NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSE WALCHEREN SNIPPERS SPANJAARD BERNARDO RUIZ BOEKTE QVFRTTltr.FNDE ZEGE PRACHTIGE DERDE DAG VOOR DE VfFPimr.sE IQPERS Dividend-stop in Engeland. R. GRIPPE!,ING VRIJDAG 27 JULI 1951 1 Fusie „De Broederband" te Middelburg en Vllsslngen. In hotel Dekker te Vlissingen hield de Coöperatie „De Broederband" Donderdagavond een druk bezochte ledenvergadering, waarin 't voorstel tot fusie met de coöperatie te Middel burg met alg. stemmen werd goedge keurd. De nieuwe statuten werden vastgesteld met aantekening dat één artikel in de te vormen Iedenraa^op- nicuw zal worden behandeld. Het bestuur werd, met uitzonde ring van de heer A. Koole, opnieuw gekozen. Het zal Vlissingen vertegen, woordigen in het nieuwe gecombi neerde coöperatlebestuur. De heer E. de Priester keert niet als commissa ris terug in verband met familierela tie met een lid van het personeel. In de ledenraad voor Vlissingen werden gekozen de heren J. G. Bos huizen, W. J. Geldof, J. van de Woes tijn e, P. Bostelaar, H. G. Verhage, J. Christlaanse, J. do Bulck, J. L. Kem- pe, L. Antheunisse, P. van Belzcn, J. C. Net, C. J. Gillisse Verschage, J. Bliek, K. J. Hienstra, J. de Klerk, J. Vermaat, W. Minderhoud, H. Stroo, E. de Priester en A. Koole. De fusie zal 1 October a.s. ingaan. De naam van de coöperatie blyït „Dc Broederband". Zij zal na de fusie 3500 leden tellen. Aan het einde van de vergadering sprak de voorzitter, de heer A. de Bart, zijn blijdschap uit over het be reikte resultaat. HU dankte de afge treden heren A. Koole en E. de Pries ter. De heer Chr. Bank, die met enige andere bestuursleden uit Middelburg, de vergadering in Vlissingen bijwoon de, zeide ten slotte op een vruchtbare samenwerking te hopen. Donderdagavond werd in een ver gadering te Middelburg het fusie- voorstel eveneens goedgekeurd. Middelburg TWEE PROCESSEN-VERBAAL NA EEN AANRIJDING. Op de hoek van de Zusterstraat en de St. Jansgang te Middelburg ont stond een aanrijding tussen een per sonenauto en een motorfiets, waarvan de bestuurder verzuimde voorrang te verlenen .De politie maakte tegen de ze motorrijder, M. V., die verwondin gen aan één zijner benen opliep, pro cesverbaal op. Ook de bestuurder van de auto, H. J. V., kreeg een verbaal, daar hij niet in het bezit was van een rijbewijs. WEDVLUCHT. Zaterdag hield de P. V. „Telegraaf" te Middelburg een wedvlucht uit Vilvoorde (B.). De uitslag was: 1 R. Dirven; 2 H. Korstanje; 3 en 6 J. Cujé; 4 en 10 A. v. d. Hooft; 5 en 9 H. Castel; 7 J. Mondeel; 8 W. Daane. Met oude duiven: 1 C. L. Daane; 2, 3 en 8 H. A. Polvliet; 4 W. M. Walraven: 5 W. Hendriks; 6 S. de Bree; 7 J. Sturm; 9 M. D. Walraven; 10 J. Cujé. ROODKAPJE ZONDER KAPJE. De Commissaris van politie te Midde» burg, maakt bekend dat aan zijn bureau de volgende gevonaen voorwerpen zijl gedeponeerd en terug zijn te verkrijgen Zaterdagavond tussen 19 en 20 uur: num merbord K 21512, enkele huis- en andere sleutels, meisjes manteltje, nummerbord 17788, grijs colbert jasje met shawl, groe ne mantelband, sigarenaansteker, z alt je met brood, zakje met brood en eieren, paspoort t.n. van P. G. Abrose, kabou termuts, zwembroek met handdoek. Bij particulieren worden de volgende gevonden voorwerpen in bewaring gehou den, (adressen bureau van politie): ball point pen; dubbele fietstas; kinderport. inh. f 1.15; zalmkleurige onderjurk; he ren zakhorloge; hoofddoek zwart en rood; rood kinderport. met inh.; Ballpoint pen: rood kinderhoedje; rood blasertje; ge deelte van armband; dubbele rijwieltas; sierduif (wit); kinderzonnêbril; gebreid jasje; oliemeter; deel van boerinne- strik; rubberband; kinderzakdoek; ge kleurde stoffen ceintuur; 4-delige duim stok; blauw wollen kindervest; rubber- bal; speelgoedpaardje; kilometerteller voor rijwiel; 4-delige duimstok; 2 zilver bons; zadeldekje; br. damesport. inh. kwitantie; zilverbon: damesport. met inh.; grijs kinderjasje; bruin kinderschoentje; gummibal; alpaca beursje; linker rub berlaars; snoer imitatie parels; witte langharige hond; bruin lederen actetas; rode step op luchtbanden: padvinders- riem en zonnebril: geruite damesshawl; camouflagejas: paar bruine sandalen; klein licht-bruin hondje. Vlissingen UITGAVEN VOOR SCHOLEN. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor medewerking te verle nen aan de Vereniging voor Chr. Ulo te Vlissingen voor de aanschaf fing van een aantal stoelen en ta fels, nieuwe bedekking van de werk tafel in het natuurkundelokaal, een filmstrookprojectie-apparaat, twee wandkaarten en voor het aanbren gen van de naam der school op de gevel van het schoolgebouw. Een en ander is herstel van oorlogsschade. Hiermede is een bedrag gemoeid van totaal 1032. Voorts stellen B. en W. voor 960 beschikbaar te stellen aan het R.K. Schoolbestuur voor de aanschaffing van nieuwe leesboeken ten behoeve van de R.K. Jongensschool ter vervanging van verouderde leesboekjes, die nog uit de jaren 1920 en 1921 dateren. j^genda MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Per raket naar de maan", (a.l.), 7 en 9.15 uur; Schouw burg: ,,?en je vrij vanavond?", (a.l.), 8 uur. Morgen De Huifkar: Vergadering Zeeuws Oorlogsmuseum, 3 uur; Elec tro: „Per raket naar de maan", (a.l.), 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Ben je vrij vanavond?", (al.), 8 uur. Zondag Electro: „Per raket naar de maan", (a.l.), 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Ben je vrij van avond?", (a.l.), 2.30 en 8 uur VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Zo jong.... zo slecht!", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Slave Girl", (14 j.), 8 uur. Morgen Alhambfa: Als vandaag; Lu xor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Trio Jur Abels, 36 en 8— 11.30 uur; Havendorp: Concert Crescendo, 8 uur; Bellamypark: Wie lerwedstrijden. 4 uur; Museum Bella mypark: Opening tentoonstelling Kunstkring „Het Zuiden", 3 uur. Zondag Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Trio Jur Abels, 3—6 en 811.30 uur. VEERE. Vrijdag Grote kerk: Concert Middel burgs Mannenkoor mun.v. mevr. E. Kuiler—Puype, 8.15 uur; Carillonbe speling, 9 uur; Openluchtbal, 9.30— 11.45 uur. Zaterdag Grote kerk: Concert West- kapels Dameskoor, 8.15 uur; Caril lonbespeling. 9 uur; Openluchtbal, 9.3011.45 uur. V.C. VLISSINGEN HEEFT EEN NIEUWE VOORZITTER Donderdagavond werd in café Kie viet een goed bezochte jaarvergade ring gehouden van de Voetbalclub Vlissingen, onder voorzitterschap van de heer A. Rorye. Deze noemde in een uitvoerig openingswoord de toestand van de vereniging zeer be vredigend, zowel wat de financiën be treft als het ledental. Weliswaar ge ven de prestaties van de elftallen in het afgelopen seizoen geen reden tot jubelen maar het tweede klasser- schap is behouden en ais alle leden naar vermogen actief deelnemen aan het verenigingsleven kan de toe komst met vertrouwen tegemoet wor den gezien. De voorzitter wees op de goede geest in het huidige bestuur en dank te de technische commissie de jeugd commissie, de trainer en anderen voor al het werk, dat zij in het af gelopen seizoen in het belang van de vereniging verrichtten. In het bij zonder de heer Van Akkeren kreeg lof toegezwaaid voor zijn onvermoei bare activiteit met het advies er bij, het na zyn pensionering „wat kalmer aan te doen". Het 35-jarig bestaan zal sober ge vierd worden. Het bleek onmogelijk, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, een ^oede club buiten Zeeland naar Vlissingen te krijgen voor. een jubileumwedstrijd. In plaats daarvan zal op 2 Sept. a.s. een wedstrijd tegen Middelburg I worden gespeeld, voor afgegaan door een ontmoeting tui sen de veteranen van beide clubs. Na afloop daarvan zullen spelers en besturen zich aan een koffiemaaltijd verenigen. Het bestuur van Vlissin gen zal 's Zaterdagavonds in het strandhuis een receptie houden. Ook de junioren worden in de jubileum viering betrokken. Voor hen wordt de Vrijdagavond gereserveerd. De wedstrijd van het eerste elftal tegen Knocke is vastgesteld op 19 Aug. a.s. Leden en supporters kun nen deze trip naar Belgie meemaken, hetzij per fiets, hetzij per extra-bus tegen 2.50 per persoon. De jaarverslagen van de secretaris, de heerW. Fritz en de penningmees ter, de heer I. de Jonge werden onder applaus goedgekeurd. De vergadering kon zich trouwens geheel verenigen met het beleid van het bestuur. Uit het financieel jaarverslag bleek, dat het afgelopen boekjaar afgesloten is met een batig saldo, waarmee de noodzakelijke reserve aangevuld kon worden. Dit dank zij een zuinig be leid. De secretaris betreurde het in zijn verslag, dat de prestaties van het eerste elftal voor sommigen een soort barometer zpn van de clubliefde. Tot voorzitter in de vacature A. W. Leveling werd gekozen de heer A. Rorye. Herkozen werden de heren W. Fritz en L. Butz en als nieuw lid kon de heer A. Kerkhof achter de bestuurstafel plaats nemen. Tevoren was de vergadering accoord gegaan met een voorstel het aantal bestuurs leden tot 7 te beperken. De heer Kodde werd gekozen tot lid van de technische commissie; de heren J. Bos en K. Brinkhaus werden by acclamatie herkozen. Tijdens de rondvraag kwam uit de vergadering nog enig misnoegen naar voren over het feit, dat in Zeeland strikt de hand wordt gehouden aan het gesloten seizoen, terwijl elders in het land blijkbaar rtistig gevoetbald wordt. REKEXIN G-COURANT- CREDÏET B. en W. van Vlissingen hebben de gemeenteraad voorgesteld een over eenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot vaststelling van het rekening- courant-crediet voor de maanden Augustus en September 1951, op 1.650.000,Dit (verhoogde) cre- diet kan uitsluitend worden aange wend voor de financiering van ge wone uitgaven en betaling van ter mijnen van kapitaalswerken, die op 16 April jl. reeds in uitvoering waren. Koudekerke VERGADERING WONINGBOUW VERENIGING. Woensdagavond kwam in het gemeentehuis van Koudekerke de wo ningbouwvereniging Couburg in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Uit het jaarverslag van de secre taris-administrateur, de heer J. J. Maas, bleek, dat de vereniging thans 40 leden telt en 22 woningen ln ex ploitatie heeft, die in zeer goede staat verkeren. Zes woningwetwoningen aan de Duinstraat zullen geschilderd worden. Kosten 980. De heren mr. H. v. d. Schuur en C. van Noppen werden bij de bestuurs verkiezingen herbenoemd. Bij de rondvraag werd gewezen op de sloot grenzende aan de Couburg- straat, welke by perioden, een hevige stank veroorzaakt. De gemeente wil graag deze sloot dempen, doch hier tegen heeft de Polder Walcheren ern stig bezwaar, zodat deze toestand be stendigd moet bltjven. Vergeleken by andere gemeenten is de woningnood in Koudekerke niet ontstellend groot Er zijn thans 20 aanvragen, doch dit aantal zou heel wat groter zyn indien alle Koudekerkse evacué's te rug zouden komen. BIJZONDERE JEUGDDIENSTEN. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Koudekerke en 't Zand, heb ben tegen a.s. Zondagavond in de kerk op het dorp, en die op het Zand, speciale diensten uitgeschre ven voor de jeugd. De kerkeraad heeft tot onderwerp gekozen „Wat heb ik, aan God?" Te Koudekerke spreekt in de dorpskerk om 7 uur, ds. M. H. F. Witteveen van Biggckerke en in de Zandse kerk, ds. w. M. Maas uit Vlissingen, eveneens om 7 uur. Vrouwenpolder DE OCD.IES OP REIS. Woensdag hebben de ouden van da gen te Vrouwenpolder hun jaariyks reisje gemaakt. Over Vlissingen ging het Zceuwsch-Vlaanderen in en via Perkpolder de Zak van Zuid-Beveland door. Bij thuiskomst stond het mu ziekgezelschap hen op te wachten. De burgemeester sprak woorden van dank aan allen, die hadden medege werkt om deze dag te organiseren. Zoutelande EXAMEN In Den Haag slaagden voor de acte Handenarbeid de heren A. Jansc, P. L. den Hollander en H. J. Schoen maker Hit Zoutelande. RAAD VEERE. Uitbreiding vismijn. De raad van Veere vergaaerde on der voorzitterschap van jnr. I. F. den Beer Poortugael. Afwezig dc heer S. Kodde. Voor deze vergadering be stond veel belangstelling, vooral van de zijde der vissers, in verband met de behandeling van de uitbreiding van het vismijngebouw. De raad behan delde allereerst een voorstel tot vast stelling van een herbouwplan voor een gedeelte van de gemeente Veere. Dit voorstel werd aangenomen. Enige discussie ontstond over een voorstel tot het verlenen van financiële mede werking aan de vereniging voor bn- zonder l.o. op Gereformeerde grond slag voor de verbouw van het mid delste schoollokaal. In dit lokaal moe ten namelyk nieuwe ramen worden aangebracht. De heer J. A. A. Mol was van mening, dat hij zyn stem aan dit voorstel niet kon geven. Er kon den ook geen gelden gevonden wor den voor de aanschaffing van leer middelen voor de openbare lagere school. De heer A. C. van Nieuwen- huijzèn sloot zich hierbij aa i. De heer Kasse was van mening, dat ge zien de financiële positie van de ge meente er allereerst overleg ge pleegd moet worden met het school bestuur. Na nog enige discussie kwam het voorstel in stemming, waarby de stemmen staakten (33). In een volgende vergadering zal de zaak opnieuw bekeken worden. Hierna ging men over tot behan- deling van het voorstel tot uitbrei ding van het vismijngebouw. Dit voor stel behelsde uitbreiding tot 14 me ter, in tegenstelling dus tot het oor spronkelijke plan, waarbij slechts met 4 'meter gerekend was en waar bij 10 meter beschikbaar werd ge steld aan de heer H. A. van Cranen- burgh. By aanvaarding van het voor stel van B. en W. moest het raads besluit van 12 Februari worden inge trokken. De heer A. C. van Nieuwen- huijzen zeide het onaangenaam te vinden het oorspronkelijke besluit in tc moeten trekken. De heer Kasse betoogde, dat het belang van de vis mijn gaat voor het particuliere be lang. Het is echter billyk, aldus de heer Kasse. dat aan de heer van Cranenbui'gh de kosten worden ver goed, die hij reeds heeft gemaakt. De heer Mol vroeg of het niet mogelijk was, dat de vismijn op andere wyze wordt uitgebreid. Uiteindelijk werd besloten aan de heer Cranenburgh te verzoeken geen verdere stappen te ondernemen, terwijl aan B. en W. werd verzocht twee plannen by de raad te willen indienen, een voor uit breiding met 4 meter en een voor uit breiding met 14 meter. -«rt berichten Vlissingen aangekomen. 25 Juli: Smoky Hill van Persian Gulf; Quo Vadis van Antwerpen; Red Bank van Rotterdam; 26 Juli Temple Arch van Antwerpen; Oriria van Melila; Rocket van Antwerpen: Mar- garetha van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 25 Juli: Maraat V van zee; Leopoldskerk van Ge nua; Blommersdyk van New York; Vrou wepolder van Lissabon; Brem van Rot terdam; 26 Juli Casana van Rotterdam; Delfzijl van Delfzijl; Frederik van Bar- lington; Willemstad van Plymouth. Vlissingen vertrokken: 25 Juli: Santa Lucia naar Antwerpen; Glen I naar N. Foundland; Smoky Hill naar Hamburg: Quo Vadis naar Ipswich; 26 Juli Red Bank naar zee; Margaretha naar Ipswich; Orizia naar Amsterdam; Anne Ursula naar Kopenhagen. Gepasseerd van Antwerpen: 25 Juli Bennekom naar Amsterdam; Margaretha naar Ipswich; Dorinda naar Koge; Con dor naar Rotterdam; 26 Juli Cornelia B. II naar Rotterdam. Uit het zakenleven. NEDERLANDS KOFFIEHUIS HEROPEND Donderdagmiddag is het Nederlands Koffiehuis op de Markt heropend. In de Meidagen van 1940 werd het ver woest, elf jaar later is het herbouwd en het is ongetwijfeld een belangrijke aanwinst voor de Middelburgse Markt. Het ruime interieur is gezellig in gericht en er zijn flinke vergaderza len op de bovenverdieping aanwezig. In de grote benedenzalen is een klein toneel, zodat er voor niet al te grote f ezelschappen ruimschoots gelegen- eid is om gezellige avonden te or ganiseren. Een gezellig terrasje aan de Markt noodt tot zitten. De eigenaar van het Nederlands Koffiehuis, de heer A. J. van der Harst, heeft bij de opening een over zicht gegeven van de wederwaardig- heden van het Nederlands Koffiehuis sedert 1940, waarna een enkel woord werd gesproken door de exploitant, de heer P. L. van Overbeeke. Voorts voerden het woord wethouder L. J. van 't Westende en de heer L. Kunst namens de biljartclub. Er was bij de opening een overwel digende belangstelling, terwijl een schat van bloemen het Koffiehuis op- fleurde. AANBESTEDING Donderdag werd door het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren te Middelburg aanbesteed bet heratol van het plankierhoofd voor de Wcst- kapelse zeedijk tussen de djjkpalen 0 en ln (bestek 106). Er kwamen drie inschrijvingen binnen; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 49.550, E. G. Lindenbergh, Vlissingen. f 51.750; L. J. Dekker. Vlis singen, f 82.100. Geslaagd voor het toelatingsexamen M.T.S., afdeling bouwkunde, in Den Haag, de heer H. B. Kloot, te Noordgouwe, leer ling van do Ambachtsschool te Zierikzee Burgerlijke Stand. YERSEKE. Bevallen: M. Zwart—Boer. d. Getrouwd: J. Mieras. 32 j. en W. H. Honders. 31 J. Ook in Zeist rumoer om Verzetsmonument. Onlangs is in Zeist ln het Walkart- park een monument onthuld ter nage dachtenis aan dc gevallenen uit de bezettingstijd. Het beeld is een man nelijk naakt, dat met een arm do vlag beschermt en met de hand van de andere arm voor ogen in de verte naar een betere toekomst tuurt Het betrokken voorstel werd des- tyds in de raad met algemene stem men aanvaard nadat een foto van de maquette aan de raadsleden was voor gelegd. Thans blijkt, dat een deel dei bevolking aanstoot aan bet monument neemt De politie is in verband hiermede geinstrueerd 's nachts een oogje in het zeil te houden Indien deze zaak alsnog in een raadsverga dering ter sprake zal komen, verwacht men van K.V.P. en A.R. zijde bezwa ren tegen de vorm, waarin het beeld is gegoten. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Etappe Brlanforv-Alx les Bains werd eentonige rit. Hoewel vijf cols gelegenheid genoeg gaven tot strijd, ls de 21e étappe van de ronde van Frankrijk, die van Briangon naar Alx les Bains, saai en eentonig geweest. Het Is of de groten reeds de moed hebben opgegeven, om Klobet nog van ztyn troon te kunnen stoten. Sciardis was dc eerste die de top van de eerste col, de Lautaret, be reikte waarmee hy een dikke premie in de wacht sleepte. De Laffrey bracht een bonificatie voor Bartall, die hier op enkele tientallen meters gevolgd werd door Geminiani, Robic en Koblet. De eerste werkelijke aan val werd ingezet door Gauthier, die by dc pasovergang van de Porte de leiding had. op ruim 1% minuut ge- volgd door Dotto, op 2 minuut door Bernardo Ruiz en op een kleine 6 minuten door het door Bartali gelei- de peloton. In dezelfde volgorde werd de col de Chucheron gepasseerd. Sci ardis was op dat moment reeds ver teruggevallen. Voor de laatste col, de Granier, kwam Rulz naar voren en wel in zo'n hoog tempo en met zo veel overtuiging, dat niemand erin slaagde de Spanjaard voor de finish te achterhalen. DE KLASSEMENTEN De uitslag van dc 21e étappe, Briangon—Aix les Bains (201 k.m.) luidt: 1. B. Ruiz (Spanje) 6.45.24 (met bonificatie 6.44.24): 2. Robic (Parijs) 6.47.10 (met bonificatie 6.46.40); 3. Cogan (West Zuid West) z.t.; 4. Dotto (Oost Zuid Oost) z.t.; 5. Gauthier (Frankr.) z.t.; 6. Goas- mat (West Zuid West) 6.51.57; 7. Ockers (Belg.) 6.52.02; 8. Bartall (It.) z.t.; 10. Coppi (It.) z.t. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Koblet (Zwits.) 123.24.06; 2. Geminiani (Fr.) 123.33.08; 3. Lu- cien Lazarides (Fr.) 123.36.49; 4. Bartali (It.) 123.44.10 5. Ockers (B.) 123.49.34 6. Barbotin (Fr.) 123.54.47; SLECHTS 32 U1TVALLFRS. Mooi weer en een juichend en vlaggend (iroesbeek. Onder uitstekende weersomstandigheden werd dc derde dag der vier daagse gelopen. De ommekeer In het tot dan toe koude en vochtige weer veroorzaakte een opleving ln de gelederen der wandelaars, die dan ook niet in zulk hoog tempo Hepen als de voorafgaande dagen, toen de vochtige grond allerminst tot een zitje noodde. Op deze Donderdag zag men weer de bekende Vierdaagse tafereeltjes van lopers, die langs de kant van de weg zich met welbehagen in het gras hadden uitgestrekt en in genoeglijk samenzijn de dag rekten. Een en an der haa ten gevolge, dat het aantal uitvallers van die aag slechts 32 was. hetgeen in vergeiyking met andere jaren gunstig afsteekt. De derde dag is altijd zeer zwaar, van het parcours dat zich ten Zuiden van Nijmegen uitstrekt is vooral het heuvelige land schap van bet Land vaD Cuyk bij de „Vierdagcrs" berucht. Het aantal deelnemers stond Don derdagavond op 8837, waarbij meege- Marktberichten VEILING MIDDELBURG. Van 25 Juli. Rode bessen 3575, witte bessen 31—52; kruisbessen 28—51. fram bozen 1.42—1.43, klerken 70—75, zoete mo rellen 66, madelelne 4953, westfriezen 58 —52, tomaten 16—53, kasperziken 3—25. frankenthalers 2.24—2.32, witmeloen 25— 59. suikermeloen tot 77. Sla 2—8. bloemkool A 22—62. B 14—34. C 324. D 815. savoye kool 1020. spits kool 1016. spinazie 40, postelein 44. dop. erwten 1444. rabarber 512, tuinbonen 26—29, andijvie 6—16, snijbonen 22—84. dubb. princessebonen 4057, penen fi le, komkommers 8—10, B 8—15, C 8—9, augurken 769, boskroten 9—15, bospeen 2815. aardappelen 10—12, aardappelen, gr., 9—11, aardappelen, driel., 810. kriel 10—6, eigenheimers 1213, bintjes 9—11. Aanvoer: 55 ton. E IER VEIL ING MIDDELBURG. 26 Juli. Sortering I, minimumprijs voor pluimveehouders 2.08 per kg. Winkel prijs per 100 stuks 0 19. I 18. II 17, III 16. IV 15. V 14, VI 13. VU 12. VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 26 Juli: Grote veiling: Jecunda Aard beien 84.80. Frambozen 139. Zure Morel len 40.05. Dubb.l Princessebonen 36.30— 40.05. Zwarte Bessen 25.30—25.70. Kleine veiling: Yellow Transp. Ae id. Be 49. id. Ce 45—47.80, id. Ie 41—55. id. lie 27—30.50. id. grol 32—3, id. fabr 18—25. Beauty of Bath 24—36. Jan Baas peren 17. Zoete Morellen 31—40. Klerken 2665. Vleeskersen 2145. Elerkrieken 18 —43. Zure Morellen 3444. Oranjeprui- men 36—50. Ruth Gerstetter 23—59. Early Laxton 2582. Aardbeien 95. Rode Bessen 35—54. Witte Bessen 27—36. Kruisbessen 27—41. VEILING KAPELLE. 26 Juli: Grote veiling: Duitse zure bes- sen 25.80—26.30. Zwarte bessen 113.10. Je. cunda 80. Frambozen 145. Zure Morellen 39.10. Yellow Transp. A 53.20—56. id. B 49.20. ld. BC 48, id. C 45.20, id. Ie soort 46.10. id. 2e soort 28.70, Dubb. princesse bonen 36.10—38. Kleine veiling: Klerken 16—68. Zure Morellen 19—45. Krieken 14—46. Wilfael- mina 1540. Vleeskersen 5—44. Oranje- pruimen 31—47. Early Lacton 2374. Ruth Gerstetter 20—48. Rode bessen 2547. W. bessen 18—21. Bramen 1.41. Frambozen 1-20IJl. Saxa-bonen 22—29. Yellow Transp. grof 24—39, id. fabriek 12—26. id val 4—14. VEILING KRABBEND1JKE. 26 Juli: Grote veiling: Zwarte bessen 116.60. Jecunda 98.80. Yellow Transp 34.80-53. Kleine veiling: Bonen Wagenaar 16. Dubbele Princessebonen 33.80—39.80. Roae bessen 26.00—49. Early Laxton 32—75. Oranjepruimen 36. Yellow Transp. (los) 11—50. Yellow Transp. (verpakt) 46—61. rekend ae 50 lopers, die 's ochtends niet aan de start waren verschenen (Ook al laag in vergelijking met do tweede dag. toen er in de ochtend uren 81 verstek lieten gaan). In totaal zyn er in de eerste drie dagen 267 uit gevallen, daaronder bevinden zich slechts enkele buitenlanders. Van de Engelse. Belgische en Luxemburgse militairen is er geen enkele uitgeval len. De parel van de derde dag van de Vierdaagse was volgens traditie Groesbeek, waar men het vertrouwde beeld van een vlaggende en. juichen de bevolking aantrof. Langs de Hoofd straat stonden de mensen rijen dik geschaard. Voor de grote Rooms Ka tholieke kerk namen het gemeente bestuur en enkele andere officiële persoonlijkheden het defilee af. Ook de Luchtmachtkapel was weer pre- sent. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 26 Juli: Gele Eigenheimers gewone 11.10: Doré 11.30: bintje® 10.10—10.80: bon ken 10.20—11.10, drielingen 7.50—8.50. kriel 5.70. Aanvoer 35 ton. Dubbele bonen 45. Eerate uienveiling: Pootuien 15.30. Le vering vóór 11 Augustus. Aanvoer 60 ton VEILING ST. ANN ALAND. 26 Juli: Doré gewone 11.70; gele Eigen, heimers gewone 10.11—11.26. drielingen 8.11—7.69. voer f 5.85; blauwe Eigenhei mers gewone 10.53, drielingen 7.02; Bint jes gewone 10.02—10.18, drielingen 7.50. Aanvoer 108 ton. VEILING SCHERPENI8SE. Eerstelingen gewone 10.66; Doré gewo ne 11.74; gele Eigenheimers gewone 10.— —10.82. drielingen 7.50, voer 5.82; blauwe Eigenheimers gewone 10—10.19. drielingen 5.83; Bintje® gewone 10.10—10.02. Aanvoer 65 ton. VEILING THOLEN. 26 Juli: Uien: gewone 17.32, dneüngen 14.12. picklers 14.86. Aanvoer 49 ton. Aardappelen: Eerstelingen bonken 10.24, gewone 11.60, poters 9.60. kriel 7.14. voer 5.80; Doré gewone 12.00—12.19; Bintjes ge wone 10.09; Ritte Eigenheimers gewone 10.8311.54; blauwe Eigenheimers gewone 10.54. Aanvoer 40 ton. VEILING ZL'ID-BOLL. EILANDEN. 25 Juli. Aardappelen grote 0.090.17; Andijvie 0.12—0.16: Bloemkool 0.08—0.40; Snijbonen 0.440.78: Stamprincewen 051 —0.54; Tuinbonen 0.23—0.24; Komkom- mers 0.12—0.17; Kroten 0.19—0.25; Rode kool 0.07—0.08: Spitskool 0.24; Bospeen 0.320.35: Sla 2.205; Tomaten 0.45—0.72; Uien 0.09—0.13. Fruit; Aardbeien 0.78—LU; Rode bes sen 0.26—0.60: Zwarte bessen 1.14—1.19; Aardbeien zonder dop 103:20 per 100 kg.; Perziken 0.11—0.24; Pruimen 0.4—1.13; Yellow Transp. 0.42—0.69. alles per bos, stuk of per kg. VISMIJN VEERE. 27 Juli: Export garnalen 1951 kg 98— 1.75. Schar 758 kg 16—40. Bot 998 kg 16— 32. Schol 174 kg 30—44. Midden tong 683 kg 37—1.52. Rog 90 kg 60—18. Visiever 5 kg 67—1.23. Tarbot 1 kg 1.36. Poon 17 kg 17—23. Haal 30 kg 16. alles per kg. KERKNIEUWS. GEREF. GEMEENTE. Aangenomen naar Middelburg ds L. Ryksen te Leiden. 7. B. Ruiz (Sn.) 123.55.54: 8. Bau- vin (Oost Zuid Oo*t) 123.56.4tt; tt. Magni rit.) 123.58.47; 10. Coppi (It.) 124.02.29. Het klassement voor de eerste drie ploegen luidt: 1. Frankrük 309.38.55; 2. België 370.29.24; 3. Italië 370.59.14. De Ronde van Duitsland. De zesde étappe van de Ronde van Duitsland, van Karlsruhe naar Walds hut, een afstand over 238 kjn., werd gewonnen door de Duitser Schwar- zenberg in 7 uur en 18 min. Tweede werd de Belg Impanis en derde Schaer uit Zwitserland. Onze landge noot Lambrich8 bezette de elide plaats met een tyd van 7 uur 26 min. en 26 sec. Smits werd 21ste. In het algemeen klassement bezet Harrn Smits de 17e en Lambrichs de 25ste plaats. Om de arbeiders in hun loon -etsen te matigen De Engelse regering heeft besloten als noodmaatregel tot bestrijding van de inflatie in het komende najaar een dividendstop in te stellen. Alle maat schappijen. die per Jaar meer dan 10.000 pd st. bruto-winst tc verdelen hebben, zullen niet meer dan bet ge middelde van hun dividenden in 1949 en 1950 mogen uitkeren. Hierdoor zal een styging van de dividenden in de drie Jaren van het hcrbcwapcnings- programma voorkomen worden. Hugh Gaitskell, de minister van financiën, die deze maatregel in het parlement aankondigde, verklaarde te hopen, dat de dividendstop de ar beiders er toe brengen zal „redeiyke beperking" te tonen by het eisen van loonsverhoging. Naar de mening van waarnemers, moet deze maatregel beschouwd wor den als een tegemoetkoming aan de 8.000.000 georganiseerde arbeiders in Engeland, die volgens hun leiders geen beperking van hun looneisen kunnen aanvaarden, wanneer de ar beidsloze inkomens niet worden be perkt. Gaitskell kondigde voorts aan, dat de regering overweegt de pr-ysbe- heerslng uit te breiden tot een groter aantal goederen, waaronder levens middelen. Geen Ned. troepen meer voor de Ver. Naties. De Nederlandse regering overweegt thans niet nog meer troepenccnhc- den op te leider voor dienst bij de Ver. Naties. De verplichtingen ten aanzien van het Atlantisch Pact vergen een volledige nationale krachtsinspanning. De Nederlandse vertegenwoordi ger te Lake Success Is opgedragen dit antwoord te geven op een vraag van de secretaris-gen era al der VN. op welke wijze de betrokken regerin gen uitvoering denken te geven aan een resolutie van 3 Nov. 1950. In deze resolutie wordt aanbevo len speciale troepeneenheden tci be schikking te stellen, die in geval van agressie voor een tegenactie der Ver. Naties kunnen worden in gezet. Ambonezen dagvaarden opnieuw de Staat. Enige Ambonezen uit een woonoord in Woerden hebben ln kort geding dc staat der Nederlanden gedagvaard wegens de beperkende maatregelen ten aanzien van het bezoek aan Am- bonese kampen. Zoals bekend zijn vertegenwoordigers van Door de Eeu wen Trouw van bezoek uitgesloten. In de dagvaarding wordt gezegd, dat door de regeringsmaatregelen de in kampen vertoevende Ambonezen worden achtergesteld bij andere inge zetenen van Nederland, die immers vrij zjjn om iedereen in hun wonin- gen te ontvangen. Assistent-accountant verduisterde 1250 gulden In Amsterdam is een 30-jarige as sistent-accountant uit Harderwijk aangehouden, die ten nadele van een groothandel een bedrag van 1250 had verduisterd. Hy had nog zes cent op zak. Baggerzuiqers voor Pakistan. De Industriële Handelscombinatie Holland in Den Haag, welke een ex port-combinatie is van een zestal Ne derlandse scheepswerven en gespe cialiseerd is in de fabricage van bag- germateriaal. heeft van ae regering van Pakistan opdracht gekregen voor de levering van twee baggerzuigers. tezamen ter waarde van omstreeks 1 millioen gulden. Verleden jaar heeft dc combinatie een dergclQke order voor India ge had. Nederlands motorschip bij Antwerpen aan de grond. Donderdagavond ls het Nederland se m.s. „Tioa" van de Stoomvaart maatschappij „Vrachtvaart" by Fre derik (in de omgeving van Antwer pen), aan de grond gelopen. Nagekomen advertentie. Arts, AFWEZIG van 28 Juli tot 13 Augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3