„Het Zeeuwse Landschap" blijft waakzaam EEN NOODBRUG BIJ TERNEUZEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP HUIDKLACHTEN HET VLISSINGSE BADSTRAND Knaapje in zee verdronken te Kamperland. DE VISSERIJ IN MEI 1951 OP DE ZEEUWSE STROMEN Tragisch ongeval te West-Souburg. PROVINCIAL! ZEtVWSZ COURANT DINSDAG 31 JULI 1961. OFFERS VOOR „HET ZWIN" De vertraging van het verlandings- proces in het Zwin Uit liet heden verschenen jaarverslag over de periode Juli 1950—Maart 1951 van de Stichting „liet Zeouwtfehe Landschap" blijkt, dat het Zwin wederom In hot middelpunt van de belangstelling stond. Het bestuur acht het te betreuren, dat de zogenaamde Westgeul werd afgedamd en de vor ming van jonge duintjes in haar bedding door rjjsschermen wordt gestimu leerd, daar deze duinen niet reewerend zijn, in tegenstelling met die, welke .door Het Vrije van Sluis worden verdedigd. Het was de bedoeling van de Stich ting de middengeul in de winter maanden van 19B0/'B1 uit te diepen, waarbij werd gehoopt, dat de erode rende werking van het in -en uitstro mende water zou helpen. Het get\j zat de Stichting center niet mee, want het springtij bleef door de „af landige" winden vrijwel uit en het ef fect van het uitgevoerde werk was practlsch nihil. De kansen op de zo begeerde ver enging van het verlundlngsproccs in het Zwin zouden dan ook miniem zijn, ware hot niet, dat de Rijkswaterstaat is bljgesurongen. Deze dienst heeft in Februari 1851 de directie van het werk overgenomen en een plan op be- lungrijlc grotere schaal geprojecteerd, waarmee nog in Maart werd begon nen, De kosten zullen uiteraard eon veelvoud zijn van die van het eerste werk. Het werk wordt als D.U.W.-ob- jeet door hot Rijk gesubsidieerd en ook de zg. bijkomende kosten worden door het Rijk (Rijkswaterstaat) ge dragen, zodat de financiële conse quenties van dit werk do Stichting van de schouders zijn genomen. KOKMEEUWEN VERHUISD. In het door de Stichting van de Staat gepachte Noord-Sloe manifes teerde de inpoldering v»n een deel var het Zuid-Sloe zich >r een toene ming van het aantal kt ameeuwen. De meeste kokmeeuwen uit het nu inge polderde gebied hebben zicli echter vlak daar buiten op de spnrtinuvol den van het Zuid-Sloe gevestigd. De visdiefjeskolonles in het Noord-Sloc en die op de Kalodt ondervonden van deze verhuizingen tot dusver geluk kig weinig hinder. In 1950 heeft zich op de verdron ken Calandpolder in het N.-Sjop een schaapsherder gevestigd, waardoor de hier gevestigde vogelbroedplaatsen uiteraard aan waarde inboeten. Voor de bewaking van dit gebied ontving de Stichting weer een subsidie van 100 van de Ned. Ver. tot Bescher ming van Vogels. Gedurende het winterhalfjaar ver leende hét waterwlldreservaa't Noord- SloeVeerse GatZandkreek weer aan duizenden wilde eenden en gan zen gastvrijheid. DE KREEK IN HET ZUID SLOE. Nu in het ingepolderde deel van het Zuid-Sloe hot getijwater voorgoed is uitgebannen en landbouwgewassen de plaats van zeekraal, spartina, zeeal- sem, etc. hebben ingenomen, heeft het als recreatiegebied en natuur- ruimte zijn waarde verloron. In het Z.O. deel is echter een hrede kreek blijven liggen met vlakke oevers, die waarschijnlijk ais grasland zullen worden gebruikt. In verband daarmee is contact gezocht met het domelnbe- stuur voor het zoeken van een oplos sing, waarbfj de kreek als ornitholo gisch belangrijk terrein tot haar recht kan komen. De Stichting ontving een alarme rend bericht over de bouw van een zo merhuisje aan het Zwaaksp Weel bij 's-Gravennolder, welk bouwsel aan de zuivere sfeer ter plaatse volgons het jaarverslag afbreuk deed. Na overleg met de Prov. Planologische Dienst is. het huisje op Tfist van het gemeente bestuur verwilderd. Het aantal leden van de Stichting bedroeg in Maart jj. 158. De rekening over 1950 had in debet en credit een totaal van 2170,30 met een kassaldo van 32,09 en een girosaldo van 389,97. Het totaal der rekening bi de spaarbank bedroeg eind 1! 4001,50, U suit morgens „kiplekker" uit bed 6prtngen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wij/c to regelen. Men plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal to doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. De nachtwandeltocht over Walcheren. Zoals wij reeds in het kort heb ben gemeld, ligt het in het vpoi'ne- men van de jubilerende Middelburg se gymnastiekvereniging „Mediobur- gum" om in de nacht van 2a op 26 Augustus voor het eerst een nacht wandeltocht te organiseren, mits hiervoor voldoende belangstelling' be staat. De afstand bedraagt 50 km. en er kunnen zowel dapies als heren van IS jaar en ouder meewandelen. De tocht moet binnen elf uur worden volbracht, waarin tweemaal een half uur verplichte rust is opgenomen. De start geschiedt Zaterdag 25 Augustus om 10 uur n.m,; het start bureau wordt gevestigd in hec café- restaurant „De Huifkar" aan de Markt te Middelburg. Ieder, die de tocht volbrengt, ont vangt een door „Medio" speciaal ontworpen beloning. Elke groep (10 wandelaars plus leider), die niet meer dan 10 uitvallers (naar beneden afgerond) heeft, krijgt bovendien een groepsprljs. Het bestuur van „Medioburgum" hoopt in de toekomst ieder jaar een dergelijke nachtmars (die tussen haakjes geen snelheidswedstrijd i3) te kunnen organiseren. Veertig jaar bij de belastingen. DE HEER M. J. GEUZE TE MIDDELBURG JUBILEERT. Morgen zal de heer M. J. Geuze, dienstgeleider der directe belastingen te Middelburg, de dag herdenken, waarop het veertig jaar geleden is. dat hü zijn loopbaan bij de Belastin gen begon. De jubileum zal in in tieme kring gevierd worden. De heer Geuze werd in 1887 te Poortvliet geboren. Hij is sinds 1932 te Middelburg werkzaam, na voordien verscheidene standplaatsen in N. Brabant en Zeeland te hebben gehad en regelmatig in rang te zijn be vorderd. In 1948 werd hij benoemd tot hoofdassistent-titulair, De heer Geuze zal volgend jaar met pensioen gaan. Aquariumhouders vormen provinciaal district. In oen te Middelburg gehouden vergadering is het Provinciaal Dis trict Zeeland van de Nederlandse Bond van Aquarium- en Terrarium houders opgericht. Het doel is, de belangen van de aquariumliefhebbers in de provincie te behartigen, een nauw contact te onderhouden tussen de Zeeuwse aquariumverenigingen en deze lief- hebbei'D te stimuleren. Alle bij de N.B.A.T. aangesloten Zeeuwse verenigingen hebben zich spontaan bereid verklaard, hieraan mede te werken, te weten „Barbus Conchonius" te Middelburg, „Prlstel- la" en „De Purperkop" te Vlissin- gen, „Minor" te Souburg, „De Goe- se Aquariumvereniging", „De Albi no Zwaarddrager" te Terneuzen, „De Natuur in Huis" te Sas van Gent en „Aquavlvarium" te Hulst, in totaal ongovoer 350 leden tellende. De zeer geanimeerde vergadering werd bijgewoond door de administra teur van da N.B.A.T.de heer P. Bruyn uit Den Haag, als vertegen woordiger van het hoofdbestuur. In het dagelijkse bestuur van het pro vinciaal district werden gekozen de heron P. Dingemanse, Middelburg, voorzitter, J. Schroevers te Vlissin gen, secretaris en J. Poene te Sou burg, penningmeester, Composteringsinstallat:e te Vlissingen. De nieuwe composteringsinstallatie van de Gemeentereiniging te Vlissin gen zhI op 4 Augustus a s. des mid dags te drie uur officieel door de commissaris der Koningin in Zea land in gebruik worden gesteld. zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid esntasten en ont sieren, verdwijnen spoedig door plaat selijk betten (deppen) met een paar druppels Verbetering In betere tijden moet nu reeds voorbereid worden. (Vervolg van pag. 1» Wil men het badstrand verbeteren, dRn zal men logisch moeten komen tot de verbetering van dc gehele baal, waardoor niet alleen het huidi ge badstrand wordt verbreed, maar ook langs de gehele lengte van de boulevards een geschikt dus een breder en droger strand wordt fecreëerd, zodat het verpozingzoe- end publiek zich kan verspreiden over een veel groter strandlengte dan thans, Dit vraagt de plaatselijke situatie en dat zal ook het einddoel moeten zijn van alle verbetering. LAAG WATERLIJN. Dénkt men zich nu een laagwater- lijn ongeveer van de Nollekop tot de vooruitspringende boulevard De Ruyter, met ongeveer evenwijdig daaraan de hoogwaterlijn, dan hebt ge daarmede een badstrand voor ogen, waarmee Vlissingen vuur de dag kan komen en dat sterk als re creatief centrum zou winnen. Wat overigens slechts betekent een te ruggrijpen op een vroegere toestand, die helaas is verloren gegaan. Is dit praktisch mogelijk? Bij de huidige stand van de techniek is dit geen vraag meer, maar wordt alles ten slotte terug gebracht tot een kwestie van de nodige dubbeltjes. VIER HOOFDEN. Daartoe zouden, naast de verbete ring van het gemeentehoofd en het Nollehopfd, een viertal nieuwe hoof den op de juiste plaatsen moeten worden gebouwd, waardoor het strand wordt vastgehouden en de stroom uit de wal wordt gedrongen. Het strand zou dan tussen de nieuwe hoofden met zand uit de Schelde moeten worden opgestort. Zoals be kend worden door Waterstaat vrU geregeld grote hoevèelheden zand uit de SardijngeuJ gezogen en elders in de Scheldemond gedeponeerd; waarbij waarschijnlijk een groot ge deelte van dat zand zich later netjes opnieuw voor opruiming kpmt aan melden. Wanneer nu dat zand op een blijvend strand wordt gestort, zijn het Rijk en de gemeente beiden ge- ba'ft. DURE GESCHIEDENIS. Zoiets is een dure geschiedenis en we zien het gemeentebestuur al ver schrikt achteruit deinzen. Het gaat echter om de rentabiliteit van de te investeren kapitalen en wie kan schatten de grote directe en indirec te baten, die een mooi badstrand zal opleveren, afgezien nog van de ver betering der zeewering. Op het ogenblik worden dergelijke investe ringen niet meer goedgekeurd, ren dabel of niet. Dus moet helaas wor den gewacht op betere tijden. Maar in die wachttijd kan men energiek de plannen voorberoiden en de di verse overheidsinstanties vast doen gewennen aan de niet te vermijden strandverbetering. Hoe de kosten dienen te worden verdeeld? Het zou niet billijk zjjn de gemeente daarvoor alleen te doen opdraaien. Er zijn naast de gemeen te als belanghebbende bij het strand twee andere geïnteresseerden: de Rijkswaterstaat, beheerder van de stranden en boulevardmuren, en de polder Walcheren, als de vetant- woordelijke instantie voor de water kering. Helaas zijn deze beide lichamen vermoedelijk dan pas in beweging te krijgen, als er direct gevaar voor de zeewering dreigt. Toch zullen deze instanties er nu reeds rekening mee moeten houden, dat de huidige ver slechtering van het strand l>an voort gaan en dat in een nabije toekomst wel degelijk een dreigend gevaar kan ontstaan. En dan zal men tot de slot som komen, dat men de beste tijd voor het veiligstellen van de oever verdediging voorbij heeft laten gaan. GEEN DUINVOET. Natuurlijk kan. vooruitlopende op de definitieve verbetering, wel iets in kleiner verband en met geringere kosten gedaan worden, maar alles zal uiteindelijk moeten passen in het schema van de vast te stellen grote werken. Nu moet direct worden gewezen i een nadeel dat vast zit aan een flinke strandverbetering en dat is de verstuivingsmisère. Hoe hoger en breder het strand is, hoe meer zand op de boulevards en over de stad wordt geblazen. Bij de meeste stran den is als natuurlijke zandvanger een beplante duinvoet aanwezig, maar bij onze gladde boulevards is niets wat de zandstormen kan keren. Bij de duintjes te Kamperland is Maandagmiddag het zevenjarig zoon- tie Cornells van de familie G. Re- mijnse uit Wolfaartsdtjk verdronken. Het kind speelde met andere kinde ren in zee, terwijl de moeder zich aan de voet van de duinen bevond. Plotse ling verdween'het knaapje ouder wa ter. Het kon vrij spoedig op het droge worden gebracht en dokter Gelder- jnan. die toevallig óp het strand pas seerde, was snel ter plaatse voor het toepassen van kunstmatige ademha ling en hartsmassage. De medische hulp mocht evenwel niet meer baten. Het kind bleek reeds te zijn overleden. VAKDIPLOMA BEHAALD. Voor het vakdiploma Détailhandel in dameshoeden slaagden op het te Amsterdam gehouden examen de da mes P, J. Baars en A. C. J, Ver niel te Middelburg, L. M. de Bock te Koewacht en M. Bos te Goes. Zomeravondfeesten Veere met concert besloten. Maandag werden de zomeravond feesten te Vecre besloten met een concert door het Middelburgs man nenkoor met orkestbegeleiding. Hier voor bestond veel belangstelling. Het was een heerlijke zomeravond, het koor zong prachtig en do accoustiek was prima. Als toegift zong mevr. Kuiler Salve Regina, gecomponeerd door de vroegere dirigent van het mannenkoor, Kleuver. Beiaardier Herlng uit Oegstgeest liet zijn klanken als oen waterval over het sfeer-volle stadje vallen. Vooral ook op de gasten maakte dat diepe indruk. Een gezellig open luchtbal op het sporttterein was het einde van de feestelijkheden. Garnalen en kreeft waren goed. Verschenen is het verslag van de directie der visserijen over ae maand Mel 1951. Over de visserij op de Zeeuwse stromen wordt daarin het volgende medegedeeld. De verzending van con sumptieoesters naar binnen- en bui tenland bedroeg in Mei nog 46,645 stuks tegen 59.540 stuks in Mei 1950 MOSSELCULTUUR. Op de Oude Tpngsebank was er in het begin der maand wat bedrijvig heid 'met het leegvissen der mossel- Sercelen, waarvoor de kwekers op- racht hadden ontvangen Ongeveer 14.700 ton werd opgevist, waarvan ongeveer 12.000 tonnen werden ver- zaaid naar de percelen in district Gre- vellngen en 2700 tonnen naar het district Oosterschelde w.d. Ook in het district Oosterschelde o.d. werden halfwasmosselen gevist. Van de per celen in de Geul, Koegat en Een. dracht brachten de kwekers 38.445 ton van een matige kwaliteit over naar de beneden districten. Van de banken bij Hellevoetsluis werden 800 In het jaar 1944 werd de Kraagbrug bij Terneuzen in de weg Terneuzen PerkpolderHulst vernield en sedertdien ligt er een noodbrug. Die nood brug, waarover dagelijks honderden auto's moeten passeren, is levensge vaarlijke. Ze ligt in een bocht, is veel te smal en wrakke leuningen hebben alleen maar psychologische waarde, want bij het minste stootje gaan ze in brokken. Bovendien liggen hier nog resten van de oude tramrails, die voor al in de winter bij sneeuw en ijs overlast geven, Vele bewoners van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen begrijpen niet, waarom wel tal van onbeduidende bruggen werden hersteld zoals daar in de buurt het zogenaamde Essen- bruggetje en de Notensebrug, die veel meer geld gekost moeten hebben. Maar aan de Kraagbrug. Waarover het grote verkeer gaat Is men niet toe gekomen. Wellicht benadert men de kern van dit probleem, wanneer men bemerkt, dat het water, waarover deze brug voert, een rijkswater is en de weg, waarin deze brug ligt een provinciale weg. Dan komt als vanzelf de vraag op wie deze brug moet bouwen en dan is het ook niet zo vreemd, dat zowel door de provincie als door het rijk plannen voor de vernieuwing van de brug werden gemaakt, maar dat men aan de vernieuwing blijkbaar nog steeds niet toe is. Tegen de verplaatsing van het zand in de lengterichting van het strand kunnen doelmatige hoofden zeer veel doen, maar langs de boulevards zul len in het winterhalfjaar tijdelijk op vanginrichtingen geplaatst moeten worden. DE UITWATERING. En dan is er nog iets. De polder Walcheren, die eigenlijk alle strand- aanwinning moet toejuichen, zal er moeilijk in kunnen berusten dat de verbetering van het badstrand haar uitwateringssluis (Haventje van Meier) zou doen verzanden. Maar ja, deze sluis met alles wat daarbij be hoort, past toch eigenlijk helemaal niet in het westelijk uitgegroeide stadsbeeld en zeker niet in ons bad- strandgebied. Dit is evenwel een vraagstuk op zichzelf en wijstellen ons voor binnenkort daarop nog eens terug te komen. Teraardebestelling Ds, A. Soetekouw, Het vredige, geheel in het groen verborgen Ned. Herv. kerkje te Kloosterzande was tot de laatste plaats bezet, toen Maandag door kerkeraadsleden onder orgeltonen de lijkkist werd binnengedragen, die het stoffelijk hulsel bevatte van wij len ds. A. Soetekouw, de zo tragisch om het levpn gekomen predikant van Hontenisse. De lijkbaar was geheel met bloe men bedekt. Zo talrijk waren de be langstellenden, dat velen met een staanplaats tevreden moesten zijn en andere^ zich buiten het kerkger bouw moesten opstellen. Onder de aanwezigen bevonden zich vrijwel alle predikanten uit Zéeuwsch-Vlaanderen en tal van be langstellenden uit ahe kringen van Kloosterzande, onder wie wij opmerk ten burgemeester C. J. van Hootegem en de R.K. geestelijken uit de pa rochie. Ds. J. v. d. Graaff uit Sas van Gent leidde de rouwdienst waarbij hij tot tekst had gekozen Joh. 17 17: ,,Uw woord is de waarheid.". De f>redikant stelde in het licht hoe wij- en ds. Soetekouw in zijn leven en zijn zegenrijk werk bovenal de waar heid had gezocht en verkondigd. Na de dienst sloten allen zich aan bij de stoet, die zich naar het kerk hof begaf, waar een grote menigte de ontroerende plechtigheid bijwoon de. Ds. v. d. Graaff sprak de geloofs belijdenis uit en richtte zich daarna met gevoelvolle woorden tot de jon ge weduwe, familieleden, vrienden, vertegenwoordigers van kerkelijke gemeenten, collega's predikanten enz. •Burgemeester Van Hootegem noem de het heengaan van ds. Soetekouw een groot verlies voor de gemeente. Hg was een eenvoudig diep gelovig mens, die leefde uitsluitend als dienaar van God en de mengen. Ds. Foqrnter sprak namens alle bredere organen der Ned. Herv, 'Kerk en de raden van bijstand en ook als vriend. Niet alleen de gemeente Hontenisse aldus spr., maar ook de kerk jn haar geheel lijdt een groot verlies. Steeds heeft ds. Soetekouw zich met alle krachten, die God hem schonk, ver dienstelijk gemaakt. Tenslotte ging de bejaarde vader van de overledene voor in dankge bed. ZOEKRIT „DE ZEEUWEN". De motorclub „De Zeeuwen" te Middelburg houdt Zaterdagmiddag a.s. een zoekrit over Walcheren voor bromfietsen, motoren en auto's. Om 2,30 uur wordt op het Molenwater gestart. ermiddag is te West-Souburg eer tragisch ongeval gebeurd, Bejaarde man gedood door van auto losgebroken wielen. Gistei een zeer WÊ dat het. leven" kostte aan oen 69-jrt rigc wandelaar. Deze werd onver hoeds getroffen door twee zware wie len, welke na een asbreuk met gro te vaart van een passerende vracht auto wegschoten. De man werd op slag gedood. De 69-jarige weduwnaar A. C. Kraamer uit Souburg wandelde met de heer B. op het trottoir langs de Nieuwe VlisSingse weg; ter hoogte van het voormalige wissel te West- Souburg.' Uit de richting Middefcurg naderde een zware vrachtauto- van de firma Van de B. uit Vlissingen. Toen dit voertuig, dat de beide wan delaars niet konden zien naderen, aangezien zij eveneens In de richting Vlissingen li enen, bij het Wissel reed, brak plotseling één der twee ach terassen en schoot het dubbele rech- terachterwiel met een gedeelte van de as als een projectiel naar het trottoir, wierp K. tegen de grond, overreed hem met het bekende nood lottige gevoig, botste met grote kracht tegen een muur en vloog Weer over de rijweg om tenslotte in de berm langs de watergang te belan den. De vrachtauto beschikte over een dubbel stel achterwielen en kon dus nog rijden, maar de chauffeur bespeurde liet ongeval en stopte on middellijk. Naar wij van de politie vernamen wordt het gebeurde als een ongeluk beschouwd en wordt dus geen on derzoek ingesteld naar een eventue le schuldvraag. Vanzelfsprekend ver wekte de tragische dood van de heer Kraamer in Souburg grote ontstel tenis. Advertentie. EGYPTE „100 000bouwv»lc«rbeiders,20j*trltng, minder deed koning Cheops het niet Z'n pyramide is den ook nog in-staat- van.nieuw na 5473 jaren." „Staaltje ran constante kwaliteit „...net alt CABALIERO," tonnen halfwasmosselen gevist en op de percelen uitgezaaid. Door een kweker uit Zierikzee werd ongeveer 1000 ton halfwasmosselen gevist in de Brielsche Maas. welke uitgezaaid werden op do percelen in de Hammen. Vanuit Yerseke vertrokken 34 kwekers en uit Brulnisse 25 kwekers naar de Waddenzee om daar op de hun toegewezen percelen het kwe- kersbedrijf voort te zetten In de Westerscnelda werden 42 tonnen con- gumptiemosselen gevist, welke niet over het Aan- en Verkoopkantoor te Bergen op Zoom werden verhandeld. De opbrengst hiervan bedroeg 462. GARNALEN. De uitkomsten van de garnalenvis serij waren goed bevredigend door grotere aanvoer zowel van garnalen als van bljvis. De prijs der oxportgar- nalen varieerde tussen 0,92 en 1.08 per kg. Van de byvls nam in vergo- Iiljklng met April j.l. vooral de aan voer van schar en rog toe, terwhl van de tong de opbrengst aanmerkelijk beter was. Zowel in de Oosterschelde als in de We8terschelde leverde de botvisserij met het schutnet weinig op De krabben visserij noteerde een ho ge opbrengst door de aanvoer van een flinke partij hoofdkx-abben. welke te- fen 0.85—0,95 per kg. werd ver- ocht. Voorts werden 51,415 kg. puf- krabben aangevoerd. KREEFT. Van de kveeftenvisserij waren de vangsten weder uitstekend en de aan voer van April en Mei van dit jaar overtreft reeds aanzienlijk de totale vangsten van het gehele seizoen der laatse jaren. Tegen het eind van de maand werd de visserij door het ver schalen der kreeften gestagneerd. Naar alikruiken bestond weinig vraag. Slechts 8086 kg. werd tegen 0,25 per kg. verhandeld, bestemd voor export naar België De op brengst van wulken daalde gestadig, doordat de mosselvissers steeds min der in diep water visten. Voor het eerst in 1951 werd weder een partijtje kokhanen gevangen, die 0,07 per Kg. opbrachten De weervisserijen in het district Oosterschelde o.d. kwamen in de ver- slagmaand weer in bedrijf. De ansjo visvangsten bleven echter aan de lage kant, doch de prijs was goed. iu. 0,81 li per kg. De totaalopbrengst van de visserij op de Zeeuwse stromen in Mei 1951 was als volgt vde tussen haaltjes ge_ plaatste cijfers hebben betrekking op dezelfde maand van het voorgaande jaar) Zeeuwse stromen 636.260 kg. 256.769 (602 439 kg. 206.8661, waarvan ansjovis 18 043 kg. 14.693 (21.363 kg. f 10.622); bot 40.334 kg. 11.587 (51.357 kg 10.709); schar 63.320 kg. f 15 344 (43.908 kg. 10.770); garnaal voor consumptie 138.618 kg. 129.145 (156 565 kg. 117.932); kreeft 4.150 kg. 31186 (2.256 kg. 14.132)krab 14.392 kg 12.040 (9.131 kg', 5 373); oesters 46.645 stuks. 4.358 kg. 11677 (59.540 stuks. 6.303 kg. 13.894); vispuf 166 820 kg. 11.815 (1.886 kg 146). Advertentie Lichte verbetering in toestand van Middelburgse motorrijder. Naar wij vernemen is gisteren in de toestand van de heer P. Smaar- dijk uit Middelburg, die per motor deelnam aan de Beneluxronde en le vensgevaarlijk gewond werd by een botsing met een vrachtauto nabij Tintigny, een lichte verbetering in getreden. De heer Smaardijk wordt verpleegd in het ziekenhuis te Li- bramont. Eén der deelneemsters aan de Be neluxronde, mevrouw Van Leeuwen, die Zaterdagavond niet aan de finish te Middelburg verscheen, heeft het -parcours toen geheel gereden. Zij werd nabij de Luxemburgse grens door slaap overmand en kon de tocht eerst Zondag vervolgen. Voorts vernamen wij nog, dat dr. Doorenbos, eertijds te Middelburg woonachtig, de ronde als passagier heeft meegemaakt, na tevoren de Vierdaagse met goed gevolg te heb ben gelopen. Onmiddellijk na beëin diging van de laatste mars heeft hij zich naar Den Bosch begeven, van waar h(j de lange rit, zonder enige nachtrust te genieten, heeft meege maakt. De kosten van huisvesting van B.L.O.-leerlingen- De afdelingen van de Provinciale Staten van Zeeland behandelden het voorstel van Ged. Staten betreffen de subsidiëring van het B. L. O. De vraag werd gesteld, of het niet wen selijk zou jfijn, dat, tot de defini tieve regeling van kracht wordt, een bijdrage in de huisvestingskosten wordt gegeven aan de ouders, die zover van een B.L.O.-school wonen, dat heen en weer reizen door de leerlingen onmogelijk is. In dit ver band werd gewezen op W. Zeeuwseh- Vlaanderen, waar een dergelijke school niet bestaat en men aange wezen is op de school te Middelburg. Namens G. S. werd geantwoord, dat er reeds een regeling bestaat voor subsidiëring in de huisvestings kosten. Op dit subsidie is tot nu toe nimmer een beroep gedaan. Overigens is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat binnen afzienbare tijd een B. L. O.-scliobl in West-Zeeuwsch-Vlaan* deren wordt gesticht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2