KAPPIE en de spook-steen P Sport en wedstrijden LEZERS SCHRIJVEN COMMUNISTISCHE RELLETJES OP JAVA ZEER GEVAARLIJK De Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen De schorsing van het N.A.C -bestuur KLANKEN uit de AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1951 MOEILIJKHEDEN IN INDONESIË Grote schade door stakingen Op een der gedode bendeleden, die de aanval op de politiekazerne ln Tandjong Priok uitvoerden, is een legitimatiebewijs van een arbeidersbe weging gevonden, aldus zeide een woordvoerder van de politie te Djakarta In een Dinsdag afgelegde verklaring. Daarin wordt voorts gemeld, dat er bü deze overval 7 slachtoffers onder de burgerbevolking zijn, nl. twee doden en 5 lichtgewonden. De aanvallers droegen rode linten om het hoofd met het hamer- en sikkelembleem op een zwarte ondergrond, omgeven door een krans van padihalmen. De gearresteerde bendeleden, volgens de laatste gegevens In totaal 38, z|jn thans ln handen van het leger. Inmiddels heeft de minister van financiën, mr. Jusuf Wibisono aan Aneta verklaard: „Indien de onge regeldheden, welke zich hebben voorgedaan in Priok, Bogor en Oost- Java Inderdaad acties zijn van rode elementen, is thans de t|jd aangebro ken, dat de regering krachtige maat regelen neemt tegen dergelijke des tructieve elementen. Mr. Wibisono wilde zich echter niet uitlaten over eventuele door de regering te nemen maatregelen. H(j zeide: „De schade, die het land heeft ondervonden door deze ongeregeldheden is zeer groot. De regering heeft financiële en eco nomische klappen moeten incasseren. Zonder gebruik van wapenen, doch alleen reeds door georganiseerde stakingen zijn de moeilijkheden al onnoemelijk groot. Ook de prijssty- gingen zijn het gevolg van acties van onverantwoordelijke arbeiders. Zij hebben voedselpakketten geëist en de ondernemers waren om de bedrijven gaande te houden ge noodzaakt ryst op te kopen, waar door er een concurrentie ontstond tussen de ondernemers en het voe dingsmiddelenfonds. Het resultaat hiervan was, dat de rijstprijzen ste gen. Ook de deviezenpositie is door de ongeregeldheden in gevaar ge- Dronken ehauffeur gevat. Te Scheveningen is het de politie gelukt na een wilde jacht een auto, waarin een dronken chauffeur zat, tot staan te brengen. Twee surveillerende agenten had den een auto zigzaggend over het Ge vers Deynootplein zien rijden. Een van hen sommeerde de bestuurder te stoppen, doch werd bijna omvergere den. Op de strandweg wist echter de andere agent de wagen tot stilstand te brengen. De bestuurder, de 36-ja- rige Hoek, uit Wassenaar, die in ver re staat van dronkenschap verkeerde, is naar het Hoofdbureau van Politie te 's-Gravenhage overgebracht. Olievulkaan in Hessen. De honderd meter hoge vlam, die sinds Vrijdag j.l. als een reusachtige toorts heeft gewoed boven de door een ondergrondse ontploffing in brand gevlogen oliebron van Wolfs- kehlen, in Hessen (Duitsland), is Maandag uitgedoofd. Doch de' 900 meter diepe bron is thans een mi niatuur vulkaan geworden, die aller lei vuil tot op twintig meter hoogte uitbraakt. De ontploffing geschiedde by een proefboring. Er wordt nu geboord in de omgeving van de plaats der ontploffing, daar hier door is aangetoond dat de grond olie bevat. Er zijn, zoals gemeld, geen slachtoffers gevallen. Advertentie bracht. De in Indonesië gevestigde suikerondernemingen hebben voor dit jaar een productie geraamd van 500.000 ton, waarvan 100.000 zou worden uitgevoerd, die 80 millioen aan deviezen zou opbrengen. „Aan de hand van voorlopige rapporten is de kans, dat dit productie-plan kan worden uitgevoerd zeer ge ring". aldus mr. Wibisono, die zeide, dat hij van oordeel was, dat de eer ste 3 jaren het stakingsrecht be perkt dient te worden. In een Dinsdag te houden kabi netszitting zouden de procureur-ge neraal en de chef van de staatspoli tie rapport uitbrengen over de veilig heid in geheel Indonesië. 19. Gillend renden de Maat en Madame Mara- belle over het dek van de Kraak. De Maat struikelde haast over zijn eigen benen, zo'n haast had hy om weg te komen. Natuurlijk drong het gegil door tot de brug, waar Kappie juist stond te bedenken, dat het toch wel prettig zou zyn wanneer hij de steen goed en wel zou hebben afgeleverd. „Wat heeft de klont nu weer bromde hij, terwijl hij zich naar beneden haast te om te zien, wat er aan de hand was. De Maat liep hem bij na ondersteboven en wees gillend naar het achterdek: „Een geestEen zwalpende geest! De geest van de steen, die aan boord wil ko men Kappie haalde zyn schouders op en begaf zich naar het achterdek. Hy zag nie mand en wilde juist terug gaan, toen plotse ling weer de stem klonk „Hallo, is daar iemand?" Verbaasd boog Kappie zich over de verschansing heen en zag een fors gebouwde man in een matrozenpak, die in een klein roei bootje achter de „Kraak" aandobberde.'Zodra de man hem zag, tikte hij keurig aan zijn pet en sprak„Goeimorgen, Kap'tein. Heeft u soms een plaatsje voor een matroos eerste klas met einddiploma Zeevaartschool, midden standsdiploma en van goeie getuigen voor zien?" WIELRENNEN Op de wereldkampioenschappen wielrennen, die van 25 Augustus tot en met 2 September te Milaan ver reden zullen worden, komt Neder land met een ploeg voor de dag, die wel enige perspectieven bezit voor enkele titels. Op de snelste baan ter wereld, de Vigorelli-baan, komen de sprinters tegen elkaar uit. Bij de profs zal het weer gaan tussen de huidige we reldkampioen Reg Harris en onze landgenoten Van Vliet en Derksen. Van Vliet heeft in de afgelopen ZWITSALETTEN PE ANTI-PIJN TABLETTEN s Amsterdamse Beurs 6 Aug. 7 Aug. Nederland 1948 (3%) 87 87% dito 1947 (3li) 3 87 87% 86% dito 1937 3 86% Dollar-lening 1947 3 97% 97% Investeringscert. 3 89'; 89% Nederland 1962—64 88% 88% 88% Nederland 196264 88% Nederland N.W.S. 2% 71% 71% Indië 1937 A 3 87% 87% Grootboek 1946 3 86% 86's 89% Nat. Hand. B 88% Ned. Handelmij. 135% 135! 4 AKU 174% 173% Bergh's Jurgens 285 290 Calvé-Delft 123% 124 Centrale Suiker 172 174% Kon. Ned. Hoogovens 149% 147 Unilever 226% 226% Ned. Kabelfabriek 214% 212 Philips 167% 167% Wilton Feyenoord 151% 150% Billton 190 Kon. Petrol. Mij. 290% 290% Amsterdam Rubber 102 99% HA. Lijn 165% 166 Kon. Paketvaart 113% 113% Ned. Scheepv. Unie 135% 133% Stv. Mij. Nederland 143 141 Handelsver. A'dam 114% 112% Dell Batavia Mij. 101% 100 Deli Mij. 79% 76% Mid. Continental 71% 71% Tide Water 45% 45% Anaconda 51 51 "4 Bethlehem Steel 59 "s 60% General Motors 55% 56 Kennecott 89% 88=% Shell Union 75% 76 Baltimore Spw. 23 23% Miss K.T. Spw. 10 New York Centr. Spw. 20% 22 Pennsylvania 21% 22 North American 21% 21 Rep. Steel 45% 46% U.S. Steel 48 48% Intern. Nickel 41% 42 De nog steeds zeer geringe activiteit was er oorzaak van, dat het koersniveau, met name op de Indonesische en scheep- vaartafldeling enigszins verlaagd werd. Op de cültuurmarkt werd het verlies ge deeltelijk toegeschreven aan de recente onlusten in Tandjong Priok. Op de scheepvaartmarkt werden de verliezen, die van 1 tot 3 punten varieerden, uit sluitend toegeschreven aan de zeer ge ringe affaire. De lndustriemarkt hieid zich relatief iets beter. Zijn Belgische ambtenaren soepel voor toeristen? Naar aanleiding van de berichten, verschenen in de Brugse Courant betreffende de weinig soepele hou ding van de Nederlandse Marechaus see ten opzichte van de Belgische wandelaars, tussen Knokke en Cad- zand, vraag ik Uw welwillende aandacht voor het volgende: Het ging om Belgische touristen, die over het strand tussen Knokke en Cadzand de grens overschreden en niet via een tolkantoor Neder land binnenkwamen. Men sprak zelfs van „mistoestanden", omdat het touristen" betrof, die op hun strand wandeling waarschijnlijk onbewust de grens passeerden en daarbij wer den aangehouden en bekeurd door de Nederlandse Marechaussee. Op grond van dit feit kan ik één ervaring over de ambtenaren ver tellen. Op weg van Breskens naar Gent fietste ik 's morgens op de derde Mei van dit jaar met mijn verloofde, via de grenspost Water vliet, België'binnen. De brede beton weg naar Kaprijke, ongeveer een kilometer buiten Water-vliet, was totaal verlaten. We fietsten naast elkaar aan de rechterkant van de weg, daar er zich geen fietspad naast de weg bevond. Wie hier be kend Ï3, weet dat het een lange, rechte weg is, waar-door men het I verkeer uitstekend in de gaten kan j houden. Het was vrijwel vanzelf sprekend, dat wij nu de weg toch geheel verlaten was, als verloofd paar naast elkaar gingen rijden. Wel zagen wij, na een eind gefietst te hebben, twee Belgische politie agenten aan de kant van de weg staan. Zy hielden ons aan en vroe gen om onze paspoorten. Klaarblij kelijk zagen de agenten aan onze fietsen dat wij buitenlanders waren. Mijn verloofde kreeg haar paspoort betrekkelijk gauw terug, maar het mijne had de bijzondere belangstel ling van de twee. Eén van hen maakte een aantekening in het boekje. Op mijn vraag of er iets niet in orde was. antwoordde deze agent dat ik bekeurd werd wegens het niet geheel rechts rijden op een weg met „rode koppen." Wat hij met dit laatste aanduidde, begreep ik niet helemaal. Later bleken deze „rode koppen" betonpalen te zyn, die op geregelde afstand van elkaar langs de weg stonden en bovenop rood geschilderd waren. Doordat ik aan de binnenkant van de weg naast myn verloofde had gereden, had ik een overtreding begaan. Want op een weg met „rode koppen" is het verboden naast elkaar te fietsen. De agent vroeg mij of ik niet op de hoogte was van de bepalingen. En of ik al eens eerder in België was geweest. Ik antwoordde dat ik die bepalingen niet kende en voor de eerste maal als „tourist" in België was. De agent deelde mij mee. dat ik mjj eerst behoorlyk op de hoogte diende te stellen van de bepalingen voor ik een vreemd land bezocht. Hij verzekerde mij echter, dat ik voor deze overtreding niet zou wor den beboet. We kwamen er dus met een waarschuwing af. Ruim een maand later kwam er echter een politieagent aan mijn huls te Vllsslngen om inlichtingen. Dit gebeurde op aanvraag van het Par ket van de Politierechtbank te Kap rijke. Uit dit onderhoud bleek, dat dergelijke bepalingen in België zelfs bij onze politie niet bekend zyn. Volgens deze politieman zou er ech ter nog een boete volgen. Hij vond het echter van de Belgische-politie een allerminst soepele houding en verklaarde dat de Nederlandse poli tie op deze manier wel honderden Belgen had kunnen beboeten. Enige weken daarna ontving ik nogmaals bezoek, nu van een ande re politieagent, die dezelfde mening was toegedaan als de eerste. Deze agent overhandigde mij een schrij ven met de volgende inhoud: „De publieke vordering, te Uwen laste ontstaan, uit hoofde van te Water vliet dd. 3-5-'51 „rnet rijwiel niet uiterst rechts gereden", zal vervallen zijn op volgende voorwaarde: Te storten voor 10-7-'51 op Postchek- rek. 35670 van het Kantoor der Re gistratie te Kaprijke, de som van 100 frank." Nu is mijn vraag aan hen, die spreken van „mistoestanden", of dit een „soepele" houding is van de Bel gische autoriteiten? Met dank voor Uw plaatsing, Vlissingen. A, J. van Gelderen. VACANTIE. „Waarom krygt ieder niet gelijk vacantie?" is de vraag van menig werkman. „Nu heb ik vacantie, maar m'n zoon heeft het volgende week en m'n dochter weer een week later! Zodoende kunnen we nog niet geza menlijk met vacantie gaan. Immers er is maar één vacantieweek in het jaar. „Allerwege is men hierover niet tevreden. Is er dan geen samenwer king tussen de organisaties onder ling? Is het b.v. niet mogcltfk dat alle werknemers in één provincie op dezelfde dag vacantie krijgen Myn meisje heeft nu vacantie en het is begrijpelijk dat wij nu graag samen zouden uitgaan. Maar ik ben zelf landbouwersknecht en daar de druk te in het seizoen nabij is. is het ab soluut onmogelijk een dag vrij te krijgen. Hoe velen zitten niet in hetzelfde schuitje! Is daar dan helemaal geen regeling voor te treffen? Arnemuiden. A. v. EENNENNAAM. maanden de Engelsman een paar maal geklopt, zodat de superioriteit van Harris zeker geen voldongen feit is. Bekend is echter, dat Van Vliet op de wereldkampioenschappen nooit zyn beste vorm bereikt. By de amateur-sprinters moet Jan Hijzelendoorn kansloos geacht wor den tegen de Australiër Patterson. Schulte en Van Est zullen brj de achtervolging voor profs ongetwij feld een hartig woordje meespreken, al zullen zij bedacht moeten zijn voor Koblet, Coppi en Bevilacqua. De wereldkampioenschappen op de weg zullen te Varese verreden worden. Wim van Est start als de favoriet voor ons land, maar ook Gerrit Voorting verkeert in uitste kende vorm. Peters en Faanhof moeten kansloos geacht worden. Slechts in geval van een sprint met het peloton zullen zij misschien successen kunnen behalen. De Bel gen moeten hier als het gevaarlijkst beschouwd worden. Immers op de wereldkampioenschappen op de weg zijn zy op hun best. In onze amateurploeg zitten kna pen, die allen van gelijke capacitei ten zijn en wel voor een goede pres tatie kunnen zorgen. Van Roon is hier onze favoriet. THEO MIDDELKAMP ZET ZIJN FIETS OP STAL. De koning der kermiskoersen, de wielrenner Theo Middelkamp uit Kieldrecht, acht nu de tijd gekomen dat hij zijn fiets op stal moet zet ten. Hy heeft de leeftijd van 37 jaar bereikt en vind het nu welletjes. Overigens kan onze Theofiel zoiets wel zeggen, want niet minder dan driemaal werd hy kampioen van Nederland op de weg bij de profs en eenmaal bij de onaf hank el ijken. In 3947 veroverde hij zelfs voor Nederland een wereldkampioenschap, op de weg. Middelkamp heeft ech ter zijn besluit niet zonder meer ge nomen. Hij heeft zijn schaapjes op het droge en een goed renderend café in het dorpje Kieldrecht, dat hy ondanks alles trouw is gebleven. Advertentie. WEES U ZELF NIET TOT LAST! Reken voor goed af met die onaangena me corpulentie. Vraag daarom Uw Apo theker of Drogist een» naar Richter'a Kruidenthee. Eenmaal per dag een kopje van deze geneeakrachtige Alpen kruiden is voldoende om Uw zwaar lijvigheid spoedig te verdrijven. Binnen enkele weken is Uw lichaam weer slank en elastisch. Richter's Kruidenthee helpt! Altijd! VOETBAL N.A.C.-Yoorzitier noemt de beschuldigingen belachelijk Zoals bekend heeft de K.N.V.B. aan het dagelijks bestuur van de Bredase voetbalvereniging N.A.C. straffen opgelegd, omdat zou zijn gebleken, dat er cadeaux werden ge geven, dat spelers loonderving ont vingen, dat op kosten van de vere niging met leden interlandwedstry- den waren bezocht en dat dokters kosten werden betaald voor behan deling van gewonde spelers. Het da gelijks bestuur, met uitzondering van de secretaris, werd een schorsing opgelegd van twee maanden; de se- cx'etaris werd een jaar geschorst. De overige bestuursleden, onder wie de heer A. W. Verlegh, voorzitter van de Keuzecommissie der K. N. V. B„ werden voorwaardelijk geschorst. Op de vraag aan de heer H. Meeus, voorzitter van N.A.C., wat hij van de kwestie dacht, antwoord de deze: „Het is al te dol, het is zelfs belachelyk." De heer Meeus verklaarde nog niet te weten, welke stappen door het N.A.C.-bestuur ge daan zullen worden. Inderdaad zijn de geconstateerde gevallen overtre dingen van het amateurs-reglement, maar als de betreffende commissie van onderzoek dit standpunt blijft handhaven, dan kunnen dergelijke schorsingen aan de lopende band worden uitgedeeld, aldus de heer Meeus, die zeide, dat het N.A.C.-be stuur verantwoordelijk is tegenover zijn leden en niet tegenover een com missie, die te ambitieus werkt. De heer Meeus verklaarde, dat twee leden niet-spelers een ze gelring en een gouden polshorloge kregen bij hun benoeming tot lid van verdienste en ere-lid. Twee ju nior-leden kregen tijdens het spel een ongeval, waarvoor de vader 12 werd uitgekeerd, zijnde 20 loonderving van de ongevallenwet. Er werd niet met leden, maar met enkele spelers, naar een interland wedstrijd gegaan, maar ook de K. N. V. B. liet twee N.A.C.-spelers naar dezelfde wedstrijd gaan. Tenslotte zei de heer Meeus, dat er een reke ning is betaald voor het behandelen van het gebroken been van een spe ler. Dit been wgs reeds tweemaal verkeerd gezet, waardoor ingrijpen van een specialist noodzakelijk werd. De heer Verlegh deelde mede, dat hij voorlopig verder niets te verkla ren had. Hy wist nog niet of hij als voorzitter van de Keuzecommissie zou aanblijven. ZON EN MAAN. 9 Augustus Zon: Op 5,12 Onder 20.19 Maan: Op 13.02 Onder 22.04 t Vereffende schuld i door Barbara Cartland 23 Tenslotte deed zich een gelegenheid voor en ik ging Charmaine in St. Giles-in-the-Fields opzoeken." „Goede hemel", riep de markies uit. „U wilt toch niet zeggen, dat u daar alléén heenging?" „Neen, ik was verstandig geno om niet alleen te gaan", antwoord de Serena. „Ik nam een van de fak keldragers van mijn tante in ver trouwen. Gelukkig was hij op jonge re leeftijd bokser geweest. Hij waar schuwde me voor de plaats waar ik heenging en ik leende kleren van een kamenier. Zo gingen we op weg. Hl zal u niet met een beschrijving van St. Giles-in-the-Fields vermoei en. Als u daar nooit zelf geweest is, hebt u er waarschijnlijk toch wel van gehoord, maar de ellende en af schuwelijkheid ervan staan me nog ln al hun verschrikking voor de geest. Ilt zie nóg de naakte kinde ren, die in het vuil van de goten met elkaar om brokken eten voch ten, de magere, uitgeteerde, dronken vrouwen, de mannen wier voorko men en gedrag een belediging voor de naam „mens" waren. Ik vond Charmaine op stro liggend in zulk een vuil vlieringkamertje, dat de ratten zelfs nauwelijks wegliepen bij onze komst. ,,Ze was zó verwaarloosd, dat lk eerst nauwelijks in haar het lieve, vrolyke meisje, dat als een zuster voor mij geweest was, herkende. Een maand te voren had ze een doodgeboren kind ter wereld ge bracht en daarna was ze nooit weer op krachten gekomen. Sinds haar afzondering had er nimmer een dok ter of wie dan ook naar haar om gekeken. Ze schrok toen ze me zag en smeekte mij, dat ik dadelijk zou, weggaan en haar aan haar lot over laten. Ze was echter te zwak, om zich te verzetten en we namen haar mee. Ik bracht haar naar het huis van m\jn peetmoeder en toen deze, woedend over mijn optreden, wei gerde haar binnen te laten, bestel de ik een rijtuig en keerde naar Sta- verley terug. Mijn peetmoeder liet het voor mij op touw gezette bal vervallen en heeft sindsdien nooit weer tegen me gesproken, maar ik heb Charmaine's leven gered en daar kwam het voor mij op aan." Serena haalde diep adem. „En wat gebeurde daarna?" vroeg de markies. „Charmaine werd beter en sterker. Ze sprak nooit over wat ze had door gemaakt, maar ik vermoedde wel 't een en ander van de wanhoop, die ze moet hebben gevoeld toen de man op wie ze had vertrouwd haar als een vod had weggegooid. Gelukkig was er in het dorp een jonge man, die al tijd erg veel om haar gegeven had en toen ze terugkwam begon hij haar weer na te lopen. Eerst wilde ze niets van hem weten, probeerde ze zich op te sluiten in het huis, waar ze steeds had gewerkt. Maar tenslot te ontdekte ik, dat zij evengoed van hem hield als hij van haar en dat de vorige bevlieging enkel die van een onervaren buitenkind voor een def tig maar doortrapt slecht „man van de wereld" was geweest". „Er was maar één ding te doen... ze moesten weg van Staverley, waar de mensen wisten wat er gebeurd was en waar hun geluk nooit een kans zou krijgen, omdat sommigen onbarmhartig over Charmaine ble ven oordelen, ondanks alles wat ze geleden had. Voor de tweede maal ging ik dus naar Londen en daar be- 1 zocht ik een firma van geldschieters, waarvan ik mijn vader dikwijls had horen spreken: firma Hinks en Jo nes. „Meneer Jones ontving me. Ik ver telde hem alles en ook dat ik geld voor het jonge paar nodig had, maar geen andere zekerheid kon geven dan mijn woord van eer, dat ik bij mijn huwelijk hem duizend pond zou be talen. Ik wees hem er op, dat ik niets schriftelijk kon bevestigen, omdat ik, als zo'n geschreven stuk werd over gelegd, alle recht op grootvaders na latenschap zou verliezen. Hij moest dus met mijn woord genoegen ne men". Lord Vulcan staarde Serena onge lovig aan. „U hebt Jones niets op schrift ge geven?" „Neen", antwoordde Serena. „Hij gaf mij zeshonderd pond en ik be loofde hem op de dag van mijn huwe lijk duizend pond ervoor te zullen te ruggeven". „Ik ken Jones", zei de markies langzaam. „Hij is een koppige, sluwe man. Hij heeft meer geld onder schuldenaars uitstaan dan iemand anders in het Verenigd Koninkrijk en ik heb nooit anders van hem ge hoord dan dat hij een vrek is". „Voor my was hij heel Vriendelijk", verklaarde Serena. „De zeshonderd pond, die hij me gaf stelden Char maine en haar man in staat, een kleine herberg in Noord-Cornwallis te kopen. Ze zyn daar heel gelukkig en ik kan meneer Jones niet dank baar genoeg zijn". Lord Vulcan staarde haar aan, ter wijl zijn gezicht een ogenblik zowel verbazing als ongeloof uitdrukte. „U begrijpt dus mijn positie, my- lord?" (Wordt vervolgd). DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1951. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7,15 Gram. muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gramo- foon muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio Philharmonisch orkest. 11.45 ..Een avontuurlijke Zeiltocht naar de Stille Zuidzee", causerie. 12.00 Gevarieer de muziek. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedellngen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram. muziek. 13.20 Orgel concert. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram. muziek. 14.10 Amuse mentsmuziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Promenade orkest en1 solisten. 17.00 Mu ziekconcours te Kerkrade. 17.35 Wereld jamboree. 17.45 Gram. muziek. 17.50 Re- geringsuitzending: H. M. Laupman: „In vogelvlucht over Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Lich te muziek. 18.55 „Een bezoek aan de Marinewerf „Nieuwediep"." 19.05 „60 Kaarsen voor Max Tak". 19.25 Gram. mu ziek. 19.40 „Reist per worst", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 „Salzburger Festspie- le": „Idomeneo". opera. 22.15 „Velasquei en de „Venus"," hoorspel. 22.25 Gram. muziek. (Intermezzo: Gesproken brief uit Londen). 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactua- llteiten. 23.30—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nws. en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. muziek. NCRV: 10.00 Gram. muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. muziek. KRO: 11 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Bariton en orgel. 13.35 Pianorecital. NCRV: 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. muziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.45 Gram. muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Salon orkest. 18.00 Ver- zoekprogramma. 18.30 „Naar de toekom stige bedrijfsorganisatie', causerie. 18.45 Leger des Heils muziek. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en pastoraal antwoord. 19.30 Muzikale causerie. 19.40 Radiokrant. 20 00 Nieuws. 20.05 Gram. muziek. 20.45 „De nieuwste wereld", causerie. 21.00 Sopraan piano. 21.30 Amusementsmuziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. N.V. ORGANON 9 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.+NAP U.+NAP 5.44 6.10 6.45 7.05 7.22 1.85 2.02 2.16 1.49 1.71 18.00 18-28 18.55 19.17 19.37 1.69 1.88 1.99 1.30 1.52 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 11.51 1.53 2.13 2.29 1.66 1.87 0.19 0.58 0.21 0.52 12.21 1.72 13.01 1.87 12.35 124 13.06 1.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6