PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAKT Felle critiek op het regiem van Stalin in de „Pravda" De Provinciale Staten over de E.T.I.-reorganisatie KOELBLOEDIGE MOORDENAAR DOOR EIGEN GRANAAT GEDOOD V.V.D. EN C.H.U. WONNEN IEDER EEN ZETEL IN EERSTE KAMER De BILT Kantlijn 194e Jaargang - No. 179 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntyn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. £r. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 1 Aug. 1951 ADVERTENTIEPRIJS ct. per mm. Minimum p. advertentie f J.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertcnUea (max, 8 regels) van 1—regela f L—Iedere regel meer 20 cent. «Brieven of adrei Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924: Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Ooxtburg Pr. Maurltsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Brouwerljttr. 2; Zlcrikzcc Bogcrdstr. C 160. tel. 28 RUSSEN WREVEN ZICH DE OGEN UIT. Artikel van Morrison gepubliceerd De lezers van kot voornaamste dagblad in de Sow jet-Unie, de Pravda, zullen gisteren vreemd hebben opgekeken. In de kolommen van de Pravda stond namelijk een artikel afgedrukt, geschreven door Herbert Morrison, de Britse minister van buitenlandse zaken. In het artikel wordt het Sow- jet-regiem becritiseerd op een wijze, zoals wij dat In het Westen gewoon zijn, maar zoalsde Russen totaal niet kennen, althans in hun pers of via him radio. De voorgeschiedenis van het artikel is trouwens ook interessant. Morri son had de Privda uitgedaagd ongewijzigd en onverkort een verklaring van hem af te Irukken, in de verwachting, dat het blad dit niet zou aan durven. De Pravda ging echter op de uitdaging in. Voorwaarde is, dat het Russische antvoord in de Britse pers gepubliceerd zal worden. Morrison takt in zijn artikel een vergelijking tuisen de vrijheid in En geland, waar ieder zich een eigen oordeel kan vemen, en de dwang in Rusland, waai alle nieuws eenzijdig en zelfs verdriaid wordt voorgescho teld. De bevolkijg in de Sowjet-Unie wordt onwetend gehouden over de rest van do wereld en dat schept vrees en wantrouwen jegens andere volken. Waarom m<gen in Rusland de Brit se dagbladen niet vrij circuleren, waarom worden de uitzendingen van de B.B.C. gestoord Waarom weigert de regering iedereen vrij door het land te laten reizen? In Engeland mag men vrij de Prav da kopen en naar Russische uitzen dingen in het Engels luisteren. Britse burgers worden niet uit hun huizen vervrgderd, zij worden niet ge deporteerd, zij worden niet naar ar beidskampen gezonden. Indien er 's morgens vroeg op de deur wordt Ia de zitting der Provinciale Staten van Zeeland die duurde van half elf des morgens tot kwart over zeven des avonds met een korte middagpauze, zyn eigenlijk slechts drie kwesties aan de orde geweest: de verkoop van electrische appara ten, de Provinciale Stoombootdiens ten en het Economisch Technologisch Instituut. De herea Statenleden hebben er breedvoerig over van gedachten ge wisseld en zij hebben het grootste deel van de tijd besteed aan de elec trische apparaten en het E. T. I. De bootdiensten kwamen er dit maal bizonder genadig af. Kennelijk hebben de jongste vervoerscijfers, die door de provincie werden ge publiceerd, zeer veel indruk gemaakt. Men besefte onder de bewyskracht van deze cijfers, dat de Provinciale Stoombootdiensten bij het steeds toenemend toerisme en verkeer voor zeer moeilijk op te lossen problemen worden geplaatst. Bovendien heeft het grote bevrediging geschonken dat er thans in noodgevallen met twee boten wórdt gevaren. Toch schuilt in deze tevredenheid een gevaar. Een der Statenleden, de heer J. Hommes (A.R.), meende zelfs, doelend op ons blad, te kun nen zeggen, dat het overdreven is om van de verbinding Vllssingen Breskens te verlangen dat zij aan de eisen van het moderne Verkeer beantwoordt. Wij zyn een andere mening toe gedaan. Men leze het A.N.W.B.-blad ,,De Autokampioen" van deze week erop na. Een artikel over de verbin dingen in Zeeland zoals daarin staat, doet de toeristische naam onzer pro vincie geen goed. En Zeeland kan de toeristen niet missen Gedeputeerde Van der Weel was teleurgesteld over de discussie over de apparaten en de P. Z. E. M. Het was te begrijpen. Zij duurde uren, er werden vele dikke woorden in gebruikt. En het ging toen puntje bij paaltje kwam slechts om de kleine apparaten, waarvan de P.Z.E.M. voor niet meer dan enkele honderden guldens per jaar omzet. Het sop was op die manier de kool nauwelijks waard. Het eind van het lied was, dat de P.Z.E.M. deze verkoop zal moeten staken aan het eind van het jaar. En het kwam zover, doordat niet minder dan drie van de zes Gedepu teerden hun eigen voorstel in de steek lieten en met de oppositie mee stemden...... Een merkwaardige fi guur! Bewogen was de gedachtenwisse- ling naar aanleiding van het Economisch Technologisch Insti tuut. Kwam in het rapport van Gedepu teerde Staten de directeur van dit instituut er niet fraai af en werd daar over het E.T.I.-bestuur weinig gezegd in de Provinciale Staten werd de zaak scherper gesteld. Niet ontkennend, dat de directeur en zijn staf (te?) jong zijn en de mogelijkheid erkennend, dat er be leidsfouten zijn gemaakt, stelden verscheidene Statenleden toch in de allereerste plaats en terecht het be stuur verantwoordelijk, dat weinig of geen instructies gaf zelden bij eenkwam en pas bij de begroting 1951 ontdekte, dat er een ernstig tekort dreigde. De heer Van Oor schot leidde de discussie zeer knap in, zakelijk, maar scherp en hij ont wikkelde bezwaren tegen de benoe ming van de directeur van de Prov. Planologische Dienst in het dagelijks bestuur «n het E. T. I. die moei lijk te batrijden waren. Dit ws oorzaak, dat niet alleen geklopt, behoeft men niet te vrezen, dat het de politie is. Het zal waar schijnlijk slechts de melkboer of de postbode zijn. Heeft een Russische staatsburger ditzelfde gevoel van veiligheid? Morrison gaat in het tweede deel van zijn artikel uitvoerig in op het Britse herbewapeningsprogram. Hij wijst er zijn Russische lezers op, dat volgens de officiële propaganda de landen van het Westen zich tot de tanden wapenen om de Sowjet-Unie aan te vallen. Daar is niets van waar, schrijft Morrison. Engeland bewapent opnieuw, omdat het daartoe gedwon gen is door de politiek van de Sowjet- regering na de oorlog. Terwijl de Westerse landen demobiliseerden hield de Sowjet-regering omvangrijke strijdkrachten en militaire installa ties in stand. De wanverhouding in militaire macht bedreigde het bestaan van Engeland. Morrison eindigt met de hoop uit te spreken, dat hij de gelegenheid zal krijgen te repliceren op de kantteke ningen, die de redactie van de Pravda bij zijn artikel zal maken. Door een dergelijk debat kan mogelijk een be ter begrip tussen de Sowjet-Unie en Engeland ontstaan. Olieraffinaderij te Abadan voorlopig gesloten. Britse strijdkrachten in Perzische Golf versterkt. De olieraffinaderij te Abadan, de grootste ter wereld, heeft het werk Dinsdagochtend geheel gestaakt. De voorraadtanks zyn vol en er is al enige tyd geen afvoer geweest. Vier Britse torpedobootjagers zijn Dinsdag voor de monding van de Sjat-el-Arab, de rivier die de grens vormt tussen Perzië en Irak, ver schenen. Zij vormen een versterking van de Britse marlne-strgdkrachten in de Perzische Golf, die hiermede op het sterkste peil van na de oor log zijn gebracht. Een van de torpedobootjagers heeft ligplaats gekozen naast de kruiser ..Euryalus", die ter hoogte van Aba dan in staat van gereedheid wordt gehouden, de andere drie zijn de ri vier opgevaren tot Basra. Er bevinden zich thans negen Britse oorlogsschepen in de wateren van het aan de Perzische Golf gren zend gebied, namelyk twee kruisers, vier torpedobootjagers, twee fregat ten en een tanklandingsvaartuig. Alweer geen vorderingen in Kaesong. Ook Dinsdag zijn tijdens de wapen stilstandsbesprekingen te Kaesong geen vorderingen gemaakt. De leider van de geallieerde delegatie, vice- admiraal Joy zette in een rede van anderhalf uur nogmaals zijn stand punt uiteen, dat de demarcatielijn op Korea een goed verdedigbare linie moet zijn. De leider van de Noordelijke dele gatie bleef echter bij zijn eis, dat voor de vorming van een bufferzöne beide partijen zich tien km. van de 38ste breedtegraad moeten terug trekken. BLOEDBAD TIJDF S INSPECTIEREIS. Franse generaal en gouverneur van Zuki-Vietnam vermoord. De Franse generaal Charles Chanson en de gouverneur van Zuid-Viet- nam, Thai lap Thank, zyn Maandag tijdens een inspectiereis in het district Sadee, 130 km. ten Zuid-Westen van Saigon, door een opstandeling van de Vietminh vermoord. Vier hoge Franse officieren in het gezelschap van de generaal werden gewond. Generaal Chanson, die 49 jaar is, was bevelhebber van het gebied Cochln- China. Volgens ooggetuigen ging de 25- jarige dader bijzonder koelbloedig te werk. Hij flaneerde met zijn handen in zijn za!* door een politiecordon en wrong zich tot dicht in de buurt van de gouverneur, die wuifde en lachte naar de menigte, nadat hij met de ge neraal en de officieren uit zijn auto was gestapt. De moordenaar had een granaat, vervaardigd van plastic, bfj zich. Toen hij dicht genoeg bij Thai gekomen was bracht hij de granaat tot ontploffing. De gevolgen waren ontzettend. De gouverneur en de ge neraal waren terstond dood. De moor denaar werd eveneens getroffen door de ontploffende granaat en overleed half uur na de aanslag. Roulette draait niet meer in Amsterdam. De laatste avond en nachten heeft in Amsterdam geen roulette ge draaid. Dit is een uitvloeisel van de aanzegging, die de diverse „ontspan ningsverenigingen" dezer dagen van de politie hebben gehad, waarbij de eigenaren der clubs werd medege deeld, dat zij hun bedrijf met onmid dellijke ingang dienen te staken. Maandagavond hebben diverse be zitters van speelclubs contact met elkander genomen en besloten al thans voorlopig de clubs te slui ten. Het lijkt niet uitgesloten, dat een enkele club geopend zal blijven. De eigenaren van andere clubs zullen dan de tegen hun bedrijfsgenoot(en) te nemen maatregelen afwachten, al vorens zij een beslissing nemen over een eventuele heropening van hun clubs. de Staten van minuut tot minuut nieuwsgieriger werden naar de in houd van de taak omschrijving van ir. M. de Vink, maar ook naar de juiste gang van zaken. Fractielei ders, die absoluut niet het plan had den gehad om over deze kwestie het woord te voeren, deden het plotseling wel en algemeen wilde men volle diger ingelicht worden over de si tuatie en haar ontstaansgeschiedenis. De Gedeputeerden gingen in raad kamer. En namen eer wijs besluit. Er zal op zeer korte termijn een commissie van onderzoek worden benoemd, die aan Provinciale Staten rapport zal uitbrengen. Opdat men een juister oordeel kan vellen. Een wijs besluit. De E.T.I-kwes tie is een openbare aangelegenheid geworden. Zowel het E.T.I.-perso- neel als het E.T.I.-bestuur hebben er recht op, dat er een objectief on derzoek naar wat er gebeurd is wordt ingesteld, Amerikaanse vrouwen krijgen langere benen. Volgens een kousenexpert te New York zijn de benen van de Ameri kaanse vrouwen langer geworden. In 2000 gevallen waren zy gemiddeld vier cm. langer dan de vrouwenbenen dertig jaar geleden. Prijs van zout met 7 cent per kg. omlaag. In verband met de afschaffing van de accijns op consumptie/out is de winkelprijs van zout met ingang van vandaag verlaagd van 0.21 tot 0,14 per kg. De prijs van gejodecrd zout is vastgesteld op 0,19 per pak van 1 kg. Juli nam rumoerig afscheid van ons land. Twee boerderijbranden bij het onweer. De laatste dag van Juli heeft ru moerig afscheid genomen van ons land. Reeds in het einde van de mid dag trokken in het Zuiden van het land de donderkoppen samen aan de horizon. Beek bij Maastricht was de eerste Nederlandse plaats waar de bliksem flitste en de donder rolde. In tussen was ook langs de Hollandse kust opkomend onweer gesignaleerd. Langzaam trokken dc bdien van het Zuiden en het Westen later ook van het Oosten uit over ons land. Tegen tien uur was het onweer op zijn he vigst. Slechts Leeuwarden had zich nog niet gemeld. Verder waren uit al le delen van ons land meldingen over onweer, gepaard met hevige regens, binnengekomen. De buien bleven lang hangen en de géhele avond bleef het rommelig in tal van plaatsen. Op enkele plaatsen sloeg de blik sem in. Er werden boerderijbranden gemeld uit Delden (Ov.) en Geffen (Brabant). De bewolking was overi gens vrij hoog, vermoedelijk is daar door het aantal inslagen minder ge weest dan de hevigheid van de buien zou hebben doen vermoeden. Overleg inzake prijspolitiek. De minister van economische zaken heeft op 31 Juli voor de tweede maal een onderhoud gehad met de com missie uit de georganiseerde detail handel over de pryspolitiek, in het bijzonder in verband met de jongste ontwikkeling op prijzengebied en het daarmede nauw samenhangende vraagstuk van de liquiditeitspositie der middenstandsbedrijven. De Nederlandse sleepboot „Zwarte Zee", van Leen Smit Co's Internatio nale sleepdienst heeft op het ogenblik een zeer bizondere opdracht. Drie Canadese corvetten moeten van Vancouver naar Hamburg worden ge sleept, een afstand van 9000 mijl! De sleepboot meet 839 ton en heeft voor dit soort werk Lloyd's certificaat „100/1" verkregen, dat is de hoogste onderscheiding, die op dit gebied denkbaar is. De foto toont de sleep by het verlaten van de Baai van Vancouver. PROV. STATEN KOZEN SENATOREN K.V.P. en C.P.N. waren de verliezers De verkiezingen voor de eerste Kamer, welke gisteren in de provinciale statenvergaderingen van Gelderland, Overijssel, Drenthe en Groningen (groep II) en Zuid.Holland (groep IV) zijn gehouden, hebben toch enige verandering in de samenstelling van onze Senaat opgeleverd. In de eerst genoemde groep verloren n.I. de Communisten een zetel aan de V.V.D., in Zuid-Holland won de Chr. Historische Unie een zetel van de K.V.P. Het ging, zoals bekend om 25 zetels, waarvan de P.v.d.A. er 8 bezet (8), de K.V.P. 5 (6), de A.K. party 4 (4), de Chr. Hist. Unie 4 (3), de V.V.D. 3 (2) en de C.P.X. 1 (2). ZUID-HOLLAND j GROEP IV In Zuid-Holland waren alle Staten-1 ST^P H werden in de provincie, leden aanwezig. Dc heren Weiter en Gelderland. Overrrjssel twee leden vin de V.V.D. hebben mtcehrart hier blijkbaar op de C.H.U. gestemd, die ten slotte 10 lijststemmen ver kreeg. Eén voorkeurstem werd uit gebracht op prof. dr. F. C. Gerret- son, één op mr. F. A. Nelemans. In deze groep verkreeg de C.H. 2 zetels (1). de A R. 2 (2), de V.V.D. 1 (1), de P.v.d.A. 4 (41de C.P.N, 1 (1), de St.. Geref. Partij 0 (0) en de K.V.. P. 2 (3). De namen van de gekozenen zijn in deze groep: voor de C.H. J. de Zwaan te Leiden en F. C. Gerretson te Utrecht. Voor de A.R. A. Anema te Haarlem en J. Schipper te Utrecht. Voor de V.V.D. A. N. Molenaar te Wassenaar. Voor de P. v. d. A. J. van de Kieft te Bussum, J. L. Hoogland te Het Bildt, H. J. de Dreu te Assen en J. van Tilburg te Rotterdam. Voor de C.P.N. A. D. Schoonenberg te Amsterdam en voor de K.V.P. P. J. Witteman te Overveen en H. A. M. T. Kolfschoten te Eindhoven. Invloed van de P.P.D. wordt ongewenst geacht Binnen 8 dagen Commissie van Onderzoek. In de middagzitting der Provinciale Staten is urenlang gesproken over de reorganisatie van het Economisch Technologisch Instituut en de ver houding van deze instelling tot de Provinciale Planologische Dienst, mede in verband met de subsidieverlening aan het E.T.L Vanzelfsprekend was het uitvoerige verslag van Gedeputeerde Staten de hoofdschotel der besprekingen. Het eindresultaat der discussies was, dat er binnen acht dagen een com missie van onderzoek zal komen, die het gebeurde met het E.T.I. zal onder zoeken en zich met name ook zal bezighouden met de verhouding tussen Planologische Dienst en E.T.I. De heer L. P. van Oorschot (P.v.d. A.) zeide als eerste spreker dat er met het E.T.I. dingen gebeurd zyn, die niet duldeiyk zijn. De Prov. Plano logische Dienst en het E.T.L staan los van elkaar, al heerste er wellicht eni ge rivaliteit. Thans wordt echter aan de P.P.D. door middel van zijn direc teur invloed gegeven op het E.T.I. Er is voorts aan twee ambtenaren ont slag verleend, zonder opgave van mo tieven en aan een der ambtenaren Is zelfs de toegang tot het kantoor ont zegd. Wat hebben deze ambtenaren gedaan, dat zij ontslag kregen? Het bestuur van het E.T.I. heeft slechts enkele malen vergaderd en Is dus In hoge mate mede schuldig aan de ver keerde gang van zaken en het is on juist daar alleen het personeel voor verantivoordeiyk te stellen. Spr. acht het onjuist, dat de directeur van de P.P.D. Invloed wordt gegeven op het e.T.I. en meent dat medegedeeld moet worden, waarom de ambtenaren ontslagen zijn. De Staten dienen be ter te worden voorgelicht over het ar beidsveld van P.P.D. en E.T.I. Dit zou moeten geschieden door mensen buiten onze eigen kring, die daartoe bevoegd zyn. Ook over hetgeen er by het E.T.I. gebeurd ls, moeten de Staten worden ingelicht. De ontslagen ambtenaren en de directeur van het E.T.I. moeten ln de gelegenheid worden gesteld hun zlenswyze aan de Staten kenbaar te maken. Zy hebben daar recht op. Spr. wil graag weten, welke taak de direc teur van de P.P.D. In het dagelijks bestuur van het E.T.I. heeft. Spr. heeft gehoord, dat de directeur van het E.T.I. volledig ondergeschikt Is gemaakt aan de directeur van de P.P. D. Als dat zo is moet een der beide organen er ernstig onder lijden. Als het verslag betoogt, dat de directeur van de P.PJ). zyn invloed alteen ont leend aan zijn lidmaatschap van het dagelyks bestuur van het E.T.I., Is dat spelen met woorden. Men Ls hier volgens spreker op de verkeerde weg en daarom wil spr. voorlichting over de organisatorische opbouw van belde diensten en over wat er precies ge beurd Is. Spr. vraagt om een commis sie van onderzoek naar dit laatste. De heer A. H. S. Stemerdlng (C.H.) is het goeddeels eens met de heer Van Oorschot, die hem veel woorden bespaart. Nadere mededelingen zijn echter nodig. Spr. heeft eveneens de indruk, dat de directeur van de P.P. D. voortaan practisch optreedt als di recteur van het E.T.I. Ook de heer Stemerding heeft zich afgevraagd, of men zo maar zonder meer ontslag kan geven aan ambte naren. De financiële aspecten besprekend, zeide spr. dat uit het verslag van Ged. Staten blykt, dat het Rijk wel 15.000 subsidie wil geven als Zee land dat ook doet. Dit betekent dat dus de Staten vermoedelijk 15.000 subsidie moeten voteren. Spr. meent dat P.P.D. en E.T.L beide voor Zee land onmisbaar zyn. Een der ontslagen ambtenaren, die regelmatig ziek is, zal naar Gedepu teerden mededelen „geholpen" wor den. Wat betekent dit? Als hij ziek is. heeft hij recht op uitkeringen. Men fluistert echter, dat de hulp z-ou be staan in een benoeming tot bureau chef bij de P.P.D. Dit zou een verkapt subsidie aan het E.T.I. zyn. Spr. was dankbaar voor voorwaar de c, voor de subsidieverlening, om dat deze de mogelijkheid schept om invloed uit te oefenen. De heer M. v. cL Himst (K.V.P.) wenste eveneens meer te weten om trent de instructie voor ir. M. de Vink. Ook de reorganisatie dient na der gemotiveerd, zo mogelijk door een commissie van onderzoek. In handen van het E.T.I. bevindt zich de opdracht een „ontwikkelings plan Zeeland" te ontwerpen. Krijgt de Planologische Dienst daar nu geen overwegende invloed op? Spr. zou dit onjuist achten. (Slot op pag. 2.) en Drenthe alle stemmen uitgebracht. In Gronin gen was één lid (K.V.P.) door ziekte afwezig. In Overijssel en Groningen heeft klaarblijkelijk telkens een lid van de C.H.U. op de V.V.D. gestemd om de verdeling van de rest-zetels te beïnvloeden. De zetelverdeling voor deze groep werd: P.v.d.A. 4 <4). A.R. 2 (2), V. V.D. 2 (1). C.H.U. 2 (2). C.P.N. 0 (1). St. Geref. Party 0 (0) en K.V. P. 3 (3). Gekozen werden in groep II: voor de P.v.A. de heren J. A. Jonk man te 's-Gravenhage, H. Ooster huis te Amsterdam. W. Schermer- horn te De Bilt (Utrecht), en S. de Jong te Enschede: voor de A.R. de heren W. Rlp te Voorburg en J. Tjal- ma te Hoogeveen; voor de V.V.D. de heren H. D. Louwes te Ui rum en R. H. baron de Vos van Stcenwijk te De Wijk; voor de C.H.U. de heren G. Kolff te Geldermalsen en G. Vixse- boxse te Holten: voor de K.V.P. de heren L. J. C. Beaufort te Nijmegen, H. J. M. Verhey te Didam en IL C. Nijkamp te Enschede. :euw en oud. Het resultaat van deze verkiezin gen brengt mede, dat er ook enige nieuwe gezichten in de Eerste Ka mer zullen verschynen en dat enige oude leden niet zullen terugkeren. Zo komen de heren H. J. Kuiper (K.V.P.), mr. J. Cramer (P.v.d.A., thans Commissaris der Koningin in Drenthe), A. Kievit (PvdA) en J. P. Schalker (CPN) niet terug. Hun plaatsen worden ingenomen door prof. ir. W. Schermerhom, J. van Tilburg (beide PvdA), R. H. baron de Vos van Steenwijk (VVD, de afge treden Commissaris der Koningin in Drenthe) en prof. dr. F. C. Gerretson (CHU). Morrison naar Washington. De Britse minister van buitenland se zaken, Morrison, zal begin Sep tember een bezoek brengen aan Washington voor besprekingen met zijn Amerikaanse ambtgenoot Ache- son en andere Amerikaanse functi onarissen. Morrison's verblyf zal on geveer een week duren. Het bezoek zal vallen tussen de conferentie over het Japanse vredesverdrag te San Francisco en de zitting van de raad van het Atlantisch Pact te Ottawa. De Griekse regering van de liberale premier Sophocles Venizelos is Zaterdag avond afgetreden. In September zullen vermoedelijk al gemene verkiezingen worden gehouden. VOORSPELT: MINDER DRUKKEND WARM. Veranderlyke bewolking met plaat- selijk enkele regen- of onweersbuien. Minder warm. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen met kans op uitschieters in buien en in de loop van de dag in het Westen van het land invallen van zeewind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1