NIEUWS UIT ZEELAND H tr. au., PREDIKBEURTEN OVERWELDIGENDE INTOCHT MET BLOEMEN IN NIJMEGEN GELE TRUI-DRAGER KOBLET WON 00K TWEEDE TIJDRIT WALCHEREN ZATERDAG 28 JULI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 Auto rijdt op motor, motorrijder slechts licht gewond. De motorrijder J. uit Sluiskil werd gisteren bij het passeren van het kruispunt op de Markt in Schoondjjke aangereden door de automobilist Q., die de Sasputsestraat wilde inslaan. J. werd een 30-tal meters meegeno men door de wagen en viel door het hevig remmen van de auto. Wonder boven wonder bleek, dat hij alleen enkele verwondingen aan het gelaat had opgelopen. Het motorrijwiel werd totaal vernield en de auto liep flinke schade aan bumper en motor kap op. Politie stelt een onderzoek in. Bij de Hat paija... a aoms dft... blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen I Zomeravondfeesten Veere. MIDDELBURGS MANNENKOOR CONCERTEERDE. STADHUIS- BELICHTING EN CARILLON BESPELING. OPENLUCHTBAL. De Zomeravondfeesten te Veere zijn Vrijdagavond ingezet met een concert van het Middelburgs Mannenkoor, on der leiding van Jan Kuiler in de Grote Kerk. Het koor zong goed, de grote kerk was stemmig in het sche merlicht, mevr. E. Kuiler kreeg met het koor na het slotnummer, Cleuvers Salve Regina, een hartelijk applaus. Maar van de honderden zitplaatsen, die in de kerk zijn aangebracht, wa ren er slechts tientallen bezet. Beiaardier J. Kwist bespeelde het fraaie carillon en dat was als steeds een genot om naar te luisteren. Er zijn weinig dingen, die hun bekoring zo .behouden, als het luisteren naar de beiaard van Veere op zomeravonden. Er was tenslotte (merkwaardige combinatie) een openluchtbal op het voetbalveld, waar de belangstelling meeviel. Hedenavond concerteert het West- kappels Dameskoor, onder leiding van P. de Rooy, en geeft J. Kwist weder om een beiaardconcert. Maandagavond volgt een tweede concert van het Middelburgs Mannenkoor, versterkt met orkest, terwijl R. Heering de bei aard bespeelt. Ook op deze avonden zijn cr openluchtbals. Het prachtige stadhuis van Veere is in floodlight gezet. Het is nog mooier dan in het gewone licht; een lust om naar te kijken en alleen al een gang naar Veere meer dan waard. Zeeland had in 1950 meer personenauto's dan in 1949. De K.N-A.C. beiekent uit onlangs door het centraal bureau voor de sta tistiek gepubliceerde gegevens over het motorrijtuigenpark in 1950 dat de verdeling van personenauto's over de provincies percentsgewijs vrijwel gelijk is gebleven. In Noord- en Zuid-Holland bleef de helft van het aantal personenauto's geconcentreerd. Deze provincies be zitten resp. 33.509 en 35.664 stuks., hierbij zij opgemerkt, dat wat Zuid- Holland betreft dit aantal procents- gewijs kleiner is dan in 1949. Overijssel, Gelderland, Zeeland en Limburg gingen in 1950 vooruit t.o.v. 1949 en telden in 1950 resp. 8307, 12.804, 4028 en 7032 auto's, terwijl Noord-Brabant percentsgewijze iets achteruit ging tot 13.339 stuks. Wat de overige provincies betreft heeft Groningen 6886, Friesland 5476, Drenthe 2553 en in Utrecht 9027 personenauto's. Het totaal aantal personenauto's bedroeg per 1 Augustus 1950, 138,625 en wordt thans door de K.N.A.C. ge raamd op ongeveer 160.000. Dagschool voor Nijverheid te VHssingen. Vrijdagavond vond in het school gebouw aan de Badhuisstraat te Vlis- singen de uitreiking voor de getuig schriften aan de geslaagden plaats van de 4-jarige cursus der Gem. Dag school voor de Nijverheid, benevens de uitslag van de overgangsexamens. De wnd. directeur, de heer P. Lau- wen, reikte eerst aan de leerlingen van de 3e klasse de rapporten uit en drong er op aan, dat allen him best zullen doen het einddiploma te beha len. In de derde is slechts 1 leerling met lof.geslaagd, n-1. de heer L. Rey- nierse.' me spr. aan de anderen ten voorbeeld steldé. Hierna richtte de heer Lauwen zich tot de geslaagden voor het einddiplo ma. Het resultaat is zeer verheugend te noemen, daar slechts 2 van de 31 leerlingen de eindstreep niet hebben gehaald. Spr. feliciteerde de leerlingen met het verkregen resultaat en betrok in zijn dank ook de leraren der school. Met een toepasselijk woord reikte de heer Lauwen vervolgens aan de geslaagden de diploma's uit en deelde nog mede, dat zij die „met lof" slaag den, een waardebon" voor het kopen van ènkelë boeken zullen ontvangen. Tenslotte sprak de heer ir. W. Mul ler namens de wethouder van onder wijs, de heer W. Poppe, die verhin derd was, de geslaagden toe. Deze spreker herdacht met weemoed het heengaan van wijlen de heer G. Wa genvoorde, dat diepe indruk gemaakt heeft op allen, die hem kenden. Ten slotte dankte de heer Muller de wnd. directeur, de heer Lauwen. BEVORDERINGEN. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Klasse IA, afdeling scheepsbeschle- ten en modelmaken: J. L. v. d. Burght, C. D. Davld- se, A. P. Dijkman, W. de Feijter, L. Kopmels, J. H. Kosten, M. Mi- lot (lof), F. L. Pauli (lof), A. J. Poppe, M. J. v. Riet, A. P. Schuit, J. Selen (lof), P. A. Sommeijer en W. A. Grootjans, allen te Vlissingen; H. P. C. Pundke (lof) te Middel burg; J. L. v. Cadzand, C. Spon- selee, J. W. Tissink, L. Vader en J. G. Logeman, allen te Souburg; J. M. Koole, C. Dingemanse en M. Goedegebure (lof) te Koudekerke. Niet bevorderd 1 leerling. Klasse IB, afdeling scheepsbouw, plaatwerken en electriciens: F. Kolijn, J. W. Loekemeijer, H. H. L. M. Nieuwenhuijze, W. Stroo (lof), M. A. Moens en P. A. Smit, allen te Vlissingen; H. Blokpoel te Middelburg; J. den Boer te Nieuw- dorp; W. Cevaal, M. A. de Klerk en M. A. Kole te Souburg; J. G. Ver- vest en J. Beun te Goes; C. Dekker (lof) te Gapinge; J. A. Martens te 's-Heerenhoek. Niet bevorderd 3 leerlingen. Klasse IC, afdeling bankwerken, koperslaan en vormen: J. Ch. Bal jé, L. Kerkhove, J. J. Moelaart, R. Moea F. de Nooijer (lof), M. Plasse, C. v. d. Woestijne (lof), en J. C. de Ridder, allen te Vlissingen; B. Brasser te Koudeker- ke; H. v. d. Ketterij te Arnemui- den; J. v. d. Male en C. Wielemaker te Souburg; P.~ L. Grim en AL Mar tens te 's-Heerenhoek; C. Stroo te Biggeke-jke; D. W. Verplanke te Breskens. Niet bevorderd 7 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e G. J. Heinen, A, Mrjnsbergen (lof), J. f), P. J. Klasse 2 A-B, afdeling scheepsbe- sehieten en plaatwerken: Jl Borg, Ch. H. Bouma, H. J., v. Breen, J. de Kok, J. Maas, J. H. W. v. Meerendonk, E. E. Corvelepn en P. van Damme, allen te Vlissingen; P. de Kam J. v. Klinken en L. de Rtfke te Middelburg; D. J. Baljeu, L. A. Cijsouw, A. J. Uit den Haag, M. C. de Vrieze en C. Louwerse te Souburg; C. Wisse (lof) te Melis- kerke. Klasse 2 C, afdeling bankwerken en koperslaan: F. Bostelaar, Hoorweg, C. J. Schotman (lof), P. J. Verplanke, J. J. v. d- Bergen, E. Jacobse, A. Leeuwenburg, J. de Nooijer, J. Rijssel en J. W. Spaeter, allen te Vlissingen; G. Bek te 's-Heerenhoek; Th. J. Izeboud en A. C. v. Rijswijk te Souburg; W. Kluijfhout (lof) te Koudekerke; P. de Nooijer te Arne- muiden; W. de Voogd te Domburg. Niet bevorderd 3 leerlingen. Klasse 2 D, afdeling vormen, mo delmaken, scheepsbouw en electri ciens: G. H. van Dalen, P. F. Rozenberg, P. Zoutewelle (lof), A. J. Louwer se, H. L. v. Noppen, J. H. Dirks, A. C. HoogemJam (lot), H. C. Kutjt (lof) en J. C. Luwema, allen te Vlissingen; A. H. van Rosevelt te Souburg; A. D. de Baar te Ove- zande; A. v. Boven te Nw. en St. Joosland; J. P. Hannewijk te Oud Sabbinge; G. J. v. Riel en J. de Ronde te Middelburg; J. Welleman en C. Witte te Borssele. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse. Klasse 3 A-B. afdeling selieepsbe- schieten, koperslaan en plaatwerken. J. J. de Bree, P. de Bree, J. Cas- tel, K. v. d. Gruiter. J. Jacobse, J. J. v. Marion. H. Nieuwpoort. W. Ovaa, J. de Ridder, H. C. Stroo, P. C. van Tiggelen en A. Klopmeger, allen te Vlissingen; J. v. Belzen en C. Siereveld te Arnemuiden; J. A. Geervliet, A. Huibregtse en W. J. v. Dalen te Middelburg; H. P. Koo le te Souburg; A. J. Martens te 's- Heerenhoek; D. Karelse te Borssele; J. C. v. d. Swaluw te Lewedorp. Klasse 8 C, afdeling bankwerken, modelmaken en electriciens: P. L. Bosselaar, F. de Kok, P. Lippens, M. P. Loof, J. v. Sorge, P. M. v. Reems en C. J. de Klerk, al len te Vlissingen; J. v. Belzen te Arnemuiden; W. J. Burrekers te Souburg; A. J. Jobse, J. de Klerk, K. Leonhart en R. J. B. Steutel te Middelburg; P. v. d. Ltfke te Groe- de; D. Marijs en P. v. d. Heuvel te Breskens: I. J. Mondeel te Goes; L. Reijnierse (lof) te Koudeke-ke. Niet bevorderd 3 leerlingen. GESLAAGDEN. Geslaagd voor liet getuigschrift 4-jarlge cursus: A. Keersemaeckers, J. de Nooijer, L. C. Sloof, M. Izeboud, J. G. Meer man, A. de Ridder, A. Boer, P. R. Schot, E. Sinke (lof), P. J. Wanst, H. v. Wezel, G. Gerritsen (lof), en I. Zijta, allen te Vlissingen; I. Bak ker (lof) te Nieuwdorp; S. Kasse, J. Th. de Kam en A. Wisse te Sou burg; J. Ventevogel, P. Ventevogel en N. Schroevers te Arnemuiden; A F. Vreeke te 's-Heerenhoek; J. de Witte (lof) te Koudekerke; J. Sim pelaar en C. Deij te Middelburg; I. A. Verschoor te Breskens: P. Buijse te Goes; J. Provoost (lof) te Dom burg; J. Menheere (lof) te Lewe dorp; P. van Sluijs te Meliskerke. Niet geslaagd 1 leerling, herexa men 1 leerling. Vlissingen Rondvraag varia B(j de rondvraag ln de Vlissingse gemeenteraad, die Vrijdagmiddag werd gehouden vroeg de heer M. P. Ventevogel aan B. en W. te willen bevorderen, dat het talud van de dijk Boulevard Bankert wat wordt opge knapt. De heer J. Marijs vroeg aan dacht voor het terrein Nieuwe Markt, dat thans bijna geheel vrij van lood sen enz. is, voorts voor de straatver lichting in de Bonedijkestraat en ten slotte vroeg deze spreker of er dit jaar nog iets zou komen van de brug over de watergang bij de President Rooseveltlaan. De burgemeester zegde de heer Ventevogel onderzoek toe en de heer van Popering deed de toezegging, dat college ernstig zal worden bekeken. De straatverlichting in de Bonedijke straat komt binnenkort in orde, doch over de brug over de Watergang kon de wethouder geen definitieve toe zeggingen doen. Wel zeido hy een kostenberekening te zullen laten ma ken voor een tijdelijke noodbrug. Mejuffrouw T. M. van Heulen ves tigde de aandacht op de rommelige toestand van het vrije strand. De heer H. van Rooijen en W. J. Andriessen waren het met mej. van Heulen eens, waarbij de heer van Rooijen er aan herinnerde, dat destijds de toezegging was gedaan, dat het personeel van het badbedrijf in minder drukke ogenblikken dit strand zou onder houden. De burgemeester zegde on derzoek toe. Tenslotte vestigde de heer Corveleijn de aandacht op en kele verkeersproblemen. De heer J. de Vries te Vlissingen, behaalde dezer dagen het Middenstands diploma. Diploma-uitreiking machinis- tenschooi te Middelburg Aan de machinistenschool te Mid delburg werden de volgende leerlin gen bevorderd of gediplomeerd. Afdeling Theoretici. Bevorderd naar de 2e klasse: J. Casteleyiv W. van Neck, B. C. Mar cus, H. P. Nieuwenhuize. C. P. den Jager, R. F. Dengah, E. Timmer, F. Gabriëlse, E. Reydon, W. Vader, F. van 't Hof, J. Neve. Voorwaardelijk bevorderd: F. H. van Dlrven, J. L. Koopman, P. Meeuwse. Bevorderd naar de eerste klasse J. den Boer, J. Bolier, M. Bronke, G Geuze, W. E. Hüber J. de Nood, R. Schroevers, J. Swart, J. Verhage, A. Vroon, A. W. Waar denburg, C. Woittiez, L. W. Gillis sen, H. Schrijver, A. L. F. Gulde naar, J. v. d. Plassche, J. Wilmot, H. Weintré. Afdeling Practici. Bevorderd naar de 2e klasse: J. Wortman, S. Roelse, P. D. Plat- teeuw, A. J. Wolf, M. J. Noordhoek, R. Evertse, G. W. Lakké. H. M. Boldrik, H. L. Legrand, P. Witte, R. W. Fastenau, J. A. van Oost, H. J. van der Doe, L. F. Lagaay, J. de Jong, G. A. Kooman, J. Dinge manse, M. J. Galjard, J. Kint, C. v. d. Mast, A. J. van Beek, L. Janse. Voorwaardelijk bevorderd: N. P. Dekker, P. D. Dekker, D. de Pree, P. Dronkers. Bevorderd naar de eerste klas: A. D. Grims, K. de Kok, M. Sehat, J. B. Stokx, B. J. A. Pleyte, A. L. H. Kempees, R. Philippi, L. P. J. Kos ter. Geslaagd voor het schooldiploma klasse 2a: M. Nuyten, W. van der-Velde, W. Dommisse. L. Harpe, P. de Pagter, J. Koole, G. H. Germig, G. J. de Regt, A. H. Schrijver, K. Krijger. J. Kluyf- hout. M. F. de Koning, C. Rrjsdijk, J. G. Kosten, H. Hengeveld, H. J. van Be veren, A. van Duren, J. J. Broeksma, A. Matthysse, J. Steen- aard, J. A. Nieuwenhuizen, A. W. de Beste, H. L. Spoor, A. Huibregt se, J. J. Pieterse, I. Ovaa J. Jan sen van Rozendaal, I. van de Berge. Voor het Staatsdiploma slaagden: B. Bikker, M. Bos, J. v. d. Ende, N. de Groot, G. de Groot, W. Hui bregtse, A. List, J. v. d. Meulen, W. v. d. Poel, A. Post, B. de Ruyter, J. de Smit, B. L. Spit, J. v. d. Vel de, K. LVerburg, J. Vreke, C. Wieland, M. Wisse, J. J. Nieuwen huizen, A. de Beste, A. Matthysse, J. K. Pieterse, A. Huibregtse." A. Steenaard, M. Nuyten, H. L. Spoor, J. Koole, W. Dommisse. De uitreiking van de diploma's was voorafgegaan door enkele speeches. Namens het gemeentebestuur sprak de wethouder van onderwijs, de neer J. W. Kögeler, als controleur van het leerllngenstelsel V.A.M. de heer Oost hoek, als gedelegeerde bil de examens de heer Visscher, als chef van de per- soneelsafd. van de K.P.M. de heer Cornelis en namens de afd. Middel burg van de Bond van Smedenpa troons de heer Hillebrand. Westkapelle GESLAAGD. Te Den Haag slaagde voor het exa men algemeen secretaresse, mej. L. M. E. Huygens te Westkapelle. Middenstandexamen te Middelburg. Donderdag is het voor het Midden standsexamen te Middelburg een re corddag geweest. Van de 44 deelne mers moesten cr slechts 4 worden af gewezen. Een der candidaten. die examen deed in de 6 vakken, haalde het kunststukje uit om met 5 tienen en 1 negen uit de bus te komen. Een waarlijk schitterend resultaat Een ander kunststukje haalde een ge trouwde dame uit die het Midden s' mdsexamen deed, omdat haar echtgenoot het te druk had met de zaak. Ook zij slaagde. De namen der geslaagden zijn: I. Marintssen, Grijpskerke; mej. M. J. de Martclaere, Groede; W. Mecsen, Oostburg; mevr. M. Meesen-Ver- schuuren, Waterlandkerkje; C. Me- liefste, J. C. Mol, mevr. G. Outer- mansWeug. A. M. Pagter, mej. T. J. Roegiers, G. T. Roovers, G. J. Rijn ten, J. Schout, mej. J. J. Schouten, mevr. J. Smith-v. d. Driest, W. Stam, allen Middelburg; W. Mclse, mej. P. A. Roelse, Koudekerke; M. Meyers. J. Poppe, A. P. Pouwer, Veere; C. M. Mulder. Lewedorp; A. G. Murre, Nis- se; J. Nieuwenhuysen, 's-Heer Arendskerke; J. de Nooyer, J. Paau- we, Gapinge; H. de Pagter. W. Pro voost, W. Provoost. Domburg: J. Pas- senler, Serooskerke; J. J. Provoost, J. P. L. Riemens, Breskens; J. Schip per'- mevr. W. S. Slabbekoorn-Koets. ;rs. mevr. W. S. Slabbekoorn-Koes, ortgene; B. J. Schot Vlissingen; G. van Sighem. Westkapelle; mej. M. Simonse, Bigeekerke; J. van Sluys, Zoutelande; F. J. F. Smoorenburg, J. L Sonnevijlle, Sluis. fy VIS VAN DE WEEK Reis naar de maan. Ontegenzeggelijk één der origineel ste films na de oorlog is George Pal's productie Per raket naar de maan (Destination Moon), geregisseerd door Irving Pichel en opgenomen door de Technicolor-camera. Op een, naar het lijkt, wetenschappelijk geheel verant woorde wijze wordt een reis met een door atoomkracht aangedreven raket uitgebeeld. Deze raket is door enige geleerden gebouwd met financiële steun van vooraanstaande Amerika nen, die begrijpen, dat de maan van enorme strategische betekenis is, om dat men van deze satelliet af de aarde volledig beheerst. Veel sneller dan het geluid suist het luchtschip door de ruimte op zijn doel af en bereikt in derdaad de maan. Ge krijgt geen maanmannetjes of andere creaturen te zien. doch dat wil niet zeggen, dat ge niet gespannen de avonturen van de drie reizigers volgt. Alleen reeds om de verbluffende trucs, die hier zijn toegepast, verdient deze film, waarin de kwestie Nieuwe Markt door het een voor ons nog volkomen fantas- Marktberichten VISMIJN VEERE. 27 Juli: Export garnalen 1074 kg 1.39— 2.38. Schar 33 kg 27. Bot 51 kg 16. Middel tong 73 kg 51—1.17. Visiever 1 kg 1.18, alles per kg. NA VIER DAGEN TIPPELEN. In totaal waren er 300 uitvallers. Aan 8804S% andelaars is Vrijdagmiddag, de vierde en laatste dag van de Vierdaagse, de medaille uitgereikt. In totaal zUn er 300 uitvallers te no teren geweest, van wie de meesten In de eerste twee dagen ten gevolge van de koude hebben opgegeven. De nestor van dc Vierdaagse, de 78-Jarige opa Dinkhuizen uit Den Haag, liep het parcours voor de 27st« maal uit. Dc buitenlandse deelnemers hebben zich uitstekend gehouden. Van de 101 Belgen, 22 Luxemburgers en 66 Engelse militairen, gaven slechts 2 Britten op. De 24 Noren en 5 Fransen (burgers), beëindigden het gehele parcours, alsmede één Zwitserse deelnemer. De Canadese tippelaar moest halverwege de strijd staken. De Ambonezen waren niet goed tegen het koude weer bestand, zodat cr 10 van de 24 zijn uitgevallen. Van dc 26 Indonesische officieren, die ln Ne derland hun opleiding ontvangen, ga ven er 4 op. Op de laatste dag is zeer voorspoedig gelopen. Slechts 8 deel nemers verschenen niet aan de start en onderweg vielen er nog 24 uit. INTOCHT IN NIJMEGEN Het weer was stralend en ln Cuyk. het hoogtepunt van het parcours van de laatste dag, werden de lopers door duizenden toegejuicht. De intocht te Nijmegen was. zoals ieder jaar. over weldigend. Velen, dl^ de wandelaars op enthousiaste whze wilden begroe ten, hadden dc nacht in de open lucht doorgebracht, om zich van een goed plaatsje te verzekeren. Toen des mid dags tegen één uur de eerste deelne mers Nijmegen naderden, stonden ETAPPE AIX LES BAINS—GENEVE. Uitstekende prestatie van de jonge Betg Decock. De Zwitser Hugo Koblet, die al byna een week lang in zijn gele trui alle aanvallen weet af te slaan, heeft de tijdrit van Alx les Bains naar Genève (97 km), gewonnen. Ook de eerste tydrit bracht hU op zyn naam. Koblet had alreeds negen minuten voorsprong op nummer twee, Gemlniani en nu is deze voorsprong aangegroeid tot niet minder dan 22 minuten. Het is dus practisch uitgesloten dat een der renners hem nu nog van zyn troon kan stoten. Gistermorgen startte als eerste ren ner Baffert van de Oost-Zuid-Oost- ploeg. Daarna vertrok om de vier mi nuten een renner. Onmiddellijk na de start zette Ko blet er een geweldige gang in, haal de te Noglard, 32 km van Aix les Bains gelegen, Bartali in, die prachtig reed, het de Italiaan achter zich en passeerde vervolgens de voor hem vertrokken renners Bernardo Ruiz en zijn grootste concurrent Geminiani. Laatstgenoemde bleef hem op korte afstand volgen en zette alles ln het werk om vóór hem de eindstreep over te gaan, hetgeen hem tenslotte ge lukte. De jonge Belgische renner De cock, leverde een keurige prestatie door in deze tijdrit tweede te worden. Koblet heeft zich met deze over winning nog steviger op de eerste plaats in het algemeen klassement genesteld. DE KLASSEMENTEN. De uitslag van de 22e étappe, de tijdrit van Aix les Bains naar Gene ve (97 k.m.) luidt: 1. Koblet (Zwits.) 2.39.45 (met bo nificatie 2.38.45); 2. De cock (Belg.) 2.44.35 (met bonificatie 2.44.05); 3. Barbotin (Fr.) 2.44.44; 4. Magni (It.) 2.45.28; 5. Ockers (B.) 2.46.10; 6. tisch thema buitengewoon realistisch en suggestief is uitgewerkt, gezien te worden. (Electro, Middelburg). Misstanden in een opvoedingsge sticht voor jonge meisjes worden uit gemeten in Bernard Vorhaus' Zo Jong, zo slecht (So young, so bad). Het ver haal concentreert zich op de strijd tussen 'n onverbiddelijke directrice (die terzijde wordt gestaan door een even wrede hoofdbewaakster) en een goed willende, begrijpende psychiater, die slechts steun vindt bij een sympathie ke secretaresse. Bepaald nieuw is dit gegeven niet, maar het is verwerkt tot een boeiende, sfeerrijke en knap ge speelde film. Paul Henreid, Catheri ne Mc Leod, Ann Francis, Grace Cop- pin. (Alhambra, Vlissingen). De twee luchtige amusementsfilms, die in de Middelburgse Schouwburg en in Luxor te Vlissingen draaien en die geknipt zijn voor de vacantietijd, bespraken wij reeds eerder, Busby Berkeley's Ben je vrij vanavond? (Take me out to the ballgame), zijn de met veel show afgewisselde bele venissen in de Amerikaanse honkbal wereld, heeft Frank Sinatra. Esther Williams. Gene Kelly en Betty Gar rett in de hoofdrollen (Schouwburg). Charles Lamont's Slavemneisje (Slave Girl), eveneens in kleuren, is een vrolijk avonturenverhaal, dat zich af speelt in Noord-Afrika in het begin der 19e eeuw. met Yvonne de Carlo, George Brent en de sprekende ka meel Lumpy". (Luxor). Coppi (It.) 2.47.13; 7. Bartali (It.) 2.47.50; 8. Lauredl (Fr.) 2.47.52; 9. Lucien Lazarides (Fr.) 2.50.18; 10. Morvan (West Zuid West) 2.51.11. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Koblet (Zwits.) 126.02.51; 2. Geminiani (Fr.) 126.24.51: 3. Lu cien Lazarides (Fr.) 126.27.07; 4. Bartali (It.) 126.32.00; 5. Ockers (B) 126.35.40; 6. Barbotin (Fr.) 126.39.31; 7. Magni (It.) 126.44.15; 8. Bauvin (Oost Zuid Oost) 126.48.44; 9. Ber nardo Ruiz (Sp.) 126.48.46; 10. Cop pi (It.) 126.49.42. In het algemeen ploegenklassement staat Frankrijk (378.01.49) no. 1, ge volgd door België (378.52.48) en Ita lië (379.19.50). tienduizenden langs de wegen ge schaard. Militaire en burgcrlyke mu ziekcorpsen kwamen de tippelaar» reeds buiten Nijmegen tegemoet. Over dc wandelaars werd een schat van bloemen uitgestrooid en vooral op de 2000 deelnemers, die voor de eerste maal de Vierdaagse liepen, maakte alles een overweldigende In druk. De militairen, die bloemen op hun helmen, ransels en bajonetten hadden gestoken, defileerden voor een groot aantal hoge militaire en bur gerlijke autoriteiten, waaronder zich vele hoogwaardigheidsbekleders uit het buitenland bevonden. Ronde van Duitsland. De zevende étappe van de ronde van Duitsland (Waldshut-Ra vens burg. 250 km>. werd gewonnen door de Duitser Pankoke in 7.23.50. Lam- brichs werd negende. In het algemeen klassement heeft dc Belg Impanis nog steeds de leiding. KORFBAL MADJOE TEGEN GENTSE. Zondag a.s. speelt de Vlissingse korfbalvereniging ..Madjoe" een vriendschappelijke wedstrijd tegen dc Belgische korfbalclub „Gentse" uit Gent. De wedstrijd begint om 2 uur op de Keersluis. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te- bereiken de heer J. Vader, arts te Vlissingen, Badhuisstraat 88, tel. 2472. Te Middelburg is te bereiken dr. J. C. Peeck. Lange Viele 49. Mid delburg, iel. 2637. Te Zoutelande. Westkapelle en Koudekerke Is te'be reiken de heer L. Sloos, arts te tfou- dekerke, tel. K 1185-231. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle ls te be reiken dr. Reynders Schilt, arts te Serooskerke, tel. K 1189—212. APOTHEKEN. VlissingenApotheek Engering, Singel 60, tel. 2224; Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12. tel. 2789. Scheepvaart berichter Vlissingen aangekomen. 27 Juli: Gras- lin van Riga. Strombo van Zee. Vlissingen vertrokken. 26 Juli: Rocket naar Gothenburg. Temple Arch naar Le Havre. 27 Juli: Graslln naar Bayonr.e. Gepasseerd naar Antwerpen. 26 Juli: Willemstad van Plymouth. Merwede van Rotterdam. Keizersgracht van Skogly. Eban van Cardiff. Saparoea van Har:., burg. Jagersfontein van Hamburg. Aals- dijk van Rotterdam. 27 Juli: s.b. Schelde van Stavanger. van Brakel van Rotter dam. Michel Swenden van Zaandam. Gepasseerd van Antwerpen. 28 Juli: Hoogkerk naar Rotterdam. 27 Juli: Brem naar Oporto. WALCHEREN ZONDAG 29 JULI 1951. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Noteboom; Arnemuiden 10 leesd., 2.30 en 6 ds. Steur; Big- gekerke 10 ds. Korevaar, 2 ds. Wit te veen; Domburg 10 ds. Kolman. 7 ds. v. Winterswijk; Gapinge 10 ds. de Boer; Grypskerke 10 ds v. Win terswijk, 2.30 ds. v. d. Wind: Kle- verskerke 10 ds. HermansKoude kerke 10 ds. Hartjes. 7 ds. Wltte- veen (jeugdd.), 10 Jeugdk.; 't Zandt 10 ds. Spókcrboer, 7 ds. Maas (jeugd dienst), 10.15 Jeugdk.; Meliskerke 10 en 2.30 de heer Barnard; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 7 d3. Don; Concertzaal 10 Jeugdd.; Nieuw en St. Too8land 10 ds. Don, 's-mid- dags geen dienst; Oost- en West- Souburg 9 en 11 ds. de Stoppelaar. 7 ds. v. Empel; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Muller (H.A.): Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. Wlnters- wflk; St. Laurens 10 (HLA.) en 2.30 (ÜA- en Dankz.) ds. Kalkman: Veere 10 ds. Alkema; Vlissingen SL Jacobskerk 10 ds. Witteveen, 7 ds. Kloosterman: Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Havendorp 10 ds. Kloosterman: Noor der ka Del y en 10.30 ds. Maas; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 ds. Wassink, 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Wassink. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuizen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grypskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melis kerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Mid delburg (Hofplein) 9.30 ds. Meijer. 2.30 ds. Bokma: (Noorderkerk) 9.30 ds. Bokma, 5 ds. Meger: (Lutherse kerk) 7.15 ds. Streefkerk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. Ginhoven; Oostkapelle 10 en 2.30 cand. Brilman; Serooskerke 10 lees- dienst. 2.30 ds. v. Wouwe; St. Lau rens 10 <H.A.) en 7 (H.A. en Dankz.) ds. v. Wouwe; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpol der 10.45 en 4 ds. Brouwer: West kapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Pontier; Zoutelande (N.H. kerk) 4.30 ds. v. Nes. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 ds. Francke. 2.30 ds. Verhey; Vlissingen 8 en 4.45 ds. Francke". Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 lees- dienst: Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 leesd., 2.30 ds. Prins; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Prins. Ver. Vrtfz. Hervormden. Middel burg geen dienst; Vlissingen geen dienst. Evangelisch Lutb. Gem. Middel burg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. AposL Zcndingsgem. Vlis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heil*. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verloBsingssamenk.; Vlissingen 10 Heil. dienst. 3.30 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk. o.Lv. kapt. Ranselaar. Kruisleger. Vlissingen 10 WHdings- dienst, 7.30 Evangelisatie samenk o.Lv. kapt. Vedder; Middelburg ló wydlngsdienst, 12 Zondagsschool. 5 kindersamenk 7.30 Evangelisatie samenk. oJ.v. staf kapt Bakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3