DELFTSCHE SLAOLIE 1 driewegen moet kosten van verharde weg betalen vandaag start in goes de achtste nijteng0 het strand te breskens Het zilveren Stadhuis-tournooi te Middelburg de zuinigste, de beste! M0&A Commissie van onderzoek voor E.T.I. ENAVOi A.N.WB.KHUR'NO PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDfa.rt.DAG AUGUSTUS iaoi KONINKLIJKE BESLISSING Geschil tussen gemeenten over betaling der kosten van weg naar voormalige aanlegplaats opgelost. Omstreeks 1890 werden zowel door particulieren als door overheids instanties pogingen in het werk gesteld om te komen tot een aanlegplaats van de Provinciale bootdienst VlissingenTerneuzen aan de Zuidwest hoek van Zuid-Beveland. Men trachtte óf wel in Ellewouted|jk, óf wel in Borssele een aanlegplaats to verkrijgen. Gedeputeerde Staten bleken bereid medewerking te verlenen tot de stichting van een aanlegplaats bij de Staartnol te Borssele, echter onder voorwaarde, dat de destijds onver harde Paulushoeksezandweg, de Baandyk en de Staartsed|jk zouden worden verhard, door en op kosten van de belanghebbende streek. De betrokken gemeenten voelden hier wel voor en zo kwam een gemeen schappelijke regeling tot stand tus sen Ovezande, Driewegen, Borssele en 's-Heerenhoek, houdende het be sluit tot gemeenschappelijke verhar ding en gemeenschappelijk onder houd van de hierboven genoemde we gen. Ook bleken enkele polders be reid een bijdrage te verlenen. De aan legplaats kwam er. Dat is nu byna 60 jaar geleden. De oorlog In 1940 bracht vele moei lijkheden en ongemakken. De boot- dienst VlissingenTerneuzen werd gestaakt en de aanlegplaats te Bors sele de Staartnol werd vernield. Na de oorlog werd zij niet hersteld en evenmin werd de bootdienst her- Advertentie. Vraag naar KERKNIEUWS. Nieuwvliet krijgt een eigen predikant. 26 AUGUSTUS INTREDE DS. v. d. GRAAFF. Ds. J. J. v. d. Graaff te Sas van Gent, die het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Nieuwvliet heeft aan genomen, zal Zondagmiddag 26 Augustus zy'n intrede doen, na 's morgens te zijn bevestigd door ds. W. Fournler uit Oostburg. DS. J. A. VAN SELMS 70 JAAR. Woensdag 15 Augustus a.s. hoopt ds. J. A. van Selms, emeritus predi kant van de Ned. Herv. gemeente te Nijmegen en wonende te Nijmegen, de leeftijd der sterken te bereiken. Ds- van Selms werd 15 Augustus 1881 te Nisse in Zeeland, waar zijn vader toen predikant was, geboren, bezocht het Erasmiaans gymnasium te Rotterdam en studeerde vervol gens aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat cand, van Selms in 1908 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Noord-Brabant en Lim burg was toegelaten tot de Evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk, verbond hy zich 7 Maart van het daarop volgend jaar (1909), na voor af te zijn bevestigd door zyn vader, wijlen ds. H. van Selms van Kralin gen, aan zijn eerste gemeente Gryps- kerke (classis Middelburg). In 1917 verwisselde de jubilaris deze gemeen te met die van Dedemsvaart. 25 Juni 1922 verbond ds. van Selms zich, na vooraf te zijn bevestigd door wijlen ds. W. C. Posthumus Meyjes van Hoogland, aan z|jn derde en laatste gemeente Nymegen, waar hij beroe pen was in de vacature van ds. Os- senwaarde. Tijdens zijn verblyf Nymegen heeft ds. van Selms mede gewerkt aan 't tot stand^ komen van en heeft het contact gebouw van Rechtzinnige Evangelisatie. Nog voordat er spra ke was van Gemeente-opbouw was de verhouding van de richtingen geheel en al in de zin van Gemeente-op bouw. Ds. van Selms was hiervan wel de stuwkracht- Ds. van Selms diende de Nijmeegse gemeente tot 1 April 1949, toen hem na 40 volbrachte dienstjaren door het Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland emeritaat werd verleend. Verder was hij 22 jaar hoofdredac teur van „De Zondagsbode", het or gaan van de Evangelische vereni ging, hetwelk in de oorlog door de bezetter werd opgeheven. JUBILEUM DS. J. C. HAARTSEN. Woensdag 15 Augustus a.s. zal het een kwart eeuw zijn geleden dat ds. J .C. Haartsen, emeritus predi kant van Nieuwe Pekela en thans geestelijk verzorger van de Stichting „T.C.L. te Wagenborgen, het pre dikambt in de Gereformeerde Kerken in Nederland aanvaardde. Ds. Haartsen, die 12 Maart 1899 te Schoondnke werd geboren, studeerde aan de Vrije Universiteit te Amster dam, waar hjj 22 Januari 1926 zijn candidaatsexamen deed. Nadat cand Haartsen 10 Februari 1926 door de classis Middelburg was beroepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland, verbond hij zich 15 Au gustus 1926, na vooraf te zijn beves tigd door zijn schoonvader, wijlen ds. H. G. de Jonge van Dordrecht, aan zijn eerste gemeente, de Gerefor meerde Kerk van Drlesum. (Driesum was ook de eerste gemeente van ds. De Jonge, die daar in 1874 zijn in tree deed). 30 Maart 1930 verwisselde de jubilaris de kerk van Driesum met die van Nieuwe Pekela. Hij kreeg 7 Dec. 1947 eervol ontslag als predi kant In verband met z|jn benoeming tot geestelijk verzorger van „T.C.L." te Vfagenborgen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Valburg-Horaoet: B. G. A. v. d. Wiel te Tholen. vat. Het ziet er ook niet naar uit, dat dit in de toekomst het geval zal zijn. Het belang van de betreffende ge meenten b|j de aanlegplaats was dus vervallen en het had geen zin meer om mee te betalen in het onderhoud van een weg naar een doel, dat ver dwenen wasDe onderhoudsplich tige van de weg de gemeente Drie wegen was niet bereid de onder houdsplicht van de nu verharde we gen op zich te nemen, hetgeen zeer begrijpelijk is, omdat een verharde weg nu eenmaal méér kost dan een onverharde. De vraag is echter, of men. ook al was de aanlegplaats er nooit gekomen, toch niet na verloop van tyd tot verharding besloten zou hebben, daar de Paulushoeksezand weg Inmiddels een woonstraat van Driewegen was geworden. Omdat men niet tot een oplossing kon geraken, besloten de gemeente besturen van Borssele, 's-Heerenhoek en Ovezande zich te wenden tot H. M. de Koningin met het verzoek in dit geschil uitspraak te doen. De Koningin heeft thans beslist, dat de gemeenschappelijke regeling zal worden opgeheven en dat de kos ten van de Paulushoeksezandweg ge heel voor rekening van de gemeente Driewegen zullen komen, terwijl de gemeenten Borssele, Ovezande en 's-Heerenhoek In de onderhoudskos ten van de Baand(jlc en de Staartse- d|jk een afkoopsom moeten betalen. De „Van der Steng" met doofstommen in Zierikzee Woensdag omstreeks half v|jf ls het bekende schip van „Onze Mari ne' de „Van der Steng", in Zierik- zee aangekomen met aan boord een gezelschap van ongeveer 120 doof stommen, merendeels afkomstig uit Amsterdam, Rotterdam en Groningen doch enkele ook uit Engeland en Zwitserland. Bovendien bevonden zich natuurlHk een aantal begeleiders aan boord. Hoofdleider was de heer P. R. Berkhout. De directeur van de school voor doofstommen te Amsterdam, de heer A. de Vos. vertelde ons iets over de bedoelingen van deze tocht. Men wil de doofstommen met elkaar in con tact brengen en door gezamenlijke uitstapjes als dit trachten te berei ken, nat zy zich ln het normale leven beter thuis gevoelen. De tocht werd ln Amsterdam begonnen. Via Schoon hoven en Willemstad kwam men nu naar Zierlkzee. In Willemstad werd nog een voetbalwedstrijd gespeeld tegen een plaatselijk team, welke wedstrijd door het elftal der doof stommen met 31 werd verloren. Het lag in de bedoeling in Zierlk- zec iets van de stad te zien en met name het gemeentelijk museum. Op het sportterrein Bannlnk werd gis teravond voorts nog een sportdemon- stratle gegeven, welke veel belang stelling trok. Het gezelschap, dat bij zyn aan komst namens het gemeentebestuur verwelkomd werd door de hoofd ambtenaar ter secretarie, de heer E. M. Mulder, bracht de nacht aan boord van de „Van der Steng" in Zierikzee door en vertrok hedenoch tend weer. NIET ONNODIG GELD UITGEVEN Waarom doet de Zeeuwsch-VIaamse Kamer van Koophandel niet mee Ir. C. A. L. Horstman over het E.T.I., de Zeeuwse tentoonstelling en de Volkshogeschool Het heeft de aandacht getrokken, dat de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen tegenover bepaalde initiatieven en instellingen, die van betekenis z|jn of kunnen zijn voor geheel Zeeland, een afwijzend stand punt heeft ingenomen. „Waarom doet de Kamer van Koophandel in Zeeuwsch-Vlaanderen niet mee aan de Zeeuwse tentoonstelling In 1953?" „Waarom dlstancicert de Kamer zich van het E.T.I.?" „Waarom interesseert de Kamer zich niet voor het Volkshogeschoolwerk? Deze vragen hebben wij voorgelegd aan ir. C. A. L. Horstmann te Sas van Gent. voorzitter van de K. v. K. voor Z.-Vlaanderen, die gaarne be reid was, hierop uitvoerig te ant woorden. „Zeer zeker zyn wij geen separa tisten", aldus ir. Horstmann. „doch men vergete niet. dat de Kamer van Koophandel wordt gefinancierd door de Middenstand en het bedrijfsleven. Waar de laatste t|jd steeds zwaarde re lasten worden gelegd op haar Inge schrevenen. heeft de Kamer de ver dichting nauwlettend toe te zien, dat laar uitgaven zo laag mogelnk zyn, en dat deze uitsluitend worden be steed in het belang van de doelstel ling der Kamer van Koophandel. Naar het oordeel van onze Kamer kan het E.T.I. mede de belangen be hartigen van de ingeschrevenen der Advertentie HOOGSPANNING IN HET SCHUTTERSHOF Optreden van Ambonese krontjongband gaat door Javaans danser geeft speciaal programma de gehele nacht werkten standhouders door Vele handen maken licht werk... Wie gisteren eens ging k|jken naar de opbouw van de N|jtengo VIII, stond verbaasd over de snelheid, waar mede deze expositie groeide onder de vlugge handen van talloze mensen, die hier met grote voortvarendheid bezig waren. Men sjouwde met materialen en gereedschappen, een reclameschilder met een fraaie baard penseelde nog fraaiere letters op grote stukken carton, een electrlcien verrichtte halsbrekende toeren op het dak van de grote zaal, dames van de Commis sie Hulp Gerepatrieerdcn rangschikten fraaie Oosterse voorwerpen en in het secretariaat was het een gedrang van in- en uitlopende standhouders. In een houten tent, b|j de tuiningang, is dit hoofdkwartier gevestigd, en hier geeft de Nijtengo-secrctaris, de heer E. C. N. van Riessen, inlichtingen aan de velen, die informaties wensen. „Het is plezierig werken", zei ons de heer Van Riessen, „de standhou ders verbazen ons allemaal door hun vindingrijkheid. Het voorbereidende werk valt niet mee, maai' als straks alles gereed is, geeft het toch weer voldoening, dat we mee konden hel pen om Goes in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen". De heer Van Riessen noemde de combinatie Nijtengo-Indische ten toonstelling zeer gelukkig, vooral om dat het Comité Hulp Gerepatrieerden er in slaagde een aantrekkelijke ten toonstelling samen te stellen. „Het geheel overtreft zeker datgene, wat op vroegere exposities was te zien", aldus de heer Van Riessen. SPECIALE ATTRACTIE Wij vernamen van de heer Haas donk actief als altyd -- dat het be stuur er in geslaagd is om op Vrijdag 16 Augustus een speciale attractie te arrangeren. In plaats van een Indisch danser, wiens optreden niet door kan §aan, komt thans Raden S. Hardjo- irenggo met zijn echtgenote. Raden Hardjodirenggo is een lid van de Ja vaanse adel en zal een zeer bijzonder programma brengen, o.a. schimmen spel, poppenspel, maskerspel, toneel- dans, stemmingsbeeld „Sembah", of- ferdans, een fragment uit de Maha- baratecvclus en „Satryo-Prang". Er is "enig overleg geweest over het optreden van de Ambonse Krontjong band op Donderdag 16 Augustus, om dat de organisatoren zich afvroegen of dit optreden na het gebeurde in Middelburg wel verantwoord was. Tijdens dit overleg bleek, dat de Krontjongband zal spelen op een feestavond van de buurtvereni ging Seisweg te Middelburg, waar door uitdrukking wordt gegeven aan het streven van de bevolking van Middelburg om de goedwillen- deu onder de Ambonezen niet ver antwoordelijk te stellen voor de incidenten. Het Nytengo-bestuur heeft derhalve besloten, mede op advies van enkele autoriteiten, het Advertentie Zuivere huid zacht, soepel, gaa' en geeoni Purol doet wonderen. Doos 40 cc optreden van de Vllssingse kront jongband te laten doorgaan. De kampcommandant kolonel S. Brendgen zal mede aanwezig z\jn. Het vissersspel, dat door de Ambon ezen zou worden opgevoerd, is ech ter vervallen, omdat zich onder de spelers enkele minder goede elemen ten bevonden, die naar elders zyn ge bracht. De Ambonese bediening in de eettentjes is eveneens komen te ver vallen. Inmiddels wordt vanmorgen de laat ste hand aan de stands gelegd. Verscheidene standhouders werkten bijna de gehele nacht door. Het is te begrijpen, dat er hoogspanning heerst op het secretariaat, want als vanmiddag de Commissaris der Ko ningin de opening verricht, moet al les gereed zijn. Gereed om de duizenden bezoekers te ontvangen. MR. J. BENTFORT VAN VALKENBURG f Mr. J. Bentfort van Valkenburg, rechter in de arrondissementsrecht bank te Dordrecht, en, als oudste rechter, fungerend president, is in de leeftijd van bijna 66 jaar in Benne- kom, waar hy met vac anti e vertoef de, onverwacht overleden. Mr. Bent fort heeft zich in Dordt vooral grote bekendheid verworven als politierech ter. Hy werd op 13 Augustus 1885 in Aardenburg gebown. Geen interkerkelijk rusthuis te Goes Naar wij vernemen zijn de plan nen voor de bouw van een interker kelijk rusthuis te Goes gewijzigd, omdat de Gereformeerde Kerk zich heeft teruggetrokken op grond van financiële overwegingen. Dit bete kent, dat de plannen opnieuw beke ken moeten worden, omdat het rust huis nu alleen zal uitgaan van de Hervormde Gemeenten van Goes en Kloetinge. Ontmoetingsavond studenten Biggekerke Wilhelminadorp Te Goes werd gisteravond in café Flora een ontmoetingsavond gehou den voor de jongens- en meisjes-stu denten uit de werkkampen Biggeker ke en Wilhelminadorp. De stemming was uitstekend en dank zij enkele aardige spelen en vlotte muziek, kon er gesproken worden van een ge slaagde avond. De deelnemers en deelneemsters aan deze kampen zijn thans ongeveer anderhalve week in Zeeland en zul ten hier nog anderhalve week blijven. Behalve het dagelykse werk, staan nog enkele excursies op het program ma. o.a. naar Zierikzee. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN VAN ZEELAND. In het nieuwe zwembad te Sas van Gent zullen a.s. Zaterdagmiddag de Zeeuwse zwemkampioenschappen worden verzwommen. BEROEP UITGEBRACHT. Door de Geref. Kerk te Oud-Vosse- meer werd een beroep uitgebracht op candldaat G. Heyeman te Varssèveld, die Zondagavond een godsdienstoefe ning leidde in Oud-Vossmeer. Van der Klink speelt mee Over het Middelburg-Stadhuis, tournooi, dat Zaterdag a.s. begint, vernemen wij nog nader, dat fraaie medailles beschikbaar zyn gesteld door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de burgemeester van Middelburg, mr. dr, N. Bolkestein, het college van B. en' W., wethouder L. J. Geers en de Supportersvereniging Middelburg. Het Stadhuistournooi, dat een steeds grotere bekendheid en popula riteit krijgt, wordt in de eerste plaats georganiseerd om het weinig verwen de publiek in Middelburg te onthalen op eerste klas-voetbal en om het spel peil van de eigen clubs op te voeren. Tenslotte aon men ons nog mede delen. dat Van der Klink deel zal uit maken van het Middelburg-elftal en dus tijdens dit tournooi zijn eerste of ficiële wedstrijd (en) voor deze club zal spelen. BENOEMING. De heer J. Kruijsse te Middelburg, werkzaam op het kantoor der verifi cateur gemeentefinanciën te Middel burg, is met ingang van 1 October be noemd tot tweede ambtenaar ter secretarie te Veere. Kamer van Koophandel en de doel stelling der Kamer van Koophandel ondersteunen. In onze provincie vol deed het E.T.I. hieraan niet of ln on voldoende mate en het had soms zelfs een negatieve invloed. Dit schijnt inmiddels ook ingezien te zijn door het bestuur van E.T.I., blijkens de reorganisatie van dit bestuur en enkele ontslagen aan personeelsleden dezer Stichting. Onder deze omstandigheden achtte onze Kamer het niet verantwoord, het E.T.I. tc subsidiëren, hetgeen echter niet betekent, dat samenwer king onmogelijk zou zjjn, of dat het verlenen van subsidie voor altijd ls uitgesloten. Dat zal afhangen van een eventuele wijziging in de activi teit van dit instituut. ZEEUWSE TENTOONSTELLING 1958. Onze Kamer ls overtuigd dat deze tentoonstelling niet zal beantwoorden aan het gestelde doel, en dientenge volge ook met een groot verlies zal eindigen. Van alle tentoonstellingen, die de laatste t|jd gehouden zyn, was alleen „Rotterdam Ahoy" een succes. Dit kwam grotendeels hierdoor, dat iedere zakenman vaak in Rotterdam komt en dan wel eens even tijd had de tentoonstelling te bezoeken. Bo vendien is ook de Minister van Eco nomische Zaken van oordeel, dat aan de tentoonstellingen paal en perk moet worden gesteld, daar deze zeer veel geld kosten, en ons land zich niet kan veroorloven grote bedragen improductief te besteden. Deelname aan of subsidiëring van deze tentoonstelling zou dus alleen gebaseerd kunnen worden op provin ciaal chauvinisme. Het garantiefonds, dat, zoals de naam aanduidt, alleen in geval van verlies kan worden gebruikt, wordt nu reeds aangesproken. Onze Kamer acht deelname aan deze tentoonstelling, waarvan de mo gelijke voordelen bij verre niet opwe gen tegen de zekere zware financiële lasten, niet in overeenstemming met de precaire toestand van ons land. DE VOLKSHOGESCHOOL. Onze Kamer heeft tegenover het Volkshogeschoolwerk z|jn standpunt nog niet bepaald, aangezien dit on derwerp nog niet is besproken. Ge zien de plannen om op Walcheren, en nog niet in Hulst, een Volkshoge school op te richten, is deze zaak vóór de Kamer voor Zeeiiwsch-Vlaan- deren niet dringend". Nederlandse mijnenvegers bezoeken Zeebrugge Zeven Nederlandse mijnenvegers zullen van 1820 Augustus a.s. een niet officieel bezoek brengen aan de Belgische haven Zeebrugge. Het be zoek staat in verband met de feesten die v/orden gehouden ter gelegenheid van het herstel van -de haven van Zeebrugge. De haven werd in de laat ste wereldoorlog verwoest. en fris wanneer u geniet van de verklikkende Schilderij van jonge Middelburger aangekocht. DOOR GEMEENTE MAASTRICHT. Naar w|j vernemen heeft de ge meente Maastricht een schilderij, voorstellende een gezicht op Vrou wenpolder, aangekocht van de 25-ia- rige Middelburger Hans Heeren, die, na het diploma van de Academie te Rotterdam te hebben behaald, enige tijd geleden afstudeerde aan ae Jan van Eyck-academie in de Limburgse hoofdstad, waar hrj zich thans als tigd. naam vervaardigd, in tempera. SCHIP VOER OP EIGEN HOUTJE UIT. Toen de depóthouder van de Gulf Olie Maatschappij de heer J. Otte, zich 's morgens bij het krieken van de dag naar zijn schip begaf, zag hy dat buiten de haven van Bruinis- se een vaartuig dreef, dat b|j nade re beschouwing het mosselvaartuig Bru 15 bleek te zyn. Daar niemand anders nog op de haven aanwezig was. moest hy alleen het vaartuig weer binnen zien te brengen. Door handige manoeuvres met zyn eigen boot, het olie-depótschip. wist hg aan boord van het afdryvende vaar tuig te komen en het op sleeptouw te nemen. Dat dit geen eenvoudige zaak was, is begrijpelijk, zodat een en ander een kranige prestatie mag worden genoemd. Hoe het schip buiten de haven terecht gekomen is, is nog niet duidelijk. HANDEL IN BAKKENGOED. Gedurende de laatste dagen is er enige handel in bakkengoed ontstaan, dat zyn oestertjes, die dit voorjaar van de pannen zijn afgestoken en daarna de zomer hebben doorge bracht op het Noorden, waar ze op zeeften worden geplaatst om aan te groeien. De prijzen waren nog niet hoog. doch optimisten verwachten, dat de prys wel zal stijgen, gezien de voorraden bakoesters, die er z|jn. Vorig jaar stonden er namelijk on geveer 6500 zeeften op het Noorden tegen nu ongeveer de helft. HAND BEKNELD. De heer A. Verdonck uit IJzendyke raakte by werkzaamheden in het graanpakhuis van de heer A. Ter- mont in Biervliet met zyn rechter hand tussen de drooginstallatie be kneld. Zijn hand werd zo ernstig ver minkt, dat hij in het ziekenhuis te Sluiskil onder behandeling moest worden gesteld. AUTO RAMDE PAAL. De bestuurder van een vrachtauto reed met flinke vjiart tegen een paal van het electrische net te Terneuzen. tengevolge waarvan de paal werd stuk gereden. De chauffeur stopte niet, maar daar zijn nummer bekend baatte dit echter niets. De officiële samenstelling De commissie tot onderzoek met betrekking tot de gang van zaken bij het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland, tot de instelling waarvan werd besloten in de op 31 Ju li jl. gehouden vergadering der Pro vinciale Staten, is samengesteld als Volgt: Mr. Dr. A. J. J. M. Mes en Mr. A. J. van der Weel, leden van Gede puteerde Staten; verder de leden van de Provinciale Staten, de heren A. H. S. Stemmerding. M. van der Himst, J. Hommes, A. Vermaire, D. Kodde (plaatsvervanger de heer A. S. Wis se), L. P. van 'Oorschot en D. W. Lindenbergh, respectievelijk aangewe zen door de fracties van de C.H.U.. de K.V.P., de AR partij, de Midden standspartij, de S.G.P., de P.v.d.A en de V.V.D. Voorzitter is Mr. Mes en secretaris de heer J. van Meerendonk, adjunct commies ter Provinciale Griffie. Advertentie. Wit bij itdtre hap eten al bij voorbaat lat znnrbranden op do maag voelt... moet nodig Rennles nemen'. Digestif Rennie pastilles blussen brandend maagzuur Dinnen enkele minuten. Van< nies alles el en de omstandigheden bieden. Ren- nies kunt U zonder bezwaar, onop gemerkt. overal innemen, want water of iets anders komt er niet aan te pas. Simpelweg Uw Rennies laten smelten op de tong dat is alles. En Rennies zy'n nog lekker ook... TOENEMENDE VACANTIEDRUKTE Trekt dit jaar meer bezoek Nu velen hun vacantia doorbrengen aan de stranden van West- Zeemvsch-Vlaanderen, worden vaak mooie wandeltochten door de va- cantiegangers ondernomen. Vooral wanneer de weersomstandigheden min der geschikt zijn om de gehele dag aan het strand te liggen, is een flinke strandwandeling een welkome afwisseling. Het is nog te weinig bekend, dat vanuit Cadzand een strandwandeling tot Breskens toe gemaakt kan wor den. Men moet er echter rekening mee houden, dat dit alleen mogelijk is bij laag water. Wanneer men 114 uur vóór laag water uit Cadzand ver trekt, kan men geheel langs het strand Breskens bereiken. Deze wan deling geeft veel voldoening. Men zal ontdekken dat, hoe dichter men bij Breskens komt, de schepen ook meer onder de kust varen. Voor velen zal het strand van Breskens een verrassing vormen, om dat het practisch niet bekend is, dat ook Breskens een prachtig strand heeft. De duinen zijn er wel niet zo hoog als elders, maar het strand is er behoorlek breed. Een van de attrac ties is daar de drukke scheepvaart op de Wielingen. Het is er veilig zwem men, echter alleen bij hoog water. Bij laag water heeft men niet alleen last van de stroom, maar langs de laag- wa ter lijn ligt bovendien nogal veel modder. Het strand van Breskens wordt de ze zomer meer en meer bezocht. Bij mooi weer heerst daar een gezellige drukte en vele dagjesmensen hebben er hun tenten opgezet. Zelfs uit Ter neuzen en België komen de bezoe kers. Het is onbegrijpelijk, dat dit strand niet wordt geëxploiteerd. Met vele badgasten hebben wij een praatje ge maakt en allen waren er enthousiast over. Men vindt het prettig dat het strand is gelegen dicht b|j de steiger van de veerboot en de bushalten. Een groot bezwaar is echter, dat er geen gelegenheid ls om iets te ge bruiken, terwijl men graag zou zien, dat er enkele badhokjes waren, waar in men zich zou kunnen verkleden. Ligt hier niet een taak voor het gemeentebestuur van Breskens of de V.V.V.? Veemarkt hallen Rotterdam Vrijdag 10 Augustus 816e

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2