PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koning Leopold deed officieel afstand van de troon De crisis van het platteland oe BILT Kantlijn HARRIMAN BIEDT DOLLARS IN RUIL VOOR EEN OPLOSSING ATOOMGEHEIMEN GESCHONDEN DOOR BRITSE DIPLOMATEN 194e jaargang - No. 166 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagtcr. Hoofdred. G. Balllntjjn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 17 Juli 1951 XNTIEPRU8 20 ct. per lm urn p. advertentie t 1- edelingcn driemaal tarief. Bureau v Giro nr. egels t 1.—. Ieder* regel ent. ..Brieven of adres n dit Blad'' 25 cent meer. 19300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vllsslngen Walstr. 5860. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). MTïurg Londcnse Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 83, tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Maurltastr. 12. tel. 102; Terncur.er. Brouwerljstr. 2; Zierlkree: N. Bogerdrtr lel. 26 SOBERE PLECHTIGHEID IN BRUSSELS PALEIS Boudewijn tot zijn vader: Ik beloof U dat ik een waardig zoon zal zijn Met moeite kon koning Leopold zyn aandoening verbergen, toen h"u Maandagmorgen om kwart voor twaalf in het koninkiyk paleis te Brussel de oorkonde tekende, waarin hu afstand doet van de Belgische troon. „Myn geliefde Boudewijn", zo had hy tevoren tot zyn zoon gezegd, „het Is met een gevoel van trots, dat ik U de edele en zware taak overdraag voortaan de kroon van België te dragen, die ondanks de verschrikkeiykste aller oorlogen en in weenvil van alle daarop gevolgde beroeringen, onge rept is gebleven". „Myn lieve vader", aldus beantwoordde Boudewijn de rede van zijn vader, „ik zal alles doen om my waardig te tonen uw zoon te zyn". Het was het treffendste ogenblik van deze historische gebeurtenis, toen vader en zoon elkaar ten aanschouwe van de tweehonderd hoogste waar digheidsbekleders van het land omhelsden. Om twee minuten voor half twaalf betaden Koning Leopold en Prins Boudewijn de gouden troonzaal van het Brusselse paleis. Zij waren bei den gekleed in het uniform van lui tenant-generaal, met het paarse lint van de Leopoldsorde. Nadat de hof maarschalk hem met de uitroep „le Roi" had aangekondigd, betraden zy een verhoging, die aan de voorzijde van de zaal was aangebracht. Daarop stond een met ivoor in gelegde tafel van mahoniehout waarop de oorkonde van de afstand was neergelegd. Achter de tafel stonden twee gouden met rood be klede zetels en daarachter de bus te van Leopold, de eerste koning der Belgen. Ter weerszijden hadden België beleeft op het ogenblik merkwaardige dagien en zo er ooit ergens van „gemengde ge voelens" sprake is, zal dit thans by vele Belgen het geval zijn. Koning Leopold heeft gisteren dan definitief afstand gedaan van de Belgische troon en vandaag wordt zijn zoon als Boudewijn I ingehuldigd. Een afscheid roept altijd een enigszins smartelijke stemming op, maar aan het afscheid, waartoe de Koning der Belgen ge dwongen werd, zitten zoveel pijnlijke kanten, dat het traditionele „Vive le roi" voor de jonge koning vandaag toch veel van zijn uitbundigheid zal moeten missen. Onwillekeurig dringt zich aan ons Nederlanders bij deze troonswisseling een vergelijking op met 1948 toen Koningin Wilhelmina, wier optreden tijdens de jongste oorlog overal in de wereld diepe indruk neeft gemaakt, geheel vrijwillig terugtrad en haar dochter Juliana de koninklijke taak overnam. In België gaat het nu om een over dracht van vader op zoon maar hoe geheel anders liggen nier de feiten en verhoudingen! Herinneren we slechts aan de onverkwikkelijke strijd, welke vorig jaar moest worden gestreden voor een oplossing kon worden ge vonden, die waarschijnlijk niemand ten volle zal bevredigen, maar die toch het enig mogelijke compromis in deze onverkwikkelijke koningskwes tie is gebleken. Er is inmiddels ongeveer een jaar verstreken en de tijd neeft reeds iets van de wonden geheeld. Het is te ho pen, dat de vlaggen, welke vandaag in steden en dorpen van de Belgische huizen wapperen, inderdaad het be wijs zijn, dat het Belgische volk zich wil verenigen om zijn jonge Koning, wiens bescheiden intelligentie 'n het afgelopen jaar reeds de warme sym pathie van velen heeft opgeroepen. Dan zal België wellicht spoediger, dan menigeen m de dagen van de ko- ningsstryd heeft kunnen vermoeden, in de zoon van Leopold en Asirid een nieuw symbool van zijn eenheid heb ben hei-vonden. Aan een Amerikaanse (psychiatri sche!) bron ontleent „Het Pa rool" een aantal wenken voor vacantiegangers, waarvan wij er hier enige overnemen: „Als uw vacantie r.en einde begint te lopen, maak u dan vertrouwd met de gedachte, dat u binnenkort weer terug moet. Denk aan ïw werk, maar laat uw gedachten positief zijn. On derdruk het verzet en de tegenzin die in u opkomen. Denk niet aan de na righeden, die aan uw oaan vastzitten, maar probeer uw geest bezig te hou den met opbouwende gedachten. Ga niet op het laatste ogenblik aaar huis zodat u van het station naar uw kan toor moet hollen. Kom een dag eer der. Geef uzelf op zijn minst 24 uur om u weer aan te passen. Maak in uw vacantie niet al uw geld op. Be waar iets voor die overgangsdag thuis en probeer van le dag nog iets bijzonders te maken. Wees niet kin derachtig tegenoyer hen die juist op de dag waarop u terugkomt, met va cantie gaan. Wees niet laloers op Len, want daar wordt u toch niet beter van. Blijf niet doorzagen over uw vacantie en loop niet weken lang rond met foto's van uw uitstapjes, want dat houdt het vuur smeulende". Inderdaad: vacantie is heerlijk en vacantie is nodig om met nieuwe moed en nieuwe energie weer aan de normale arbeid te kunnen gaan. Maar laten we nooit vergeten, dat de va cantie zoiets is als een geneesmiddel een tonicum als u liever wilt dat ons moet helpen jm het normale leven van alle dag weer aan te kun nen met plezier in het leven en vreug de In de dagelijkse arbeid. Want zon der die arbeidsvreugde z\jn wij er erger aan toe dan met drie .jaren zon der vacantie! Ad int zich de genodigden van het hof opgesteld. De vorstelijke personen maakten het eerst een buiging naar rechts, waar de parlementaire afvaardiging stond opgesteld: negentig in jacquet gestoken heren. Het zwart van deze groep werd slechts onderbroken door de rode toga van kardinaal Van Roey, de aartsbisschop van Meche- len, en door de kleuren van de sjer pen, die verschillende parlementsle den dv~"?gen. De t .eede koninklijke buigingwas naar links, waar een kleurige groep hoogwaardigheidsbekleders stond op gesteld. Naast de leden der regering ontwaardde men er de in rode met hermelijn afgezette toga's geklede leden van het Hof van Cassatie van de Hoven van Beroep, de witte en groe ne gala-uniformen van de militaire afgevaardigden, de paarse toga van de president van de Raad van State en de zwarte goudgerande uniformen van de ministers van Staat, Toespraak bleef achterwege. Het is opgevallen, dat tijdens de plechtigheid van de troonsafstand prins Boudewijn geen toespraak heeft gehouden zoals aanvankelijk voorzien was. De prins sprak slechts enkele zinnen in het Frans tot zijn vader. Volgens Belga was hij tezeer ontroerd. Volgens het katholieke blad „La 11- bre Belgique" echter, heeft de soci alistische leider Max Buset een be zoek aan het paleis gebracht en be zwaar gemaakt tegen enkele passages. Het geheel uitblijven van de toespraak brengt het blad met dit verzoek in verband. De koning en zyn zoon namen ach ter de tafel plaats zonder gebruik te maken van de daarvoor hen ge plaatste zetels. Koning Leopold keek voor by met zyn rede begon, de zaal rond. Prins Boudewijn stond gedurende het uur, dat de plechtigheid duurde, stram en vrywel zonder enige bewe ging, de banden gekruist over zyn sabel. Nadat enkele ogenblikken lang een doodse stilte haa geheerst in de door elf enorme lusters verlichte zaal, hield de Koning zijn toespraak, eerst in het Nederlands, daarna in het Frans. Hy zeide deze plechtigheid te heb ben gewild opdat z\j een „plechtige betoging van eendracht" zou wor den. Zich rechtstreeks tot zijn landge noten richtend zeide Leopold: „de toekomst van het vaderland hangt af van Uw nationale solidariteit." Vader en zoon stonden met diep neergeslagen blik toen de eerste mi nister, Pnolien zijn rede hield, snel en welhaast onverstaanbaar van achter een in het midden der zaal opgestelde tafel. (vewolg op pag. 5) Ex-preniler de Libanon in Amman vermoord. Het Oostelijke- en Centrale deel van Kansas in de Verenigde Staten worden door hevige overstromingen geteisterd. Talrijke mensenlevens zyn te betreuren en de schade beloopt in de vele mllüoenen. Op de foto zien we hoe het water met geweld het plaat*je Ford Kiley binnenstroomt en de huizen omspoelt en binnendringt. 1 Riad El Solh, de Libanese ex-pre mier. is Maandag in Amman, de hoofdstad van Jordanië, vermoord <ioor een lid van de Libanese nationa listische party. In Maart van het vorig laar werd reeds een aanslag gepleegd op Solh, toen hy nog premier wan. HU liep toen geen letsel op. i Solh werd premier in 1943 en be- kleedde deze functie tot October van het vorig Jaar. I Solh werd vermoord, toen hij op het punt stond per vliegtuig uit Am man naar Beiroet te vertrekken. Twee van de mannen, die op Solh vuurden, zijn doodgeschoten. Üe overige leden van de groep, die de aanslag pleegde, worden nog gezocht. Toen de dood van de oud-premier in Beiroet bekend werd. dromden mensen op straat samen. Er werden stenen geworpen naar sommige win kels. trams ep auto's. Militairen her stelden de orde. K.L.M. brengt Schacht naar Indonesië. Naar wy vernemen zal de heer Hj. Schacht in de nacht van 18 op 19 Juli a.s. per K.L.M. vanuit Rome naar Indonesië vertrekken. CONFERENTIE IN DE SLAAPKAMER Staat van beleg afgekondigd in Teheran. Averell Ilarriman heeft Perzic Amerikaanse economische steun toege zegd voor de ontwikkeling van het land, indien de regering bereid Is het oliegeschil op bevredigende wyze op te lossen. Harriman deed deze toe zegging Maandag tydens een onderhoud met premier Mossadeq in diens slaapvertrek. Mossadeq heeft zich 's avonds naar het zomerverbiyf van de shah bege ven in de heuvels ten Noorden van Teheran, waar een waardiger omge ving voor confereren te vinden is. Bij de l elletjes werden 20 perso nen gedood, onder wie drie politie agenten en ongeveer 150 personen gewond. Tanks en vrachtauto's met soldaten moesten er aan te pas ko men om de rust te herstellen. De politie heeft alle communisti sche krantenbureaux gesloten. Mossadeq zou Harriman geant woord hebben, dat hij bereid is een regeling te aanvaarden, mits deze tot stand komt in het kader van de Perzische nationalisatie-wet. Volgens een officiële Perzische verklaring werd „in algemene zin van gedach ten gewisseld". Een functionaris van de Brits-Per zische oliemaatschappij verklaarde Maandag te Abadan, dat de toestand aan het verslechteren was. De disci pline onder de arbeiders nam af en de Perzische autoriteiten voelden blijkbaar niets voor een krachtiger optreden. De hoofdvertegenwoordi ger van de Anglo-Iranian heeft ge neraal Gailani, bevelhebber van de Perzische troepen in het oliedistrict om een onderhoud verzocht. Hy wil van de generaal de verzekering heb ben, dat de orde zal worden gehand haafd. Minister Morrison heeft in het Lagerhuis Harriman veel succes met zijn opdracht in Teheran toegewenst. WANORDELIJKHEDEN De Perzische regering heeft na een spoedzitting besloten de staat van beleg af te kondigen in Tehe ran in verband met de wanordeiyk- heden van Zondag. Er is een uitgaansverbod van middernacht tot vier uur 's morgens. Enige voortgang bij de besprekingen in Kaesong. Noordelijken „ontdooiden". De V.N.-delegatie voor een staking van 't vuren in Korea melde enige voortgang bij de opstelling van een agenda. Naar uiterlijke omstandigheden te oordelen, zo zegt Reuters correspon dent, gaat het met de conferentie de goede kant op. De stugge, byna vij andige houding van de Noordelijken was Maandag zodanig veranderd, dat de Noordkoreaanse en Chinese afge vaardigden onmiddellyk ingingen op verzoeken van Westerse fotografen om groepsfoto's te mogen maken. Generaal Nam II en vier andere communistische afgevaardigden po seerden gedurende verscheidene mi nuten voor fotografen en filmopera teurs. De Noordelijke fotografen spraken vry met hun Westerse collega's. Maandag heeft men tweemaal 65 minuten geconfereerd, met daartus sen een onderbreking van twee uur op verzoek van de Noordelijken. Kaesong en naaste omgeving wa ren nagenoeg" vrij van Noordelijke troepen. De wanordelijkheden begonnen toen 15000 communisten een anti- imperialistische betoging hielden in de straten van de Perzische hoofd stad. Op een gegeven ogenblik raak ten de demonstranten slaags met de politie, waarbij knuppels en stokken als wapens dienden. Hier en daar werd ook met revolvers geschoten. Wim van Est in de gele trui. Wim van Est heeft gisteren een roes van vreugde ontketend in het kleine Nederlandse kamp In de Tour de France door de twaalfde étappe te winnen met zodanige voorsprong op het grote peloton, dat hy tevens In het bezit kwam van de gele trui. Dit is voor het eerst In de geschie denis van de wielersport, dat een Ne derlander de eerste plaat* bezet hl het algemeen klassement. In het ploe- genklassement staat Nederland thans geklasseerd vooj de beroemde Itali aanse ploeg van slgnor Binda campionissfni als Magni, C'oppi Bar tali Vandaag begint de strijd in de Py- reneën, zodat van Est bij de verde diging van de gele trui voor een zwa re tank komt te staan. Nog steeds zijn de twee voortvluchtigen onvindbaar Donald MaeLean, de functionaris van het Britse ministerie van buiten landse zaken, die op 25 Mei op geheimzinnige wyzc met een andere func tionaris van dat ministerie, Burges*, verdween, maakte deel uit van de politieke commissie, die het toezicht oefende op de uitwisseling in ooriogs- Binda met tijd tussen de V.S. en hun bondgenoten van de ontwikkeling van de atoom- /mm on Churchill nog steeds de populairste man. Een opinieonderzoek van het N.LP.O. heeft uitgewezen, dat Churchill in ons land nog steeds de meest bewonderde man is. Ruim r/c van het ondervraagde publiek zette hem boven aan de Itjst van de populairste hedendaagse perso nen. Het lijstje zag er verder als volgt uit2. Mac Arthur; 3. Drees 4. Truman; 5. Eisen hower; 6. Lieftinck; 7. Albert Schweitzer 8. de Paus; 9. Jo- han Bodegraven; 10. Philips Sr. In tegenstelling tot vorig jaar komt Stalin niet op de lyst voor. MacArthur, Bode graven en Philips Sr. zyn nieu welingen. Italiaanse regering afgetreden. Maandagavond heeft de Italiaanse regering besloten af te treden. Pre mier de Gasperi, die vorige week in het parlement slechts een krappe meerderheid behaalde, wil daarmee een herziening van zijn kabinet moge lijk maken. Een nieuwe regering zou dan de zevende zijn, die de Gasperi na de oorlog heeft gevormd. bom, zo verklaarde Maandag een woordvoerder van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken. Hy zeide dit naar aanleiding van middelen vervaardigd konden wor- een artikel in het weekblad „United den". MaeLean zou echter niet de we- Nations News and World Report". I tenschappelfjkc byzonderheden gewe- Volgens dit blad wist MaeLean „hoe- ten hebben, daar de commisic waarin veel atoombommen het Westen had, hij zitting had, hier niet mee te ma- welke uraniumbronnen er waren en ken had. Wel wist hij, aldus het blad. hoeveel bommen met de bestaande Predikant plotseling in de kerk overleden. Een tragisch sterfgeval deed zich Zondagochtend voor in de Remon strantse kerk te Nieuwkoop, waar de vroegere voorganger, ds. L. W. van Wyngaarden na de door hem geleide dienst plotseling is overleden. Ds. Van Wyngaarden. die sinds '46 predikant is by de Remonstrant se Broederschap te Groningen, nam in zijn vorige gemeente de dienst waar voor as. Bloemendaal, die met vacantie is. Nadat om elf uur de dienst ge ëindigd was en ds. van Wijngaarden zyn vele kennissen nog eens de hand had gedrukt, ging hy met de ker- keraadsleden naar de consistorieka mer, waar men nog enige tijd bij een bleef. Toen de predikant daar op nog eenmaal de fraaie kansel in de pas gerestaureerde kerk wilde bezichtigen, ging het gezelschap daarheen en nadat de predikant zyn bewondering te kennen had gegeven voor dit fraaie stuk beeldhouwwerk, zakte hjj plotseling ineen. In allerijl werd een dokter gewaarschuwd, die slechts de dood kon constateren. Ds. van Wijngaarden was de vorige maand 49 jaar geworden. af van de mate van samenwerking tussen Engeland, Canada en de V.S. op het gebied van de atoomenergie. De commissie was tevens belast met de organisatie van de uitwisseling van faciliteiten en geleerden, het ver krijgen van uranium en andere mate rialen en de verdeling van geheimen. Tenslotte zou de commissie ook de toelating van dr. Fuchs in de V.S. geregeld hebben. HET ZEEUWSE DORPSLEVEN Dorpsgemeenschap in verval H. Het is eigenlyk zeer merkwaardig dat men op het platteland weinig be grip vindt voor de situatie waarin de dorpssamenleving verkeert. ,Ach", hoorden we onlangs op een landeiyke vergadering een Friese plattelander opmerken, „jullie stedelingen hebben te kampen met problemen als dat van de massajeugd, van de onkerkeiykheld en van het nihilisme. By ons zyn dat geen problemen. Wy hebben onze gezonde plattelandscultuur". Voor ieder die iets van de geschiedenis der laatste eeuw heeft begrepen, is deze uitspraak moeiiyk te vatten, wan de situatie is kritiek! We willen trachten ons daarvan een beeld te vormen. Vergeiyken we de toestand in onze dorpen met die van honderd jaar ge- leden, dan valt direct op, dat er In de tweede helft van de vorige en in de eerste helft van deze eeuw heel veel veranderd is. Honderden jaren lang bleef de si tuatie ten plattelande min of meer gelijk, om zich na plm. 1860 in steeds sneller tempo te gaan wyzigen. De techniek kan als een der voor naamste oorzaken daarvan beschouwd worden. Door de ontwikkeling van het verkeer werd het platteland uit zyn isolement verlost. De techniek maakte het ook mogeiy'k voor de we reldmarkt te gaan produceren. Dat betekende betere kwaliteiten, en dat hield weer in landbouwonderwys. Maar dat betekende ook dat de boer bedrijfsleider werd, d.w.z. zakenman. De krant en de radio danken we ook aan de techniek. Ook zij haalden het dorp uit zijn isolement en maak ten er een centrum van, waar men het wereldgebeuren kan volgen. In steeds sneller tempo veranderde de samenleving en veel van deze ver anderingen zyn verbeteringen ge weest. Denken we alleen maar aan wat zich op medisch-hygiënisch ge bied in gunstige zin heeft gewijzigd. Toch zit er aan deze verbeteringen een kant, die ons niet moet ontgaan. Vroeger maakte de boerin zelf de boter, nu doet de zuivelfabriek het vroeger dorste de boer het graan met de vlegel, nu doet de loondorser het vroeger zorgde de koewachter voor de koeien, nu doet het prikkel- en schrikdraad het; vroeger begroeven we onze gestorven buurman zelf, nu doet de begrafenisondernemer het; vroeger hielpen onze vrouwen een zieke buurvrouw, nu doet de wijkzus ter het. Met andere woorden: veel van wat we vroeger zelf deden, laten we thans doen We hebben daar prachti ge woorden voor, we spreken van ra tionalisatie en organisatie. Alles wordt tegenwoordig georganiseerd! Maar het gevolg ervan is, dat de dor pelingen anders tegenover elkaar ko men te staan dan vroeger, nameiyk veel zakelyker. Voor iets dat georga niseerd wordt, kun je betalen, en ie hoeft je er verder niets van aan te trekken. Doordat de onderlinge ver houdingen zakelyker worden, worden 1 ze ook losser. De dorpelingen komen veel meer op zichzelf te staan. En de gevolgen zyn lang niet altijd gunstig. Integendeel VRIJ, MAAR WAARVOOR? Deze hele gang van zaken heeft de mens vry gemaakt. Vrij waarvoor Vroeger ging alles volgens de tra ditie, maar tengevolge van de boven omschreven veranderingen is de eeu wenoude traditie gaan afbrokkelen. Dat was een langzaam proces en daarom werd er weinig aandacht aan besteed. Het viel niet op, we hadden er geen erg in. En daardoor wordt misschien ook verklaard, dat thans velen nog niet zien, hoezeer er van werkelijk verval sprake is. Natuurlijk we wisten wel, dat niet alles op rolletjes ging in onze samen leving, maar werkeiyke misstanden ach neen, die mogen in de stad te vinden zyn, waar velen zonder God of gebod leven, maar niet op ons vruchtbaar platteland. En tóch is de dorpssamenleving in gevaar. STADSMENTALITEIT. De grote-stadsmentaliteit, waar voor de plattelander zyn neus op haalt, zal over niet te lange tijd ook op het platteland te vinden zyn. De stad is net platteland alleen maar een aantal jaren vóór geweest. Ook op het platteland vinden we in toene mende mate onkerkeiykheid, onver schilligheid, genotzucht, ook op het platteland verhardt het leven tot een leven van louter eigenbelang, dat zich van God en gebod niet veel aan trekt en dus tot een ordinair mate rialisme. (vervolg op blz. t), Monsterproces tegen de voetbalpool-ondernemingen Nog voor het begin van het voet balseizoen zal een groot aantal or ganisatoren, hoofdagenten en agen ten van voetbalpool- en voetbalprljs- vraagondernemingen wegens overtre ding van de loterywet terecht staan voor het kantongerecht te Rotter dam. Het aantal verdachten ln dit „monsterproces" overschrijdt de tweehonderd en het laat zich aan zien, dat er met de berechting van deze zaken tenminste een ween ge moeid zal zyn. Deze vervolging besluit min of meer de grote actie die de justitie in Februari en April j.l. tegen voet- balpoolondernemingen is begonnen. De zwaarste klap werd de voetbal poolondernemingen toegebracht op Zaterdagmiddag 7 April, toen de po litie over het gehele land in een grote gecoördineerde actie is opge treden tegen alle in Nederland ope rerende voetbalpoolondernemingen. Die dag zyn rechercheurs in tal van plaatsen, om te Den Haag, Rotter dam, Amsterdam, Enscheaé, Delft, Krommenie Zwljndrecht, Zaandam. Venlo en Tilburg overgegaan tot zoekingen by hoofdagenten en agen ten van voetbalpoolondernemingen. Een grote hoeveelheid administra tieve bescheiden en duizenden gul dens werden in beslag genomen. De leiding van deze landelijke actie be rustte by mr. H. van Buuren, amb tenaar van het O.M. te Rotterdam. Zonder te weten zijn eigen vrouw gered. Mevrouw Keddeman-Meyer uit Vriezenvecn is Zaterdagmiddag zwaar gewond by een ongeluk op de brug over het Overijselse Kanaal te Vroomshoop, waar zij door een voor een tegenligger uitwijkende auto werd aangereden en in het water ge worpen. Ook de auto kwam daarbij in het water terecht De heer Keddeman zag het onge luk gebeuren, doch wist niet, dat zyn vrouw er by betrokken was. Hy haal de eerst de chauffeur van de perso nenauto uit het water en redde toen zyn vrouw. In een ziekenhuis moes ten haar beide benen worden afge zet- VOORSPEL T: IETS WARMER Geldig tot Dinsdagavond. Droog weer met enkele overdry- vende wolkenvelden. Zwakke tot ma tige wind tussen West en Noord. Iets warmer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1