PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britse regeringsdelegatie naar Teheran vertrokken Amerikaans radioreporter „deed" Biezelinge BILT Deze week V.N.-DELEGATIE TE KAESONG ZAL GEDULD BEWAREN POLITIE DEED INVALLEN BIJ VIER SPEELCLUBS 194e Jaargang - No. 182 Dagblad uitgave van da firma Provincial# Zeeuwae Courant. Directie F. van do Velde en F. B. den Boer- Adj. W. de Pagtcr. Hoofdred. G. Ballintyn. PL verv.t W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 CL per weelc t 4.55 p. kw. fr. p. p. t 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 4 Aug. 1951 ADVERTENTIEPRIJS «- P«' mm. Minimum p. advertentie f3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentlea (max. 8 regels» van 1—3 regels f LIedere regel meer 20 cent. „Brieven of adre» Bureau van dit Bud" 2S cent meer. Giro nr 359300 P-Z.C. Middelburg. Bur. VUsslngen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) MT>urg Londen»# Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goet L. Vorststr. 63, teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostbuxg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102; Terneuzen: Brouwertjatr. 2; Zlerikxee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 3« OPTIMISME OVER DE OLIE. Mossadeq waarschuwde in geheim rapport voor Sowjet-penetratie Richard Stokes, de Britse minister voor grondstoffen, is Vrydag met vier andere afgevaardigden per vliegtuig uit Londen naar Teheran vertrok ken. Op het vliegveld verklaarde Stokes nog steeds optimistisch te zün- Er was niets, dat niet opgelost kon worden als er goede wil aan beide zy- den bestond, aldus Stokes. De Britse minister verwachtte hedenochtend in Teheran te zijn. Maan dag brengt hy een bezoek aan Abadan „om poolshoogte te nemen." De Britse ambassadeur in Teheran, Shephard, vergezelt de Britse regeringsde legatie. „een verzoening van onze ideeën". Speciaal geloof ik dat dit mogelijk zal zijn, omdat de heer Harriman, president Truman's speciale afge zant, de Perzen enkele realistische, sterke feiten heeft voorgehouden". De Perzische premier Mossadeq heeft Trumans speciale adviseur Harriman In een geheim rapport ge waarschuwd, dat een verandering ln de wetten op de olie-nationalisatie de deur voor Sowjet-penetratie zou ope nen, aldus de New York Herald Tri bune. Wanneer Perzië aan de Britse ver langens tegemoet zou komen, zouden de Russen worden aangemoedigd op nieuw olieconcessies in het Noorden van het land te eisen. Bovendien zou den de Perzische communisten de kans krijgen de ontevredenheid over het compromis uit te buiten. Extre misten -zouden de gelegenheid kun nen aangrijpen voor een staatsgreep en Iran zou zich in korte tijd aan de andere zijde van het ijzeren gordijn bevinden, aldus besluit het rapport. Het is duidelijk, aldus de Herald Tri- Vrijdagmiddag om 5 uur arriveer de op Schiphol met het K.L.M.-toe- stel uit Londen een delegatie van de Anglo Iraanse Oliemaatschappij, die aanwezig zal zyn bij de hernieuwde besprekingen over het olieconflict met de Perzische regering. De leider van de missie, de heer E. H. O. Elkington, zei in een interview tijdens het oponthoud op Schiphol, op timistischer te zyn dan de vorige keer toen hij naar Teheran ging. De heer Elkington maakte nl. ook deel uit van de eerste Britse delegatie die geleid werd door sir Basil Jackson. „Ik hoop", aldus de missie-leider, „dat wij uiteindelijk kunnen komen tot Weer geen week van grote ge beurtenissen. Heerlijk warm vacantieweer nog steeds, maar nergens op onze met oorlog en oor logsdreiging geladen aardbol feiten van werkelijk wereldschokkende be tekenis. Of het moesten de vage be richten zijn over een inval der Chinese nationalisten in hun door de Roden bezette vaderland zijn. Een inval, die wij hoezeer onze sym pathie ook uitgaat naar de verdreven Generalissimus Tsjang Kai Tsjek toch moeilijk anders kunnen zien dan een hachelijk en gevaarlijk avontuur, gevaarlijk vooral als het ondernomen werd met medeweten en misschien zelfs wel onder aanmoediging van de grote heren in Washington, voor wie de onderhandelingen in Kaesong na tuurlijk te traag verlopen. Een,beetje meer druk dus van de zijde van Tru man, die overigens ook al met de atoombom moet hebben gedreigd, al thans wanneer we de berichten van de New York-Post hierover mogen geloven. Wanneer we overigens weinig be langrijke feiten aan het einde van deze zomerweek kunnen memoreren, is er toch reden om even stil te staan bij een merkwaardige uit lating over de Benelux, die in de afgelopen dagen de aandacht heeft ge trokken. Na de conferentie van Goes praat men in Nederland èn België nog steeds na over de volledige verwezen lijking van de Benelux-gedachte, die, als menig schoon ideaal, wel ijverig met de mond beleden, maar lang niet altijd met evenveel vuur ook in de practijk nagestreefd wordt. De bekende Belgische oud-minister Jules Hoste heeft hierop in een harts tochtelijk gesteld artikel in het Brus selse „Laatste Nieuws" de vinger ge legd. Indien de economische unie on der de druk der economische omstan digheden in Europa zou mislukken, dan zou dit een ramp betekenen, zo betoogde de heer Hoste, die daaraan toevoegde, dat met name de Ver. Sta ten meer kunnen en moeten doen om de Benelux in economisch opzicht tot werkelijkheid te maken. Bijv. door hun invloed by de Europese Betalings unie zó te gebruiken, dat Nederland er economisch beter komt voor te staan. Met nadruk betoogde de heer Hoste, die overigens ook fel van leer trekt tegen alle twijfelaars in Nederland èn België, dat Nederland meer gehavend uit de oorlog te voorschijn gekomen is dan welk land in West-Europa ook Juist daarom moet Nederland eerst geholpen worden en moeten de nieu we plannen van de E.C.A. in de eer ste plaats ook worden aangewend ten voordele van Nederland. Het deed ons Nederlanders goed de ze stem te vernemen. Vooral ook om dat zij komt uit de mond van een van de meest gezaghebbende figuren in België, waar men helaas maar al te dikwijls door minder bemoedigende uitlatingen blijk heeft gegeven van weinig begrip voor de moeilijkheden van Nederland. De kolen zijn weer duurder ge worden. Voor hen, die de afgelo pen maanden reeds hun winter voorraad hebben kunnen opdoen, zal dit bericht niet zo bijzonder schok kend zijn geweest. Maar hoevelen zijn nog in staat om reeds in Juni of Juli voldoende opzij te leggen om de ko- lenschuur te laten vullen? En hoeve len, die misschien nog wel wat had den overgespaard, zullen de aankoop van brandstof toch maar hebben uit gesteld om eerst toch ook nog iets te kunnen besteden aan de vacantie. Ook dat heeft de mens na een jaar van hard werken immers broodnodig. Nu zijn de kolen weer zoveel duur der geworden, zonder dat daar ook maar enige compensatie tegenover ge steld kon worden. Voor velen bete kent dit ongetwijfeld een bittere te leurstelling, die het straks in Septem ber en October wéér moeilijker zal maken het huishoud-budget sluitend te houden. Ad. int. bune, dat premier Mossadeq wil spe culeren op de Anglo-Amerikaanse vrees voor Russische overheersing van Iran. Toch is hier niet alleen sprake van een politieke zet en Har riman weet, dat de mogelijkheid van desintegratie van Iran onder Russi sche druk een ernstiger kwestie is dan de toekomst van de Anglo-Irani- an. Het blad wijst er nog op, dat de wet, die het na de oorlog onmogelijk maakte, dat de Russen in Iran olie concessies zouden krijgen, speciaal is ingediend en verdedigd door niemand anders dan Mossadeq. Oost-Duitsland dreigt met represaillemaatregelen. Ooftt-Duitsland heeft de leveranties van vetkolen aan Wcst-Bertyn ge staakt en met drastische represail lemaatregelen tegen West-Beriyn ge dreigd als de handel tussen Oost- en West-Duitsland niet hervat wordt. Westelijke geallieerde en Duitse autoriteiten te Berlijn verklaarden, dat de stedelijke autoriteiten genoeg bruinkool in voorraad hebben om de bakkerijen in bedrijf te houden. Naar hun mening zullen de Oost- duitse dreigementen wellicht inhou den, dat de electrische stroom naar de Westelijke sectoren zal worden afgesneden. Dit zou, aldus stedelijke autoriteiten ernstige gevolgen voor de Westberlynse industrie hebben. ONDERHANDELINGEN SLEPEN VOORT. Uiteindelijk Chinese concessies verwacht. Volgens een Reuter-berlcht uit Washington zijn generaal Rldgway en hoge regcringsfunctlonarhwn vastbesloten bU de onderhandelingen In Kaesong even lang vol te houden als de Noordeiykcn. Zy menen tegenover „de bekende Russische vertraging-stactlek en traditioneel geduld van het Oosten" te staan en wensen daar tegenover niet verantwoordelijk te zyn voor een afbreken van de besprekingen. Overigens meent men in regeringskringen, dat de communisten werke- lijk een einde willen maken aan de oorlog In Korea, doch onder z»i gunstig mogeiyke voorwaarden. Vandaar, dat verwacht wordt, dat zy tot het laatst toe zullen volhouden. Op het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken overheerst de me ning. dat de Chinezen en N oord kor e- anen in de kwestie van dc bufferzónc concessies zullen doen en mogelijk ook op andere punten, waardoor uit eindelijke overeenstemming over een wapenstilstand ln de loop van de zo mer mogelijk wordt. De besprekingen in Kaesong lever den Vrijdag niets op. Belde partijen bleven op nun standpunt staan. Van daag komen de delegaties opnieuw bijeen. Het hoofdkwartier van generaal Rldgway te Tokio heeft een speciale verklaring voor de pers uitgegeven, waarin gezegd wordt; „Een gedemobiliseerde zóne moet gebaseerd zijn op de feitelijke militaif re toestand en zodanig zijn uitgezet dat voorbereidingen voor een nieuwe aanval niet worden vergemakkelijkt". De denkbeeldige breedtegraad is Ter gelegenheid van de viering van de tiende verjaardag van de revolutie ln Bosnië heeft maarschalk Tito een bezoek gebracht aan dit gebied. Te Kezara werden Maarschalk Tlto, op foto met sigarettenpijpje in de mond, geschenken aangeboden, o.a. een kip. HONDERDEN GOKKERS VERRAST. Speelzalen in Schevenlngen, Laren en Rotterdam. Op last van de Officieren van Justitie heeft de politie van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam gisteravond Invallen gedaan in speelciubs te Laren, Scheveningen en Rotterdam. Deze actie is gevolgd op de waarschu wingen, dat de Justitie strenger zal optreden tegen de speelciubs. In de speelzaal Casino te Scheveningen bevonden zich naar schatting 600 h 800 personen. Er werd gespeeld aan vier roulettetafels en twee tafels baccarat. In de speelzaal trad alleen recher che in burger op, die onmiddellijk stopzetting van het spel gelastte en de aanwezigen in groepen splitste. Enkele van de aanwezigen, onder wie buitenlanders en enkele oudere perso nen. werden na onderzoek in de gele genheid gesteld naar huis terug te keren. De overigen werden vast gehouden om vervolgens in bussen naar het po litiebureau te worden overgebracht. Buiten op het plein trad geünifor meerde politie in gTote getale op ter afzetting. Het gebeuren trok op het late uur veel belangstelling. Honder den personen hadden zich op de trot toirs voor het Casino verzameld. Een klein aantal spelers slaagde er in door zijuitgarigen en over de da ken uit het Casino te ontsnappen. Ook in de Embassy-club op de Kneuterdijk in Den Haag deed de po litie een inval. Vijftig rechercheurs zetten alle uitgangen af. Meer dan 250 spelers werden naar het bureau gebracht voor een verhoor. De Amsterdamse politie heeft een inval gedaan in het casino Hamdorff te Laren. Daar zijn de roulette en de kas der speelbank in beslag genomen. Zes croupiers en drie bestuursleden wer den gearresteerd. Tegen 5 spelers werd proces verbaal opgemaakt. Zy konden later huiswaarts keren. In tegenstelling tot de vorige maal werd ditmaal de deur van het casino Hamdorff verzegeld. De Rotterdamse recherche deed een inval in een speelclub aan de Mathenesserlaan te Rotterdam. Als amusementsvereniging was deze speelclub bij de politie bekend. Op het moment van de inval werd in de speelgelegenheid geen roulette ge speeld. In het perceel bevonden zich veertien leden van de „amusements- vereniging". Zij werden naar het po litiebureau overgebracht, doch na verhoor weer vrij gelaten omdat geen overtreding was geconstateerd. Gesneuveld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tüdens gevechten in Korea op 26 Juli j.l. zyn gesneuveld; de soldaat eerste klasse F. Brouwer uit Haskerland, de soldaat C. P. Kem pen uit Amsterdam, de korporaal P. B. Slager uit Stedum. De soldaat Brouwer is geboren op 4 Juli 1927. Hij was ongehuwd en ar- komstig van het regiment Johan Willem Friso. De soldaat Kempen werd op 21 Augustus 1927 geboren. Hij was ongehuwd en afkomstig van het regiment verbindingstroepen. De korporaal Slager werd op 2 Februari 1925 geboren. Hij was ongehuwd en afkomstig van het corps Mariniers. Wijziging in E.C.A.-po1itiek. RECHTSTREEKS WERKEN MET VAKVERENIGINGEN. Bij het streven van de E. C. A. naar grotere productie in West-Eu ropa is de E. C. A. voornemens wij ziging te brengen in haar politiek van het uitsluitend via de regerin gen werken. Wanneer de regeringen Ier Marshall-landen daarin zouden toestemmen, zou de E. C. A. recht streeks werken met vakverenigingen, afzonderlijke maatschappijen en be drijfsleiders. Twee officieren van de luchtmacht in arrest. Verdacht van malversaties. Op grond van het vermoeden dat zij onregelmatigheden hebben ge pleegd, heeft de chef van de lucht machtstaf zich genoodzaakt gezien twee officieren in voorlopig arrest te doen stellen. Hangende het onder zoek kan men ons van de zijde der luchtmacht geen nadere Inlichtingen verstrekken. De twee officieren van de lucht macht, die in verband met malver saties in voorlopig arrest ztjn ge steld, zijn de 52-jarige res. It. kolo nel W. B. en de luitenant B. Nader vernemen wij dat overste B. hoofd is van de luchtmachtaan- schafflngsdienst. Aangenomen mag worden, dat overste B. in voorlopig arrest wordt gehouden op vermoe den van malversaties op het gebied der luchtmachtaanschaffingsdienst, die voor een deel terug gaan tot de jaren 1945 en 1946 toen de staf van de luchtmacht nog gevestigd was op Ypenburg en de toenmalige kapitein B. o.m. belast was met de inkoop van de uniformen. Hij zou toen de inkoopprijzen hoger opgegeven heb ben dan ze in werkelijkheid waren en het overschot te eigen bate heb ben aangewend. Pleven aangezocht. DE FRANSE KABINETSCRISIS. Nadat de Nationale Vergadering Maurice Petsche hetzelfde lot heeft laten ondergaan als René Mayer, heeft president Auriol Vrijdag Ple ven andermaal verzocht een regering te vormen. Hy deed dit verzoek eerst aan de socialist Guy Mollet, die dit aanbod heeft afgewezen. Minnie werd geïnterviewd De inval van Chinese nationalistische troepen. VAGE BERICHTEN HIEROVER. Te Hongkong legt men grote te rughoudendheid aan de dag over be richten, dat Chinese nationalistische troepen vanuit Birma in de Zuideiyke Chinese provincie Joennan zijn bin nengedrongen. Verondersteld wordt, dat deze be richten uit nationalistische bron ko men en sterk overdreven zijn. Volgens een rechts blad te Hong kong staan 35.000 man Chinese nati onalistische troepen ln Indo-China gereed de Zuid-Chinese provincie Kwangsie binnen te vallen. De troe pen zochten twee jaar geleden him toevlucht in Frans Indo-China en zouden sindsdien in drie divisies ge reorganiseerd zyn. Bovenstaande zeer vage berichten s vervolg op de Reuter-telegram- men van Donderdag over een inval in Joennan maken het moeilijk een overzicht van de situatie te krijgen. Het schijnt, dat hier in hoofdzaak sprake is van guerilla-activiteit in een moeilijk toegankelijk gebied met zwakke communistische garnizoenen. Mr. Mitchell: Internationale jeugduitwisseling zeer belangrijk Een kleine karavaan auto's kwam gistermiddag met haastige spoed de rijksweg van Bergen-op-Zoom afgereden en sloeg ter hoogte van Biezelin ge linksaf naar de hoeve van de heer C. Scheele-de Putter. De wagens wer den hier en daar op het erf geparkeerd en binnen enkele ogenblikken liepen overal mensen met camera's, microfoons, blocnotes, ballpoints, kauwgum en Truman-dassen tussen de kippen en de poesen van de heer Scheele. Breed-lachende Amerikanen en goedgemutste Nederlanders maakten uit voerig kennis met de familie en haar logeetje: Minnie Taylor, 19 jaar, af komstig van een tabaksfarm in Kentucky, blond, blozend, goedlachs en ge- zellig-dikZy had een mooie jurk voor de gelegenheid aangetrokken, maar die weelde duurde niet lang, want een E.C.A.-nian zei: „Ga naar bo ven kind een overall aantrekken, er worden plaatjes gemaakt", en weg was Minnie om even later terug te keren ln werkcostuum. Het gezelschap rende naar de auto's, portieren sloegen open en dicht en daar vloog de stoet naar de velden by de zeedyk, waar tractoren gereed stonden en waar de cameramensen pracht van objecten vonden in en kele Zeeuwse meisjes en mannen, die in dracht waren gekleed. Spoe dig kon het draalen beginnen Tractoren moesten ryden, ma chines draaien, Minnie op de com bines klimmen, een stuur vast houden, werken en lachen. „Say cheese", riep de cameraman „Cheese" zei Minnie en haar mond vormde een pracht van een glimlach, waarin haar tandjes blonken. ,,O.K." zei mr. Camera en klaar waren de opnamen. Tussen al die bedrijvige mensen liepen enkele Zeeuwse autoriteiten en persvertegenwoordigers een beet je onwennig te dwalen, want het kost enige aanpassing als Amerika nen op hun wyze even een bezoekje brengen. Ondanks de drukte echter zag de hoofdpersoon in dit gebeu ren, mr. Everett Miachel, reporter van de National Broadcasting Com pany toch nog kans om in het gras langs een sloot snel een persconfe rentie te beleggen en wat van zijn werk te vertellen. GETALLEN. Everett Mitchell kwam Minnie Taylor interviewe nen op de film zetten, omdat zij in Nederland lo geert door bemiddeling van de Inter national Farm Youth Exchange Pro- Kam, waarbij ook de E. C. A. Ss trokken. Hij is 53 jaar, werkt, reeds 28 jaar bij de radio, spreekt niet een juiste of voldoende basis, de demarcatielijn dient „ergens tussen het zee- en luchtfront langs de Jaloe en het front op de grond ln het ge bied van Kaesong, Pjongjang en de Jangln te liggen. De Ver. Naties houden „de troeven in een dodelijk spel" In handen, doch zij hebben „geen territoriale aspira ties" en wensen slechts ..een eerlijke en duurzame vrede", aldus de verkla ring. KORTE PREDICATIE GEESTELIJKE SCHOONMAAK Een iegelijk, die deze hoop op Hem heeft, die reinigt zich- zelve, gelijk Hij rein is. 1 Joh. 3 3. De apostel heeft het een en ander te zeggen tot mensen, die tot de christe lijke gemeente behoren, maar geeste lijk er niet naar leven. In deze heerlijke warme zomerda gen, hebben wij meer dan anders be hoefte om eens een bad te nemen. Het is alsof de huid weer echt gaat leven door een goede schoonmaak. Dat is goed en nodig ook. Dat weet iedereen. En nu gaat het in geestelijk opzicht ongeveer hetzelfde. Ons geestelijk li chaam heeft ook telkens een bad nodig om beter te functionneren en daardoor echt levend te zijn. Hoe zien wij, dat ons geloofsleven en ons geestelijk le ven echt levend is? Daardoor dat er in ons wat er ook gebeure de vaste hoop blijft op Gods beloften. En terwille daarvan reinigen wij ons. De hoop in aardse zin is als een zeepbel, mooi om naar te kijken, maar prac- tisch zonder waarde. Als hy maar even met de harde werkelijkheid in aanraking komt, spat hij uiteen. Jk hoop het", betekent in vele gevallen: ik ben bang, dat het niet gebeurt". Maar voor een christen is de hoop sterk als een anker, hij houdt er riet» aan vast, hoe de stormen van het le ven ook rukken en trekken aan hem, want die hoop is in God gegrond en Zijn beloften zijn eeuwig ja en amen. Als u:e dit zien, weten wij, dat wij een geestelijke reiniging nodig hebben. Zulk een geestelijke reiniging bestaat voor ons misschien in een conferentie, een kamp of een verblijf in de een zaamheid. Dat doen wij, maar de resultaten zijn voor God niet altijd be- vredigend. V/at dan? De echte chris telijke hoop zelf maakt, dat wij ons ontdoen van al die vuile smetten, die wij in het dagelijks leven oplopen. Wie met de wereld en de zonde in aanraking komt wordt er mee besmet. En nu moeten wij in plaats van van die wereld en de zonde wat over 1e nemen, iets overnemen van Hem, die rein is. Wij moeten omgaan met Jezus Christus, naar Hem opzien als onze leidsman, ons ideaal, degene op wie wij gelijken willen. Hij heeft ons de hoop gegeven door de beloften van de dingen, die bij God zijn: „Het ware leven, de zaligheid en de heiligheid". Het is het hemelse bruiloftsfeest. Wij hopen dat het heerlijk is; eigenlijk zijn wü er al zeker van en daarom zijn wij bly en maken ons klaar om er feestelijk rein uit te zien. Paulus zegt het zo: „en Ik zal U tot een Vader zijn en gij zult Mij tot zonen en doch- teren zijn, zegt de Heer de Almach tige. Dewijl wy dan deze beloften hebben, laat ons onszelf reinigen van alle besmetting des vleses. en des VOLGENDE PUNT. Met een brede armzwaai neemt mr. Mitchell afscheid om direct met het volgende punt van zyn program ma te beginnen; het radio-interview met Minnie Taylor op het grasveld achter het huis", waar twee stoelen zijn neergezet. Het duurt maar kort, maar het is juist genoeg om enkele essentiële zaken op de plaat vast te leggen. Minnie vertelt van haar werk op de boerderij en van haar indrukken van Nederland, kortom geeft antwoord op de gebruikelijke vragen. ENTHOUSIAST. 51 - r- 1 Reeds eerder was ons gebleken. over 167 radiostations voor 7Y- mil- dat dit meisje bijzonder enthousiast lioen luisteraars en schrijft artikelen I is en dat zy wanneer sy over en- m de vreze Gods". Leven in neerslachtigheid en zonder hoop, kwade gedachten en liefdeloos heid horen niet in het leven van de kinderen Gods. En wie vervalt daar niet in? Het is de reiniging door de hoop, die ons telkens weer maakt tot kinderen Gods, door het geloof in Christus, onzen Heer. Cadzand A. C. W. ten Kate op landbouwkundig terrein voor 280 kleine kranten. Deze trip was zyn eerste door Európa en reeds nu voelt I Orestes, voleindigende de heiligmaking hy zich er volkomen thuis. „Ik moet A~ myn luisteraars vertellen, dat ze je hier niet als een vreemde behande len" zegt mr. Mitchell. Als kleine jongen hoorde hy het beroemde ver haal van het jongetje, dat met zijn duim het water tegenhield en dat ventje vond hij steeds het symbool van het kleine, dat tot grote dingen in staat is. „In Nederland frappeert het me aldus mr. Mitchell, die Donderdagavond op Schiphol arri veerde, „dat ze op de kleine dingen letten. Daardoor zijn ze hier in staat tot zulke goede en grote din gen." Mr. Mitchell had de indruk, dat de jeugd van Europa het in menig opzicht moeilijker heeft dan de Amerikaanse jongeren en daarom acht hij uitwisseling zeer belangrijk. ,.De jeugd van Europa en de jeugd van Amerika willen belden hetzelf de: vrede en veiligheid. Op deze we reld moet er gelegenheid zyn om in vrede te werken, te leven en lief te hebben." kele maanden weer terug in de Sta tes is. als een uitstekende good-will ambassadrice voor ons land zal op treden. Hetzelfde geldt ook voor Betty Elliot, die op een boerderij in Groningen logeert en die met mr. Mitchell was meegereden. Tenslotte interviewde mr. Mitchell nog ir. C. W. van Beekom, de rijks- landbouwconsulent, die evenals de secretaris der Z. L. M„ mr. J. F. Schlingemann, aanwezig was. Voordat de stoet vertrok, werd aan ieder der Amerikanen een doos je Zeeuwse babbelaars aangeboden door de fa. Schippers uit Goes, die de vertegenwoordiging verzorgt van de firma in landbouwmachines, wel ke in samenwerking met de E. C. A. deze trip organiseerde. DE VOORSPELT: REGEN- OF ONWEERSBUIEN. Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele regen- of onweers buien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost en Zuid. Warm weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1