JIMMY BROWN, no. 1 MARKTBERICHTEN Voor KAAPSTAD BEREIDT DE VAN RIEBEECK-FEESTEN VOOR Toch is 't zo „Geen plannen maar daden" I Vereffende schuld 1 Geslaagd Junioren-tournooi in Kruiningen België won van Nederland 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951. «M HOOI dit Nederlandse postkoetsen door de straten. (Van onze Haagse redacteur). Den Iluag. Augustus Er heerst in Zuid.Afrlka een koortsachtige be drijvigheid ter voorbereiding van de aanstaande herdenking van de stich ting van modern Zuid-Afrika drie eeuwen geleden door Jan van Riebeeek. In Kaapstad, de moederstad, waar het hoogtepunt van de twee maanden feestviering zal zUn, heerst do grootste activiteit: daar worden tentoonstel lingshallen van beton en staal en een stadion voor ongeveer 60.000 mensen gebouwd en verkeersparken aangelegd. Hoewel de belangrijkste feesten in Kaapstad gevierd zullen worden, is do gehele Unie van Zuid-Afrika en ook Zuidwest-Afrika erbij ingeschakeld en zelfs in de kleinste dorpen zijn feestcomité's opgericht voor de vie ring van deze herdenking. Teneinde al deze feestelijke mani festaties samen te bundelen en het hoogtepunt in Kaapstad te brengen, worden zeven postkoetsen gebouwd door de gebroeders De Haag uit Utrecht, twee jaar geleden uit Ne derland geëmigreerd. Deze zeven postkoetsen zullen uit zeven uithoe ken van Zuid-Afrika vertrekken en by iedere pleisterplaats langs de rou te zullen feesten worden gehouden. De koets welke uit Messina in Noord- Tranvaal naar Kaapstad rijdt zal ongetwijfeld de langste weg hebben af te leggen (ongeveer van Rome naar Ooslo). De koetsen zullen plaatsen passe ren met Engelse, maar ook met dege lijke Nederlandse namen en zelfs met Advertentie *-********#************** namen, die in ons eigen land een be kende klank hebben: Ermelo, Middel burg, Amsterdam en Utrecht. Ook namen van bekende buitenlandse plaatsen ontbreken er niet en zelfs zal men er een Parys vinden Ieder gemeentebestuur langs de route moet by die gelegenheid de ge schiedenis opstellen van de stad of het dorp en deze meegeven met de koetsen naar Kaapstad een soort verantwoording aan de stichter van de gepresteerde arbeid en de ontwik keling gedurende de afgelopen drie honderd jaar. Iedere koets zal een bemanning van vier personen hebben: een ritmeester, een koetsier, een drijver en een kleur ling, die zoals in de dagen van wel eer de paarden zal verzorgen. De aankomst van de postkoets zal in ieder dorp worden aangekondigd. Het wordt een feest, waaraan ieder gezin meedoet de vrouwen bestu deren de Nederlandse dracht van de zeventiende eeuw, de mannen laten voor deze gelegenheid „Jan van Rie- beeck-baarden'r groeien. De bydrage van de Nederlandse ge meenschap in Kaapstad is reeds ta melijk ver gevorderd: volgens teke ningen, welke in Nederland vervaar digd zijn, zal eerstdaags een aanvang worden gemaakt met de bouw van een marktplein naar het model van het marktplein van Culemborg, de geboorteplaats van Jan van Riebeeek. Momenteel worden onderhandelin gen gevoerd over de aankoop van een echt Nederlands draaiorgel, dat de Nederlanders in Zuid-Afrika wil len laten zien en horen. Minister Wilopo over de Indonesische economie. „Naar rnQn mening dient thans het stadium van plannen maken te wor den afgesloten. wy zullen nu tot uit voering moeten overgaan, en bij het aantrekken van buitenlandse deskun digen zullen w(j vooral die mensen moeten zien te krijgen, die direct op practisch terrein kunnen worden in gezet". Aldus verklaarde de nieuwe Indonesische minister van economi sche zaken, mr. Wilopo, ln een onder houd met Aneta's financieel-econo- mische redacteur. De minister zeide tevens, dat met de uitvoering van het zg. plan-Soemitro niet langer ge wacht moet worden. De benodigde gelden zyn voor het lopende jaar reeds per aanvullende begroting aange vraagd. De ombouw van Indonesië's econo mie van een „koloniale" in een „na tionale" zal op geleidelijke wijze in zyn werk hebben te gaan. Het accent zal hierby moeten worden gelegd op het tot ontwikkeling brengen van nieuwe krachten en het vergroten van de eigen activiteit. Minister Wilopo zeide van plan te zyn, by de komende behandeling van de begroting in het parlement een uitvoerige beschouwing te geven over de economische vraagstukken in hun onderling verband, waartegenover Indonesië zich gesteld ziet. GEEN INGRIJPEN OP MONETAIR GEBIED. Naar aanleiding van het feit, dat gedurende de laatste tijd wederom verschillende geruchten de ronde de den omtrent ophanden zyndeingrij pende monetaire maatregelen, ver klaarde de minister van financiën, mr. Wibisono, dat alle geruchten dienaangaande uit de lucht zyn ge grepen. De regering bereidt geen maatregelen voor, die een ingrijpende verandering zouden teweeg brengen op monetair gebied in Indonsië. Ernstig motorongeval. In de omgeving van Dinxperlo botste een motorfiets in de nacht van Vrijdag op Zaterdag tegen een tele foonpaal. De bestuurder werd gedood, twee duopassagiers liepen verwondin gen op. ■a******#*****************#********************** J door Barbara Cartland -************************ 55 Wanneer U, door welke oorzaken dan ook, tijdelijk een beetje doof bent aan één oor, zult U bemerken, dat het U niet mogelijk is te bepalen uit wel ke richting het geluid tot U komt. Dat U daartoe wél in staat bent, indien beide oren hun functie kunnen ver richten, wordt veroorzaakt door de tijdsverschillen, waarin elk oor de ge luiden waarneemt. Als iemand links op een afstand van 660 meter staat te roepen, hoort uw linker oor het geluid na 2 seconden. Maar om tot uw rechteroor door te dringen, dient de roepstem nog een afstand van ruim 10 cm af te leggen. Eerst dan. d.w.z. na 2 en ongeveer 1/3000 seconde hoort uw rechteroor het geluid. Ondanksm dit minutieuze verschil, dat in de hersenen automatisch gereali seerd wordt, wendt U direct het hoofd naar links, want U wéét door deze automatische registratie, dat de roep stem ran die kant komt. Tijdsverschillen, die véél kleiner zijn kunnen door het menselijk ge- hoorcentrum niet worden waargeno men. Dat blijkt direct, wanpieer iemand onder water is gedoken. De slag op een stuk ijzer onder water kan de duiker dan heel duidelijk horen, maar hij kan niet constateren vanwaar het geluid komt. De reden hiervan is, dat het geluid in water ongeveer 4 maal zo snel wordt voortgeplant als in de lucht en daardoor wordt het tijds verschil voor beide oren te gering, nl. 1/13.000 deel van een seconde. Omdat de mens op het land leeft, heeft hij een dergelijke fijne afstem ming van zijn gehoororganen ook niet nodig. Met wat we hebben, kunnen we tevreden zijn, en het is heus niet no dig, voortdurend op de „grofheid" der menselijke zintuigen af te geven, want, zoals boven blijkt, kan het daar best 77iee door. Wat echter niet door de beugel kan, is de ontzettende achterlijkheid van sommige Amerikaanse staten. Dat klinkt zonderling voor de trotse U.S.A., die er voortdurend op uit zijn om achterlijke gebieden tc moderniseren! Toch is het zo.» H. Pétillon. Ze besefte niet, hoe zij tot dit ogenblik had geprobeerd, veront schuldigingen voor de markies te vin den, er voor was teruggedeinsd, de h.i. overdreven beschrijving, die Ni cholas van hem had gegeven, te aan vaarden. Omdat ze in haai' diepste binnenste gevreesd had voor het erg ste, had ze beproefd het beste te ont dekken. Ze had hem zo veel beter, op onweerlegbaar edeler dan zyn reputa tie willen zien. Nu echter wist ze, dat het allemaal luchtkastelen waren geweest. Niet het kwaad, dat Lord Vulcan haar kon berokkenen, vreesde ze, maar wél zijn harteloosheid, zyn roekeloze onver schilligheid voor de gevoelens van mensen, die onder zyn oppermacht gebukt gingen. j Een koper voor Staverley!... Dus zou zy het voor altyd verliezen! In zekere zin had ze gehoopt, dat zelfs bij een huwelijk met de mar kies ze nog hier terug zou mogen ko men, dat het haar tehuis zou blijven. Welnu, ze zou hem niet de voldoening schenken, hem te tonen, hoezeer hij haar gegriefd had. Stijf rechtop zit tend, keek ze hem met donkere blik aan. Juist die nieuw ontstane haat, die in haar leefde, stelde Serena in staat, kalm een ander onderwerp aan te roeren. „Naar ik meen, waren huis en land goed slechts het eerste deel van mijn vader's inzet in het spel met U. Het tweede deel raakt my persoonlijk". „Juist". Serena haalde diep adem. „Mijn vader heeft U, meen ik, me degedeeld, dat ik by riirjn huwelijk een bedrag van tachtigduizend pond zou erven „Ook dit is juist". ,,Het geld is nagelaten door mijn grootvader van moederszijde", legde Serena uit. „Hrjhy mocht mijn vader niet, omdat hij grootvader) als godsdienstig man alle kansspel, in welke vorm ook verfoeide. Dus liet hij het geld voor mij beheren tot ik zou trouwen en bepaalde, dat ik, hoe dan ook, niet op mijn erfenis mocht vooruitlopen. Grootvader vreesde naar U zult begrijpen, dat ik ten be hoeve van mijn vader geld zou lenen. Als ik dit deed, waren de beheerders gemachtigd, het geld dadelijk voor liefdadige doeleinden te besteden". ,.Ik begrijp het", zei Lord Vulcan. Serena stond op en liep naar het venster, vanwaar ze in de tuin keek. Als altyd deed de schoonheid ervan haar prettig, deels pijnlijk aan. Die tuin was zo mooi en... nu was hij niet meer de hare. Een ogenblik voel de ze. dat tranen haar ogen verblind den, zodat de tuin niet duidelijk meer te onderscheiden was en kleine regen bogen schenen te dansen voor elke bloeiende struik en boom. „Houdt U van het landgoed?" vroeg een ernstige stem naast haar, een stem, die haar deed schrikken, want ze had gedacht, dat Lord Vul can zich nog aan de andere kant van de kamer bevond. Serena knikte, want ze kon op dit moment niet spreken. „Ik moet U wat laten zien, dat nóg mooier is", zei de markies. „Mijn eigen huis, Mandrake". Serena's eerste gedachte, driftig bij haar opgekomen, was, dat ze Mandrake zou haten. Hoe kon er iets zó mooi als Staverley zyn? Inmiddels keek haar gast over haar heen uit het venster en plotseling was ze zich be wust van zijn nabijheid, de kracht, die achter de wat ltwynende elegantie van zijn handen en de bestudeerde gratie van zijn uiterlijk verborgen lag. Met een uiterste poging tot zelfbe heersing draaide zij zich om. „Inderdaad, mylord, we hebben veel te bepraten". „Ik dacht, dat wy al bezig waren", antwoordde hij. Serena wierp het hoofd achterover. „Wat is U van planmet mg te doen?" vroeg ze. Terwijl ze die woorden sprak, ver baasde zij zich over haar eigen durf. Onmiddellijk steeg de verraderlyke blos weer naar haar wangen. Maar zy wierp alle verlegenheid van zich af en dwong zichzelf hem uitdagend aan te zien, ofschoon ze polsen en hart sneller voelde kloppen. „Dat is natuurlijk een belangrijke kwestie", zei Lord Vulcan ernstig. „Mylord, ik heb U iets te beken nen".' Snel gingen zijn wenkbrauwen om hoog. „Dat verwachtte lk half-en-half. U is verliefd op uw neef?" (Wordt vervolgd). De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. J. J. In 't Veld, heeft te Deventer de grote slulswerken tussen de IJssel en de ln- dustriehaven van Deventer officieel in bedrijf gesteld. De reddingsboot „Prins Hendrik" van de Noord-Zuidhollandse Redding Maatschappij vaart de nieuwe sluis binnen. VEILING MIDDELBURG. Tomaten 16—50. Early Laxton 51—1.11. Oranje pruimen 52—58. Kruisbessen 12— 42. Rode bessen 25—89. Frankenthalers 1.47—1.89. Perziken 4—32. Klerken 92—99. Frambozen 1.601.74. Netmeloenen 42 82. Suikermeloenen 321.02. Yellow Trans. 17—50, id; val en kroet 3—12. Oomskinderen 16—39. Sla 2—5. Bloem kool A 12—64. id. B 8—22, id. C 8—20. id. D 8—14. Dubbele Princessen 20—26. Snijbonen 20—58. Wagenaars 15—18. An dijvie 5—8. Sav. kool 6—13. Rode kool 6—14. Spitskool 4—9. Rabarber 5—10. Doppers 525. Postelein 514. Prei 30 34. Komkommers A 28, id. B 814. id. C tot 8. Augurken 458. Zilveruien 3059. Boskroten 3—8. Bospeen 824. Aardap pelen 9—11. Grote 8—10. Drielingen 4—7. Kriel 4—5. Bintjes 7—8. Doré 7—9. Blau we Eigenheimers 8—10. Aanvoer 72 ton. VEILING ZU1D-HOLL. EILANDEN. 3 Augustus. Aardappelen: grote 0.08 0.14. Andijvie 0.06—0.08. Bloemkool 0.10 —0.38. Snijbonen 0.25—0.50, Stamprinces- sen 0 270 36. Komkommers 0 170.24, Kroten 0.17—0.23, Rodekool 0.05—0.06. Groene kool 0.170.19, Rabarber 6.60 7. Selderij 2.70—5.50. Sla 2.50—6.70, To maten 0.22—0.45, Uien 0.12. alles per kg., bos of per stuk. VEILING ZIERIKZEE. 3 Augustus. Aardappelen 9—11; idem, poters 7; Princessebonen 2527; Snijbo nen 41—50; Tomaten 18—45; Doperwten 15—19; Andijvie 5—15; Boskroten 5—8; Bospeen 25—26; Meloenen 14—81; Perzi ken 18—22; Bloemkool 8—25: Komkom mers 18—28; Kropsla 2—9; Kruisbessen 2834: Pruimen 40132; Yellow 6—40; Early Victoria 5—14; Oomskinderen 15— 50. alles per 100 kg., stuks of per bos. VEILING KAPELLE. 4 Augustus. Grote veiling: Yellow Transp. A 54.40; idem B 43.90; idem BC 38.10; idem C 35.30; idem D 31; idem 2e 18.28—19; Victoria le 20.85—21 10; Per zikappel C 33.30; le 28.30; Oomskinderen- peer B 45.30—36.80; idem le 37—41.80; idem 2e 20.25; Dubbele Prinsessebonen le 31; idm 2e 28.96. Kleine veiling: Klerken 78100; Krie ken 61—74; Laxton 43—92; Saarpruimen 47—87; Washington 78; Eldense blauwe 29—54; Tollenaar 28—35; Ontario 49—86; Occulanen 27—34; Frambozen 55—117; Bramen 8796; Kruisbessen 1116; Ro de bessen 25—27; Yellow Transp. 9—29; Victoria 1012 Perzikappel 516; Ooms- klnderenpeer 1330. VEILING TERNEUZEN. 3 Augustus. Groenten: Sla 8.40—10.30 per 100 stuks. Bloemkool 846; Groene komkommers 1220; Witte komkommers 1018; Meloenen 7277; Perziken 7; Ge le komkommers 812, alles per stuk; Sel derij 9—10; Peen 18—26; Kroten 10—13, alles per bos; Eerstelingen 5.4011.10; Andijvie 7—10; Stoksnijbonen 6; Stam- syijbonen 2026; Prlnc. bonen 24—30; Sa- xa 23; Doperwten 21; Rode kool 56; Sav. kool 6—10; Prei 3440; Rabarber 5 —11; Tomaten 28—40; Kruisbessen 14—25; Rode bessen 6264; Early Laxton 65— 1,02; Elderse Blauwe 31—56; Appelen: Early Victoria 7—14.30: Perzikrode zo- merappel 3.0034.10; Yellow transp. 3 37; Peren: N. Suikerpeer 317; Oomskin deren 1538.10; Krlekperen 15—21. Schadeloosstelling voor aandeelhouders Javasche Bank. De Indonesische regering heeft be kend gemaakt dat zij, voorafgaande aan een dezer dagen bij het parle ment in te dienen „wet nopens de na tionalisatie van de Javasche Bank", de houders van aandelen, resp. cer tificaten van aandelen van de Java sche Bank in de gelegenheid stelt, om tot 1 October a.s. hun stukken te verkopen aan de Republiek Indone sië tegen een koers van 120 Neder lands courant, of in bepaalde geval len tegen de koers van 360,% in roe- piahs. Alle kosten, die op deze transactie betrekking hebben, komen voor re kening van de Republiek Indonesië. Binnenkort zullen de kantoren der Javasche Bank in een „bericht aan aandeelhouders" de regelen omtrent de betaling en de verdere procedure bekend maken. Aandelen van de Ja vasche Bank. die niet het eigendom worden van de Republiek Indonesië zullen, zodra de wet op de nationali satie in werking is getreden, worden In Caux (Zwitserland) is het zesde wereldcongres voor morele herbewa pening geopend. Aan het congres nemen vertegenwoordigers van 28 landen deel. Zaterdagmorgen heeft het Neder lands contingent op de jamboree ln Bad Ischl het overlijden herdacht van de heer Spijkerman, ex-ecretaris van de NP.V. 34. Intussen was er ook met de chimpansees Trien en Toos iets aan de hand. Die twee hadden al dagen lang samen zitten te smoezen en alleen als Jimmy soms voorbij kwam, staakten zij het gesprek en keken zy hem lang en aandachtig na. Maar nog had Jimmy zyn hielen niet gelicht of daar staken zij de koppen weer bij elkaar. „Ik zou het niet doen", zei Toos, die nog al voorzichtig van aard was. „Dat is iets, dat hy nooit goed vindt". „En ik vraag 't hem tóch", zei Trien koppig- „Dacht je dat ik trek heb m'n gehele leven in deze kooi te verslyten. Ik heb 'n goed plannetje en ik zal niet rusten, voordat ik het verwezenlijkt heb". Toos haalde haar schouders op. Zij wist uit ervaring, dat als Trien zich het een of ander in haar kop had gehaald, dat niemand dat er uit kon praten. „Je mag anders wel wach ten tot Jimmy eens een heel goede bui heeft", zei ze, „anders lacht hy je vierkant in je gezicht uit. Nee zeg, hy heeft jou nodig!" Trien keek Toos verstoord aan. „Weet je wat ik geloof?" vroeg zij haar vriendin. „Ik geloof, dat jy jaloers bent en niet zo'n klein beetje ook!" Trien en Toos gaven elkaar géén nachtkusje, toen zy die avond gingen slapen Yerseke versloeg Krabbendijke 'n de finale. De v.v. „Kruiningen" organiseerde Zaterdag een junlorentournool waar aan werd deelgenomen door Wemel- dinge, Yerseke, Krabbendyke en Kruiningen. Dit tournooi mag ge slaagd heten. In verschillende wed strijden werd door de jeugd aantrek kelijk voetbal vertoond. Kruiningen en Krabbendyke traden het eerst tussen de lijnen. Reeds na 3 min. kon van Paasschen de thuls- c:ub de leiding geven welke stand tot de rust ongcwyzlgd bleef, wat de ver houding wel goed weergaf. In de tweede helft kwam Krabbeudyke wat meer aan bod en hun zwoegen werd toen beloond met een doelpunt von hun linksbinnen 11. Hoewel belde doelen daarna nog beurtelings in ge vaar kwamen bleef de stand verder ongewyzigd. Ook het nemen van strafschoppen bracht nog geen be slissing. Het reglement bracht Krab- be'.óyke toen in de finale. De'wedstrijd YersekeWemeldlnge ging geiyk op. Af en toe bleken de aanvallen van Wemeldlnge gevaar- lyker te zyn, maar met schieten was men niet gelukkig. De 10 voor sprong die Yerseke na een kwartier genomen had toen Schippers zich had laten verrassen door een schot van verre afstand, kon Wemeldlnge in de eerste helft niet meer wegwerken en teer. na de rust Yerseke zyn voor sprong tot 20 wist op te voeren, was het pleit al beslecht. Het daarna ingezette offensief van Weraeldinge leverde nl. slechts één doelDuat meer op. zodat de eindstand 2l'voor Yer seke werd. ln de verl lezersronde tussen Krui ningen en Wemeldinge werd de thuis club zwaar gehandicapt door het uit vallen van rechtshalf Meijer. De met tien man verder spelende ploeg der gastheren kon het toen niet bolwer ken. De ruststand was 10 en de eindstand 21 voor Wemeldinge. DE FINALE. Yerseke had het beste van het spel in haar finale-strijd tegen Krabben dyke. Reeds na 5 min. nam Yerseke de leiding 10 en nog voor het ver strijken van de eerste helft werd het overwicht van de oestermensen nog maals in een doelpunt uitgedrukt (2—0). Na de rust kwam Krabbendyke er wat beter in, maar toen gaf de ver dediging van Yerseke geen krimp. Deze wedstrijd werd met de stand 20 voor Yerseke vyf minuten voor het einde gestaakt wegens een hevige regenbui. Na onderling overleg werd Yerseke als overwinnaar aangewe zen. ATHLETItK Drie Nederlandse records werden verbeterd Belgia heeft de interland athle- tiekwedstryd tegen Nederland ge. wonnen met 212 tegen 204 punten. Buys vestigde tijdens deze wed strijd op de 400 m. horden een nieuw Nederlands record door deze afstand af te leggen in 54,5 sec. Het oude record stond op zfn naam met 55 sec. De Belg Dits deed er 1 sec. langer over. Huizinga zorgde eveneens voor een nieuw Nederlands record, nl. op de 3000 m. steeple. De tyd van Huizinga, die tweede werd. was 9 min. 44 sec. De Belg Nevens werd eerste in 9 min. 27.6 sec. Op de 1500 meter is het Hans Har. ting niet gelukt Slykhuis te kloppen. Deze liep de afstand in 3 min. 52.2 sec. De Belg Herman werd tweede in dezelfde tyd, Harting derde in 3 min. 53 sec. Gaston Reiff won onbedreigd de 5000 m. in 14 min. 34,6 sec. De Nederlan der v. d. Veerdonk derde in 15 min. 28,8 sec. De 100 meter werd een volkomen Nederlandse overwinning. Saat werd eerste in 11 sec., gevolgd door Kleyn (11 sec.) en: Lammers (11,1 sec.) Op de 400 m. noteerde de Kroon weer een uitstekende tyd door deze afstAnd te winnen in 48,6 sec. De Jongh (Nederland) werd tweede in 49.4 sec. De 800 meter werd een overwin ning voor de Belgen. Bosmans werd eerste in 1 min. 54,1 sec. Wolsink (Ned.) werd gedeclasseerd. De viermaal 100 meter estafette was voor Nederland in 42,4 sec., ter wijl de viermaal 400 meter voor Bel gië was in 3 min. 17 sec. (een nieuw record)Op deze afstand brak ook de Nederlandse ploeg het oude nationale record (3 min. 19,4 sec.) door als tweede te eindigen in 3 min. 19,2 sec. V.P.R.O. wenst aan televisie- uitzendingen deel te nemen. Het bestuur van de V.P.R.O. heeft zich dezer dagen tot de Nederlandse Televisie Stichting gewend met de mededeling, dat de V.P.R.O. het op prijs stelt om, indien te zyner tijd met televisie-uitzendingen zal wor den begonnen, by deze uitzendingen te worden betrokken. Reeds geruime tyd bestaat er ook in vryzinnig pro testantse kringen veel belangstelling voor televisie-uitzendingen. LEZERS SCHRIJVEN OLIEMISèRE. Mag ik een opmerking maken over de oliemisère langs het Zuiderstrand van Walcheren? Is het niet onverant woordelijk en ondoordacht, dat men bij het bergen van olie uit een gezon ken schip, het genoegen van de baders bederft, om niet te spreken van de schade aan kleding, de schade voor de exploitanten van bedrijven enz. Hadden de heren niet het zekere voor het onzekere moeten nemen en bij het boren van een gat in de be wuste olietank gebruik moeten maken van een onderdrukboortoestel? Men had dan geen druppel olie verloren en niemand zou last hebben ondervon den van de stookolie, die thans op de Schelde drijft. Hopende, dat de heren daaraan voortaan zullen denken. Koudekerke. W. P. PIETERSEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6