PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Onderhandelingen te Kaesong op dood spoor geraakt T estament verh indert orgelbouw te Wemeldinge DE BILT Kantlijn STIJGENDE SPANNING ROND HET ROULETTEBALLETJE Geallieerd protest tegen evacuaties in Hongarije. Groot aantal daden van sabotage in Argentinië. Etalage ver lich tin g en lichtreclame weer toegestaan VAKCENTRALE PROTESTEERT TEGEN NIEUWE K0LENPRIJZEN VOORSPELTi 194e Jaargang - No. 180 Dafblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwae Courant. Directie F. van do Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntljn. PL vcrv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week t L55 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 2 Aug. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 30 rt. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1-8 regels f L-. Iedere regel meer 30 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 29 cent meer Giro nr. 359W0 P.Z.C- Middelburg. Bur. Vlissingcn Walstr. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londenae Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuten: Brouweryitr. 3: Zlerikz.ee N^ogei^str^C^O^J. Bufferzone het struikelblok Acheson wijst Noordelijk voorstel af Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie het communistische voorstel om een bufferzone In Korea langs de 38ste breedtegraad in te stellen, rond weg van de hand gewezen. Acheson verklaarde voorts, dat de besprekin gen te Kaesong in wezen militaire besprekingen zijn, maar dat de commu nisten er een politieke strekking aan willen geven. Op het ogenblik sche nen de onderhandelingen vastgelopen te zyn, aldus de minister. Acheson zeide, dat de communisten „Er is geen impasse", zeide hij. „Al- terug wilden gaan naar een linie „vanwaar zij hun niet uitgelokte aan val, die de oorlog in Korea veroor zaakte, begonnen waren". Dat was niet aanvaardbaar. De minister voeg de er aan toe, dat Marshall, de Ame rikaanse minister van defensie, vol komen duidelijk had gemaakt, dat een demarcatielinie een verdedigings linie moest zijn. De gebeurtenissen hadden aangetoond, aldus Acheson, dat dit niet het geval was met de 38ste breedtegraad. Een woordvoerder der Verenigde Naties heeft verklaard dat, al zijn er Woensdag by de besprekingen te Kaesong geen vorderingen gemaakt, er toch nog „enige hoop" bestaat. Een ketting is zo sterk als de zwakste schakel. De schakels van de ketting Zeeland zijn de veren. Goede en slechte. Als het waar is, dat goede wegen welvaart brengen en wie zou daaraan twij felen, behalve de overheid dan geldt evenzeer, dat sléchte wegen handel, verkeer, industrialisatie en toerisme belemmeren. Men heeft waarlijk niet veel nagelaten óm dat in Zeeland te belemmeren. Deze passage namen wij over uit een artikel in de laatst verschenen „Autokampioen" over de Zeeuwse verkeerspuzzles; ter leringe ende er- f ernis wordt daarin de droevige his- orie weer eens. opgerakeld. Nadat ide vraag is gesteld, óf Noord-Beve land soms zelf het millioenenwerk van een vaste brug ter hand moet ncinen, wordt aandacht besteed aan de veerdiensten. Water vormt de onverbiddelijkste scheidsmuur, die wij kennen, aldus vervolgt het ar tikel. Daar hielp in vroeger eeuwen alleen het pontveer. Het kwam als steigerschuit, kreeg zeilvermogen, het werd een stoomboot en eindig de voorlopig met een stampende die selmotor als krachtbron. Maar de veerdienst ZijpeAnna Jacoba is in zijn voorlaatste stadium blijven ste ken. De stoomboot van de R. T. M. is daar nog lang niet uitgevaren. De minister heeft verklaard, dat cr geen geld beschikbaar zou komen voor modernisering. Op de Westerschelde-diensten wordt een bescheiden tarief toegepast; de provincie heftde veergelden, het Rijk past bij. Maar er moet véél meer gebeuren. De regering heeft verklaard, dat, zodra de toestand van 's lands financiën het toelaat, belangrijke bedragen zullen worden besteed aan verbetering van de ha ven van Breskens en de aanlegin- rlchtingen. Van het grote economi sche belang hiervan is de minister zich volkomen bewust. Een advies commissie wer<} echter niet nodig geacht. Met lof gewaagt de schrijver van de ferryboten, doch hij moet tot zyn spijt constateren, dat de mees te veren ènders zijn, niet meer ge schikt voor intensief autovervoer. De regering behoeft heus niet te vrezen, dat de Zeeuwen zich aan de verderfelijke gewoonte van het „luxe" autorijden zouden verslaven. Daarvoor kost het hun te veel tijd, te veel geld, te veel ergernis, te veel materiële schade. Waarom, zo wordt gevraagd, waarom geen draaischijf gemonteerd op het veerdek, zodat althans personenwagens sneller en met minder kans op averij kunnen worden geladen en gelost!? Zeeland kende niet alleen vanouds zijn inter-insulatre veren, het bezat tevens beurtveerdiensten. Bij een zo intensief vervoer te water speelden de wegen een secundaire rol. Maar het wiel is sneller dan de scheepsschroef wil Zeeland het tempo van zijn tijd bijhouden dan moet het rijden. Vlot rijden eco nomisch rijden veilig rijden. Er wórdt gereden, al ontbreken dan ook de drie opgesomde voorwaarden. „Autokampioen" orgaan van de A.N.W.B,! noemt de wegen be schamend en verbijsterend. Zo vorm de tot voor kort de hoofdverbinding ZijpeZierikzee, slagader voor het gehele verkeer van Schouwen en Dui- veland, de slechtste verkeersweg van ons land. Een polderweggetje van 3 meter breedte. Eerst thans is een rigoureuze verbetering met energie ter hand genomen. Doch het zal nog jaren duren aleer de laatste zwak ke stee in deze route geliquideerd is. De schryver van het artikel zegt de argumenten der regering te kennen: géén geld. Het antwoord van de A.N.W.B. luidt: tweehonderd- millioen gulden aan verkeersbelas tingen per jaar! Wij investeren (en riskeren) tonnen in industrialisatie projecten elders in den lande, levens voorwaarde voor onze overbevolking, en vergeten dat een stad als Ter- neuzen nog in 1913 de derde zeeha ven van Nederland was met een na tuurlijk achterland. Dat achterland heette België, het heette vooral Gent, leen reeds het feit, dat vandaag weer wordt vergaderd, betekent dat er nog enige hoop bestaat", meende hij. Personeel van de communistische delegatie te Kaesong verklaarde, dat de Verenigde Naties „een bufferzöne wensen, die zich veel verder dan de huidige frontlinie in Noordelijke rich ting uitstrekt", waaraan werd toege voegd: „Onze onderhandelaars kun nen deze eis niet inwilligen" (de frontlinie loopt voor het grootste ge deelte juist boven de acht en dertig ste breedtegraad). Van dezelfde zijde werd verder nog medegedeeld, dat de Chinezen niet voornemens zijn zich door heviger bombardementen van luchtmacht en vloot der verbondenen te laten dwin gen tot het aanvaarden van een wa penstilstand. De Chinese commandant te velde In Korea, generaal Peng Teh-Hoeal, heeft in een verklaring voor radio- Peklng ter gelegenheid van de leger- dag gezegd: „Mocht de V. N.-delega- tie onmogelyke eisen stellen en deze handhaven, dan zal de vredesconfe rentie in een mislukking eindigen. Een oplossing in Korea kan slechts worden bereikt als beide partyen het eens zijn over instelling van een buf- Harriman geeft opheldering. NOG GEEN BESLISSING OVER ZENDEN VAN BRITSE DELEGATIE. Averell Harriman heeft de Britse regering een toelichting verstrekt op het Perzische voorstel tot hervat ting der oliebesprekingen. Harriman heeft gesproken met de Sjah, Mossadeq en de Perzische oliecommissie. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken verklaarde Woensdag, dat de rege ring „zekere inlichtingen" uit Per- zië afwachtte, alvorens definitief te beslissen omtrent het zenden van een delegatie naar Teheran. ferzóne met de 38ste breedtegraad als uitgangspunt en over de terug trekking van de buitenlandse troe pen". De generaal zei, dat het Chinese le ger wordt gemoderniseerd en na ver loop van tijd onoverwinnelijk zal zyn. De Amerikaanse luchtmacht be schuldigde hij van „voortdurende pro vocaties in N.O.-China". Engeland en Amerika beroofden China van zijn recht om deel te nemen aan het op stellen van een vredesverdrag met Japan. In Kaesong zijn overal biljetten aangeplakt met de leuze: „Op naar de overwinning". Zij laten voorts ver schillende onderdelen van de Noord- Koreaanse legermacht zien, w.o. zwaar luchtafweergeschut en jagers. Noordkoreaanse militairen deelden vlugschriften rond in de Koreaanse taal. DIVERSE CLUBS SLUITEN NIET. Het speelballetje rolt nog in Den Haag, Scheveningen en Laren. De spanning rond het rouletteballetje stygt. Hoewel vele speelclubs bun deuren gesloten hebben, zjjn andere verenigingen tot de conclusie gekomen, dat zy op de oude voet zullen doorgaan. Het speelballetje rolt nog in Laren, Scheveningen en Den Haag. Van de ruim veertig clubs te Den Haag, waarvan sommige in arbeiderswijken, gaat op het ogenblik nog ongeveer een half dozjjn door In afwachting van de dingen, die komen zullen. Zij hebben besloten geen gevolg te geven aan de aanzegging namens de justitie om het spel te staken. Men vraagt zich af, wat men onder de mondelinge aanzegging om te slui ten moét verstaan. De politie-ambte- naren, die deze aanzegging deden, wisten geen antwoord op de vraag op welke wettelijke maatregelen deze aanzegging berustte. Men tast hier over in een juridisch duister en is geneigd de aanzegging als een „drin gend verzoek" te beschouwen, aan welk verzoek sommige verenigingen geen gevolg wensen te geven. Ande re verenigingen, die krachtens hun statuten juridisch minder sterk me nen te staan, reageerden positief en staakten het spel. „Men moet het niet zo opvatten, dat wij de justitie of de regering willen trotseren", aldus verklaarde ae secre taris van een „amusementsvereni ging", met ruim 6000 leden. „Wij zou den niets liever dan een wetswy'zi- ging zien, waarby hazard verboden werd, behoudens met toestemming van de overheid voor streng geregle menteerde speelgelegenheden". Politie en justitie hullen zich tot op heden over komende maatregelen in ijzig stilzwijgen. Wel werd mede gedeeld* dat de reeds aanhangig ge maakte strafzaken tegen bestuur ders van zeven clubs voortgang vin den. Zij zullen niet, zoals werd ge fluisterd, geseponeerd worden. VREEMDELINGENVERKEER ONGERUST. In kringen van het vreemdelingen verkeer verheelt men niet dat men ongerust is over eventuele sluiting van zogenaamde bonafide clubs, die een attractie vormen voor buitenland se toeristen. Ook in deze kringen gaat het verlangen uit naar wettelijk gereglementeerde casino's. Men meent, dat wij ons onder de tegen woordige economische omstandighe den geen totaal speelverbod kunnen veroorloven. Een speelvereniging, ook al zou deze totaal bonafide zijn, acht al sinds de verzanding van het Zwin. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft aan Bel gië zeer veel te danken: zijn indus trie, zijn handel, zijn verkeer. Wat heeft het aan Nederland te danken? De economische verbinding met Bel gië is afgesnoerd en slechts Bene lux kan hier nog uitkomst brengen. Het artikel besluit aldus: „In tussen blijven Zeeland's aanvoerrou- tes lang en slecht. Hoe zal dit vrucht bare land met zijn stoere bewoners dan industrie aantrekken, zijn pro ducten tegen concurrerende prijzen afzetten, andere agrarische goederen leveren dan tegen lang en moeilijk transport bestand zijnde? Wat zoekt Nederland het weer vèr van huis en het laat zovéél mogelijkheden vlakbij onontgonnen. De Zeeuwen huldigen een fier devies: Luctor et Emergo. En zij züllen er bovenop komen achterstelling en krente righeid ten sptjtl"- men een onjuiste vorm. Ook hier leeft de wens naar een exploitatiemaat- schappy. Indien alle deuren dicht gaan, vreest men vermindering van toeris tenbezoek aan Nederland. Te Zweelo is de bliksem ingeslagen in het gebouw voor kunstmatige insemi natie. Het gebouw brandde geheel uit. De stieren konden in veiligheid worden ge bracht. Uit Utrecht is gtetercnochtend 't Nederlandse contingent padvinder» voor de aan het einde van deze week te Bad Ischl te beginnen Wereldjambo ree per trein naar Oostenrijk vertrokken. De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, inspecteerde voor het vertrek de voor het station te Utrecht opgestelde padvinders. De padvinders wuiven uit de trein een laatste groet naar de dchterblijvenden. De Franse. Britse en Amerikaanse regeringen hebben officieel haar scherpe afkeuring uitgesproken over de massale evacuaties In Hongarije, waarvan In berichten uit dit land melding Is gemaakt. In een Frans communiqué worden dc evacuaties „een flagrante schen ding van de rechten van de mens en van de eerbied voor de persoonlijk heid" genoemd. Naar de Britse onderminister van buitenlandse zaken In het Lagerhuis mededeelde, zijn uit Boedapest min stens 24.000 personen geëvacueerd. Velen van hen zijn oud en ziek. Aan de secretaris-generaal van de Ver. Naties zijn gedetailleerde gege vens over deze zaak gezonden. Nederlandse kapitein in Zweden verongelukt. De kapitein van het Nederlandse motorschip „June", de 43-jarige Rot terdammer G. H. van Leeuwen, is in de Noord-Zweedse haven Sun(lsvall omgekomen bij een ongevaL De ka pitein. die toezicht hield bij het laden, geraakte bekneld tussen een kraan en het contragewicht daarvan. Spoorwegverkeer ontwricht. In Argentinië zjjn gisteren een aan tal daden van sabotoge gepleegd, waardoor het spoorwegverkeer ern stig werd vertraagd. In twee uur tyds kwamen elf bommen tot ontploffing op buurtspoorwegen van de Argen tijnse hoofdstad. Verscheidene loco mot leven ontspoorden of reden tegen stootblokken. Saboteurs bliezen een brug op tussen Buenos Aires en I-a Plata, waardoor stagnatie In het ver keer ontstond. Telegraaf- en seinka- bels werden doorgesneden. Een aantal spoorwegarbeiders ver scheen Woensdagochtend niet op het werk. Volgens nog onbevestigde be richten zouden vele arrestaties zyn verricht. Een speciale trein, die in opdracht van Eva Peron een „gezondheids- tocht" door het land zou maken, kon na enig oponthoud toch vertrekken. Het Argentijnse avondblad La Ra- zon schreef gisteren: Het is duidelijk, dat de aanslagen door geoefende mensen zijn gepteegd en deel uitma ken van een goed georganiseerd plan. Zekere groepen willen de binnenland se vrede verstoren en dat schept ge varen voor Argentinië. In het najaar weer beperkende maatregelen. De minister van Economische Za ken heeft met ingang van 1 Augustus j.l., mede met het oog op de veelzijdi ge belangen van het vreemdelingen verkeer, de beperkende bepalingen met betrekking tot lichtreclame en étalageverlichting opgeheven. Men dient er rekening mede te hou den. dat in het najaar wederom be perkende maatregelen zullen worden getroffen. In het algemeen belang zal aan de handhaving hiervan streng de hand worden gehouden. Verzoek om verhoging ongedaan te maken. De Raad van Vakcentralen, die wordt gevormd door vertegenwoordi gers van het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V.. heeft het volgende tele gram aan de Raad van Ministers ge zonden „De raad van Vakcentralen nam kennis van de verhoging der prijzen van vaste brandstoffen voor huis branddoeleinden. Deze maatregel, welke vele gezinnen voor onvoorzie ne en grote moeilijkheden plaatst, wordt door de raad ten zeerste be treurd. De aangekondigde prijsver- Weer een goud-zending uit K.L.M.-toestel verdwenen. Een kistje goud ter waarde van on geveer 120.000 gulden is tussen Johan nesburg en Rome uit een KLM-vlieg- tuig verdwenen. Te Johannesburg gelooft men, dat de verdwijning in verband staat met het verloren gaan van diamanten ter waarde van 250.000 gulden in Maart j.l. tussen Jo hannesburg en Londen en met het verdwijnen van een zending goud tussen Londen en Zuid-Afrika op 28 Juni. Men vermoedt, dat een en an der het werk is van een internationale bende. Fechteler als opvolger van Sherman voorgedragen. President Truman heeft admiraal William M. Fechteler aangewezen om admiraal Forrest P. Sherman op te volgen als chef van de operaties ter zee. Truman zond de voordracht aan de Senaat ter goedkeuring. Als opvol ger van Fechteler als opperbevel hebber van de Atlantische vloot werd admiraal Lynde McCormick voorgedragen. GEEN ORGEL IN DE KERK Men tracht wegen te vinden om bepaling te omzeilen Bouw van een nieuwe kerk de enige weg? VROUWE MARIA COOMANS stierf reeds meer dan honderdzestig jaar geleden In de stad Ter Goes en het mag geen wonder heten, dat de Goese- naren haar vergeten hebben. Alleen een grafsteen in de Grote Kerk herin nert aan haar geslacht, waarvan de leden eertijds tot de burgemeesters en schepenen der stad behoorden. In Wemeldinge kan men U echter nog pre cies vertellen, wie Vrouwe Maria was, want haar testament is er de oor zaak van, dat in de Hervormde Kerk van Wemeldinge geen orgelklanken worden gehoord en dat er Zondags in deze kerk wordt gezongen als eer tijds in de eerste Christengemeentenaangevoerd door een voor zanger. Dat is het werk van Vrouwe Maria Coomans, die zich in haar testament' „bejaarde dogter en ambagtsvrouw van Wemeldinge" noemt en die er wellicht nooit aan gedacht zal hebben, dat bykans twee eeuwen later vele juristen er over zouden peinzen, hoe een zonderlinge bepaling uit haar testament omzeild zou kunnen worden. Maria Coomans legateerde aan zienlijke bezittingen aan de Her vormde Gemeente van Wemeldinge, o.a. de nog bestaande Stelhoeve, op voorwaarde echter, dat er in de kerk geen orgel „ten dienste van de ge meentezang" zou worden gesticht, want anders zou het legaat vervallen aan „den Aalmoeseniers of groten Armen Op 24 Maart 1787 tekende zij dit testament en toen na haar overlyden de zonderlinge bepaling aan het kerkbestuur bekend werd gemaakt, was er geen enkel lid, die bezwaar had om het legaat te aanvaarden. Men was er in die dagen, zoals in zo veel plaatsen van ons land, niet erg voor orgelmuziek in de kerk. Dikwyls werd het orgel in de steden alleen ge bruikt voor concerten, die door het Stadsbestuur werden gefinancierd en daarom werd de organist door dit bestuur aangesteld. Zo draagt de or ganist van de Bavo-kerk in Haarlem nog steeds de titel van „Stadsorga- nist". Jaren achtereen ging het te Wemel dinge goed en niemand vond het vreemd, dat er geen orgel was. Eens echter zou er een generatie ter kerke komen, die zich verwonderd afvroeg: „Waarom hebben wjj geen orgel?" Dat gebeurde ongeveer veertig jaar geleden en toen kwam het testament ter tafel Men ging de bepalingen eens nale zen en men meende dat er wel een mouw aan te passen was. Er stond namelijk, dat er geen orgel „voor re kening" van de kerk zou mogen ko men, dus zo redeneerde men dan brengen we het geld bijeen, ko pen een orgel en plaatsen het in de kerk, zonder dat kerkvoogdij of ker- keraad er enige bemoeienis mee heeft. Een actief comité ging aan het werk, een fonds werd gevormd en weldra kwamen de giften binnen. Na enige tijd bleek echter, dat ook op deze wyze de bepaling in het testa ment niet ontdoken kon worden en daardoor kwam er een eind aan de actie van het orgelfonds. Het geld werd voor andere doeleinden ge bruikt. Wemeldinge kerkte verder zonder orgeL VELE POGINGEN. Vijftien jaar geleden werd de zaak opnieuw onderzocht en sindsdien komt deze kwestie steeds weer ter sprake. Er werden weer eens rechts kundige adviezen uitgebracht, maar geen enkele luidde positief: het tes tament was deskundig opgemaakt en het bleek practisch een net zonder mazenOok al zouden de .Aal moeseniers", het tegenwoordige Bur gerlijk Armbestuur, van hun rechten afzien, dan nog worden andere erfge namen aangewezen, zodat het weinig helpt om de rechten van het Burger lek Armbestuur af te kopen. Men kwam dus tot de conclusie, dat er niet veel anders zou opzitten dan het prijsgeven van de bezittin gen. want dan pas was er een mo gelijkheid om een orgel in de kerk tc plaatsen. Nu geeft men in deze tijd dergelijke kapitale goederen niet graag prijs, maar men was wellicht genegen om deze geste te overwegen, ware het niet, dat de mogelijkheid groot is, dat ook de inkomsten dezer goederen terug betaald moeten wor den over al de jaren sinds de sterf dag van Vrouwe Maria. Het is begrij- Vervolg op pag. 2). hoging drukt met name op de minst draagkrachtige gezinnen, die nu reeds nauwelijks in staat waren, de middelen voor brandstoffenaankoop te besparen. De raad is voorts pijnlijk verrast door het feit, dat zulk een belangrijke maatregel genomen werd zonder dat hierover overleg is ge pleegd in de voor zulk overleg in gestelde organen. Dit temeer omdat de onderhavige prijsverhoging in strijd is met de publicatie van 2 April 1951 van het ministerie van economi sche zaken, waarin de stellige mede deling voorkomt, dat geen hogere winterprijzen voor anthraciet zouden worden berekend. De raad verzoekt u daarom dringend maatregelen te nemen, welke kunnen leiden tot een ongedaan maken van de aangekon digde prijsverhoging resp. tot een verzachting van deze prijsverhoging in haar gevolgen voor de gezinnen. Voorts stelt de raad het op hoge prijs in het overleg ter zake te worden betrokken". Het telegram is namens de Raad van Vakcentralen, ondertekend door de heren H. Oosterhuis, A C. de Bruyn, M. Ruppert. Ramp met „Affray" te wijten aan defect aan snuiver apparaat. Woensdag heeft J. Callaghan, de parlementaire secretaris van de Brit se admiraliteit, ln het Lagerhuis verklaard, dat uit een onderzoek is gebleken, dat het snuiverapparaat van de ,,Aftrsiy" gebreken vertoon de. De onderzeeboot „Affray" ging op 16 April j.l. in Het Kanaal verloren, waardoor 75 personen om het leven kwamen. Uit een onderzoek van onderzee boten der „A"-klasse was gebleken, dat de snuivers van twee andere bo ten dezelfde tekortkomingen ver toonden, aldus de secretaris. „Daar om is besloten de apparaten van alle boten der „A"-hlasse te ver vangen." Duitsers willen onze groenten op crcdiet. In kringen van Nederlandse tuin bouwers en exporteurs van groenten en fruit, heerst ontstemming en ver ontwaardiging over de Duitse hou ding by de export van Nederlandse tuinbouwproducten. De Duitse boerenorganisatlc die veel invloed bjj de bondsregering te Bonn en in het Westduitse parlement heeft, stellen binnenskamers de els, dat ter beperking van de Nederlandse tuinbouwimport leveranties op een vry lange crediettermijn moeten ge schieden. Een dergelijke eis. aldus deskundigen van Nederlandse zijde, zal noch door de Nederlandse tuin ders, noch door de regering, ln over weging worden genomen. Op grond van het feit, dat West-Duitsland con tant betaalt voor de import van In dustriegrondstoffen. meent men te kunnen stellen, dat men ook voor Im port van voedingsmiddelen contante betaling kan vergen. Gesneuveld in Korea. De regering maakt tot haar leed wezen bekend, dat tijdens gevechten in Korea op 26 Juli zyn gesneuveld: korporaal E. Keiler, sergeant J. H. L. van Kollenburg, soldaat J. P. van Ostaden, allen uit Tilburg en soldaat A. G. Timmermans uit Brielle. President Truman heeft be paald, dat de tarief concessies bij de handel met communistische landen per 1 September zullen worden In getrokken. KOELER. Wisselend bewolkt met voorname lijk in het binnenland hier en daar een bui. Zwakke tot matige Weste lijke wind. Koeler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1