NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSE Aan rechten van Ambonezen zal niet beknibbeld worden WALCHEREN |T-genda SNIPPERS MIDDELBURG WON ZILVEREN SCHAAL IN FOLKESTONE MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Schatgraverij, muziek en turnen aan Je Boulevard. Vele toeschouwers waren Zaterdag avond getuige van de „schatgraverij" op het Vlissingse strand, welke door de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" was georganiseerd. Helaas kan men niet zeggen, dat de organisatoren zijn geslaagd met de verwezenlijking van hun ongetwijfeld goed bedoeld £lan. Misschien was er wat te weinig ekendheid gegeven aan hetgeen er zou gaan gebeuren. Misschien zou het beter zijn geweest, wanneer bijv. ook de buurtverenigingen waren inge schakeld. Misschien ook had men voor de jongere kinderen beter een vroeger tijdstip kunnen kiezen. Hoe het ook zij: er waren niet zo heel veel kinderen aan het graven en de groten hielden zich, ondanks de aan moedigingen, welke pog per micro foon werden uitgesproken, vrijwel af zijdig. Jammer genoeg slaagden de kinderen er ook niet in de busjes met de waardebonnen,, welke in het zand verstopt waren, te vinden. Pas vlak tegen negen uur het tijdstip waar op de schatgraverij beëindigd zou worden slaagde één meisje er in een busje te voorschijn te brengen. Het concert van „Ons Genoegen" op het platform van het Strandpavil joen was alleszins de moeite waard en het is dan ook te hopen, dat de heer De Rooy met zijn kranig orkest zich vaker aan de boulevard zal laten horen. Ook de demonstraties van de dames van de turnverenigingen V.T. V. en Oranje-Nassau, welke in het licht der schijnwerpers op het strand werden gegeven, genoten terecht veel waardering, zodat het tenslotte toch nog een aardige avond werd, welke zich mits iets anders voorbereid zeker voor herhaling leent. Vlissingen BEZOEK „KUNST AAN HET VOLK". De Bredase arbeiders-muzickver. eniging „Kunst aan het Volk" bracht Zondag een bezoek aan de badplaats Vlissingen, waar zij de gast was van de Vlissingse Bestuurdersbond. Des morgens werd het gezelschap, dat met 3 autobussen en vergezeld van familieleden de reis maakte, in het gebouw Unitas San de Boulevard Bankert ontvangen door het bestuur van de Vlissingse Bestuurdersbond, waar de heer H. van der Meer als voorzitter de gasten verwelkomde. Hun komst werd zeer geapprecieerd. Na de koffie werd omstreeks twaalf uur tussen de buitjes door een muzi kale wandeling door de stad gemaakt, die echter tweemaal door plensbuien werd onderbroken. Des middags werd in de tent aan het Bellamypark een concert gegeven onder leiding van de heer E. Witte ring, waarvoor niet die belangstelling bestond, welke men verwacht had. De muziekliefhebbers hebben echter kunnen genieten van goede kunst. Voor de pauze sprak wethouder M. A. van Popering ae muzikanten toe. Hij zeide, aat de gemeente Vlissingen de komst van net gezelschap zeer op prijs stelde. Hij bood namens het gemeentebestuur een herinneringsme- aille aan. hetgeen door de muzikan ten met applaus werd begroet. In plaats van de voorzitter van het gezelschap hij leed aan een keel aandoening - dankte de heer H. van Houten, wethouder van openbare wer ken te Breda, voor de geschonken medaille en voor de gastvrije ont vangst. Na het concert bezichtigden de le den van het gezelschap de badplaats Vlissingen, waarbij natuurlijk de bou levards niet vergeten werden. Middelburg DE GEMEENTERAAD VERGADERT. De gemeenteraad van Middelburg komt Maandag 13 Augustus te 2 uur in openbare vergadering bijeen. B. en W. hebben de raad een cre- diet gevraagd van f 5200 voor herstel en verbouwing van de woning Seis- weg 29 en hebben voorgesteld deze woning te verhuren aan de heer M. Reijerse voor de tijd van 5 jaar en te gen een huurprijs van f 750 per jaar. De gemeente ondervindt nog steeds moeilijkheden bij de voorziening in haar credietbehoeften. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten is be reid gevonden voor de maand Juli het crediet in rekening-courant te verho- fen met f 800.000 en te brengen op 3.500.000 en het normale crediet in rekening-courant ad f 250.000 gedu rende de maand Augustus te verho- fen met f 3.500.000 en mitsdien te rengen op f 3.800.000. B. en W. stel len de Raad voor tot deze credietver- hogingen te beslüiten onder gelijktij dige vermindering met gelijke bedra gen van de maximaal gedurende Juli en Augustus aan kasgeld op te ne men bedragen. GEEN ONDERGORDIJNEN. Het bestuur van de Vereniging „Chr. School aan 't Zand" te Middelburg, heeft het gemeentebestuur medewer king verzocht tot de aanschaffing van ondergordijnen ten behoeve van haar school. De inspecteur L.O. kan zich daarmede niet verenigen en deze zienswijze wordt door het college van B. en W. gedeeld. Het heeft de raad geadviseerd de gevraagde medewer king te weigeren, daar anders de nor male eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zouden worden overschreden. STRAATNAAM GEWIJZIGD. B. en W. van Middelburg hebben de gemeenteraad medegedeeld, dat zij hebben besloten de naam Raadhuis straat alsnog te wijzigen in: Stadhuis straat. HERSTEL OORLOGSSCHADE. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben de raad gevraagd voor het herstel van oorlogsschade aan het complex van 16 woningwet woningen aan de Lageweg een cre diet te verlenen van f 20.417,50 en ter dekking daarvan bij het rijk een aan vullend bouwvoorschot aan te vra gen. Het aanvankelijk verleende cre diet van f 9000 voor het aanbrengen van zgn. knapensyphons kan worden verlaagd met f 2000. GEDEPUTEERDEN KEUREN CREDIETEN VOORLOPIG NIET GOED. Gedeputeerde Staten hebben het ge meentebestuur van Middelburg be richt, dat zij de credieten voor aan koop van een verplaatsbare muziek tent en voor de bouw van openbare toiletten voorlopig nog niet kunnen goedkeuren. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Ultimatum", (14 jr.) 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Abbott Costello in het wilde Westen". (14 jr.), 8 uur. Morgen Electro: „Waarom Millie trouwde", (14 jr.), 7 en 9.15 uur. SLACHTOFFER MOTORONGEVAL IN BELGIë TER AARDE BESTELD. Zaterdagmiddag is op de Algeme ne Begraafplaats te Middelburg het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer P. Smaardijk, die bij een motor-ongeval in België tijdens de Beneluxronde zwaar gewond werd en in het ziekenhuis te Libramont aan de gevolgen overleed. De heer Smaar dijk bereikte de leeftijd van 27 jaar. Tot de velen, die hem Zaterdag de laatste eer bewezen, behoorden enige bestuursleden van de M.A.C. „Schel- degouwen". De kist was met talrijke bloemstuk ken bedekt. De heer Th. J. Schuite maker, in wiens dienst de overledene werkzaam was geweest, sprak een afscheidswoord. Nadat de grootvader had gebeden, las ds. P. J. F. van Voorst Vader, Ned. Hervormd predi kant te Middelburg, 1 Cor. 15 en bad het Onze Vader. De vader van de overledene dankte voor de belang stelling. GESLAAGD. Aan het Hervormd Internaat te Dordrecht slaagde voor Gezinsver zorgster mej. J. P. v. d. Berge te Middelburg. Domburg DE RAAD VERGADERT. De gemeenteraad van Domburg komt Dinsdag om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer de vaststelling van het uitbreidingsplan. RINGRIJDERIJ. Zaterdag werd te Domburg de tra ditionele ringrijderg voor gehuwden gehouden. Er werd 27 maal gereden. De uitslag luidde: 1. J. Maas, 21 rin gen; 2. W. Provoost, 20 ringen; 3. J. Provoost, 19 ringen; 4. L. P. Roelse, 19 ringen; 5 L. Dourlein, 19 ringen; 6. G. Provoost. 18 ringen; 7. J. Brand, 16 ringen; 8. W. Brand, 15 ringen; 9. L Provoost, 14 ringen; 10. J. Riemens, 14 ringen; 11. W. de Voogd. 14 rin- fen; 12. J. v. d. Hager, 13 ringen; 13. Wisse, 13 ringen; 14. A. Provoost, 13 ringen; 15 C. Huybregtse, 12 rin gen: 16. G. van Eijzeren. 12 ringen; 17. L. de Voogd, 12 ringen; j.8. Jac. Geldof, 11 ringen: 19. P. Geldóf, 11 ringen; 20. A. Provoost. 11 ringen; 21. A. Wisse, 11 ringen; 22. L. Boo- faard. 10 ringen; 23. C. Minderhoud, ringen: 24. Jac. van Eijseren. 8 rin. gen; 25. J. Maas, 7 ringen; 26 Adr. Maas, 6 ringen; 27. Aar. Roelse, 5 ringen; 28. G. J. Poissonnier. 5 rin. gen; 29. L. Roelse. 5 ringen; 30. C. Vreeke. 4 ringen De Heringa-beker werd met 6 rin gen gewonnen door Gillis Provoost, de van Voorthuijzen-beker door Jan Maas met 5 er. de beker van jhr. mr. T. A. J. W. Schorer door J. Brand, eveneens met 5 ringen. Om deze be kers werd 6 maal gereden. De prijs voor het hoogste aantal ringen achter elkaar, wera gewonnen door L. Dourlein. De prijs voor de 125e ring door A. Wisse, voor de 250e door Adr. Roelse. Extra-prijzen werden nog gewon nen door W. Provoost, J. Provoost, L. Dourlein. G" Provoost en J. Maas. De prijzen voor de badgasten werden af gereden door de heer P. Hage en mej. M. Kabets, de prijs voor de jonge rij der door Piet Brouwer. Na afloop werden voor het badpa viljoen de prijzen uitgereikt, de He ringa-beker door de heer P. J. Elout, jhr. Schorer reikte de door hem ge schonken wisselbeker voor de eerste maal uit. De overige prijzen werden door de burgemeester uitgereikt. De voorzitter var. de ringrijdersvereni- ging, de, heer W. Brand, sprak ten- slofte woorden van dank Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 3 Aug.: Bea- verburn van Antwerpen. Arent-M van Antwerpen. Albizola van Narvik. Vlissingen vertrokken, 4 Aug.: Albizola naar Italië. Gepasseerd naar Antwerpen, 3 Aug.: Lekkerkerk van Marseille. Fiducia van Boston naar Hansweert. Shamrock van Plymouth naar Gent. 4 Aug.: Karei van Amsterdam. Prins Willem V van Thru Rivers. Gepasseerd van Antwerpen, 3 Aug.: Hero nnaar Ipswich. Te Utrecht slaagde voor examen coupeuse-lerares mej. W. Desitter te Vlissingen. Te Utrecht slaagde voor het exa men meester schilder de heer J. C. Ridderhof: voor het examen schilder gezel de heer M. Smit, beiden uit Yerseke. De heer J. Butler te 's Heer Arendskerke slaagde te Rotterdam voor het door de Vereniging tot be vordering van electrotecnnisch vak onderwijs in Nederland afgenomen examen voor hulpmonteur. Te Breda slaagden voor coupeuse de dames J. Lamain en A. Versluis te Kam perland en M. Koets te Wissekerka. SAAD GRIJPSKERKE De restauratie van de gemeentekamer. De raad der gemeente Grjjpskcrke vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester H. U. Bouwman. Behalve alle raadsleden was ook aan wezig de heer J. D. P. de Smit, di recteur van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht te Souburg. Als enig punt van de agenda was aan de orde de aanbesteding van de restauratie van de gemeenteka mer, welke op 11 Juli 1951 werd ge houden. In de raadsvergadering van 18 Juli was men het over de definitieve gun ning niet eens geworden. Thans werd besloten het timmer en het schilderwerk te splitsen en kon de raad zich er mede verenigen, dat zou worden gegund aan de firma Walraven te Grtjpskerke het timmer werk, en dat het schilderwerk zou worden gegund aan de heer J. Vlie ger, eveneens ingezetene van de ge meente Grijpskerke- De aannemingssommen bedragen respectievelijk 1531,50 en 356,25. Nadat er bij de rondvraag nog enige vragen waren gesteld, o.a. over de af levering van de wisselbeker aan de ringrijders en de restauratie van de stenen hekkolommen van de boerde rij „Zandvoort", sloot de voorzitter de vergadering. O.- en W.-Souburg GESLAAGD Te Rotterdam slaagde voor de hoofdacte de heer J. J. Cijsouw, on derwijzer aan de openbare lagere school te Souburg. Gapinge OP REIS. De reisvereniging te Gapinge maak te haar jaarlijkse reis ditmaal naar Utrecht en omstreken. Jantje de Nooijer verzorgde de muziek in de bus. Het mooie weer droeg er toe bij, dat de stemming uitstekend was. ZUID-BEVELAND Goes AVONDMUZIEK Voor de avondmuziek in de Grote Kerk te Goes Dinsdagavond half acht, is het volgende programma vastgesteld 1. Orgelkoraal „O Lamm Gottes unschuldig", J. S. Bach; 2. Kerkso- nate II (4 delen), voor 2 violen en orgel, A. Corelli; 3. Cantabilé (or gel), César Franck; 4. Impromptu voor 2 violen en orgel (eerste uitvoe ring), Adr. Kousemaker; 5. Koraal I voor orgel, Adr. Kousemaker. Dit programma wordt uitgevoerd door mevr. Harthoorn en de heer De Bruyne, beide viool en de heer Adr. Kousemaker, orgel. Yerseke VERKEERSONGEVAL. Mej. B. uit Yerseke kwam in de omgeving van Bergen op Zoom met haar Solexrijwiel in botsing met een auto, waardoor zij tegen de grond sloeg. Met inwendige kneuzingen werd zij naar het Gasthuis te Bergen op Zoom overgebracht. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. INZAMELING. Ten behoeve van de hongerende be volking van Jndia werd door vrijwel alle jeugdverenigingen en scholen uit Yerseke deelgenomen aan de verkoop van voedselbonnen. De opbrengst be droeg ongeveer 160 gulden. ONGEVALLEN. De loodgieter v. d. Velde te Yer seke gleed bij het verrichten van werkzaamheden van het dak ener ba rak :n de Van Tienhovenstraat en brak een arm Mej. B. viel door de duisternis mis. leid van de dijk en brak een pols. Beide gevallen werden door de plaatselijke artsen behandeld. Groningse politie arresteerde oplichter. De Groningse politie heeft de ex> directeur gearresteerd van een Gro ningse wasserij. J. G-, die verdacht wordt van fraude. Deze man, die reeds vorig jaar door de Groningse rechtbank tot twee Jaar gevangenis straf was veroordeeld wegens ver duistering en oplichting, was in voor lopige vrghcid gesteld, in afwachting van het vonnis van het Hof tc Leeuwarden. G. had namelijk hoger beroep aangetekend. In de tijd, dat hij op zjjn uitspraak wachtte, trad hij op als agent van een Groningse be grafenisvereniging. Hij zag kans door het opgeven van gefingeerde namen talrijke polissen onder berusting te krijgen van zoge naamde leden, die hij had aangewor ven. Hiervoor ontving hij aanbreng- pro visie. Toen G. zijn ontslag aanvroeg en met de administratie van de begrafenisvereniging moest afrekenen, kwam de fraude aan het licht. Rechtshandelingen inzake landbouwgronden. De regering heeft enige wijzigingen gebracht In het wetsontwerp rechts handelingen met betrekking tot land bouwgronden. Deze wet za! niet van toepassing zijn op zg. woeste grond, op bosbouw en op land, dat een ge bruikseenheid vormt met een niet bij een landbouwbedrijf behorende woning, mits de oppervlakte de 50 are niet overschrijdt. De vraag of het aanbeveling ver dient de over te dragen grond voor niet-landbouwkundige doeleinden te bestemmen, zal in het kader van dit wetsontwerp niet worden onderzocht. De Grondkamer moet uitsluitend na gaan of de verkrijger van de grond er inderdaad in geslaagd is aannemelijk te maken, dat hij het land voor an dere dan landbouwkundige doelein den zal gebruiken. Aan de Grondka mer moet uit een verklaring van G. S. blijken, dat geen geldende bestem mingsregeling zich tegen een derge lijk gebruik verzet. De verkoop in het openbaar wordt afhankelijk gemaakt van vooraf- gaand verlof van de Grondkamer, it verlof gaat vergezeld van de vaststelling van de maximumprijs, welke in de veilingsvoorwaarden dient te worden vermeld. Bij het toe kennen van het voorkeursrecht wordt alleen gedacht aan diegenen, voor wie de verkrijging in eigendom ver antwoord is. Egyptische regeringscrisis opgelost. Op een Zondag gehouden zitting van het Egyptische kabinet is het ge schil tussen de minister van buiten landse zaken, Mohamed Salah el din Pasja, en de minister voor de natio nale economie. Hamed Zaki Jasja, bij gelegd. De laatste besloot in het ka binet te blijven. Twee dagen geleden had hij zijn ontslag aangeboden naar aanleiding van meningsverschillen over de nieuwe perswetgeving. In Alexandrië heerste Zondag rust, nadat het ministerie van binnenland se zaken een openbare bijeenkomst, welke Zondagavond zou worden ge houden ter herdenking van het Brit se bombardement op Alexandrië in 1882, had verboden. Schietpartij bij Poesan. Bij een schietpartij in een dorp in de omgeving van Poesan is Zondag een lid van de Britse militaire politie gedood. Twee van zijn collega's wer den gewond, evenals drie Britse sol daten, vijf Philippijnse soldaten en een Koreaanse vrouw. Het gevecht zou zijn ontstaan tus sen Philippijnse en Koreaanse solda ten. Toen de Britten tussenbeide wil den komen, ging men gebruik maken van vuurwapens. M. v. A. aan Eerste Kamer over Unie-aangelegenheden. Aeui de naar Nederland gekomen Ambonese oud-K.N.I.L.-militairen zal recht worden gedaan. Van de re gering zal men met anders mogen veronderstellen, terwijl evenmin ge vreesd behoeft te worden, dat aan het recht van betrokkenen zal worden te kort gedaan of zelfs „nodeloos" daar op zal worden beknibbeld. Aldus in de Memorie van Antwoord van de mi nister voor Uniezaken en Overzeese rijksdelen en de minister van Buiten landse Zaken aan de Eerste Kamer over Unie aangelegenheden. Met vele leden betreurt de regering het in hoge mate, dat in verband met de actie van de Stichting „Door de eeuwen trouw" de figuur van de ex- kapitein Westerling wederom ge moeid was. Het optreden van de z.g.n. vertegenwoordigers van de zich noemende republiek aer Zuid-Moluk- ken wordt aoor de regering nauw- Nederlandse padvinders op de jamboree vierden feest. De Nederlandse deelnemers aan de wereldjamboree te Bad Ischl hebben Zondagmiddag een theepartij gegeven ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Irene. Lady Baden Powell en de leiders van alle groepen waren aanwezig. El ke gast kreeg een Goudse pijp. Aller lei soorten Nederlandse lekkernijen werden gepresenteerd. Na de thee voerden leden van de Nederlandse groep klompendansen uit. Tenslotte werd een geslaagde de monstratie gegeven van „touw- zwaaien", een kunst, die de Neder landse padvinders bij de jamboree in 1933 van hun Hongaarse collega's hebben geleerd. lettend gade geslagen. De regering zal niet schromen indien betrokkenen daartoe aanleiding geven, tegen hun optreden geëigende maatregelen te nemen. De vele leden, die zich met de over brenging van de Ambonezen naar Nederland wel konden verenigen, maar zich afvroegen of overbrenging naar de radja Ampat-eilanden geen voorkeur had verdiend, mogen zich door de stellige verzekering der rege ring van de onmogelijkheid daartoe doen overtuigen. SPORTUITWISSELING WERD SUCCES Burgemeester Bolkestein: „U deed té veel voor ons....." Met een tikkeltje weemoed In het hart om afftcheld te moeten nemen van het eldorado dat Folkestone heet. hebben Zaterdagmorgen de 150 Middelburgse sportmensen een laatste blik geworpen op de prachtige krijtrotsen en de sprookjesachtige stad. waar z(j een week lang al» prinsen en prinsessen hebben geleefd. Onvergetelijke dagen /-iin het ««worden! Want nog schoner en grootser dan de prachtige schaal, die de Middelbur gers al» winnaars van het sportfestijn in triomf naar de Zeeuwse hoofd stad mochten meevoeren, z(jn de vele herinneringen aan de hartelijke, welgemeende vriendschap welke zU van de bevolking In Folkestone heb. ben ondervonden. Twee volkeren hebben elkaar beter leren kennen en waarderen. De vreugde over deze geslaagde uitwisseling Is ook groot bij de gastheren en -vrouwen, hetgeen zeker een compliment is voor d« Mid delburgse sportmensen. Zy hebben zich waardige ambassadeur»(drlces) van Nederland getoond. Deze tot dusver grootste sportultwisseling werd een ongekend succes. Internationaal kamp van „Nieuwe Koers". De minister-president dr. W. Drees, opende op de Paasheuvel te Vierhou ten een internationaal conferentie kamp van de sociaal-democratische jongerenorganisatie .Nieuwe Koers", waaraan Nederlanders, Duitsers, En- teisen. Zweden, Saarlanders en een panjaard deelnamen. Dr. Drees hield een rede, waarin hij bijzonder de te genstelling tussen democratie en dic tatuur belichtte. Ook werd gesproken door de staats secretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, die verklaarde, dat de jonge socialisten moeten bouwen aan een nieuwe gemeenschap. De vice- voorzittër van de P.v.dJL, ir. H. Vos, beantwoordde tal van vragen. De mi nister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes, presideerde een zg. „voorzit tersforum". Hij sprak o.m. over het Ambonezen-probleem en zeide: „Een enkel persoon uitgezonderd, zouden deze gerepatrieerden in de toekomst beter doen naar Indonesië terug te ke ren". Wat de Indonesische kwestie be treft deelde minister .Joekes mede, dat binnenkort weer besprekingen tussen beide regeringen zullen worden ge opend. Het P.v.dA..-Kamerlid J. M. Willems sprak over actieve cultuurpo litiek. Thans is het festijn voorbij. Vol gend jaar zullen de Folkestone!-» naar Middelburg komen. Velen heb ben zich reeds met enige bezorgd heid afgevraagd, hoe het mogelijk zal zijn om hen een zo grootse ontvangst te bereiden, zoals wij thans hebben genoten. Doch het zal moéten en künnen! De Engelsen beseffen zeer goed, dat hun in Zeeland niet zulk een prachtig natuurschoon kan wor den geboden. Het gaat echter in de eerste plaats om de vriendschap. En deze kan toch evengoed in Middel burg worden gegeven? We mogen vertrouwen op de Middelburgse sportcommissie, die alles voor deze eerste sportuitwisseling met Folke stone zo keurig regelde, dat zij ook voor het tegenbezoek de wegen en middelen zal weten te vinden om dit te doen slagen! SPORTONTMOETINGEN. De Donderdag welke door vele Mid delburgers werd benut voor een be zoek aan Londen, was des avonds ge wijd aan de zwemsport en het tatel- tennis. De zwemwedstrijd tegen de „Dover Lifeguard Club" werd een overweldi gend succes voor onze Middelburgse zwemmers en zwemsters. Op alle nummers eindigden zij als eersten, terwijl de polomatch na een spannen de strijd met 3—3 eindigde. De zeer vele bezoekers juichten de winnaars hartelijk toe. De tafeltennissers die in „Haeina' hun krachten hebben gemeten met de Folkestoners, verloren met 63. En dezelfde avond het verhaal dreigt bijna eentonig te worden waren verschillende Middelburgse groepen weer te gast in een dans school en de „soosvan de Roeiver eniging te Sandgate. Om van de vele autotochten die zij met hun gasthe ren maakten, maar niet te spreken. TEVREDEN HENGELAARS. Prachtige dagen hebben ook de Middelburgse hengelaars beleefd. Tezamen met hun Engelse vissers vrienden hebben zij Donderdagavond een van de interessantste en opwin dendste takken van de vissport be oefend. In boten trok men enkele hon derden meters uit de kust, waar ge vist werd op de kolossale zeepafin- gen. van 20 pond en zwaarder geen Visserslatijndie de hengelaar uit de boot kunnen sleuren. Er moest een baalzak worden aangerukt, om de grote vangst te kunnen bergen! De Middelburgse hengelaars raak ten niet uitgepraat over deze visserij, welke enig is voor Europa. De vriend schap met hun Engelse vrienden de monstreerde zich wel duidelgk op de afscheidavond, toen een rondedansje werd gemaakt. AFSCHEI DS AVOND. Vrijdag werd in Leas Cliff hall de grote afscheidsavond gehouden. Voor het laatst betraden de gasten met hun gastheren en -vrouwen, alsmede enkele honderden andere Engelsen, dit fraaie feestpaleis. Leslie Baker met zijn band zorgde ervoor dat de dansvloer niet onbezet bleef, De Ka naalzwemmers uit alle delen der we reld maakten hun opwachting. Miss Folkestone 1951 luisterde deze avond door haar aanwezigheid op, terwijl als laatste onderdeel van de sportuit wisseling een danswedstrijd gehouden werd tussen Folkestone en Den Haag. Het Nederlandse team moest echter de overwinning aan Folkestone laten. De Mayor van Folkestone, Mr. Moncrieff, overhandigde aan de bur- femeester van Middelburg, dr. N. olkestein, namens het gemeentebe stuur, een fraaie uitgevoerde bood schap voor de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, waarin o.m. werd ge memoreerd, dat geen andere groep van buitenlanders in Folkestone zo populair is geweest als de Middelbur gers in deze week. Tegen twaalf uur brak het grote moment aan: het bekend maken van de totaal-uitslag der sportwedstrij- den. De echtgenote van de burge meester, mevr. Bolkestein, werd een fraai bouquet bloemen aangeboden en terwijl de burgemeester en mevr. Eol- kestein met de voorzitter en secre taresse. van de Middelburgse sport commissie, de heer D. A. Huysse en mej. J. C. Vermeulen, plsrnede'de En gelse comitéleden in het licht van de schijnwerpers waren geplaatst, bracht de Engelse voorzitter, mr. A. J. S. Clark, allen dank voor het slagen van deze „wondervolle" week. Dr. Bolke stein vertolkte de gevoelens van de Middelburgers. ,,U nebt teveel voor ons gedaan. Wanneer er nog eens een Verenigd Europa zal komen en het wordt mogelijk over en weer burge meesters te benoemen, dan hoop ik burgemeester van Folkestone tc mo gen worden", aldus dr. Bolkestein. „De Middelburgers zullen de onder vonden vriendschap en harteiykheld nooit vergeten". DE EINDUITSLAGEN. Hierop werden de uitslagen bekend gemaakt. Middelburg; won met l2^-10 Boesman landde vlak voor Russische grenspost. Dank zij de claxon van een politie auto uit Wolfcnbüttel zijn de Neder landse ballonvaarders, de heer en mevr. Boesman en de heer de Vos, slechts enkele meters voor de Russi sche zóne geland. Zij waren met Wes tenwind Oostwaarts afgedreven en besloten een tussenlanding te maken ten Zuiden van Wolfenböttel om daar naar de juiste ligging van de Russi sche zönegrens te vragen. Een poli tieauto had dc ballon reeds enige tijd gevolgd en bij de goed geslaagde tus senlanding verklaarde de West-Duit se politie-inspecteur, dat de ballon vaart kon worden voortgezet De po li tie-auto bleef de ballon echter vol gen en toen de ballonvaarders bij het niemandsland waren aangekomen, toeterden de politie-agenten ter waarschuwing drie maal. prachtige bokaat uitgeloofd door Kamer van Koophandel te Folke stone. De puntentelling was als volgt: Middelburg: athletiek dames cn he ren elk 2 pnt., voetbal 2 pnt.; zwem men: dames en heren elk 2 pnt.; korf bal 2 pnt.; Folkestone: Hockey 2 pnt.; tennis 2 pnt.; tafeltennis 2 pnt.; vissen 2 pnt.; dansen 2 pnt. Uit handen van Mrs. G. P. Watter. echtgenote van het Lagerhuislid voor Folkestone, mocht burgemeester Bol kestein de kostbare schaal in ont vangst nemen. De Sandgate vissers werd de beker voor de hengelwed- strijd aangeboden door Miss Folke stone 1951. Voor de laatste maal klonken hier na de twee volksliederen. Zaterdagmorgen tien uur vertrok het Middelburgse gezelschap weer naar Dover, uitgeleide gedaan door de comité-leden uit Folkestone, die ons tot de laatste minuut met hun zorgen omringden. Op de volgeladen „Prince Philipp", waarmee honder den Engelsen overstaken om hun „Bank holidays" in België te gaan doorbrengen, werd rona vier uur Oostende bereikt. De bussen stonden daar reeds gereed om dc vermoeide sportmensen naar Middelburg te brengen. AANKOMST TE MIDDELBURG. Zaterdagavond rond acht uur arri veerde de cavalcade op de Groen markt, vóór de woning van de Com missaris der Koningin. De burgemeester van Middelburg, dr. Bolkestein gaf hier de Commissa ris der Koningin. Jhr. mr. de Casem broot. in vogelvlucht een overzicht van deze prachtige reis. bracht een verdiende nulde aan dc Middelburgse sportcommissie, inzonderheid haar voorzitter, de heer D. A. Huvsse en overhandigde daarop aan de Commis saris de boodschap van de Mayor van Folkestone. De Commissaris der Koningin ge waagde op zijn beurt met trots over de successan van deze Middelburgse sportmensen. Tot slot sprak de heer R. Van Roo namens de deelnemers een dank woord tot de voorzitter de heer Huysse en de secretaresse, mej. Ver meulen en overhandigde als aanden ken een geschenk. ENKELE UITSLAGEN. Hieronder volgen nog enkele uitsla gen van dc diverse wedstrijden: Zwemmen: 50 m. vrjjc slag melsjes 1 H. v. Aartscn. 41 sec.; 2 A. Snijders, 43; 3 D. dc Rijke; 4 E. Cosljn. 50 m. vrije slag Jongens: 1 W. Cocd- bloed. 34 s.; 2 F. Gibbons (Doven; 3 Reljnhout, 36 s.: 4 M. Vermol (D.). 100 m. vrije slag heren: 1 W. Wonder- gem. 1.15: 2 F. PetUt (D.). 1.18: 3 Gpl. Collier, 1.19. 50 m. schoolslag dames: 1 C. Voogd 50- 2 J. Geldof. 51; 3 S. Kcaton <D.). 52.3. 3 x 50 m. jongens: 1 Middelburg (W. Gocdbloed, J. Traas en J. Huver) 2.95. 2 Folkestone 3.6. 3 x 50 m. meisjes: 1 Middelburg (C. Voogd. M. v. Beuzekora en J. Zeventer). 2.12.6; 2 Folkestone, 2.39. 50 m. schoolslag jongens: 1 C. Sijbel. 47.6; 2 P. Kimel (D.). 49.7; 3 J. Huser 51.3. 50 m. vrije slag dames: 1 T. de Draak 39; 2 J. Zeventer. 4L3; 3 S. Kcaton (D 43.2. 50 m. schoolslag meisjes: 1 M. Petlet. 53; 2 M. v. Beuzekom. 53.4; 3 Hens v d Ven. 55. 3 x 50 m. heren: l Middelburg (W. Wondergern, Jo de Rijk en P. de Kra ker) 155.5. II Folkestone 2.6. 4 x 50 m. jongens: 1 Middelburg (Ver- stellc. Traas, de Kraker. Reijnhout). 2.30; 2 Folkestone. 2.40. 100 m. schoolslag heren: 1 Jo de Rijk, I.38; 2 F. Hazel (D.), 1.395; 3 Ko de Rijk. 1.41. 4 x 50 m. herbn: 1 Middelburg (J. Kor- tenoever, Jo de Rijk. W. Gocdbloed en W. Wondergern). 259.2; 2 Folkestone. 2.30.6. Waterpolo: Dover—Middelburg 3—3. Tafeltennis: S. Raynaud (F.)—J. Ko- fijn. (M.) 0—1: C. Streeter (F.)—A. C. Bos (M.) 1—0; A. Atkinson (F.)—M. Hof man (M.) I0; G. Punnett (F.)—M. A Hi liman <M.), 1—0: C. Streeter (F.)—J. Koüjn (M.) 0l: S. Raynaud (F.)A. C. Bos (M.) 10; G. Punnett (F.)M. Hof man (M.) l—O; A. Atkinson (F.)—M. A. Hl liman (M.) 1—0; R. Cook en Hobb*— Kolijn en Bos 0—1. Totaal: 6—3 voor Folkestone. Tennis: De gedetailleerde uitslagen van de tennismatch Folkestone—Middelburg welke zoals gemeld met 6—3 door de Engelsen werd gewonnen is als volgt: C. Ball en Mrs. I .Blackford sl. Ir. B Kra nen cn Mevr. Wolthers (M.) met 6—3, 6 —4; B. Franklin en Mrs. E. Mulkcen si. Ir. B. Kramer en Mevr. Wolthers (M.) met 46, 64 cn 62; Ir. Kramer cn Mevr. Wolthers sL R. Harding en Mrs D. Merricks met 6—2.6—5; C. Ball cn Mrs I. Blackford si. A. Haag cn Mvr. Wol thers (M.) met 6—3. 6—4; B. Franklin cn Mrs. E. Mulkeen sL A. Haag en Mevr. Kramer (M.) met 6—2, 6—3; R. Harding cn Mrs. D. Merricks verl. van A. H.-mg en Mevr. Kramer (M.) 2—6, 5—6; C. Bail en Mrs. I. Blackford sl. dr. Ringeling en Mevr. Kramer (M.) met 6—2. 6—5- B Franklin en Mrs. E. Mulkcen verl. van dr. Ringeling en Mevr. Wolthers (Ml met 5—6; R. Harding en Mrs. D. Merricks dr. Ringeling en Mevr. Kramer (M.) met 6—1, 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3