fevop/eb Ongeregeldheden op de kermis - te Middelburg NOG KORTE RUIMINGS- OORLOGSSLACHTOFFERTJES IN KAMP TE WESTKAPELLE GOES KOMT LANGZAMERHAND WEER IN NIJTENGO-SFEER 20 deelnemers voor Schelde- beker-zwemwedstrijd aangewezen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1951 KERMISVERMAAK WERD VERSTOORD. Politieagent door Ambonees van geladen revolver beroofd Na een twist tussen een Ambonees en een burger is het gisteravond op de Middelburgse kermis tot ernstige ongeregeldheden gekomen, waarbij een agent van politin door een Ambonees werd aangevallen en Van zijn geladen revolver werd beroofd. Direct gaf de Commissaris van Politie be vel, dat alle kermisvermakelijkheden en kramen moesten worden gesloten, doch deze maatregel werd korte tUd later weer ingetrokken. Het bleef echter de gehele avond onrustig op de Markt, waar van kermisvreugde weinig meer viel te bemerken. Reeds enige tijd levert een klein aantal bewoners van het Ambonezen kamp aan de Sclsweg voor de Mid delburgse politie moeilijkheden op. Zo werd vorige week een hoofdinspec teur door een groepje Ambonezen ernstig bedreigd en deed zich in het begin van de kerm is week een onver kwikkelijk Incident voor, waarbij een Indische Nederlander, leerling van de Zeevaartschool door een Am bonees zeer ernstig werd mishan deld. Deze gebeurtenis was voor de politie aanleiding speciale maatre gelen te treffen teneinde er naar te streven de rust tijdens de kermis te verzekeren. Gisteravond tussen half tien en tien uur werd deze rust plotseling weer verstoord. Voor het café „Ju liana" ontstond een twist tussen een burger en een Ambonees. Toen een surveillerende agent zich hiermede wilde bemoeien werd hij onmiddel lijk door een aantal Ambonezen om ringd. De man zag zich genoodzaakt zyn gummiknuppel te hanteren, maar een Ambonees ging hem met een stoeltje van het café-terras te lyf en wist hem zyn geladen revol ver afhandig te maken, met wélke buit hy in de mensenmassa ontkwam. GROTE OPWINDING. Onder de kermisbezoekers ontstond grote opwinding en honderden men sen dromden rond het afgezette trot toir voor het stadhuis, waar inmid dels de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de inspecteur Dienst Maatschappelijke Zorg van het ministerie van binnen landse zaken, de heer S. J. G. van Leeuwen en de commandant van het Ambonezenkamp, overste S. Brendger waren gearriveerd. Deze heren hadden een korte bespreking, waaraan ook de Commissaris van Politie, de heer M. A. Reneman en vertegenwoordigers van de kamp- raad deelnamen. Tevoren had de heer Reneman last gegeven de kermis stil te leggen. Het verlier werd plotseling beëin digd, de luidsprekers verstomden en slechts uit het variété-theatertje waarin nog een voorstelling aan ac gang was, drongen vrolijke klanken naar buiten. Pessimistische exploi tanten van oliebollen- en nougat kra men, die blikbaar veronderstelden, dat deze avond van zaken doen niets meer zou komen, verborgen hun uitstallingen onder hoezen, maar dit pessimisme was wel wat voorba rig, want na een minuut of zes werd de maatregel van de politie opgehe ven. GESPANNEN SFEER. Van kermispret was evenwel geen sprake meer. Op de Markt heerste een uiterst gespannen sfeer; overal groepten mensen tezamen en overal zag men agenten. Nog eenmaal kwam GEZONDE SLAAP - J\ DIT [Q/2astin§ 'l\ 1 MEKK/livfeisJ KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Beroepen te Elburg; D. Brilman te Berger; te Zwartsluis: H. Hekman te Friezeveen; te Warns: J. van Dalen, cand. te Linschoten. GER. GEMEENTE Beroepen te Vlissingen ds. H. Lig- tenberg te Rotterdam. C1IR. GEREF. KERKEN. Tweetal le Dedemsvaart. C. den Hertog, cand. te Mijdrecht en W. Meijnhout te Franeker. Tweetal te Zaamslag: B. By le veld, cand. te Haarlem en C. den Hertog, cand. te Mijdrecht. Beroepen te Ouderkerk a. d. Am- stel B. Bijleveld, cand. te Haarlem. NED. HERV. KERK. Drietal te PiurmerendDen lip: R, Aales, cand. te Rotterdam, P. A. L. Brinkman, cand. te Leiden en L. T. W. Groenveld, cand. te Zevenhuizen (Z.H.). Beroepen te Hedel K. J. Schimmel, cand. te Barnevèld; te Kesteren J. Bos, cand. te Kapelle a. d. IJssel. Bedankt voor Amersfoort L. Blok te Kampen. Beroepen te Stad aan 't Haringvliet J. Bos, cand. te Kapelle a/d IJssel. G. DE VRIEND t Op 68-jarige leeftijd is te Baarland overleden de heer G. de Vriend. De overledene was sinds 1933 ouderling van de Ned. Herv. kerk en was bo vendien enige jaren koster. NED. PROTESTANTEN BOND. Beroepen te Brielle mej. mr. M. B. Vos, proponente der Remonstrantse Broederschap. het tot een incident toen enige Am bonezen in het begin van de Lange Delft slaags raakten met een Mid delburger. Ook dit incident liet zich even ernstig aanzien, doch liep met een sisser af. Tot tegen middernacht patrouilleerde een sterke politie macht. maar het bleef verder rustig. Toen het begon te regenen vermin derde het bezoek aan de kermis snel. Waar het uiteraard niet geheel on denkbaar is, dat zich ook hedenavond relletjes voordoen, verdient het wel licht aanbeveling degenen, die dan de kermis denken te bezoeken er op te wijzen, dat zij door samenscholin- f;en te vormen het werk van de po- itie ernstig bemoeilijken. Het zou zeer afkeurenswaardig en bovendien geheel misplaatst zyn, wanneer men Uit zucht naar een zekere sensatie naar de Markt zou komen. Tenslotte willen wij er de nadruk op leggen, dat er niet de minste reden voor is om alle Ambonezen te Middelburg verantwoordelijk te stellen voor de gebeurtenissen van de afgelopen dagen; zoals gezegd is slechts een zeer gering aantal min der goedwillende elementen daaraan debet. „Kortenaer" te Terneüzen. Vrijdagmiddag tegen vier uur arri veerde de torpedojager „Kortenaer" In de buitenhaven van Terneüzen. Na door de grote zeesluis te zyn opge- schut koos het oorlogsschip ligplaats bij het eerste kanaaldok. Het schip blyft tot Maandagmorgen in Terneü zen. De komst van de „Kortenaer" trok grote publieke belangstelling. Commandant de Neve en officieren van de „Kortenaer" werden Vrijdag avond door net gemeentebestuur van Terneüzen ontvangen in hotel Rot terdam. De „Kortenaer" (ex Scorpion) heeft een waterverplaatsing van 1796 ton en een bemanning van 232 kop pen. De bewapening bestaat uit 4 ka nons van 12 cm., 12 mitrailleurs en 8 lanceerbuizen. Het schip is pas te ruggekeerd van een reis naar Nieuw Guinea en enkele Pacific-havens. Vingers afgezaagd. Vrijdagochtend omstreeks half elf was de timmerman J. P. den D. met een electrische zaagmachine bezig in de timmermanswerkplaats van de heer C. J. S. te Zierikzee. Daarbij kwam hy met zijn linkerhand in aan raking met de cirkelzaag. Het gevolg was, dat alle vyf de vingers, hetzy' geheel of bijna geheel werden afge. zaagd. De zich in de nabijheid bevin dende heer A. B., gediplomeerd E.H. B.O.-er, verleende de eerste hulp, waarna de gewonde onmiddellijk per auto werd overgebracht naar de Cor-, nelia Stichting. PERSONEELSMUTATIES P.Z.E.M. In de maand Juli hadden bij de N.V. Prov. Zeeuwsche Eléctriciteits- Maatschappij te Middelburg de vol gende personeelsmutatles plaats: aangesteld in tijdelijke dienst als te kenaar 3e klasse de heer W. F. den Hollander te Middelburg; op eigen verzoek eervol ontslag verleend aan mej. G. A. Oppeneer te Sluiskil. ,HET VIERDE PRINSENKIND". Honderdnegentig woelwaters beleven een onvergetelijke vacantieweek. „Oom Maarten, mag ik mijn zonnebril terug?" „Oom Maarten, bewaart U die straudhoed even voor mij?" „Oom Maarten, weet U ook waar mijn onderbroek is gebleven?" Het valt warempel niet mee commandant te zijn van een „Vierde Prin- senkind"-kamp en van 's morgens vroeg tot 's avonds laat de verantwoor delijkheid te hebben voor het welzijn van 190 meisjes en jongens van negen tot veertien jaar, gezonde woelwaters, die je steeds een beetje in het oog moet houden. „Oom Maarten", de Goudse onderwijzer M. Muste, groeit ech ter in dit werk, dat hy nu reeds vyf zomers met overgave verricht; hy houdt er van, omdat hij tenvolle beseft, hoe belangrijk deze kampen zijn. Geassisteerd door 35 jeugdige leiders en leidsters, een hoofd van de huis houding en een geestelijk verzorger, onthaalt hij thans bijna tweehonderd jonge oorlogsslachtoffertjes uit Zuid-Holland op een onvergetelijke vacan tieweek in Westkapelle en zal van Dinsdag a.s. af een tweede, ongeveer even grote groep, niet minder verwennen. zeldzaamheid, dat er bij het afscheid traantjes vallen! Het aardige is, dat ook de gehele Nederlandse school jeugd een steentje bijdraagt om deze kampen mogelijk te maken: alle schoolkinderen hebben een stuiver geofferd en brachten zodoende een bedrag van-/ 33.000 bijeen. De kamp commandanten, leiders en leidsters, veelal zelf oorlogsslachtoffers, ver lenen natuurlyk belangeloos hun me dewerking. De grootste betekenis hebben de kampen voor jongere en oudere oor logsinvaliden, omdat, naar reeds meermalen gebleken is. die kampge meenschappen er toe bijdragen de welhaast onvermydelyke gevoelens van minderwaardigheid weg te ne men of te verminderen. Pontonniers haalden auto boven water. VIER JAAR GELEDEN IN DE AMER GEREDEN Pontonniers uit Geertruidenbcrg hebben tydens oefeningen uit de Amer, op de plaats waar enkele ja ren geleden de pont van Keizersvecr aanlegde, een Ford-auto naar boven gebracht, waarin men twee lijken ontdekte. Met deze vondst is een mysterie van vier jaren oud opgelost. Uit het nummerbord van de auto maakte men op, dat de automobilist uit Zuid-Holland afkomstig moest zijn en bij verder speuren kwam men tot de ontdekking, dat één der lichamen dat moest zijn van de ver tegenwoordiger, die vier jaar gele den in Krabbendyke was geweest en die sedertdien vermist werd. Vermoedelijk ls de automobilist en diens medereiziger vier jaren gele den door de duisternis misleid en, menende de pont op te kunnen rij den, in de Amer terecht gekomen. Verbetering weg Zierikzee Renesse. Vrydag werd namens Gedeputeer de Staten van Zeeland ten kantore van de Prov. Waterstaat te Middel burg aanbesteed het uitvoeren van frondverbeterings- en herbestra- Ingswerken over een lengte van on geveer 1518 meter op de Provinciale weg ZierikzeeRenesse, tussen Klerksweg en Pikgat, met bijkomen de werken. Hiervoor werd als volgt Ingeschre ven: J. H. van der Ven, Vlissingen, 170.500; A. v. d. Werff en D. C. v. d. Werff, resp. St. Maartensdijk en Scherpenisse, 155.000; Fa. v.h. A. P. Volkcr, Sliedrecht, 153.200; Van Oord, Werkendam, 137.400; Van de Velde. Bruinisse, 137.000; J. v. Vos sen en K. J. Moerland, St. Annalatid, 135.700; J. Moerland, St. Annaland 134.765; W. van Vossen en Zonen, St. Annaland, 129.400; D. Rentier, Noordgouwe, 124.000. NIJTENGO VIII NADERT. Dit jaar is een grote „Passar Malam" aanwezig, In Goes begint men zo langzamerli and weer de Nytengo-sfeer te voelen. In het Schuttershof worden de eerste voorbereidingen getroffen voor de opbouw van deze attractieve expositie en het bestuur legt de laatste hand aan het programma. Geleidelijk aan stijgt de spanning in de omgeving van de Kreukelmarkt, er wordt met ladders gesjouwd, electriciens lopen met grote rollen draad, standhouders geven geagiteerd aanwijzingen hoe zjj hun stand willen hebben, kortom: de Nijtengo-VIH begint naderbij te ko men. Die spanning zal pas verdwenen zijn, als de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Donderdag a.s. het openingswoord heeft gesproken en wanneer de eerste rijen bezoekers de entree passeren. Dan zullen de organisatoren elkaar tevreden aankijken, want Nytengo nummer acht draait! Zoals bekend heeft de tentoon stelling ditmaal een bijzonder karak ter, omdat het comité „Hulp aan gerepatrieerden" de gelegenheid heeft gekregen een grote „Passar Malam" in te richten, die dank zy de medewerking van vele zijden, iets bijzonders belooft te worden. Het Tropeninstituut uit Amsterdam komt hier met een grote collectie voor werpen, afkomstig uit Indonesië, terwyl bovendien uit particulier be zit een en ander aanwezig zal zijn. Gisteren brachten de meisjes en jongens een groot deel van de glo rieuze zomerdag door op het Zoute- landse strand, waar zij zich moe ra votten en volop van zee en zon ge noten. Aan de voet van een duin ge zeten vertelde de heer Muste ons vol enthousiasme over het zegenrijke werk van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind", dat mogelijk wordt ge maakt door de ruime financiële steun van het Nederlandse volk. Deze zomer worden in totaal weer 5000 oorlogsslachtoffertjes, wezen, half- wezen en invaliden, liefderijk in een vacantiekamp opgenomen. De erva ring heeft geleerd, dat men de kin deren daarmee een zeer grote wel daad bewijst: zij hebben het geweldig naar hun zin en het is zeker geen Houdt dat in de gaten.... 't Is voor onze soldaten. Nog steeds komen giften binnen voor het Militair Tehuis te Middel burg en nog steeds stijgt dus de stand: de 10.000 komt in zicht! Een collecte te Arnemuiden bracht 24,02 op, een Inzameling te Kle- verskerke 8,86. De schoolkinderen van Ritthem gingen met bouwsteen tjes op stap en konden 25,50 afdra gen. In Coiynsplaat togen vier meis jes op pad en 31.50 was het resul taat van haar ijveren. Van de con tactcommissie militairen te Zoute- lande ontvingen wij 54.56. Voorts kwam een verheugend aan tal persoonlijke giften binnen. Hier volgen ze: C. S. te T. 2.50; J. B. te A. 2; J. S. te V. 1; N.N. 10; Geref. Kerk te Oosterland 10; mej. de D. te M. 2.50; N.N. 2.50; L. M. v. d. M. te K. 2.50; mej. D. W. (bouwsteentjes) 7.25; C. C., J. de B. en J. L. te Middelburg 8.07 (oud papier)C. W. te H. 1 en P. B. T. te M. 5. Hartelijk dank! De stand is nu 9403,34. Giften zijn welkom op giro 359300 t.n.v. Prov. Zeeuwse Courant, „Actie Bouw Militaire Te huizen" te Middelburg. DOUANE DEED GOEDE GREEP. De douane te Sluis heeft een dezer dagen een aantal Nederlanders aan gehouden, die in totaal f 365.50, Belg. frs. 4990.en Fr. frs. 10.500,ver voerden. Al deze personen hadden de betaalmiddelen niet ten uitvoer aan gegeven en dus werd het geld in be slag genomen. AVOND VOOR TJS.C. PATIËNTEN. Door de Hervormde jeugdclubs werd aan de patiënten van de t.b.c.- barakken te Goes (Oostsingel) een ontspanningsavond aangeboden, be staande uit volksdansen en het le kenspel „Martha en Maria". Namens de Herv. Gemeente werden de pa tiënten bloemen overhandigd. AFWISSELEND PROGRAMMA. Het eerste van de twee kampen te Westkapelle begon Woensdag. De kinderen voelden zich er direct thuis, tot niet geringe voldoening van de kampbeheerder, de heer J. A. Hen- sen, voor wie geen moeite te veel is om het de meisjes en jongens naar de zin te maken, 's Ochtends wor den groepsgewijs sport en spel be oefend en stukjes ingestudeerd voor de aanstaande bonte middag. Woens dag werden het kamp en Westka pelle verkend, Donderdagmiddag vermaakten de kinderen zich op het strandje vóór de nieuwe dijk (waar zij, zoals bekend, verrast werden door dr. Drees) en beklommen zy de vuurtoren en gisteren werd de trip naar Zoutelande gemaakt. Het pro gramma voor de komende dagen vermeldt o.m. sportwedstrijden (bijna alle daarvoor beschikbare prysjes zijn geschonken door Middelburgse winkeliers), het maken van reliëffi- ren op het Westkapelse strand en bonte middag voor en door de kinderen. Verder wordt veel aan dacht besteed aan de gemeenschap pelijke zang een middel tot samen binding! en iedere avond, wan neer de meisjes en jongens in bed liggen, lezen de ooms en tantes nog een half uurtje voor. Dat laatste wordt vooral hogeiyk gewaardeerd! MOSSELVISSERIJ OP DE WADDENZEE VALT TEGEN. Deze week arriveerden de eerste vrachten mosselen afkomstig uit de Waddenzee, die daar op de percelen van de gedupeerde mosselkwekers waren gekweekt. De kwaliteit was matig, in vergelijking met de mosse len die in de Zeeuwse wateren worden gevist. Algemeen is de indruk, dat de visserij hard zal tegenvallen, en naar verhouding van de uitgezaaide kwan- tums weinig zal worden gevist. Voor al de ploeg die het eerst percelen heeft toegewezen gekregen, schynt slecht te vissen. De tweede ploeg is nog niet aan de gang, maar er blijkt alweer, dat alle grond geen grond is om mosselen te kweken. O.a. schynt ■■■■■■■■■■■UagjaMjgMWMUgggy te hebben gespeeld, Rinus Daatselaar komt toch. Twintig zwemsters en zwemmers kunnen maximaal meedoen aan de vermaarde zwemwedstrijd om de Scheldebeker tussen Breskens en Vlissingen. Men heeft nu eenmaal voor iedere deelnemer een aantal begeleiders nodig (roeiers, E.H.B.O., reddingsbrigade enz.) en dit brengt mede, dat men aan een maximum ge bonden blijft. Wanneer er meer gega digden zijn, staan de organisatoren dus voor de moeilijke taak een selec tie te maken, waarbij met vele fac toren rekening dient te worden ge houden. Voor de wedstrijd op 18 Augustus a.s. zijn 26 inschrijvingen binnen ge komen: hieruit zijn thans de twintig deelnemers aangewezen. Het zijn vijf dames en vijftien heren, onder wie verschillende bekende en sterke lange afstand-zwemmers. Zo is bij de dames bijv. Gré de Hooge inmid dels gepromoveerd tot mevrouw G. Schönberger-de Hooge weer van de partij en bij de heren toch nog de bekende Robben-zwemmer Rinus van Daatselaar. de winnaar van 1950. Vooral dit laatste bericht zal in Zee land met groot genoegen worden vernomen. Van Daatselaar kon te elfder ure toch niet met zijn club naar Engeland en heeft zich toen geen moment bedacht, maar direct voor de Scheldebeker-wedstrijd inge schreven. Verder komen er ook twee Engelse zwemmers, van wie mr. F. J. Gill, van de S. c. Leander uit Willesden bij Iionden reeds een oude bekende is. De naam van de andere Engelse zwemmer is nog niet bekend. By de dames is er één Zeeuwse zwemster, nl. Ali de Bie van de „Zeehond", bij de heren vier Zeeu wen: C. Wagenaar van S.Z.V. (Sou burg), S. Ventevo-el en C. Verbeek (Zeehond) en Th. Cambier (Schelde- stroom, Breskens). DE LIJST De volledige Inst van deelnemers luidt: Dames: Els Kemperman (H.Z.C., Hilversum), W. Willemsen (H.D.Z., Amsterdam), mevrouw G. Schön berger-de Hooge (R.D.Z., Rotterdam), Thea van Koflem (Robben, Hilver sum) en Ali de Bie (Zeehond, Vlissin gen). "eren: L. Gravemaker (W.Z.V., Vel- o.a. een zwaard, dat in Tarakan werd buitgemaakt op een Japans generaal. Behalve een groot aantal attrac ties, die op een „Passar" niet mo gen ontbreken, wordt er gezorgd voor achttien eettentjes, waaf- Indi sche gerechten worden geserveerd. De bediening geschiedt door vijf Am bonezen met een mandoer, die zich vrijwillig voor dit werk beschikbaar stelden. Voorts treedt Donderdag 16 Augustus de Ambonese krontjong band uit Vlissingen op en wordt er een folkloristisch vissersspel opge voerd dat in Ambon slechts bij hoog tijdagen wordt gespeeld. De bezoe kers van de Nijtengo VIH zullen deze „Passar Malam" tegen een zeer geringe entree kunnen betreden. Reeds bij het begin van de tentoon stelling wordt de bezoeker herinnert aan deze Indonesische markt,, omdat op het voorplein van het Schutters hof een Daj akswoning is gebouwd Zoals ook voorgaande jaren zal de Nytengo zelf weer elck-wat-wils bieden. Tot nu toe werden veertig TJtands ingeschreven,, die velerleitak ken van handel en industrie verte genwoordigen, zoals fotografie, re clame, wasproducten, spiritualiën, electrotechnische artikelen, textiel, zuivel enz. Voorts zullen het Rode Kruis wellfare)de Voedingsraad en de gemeente Goes elk met een stand vertegenwoordigd zyn. Voor elke 50e en 100e bezoeker zijn er prijzen beschikbaar gesteld. Tenslot te is er een gevarieerd programma voor de avonden. De openingsavond wordt verzorgd door de harmonie „Euphonia" te Goes, Vrijdag 10 Au gustus speelt „Hosanna" uit Goes Zaterdag 11 Aug. „St. Cecilia"' Stampersgat, Maandag 13 Augustus The King's Own Husars, Dinsdag 14 „O.K.K." Wemeldinge, Woens dag 15 Aug. Tamboer en pijpercorps „Excelsior", Goes, Donderdag 16 Krontjongband Ambohezen Vlissin gen, opvoering vissersspel, Vrijdag 17 Aug eveneens Krontjongband, Zater dag 18 Aug. „Seheldegalm", Hans- weert. Zaterdagmiddag 11 en 18 Au gustus optreden van de Hawaiian- >and Nico van Beveren, Goes. Souburg), Th. Cambier (Schelde- stroom Breskens), S. Ventevogel en C. Verbeek (Zeehond, Vlissingen), Jan Bos (Neptunus, Zaandam), M. van Daatselaar (Robben, Hilversum), Stan Scheffer, Jan Hessing Henk Bouwmeester en Piet Bindt (allen D. J. K., Amsterdam), F. J. Gill (Lean der, Engeland) en nog één Engels man. Reserves zijn Bep Schrauwen en J. Geluckx (beiden Surea, Breda), J. Jongman (Zeehond, Vlissingen.) en M. Cal jouw (S.Z.V., Souburg). CONCERT-PROGRAMMA NIJTENGO. Het volgende concert-programma is opgemaakt voor de Nytengo te Goes: Donderdag 9 Aug.: Harmonie „Euphonia", Goes; 10 Aug.: Muziek gezelschap „Hosanna"; Goes; 11 Aug.: „St. Cecilia", Stampersgat, aangeboden door de Verenigde Coop' Suikerfabrieken te Dinteloord; 13 Aug.: Band 3rd The King's Own Hussars. (Militaire Band uit Enge land; 14 Aug.: Muziekgezelschap „O.K.K.", Wemeldinge; 15 Aug.: Tamboer- en Pijpercorps „Excelsior", Goes; 16 Aug.: Ambonese Krontjong band uit Vlissingen. Opvoering van een folkloristisch Ambonees vissers spel; 17 Aug.: Optreden van een In dische dansermet Gamelanmu- ziek. Ambonese Krontjong band; 18 Aug.: Muziekvereniging „Sehelde galm", Hansweert; Zaterdagmiddag 11 en 18 Aug.: Optreden van de Hawaiian band van Nico van Beve ren, Goes. Vlissingen Scarborough. Het comité voor de spörtuitwisse- Iing VlissingenScarböurough had Donderdagavond een bijeenkomst be legd met de deelnemers aan de a.s. reis, die vrywel alle aanwezig waren. Men was dan ook reeds geheel in de Scarborough-stemming!" Medegedeeld werd, dat het gezelschap, dat uit plm. 65 personen zal bestaan, Zaterdag 25 Augustus per autobus van het Betje Wolffplein naar Rotterdam vertrekt, waar het zich aan boord van de Hull- boot „Bury" zal begeven. De terug reis begint op Woensdag 5 Septem ber in Scarborough. Donderdagavond hoopt men dan weer in Vlissingen te arriveren. De reis wordt dus via Rotterdam Huil gemaakt. Dit was nodig omdat het de Maatschappij „Zeeland" door de pool-overeenkomsten met andere rederyen niet mogelijk was een be langrijke reductie op het tarief van de Zeeland-boten toe te staan. Boven dien zou dan een lange treinreis door Engeland moeten worden gemaakt en treinen zyn in Engeland nu eenmaal buitengewoon duur. Middelburgse looddieven gearresteerd. Enige tyd geleden werd te Mid delburg lood te koop aangeboden. De recherche, die vermoedde, dat dit lood van diefstal afkomstig was, stel de een onderzoek in, daarbij geassi steerd door de Rijkspolitie. Men ont dekte. dat zowel van het kasteel Westhove als te Westkapelle een par ty lood was gestolen. Met behulp van een speurhond werd de z.g. sorteer- proef met succes toegepast: men slaagde er in de beide daders, de Mid delburgers A. de B. en A. S., te vat ten. Zy hebben een volledige beken tenis afgelegd. êfy' Voor de Dames: DAMES ZOMERJAPONNEN Uni-dupion, grots mates (44-48) 7.90 DAMES BLOUSES vistraiine, in diverse kleuren 3.95 DAMES ZOMERMANTELS pracht kwaliteit, zuiver wol van 109.- voor 29.95 MEISJES ZOMERJURKEN van 9.15 voor 3.9S Voor de Heren: HERENCOSTUUMS Prima kamgaren van 81.50 voor 59.95 HEREN SPORTCOLBERTS zuiver wol, ruitdessins van 46.50 voor 29.95 HEREN PANTALONS Kamgaren van 37.50 voor 19.9S HEREN OVERHEMDEN van 9.95 voor 6.98 Voor de Jongens: MATROZENPAKKEN geheel wol, ven 35.75 voor 15.95 Zuiver wollen KORTE BROEKEN van 8.* voor 3.95 PLUS-FOURS zuiver wollen tweed van 14.50 voor 6.95 OPRUIMING BADGOED DAMES BADCOSTUUMS „Sun Suits" van 12.95 voor 8.45 in zuiver wol van 15.25 voor 12.98 BADJASSEN Dames, van 28.75 voor 21.95 Heren, van 35.50 voor 29.95 LANGE NOORDSTRAAT 8-10 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2