„De Bruinvis"sleepte meeste titels in de wacht Epiloog van strafschoppen bij Middelburg - Goes C J .SPUIT. AAD DE BRUIN UIT ETTEN WON MET GROTE VOORSPRONG MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN7 3 ZEEUWSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN TE SAS VAN GENT Matige tijden in woelig water De Zeeuwse zwemkampioenschappen, die Zaterdagmiddag te Sas van Gent gehouden werden, z{jn dit jaar zonder noemenswaardige verrassin. gen verlopen. Dat „Do Bruinvis" uit Sas van Gent nog steeds één van de topploegcn uit de Zeeuwse zwemwereid is, bewees z\J door niet minder dan zes titels In de wacht te slepen. Luctor uit Middelburg kwam met drie ti tels eveneens goed voor de dag. De gemaakte tijden waren echter matig, wat wel zijn oorzaak zal hebben in het koude en woelige water. Persoon lijke records werden dan ook niet verbeterd. De 100 meter rugslag dames bracht op de eerste 50 meter een gelykop- gaande strijd. Bij het keerpunt lagey de deelneemsters bijna allen nog ge lijk, maar op de laatste 50 meter kwam Annie den Draak van Luctor geducht opzetten en tikte met ruime voorsprong op J. de Vos van „De Schelde" als eerste aan. Spannender was de 100 meter rug slag heren, waar Ir. Geerling van „De Bruinvis" zich hard moest inspannen om Piet de Kraker van „Luctor" van zich af te schudden. De jonge Middel burger liep steeds meer in op de Zeeuwse recordhouder, die tenslotte door een goede eindspurt in 1.21.8 zich van de eerste plaats verzekerde. Op de 200 meter schoolslag dames was de Europese kampioene Kaymon- da Vergauwen van „De Bruinvis" veruit de meerdere van de andere zwemsters. Zij zwom rustig haar baantje, wat kennelijk van invloed was op haar tyd (3.07,5), die voor haar niet zo daverend was. Evenals Raymonda by de dames, was Cees de Rijke van „Luctor" bij de heren de grote man. Hij leverde re latief nog de beste prestatie van de dag, door met niet minder dan 17 sec. voorsprong op nummer twee, den Boer van „de Zeehond", in 3.00,4 las eerste op het nummer 200 meter schoolslag heren aan te tikken. De 100 meter vrije slag dames werd zonder veel moeite door Jennie Claeyssens van „De Bruinvis" ge wonnen. FELLE STRIJD De meest attractieve ontmoeting van de dag was wel de 100 meter vrije slag leren. Deze afstand werd in 2 seriv- verzwommen, maar er was geen finale vastgesteld, zodat de tijden de doorslag moesten geven. De eerste serie was voor Goedbloed van „Luctor" in een tijd van 1.19,9, maai de zes zwemmers, die in de tweede serie uitkwamen, maakten allen be tere tijden dan de Middelburger. Het werd een felle strijd, waarin Inghels op de eerste 50 meter op kop lag, met Sampon in tweede en Wagenaar in derde positie. Inghels had op dit tra ject echter te veel van zijn krachten gevergd, zodat hij op de laatste 50 meter glansrijk door Sampon werd gepasseerd. Op de laatste meters kwam plotseling Verbeek naar vo ren zetten, die als tweede aantikte. Wondergem, de kampioen van het vo rig jaar, kwam er op deze afstand niet aan te pas. Luctor won met grote voorsprong de 3 maal 100 meter wisselslag es tafette heren. UITSLAGEN De uitslagen luiden: 100 meter rugslag dames: 1. A. den Draak, Luc tor, 1.32,6; 2. J. de Vos, de Schelde, 1.40,8; 3. E. Kolff, De Zeehond, 1.47,1. 100 meter rugslag heren: 1. Ir. Geerling, De Bruinvis, 1.21,8; 2. P. de Kraker, Luctor, 1.24,4; 3. J. Jong man, De Zeehond, 1.30,2. 200 meter schoolslag dames: 1. R. Vergauwen, De Bruinvis, 3.07,5; 2. C. Kaat, S.Z.V., 3.27,8; 3. F. Meule- man, De Bruinvis, 3.32,9. WATERPOLO Nederlands zevental oppermachtig. ENGELAND WEER TWEEMAAL VERSLAGEN. Het Nederlands waterpolo-zevental heeft na de 90 zege van Donderdag jj. het Engelse zevental nog twee maal verslagen in de serie van drie wedstrijden op het Engelse Kanaal eiland Jersey. De uiterst slechte weersomstandigheden het regende voortdurend en er stond harde wind vormden voor Braasem c.s. geen beletsel om in de eerste wedstrijd een 82 overwinning te behalen. Reeds enkele ogenblikken na het begin wisten de oranjebroeken de leiding te nemen door Cor Braasem (10). Evenals in de wedstrijd van Donderdag bleek het in de Engelse li nies niet erg te kloppen en zo ver wonderde het ook niemand dat ach tereenvolgens Bijlsma, Smol, Braa sem (2) en Van Feggelen de stand op 6—0 voor Nederland brachten. Vlak voor de rust wisten de Engel sen door Weber een tegenpunt te scoren (61). Het felle offensief, dat de Engelsen in de tweede helft open den, leverde nog een doelpunt op, maar verder lieten onze mannen het niet komen. Nederland bleef gevaar lijke aanvallen uitvoeren, die nog re sulteerden in doelpunten van Braa sem en Van Feggelen (82). In de derde wedstrijd van de serie speelde Nederland met in de gebrui kelijke opstelling. In de tweede helft moesten alle krachten worden inge spannen, daar de ruststand 44 aangaf. Op een verrassende wijze openden de Engelsen de score (01). Een minuut later had Van Feggelen echter de stand weer op gelijke voet gebracht (11). Dezelfde speler maakte er onmiddellijk daarna 21 van. Fel kwamen de Engelsen nu op zetten en Weber maakte gelijk (2— 2). Door een strafworp nam Enge. land opnieuw de leiding. Van Gelder en Miller werden hierna uit het wa ter gestuurd. Van grote afstand scoorde Van Feggelen 33. Om beur ten kregen beide ploegen nu hun kansen. De rust ging met 4- 4 in door doelpunten van Miller en Van Feggelen. Na de hervatting pakte Nederland de zaken wat energieker aan en door doelpunten van Van Feg gelen. Bijlsma en weer Van Fegge len werd de stand op 74 gebracht 200 meter schoolslag heren: 1. C. de Rijke, Luctor. 3.00,4; 2. C. den Boer, De Zeehond. 3.17,5; 3. H. Cal- jouw, S.Z.V., 3.24,8. 100 meter vrije slag dames: 1. J. Claeyssens, De Bruinvis 1.24,9; 2. A. de Bie, De Zeehond, 1.29,8; 3. A. den Draak, Luctor, 1.30. 100 meter vrye slag heren: 1. A. Sampon, De Bruinvis, 1.11,5; 2. C. Verbeek, De Zeehond, 1.12,5; 3. A. Inghels, De Bruinvis, 1.14,7; 4. C. Wa genaar, S.Z.V., 1.15; 5. W. Wonder gem, Luctor, 1.16,4. 3 maal 100 meter wisselslag esta fette dames: 1. De Bruinvis, met F. Meuleman, R. Vergauwen en J. Claeyssens in 4.52,8; 2. Luctor; 3. S.Z.V. 3 maal 100 meter wisselslag esta fette heren: 1. Luctor, met P. de Kraker, C. de Rijke en W. Wonder- De traditionele lange afstand-zwem- wedstrjjd DammeBrugge over 4'/2 km. werd Zondag bij de dames ge wonnen door Raymonda Vergauwen In 1 uur 19 min. 35 sec. Nieuw Engels record van Geertje Wielema. „De Robben" versloegen Engels team. Een ploeg van „De Robben" uit Hilversum, die een tien-daagse tour nee maakt door Engeland heeft Za terdagavond een wedstrijd ge zwommen tegen een Engels team. Onze landgenoten wonnen met 19 te- §en 17 punten. Geertje Wielema had e 15-jarige Engelse kampioene Mar garet Macdowall tot tegenstandster op de 100 yards rugslag en won on bedreigd in 1 min. 6,4, een nieuw En gels record. Het oude record was 1 min. 8 sec. Geertje Wielema kwam ook uit op de 220 yards vrije slag en werd tweede achter de Britse kam pioene op de kwart mijl, Daphne Wilkinson, die een tyd maakte van 2 min. 35,4 sec. De 100 yards rugslag werd een overwinning voor Arons van de Rob ben in een tijd van 1 min. 5,2 sec. Kelder (Robben) werd eerste op het nummer 100 yards schoolslag, ter wijl de Engelsman Roberts een over winning boekte op de 100 yards vrije slag. De Engelsen gingen ook met de eer strijken in de herennummers: 4x100 meter vrije slag estafette en 3x100 meter wisselslag estafette. By de dames wist Thea Thomson- Snoeks (Robben) op het nummer 100 yards vrije slag als eerste aan te tikken in 'n tijd van 1 m. 5 sec. Ton- nie Hom van de Robben werd eerste op de 100 yards schoolslag in een tijd van 1 min. 20,8 sec. De 220 yards vrije slag was een overwinning voor Daphne Wilkinson. Geertje Wielema werd tweede. De 3x100 yards .wisselslag esta fette en de 4x100 yards vrije slag estafette werden genomen door De Robben-heren. Kanaalwedstrijd uitgesteld tot morgen. In verband met de slechte weers gesteldheid is de start voor de door ae Daily Mail uitgeschreven Kanaal overtocht welke hedenmorgen om kwart voor vier zou gehouden wor den, uitgesteld tot Dinsdagmorgen kwart over vijf, plaatselijke tijd. Mocht een verder uitstel noodzake lijk zijn dan zal men Woensdagmor gen half zeven te water gaan. Indien niet in de loop van de komende twee weken gestart kan worden ver vallen alle door het Londense blad uitgeloofde prijzen, die 70.000 gul den in totaal belopen. Hoewel de zon zich Zondag af en toe zien liet, bleef het Kanaal woelig als gevolg van de stormachtige wind vlagen. Zelfs als de wind gaat lig gen zal het volgens ervaren zeelui nog geruime tijd duren voor dat de zware deining een einde neemt. Intussen slenteren de zwemmers en zwemsters rond in de buurt van hotel Normandië, hopend dat het weer zal omslaan. gem in 4.08; 2. De Bruinvis; 3. De Zeehond. 5 maal 50 meter borstcrawl esta fette dames: 1. De Zeehond, met B. v. d. Berg, R Mille, T. Castel—de Jong, A. de Bie en E. Kolff in 3.24; 2. Luc tor, 3.28,4; 3. S.Z.V. 3.42; 4. De Bruin vis, 3.47,4. 5 maali 50 meter borstcrawl esta fette heren: 1. De Bruinvis, met W. Fermont, F. v. d. Westen. Ir. J. Geerling, A. Sampon en A. Inghels in 2.45,6; 2. Luctor, 2.52; 3. De Zeehond. YVaterpolo: S.Z.V. IBruinvis II 24; Luctor IIDe Schelde I 00; Bruinvis ILuctor I 71. 2 km. wedstrijd te Rotterdam voor Irma Schuhmacher en Hessing. In de Delfhavense Schie te Rotter dam werd een zwemwedstrijd over 2 km. gehouden, waarbij Irma Schuh macher van R.D.Z. uit Rotterdam bij de dames won in 31 min. 45,5 sec. Tweede werd Ans Verb rug ge en der de Gré Schönberger-De Hooge. De D.I.K.-er Hessing die Zaterdag а.s. te Vlissingen in de Scheldebeker- zwemwedstrijd uitkomt, wan bij de heren in 31 min. 37 sec. Hier plaatste Zijlstra zich als tweede en Brons als derde. Nieuw succes voor Ten thye Piet ten Thye, die vorige week in Sittard het Nederlands kampioen schap op de 1500 meter vrije slag op zijn naam bracht, won Zaterdag middag te Oldenhove bij Groningen een 2 km. zwemwedstrijd in 30 min- 18 sec. Sikkens uit Heerenveen werd tweede en Van Rijk van P.I.K. derde. Bij de dames won Elly Visser van Z.D.Z. in 36 min. 59 sec. Tweede werd Pieck Lighthart en Tinie Pothof be zette de derde plaats. ZWEMWEDSTRIJDEN TE YERSEKE. Te Yerseke worden bij gunstige weersomstandigheden Zaterdag 18 Augustus zwemwedstrijden gehouden bij de Kijkuit. Het programma vermeldt 100, 200 en 600 m. vrije slag voor dames en heren en 50 en 100 m. vrije slag voor meisjes en jongens tot en met 14 jaar. De aanvang is bepaald op 2 uur. Er zijn 20 medailles beschikbaar ge steld. ATHIETILK Goede prestaties van Buys en Mooy In Luxemburg. De drielanden-ontmoeting Luxem burgBelgië BZuid Nederland heeft zeer te lijden gehad van de ongunstige weersgesteldheid. Slechts 500 toeschouwers waren tegenwoor dig. Het slechte weer deed geen goed aan het gehalte der prestatie, aat over 't algemeen beneden het middelmatige bleef. Buys van Tem po, die als versterking" was meege gaan, bevestigde zijn goede vorm van de laatste tijd door de 400 m. horden voor zijn rekening te nemen in de tijd van 55,2 sec. Jef Lataster werd vierde op de 5000 meter in 15.58.4; de Belg Lanckriet werd eer ste in 15.31 6 en de Nederlander Van de Veerdonk tweede in 15.43,0 sec. Op het nummer verspringen werd Mooy eerste met een sprong van б.98 m. Visser verbeterde zijn record verspringen. Zondagmiddag heeft de Amster dammer Henk Visser tijdens dis trictswedstrijden voor heren en juni ores op de sintelbaan te Amsterdam zijn jeugdrecord verspringen verbe terd en gebracht van 7.03 m. op 7.16 meter. De nieuwe Lockheed Super ConHtellatlon I» het grootste rilcgtulg voorde burgerluchtvaart en zal bJ"n^ort In dienst worden gesteld. Deze foto werd genomen tijdens de eerste vlucht. Het toestel kost anderhalf millloen dollar. Kanaalbaby's huistoe. De Amerikaanse wonderkinderen, de 5-jarige Bubba en de 4-jarige Ca thy zullen dit jaar het Kanaal niet overzwemmén. De Britse overheid heeft dit dwaze gedoe verboden en nu zal de gehele familie naar de Ver. Staten terugke ren. „Wij zijn ontgoocheld", zei dc va der, „en hopen, dat het volgend jaar anders zal gaan". Slijkhuis wint de 3 mijl in Engeland. Uitstekende prestatie op doorweekte baan. Tijdens de Britse spelen in het sta dion van White City te Londen heeft Wim .Slijkhuis voor een uitstekende prestatie gezorgd door eerste te worden op de 3 mijl in 14 min. 0,8 seconde met 15 meter voorsprong op de Brit Gordon l'irie. Derde werd de Engelsman Parker. Roy Beckett en Wim Slijkhuis gingen na 2 mijl aan de kop. Beckett viel echter spoedig uit door een bles sure aan een van zijn voeten. Pirie, Slijkhuis en Parker bleven dus over om het duel uit te vechten. Pogingen van de beide Engelsen de Nederlan der van zich af te schudden, faalden. Een kleine 300 meter voor de fi nish gaf een korte spurt Slijkhuis een voorsprong van ruim vier meter In weerwil van de vertwijfelde te genstand van Pirie en Parker liep onze landgenoot steeds verder ui: en behaalde daarmee een fraaie en over tuigende overwinning. Wim Slijkhuis heeft met deze tijd voor de 3 mjjl. gelopen op een door weekte baan en bij zware regen, een uitmuntende prestatie geleverd. Het is de beste tijd die in Engeland op deze afstand gemaakt is sinds Woo- derson in 1946 met 13 min. 53.2 sec. voor een nieuw Brits record zorgde. Bij die gelegenheid werd Slijkhuis tweede. ZEEUWSE KAMPIOEN SCHAPPEN AFGELAST. Het tweede gedeelte van de Zeeuw- DERDE RONDE VAN SLUISKIL. Verhelst en Hermes zetten achtervolging te laat in. De derde ronde van Sluiskil voor nieuwelingen, die Zaterdag verreden werd, heeft een grootse overwinning opgeleverd voor Aud de. Bruin uit Etten, die vrijwel de gehele wedstrijd op z\jn eentje gereden heeft. Favorieten als Verhelst, Borremans, Hermes e.a. dachten waarschijnlijk dat het niet zo'n vaart zou lopen met de uitlooppoging van de Bruin In de tweede ronde. Maar de Bruin weerde zich in de regen en op het vrU zware parcours van kasseien en zandpaadjes opperbest. Toen Rien Verhelst in gezelschap van Hermes en de Belg van Vliet ten slotte in de negende ronde een serieuze achtervolging begonnen, no. teerden zij reeds 2» 2 minuut achterstand op de Bruin en hun poging om de Brubander te achterhalen faalde dan ook volkomen. 24 renners startten in deze koers, waarbij een flink aantal Zeeuwen. Reeds in de eerste ronde ging Oomen alleen aan de haal, maar hg kon de verkregen voorsprong niet handha ven en werd spoedig ingelopen. In de tweede ronde was er een nieuwe uitlooppoging van de Bruin. Deze had meer om het lijf. want deze knaap no teerde in de vierde ronde reeds 50 seconden voorsprong op een groep, waarin Borremans en Verhelst de toon aangaven. Eindelyk kwam dan in de voor- VOETBAL GOES II—COLLJN8PLAATSE BOYS I 2—2 In een vry geiykopgaande strijd heeft Goes II Zaterdag gelijk ge- speeL-i tegen Co!. Boys. wat hoofd zakelijk te danken is aan het goede werk van doelman van Hese. die in de tweede helft schier onhoudbare schoten uit zijn heiligdom wist te houden. De gasten namen voor de rust de leiding door een misverstand in de Goese verdediging. Na de hervatting werd het zelfs 20 voor de bezoe kers. bij wie o.a. de Engelsman uit blonk. Hoewel het Goese doel daar na nog meerdere malen in gevaar kwam, wist van Hese telkens redding se athletiek kampioenschappen, dat te brengen in precaire situaties. Zaterdag op het sportterrein van de Heijnsdijk en van Hekken passeer- voetbalvereniging „Goes" gehouden de" clk eenmaal de doelman der iou worden, werd wegens de slechte gasten, zodat het einde kwam met terreingesteldheid afgelast. de stand 22. EERSTE DAG STADHUISTOURNOOI. Ook Vlissingen-Zeelandia eindigde onbeslist Zaterdagmiddag- en avond werden op het Nadorstterrein te Middelburg de eerste twee wedstrijden van het Stadhuistoumooi gespeeld. De eerste ontmoeting tussen Vlissingen en Zeelandia eindigde met dubbelblanke stand. B\j het nemen van strafschoppen wist Vlissingen twee keer het net te vinden, tegen Zeelandia slechts éénmaal. Middelburg speelde gelijk (11) tegen Goes. Eerst bij de 23ste strafschop was Middelburg winnaar geworden. Om half vijf kwamen Vlissingen en Zee landia het veld in. Deze clubs speel den onder leiding van scheidsrech ter le Due een wedstrijd, die niet be paald op hoog peil stond. Dc verde digingen, waarin bij Zeelandia Mijn heer en bij Vlissingen Marijs opvie len, waren nog het beste deel van de ploegen. Het plaatsen was slecht verzorgd. De aanvallen van Vlissin gen, die iets talrijker waren dan die van de groen-zwarten, waren niet erg gevaarlijk. Piet Lindenberg steunde als van ouds zijn voorhoede uitste kend hij was wel de best speler van Vlissingen maar in die voor hoede kon Hendrikse het werk ook niet alleen opknappen. Bovendien deed de Zeelandia^doelman Stadhou ders zijn werk onder de lat uitste kend en daar kwam nog bij, dat vele aanvallen van Vlissingen doodliepen in de buitenspelval. Het was dan ook niet te verwonderen, dat met de stand 0-0 gedraaid werd. Na de rust zagen de toeschouwers hetzelfde spelbeeld. Vlissingen was ook nu ze ker niet sterker dan Zeelandia. Een half uur voor het einde loste v. d- Weel een schot, dat ternauwernood door de Vlissingse doelman gehouden werd. Even later verkeerde ook het Zeelandia-doel in groot gevaar, maar ook dat werd afgewend. Toen de scheidsrechter voor het einde floot, stond het nog steeds 0-0 en straf- schopen moesten de beslissing brengen. Hierbij scoorde Vlissingen twee treffers en Zeelandia één, waar door Vlissingen met de overwinning naar huis ging. MIDDELBURG-GOES De wedstrijd Middelburg-Gocs geleid door scheidsrechter Verkerk stond op iets hoger niveau, al mankeerde er ook hier nog wel iets aan de afwerking van de aanvallen. De gladheid van het veld deed soms veel afbreuk aan het speL Bij Middelburg speelde voor het het eerst v. d. Klink mee, die de mld- voorplaats bezette. Behalve de ex-HJD.V.S.-er vielen bij Middelburg Leen Outermans, Van Mannen en doelman Versluys op. Schotman maakte geen sterke in druk. Het eerste half-uur waren de ploegen vrijwel even sterk. We no teerden in deze periode 'n mooi schot van rechtsbuiten Mos, dat op schit terende wijze door Versluys gestopt werd. Goes moest enige tijd met 10 man spelen door het uitvallen we gens blessure van een van hun spe lers. In die tijd kreeg Van der Klink speciale bewaking van Mos, die goed op dreef was. Toch kon deze de Mid delburgse midvoor niet goed houden en na enige tijd liet Mos hem weer meer vrijheid, waarvan V. d. Klink Srofiteerde door enkele goede kop- allen en verrassende schoten, die echter niets opleverden. De aanval len van Middelburg werden behoorlijk opgezet, maar de afwerking was niet altyd goed. De aanvallen van Goes waren intussen ook niet van gevaar ontbloot. De rust brak aan zonder dat één der partijen het net had weten te vinden. Na de rust kreeg Goes het vrij zwaar te verduren, maar verder dan de doelman kwam Middelburg niet. Gelukkig voor de gr oen-witten kwam Goes ook niet verder en menigeen dacht al twee wedstrijden te moe ten aanschouwen, zonder doelpunten, toen 17 minuten voor het einde Schotman een voorzet van links in het doel liep (1-0). Direct na de aftrap hield keeper Versluys keurig een schot van mid voor Van Sluys uit Zyn doel. Tegen het einde kwam er een opleving. Middelburg werd op eigen helft ge drongen. v ijf minuten voor het eind signaal trof een onverwacht schot van linksbuiten Lindenberg doel (1-1). Er werd niet meer gescoord zodat ook hier strafschoppen de beslissing moesten brengen. Dit nogal langdu rige sluitstuk speelde zich in het halfduister af. Nadat beide ploegen reeds drie series strafschoppen had den genomen, was het aantal treffers nog gelijk en eerst bij de vierde maal bracht de 23e strafschop de treffer, die de doorslag en Middel burg de overwinning gaf. laatste en negende ronde bet lang verwachte offensief van Verhelst, ge steund door van Vliet en Hermes. Hierdoor viel de groep uiteen. Borre mans verloor terrein en ook Gom- mers moest terrein prijsgeven. In de laatste ronde kreeg Verhelst pech en werd ook Hermes nog voorbijge streefd door v. d. Kloot en v. d. Borst, die echter het sprintje om de tweede plaats verloren van van Vliet. Dc uitslag luidt; 1. A. de Bruin. (Etten) 70 k.m. in 1 uur 51 min. 18 sec.; 2. op 2 min. en 51 sec. van Vliet (Zelzaete)3. v. d. Borst (Etten); 4. v. d. Kloot (Zundert); 5. op 3 min. Hermes Oud-Gastel6. v. Trijp (Zundert); 7. Verhelst (Axel); Borremans (Hoogerheirle)9. Allon- sius (Westdorpei; 10. Everaert Kloosterzande 11. Gom me ra (Sluis kil>12. v. d. Lijke (Groede). Temeuzen won met 6-1 van Wemeldinge. Wemeldinge uitgeschakeld voor juniorenkampioenschap. Door een 61 nederlaag van We meldinge tegen Terneuzen. Is dr Zuid-Bevelandse club voor bet beha len van het Zeeuwse juniorenvoet balkampioenschap uitgeschakeld. De wyze. waarop dit geschiedde liet aan duidelijkheid niets tc wen sen over. In technisch opzicht scho ten de Wemeldinge Junioren veel te kort. Zo stak het plaatsen van Ter- neuzen gunstig af, by dat van We meldinge. Direct na de aftrap ging Terneuzen tot de aanval over en reeds na zeven minuten wist Koch het eerste doelpunt te scoren (1Oj. Even later bracht Schouwenaar bij een doorbraak de partijen op gelijke voet (11). Deze speler schaduwde voortdurend Koch. die de beste spe ler van het veld was. Ook Schrier gaf een prima backparty te zien. Terneuzen voerde voor de rust de stand op tot 51. De doelpunten werden gemaakt door Peemat), Rie- mens en Koch (2 x). Na de rust wogen beide partyen vry wel tegen elkaar op en verschei dene Temeuzen-aanvalfen liepen dood in de buitenspelval die de achter hoede van Wemelainge vele malen met succes toepaste. Koch scoorde nog eenmaal, waardoor Terneuzen een 61 overwinning behaalde. IN 7 KORT De internationale sprintwedstrijd om de grote prijs van Kopenhagen. werd gewonnen door onze landgenoot Jan Derksen. De wielerronde van Hoogcrheide voor profs en onafhankelijken over 120 Jon. werd gewonnen door Grift uit Soest in 2 uur 58 min. Tijdens het sportfestival te Berlijn heeft de Rus Wladlmir Walkow de tien kamp gewonnen. .De vUfkamp voor da me» werd gewonnen door de Russin Alex andra Tschudlna. Onze landgenoot Harm Smits werd bij een criterium voor profs over 90 km te Bern achtste. De zesde etappe van de ronde van het Westen (St. Nazalre-Quimpen) werd gewonnen door de Fransman Bcrlon BIJ de 4»,i km zwemwedstrijd Dam- me-Brugge, door Raymonde Vergauwen gewonnen, werd de Belgische Li2y Pci2 tweede en Els Kemperman derde. da heren won de Belg Cloes in 1.19.1».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5