PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Koning Boudewijn Belgische troon besteeg de r De BILT Kantlijn 00K HARRIMAN ZIET NOG GEEN KANS VEEL TE BEREIKEN V. Een opgewekte stemming in en om Kaesong. AMERIKA WIL MILITAIRE BASES IN SPANJE OMZET VEILING WALCHEREN STEEG AANZIENLIJK Man stak vrouw en daarna zichzelf. 194e jaargang - No. 167 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 cL per week f 4J5 p. kw. £r. p. p. f 4A0 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 18 Juli 1951 ADVERTENTIEPRIJS 30 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 1 tng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenUes (max. a regel» van 1—5 regcla f LIedere regel meer 30 cent. .brieven of adre» Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 35S500 P.Z.C- Middelburg Bur. Vllaslngen Walstr. 58—60, teL 2355 4 Hjnen (b.g.g. 2861 of 2160). MTjurg Londen se Kaai 29, tel. 3077 en 2924; Goes L. Vorststr. «3. teL 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. Mauri U»tr. 12. tel. 102; Terr.c Brouwerljftr. 2; Zierikzec: N. Bogerdstr. C 100, tel. M LUISTERRIJKE PLECHTIGHEID IN BRUSSEL Na korte ceremonie werd een rit door Brussel gemaakt In een ceremonie, die twaalf minuten duurde, is Dinsdagmorgen Boude wijn I gekroond tot koning aller Belgen. Met krachtige stem legde hij de eed op de grondwet af, waarmr hij opvolger werd van zijn onder zo dra matische omstandigheden afgetreden vader. De duizend parlementsleden en genodigden, die de eed staande hadden aangehoord, hieven daarna een applaus aan, dat minutenlang duurde en waarin men de kreten „leve de koningJ' en „vive le roi" kon horen afwis selen. Ook de eerste krachtig en helder uitgesproken troonrede van de jonge vorst, werd door een spontane demonstratie te zijner ere gevolgd. Men kon de dames en heren van het illustere gezelschap geestdriftig met zakdoeken zien zwaaien naar de nieuwe koning, die zonder beweging deze hulde in ontvangst nam. Daarna begon Boudewijn de Eer ste, gezeten in een open rijtuig en omgeven door op witte schimmels gezeten rood gedecoreerde leden van het rijkswacht-escorte, een triom fantelijke rit langs de met honderd duizenden omzoomde boulevards van de stad. De rit eindigde met een uiterst geestdriftige huidebetoging voor het paleis, waar de jonge vorst vanaf het balcon zijn landgenoten groette. Koning Boudewijn sprak de eed, die hem tot koning der Belgen maak te, uit, staande voor zijn met een rood baldakijn overwelfde troon. Op het baldakijn was in goudborduursel de letter „B" aangebracht. De zaal waar de plechtigheid geschiedde, bood een schitterende en veelkleuri ge aanblik. Recht voor de troon za ten op gouden stoeltjes de minis ters, waarvan alleen de heer Van Zeeland in uniform was. Direct links Bittere nasmaak hebben de verle den week gevoerde belastingde batten achtergelaten bij de twee voornaamste regeringspartijen. En het bitterste is deze nasmaak bij- de Partij van de Arbeid. Zo groot is in dit kamp de ontstemming, dat de Ka merleden Burger, VorrinK en Donker in de pen zijn geklommen en in een vurig artikel constateren, dat als sa menwerking op brede-basis hetzelf de beeld blijft vertonen, als bij dit be lastingdebat, 't niet lang kan duren of de kruik breekt. De brede basis? De genoemde Kamerleden hebben er nog slechts een minachtende sneer voor over en constateren, dat de ministers Stikker en Staf voortdurend door hun partijgenoten in de steek worden ge laten, omdat deze regeringspartij en oppositieorgaan tegelijkertijd wülen zijn. Failliet is de brede basis zeggen de heren Burger Vorrink en Donker. Niet alleen in het Vrije Volk, maar ook in Het Parool (.onafh. soc.) treedt verbittering aan het licht, Er wordt gesproken van een „venijnig verzet van de liberaal-conservatieve groepen" en het blad constateert, dat de heer Oud duidelijk heeft bewezen, dat er met hem van samenwerking geen sprake kan zijn. De regering, waarin zijn partij zitting heeft en die nog geen half jaar oud is, de rege ring bovendien, welker program hij zelt heeft goedgekeurd, probeerde hij reeds thans ten val te brengen. Ook in R.K. kring heerst ontstem ming De Tijd constateert, dat er een enorme barst door de regeringscoali tie loopt, dat het regeringsblok ka pot is. En inderdaad, het belasting debat heeft een geladen sfeer in de Kamer gebracht. Maar: krakende wagens lopen het langst. En er dreigt voorlopig nog geen crisis. Wel is de stemming koel en stug geworden. Alleen tussen de P. v. d. A. en de K.V.P. blijft alles in orde. Zij hebben elkander al te zeer nodig. Er hangen echter wolken aan de hemel Dat blijkt ook uit het gisteren verschenen voorlopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp op de credietbeperking. Algemeen wordt door de kamerleden betreurd, dat de regering bij dit vér strekkende wetsontwerp tevoren geen overleg heeft gepleegd met de cre- diet verstrekkende organisaties. Zeer vele leden geven de regering in over weging, dit overleg alsnog te plegen. Sommige leden geven de Bankraad een veeg uit de pan: deze instelling heeft een wel zeer oppervlakkig ad vies uitgebracht volgens hen. Andere leden vinden het gehele wetsontwerp overbodig, omdat voor Nederland met geen mogelijkheid een uitweg uit de tegenwoordige financiële im passe kan worden gevonden door mid del van dwanmaatregelen. Vrijwillige samenwerking tussen staat en parti culiere credietinstellingen zou verre weg de voorkeur verdienen. Weer an dere leden hebben er ernstig bezwaar tegen, dat de minister van financiën oppermachtig wordt wat het crediet- wezen betreft en niet onder controle staat en daardoor een machtpositie krijgt, die vrijwel gelijk is aan die van Schacht in het Derde Rijk Vele andere leden stemmen van harte met het wetsontwerp in, dat niets te maken heeft volgens hen met een koude nationalisatie van het bankwezen. Men ziet, dat de meningen nog al uiteen lopen. En dit bewijst, dat er ook over dit wetsontwerp weer een harde strijd zal ontstaan, waarin mi nister Lieftinck ende regerings coalitie ten tweeden male op een zwa- r® proef zullen worden gesteld. voor de troon was een alleenstaande zetel ingericht voor de aartsbisschop van Mechelen, kardinaal Van Roey, de' hoogste kerkelijke hoogwaardig heidsbekleder van het land. Daar achter zaten de leden van het diplo matieke corps, de meeste in statie uniformen met gouden belegsels. Op de eerste rij had naast de pau selijke nuntius en de Chinese ambas sadeur de Nederlandse ambassadeur, baron Van Harinxma Thoe Slooten, plaats genomen. Aan dezelfde zijde der zaal staken tussen het zwart der rokcostuums, die de meeste Ka merleden droegen, de rode toga's van de leden der rechterlijke macht scherp af. Op de laatste rij domineerde het purper van de vijf Belgische bis schoppen. OP DE F/LM. Voorts was de zaal gevuld met vertegenwoordigers van de hoogste staatsinstellingen, de gouverneurs der provincies en de burgemeesters van de provinciale hoofdsteden. Het gevolg van de koning had ter weers zijden van de troon plaats genomen. Op de eerste drie galerijen over heerste het vrouwelijke element, dat in de afgelopen dagen zich het hoofd had gepijnigd over de kleding, die Ernst Remer gearresteerd en spoedig vrijgelaten. De Duitse politie te Nordhorn heeft de Zondag gearresteerde leider van de neo-Nazi-beweging, Ernst Remer, weer vrijgelaten. Het was hem en zijn aanhangers verboden politieke vergaderingen te houden in de buurt van Osnabrück. Niettemin had hij in een bos 800 men sen bijeengebracht, voor wie bij zou spreken. Enige tijd geleden is Remer veroor deeld tot een gevangenisstraf van vier maanden wegens het belasteren van Adenauer en diens regering. Remer ging in hoger beroep en er is nog geen uitspraak gedaan. op dit uur van de dag moest worden gedragen. De meeste dames waren m zwarte japonnen of in middag- costumes verschenen. Op de tweede galerij zaten de gasten van de par lementsleden. Schijnwerpers waren op de vorstelijke troon gericht en schoven hun lichtbundels over het veelkleurige schouwspel, dat de zaal bood. Het was de eerste maal, dat een koninklijke eedsaflegging in Bel gië op de film werd vastgelegd. Bij zijn binnenkomst op net paleis der naties werd de koning, aïe in een open auto, voorafgegaan door een ere-escorte te paard, de korte rit van het paleis had gemaakt, ontvan gen door een uit 15 Kamerleden en twaalf senatoren bestaande deputa tie. De ontvangst had plaats onder een baldakijn, aat was geplaatst bo ven de met bloemen omgeven ingang van het parlementsgebouw. Vooraf gegaan door de deputatie en begeleid door de belde onder-voorzitters van Kamer en Senaat, de heren Van Bel le en Matagne. beklom de koning de trappen naar de zaal. Toen daar de zaalwacht uitriep: „de koning" „le roi", verhieven zich de in de zaal aanwezigen van hun zetels. Lang zaam betrad Boudewijn de verhoging, waarop de troon was geplaatst. (vervolg op pag. 5) IK KWAM, ZAG... EN VERDER NIETS Perzen blijven voet bij stuk houden. De onderhandelingen in Teheran tussen Harrlman en do Perzische re gering verlopen niet bijzonder vlot. Dinsdag ging zelfs het gerucht, dat de besprekingen waren afgebroken en Harriman de volgende dag onver- richterzake huiswaarts zou keren. Dat bleek echter onjnist. Wel zei Har riman op een persconferentie, dat het voor Perzië onmogelijk was de wet qp dc nationalisatie te veranderen. Dinsdag heeft Hamman ook een onderhoud gehoud met Kazemi, de Perzische minister van buitenlandse zaken Hierover werd weinig mede gedeeld. Volgens waarnemers stuit Harri man op dezelfde onverzoenlijke hou ding als de Amerikaanse ambassa deur Grady, Mossadeq en Kazemi zouden Harriman duidelijk hebben femaakt, dat zij niet bereid zijn van e letter van de wet op de nationali satie af te wijken of de aanbevelin gen van het Internationale Hof te aanvaarden. Harriman zeide op zijn persconfe rentie gepoogd te hebben de Perzi sche leiders duidelijk te maken dat hun geestdrift voor een nationalisatie der olieindustrie gepaard moet gaan met redelijkheid. Op een zeer rumoerige vergadering van het Perzische parlement hebben verscheidene afgevaardigden de mi nister van binnenlandse zaken, gene raal Fazoella Zahedi er van beschul digd de relletjes van Zondag te heb ben uitgelokt om de regering Mossa deq ten val te brengen. De beschuldiging werd geuit toen Zahedi het parlement verslag deed van de relletjes. HARRIMAN IN DE OLIE De piloot en zes passagiers van een vliegtuig van de „Quantas Empire Air ways" zijn om het leven ekomen, toen de machine 10 km. ten Zuiden van Lae (Australisch Nleuw-Guinea) in zee stortte. Sommige afgevaardigden riepen uit, dat Zahedi „zonder behoorlijke re den" de politie had bevolen op de de monstranten te schieten, teneinde een revolutie uit te lokken. Andere afgevaardigden zeiden, dat Mossadeq .,het slachtoffer van een communistische samenzwering is". De voorzitter slaagde er niet in de afgevaardigden te kalmeren. Een aantal hunner liep weg en toen het quorum niet meer aanwezig bleek, werd de vergadering geschorst. Op 89-jarige leeftijd is Zondag te Bussum overleden mr. A. Fentener van Vlissingen, oud-president van de Hoge Raad. 23-jarige grootmoeder. Een 23-jarige negerin te Pi cayune (Mississippi) mag zich waarschijnlijk wel de jongste grootmoeder in de Ver. Staten noemen. Haar tienjarige doch ter schonk namelijk het leven aan een welgeschapen zoon van 7'j pond. Moeder en zoon ma ken het goed. J Voortgang in de besprekingen. Ook Dimtdag Ih tijdens de wapen stilstandsbesprekingen te Kaesong enige voortgang geboekt. Er heerste bulten de conferentiezaal een opge wekte sfeer. Personeelsleden van de V.N. delegatie spraken ongedwongen met de communisten en zelfs zat men gezamenlijk aan een picnic. Ook de afgevaardigden zagen er meer ontspannen uit. Chinese- en Noordkoreaanse fotografen waren druk in de weer om plaatjes te ne men van de V.N.-delegatie. Volgens de correspondent van Reuter Is men optimistisch gestemd over de kansen op succes. Pe twee voornaamste punten van bespreking zfjn: Dc juiste af tokening van een bufferzöne en de vraag of terugtrekking van alle buitenlandse trocper besproken kan worden. De delegatie van de V.N. beschouwt dit laatste als een politieke kwestie, die buiten 'eze besprekingen moet val len. Het „spook" meldde zich weer. Maandag om 21.50 uur, belde de bewoner van het perceel Paets van Troostwijkstraat 47 te 's-Gravenha- ge, waarin vorige week geheimzinnige „spookgeluiden" werden waargeno men, de politie op dat in deze wo ning de bekende klopgeluiden weder om werden gehoord. Twee agenten begaven zich naar het perceel, doch meldden om 23 uur, dat na hun komst alles stil was gebleven. SHERMAN BIJ FRANCO Londen en Parijs tegen deze plannen. „Het is voor Amerika hoogst gewenst lucht- en aeetMJtes in Spanje te bezitten. Engeland moet zich hierin nlrt mengen". Aldus verklaarde Dinsdag de vooraanstaande Amerikaanse senator Tom Conall.v naar aan leiding van de besprekingen tussen admiraal Sherman en generaal Franco. Andere senatoren lieten zich in ge- I Spanje in het Atlantisch Pact. IHkc zin uit. Senator Bird is van me- De bezwaren van de Britse rege ning. dat Engelse protesten genegeerd J ring zijn allereerst van politieke dienden te worden. Senator McFar- aard: de overtuiging. dat opname land zei. dat Amerika de hulp nodig van Franco-Spanje In de kring der heeft van alle anti-communistische Westelttke geallieerde mogendheden staten. de goede naam van dat zich nog al- Een zegsman van het Britse depar tement van buitenlandse zaken heeft nog eens verklaard, dat Engeland te genstander blijft van opneming van Taart van de Bruin. Maandagmorgen werd op het bu reau van de Gemeentelijke Dienst voor Publieke Werken te Amsterdam met zekere trots „democratisch" noemende gezelschap danig zou com promitteren. Het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bjj monde van een officieuze woordvoerder zijn mis noegen uitgesproken over Amerika's jongste stap. De militaire voordelen, die Amerika hiermee zou winnen, worden, aldus Frankrijk, ruimschoots teniet gedaan door de politieke nade len. Verschillende partners van het een grote taart bezorgd, waarop met Atlantisch Pact achten, mèt Frankrijk suiker gespoten stond..Australië het regiem van Franco in strijd met de beginselen, die door dit pact moe ten worden beschermd. De ambtenaren, die op dit bureau werkten, waren natuurlijk aanvanke lijk verbaasd over deze mysterieuze tractatie. maar kwamen tenslotte tot de conclusie, dat de milde gever van deze taart niemand anders kon zijn, dan de 23-jarige Piet de Bruin, die onlangs met 113.000 gulden uit de ge meentekas verdween. De politie, die terstond gewaar schuwd werd, begon terstond een on- Dat het in Frankrijk in de politiek derzoek, waaruit bleek, dat een Jon- heet toe gaat, is algemeen bekend. De Senator opgepeuzeld geman, wiens beschrijving met het signalement van de Bruin klopte, de taart begin Juni besteld had. Dit grapje heeft de politie echter niet veel wijzer gemaakt: ondanks het feit, dat in alle West-Europese lan den het signalement van de Bruin is verspreid, weet men nog steeds niets omtrent zijn verblijfplr De nieuwe koning der Belgen, Boudewijn, legt in het Parlement de eed af. BIJNA ANDERHALF MILLIOEN GULDEN Echter onvoldoende om vereniging in staat te stellen aan normale verplichtingen te voldoen. De omzet van de Coöperatieve Veilingsvereniging „Walcheren" te Middel burg steeg in 1950 ondanks het verlies van 17 leden met ruim f "5.000. Van groenten en fruit nam de omzet toe van f 1.040.986 in 1949 tot f 1.095.666 en van eieren van f 320.809 tot f 341.992. De totale omzet beliep in het afgelopen jaar een bedrag van f 1.437.659. Wil de vereniging echter aan haar normale verplichtingen kunnen voldoen, dan zou een omzetverhoging van een half millioen nodig zijn, zo verklaarde de secretaris, de heer L. Joziasse, Dinsdag middag in de jaarvergadering, welke in de afmijnzaal van het veilingscom plex te Middelburg werd gehouden. Het bruto batig saldo ad f 6382.67 is niet voldoende voor de nodige afschrij vingen. Het was dan óok nodig verho ging van veilingspercentage, kisten- huur en contributie voor te stellen. Een lening onder de leden heeft f 51.000 bijeengebracht; dit is een vijf jarige lening a 3 De secretaris memoreerde, dat In 1950 de grossiersregeling in werking trad, waarbij op één na alle plaatse lijke grossiers zijn aangesloten en die bevredigende resultaten had. Alle pro ducten, die de grossiers verkopen aan de kleinhandel, worden nu over de veiling geadministreerd en betaald, evenals de emballage. De aanvoeren over 1950 waren groot, de prijzen in doorsnee laag. Het ge volg hiervan is. dat dit jaar een aan tal tuinders vrijwillig de teelt sterk inkromp en dat de aanvoeren dit voor jaar aanzienlijk terugliepen, met als gevolg, dat weer hogere prijzen wer den gemaakt De prijs voor de eieren was in 1950 bevredigend tot goed te noemen; de export naar Duitsland heeft daartoe sterk bijgedragen. In het jaarverslag werd voorts her innerd aan de opening van het nieuwe veilingscomplex op 15 Maart, een hoogtijdag voor de vereniging en aan het succes van de tentoonstelling „Walcheren's groei". Het ledental van de vereniging daalde door overlijden, vertrek of beëindiging van het be drijf van 583 tot 566. In totaal werkten aan de veiling 35 man personeel en werd aan lonen uitbetaald f 52.718. Tenslotte richtte de secretaris harte lijke woorden tot de voorzitter, de heer B. Koole, die dit voorjaar een kwart eeuw lid was van het bestuur en 24 jaar voorzitter. CHAOS IN EIERHANDEL. De directeur, de heer W. Kweldam. gaf hierna nog enig belangwekkend cijfermateriaal. De totaalomzet is als volgt te verdelenappels, peren. pruimen en kersen f 235.000, klein fruit f 57.625, kasfruit f 30.361, vroege aardappelen f 82.220, late aardappelen f 36.672 en groenten f 603.586. Vier honderdzestig leden veilden voor een totaal bedrag van f 951.670, 313 gasten voor een som van f 143.996. De eier- omzet bedroeg 2.603.207 stuks tegen een gemiddelde jaarprijs van f 12.30 per 100 stuks en een totaal bedrag van f 319.879. De verkoop bedroeg f 341.933. de netto-winst f 623. Met de eierhandel in het algemeen is het een chaotische toestand en Wal cheren maakt daarop geen uitzonde ring, aldus de heer Kweldam. Hoewel er een verbod is om meer dan 25 eieren aan een particulier te verko pen. leveren pluimveehouders grote partijen aan lieden, die niet gerechtigd zijn om In eieren te handelen. Er zün ook verzamelaars, die eieren ophalen, doch niet bU de veiling brengen. De veiling zal maatregelen tegen deze mensen nemen. Het Bedrijfsschap voor Pluimvee en Eieren oefent prac- tisch geen controle uit op de niet- bonafide bandelaren. De heer Kweldam kon melden ,dat het koelen van fruit ook in 1950—'51 een groot succes is geweest. Op 16 Juli konden nog Bramley's Seedlings van prima kwaliteit worden geveildHet koelhuis kon zichzelf bedruipen. Er werd het afgelopen seizoen 407.237 kg. fruit ingekoeld. De directeur waarschuwde de leden tegen degenen, die het willen voor stellen alsof de veiling in financiële nood verkeert Zo erg is het nog niet. ook al valt het bruto batig saldo tegen. Een der oorzaken hiervan is, dat men nog steeds geen instantie heeft kun nen vinden, die wil helpen de lasten van het onrendabele deel der gebou wen te dragen. Spr. noemde het zeer onbillijk, dat zij, die in de oorlog zulk een zwaar offer moesten brengen, nu nog eens het volle pond moeten beta len voor gebouwen, welke in de plaats moesten komen van de in het belang van de oorlog vernielde. politieke hartstocht in dit land heeft echter een nieuw hoogtepunt bereikt in de geschiedenis van senator Biaka- Boda. Voordat deze senator zich in de po litiek stortte, was hij medicijnman bij een van de negerstammen aan de Afrikaanse Ivoorkust. Zolang hij zich maar bij zijn toverdansen en kwak zalversmiddeltjes hield, ging alles goed. De ellende begon pas toen hij zich in de politiek begaf en de tover machten van de verkiezingen en de stembus tartte. Hij stelde zich candi- daat voor een Afrikaanse partij en werd, zoals dat heel vaak gaat, na verloop van tijd, ook in de Senaat gekozen. De voormalige tovenaar kon echter in Parijs niet erg aarden. Hij kwam slechts nu en dan in de Senaatsver gaderingen en maakte voortdurend de Indruk naar zijn oerwoud en zijn vrouw te verlangen. Hij ging dul naar huis en wijdde zich daar aan de belangen van zijn kiezers. Op een van zijn reizen (per dienstauto uiteraard) weigerde de motor en terwijl de chauffeur trachtte deze te repareren, maakte de heer senator een kleine wandeling in het oerwoud. Sindsdien heeft men van dc heer Boda niets meer gehoord of gezien, tot men en kele maanden later in de jungle wat botten vond. Deze werden naar Parijs gestuurd en daar geïdentificeerd als het stoffelijk overschot van de sena tor Men vraagt zich nu in parlementaire kringen te Parijs af of de kannibalen de heer Boda geconsumeerd hebben, omdat hij goed in zijn vlees zat of dat men met een gewone politieke moord te doen heeft. Drama in Amsterdam. Omstreeks zes uur Dinsdagavond heeft ïich in een huis in de Reguliers dwarsstraat bij het Rembrandtplein te Amsterdam een drama afgespeeld, waarbij een vrouw en een man levens gevaarlijk zijn gewond. De vrouw, 23 jaar oud, had in het huis. waar haar oom met zijn fami lie woont, een kamer gehuurd. Om streeks zes uur kreeg zij bezoek van een eveneens 23-jarige fabrieksarbei der, met wie zij geruime tijd had sa mengewoond. De verhouding tussen beide mensen was door de vrouw eni ge tijd geleden verbroken, waarna zij bij haar oom was gaan wonen. De man scheen dit niet te willen accep teren en was naar de Reguliersdwars straat gekomen om de vrouw te be wegen weer bij hem terug te komen. Toen zij dit weigerde trok hij een dolkmes en bracht de vrouw vier ste ken in borst en rug toe. Op het ge schreeuw van de medebewoners snel de een agent van politie, die in de omgeving surveilleerde, de woning binnen, maar hij kwam te laat om te voorkomen, dat de man zichzelf met de dolk nog twee steken in de buik gaf. De ijlings gewaarschuwde ge neeskundige dienst bracht de man en de vrouw over naar het Binnengast huis. De vrouw, die er het ergste aan toe is, en ook de man, verkeren in le vensgevaar. VOORSPELT IN HET NOORDEN MEER BEWOLKING. Geldig tot Woensdagavond. Voor het Noorden van het land: Geleidelijk toenemende bewolking, met overwegend droog weer. Matige Westelijke tot Noordwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Voor het overige deel van het land: Drc et en tamelijk zonnig weer. Ma tige, tijdelijk zwakke Westelijke tot Noordwestelijke wind. Iets war mer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1