V.V. ..MIDDELBURG" JUBILEERT NIEUWE WEGWIJZERS VOOR HERVERKAVELD WALCHEREN \'\\JdrfjOfb SPECIAAL alkauvrij VOOR ZIJDE EERSTE NIJTENG0-DAG BLEEK EEN GOEDE START n PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1951 TWEEMAAL IN EERSTE KLASSE Vijfendertig jaar geschiedenis iv van de groen-witten in een notedop Maandag 20 Augu»tu» ia het 85 jaar geleden, dat de voetbalvereniging „Middelburg" op initiatief van WJJIen inr. Joh. Adriaanse werd opgericht en de groen-witten, die pa» het mooiste seizoen uit hun clubgeschiedenis achter de rug hebben, maken zich op dit jubileum in grote styi te vieren. Voor 18 en 19 Augustus staan feestavonden in „Middelburg-sfeer" op het programma en natuurlijk wordt ook een receptie gehouden, tijdens welke zonder twijfel vele hartelijke toespraken zullen worden afgestoken en bloemstukken en andere cadeaux zullen worden aangeboden. Het fraaiste geschenk hebben de groen-witten echter zelf al in de wacht gesleept: het eerste elftal terug in de tweede klasse, het tweede, derde en vierde en de junioren eveneons kampioen van hun afdeling! Hel was wijlen mr. Joh. Adriaanse, de actieve voorzitter van de toenma lige Centrale Sport- en Atletiekver eniging, die in 1916 de stoot gaf tot de fusie van de voetbalverenigingen „Zeelandia" en „Olympia", waaruit de nieuwe club „Middelburg" te voor schijn trad. De eerste vijf seizoenen speelde het eerste elftal in de le klas se; velen zullen zich nog de namen herinneren van Koster, Withagen, wijlen D. van Goozen, P. C. Adriaan se, wijlen Schot, Lultwleler, Heijboer. Wouterlood van Doesburg. De Lean- der. A. Philipse en L. Reijnhout. Zij hebben vele voetbalvrienden dikwijls vergast op inderdaad eerste klas-wed strijden. Toch waren die eerste jaren niet ge makkelijk voor de vereniging. Zo werd gestart met een schuld van f 3000, die na drie jaar toegenomen was tot f 3600, een voor die tijd ka pitaal bedrag. In het begin van de twintiger jaren was de financiële po sitie zo déplorabel, dat uitreizen van de elftallen eenvoudig niet uit de kas bekostigd konden worden, zodat een bestuurslid door de nood gedwongen geld moest aanspreken, dat niet eens voor dit doel bestemd was. Verder waren er moeilijkheden tussen be stuursleden en spelers en bovendien had men te kampen met verloop van leden. In 1921, het noodlottige jaar, dat het eerste elftal degradeerde, tel de de vereniging nog maar 67 leden I Dat de bestuursleden, al die proble men ten spijt, er in slaagden „Middel burg" in stand te houden, verdient eervolle vermelding. HET VUUR BLEEF BRANDENDE Met wisselend succes werd in de 2e klasse gestreden en keer op keer werden uitstekende wedstrijden ge speeld. Het resultaat bleef niet uit; in 1921 werd het kampioenschap van de afdeling behaald, doch helaas eindig de het eerste bij de promotiewedstrij den op de laatste plaats. Dit ontmoe digde echter niemand; het vuur bleef brandende, hetgeen hieruit blijkt, dat men, op één seizoen na, steeds een plaats in de kopgroep wist te bezet ten en in 19311932 wederom het kampioenschap behaalde en promo veerde naar de le klasse. Menige Mid delburger zal zich nog de grote fes tiviteiten herinneren, die op dit suc ces volgden. Wel moest het eerste reeds een jaar later degradatiewedstrijden spelen, doch het wist zich te handhaven, tot dat het in 1934 wederom terugviel in de 2e klasse. „Middelburg" bleef ech ter een club. waarmee rekening moest worden gehouden, getuige de kam pioenschappen in 1935, 1937 en 1939. in welk jaar men door een overwin ning op R.B.C. te Bergen op Zoom de buit binnensleepte. Na deze zege zon gen de enthousiaste groenwitten; „We worden eerste klas. zoals het vroeger was", doch dit optimisme was wat voorbarig, want, evenmin als in 1935 Advertentie Blikseminslag te Goes Gistermorgen is tijdens een hevig onweer de bliksem ingeslagen in een pand aan de Anjelierstraat te Goes, bewoond door de fam. v. S. De blik sem sloeg via de schoorsteen in het electrische net, waardoor de instal latie onklaar werd. Op de vliering gingen enige brandbare stoffen aan het smeulen. Het vuur werd aanvan kelijk bestreden door de politie met een brandblusapparaat en later door de brandweer met een 3lang op dc Oostvest. Hierdoor werd erger voor komen en bleef de schade beperkt. BEVORDERING. Met ingang van 1 October 1950, dus met terugwerkende kracht, zijn de technische hoofdambtenaren van de Rijkswaterstaat J. van Goor te Hansweert en D. Keur te Terneuzen benoemd tot technisch hoofdambte naar le klasse. KERKNIEUWS. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Zaamslag candidaat B. Bijleveld te Haarlem. NED. HERV. KERK. Beroepen te Valburg-Homoed: B. G. A. v. d. Wiel te Tholen; te Tiet- jerk: O. A. Zeilstra, cand. te Moer- kapelle. Aangenomen naar Schellinge: als hulpprediker voor een jaar: V. de Steen, cand. te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Tweetal te Dieren: J. M. Bloem kolk te Treebeek en A. J. R. Brus- saar te Brugterveld. Bex'oepen te Murmerwoude: A. T. Wesselaar, cand. te Amsterdam; te Oud-Vossemeer: G. Heyeman, cand. te Varsseveld. GEREF. KERKEN (art. 31 k.o.) Beroepen te Nlezijl-Kommerzijl en te Woudenbos: W. G. de Vries, cand. te Groningen. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te De Klim Maarsen en Oosterbeek: C, den Hertog, cand. ligdrectt, en 1937, was er sprake van promotie. Na de donkere oorlogsjaren, tijdens welke het „Middelburg"-scheepje slechts met moeite varende kon wor den gehouden, kwam in 1949 de gro te slag: degradatie naar de 3e klasse. Tot grenzenloze vreugde van alle aan hangers heeft men zich echter het af gelopen seizoen weten te herstellen: eerst het kampioenschap van de 3e klasse, toen de glorierijke promotie naar de tweede. Maar. zoals het be stuur terecht de spelers voorhoudt, daar mag het niet bij blijven. Het moet zo zijn, dat, wanneer de vereni ging de vier kruisjes heeft bereikt. „Middelburg" een roemruchte eerste klasser is! Wagtmans in ronde van Middelburg? Bekende renners bereid contract te tekenen. Naar wH vernemen hebben drie be kende Nederlandse wielrenner», die deel hebben genomen aan de Tour de France-1951, Wout Wagtmans, Henk Faanhof en Hans Dekker», zich be reid verklaard uit te komen In de Ronde van Middelburg, welke de Kon. vereniging „Uit het volk voor het volk" op Zaterdag 25 Au gustus voor de tweede maal organi seert. Van de andere renners, die zich bereid hebben verklaard een contract te tekenen, noemen wij Jac. Mange laars, Thys Roks, Jac. Geerts en Piet van As. De deelnemers aan de Ronde van Middelburg-1951 moeten een afstand afleggen van 145 km. In het par cours zyn opgenomen het Molenwa ter, de Verwerystraat, de Nieuwe Oosterse straat en de Zuidsingel. De start is by de Schouwburg op het Molenwater. EEN AARDAPPEL VAN 6)4 ONS. Werd vorige week in Bruinisse een aardappel van byna 6 ons gerooid, thans heeft de heer J. P. v. d. Panne te Zonnemaire een aardappel van niet minder dan 66514 gram gerooid. Dit is het record voor Schouwen en Dui- veland. Eerste paal wordt „onthuld" Walcheren zal zeer binnenkort de beschikking krijgen over een nieuw wegwijzersnet, dat geheel is aangepast aan de veranderde situaties zoals deze na de herverkaveling van het eiland, is ontstaan. Nu de herverkaveling van de Polder Walcheren in grote lUnen voltooid is en het wegennet in de loop der jaren geheel is gereconstrueerd kan de bewegwyzering, welke do A.N.W.B. na de bevrijding weer op Walcheren provisorisch had aangebracht, weer een blijvend karakter krijgen. Maandag 13 Augustus zal een aan vang worden gemaakt met het plaatsen van het nieuwe-definitieve- wegwyzersysteem. Walcheren krijgt er dan 13 'nieuwe wegwijzers en 4 nieuwe richtingsborden bij, terwül niet minder dan 27 wegwyzex-s zul len worden herzien. Aan de gemeentebesturen is ge vraagd de kosten van plaatsing voor rekening van de gemeenten te ne men. Enige geheel nieuw-aangelegde wegvakken zullen daarby in de De- wegwyzering opgenomen worden, zo schryft de A.N.W.B. ons. Voor het eerst zal dan een recht streekse route tussen Domburg-West- kapelle-Zoutelande enerzyds en tus sen Veere-Middelburg en Vllssingen anderzijds worden aangegeven. Voorts zal de A.N.W.B. de voor oorlogse, zuiver-toeristische route Advertentie Het risico met alkalivrij voor alles en nog tvat" is mij te gortig, zegt de lextielman. Het sop van de ragfijne Vivalon-vlokjes is garant voor ruisende zij en heldere kleuren. NIJTENGO VIII DRAAIT! Belangstelling was groot Inzending van gemeente Goes trok veel publiek Toeu gisteravond laat het secretariaat van de Nytengo de balans van tie eerste dag ging opmaken, had men geen reden tot klagen. Er waren reeds 800 bezoekers de controle gepasseerd, zodat men gezien het minder gunstige weer kon spreken van een goede start. Men kan zo'n eerste dag al spoedig zeggen, of de tentoonstelling „loopt" en dat betekent dan niet, dat het aantal bezoekers hoog moet zyn. Neen, het gaat er om of er die echte, gezellige sfeer heerst, die de vorige zeven Nytengo's zo bijzonder deed slagen. Welnu, deze eerste Donderdagavond was het gezellig en er w&s inderdaad die sfeer, die alleen maar met dat zonderlinge woordje „Ny tengo" kan worden aangeduid. „Euphonia" zorgde voor de muziek, lichte en vrolijke klanken, waarin men dichters en boeren, grootvaders tikketak en de grote Tsjaikowsky eendrachtig bij elkaar vond. En on dertussen golfde een stroom van be zoekers langs de frisse en kleurige stands en vertelden de standhouders honderd uit aan weetgrage dames en heren. Belangstelling vooral was er voor de stand, die de gemeente Goes had ingezonden. Het gemeentebestuur en alles wat daarbij behoort, moge dan wel eens een enkele maal een onder werp zijn van de critiek der gemeen tenaren, ditmaal moet met respect worden gewaagd van de uitstekende inzending, die ae Goese overheidsdie naren hier hebben opgebouwd. De Goesenaars vervult deze stand met trots, omdat er uit blijkt, dat Middelburg koopt 74 Maycrete- woningen van het Rijk In Middelburg heeft het rijk des- tyds 74 maycretewoningen gebouwd. De bedoeling is, dat het rijk deze wo ningen overdraagt aan de gemeente tegen de rendabele waarde, na aftrek der door de gemeente gemaakte kos ten. Deze rendabele waarde is vast gesteld op f 129.849.57. Ter dekking van de aankoopsommen, is het rijk bereid een voorschot te verlenen tot dat bedrag tegen een rentepercentage van 4 per jaar, op annuïteitsbasis ge durende 15 jaar. Voorts verleent het rijk een bijdrage in het jaarlijks ex ploitatietekort van 90 Dit tekort kan worden becijferd op pl.m. f 4000. zodat ten laste der gemeente blijft f 400. Wordt rekening gehouden met een huurverhoging van 20%, dan zal dit complex zichzelf kunnen bedrui pen. B. en W. stellen thans de raad voor, de woningen van het rijk aan te ko pen en ter dekking van de aankoop- kosten een rijksvoorschot aan te vra gen. VOORLICHTING OVER DE BOLLENTEELT. Donderdagavond werd in „De Land bouw" te Goes, op verzoek van de Rijkstuinbouwconsulent voor Zee land, een voorlichtingsavond gehou den voor de Zeeuwse vereniging van Groentetelers, die zich zal belasten met de behartiging van de belangen der bollentelers in Zeeland. Na een kort openingswoord van Ir. B. Vrijhof, sprak de heer P. G. Bal kenende, hoofdassistent bij de Ryks- tuinbouwvoorlichtingsdienst voor de bollenteelt te Lisse. Spr. behandelde voornamelijk de technische zijde van de bollenteelt, terwijl de heer Oost- dam. vertegenwoordiger van de Coö peratieve Bollenvcreniging, de aanwe zigen voornamelijk inlichtte over de mogelijkheden van afzet en afvoer der bollen. Deze spreker wees er op dat in verband met de toenemende maisteelt de mogelijkheid wordt on derzocht om van dezelfde drogerijen gebruik te maken. Voorgesteld werd zoveel mogelijk op een bepaalde da tum de bollen te rooien, opdat dan ook de meeste kans bestaat om de bol len gezamelyk te drogen. Woensdagavond werd een soortge lijke bijeenkomst gehouden te Waar de en Donderdagmiddag te Zaamslag. Hedenavond zal deze voorlichtings avond worden gehouden te Stavenis- ï-e» legd en daardoor tegelijkertijd de :rkzaamheid van Goes symboliseer- liun stad er toch werkefyk zyn mag, en de vreemdeling, die de stand be kijkt, komt tot de ontdekking, dat leuzen als „Goes, de voortvarende centrumgemeente" e.d. toch heus geen holle phrasen zyn. Bovendien en dat is een belang rijk punt is deze inzending in hoge mate actueel door de aandacht, die besteed wordt aan de aanleg van de hoofdverkeersweg door de stad. Techniek en kunst gaan hier hand aan hand, want naast vele technische gegevens en fraaie foto's ziet men er enige aquarellen van de Goese kunste naar Melse, die op zijn eigen wyze de arbeid aan deze weg heeft vast- gele; ÉjfÉ werl de. Een grote kaart met lichteffecten laat de groei van de stad zien sinds de 18e eeuw tot heden en een prach tige maquette getuigt van de toe komstplannen. Ook de plantsoenen dienst bleef niet achter, terwijl voorts aandacht is besteed aan Goes als transito-stad. PASSAR MAL AM Men noemt een restaurant wel eens „een gezellige tent" en dan wordt tent figuurlijk bedoeld. Van de Pas- sar Malam kan met recht worden ge zegd, dat het letterlijk een „gezelli ge tent" is. Gisteravond was er een grote bedrijvigheid, die tot sluitings uur voortduurde. Ruim vierhonderd bezoekers vermaakten zich op aller lei wijze met de vele attracties, zo dat het Comité Hulp aan Gerepatri- eerden niet over belangstelling had te klagen. Na deze eerste tentoonstellingsdag kan worden vastgesteld, dat de acht ste Nytengo de vergelijking met haar vroegere zusjes glansryk kan door staan en dat ook ditmaal het be stuur er in geslaagd is een voortref felijk geheel samen te stellen. Nel Karelse kómt weer m actie ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE GOES. Zondag a.s. worden er te Goes op het sportterrein athletiekwedstryden gehouden en wel het tweede gedeelte der Zeeuwse kampioenschappen. De organisatie berust by de, dit jaar verrassend naar voren komende, G.A. en H.V. „Hellas". Het wordt een interessant pro gramma. Op het altijd attractieve nummer polsstokhoogspringen geven we J. Parent de meeste kans op de titel. Aardige duels zyn te verwach ten op de 200 m. en speerwerpen voor lieren tussen G. de Pagter en J. Boo gaard en op de 5000 m. tussen Dob- belaere en Van Akkeren. Nel Karelse zal, na lange tyd van afwezigheid op het athletiekveld, het weer eens op vèrspringen proberen. Spannend kan ook het kogelstoten voor dames worden. Fr. Haasdonk van „Hellas" zal proberen het Zeeuws record kogelstoten voor meisjes te verbeteren, dat op naam van S. van Belzen staat. Wat verder de jeugd betreft geven wij op vèrspringen by de jongens Jan Jongste de meeste kans, by de meisjes zal het tussen E. Wygman en R. Zweedijk gaan. Het speer- en discuswerpen kunnen overwinningen wordeo voor Pim Jobaanjaso, Regen bracht „Passar Malam" in moeilijkheden Gistermorgen vroeg ontlastte zich hoven Goes een onweersbui, die ge paard ging met hevige stortvlagen. Op de Nytengo VIII, waar de laatste standhouders omstreeks vier uur des nachts waren vertrokken na het ge reedkomen van hun stands, veroor zaakte de regen groot ongerief aan de tent, waarin de Indonesische tentoon stelling was opgesteld. Het dak van deze rent lekte en ging bovendien doorzakken, omdat er als het ware grote bassins in het tentdoek waren ontstaan. De wacht trachtte schade te voorkomen, maar de buien waren zo hevig, dat het water niet meer te hou den was. Wethouder A. Buijs was met de heer J. A. Viergever van de dienst Sociale Zaken, spoedig ter plaatse en beide he ren troffen onmiddellijk maatregelen. Er werden gaten gemaakt in het zeil doek, zodat het water, dat zich daar had opgehoopt, weg kon lopen. In de tent zelf Werd ijlings een geul gegra ven, zodat ook hier het water weg kon. Toch ontstond nog schade aan de voorwerpen, die in de kleine stands waren opgeslagen. Deze voorwerpen, die bestemd waren als prijzen voor de diverse attracties van de Passar Ma lam, roerden voor zover ze uit textiel- waren bestonden, naar de wasserij „De Zon" gebracht, waar ze gereinigd en gedroogd werden. Gelukkig bleken de kostbare voorwerpen van het In disch Instituut uit Amsterdam onge schonden. In de loop van Donderdagmorgen werd onmiddellijk begonnen de tent weer in haar oorspronkelijke toestand terug te brengen en toen 's middags de genodigden, onder wie zich de Com missaris der Koningin bevond, een rondgang over de Passar Malam maak te, was er van de ravage niets meer te zien. Ook hier hadden vele handen licht werk gemaakt Vlissingen-Zoutelande-Westkapelle langs ae kust, weer in ere herstel len. Het ligt verder in het voornemen van de A.N.W.B. zeer binnenkort over te gaan tot het plaatsen van de bekende paddestoelen langs de duin-rywielpaden tussen Vllssingen- Zoutelande-Westkapelle en Oranje zon. Een gedeelte van deze rijwielpad- verbinding is na de oorlog in inter nationaal werkverband door studen ten aangelegd. Zowel voor het ver keer als voor het toerisme betekent de vernieuwing van de bewegwyze ring op Walcheren een grote verbe tering. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, tevens lid van het dageiyks bestuur van de A.N.W.B-, zal op Maandagmiddag 13 Augustus, te half drie, te Westkapelle de eerste nieuw- geplaatste wegwijzer onthullen. Een groot aantal autoriteiten zal deze plechtigheid bywonDTi De zwemkampioenschappen te Sas van Gent. In Sas van Gent zullen Zaterdag a.s. weer de Zeeuwse zwemkampioen schappen gehouden worden. Enkele jaren terug was het alleen maar in teressant te weten, hoeveel titels „De Bruinvis" haaide. De laatste tijd echter zyn andere Zeeuwse vereni gingen naar voren gekomen, o.a. Luctor uit Middelburg en S.Z.V. uit Souburg. Vorig jaar speelde „De Bruinvis" uit Sas van Gent maar een beschei den rol, want Raymonda Vergauwen, de top-zwemster van de Sassenaren verdedigde haar kansen te Wenen. Dit jaar zal Raymonda wel aan de start verschynen, waardoor men bijna zeker wel kan rekenen op twee titels voor ,,De Bruinvis." Bij de heren gaan de titels rug slag en schoolslag resp. naar Ir. Geerling van ,De Bruinvis" en de Luctor-crack C. de Ryice, die zich Zaterdag jl. te Sittard op zo keurige wijze wist te plaatsen voor de fina le 200 m. schoolslag. De 100 m. vrije slag heren is een volkomen open strijd. Zal de Luc- tor-man Wondergem zyn titel prolon geren of zal hg door Verbeek, Sam- pon, Ventevogel of de coming-man Inghels onttroond worden? We ver wachten hier een interessante strijd. De estafette-nummers zal „De Bruinvis" wel in de wacht slepen. Na de zwemnummers worden nog enkele polowedstrijden gespeeld. De wedstrijd Bruinvis nS.Z.V. I moet de beslissing brengen voor het kam pioenschap der 2e klasse kring Zee land. Bruinvis I ontmoet Luctor I, de ongeslagen kampioen der le klas se, kring Zeeland. Afscheid van wica D. Hiens Tijdens een jeuddienst, welke a.s. Zondag in Schoondijke wordt gehou den, zal afscheid worden genomen van Wica D. Hiens als jeugdleider voor West Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorganger is Wica Hiens, terwijl de liturgie wordt geleid door ds. Scho penhauer. 's Avonds is er een afscheidsavond voor de jeugd In het Arbeiders-logeer- kamp. -» Burgh en Noordgouwe willen zelfstandig blijven Ook Serooskerke tegen de herindeling. Wederom hebben drie gemeentera den op Schouwen hun standpunt be paald tegenover de gemeenteiyke her indeling. De gemeenteraden van Burgh, Noordgouwe en Serooskerke stellen allen prijs op behoud van zelfstandigheid. De raad van Burgh wees, nadat de voor- en nadelen waren opgesomd, de herindeling van de hand met de stemmen van de heren L. v. d. Kloos ter en J. Duson tegen. Burgemeester Z. Córnelis van Noordgouwe verklaarde, dat annexa tie van een gemeente nodig kan zyn, door de groei van een andere ge meente. Dit is echter niet het geval met Noordgouwe, waarom de raad besloot met algemene stemmen aan G S. te berichten, dat de raad voor behoud van zelfstandigheid is. De raad van Serooskerke nam het voorstel van B. en W. aan, om G.S. te berichten, dat prys wordt gesteld op behoud van zelfstandigheid, maar dat indien samenvoeging onvermijde lijk is, het thans bestaande plan geen bevrediging geeft, omdat de nieuwe femeente, die zou worden gevormd oor Renesse, Noordwelle en Seroos kerke samen te voegen, te klein ge acht wordt en dat daarom de voor keur gegeven wordt aan een combi natie van Haamstede, Burgh, Renes se, Noordwelle en Serooskerke. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zat zonder stroom ARBEIDER BESCHADIGDE HOOGSPANNINGSKABEL. Een groot deel van Oost-Zeeuws^ Vlaanderen was Woensdag urenlang stroomloos doordat een arbeider iii Axel met zijn bijl een hoogspannings kabel beschadigde. De man zelf kreeg geen letsel. Smokkelhandel in boter Het prijsverschil van roomboter tussen Nederland en België is oor zaak van een uitgebreide smokkel van roomboter. Dagelijks worden door de ambtenaren der invoerrechten en ac- cynzen, kleine hoeveelheden van deze waar in beslag genomen. Het zijn steeds Belgen, die de boter bij melkhandelaren opkopen en bij hoeveelheden van 4 tot 10 kg per rij wiel via landweggetjes frauduleus proberen uit te voeren. K.V.P.-kaderdagen te Hulst A.s. Zaterdag zal op deze kader dag gesproken worden door Th. Koer sen. lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en door pater Witte S.J. Zondag wordt het woord gevoerd door prof. dr. Jos Gielen. De bijeen komsten vinden plaats by de paters Maristen. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Zaterdag 25 Augustus zal de Prov. Bond „Het Wit-Gele Kruis" zijn jaar vergadering in het Hofzicht-Theater te IJzendijke houden. Op de agenda staat o.a. een voox-stel om de heer F. Francken, gemeente-secretaris van St. Jansteen, in de plaats van wijlen zijn vader te benoemen tot penning meester van deze bond. Benélux-kampeerdagen 15 Augustus vindt op het oude fort St. Jan, thans lusthof „De Wal" te Kemseke (B.) bij Hulst, een Benelxix- kampeerdag plaats waarop vele kam peerders aanwezig zullen zijn. 's Avonds komt etty Gitary van Radio Luxemburg zingen, het Orkest zonder Naam is ook present, terwijl als conferencier Eddy Delamaire op- tx-eedt. Er is ook een sterrenparade onder het motto „Zoek de ster". Smallegange op de 5e plaats In de vqfde ronde van de wedstryd om het Nederlands jeugdkampioen schap speelde de Zeeuw Smallegange remise tegen Geus uit Den Helder. Hij bereikte daarmee lft punt uit 5 partyen en de vijfde plaats in de groep van zes spelers. De drie hoogst xxitkomend plaatsten zich in de fi nale. De resultaten van de andere Zeeuw se deelnemers in de Bondswedstry- den waren: De Wolf (Oostburg) Akkerman 01; Gabe Woudstra— Meier ft—.ft. Nederland krijgt tweede vlasspinnerij Personeel van „DinteJoord" te Steenbergen wordt uitgebreid Het bestuur van de coöp. vlasfa briek „Dinteloord" g.a. te Steenber gen heeft besloten, zo spoedig moge- lyk over te gaan tot het bouwen en inrichten van een spinflerij, die een plaats zal krijgen op de terreinen naast de huidige vlasfabriek. Men hoopt de nieuwe onderneming in het volgend jaar bedrijfsklaar tenebben. In Engeland zijn reeds enige machines aangekocht Het personeel van de „Dinteloord", thans ruim 350 man, zal met zeventig arbeidskrachten worden uitgebreid. Reeds langer heeft de „Dinteloord' plannen gekoesterd om tot verdere veredeling van het product in eigen bedrijf over te gaan. Men zag net daar namelqk met lede ogen aan, dat de vlasopbrengst van veex-tienduizend hectaren wel in Nederlandse bedry- ven een eerste bewerking ondergaat, maar daarna moet worden uitge voerd, grotendeels althans, om tot garens te worden gesponnen. Neder land heeft nameiyk maar één vlas- spinnerii, te Tilburg, en deze kan de vlasproductie uiteraard niet aan. Begrafenis slachtoffer ongeval te Middelburg. Op de Algemene Begraafplaats te Middelburg werd het stoffeiyk over schot ter aarde besteld van zuster J. J. Reuhl, die eind vorige week een noodlottige val maakte uit een raam van het rusthuis „De Griffioen" te Middelburg en in de ouderdom van 85 jaar aan de gevolgen overleed. In de aula werd het woord gevoerd door de executeur-testamentair de heer A. C. Schram, die de grote be scheidenheid van zr. Reuhl in herin nering riep. Ruim vyftig jaren heeft zy haar patiënten te Middelburg met foede zorgen omringd; zy is o.a. in et Verpleeghuis werkzaam geweest. De heer Schram dankte het bestuur en de vader en moeder van het rust huis voor de wijze, waarop zr. Reuhl in de laatste jaren van haar leven ls verzorgd. De spreker verklaarde, dat zy In dankbare herinnering zal blij ven voortleven; na haar zeer werk zaam leven heeft zy thans een wel verdiende rust gevonden. Nadat ds. P. J. F. van Voorst Va der. Ned. Hervormd predikant te Middelburg, het Onze Vader had ge beden, werd de plechtigheid beëin digd. Registratie, kadaster en hypotheek kantoor voorlopig nog in Zierikzee? Naar wij vernemen, zou het toch niet in de bedoeling liggen om het kantoor der registratie, het hypotheek kantoor en het kadaster te Zierikzee voorshands op te heffen. Het spreekt wel vanzelf, dat dit 'be richt vooral te Zierikzee met vreugde zal worden ontvangen, ook al zal het zaak zijn toch waakzaam te blijven. Advertentie. Stationschef van Hulst jubileert Vandaag herdenkt de heer L. v&.x den Broecke, stationchef te Hulst het feit, dat hij vóór 50 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. Hij werd geboren 23 Juli 1887 te Mechelen en kwam op 10 Augustus 1901 als vo lontair in dienst by de Spoorweg-My, MechelenTer-neuzen. Achtereenvol gens doorliep hg de verschillende rangen: 1902 porteur te Thisselt, 1905 aide-facteur te Willebroeck, 1906 facteur, 1912 commies te Ter- neuzen, 1919 commies le klas, 1919 onderstationschef le klas te Terneu zen en 1929 stationschef te Hulst. In Terneuzen was hy destijds speciaal belast met de leiding van het naven- bedrijf. Vanmorgen zal de jubilaris op het station gehuldigd worden. Tegenvaller voor Hulster Harmonie Door de raad van Hulst was aan de Kon. Sted. Harmonie in verband met het 150-jarig bestaan een extra sub- ",die van 1000 toegestaan. Gedepu teerde Staten hebben deze subsidie echter niet goedgekeurd en beslist, dat alleen betaalde vermakelykheids- belasting mag worden teruggeven. Solistenconcours te Lamswaarde, De R.K. Bond van Muziekvereni gingen, afd. Zeeuwsch-Vlaanderen, besloot "In de komende maanden te Lamswaarde een solistenconcours te organiseren. Tot voorzitter van de bond werd gekozen de heer Al Ver meersen, voorzitter van de Kon. Sted. Harmonie te Hulst. BEJAARDE DAME WAS ONVINDBAAR. De ouden van dagen uit Burgh maakten een reisje naar de Oister- wykse vennen, waar allen zeer ge noten van de mooie omgeving. Op de terugreis werd in Tilburg gepau zeerd. Toen men daar weer wilde vertrekken, bleek dat een der reizi gers, een bejaarde dame, op het ap pèl ontbrak. Hoe men ook zocht, het vrouwtje bleef onvindbaar. Zelfs de politie werd in de arm genomen. Ten einde raad vertrok het gezel schap in minder prettige stemming huiswaarts. In Steenbergen werd de politie nogmaals opgebeld maar nog altijd was zij niet te vinden. Bij de thuiskomst in Burgh werd echter bekend, dat zy was gevonden en zy werd door een auto afgehaald in Zype. Afgezien van dit incident, was het een prachtige reis geweest. KOMKOMMER VAN EEN HALVE METER De heer Steven de Ryke Fz. te Ouwerkerk oogstte een komkommer met een lengte van precies een hal ve meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2