PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Franco-Spanje wordt bondgenoot van Amerika De crisis van het platteland M BILT Kantlijn Toetreding Griekenland en Turkije Atlantisch Pact. Vandaag Klachten van Korea- vrijwilligers bevestigd. MOSKOU WIJZIGT KOERS IN BUITENLANDSE POLITIEK Autobus door trein gegrepen bij Heerenveen. Inkomen van Koning Boudewiin vastgesteld. Oude meesters bleken toch écht. 194e Jaargang - No. 168 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintfjn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 3? Cl. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. t 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 19 Juli 1951 ADVERTENTIEPRIJS 0 et. per mttc t 3 ing. mitiedellngen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regel»i van 1—3 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. X>9VX> P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllsslngen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritwtr. 12. tel. 102; Terneuzen: Brouwertjstr. 2; Zlerlktee: N. Bogerdstr. C j' tel ?/j MINISTER ACHESON BEVESTIGDE Washington schuift Engelse en Franse bezwaren ter zijde Minister Acheson heeft Woensdag' op zyn wekelijkse persconferentie bevestigd, dat de Ver. Staten besprekingen zijn begonnen met Franco- Spanje over een eventuele Spaanse bijdrage tot de verdediging van West- Europa. Acheson bevestigde eveneens, dat hierover verschil van mening be stond met de regeringen van Engeland en Frankrijk. „Wy begrijpen de motieven van beide bondgenoten, maar moeten rekening houden met stra tegische factoren", aldus de minister. De Amerikaanse militaire autori teiten zjjn het er over eens, dat Spanje strategisch belangrijk Is voor de verdediging van Europa. Acheson zeide zijn verklaring af te leggen in verband met de vele gissingen over de besprekingen, die admiraal Sherman met generaal Franco heeft gehad. Sprekende over de Franse beduchtheid, dat de Ame rikanen zich in geval van oorlog ach ter de Pyreneeën zouden terugtrekken zij hij: Wij waren en zijn vastbeslo ten West-Europa te verdedigen, in dien het wordt aangevallen en er is geen sprake van dat wij er dan in hoofdzaak naar zouden streven West- Europa na een eventuele bezetting weer gaan bevrijden. Hiervan getuigt ook de aanwezigheid van Amerikaan se troepen in West-Europa en de be noeming van generaal Elsenhower tot opperbevelhebber der Westerse strijdkrachten in Europa. Een andere aanwijzing voor ons vaste besluit om West-Europa te verdedigen, kan men zien in de reus achtige schaal, waarop wij militaire en andere hulp aan onze bondgenoten verlenen. Deze politiek zal onveranderd wor den voortgezet. Acheson weigerde te zeggen of te Madrid gesproken wordt over een toelaten van Spanje tot het Atlan tische Pact, of dat slechts gestreefd wordt naar het bereiken van een Spaans-Amerikaanse overeenkomst. SPAANSE PERS JUICHT Admiraal Sherman heeft Franco Woensdag voor de derde maal ont moet. Waarnemers te Madrid zijn van mening, dat reeds overeenstemming is bereikt over het ter beschikking, stellen van Spaanse maritieme bases voor de Ver. Staten. Men weet nog De sigaar is in gevaar. Wederom! Met de dag mindert het aan tal mensen, dat sigaren rookt, omdat de tabaksrolletjes te duur z\jn en nu wil de minister zo waar de verpakking van de sigaren aan een semi-weeldebelasting onderwerpen. Is het. wonder, dat de sigarenfa brikanten protesteren? Ongeveer 50% van de kostprijs (buiten de ver pakking) moet al op de sigaren aan belasting worden betaald, op de klei ne sigaartjes 33%. Als er nu nog een semi-weeldebelasting op de zoge naamde luxe-verpakking zou komen, zou dat betekenen, dat de sigaar in derdaad luxe zou worden. Voor de oorlog telde Nederland 27.000 sigarenmakers. Thans nog maar 14.000. Zo gaat het als de tabak te duur wordt.en de belasting te hoog... Tï duurDe kranten staan vol over de prijzenslagen, die in de grote steden woeden in de uit- verkooppeiïode. Er zijn in Amster dam herencostuums te koop geweest voor een cent, voor twee cent, voor drie cent en wie tegen een redelijke pr\js een colbertpak kocht, kreeg drie overhemden cadeau en waarlijk geen rommel. Dat is toch goedkoop! Inderdaad, maar die goedkoopte is een crisisverschijnsel, een gevolg van een schreeuwende geldbehoefte bij de middenstand. Vrij Nederland (Onafh. Progr.), wijst er op, dat deze geldbehoefte voortspruit uit een vei-keerde waar dering van het winstbegrip door de middenstand gedurende de laatste jaren. „Tien jaar lang hebben de handel en de industrie niet te klagen gehad over de verdiensten (hoeveel er vaak toch geklaagd is). Men beschouwde het maken van winst als iets, dat automatisch op ieder handelen moet volgen. In de praotijk van de laatste tien jaar lag het vrijwel steeds zo. Maar in de economie heeft men daar over sinds tientallen jaren geheel an dere opvattingen; winst is zoiets als de beloning voor het risico van de on dernemer, een nuttige douceur voor de onzekerheden van de handel. De winst op een vrijwel concurrentieloze verkopersmarkt (ook internationaal), was een vrijwel constante factor ge worden. Terwijl in werkelijkheid de winst een stootkussen moet zijn, dat de fluctuaties in de bedrijvigheid kan en moet opvangen. Zulke stootkus sens zijn er wel gemaakt, maar nu ze dienst moeten gaan doen en dus ten dele worden verbruikt, zet men grote ogen op, alsof er iets onbehoorlijks aan het gebeuren is. Er gebeurt niets onbehoorlijks, er gebeurt iets geheel normaals. Maar het abnormale is, dat een jong ondernemersgeslacht de wer kelijke betekenis van het winstbegrip eenvoudig door tien jaar buitengewo ne omstandigheden niet meer kent". Er is voor deze redenering zonder twijfel iets te zeggen... niet of dit reeds in een verdrag is vastgelegd. De Spaanse pers geeft uiting aan haar grote voldoening over de houding van de Ver. Staten en richt te zelfder tijd felle aanvallen op Engeland Frankrijk. BEZWAREN Een zegsman van het Britse mini sterie van buitenlandse zaken heeft nog eens uitdrukkelijk verklaard, dat Engeland niet alleen bezwaar maakt tegen toetreding van Franco tot het Atlantisch Pact, doch ook te gen elk samengaan van Spanje met een van de verdragslanden. Een dergelijk samengaan zou de communistische propaganda in staat stellen een beroep te doen op een groot deel van de Westeuropese pu blieke opinie, die tegen communisme én fascisme gekant bleef. Een woordvoerder van de Franse regering liet zich in gelijke zin uit. Hij verwachtte, dat Amerika thans meer hulp aan Franco zal verlenen, hetgeen Franco's macht en gezag slechts kan vergroten. FRANCO WIJZIGT REGERING Vandaag zal de benoeming van twaalf nieuwe Spaanse ministers in de staatscourant worden gepubli ceerd, aldus A.F.P. Franco blijft pre mier en ook de tegenwoordige minis ter van buitehlandse zaken, Alberto Martin Artajo, blijft in zijn functie. Het ministerie voor partij-aangele genheden (Phalanx), dat in 1945 af geschaft werd, zal thans weer in het leven geroepen worden. De minister van industrie treedt af. Hij werd volgens waarnemers door de Amerikanen wegens zijn autarkistische beginselen beschouwd als de voornaamste hinderpaal voor een Spaans-Amerikaanse toenade ring. Engeland voorstander. De Britse regering heeft hekend gemaakt, dat zij voorstander is van toetreding tot het Atlantisch Pact van Griekenland en Turkije. De Turk se regering Is bereid de uit het Pact voortvloeiende verplichtingen op zich te nemen. Overigens dienen volgens minister Morrison nog vele andere landen geraadpleegd te worden, al vorens een besluit kan worden geno men. is het 50 jaar geleden, dat de Nederlandse literair-histo- ricus en romanschrijver prof. dr. Jan ten Brink te Leiden overleed. Door een stier gedood. In een weiland te Menaldum is de 30-jarige arbeider D. de Jong door een stier aangevallen en ernstig toe getakeld, aldus meldt De Telegraaf. Enige veehouders snelden hem te hulp en bevrijdden hem van het woe dende dier. De man werd naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden ver voerd, waar hij in de loop van de dag is overleden. Slechte keuring in Nederland. Kortgeleden zijn op een te Tokio gehouden zitting van een Nederlandse krijgsraad klachten geuit door Korea- vrüwilligers. Bij de geneeskundige keuring in Nederland zouden mili tairen zijn goedgekeurd, met chroni sche ziekten en andere gebreken. De klachten werden naar voren ge bracht in de zaak tegen de gedeser teerde vrijwilliger korporaal S. Heijn- deijk. De krijgsraad veroordeelde hem tot zes maanden voorwaardelijke gevan genisstraf en zeide in de uitspraak, dat de klachten bevestigd waren door getuigenverklaringen. Op het Nederlandse gezantschap te Tokio werd verklaard, dat de Neder landse regering maatregelen zal ne men om de oorzaken der klachten weg te nemen. Pessimisme over resultaat Harrimans missie. In Amerikaanse kringen te Tehe ran was men Woensdagavond pessi mistisch over het resultaat van Ave- rell Harrlman3 bezoek aan Teheran. Hij heeft nog niet de geringste aanwijzing van een wijzigifig in de standpunten van beide partijen, waar door een compromis mogeljjk zou zijn, gekregen. Het vredesverdrag met Japan. DE HEER GERBRAXDY STELT VRAGEN Het Tweede Kamerlid, de heer Ger- brandy, heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken enkele schriftelij ke vragen gesteld in verband met de voltooiing van het ontwerp-vredes- verdrag met Japan. Hij vroeg de mi nister het ontwerp-vredesverdrag in zijn geheel aan de Kamer te willen voorleggen en geen enkele beslissing te willen nemen, voordat de Kamer haar goedkeuring verleend heeft. Stier werd door trein in woning geslingerd. Een trein op het traject Syracu seCatania (Sicilië) kwam Dinsdag zo hevig met een stier in botsing, dat het dier de lucht in geslingerd werd en daarna door het dak van een baanwachterswoning stortte, waar d* baanwachter met zyn gezin juist aan tafel zat De vrouw des huizes werd gewond, de stier was morsdood. Koningin en Prins naar Amerika Volgend jaar officieel bezoek ain de Ver. Staten en Canada. De president van de Verenigde Sto ten van Amerika en mevrouw Tru man, aNmede de Gouverneur-Gene>- raal van Canada en lady Alexander of Tunis hebben uitnodigingen gericht tot H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden om in de loop van het volgende jaar officiële staatsbezoeken aan de Verenigde Sta ten en Canada te brengen. De Koningin en de Prins hebben deze uitnodigingen in beginsel aan vaard. Het tijdstip zal nader worden vastgesteld. Bliksem doodde tien mensen in Oostenrijk. In het afgelopen weekeinde zjjn in verscheidene delen van Oostenrijk tenminste tien personen om het le ven gekomen door hevige onweders, die ernstige schade toebrachten aan de oogst. Zeven personen werden door de bliksem getroffen en drie verdronken. Ook veel vee werd door de bliksem gedood. I RUSSISCH WIEGELIEDJE „Agressieve" fase wordt voorlopig afgebroken. In diplomatieke kringen te Lake Success wint de mening veld. dat de Sowjet-l'nie bezig Is haar buitenlandse politiek te wijzigen. De ..agr***- sieve" fase zou langzamerhand overgaan in een „consoliderende" fase. Hoofddoel zou worden het doen verminderen van de internationale span ning teneinde de defensieplannen In het Westen te vertragen en de 8ow- jet-I.'nie in staat te stellen ongestoord de binnenlandse economie te ver stevigen. Onlangs heeft een Oosteuropesc di plomaat aan Reuters correspondent bij dc V.N. toegegeven, dat Rusland in de buitenlandse politiek sinds 1945 zes grote nederlagen heeft geleden en wel: lo De mislukking van de guerilla in Griekenland. In Korea gesneuveld- De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Korea is gesneu veld de. oorspronkelijk als vermist opgegeven, soldaat B. van der Wal, legernummer 280503185. De soldaat Van der Wal werd 3 Mei 1928 geboren. Hij was gehuwd en afkomstig uit Rotterdam. Vice-admiraal Turner C. Joy (links) en Generaal-Majoor Henry P. Ho- des, die deel uitmaken van de-delegatie van de Verenigde Naties by de wapenstilstandsonderhandelingen te Kaesong, komen van de besprekin gen om tezamen te lunchen. Zy passeren de Koreaanse wacht. Bon 506 en 514 voor koffie. Het bedrijfschap voor granen, za den en peulvruchten te Den Haag heeft bon 506 algemeen (voorkomend op de A- en B-kaarten en bon S 14 algemeen (voorkomend op de D- kaart aangewezen voor het ko pen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrij dag, 20 Juli 1951 worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 4 Augustus 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal op 30 Augustus 1951 plaats hebben. HET ZEEUWSE DORPSLEVEN Betekenis van het dorpshuis Hl. (Slot). In ons eerste artikel wezen wij er op. dat Zeeland op sociaal-cultu reel gebied in vele opzichten ver achter Drente aankomt. Er werd gewezen op instellingen en resultaten, die door toedoen van de Stichting Opbouw Drenthe tot stand kwamen. Opbouw Drenthe werd ruim zesen twintig jaar geleden opgericht. Een tiental jaren tevoren, was er echter reeds in het uiterste Noorden van de provincie, in het dorp Paterswolde een soort „opbouwwerk" in het leven geroepen, dat voorbestemd was om grote invloed uit te oefenen op de samenleving in het dorp. Het is een voorbeeld geworden voor vele andere dorpen, in en buiten de pro vincie Drente. Ook de Zeeuwse dorpen zouden daarvan kunnen leren, en dat is dan ook de reden waarom we er hier by stil staan. Voor eer goed begrip van de zaak moet i..en ih voor ogen stellen hoe de situatie in de Drentse dorpen was, zo bij het begin van de eerste wereld oorlog. Een derde deel van de, toen nog zeer magere, lonen werd omge zet in sterke drank. Iedereen dronk. Let eens op de gezondheid van de bevolking: er was toen een schrikba rend aantal t.b.c. gevallen. En hoe stond het met de ontwikkeling? Van vakontwikkeling na de lage re school was geen sprake. De voeding was «slecht. Twee of driemaal per dag aardappels met vet, geen groente. De plaatselijke predikantsvrouw in Paterswolde, zeer getroffen door treurige toestanden, en de nood van het dorp, zon op een middel om daarin verandering te brengen. Ver- s lillende punten zag ze heel duide lijk: er moesten kansen komen voor de jeugd, om zich verder te ontwik kelen en zich in een of ander vak te bekwamen. Daarvoor was een ge bouw nodig waar eenvoudig vakon derwijs in de vorm van cursussen kon worden gegeven, waar tentoon stellingen en lezingen konden worden gehouden, waar een uitleenbiblio theek kon worden ondergebracht. Het plan werd verwezenlijkt HET DORPSHUIS. We spreken hier niet over de moei te die dat gekost heeft. Hoofdzaak is dat in 1915 „Ons Dorpshuis" te Paterswolde werd geopend. En men had direct succes! Een paar honderd gezinnen werden lid van de vereni ging. en voor de eerste cursussen schreven 165 personen in. Het werk groeide snel. Er werd ook een afdeling Groene Kruis opgericht en E.H.B.O. Ook kwamen er al spoedig moedercursus sen tot stand. De bibliotheek groeide snel. In 1915 waren er ruim 700 uitleningen, in 1918 reeds 8000 en in 1944 21.000! In 1922 werd aan het dorpshuis een lagere tuinbouwschool verbon den, omdat men het werk met cur sussen niet meer aankon. Na enkele jaren kwam er een kleu terschooltje tot stand en dat kreeg in 1932 een eigen gebouw. In het zelfde jaar werd ook een grote gym nastiekzaal gebouwd. Ook werd er veel gedaan voor de jeugd buiten de schooluren. Zo wei „Ons Dorpshuis" te Pa terswolde het centrum van het dorp waar ieder iets kon vinden wat hem paste en met de levensbeschouwing in overeenstemming was. Vooral dit laatste is belangrijk in een land waar men elkaar oplevensbeschouwelijk terrein steeds in de haren zit. OVERAL SUCCES. In de loop van de laatste dertig jaar zijn in vele dorpen in Drente en Groningen dorpshuizen ontstaan, als centra voor het sociaal-culturele leven. Het resultaat van het werk is zeer verblijdend. Overal blijken de dorpshuizen in een grote behoefte te voorzien. Het lanterfanten langs de dijken en rond de dorpspleinen nam spoedig af. Door verbetering van de vrije tijdsbesteding werd in vele ge zinnen meer levensvreugde gebracht. Kortom: door algemene sociaal-cul turele vorming werd het verval van de plattelandscultuur en de aftake ling van de plattelandsgemeenschap een halt toe geroepen. Door het dorpshuis en dc activiteit die het ontplooide werden nieuwe wegen ge opend vc dc dorpssamenleving. vervolg op blz. t) Twee doden en één gewonde. Woensaagmiddag is op de onbe waakte overweg onder Nijeholtwol- der, gelegen op het traject Heeren veen-Wol vega. een autobus door een uit de richting Heerenveen komende trein gegrepen en totaal vernield. Het ongeluk kostte twee van de drie Inzittenden het leven, de chauffeurs, T. Euverman, oud 30 jaar en J. Wal stra. 40 jaar, beiden uit Heerenveen. Het tien-jarig zoontje van de beer Walstra, die met zijn vader mee mocht rijden, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Heerenveen gebracht. Beide chauffeurs waren ge huwd en '"hadden drie kinderen. De bus was op weg om de DUW-arbei ders af te halen en naar huis te bren gen. De autobus werd totaal vernield en vloog in brand. Het voorste ge deelte van de locomotief werd zwaar beschadigd Petsche ziet geen kans Franse regering te vormen. Maurice Petsche heeft na acht da gen van besprekingen de pogingen om een nieuw kabinet te vormen, op gegeven. De vroegere onafhankelijke minis ter van Financiën slaagde er niet in de standpunten van de socialisten en de conservatieve onafhankelijken ten aanzien van een glijdende loonschaal met elkaar in overeenstemming te brengen. Ook slaagde hij er niet in. degenen die steun van de 0%'erheid wensen voor dc confessionele scholen en degenen, die hiertegen zjjn, met elkaar te verzoenen. De Franse president heeft thans Robert Schuman. de katholieke mi nister van buitenlandse zaken in het afgetreden kabinet, verzocht zich te belasten met de taak van de vorming van een nieuwe regering. Schuman deelde later mee, dat hij het verzoek van dé president van de hand heeft gewezen. President Auriol zal de radicale minister van Justitie in het vorige kabinet, René Mayer, thans verzoe ken een regering te vormen. Er moeten minder walvissen gevangen worden. De internationale commissie voor de walvisvaart heeft besloten, dat minder walvissen moeten worden ge vangen indien men een verdere da ling van de visstand in het Zuidpool gebied wil voorkomen. Men acht het tegenwoordige jaarquotum van 16.000 blauwe walvissen aan de hoge kant. 2o Dc mislukte poging om enkele Scandinavische landen te intimideren. 3o De Russische politiek jegens Duitsland en de blokkade van Berlijn. 4o De plannen ten aanzien van Ko rea. 5o De op niets uitgelopen actie te gen het plari Marshall. 6o De obstructie binnen en buiten de V.N„ die de JVestclijke mogendhe den alleen maar nauwer heeft verbon den. De wapenstilstandsbesprekingen in Korea worden gezien als een eerste uitvloeisel van de gewijzigde Russi sche houding. Overigens heeft minister Acheson op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard. dat het dom en gevaarlijk zou zijn te luisteren naar het jongste Rus sische wiegeliedje over vreedzame be doelingen van het Kremlin. Hij doel de hier op de uitgave in Moskou van een nieuw in de Engelse taal verschij nend periodiek, dat artikelen in ver zoenende toon publiceert. Socialisten hadden bezwaren. Woensdag heeft de Belgische- Ka mer in buitengewone zitting een wetsontwerp aangenomen, waarin het jaarlijks inkomen van koning Boude- wijn op 36 millioen francs 'ongeveer drie millioen gulden) is vastgesteld. Als de koning trouwt zal het inko men worden verhoogd tot 42 millioen francs. De katholieken en liberalen stem den vóór het ontwerp, de communis ten tegen en de socialisten onthielden zich van stemming. Onze Brusselse correspondent voegt aan dit Reuter-bericht toe: De Belgische staat zal jaarlijks een bedrag van vijftig millioen francs '3.750.000 gulden» betalen aan dota ties en toelagen voor dc koninklijke familie. Zijn vader, ex-koning Leopold, ge niet een dota.ie van zes millioen voor zichzelf en %ijn gezin, bestaande uit gijn echtgenote prinses de Rethy. de twee kinderen uit zijn eerste huwe lijk. prinses Josephine Charlotte en prins Albert, alsniede de twee kinde ren uit zijn tweede huweiyk. prins Alexandre en de baby prinses Maria. Prins Karei, de broer van koning Leopold, die gedurende de zes jaren, dat Leopold in ballingschap was. het regentschap heeft waargenomen en hoofd van rie Belgische staat was. heeft een dotatie van vier millioen francs. En tenslotte nofc de koningin-moe der. gemalin van wijlen kor.ing Al- bert. die eveneens een dotatie van vier millioen francs heeft. Thans door justitie vrijgegeven. In Februari van dit jaar werd een belangrijke schildefijcnveiling aange kondigd te Rotterdam. In verband met een artikel in „De Telegraaf, waarin tot uitdrukking kwam. dat aan oude meesters toegeschreven wer ken. o.a. een Frans Hals. een Hobbe- ma, een Jan Steen, een Springer en een Ruysdael. vals zouden zijn. meen de de Rotterdamse justitie, een onder zoek te moeten instellen. Afgaande op de mening van de restaurateur H. G. Luitwieler. greep de 'justitie in en liet door de politie op 56 ter voorbe zichtiging hangende werken beslag leggen. Thans zijn al deze kunstwer ken op een vierta! minder belanjgrij- ke na. na rechtelijk vonnis vrijgege ven. omdat van valsheid niets geble ken is. Zo is komen vast te staan, dat een afbeelding van de Frans Hals waar van o.a. beweerd was. dat de kraag niet uit de tijd van die meester kon zijn reeds voorkomt in het boek van dr. Hofstede de Groot Engeland brengt kwestie Suez-kanaal in V-Raad. De Britse regering is van plan de Veiligheidsraad te verzoeken hande lend op te treden tegen de Egyptische „blokkade" van het Suez-kanaal. Een ontwerp-resolutie circuleert on der een aantal delegaties te Lake Success. Egypte belemmert de olieverschepin- ~;en door het Suez-kanaal. voor zover leze bestemd zijn voor Haifa. De regering van Israël heeft al eerder een resolutie ingediend, waarin dit een flagrante schending van het In ternationaal recht wordt genoemd. VOORSPELT: TIJDELIJK OPKLARINGEN Geldig tof Donderdagavond. Wisselend bewolkt met overwe gend droog weer. Meest matige wind tussen Noordwest en Noord. Weinig verandering in temperatuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1