresteerde „detective". In een hotel te Temeuzen is door de gemeentepolitie te Temeuzen aange houden een 23-jarige Belgische jon geman, die beweerde privé-detective te zijn voor een groot bureau in Leu ven. Hjj had de hotelhouder verteld hier te verblijven voor het uitvoeren van zeer geheime opdrachten. Het viel echter op, dat deze* speurder na zich twee weken te goed te hebben gedaan aan spijs en drank, niet over de nodi ge contanten beschikte om zijn reke ning te kunnen voldoen. Toen de po litie in de zaak werd gemengd, was de zaak spoedig opgelost. Een in zijn bezit zijnde legitimatiekaart als par ticulier-detective bleek een listig op gestelde verklaring te zijn, dat de man wel een cursus als zodanig had gevolgd, maar niets met een aanstel ling als zodanig had te maken. Zijn o-ehele bezit bleek 30 cent te bedra gen. De Belgische politie heeft even als de Franse nog een appeltje met hem te schillen. het stadsschoon in Middelburg, waar door bereikt wordt, dat de provincia le schoonheidsverordening voor een deel van de gemeente buiten werking wordt gelaten. Daar de ontwerp-ver- ordening de mogelijkheid biedt, ont sierende opschriften e.d. te laten ver wijderen, verzocht de heer M. Wattel (AR) de bestaande opschriften zo veel mogelijk ongemoeid te laten. Voorts wilde hij het recht van be roep op de raad in de verordening op- genomen zien en vroeg hij vertegen woordigers van nijverheid, handel en ambacht, aan te wijzen door hun or ganisaties, deel te laten uitmaken van de commissie tot behoud van stadsschoon. De heer H. J. Flierman (P.v.d.A.) voelde ook veel voor het recht tot het instellen van beroep te gen de beslissingen van de commis sie, maar de heer P. Meliefste (AR) was de mening toegedaan, dat de voorgestelde verordening overbodig was, aangezien men best met de pro vinciale kon volstaan. De voorzitter wees er op, dat de gemeentelijke verordening niets nieuws brengt; aan de bestaande toe stand wordt slechts een andere juri dische basis gegeven. De commissie waarin de middenstand reeds is vertegenwoordigd zal in ieder geval met soepelheid optreden ten aanzien van de opschriften. Tegen een recht van beroep op de raad heeft het college van B. en W. geen bezwa ren. Een amendement van de heer Wattel op het voorstel, luidende, dat belanghebbenden tegen een lastgeving binnen 14 dagen in beroep kunnen komen bij de raad, werd aangenomen met 14 tegen drie stemmen, die van "de heren J. W. Kögeler (AR), mr. P. van Empel (CH) en L. J. Geers (P. vdA.). De heren J. S. Hoek (AR) en jhr. mr. T. J. A. W. Schorer (P.v. d.A.) konden de vergadering niet bij wonen. Het geamendeerde voorstel van B.' en W. werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VERHUUR WONING Dit geschiedde oolc met de andere voorstellen, waarvan wij noemen de aankoop van 74 maycrete-woningen en 34 houten noodwoningen van het rijk, de verhoging van de wethouders salarissen met 5% tot een maximum van 200, het aangaan van een re kening-courant-overeenkomst, de wij ziging van de gemeentel yke bouw verordening, de delegatie aan B. en W. voor vaststelling, wijziging of intrekking van verkeersmaatregelen, de weigering tot het verlenen van fi nanciële steun aan de Chr. school aan 't Zand voor de lankoop van on dergordijnen en de voorziening in credietbehoeften der gemeente. Een crediet van 20.417,50 werd verleend voor het herstel van oorlogsschade aan 16 woningwetwoningen Lageweg. B. en W. hadden voorgesteld de woning Seisweg 29 te herstellen en verbouwen (daarvoor was een cre diet gevraagd van 5200) en deze vervolgens te verhuren aan de heer M. Regerse, arts, voor de tgd van 5 jaar en tegen een huurprijs van 750 aanciën, als de commissie van bij stand was daarover weinig enthou siast. Sommige leden achtten het be ter, dat de woning geschikt zou wor den gemaakt voor huisvesting van twee gezinnen. De voorzitter merkte op, dat de komst van de arts naar Middelburg in het belang is van de plaatselijke volksgezondheid. De stad telt namelijk te weinig huisartsen. De raadsleden gaven allerlei advie zen en deden allerlei suggesties, doch plaatste zich toch achter het voor stel, nadat de voorzitter onomwonden had verklaard, dat het college van B en W. deze zaak beter kan beoorde len dan de raad. Naar aanleiding van één der fi nanciële voorstellen stelde de heer B. A. Hesselink (WD) de vraag, of er geen betere voorziening in de ka pitaalbehoeften van de gemeenten is Engels muziekcorps bezocht Waarde. Waarde werd Zaterdag bezocht door het Engelse muziekcorps „The King's own Hussar^". De muzikanten werden ontvangen' met het Engelse volkslied, gespeeld door de plaatselij ke muziekvereniging „Vooruit". In het gemeentehuis werden de gasten toegesproken door de burgemeester, cle heer J. C. van Burg. Deze dankte tevens de Oranjevereniging en de muziekvereniging „Vooruit", die het initiatief namen tot het bezoek van de Engelse muzikanten. De dirigent van het Engelse corps, major Baker, dankte voor de hartelijke en prettige ontvangst. Voorts voerde nog het woord de heer Kapper, zakelijk leider van de band. Met de corpsen uit Rilland, Krab- bendijke en Waarde werd daarna een muzikale rondgang gemaakt. Het avondconcert viel buitenge woon in de smaak en het werd alge meen betreurd, dat tengevolge van l de regen het programma enigszins verkort moest worden. Zondagmid dag vertrokken de Engelse gasten weer, nadat over en weer hartelijke woorden waren gesproken. Vermeld zij nog. dat de Engelsen Zaterdag een vrolijke mars speelden voor het huis van twee zieken. De kwartierdienst tussen 12 en 6 uur komt te vervallen. De afsluiting van de Nieuwe Vlissingse weg van Middelburg tot West Souburg, nood zakelijk in verband met de totale vernieuwing en verbreding van deze weg, met welk werk volgende week full-spee<i wordt begonnen, zal ver- moedelgk zeer langdurig zgn. De af sluiting van het weggedeelte tussen West-Souburg en ae Keersluis zal van kortere duur zijn; zij is nodig voor het maken van opritten naar de Baileybrug, die niet ver van de Keer sluis over het Kanaal door Walche ren wordt gemonteerd. De N.V. Stoomtram Walcheren heeft een half uur-dienst ontworpen De provincie heeft voorlopige plannen. Naar wy vernemen overweegt de Provincie om de „Zandkreek", het schip, dat de dienst tussen Noord- en Zuid-Beveland onderhoudt, te vervan gen door een nieuw te bouwen veer boot, die een groter laadvermogen zou hebben. Dit schip zou 40 bij 12 meter groot zijn en zou uitgerust worden met een reeds gebruikte motor van 240 pk. De plannen zijn echter nog zeer voorlo pig, maar het is niet ondenkbaar, dat Gedeputeerde Staten reeds vrij bin nenkort met een nader voorstel bij de Provinciale Staten zullen aankloppen. Er is nog geen oplossing gevonden voor het los- en laadprobleem. Het aanbrengen van kleppen aan de stei gers blijkt technisch onmogelijk te zijn. Men onderzoekt thans de moge lijkheid van kleppen aan boord, zoals op kleinere schaal het geval is op de IJ-ponten en de ponten op het Noord zeekanaal. Advertentie rkrijg< nanciën, de heer J. W. Kögeler, ant woordde, dat daarop voorlopig wei nig kans bestaat en de voorzitter voegde hieraan toe, niet de indruk te hebben, dat de regering in deze een vaste lyn volgt; ROME „Constantijn schoof het niet onder stoelen of banken dat-ie Maxentius verslagen had. Vandaar die triomf boog. Nog puntgaaf na 16 eeuwen." „Dat is dus Constantijne kwaliteit „Net als CABALLERO. Heb je nog?" Jeugdherberg „Scheidestroom" geopend. Deze week is de Jeugdherberg „Scheidestroom" te Vlissingen inge- bruikgenomen als trekkerscentrum. Zoals bekend was deze jeugdherberg de afgelopen maanden ingericht als internaat voor de „De Ruyterschool". Het lag aanvankelijk in de bedoeling om de jeugdherberg dit seizoen niet meer te laten „draaien" en in deze geest werd dan ook een bericht op genomen in het maandblad van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale, „De Trekker". Van dit voornemen heeft men echter afgezien en wie thans in de Oranjestraat komt hoort er allerlei talen spreken. „Scheide stroom" blijkt al vele gasten te her bergen. NAAR DE 10.000 BEZOEKERS. Geschenken voor 5000ste bezoekster. Het aantal bezoekers aan de Nijtengo VHI groeit by honderdtallen. On danks liet slechte weer passeerden Maandagmiddag ruim 400 belangstel lenden de kassa's, terwyl er des avonds meer dan 1250 bezoekers de ten toonstellingszalen en de feestelijk verlichte tuin vulden. En zo is op deze vierde dag het totaal aantal reeds tot over de 5700 gestegen! De 5000ste bezoekster mej. Tobi Versé uit Goes, die zich rond negen uur aanmeldde, werd weer overladen met een keur van geschenken. Terwijl de standhouders en de Indo nesische tentoonstelling ook nu weer niet over belangstelling hadden te klagen, ging Maandagavond toch en terecht de grootste interesse uit naar de Engelse gasten, de band van de 3rd The King's Own Hussars, die de muziekliefhebbers een concert bo den van buitengewoon gehalte. Be halve de goed uitgevoerde nummers van het gehele korps, toonden de verschillende solisten stuk voor stuk musici van klasse te zijn. Na afloop liet de uit het korps geformeerde dansband horen ook m dit genre zijn party te kunnen meeblazen. Voor de aanvang van het concert, maakte het keurig geüniformeerde korps een mars door de stad. OFFICIËLE ONTVANGST Des middags half vier werd de En gelse militaire band in de raadszaal officieel ontvangen door het voltallig college van B. en W. De burgemees ter, mr. W. C. ten Kate sprak een welkomstwoord tot de gasten, waar bij hg" zijn blijdschap erover uitsprak dat dit korps naar Goes was geko men. Voorts herinnerde hij aan de banden die Engeland en ons land ver binden en aan de Engelse bijdrage voor onze bevrijding. De burgemees ter hoopte dat de mannen tijdens hun tournee door Nederland onvergetelij ke indrukken zullen opdoen. Na hen nog een prettig verblyf in Goes te hebben toegewenst bracht de bur gemeester aank aan het Ngtengo-co- mité, dat dit Engelse bezoek had ge organiseerd. De bandmaster, mr. S. A. Baker sprak een dankwoord. Het was voor zijn korps een eer in deze prachtige stad te mogen vertoeven. Verder prees hij de grote gastvrijheid en vriendschap welke zij in Nederland ondervinden. Namens het Nijtengo-comité voer de de vice-voorzitter, de heer L. L Verwer het woord. Niet alleen is men verheugd de bevolking thans een con cert van zulk een uitstekend korps te kunnen aanbieden, doch hij wilde de mannen ook welkom heten als gasten en vrienden, zonen van een volk dat ons de bevrijding hielp brengen. Hg verzocht de bandmaster de dank aan zijn commanderende officieren over te brengen en sprak tenslotte de hoop uit dat allen hier persoonlgke vriend schap zullen vinden. Nadat de erewijn was rondgediend, werden dronken uitgebracht op de Engelse en Neder landse vorstenhuizen. Kadervergaderingen van het C.N.V. Het Chr. Nat. Vakverbond organi seert dit jaar weer een 40-tal kader vergaderingen, waar met het kader van de diverse Besturenbonden diver se onderwerpen zullen worden bespro ken. Verschillende bestuursleden van het C.N.V. zullen als sprekers optre den. Op Zaterdag 15 September wordt een dergelijke vei-gadering gehouden te Middelburg voor de Besturenbon den uit Arnemuiden, Koudekerke, Middelburg, Serooskerke, Souburg en Vlissingen; op Zaterdag 22 Septem ber te Zierikzee voor de B.B. te Brou wershaven, Brulnisse, Haamstede, Middelharnis. Oosterland en Zierik zee en op Zaterdag 29 September te Goes voor de B.B. uit Axel, Bergen op Zoom, Goes, Heinkenszand, Hoe- dekenskerke, Krabbendijke, Temeu zen» Tholen en Z aamslag. via Koudekerke (vertrek uit beide plaatsen op de hele en de halve uren) alsmede een uurdienst via Oost-Sou-, burg. Deze dienst is in feite de be staande over de Oude Vlissingse weg; in de vertrektgden komt een kleine wijziging (vertrek op halve uren uit Middelburg, op de hele uren uit Vlis singen) en ook de route komt ie tg anders te liggen. Van Middelburg rijdt men, even als thans het geval is, over de Oude Vlissingse weg via Oost-Souburg en het Vlissingse station, vervolgens de Paul Krugerstraat geheel uit en door de Badhuisstraat naar het Bet- je Wolffplein, dat begin- en eindpunt wordt. In de stad Vlissingen zijn hal ten bij de Ford-garage in de Paul Krugei-straat en op de hoek van de Paul Krugerstraat en de Badhuis straat. De halte bij de boekhandel Bikker in de Badhuisstraat vervalt. Van Vlissingen af wordt de huidige route Aagje Dekenstraat, Schel- destraat, Paul Krugerstraat naar station gereden. VIA KOUDEKERKE De Middelburgers kunnen van Maandag af ook via Koudekerke naar Vlissingen reizen. De bus ver trekt van de Markt, rijdt door Lan- geviele over 't Zand. De halte „Tramsingel" (Vlissingse singel) ver valt; daarvoor in de plaats komt een halte bij de drogisterij „De Vgzel". In Koudekerke wordt niet gestopt. In Vlissingen zgn halten in de President Rooseveltlaan, in de ®onedijkestraat bg de Goed Wonen-school, in de Brou- wenaarstraat tegenover de R.K. kerk en op de hoek van Paul Krugerstraat en Badhuisstraat. Ook voor deze dienst vormt het Betje Wolffplein het eind- en beginpunt. Van dit beginpunt af wordt gere den door Aagje Dekenstraat, Schel- destraat (halte hoek Scheldestraat- Paul Krugerstraat), Brouwenaar- sti-aat (halte bij de kerk), Bonedgke- straat (halte bij de school), Presi dent Rooseveltlaan (halte), Koude kerke (waar weer niet gestopt wordt), Middelburg. Wanneer het laatste gedeelte van de Nieuwe Vlissingse weg (West- Souburg-Keersluis) weer voor het verkeer is vrggegeven, wordt de dienst over Oost-Souburg weer gewij zigd. Op de halve uren vertrekken dan uit Middelburg bussen over de Oude Vlissingse weg naar station/ boot Vlissingen, op de hele uren wordt gereden over Oude Vlissingse weg, door Oost-Souburg naar West- Souburg- en over de Nieuwe VlissÜyT- se weg naar Keersluis. Concert op de Markt. De markt te Oostburg was Maan dagavond in een concertterrein her schapen. Er waren vele zitplaatsen gemaakt en de marlet was voor het gewone verkeer gesloten. Ruim 2700 belangstellenden waren daar bjjeen er viel alleen om acht uur een stortbuitje, zodat het best uit te houden was om naar een groep roodgejaste en zwartgebroekte gasten te luisteren, wier kruinen ver sierd waren met de bekende gem- zenveer-hoedjes. Deze gasten vormden tesamen de Wiltener Stadtmusik van Innsbrück (Oostenrgk) en aan het feit, dat deze musici deelnamen aan een muziek concours in Nederland, dankte de burgerij van Oostburg dit bijzondere concert. De Oostenrgkers hadden de uitno diging om naar Oostburg te komen met graagte aangenomen. Dat bleek ook toen ze in stralende opgewekt heid Maandagmiddag te drie uur ar riveerden en door het initiatief-comi té werden ontvangen, dat allereerst de huisvesting regelde. Omstreeks vijf uur verzamelde het corps zich op het Eligiusplein, van waar onder aanvoering van een gToep jeugdige Oostburgse tamboers en on der leiding van de heer Corré naar het gemeentehuis werd gemarcheerd, waar de loco-burgemeester, de heer J. H. van Kampen, zijn vreugde uit sprak over dit bezoek en de hoop uit sprak dat het bezoek zou bijdragen tot verbroedering van de beide vol keren. De directeur van de Stadtmusik, de heer Tanzer. dankte voor de hartelij ke begroeting. De grootste wens van zijn corps is, zo zei hij, door de mu ziek een bewijs te leveren van vriend schap voor het Nederlandse volk. Het corps begaf zich vervolgens naar het R.K. Ziekenhuis, waar voor de zieken en ouden van dagen een bgzonder mooi programmanummer werd uitgevoerd. Daarna ving een muzikale rondgang aan, die besloten werd met een con cert op de markt. De heer A. Hoolhorst heette hier de bezoekers welkom. Hij zeide in het Oostenrijks te spreken, omdat die taal voor Nederlandse oren wellui- dender klonk dan Duits (gelach). Na de bezoekers verteld te hebben, dat zjj zich hier bevonden op een der zwaarst door de oorlog getroffen plekken van Nederland, wenste hy hun veel succes toe bg hun bezoek aan Nederland. Het daarop volgende concert ge tuigde van de grote vaardigheid der musici en de bijzondere bekwaam heid van de dirigent. Het levendige applaus bewees, dat het publiek dit concert hartelijk waardeerde. In de pauze werd gejodeld door een viertal dames en vier heren. Zij voerden ook enige volksdansen uit, die veel succes hadden. Aan het slot van de avond bood de heer Hoolhorst aan elk der bezoekers een lepeltje met het gemeentewapen van Oostburg aan. Een der leden van het orkest dank te voor deze attentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2