PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zestien Benelux-ministers bijeen in de Goese Korenbeurs Geen Benelux zonder oplossing van waterwegen-kwestie GEBIED ROND KAES0NG THANS NEUTRAAL GEBIED GEWORDEN DE BILT Kantlijn r 194e Jaargang - No. 165 Dagbtaa uitgave van de Urma Provincial» Zeeuwse courant. Directie P van de velde en P B. den Boei Adj W de Pagter Hoofdrea G Ballintyn Pi verv.: W. Leertouwei en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 3? ct per week t 4.55 p Kw fr p p. t 4.B0 per fcv» Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 16 Juli 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per oun Minimum p advertentie t l - uig mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max 6 regel" van 1—8 regels I.- Iedere regel meer 20 cent .Brieven of adre» Bureau van dit Blad' 23 cent meer Giro nr S59300 PZ C. Middelburg. Bur Vüssingen VValstt 5»- tel 2255 4 Ifjnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel 2077 cn 2924; Goes L. Voratstr 63. tel 2473 <b.g.g 2228); Oostburg Pr Mauritsstr 12, tel 102: Terneuzen Brouwerij str 2; Zlertlczee N Bogcrcr.tr^CJ6<Ltel^26 MINISTERSCONFERENTIE TE GOES Andere werkmethode moet sneller tot resulaat leiden Verdere liberalisatie voor landbouw- en visserijproducten De Benelux-conferentie in „De Korenbeurs" te Goes heeft Zaterdag wel iswaar ge engrotc, spectaculaire resultaten opgeleverd, maar toch wel en kele opmerkelijke besluiten, die op den duur ongetwijfeld van groot belang voor de volledige verwezenlijking van de Benelux-gedachte zullen blijken te zijn. Daar is in de eerste plaats een ingrijpende verandering in de methode van werken. Het Beneiux-overleg zal geheel anders worden gevoerd. Geen grote, vaak logge conferenties meer ais in liet verleden, maar veel veelvul. diger kleine werk-byeenkomsten van ministers, die de concrete vraagstuk ken zullen bespreken en zo mogelijk tot een oplossing brengen. Wat de kwestie der waterwegen betreft, hebben de delegaties vastge steld, dat, juridisch gezien, het probleem der kanalen niet met dat der Be nelux Is verbonden. Maar de Nederlandse regering onderschrijft hetgeen minister van Zeeland reeds in de Belgische volksvertegenwoordiging heeft uitgesproken: materieel, feitelijk, politiek en psychologisch beslaat deze band wèl en daarom dienen beide regeringen deze vraagstukken in gemeen schappelijk verband te bezien. Ten slotte is nog van belang, dat Nederland aan België een lyst met de desiderata op landbouwgebied zal doen toekomen, en dat beide regeringen door overleg In een ministerieel werkcomité zo snel mogelijk een veel vrijer verkeer voor vissery-producten zullen bevorderen, waarby aan de reeds in- Oostende overeengekomen datum van I Januari 1952 voor volledige libe ralisatie vastgehouden wordt. Ziehier een samenvatting van de belangrijkste conclusies van de confe rentie in Goes. Zij werden aan de pers bekend gemaakt van Nederlandse zij de door de ministers van den Brink en Mansholt, van Belgische zijde door minister-president Pholien, nadat een officieel communiqué was opgesteld dat natuurlijk veel meer in algemene termen was gesteld. Minister van den Brink wees in zijn toelichting op het officieuze ka rakter van de conferentie, die boven dien maar een betrekkelijk gering aantal uren had geduurd. Op volko- D Benelux-conferentie te Goes, gehouden in „De Korenbeurs", waar 140 jaar geleden Keizer Napoleon eens de gast was van de burgemeestersfamilie Ketelaer, heeft jiiet nagelaten de aandacht té- trek ken, niet alleen van de vele Goesena- ren, die natuurlijk in hoge mate ge ïnteresseerd het aan- en afrijden der regeringauto's gadesloegen, maar ook van de gehele Nederlandse en Belgische pers, die vele van haar vertegenwoordigers naar Goes had gezonden. Was er inderdaad reden voor deze belangstelling? Wij geloven, dat deze vraag onom wonden met „ja" moet worden be antwoord. Voor onze toekomstige po sitie in de wereld hangt immers zeer veel af van het slagen van de Bene lux. die als drie-eenheid natuurlijk een heel wat krachtiger positie kan innemen, dan elk van de drie kleine landen afzonderlijk. Er was dus re den tot bezorgdheid toen wij tot de ontdekking kwamen, dat het met de Benelux na de grote minister-confe rentie in Oostende vorig jaar Juni minder vlot scheen te gaan. Het leek alsof de machine was vastgelopen en juist daarom was de vertrouwelijke bespreking, waarvoor niet minder dan 16'Benelux-ministers naar Goes waren gekomen, van het allergroot ste belang. Zou men er inderdaad in slagen de zaak weer op gang te bren gen? De ministers hebben begrepen, dat dit inderdaad de primaire vraag was. welke zij onder het oog hadden te zien en zij hebben aan het einde van hun besprekingen, welke blijkens het uitgegeven communiqué een zeer openhartig en vriendschappelijk ka rakter droegen, dan ook besloten hun tot dusver gevolgde werkwijze te ver vangen door een die een meer soe pel groeien van de Benelux mogelijk zal maken. Wij geloven, dat dit het inderdaad zeer belangrijke winstpunt is, dat op de conferentie van jl. Zaterdag werd geboekt en dat zó gezien, de leuze van het Benelux-comité „In Goes be gint de Benelux-victorie" een goede kans maakt verwezenlijkt te worden. Natuurlijk zullen van tijd tot tijd nog "wel eens conferenties op breder basis dan die van de ministeriële werkcommisies nodig en nuttig zijn. Dan kunnen de ministers zich ook la ten bijstaan door de experts, die hen gelijk minister van den Brink het in zijn toelichting tegenover de pers uitdrukte kunnen behoeden voor het maken van fouten. Dit laatste geldl natuurlijk in het bijzonder voor de behandeling van technische kwesties als die der wa terwegen, waarvan de conferentie Za terdag heeft vastgesteld, dat zij wel iswaar in juridische zir niet verbon den is met de Benelux, maar mate rieel, politiek en psychologist toch wél. Nederland heeft deze reeds eer der in het Belgische kamp uitgespro ken stelling Zaterdag ook tot de zij ne gemaakt en is daarmede wellicht in belangrijke mate tegemoetgeko men aan een opvatting welke in Bel gië reeds veel langer leeft. Geen wonder dus, dat de formulering van premier Pholien tegenover onze Belgi sche collega's op dit punt eigenlijk heel wat scherper was: zonder Bene lux geen oplossing van de waterwe gen-kwestie. maar óók zondér oplos sing van de waterwegen-kwestie geen Benelux! Er is verder gesproken over alge- men openhartige en vriendschappelij ke wijze werden echter een volledige „tour d'horizon" gemaakt langs alle Benelux-problemen. Van gedachte werd gewisseld over de ontwikkeling van het handelsver keer en de extreme positie van Ne derland in het Europese betalingsver keer. Onze minister van economische zaken gaf een analyse van de toe stand op dit ogenblik en van beide zij den werd vastgesteld, dat het Korea- conflict op geheel verschillende wijze heeft ingewerkt op de economische en financiële positie van Nederland en België, Dit zou echter ook zonder Vóór-Unie het geval zijn geweest. De these, dat het Vóór-Unie-verdrag als zodanig geen invloed heeft gehad op de extreme posities van beide landen werd van beide zyden dan ook onder schreven. Hetgeen overigens niet wegnam, dat men de noodzakelijkheid erkende het probleem zo spoedig mo gelijk in een ministeriële werkcom- missie onder het oog te zien. HARMONISATIE VAN DE LANDBOUW. Dit laatste geldt ook voor de land- bouwvi-aagstukken, waarvan minister Mansholt tegenover de pers verklaar de, dat de tot dusver gevolgde werk wijze moeilijk tot een werkelnke har monisatie van de landbouw kon lei den. Doel blyft een volkomen vrij ruil verkeer voor de landbouwproducten van de beide landen, (voor Luxem burg gelden n.l. speciale afspraken). Het zal nodig zijn, aldus drukte mi nister Mansholt het uit, een zeer nut tig gebruik te maken van de minis teriële werkcomité's om het land- I bouwvraagstuk in het breder econo misch verband te plaatsen en te be zien. Voor de typische uitvoerings moeilijkheden, welke aan de toepas sing van de landbouwprotocols zijn verbonden, moet een oplossing wor den gevonden. VOOR DE VISSERIJ Wat de visserij betreft is ter confe rentie geconstateerd, dat men sinds de afspraken van Oostende, welke een volledige liberalisatie per 1 Januari 1952 ten doel hadden, nog niets is opgeschoten. Ook hier verwacht men een oplossing van het volgen van de nieuwe werk methode, waarbij men zich echter wil houden aan genoemde datum. Voor de Nederlandse visserij achtte minis ter Mansholt dit van zeer grote bete kenis. Over het ontwei-p-verdrag voor de definitieve Economische Unie werd niet gesproken, evenmin trouwens als over het probleem van de consolidatie van de Nederlandse schuld aan Bel gië. Wèl werd de vorming van hogere Benelux-organen zeer in het alge meen onder oog gezien. Zestien ministers in Goes Aan de Benelux-conferentie in Goes werd door niet minder dan zestien ministers deelgeno men, nl. zes Nederlandse, acht Belgische en twee Luxembur- ?erse. Voor Nederland waren nl. lanwezig de minister-president ir. W. Drees en de ministers prof, dr. J. M. R. van den "Brink (Econ. Zaken), prof. mr. P. Lieftinck (Financiën), S. L. Mansholt (Landbouw), mr. D. U Stikker (Buitenlandse Za- sen) en H. H. Wemmers (Ver keer en Waterstaat). België was vertegenwoordigd door zijn minister-president J. Pholien en de ministers O. Be- aogne (Openbare Werken), A. Joppé (Econ. Zaken), Ch. He- ger (Landbouw), J. van Houte (Financiën). L. Meurice (Bui- -.eniandse Handel), P. W. Se vers (Waterstaat) en P. van ieeland (Buitenlandse Zaken). Ten slotte waren er nog twee minister van Luxemburg, nl. minister-president P. Dupong 5n de minister van Financiën M. Raquin. De secretaris-generaal van 3e Benelux, mr. dr. E. J. E. M. I. Jaspar, trad tijdens de con- 'erentie op als tolk. mene economische en monetaire pro blemen waarbij echter de zeer ne telige kwestie van de consolidatie der Nederlandse schuld aan België geheel onbesproken bleef over de landbouwkwesties en over de libera lisatie van de handel in visserijpro ducten. Wat deze beide laatste as pecten betreft, verwachten de minis ters blijkbaar heil van de geprojec teerde nieuwe wijze van werken. Voor de visserij-kwestie hebben zij daarbij vastgehouden aan de reeds een jaar geleden overeengekomen da tum van 1 Januari 1952. Wellicht, dat we dus hierin de toetssteen mo gen zien, die ons dan binnen een half jaar zou kunnen leren of men met de nieuwe methode inderdaad sneller en soepeler tot resultaten kan komen. Wanneer dat inderdaad het geval mocht zijn, zal deze conferentie van Goes, ook al is zij niet toegekomen aan de definitieve oplossing van eni gerlei Benelux-probleem, geboek staafd worden als een belangrijk mo ment In de wordingsgeschiedenis van de Belgisch-Nederlands-Luxemburg se Economische Unie. Ad. Int. Onderscheidingen voor Benelux-ministers Tijdens de lunch van de Benelux- ministers tijdens de conferentie in Goes, neeft de Luxemburgse minister president Dupong aan minister-presi dent dr. W. Drees en eerste minister J. Pholien van België de versierselen overhandigd van Grootkruis in de Ór de van de Eikenkroon van Luxem burg. Dr. Drees heeft aan de heer J. Pho lien de versierselen overhandigd, be horend bij zijn benoeming tot Groot kruis in de Órde van de Nederlandse Leeuw. Aan de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stikker, is mededeling gedaan van zijn be noeming tot Grootkruis in de Orde van Leopold. Britse torpedojagers naar de Rode Zee De Britse regering heeft besloten vier torpedojagers naar de Rode Zee te zenden in verband met de moei lijkheden, die Egypte in het Suez-ka- naal veroorzaakt™ Op 1 Juli werd het Britse s.s. ..Em pire Roach" door een Egyptisch kor vet aangehouden. De torpedojagers zullen gereed ge houden worden om de Britse scheep vaart in het betrokken gebied te be schermen. C.B.T.B. heeft 32619 leden In het jaar 1950 nam het anatal le den van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond toe van 31.555 tot 32.619, zo blijkt uit het jaarverslag over 1950 van deze bond. Harriman in Tdheran Averell Harriman Is Zaterdag in Teheran aangekomen, begroet door o.a. de Perzische minister van Bui tenlandse Zaken. Harriman zeidc, hoopvol gestemd te zijn en verklaar de: „Ik zal bljjven zolang ik van nut ben". Via radlo-Teheran werd een of ficiële verklaring omgeroepen, waar in het bezoek van Harriman van gro te betekenis werd genoemd. Niettemin heeft de olie-commissie uit het Perzische parlement inmid dels een nieuw dreigement doen ho ren. In een communiqué werd mee gedeeld, dat de Perzische regering zich het recht voorbehoud olie aan Rusland en communistisch China te verkopen. Onlusten in Teheran Volgens niet-officiële berichten zou den bij gevechten tussen communisti sche betogers en politie voor het par lementsgebouw te Teheran twaalf per sonen, waaronder twee politie-beamb- ten, zijn gedood. Het Perzische kabinet heeft, na de wanordelijkheden, een spoedvergade ring gehouden. Men acht het in de Perzische hoofdstad mogelijk dat de krijgswet in het gebied van Teheran en omgeving zal worden afgekondigd WAPENSTILSTANDSBESPREKINGEN HERV AT Noordelijken aanvaaidden de geallieerde voorwaarden De wapenstilstandsbesprekingen te Knenodg zijn weer op gang gebracht. De Noordelijken hebben alle voorstellen van generaal Rldgway, die al* voorwaarden golden voor hervatting van de besprekingen, aanvaard. Zon dag kwamen de belde delegaties weer ln een Chinees restaurant te Kac- song b||een, uuarbjj de onderhandelingen vrU vlot verliepen. Al de 20 journalisten, onder wie een Nederlander, konden ongehinderd Kaesong be reiken. De bereidheid van de Noordelijken om het incident van vorige week uit dc weg te ruimen, heeft ln de geallieerde hoofdsteden grote voldoening ge wekt. Het geschil, dat tot afbreken van dc onderhandelingen leidde, was voornamelijk een prestige-kwcBtie. De Noordelijken handelden, alsof zij een geallieerde delegatie gastvrijheid verleenden, alsof het de geallieerden waren, die om een wapenstilstand kwamen vragen en daarovëV werd vooral in de Amerikaanse conserva- ILM. Koningin Juliana en Z.K.II. Prins Bernhard hebben Vrijdag een werk bezoek gebracht aan dc Noord Oostpolder en aan t'rk. Groot was het ent housiasme van de ouden van dagen, die een prachtig plaatsje by het Visse rij Museum hadden gekregen, toen de Koningin daar arriveerde. India concentreert troepen langs Pakistans grenzen Langs de grenzen van Pakistan worden grote contingenten Indiase troepen samengetrokken in verband met het geschil om Kasjmir, aldus heeft premier Aii Khan van Pakistan Zondag verklaard. De premier zeide, dat de Veilig heidsraad hiervan op de hoogte is gesteld en dat passende tegenmaatre gelen worden genomen. Vliegtuigen verongelukt bij Stockholm en bij Scampton Drie personen werden gedood en drie gewond toen Zaterdag een Zweeds vliegtuig bij Stockholm verongelukte. Bij het vliegveld Scampton in Enge land stortte Zaterdag een Brits vlieg tuig omlaag. Hot toestel vloog in brand en de drie inzittenden kwamen in de vlammen om. Stalins dochter zou 7 Juli gehuwd zijn Volgens het I-ondense blad ..Sun day Express" is op 7 Juli in Moskou de enige dochter van Stalin, ae 27-ja- rige Swetlana. in het huwelijk getre den met kolonel Mihail KaganowitsJ, zoon van de minister voor industrie. Het bruidsfeest zou veertien dagen hebben geduurd en een millioen gul den hebben gekost. Het paar maakt een huwelijksreis door de Oost-Euro- pese staten. Het is Swetlana's tweede huwelijk. Schout-bij-Nacht F. Stam werd vice-admiraa! Bij K. B. is met ingang van 16 Juli 1951 bevorderd tot vice-admiraal de schout-bij-nacht F. Stam. hoofd van de afd. materieel bij het ministerie van marine. GEHEIM BLEEF DRIE JAAR BEWAARD Begon in Goes de victorie? Zaterdag was Goes Benelux-stad. „In Goes begint de Benelux-victorie" was de leuze, welke het Benelux-comité had doen aanplakken en wie tus sen half elf en half twaalf de ene regeringsauto na de andere voor hotel „De Korenbeurs" zag voorrijden, besefte terstond, dat hier ln elk geval een zeer belangrijke conferentie werd gehouden. Het was overigens niet de eerste maal, dat Goes Benelux-stad was, maar dat geheim was tot dusver bewaard gebleven. In 1948. kort voor de grote conferenties van Chateau d'Ardennes, kwamen eveneens een aantal Belgi sche en Nederlandse ministers in „De Korenbeurs" bijeen, toen voor het houden van een voorbereidende bespreking, welke ongetwijfeld tot het sla gen van de grote conferentie heeft bijgedragen. Het moet de ministers toen goed in Goes zyn bevallen en daaraan is het ongetwijfeld te danken, dat mr. dr. Jaspar, de secretaris-generaal van de Benelux, met succes kon voorstel len ook deze veel uitgebreider conferentie in de Ganzestad te houden. De ministers kwamen bijeen in de achterzaal van „De Korenbeurs", ter wijl overigens nog enige vertrekken voor het voeren van een vertrouwe lijk gesprek en petit comité waren gereserveerd. In de conferentiezaal zelf hadden het provinciaal bestuur van Zeeland en de gemeentebesturen van Goes en Yerseke voor een bloem rijke welkomstgroet gezorgd, verge zeld van hun goede wensen voor het welslagen van de besprekingen. Precies om half elf arriveerde als eerste de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stik ker, die vlot uit zijn wagen wipte en zich even later reeds achter een ven ster aan de Marktzijde had ver schanst onder het genot van een geu rig kopje koffie wachtend op zijn col lega's, van wie al spoedig de belde Luxemburgse vertegenwoordigers, de heren Dupong en Rasquin de- laat ste als vervanger van minister Bech, die door ziekte verhinderd was zich bij mr. Stikker voegden. JUBILEREND MINISTER Minister Dupong vierde deze 14de Juli overigens een zeer merkwaardig jubileum, wellicht uniek in de mo derne geschiedenis. Hij was nl. juist 25 jaar minister, een jubileum waar mede hy door al zijn aanwezige Bene- lux-collega's recht hartelijk werd ge lukgewenst. Na de beide Luxemburgse excellen ties arriveerde eerst minister Wem mers. even later onze minister-presi dent dr. Drees, en toen als eerste Belg de minister van buitenlandse handel, de heer L. Meurice, weldra gevolgd door onze ministers Mans holt, van den Brink en Lieftinck. In twee auto's kwamen daarna zes Belgische ministers aan en als laat ste de heer Paul van Zeeland, die Vrijdag nog belangrijke besprekingen in Parijs had moeten voeren en daar door nog maar juist op tijd in Goes aanwezig kon zijn. WACHTEN De besprekingen begonnen terstond nadat de laatste minister was aange komen en dat betekende voor de zeer vele Nederlandse en Belgische journalisten, die naar Goes waren ge komen, natuurlijk dat er een reeks van wachturen was begonnen. Het gedeelte van De Korenbeurs, waarin de conferentie werd gehouden, was voor hen natuurlijk verboden terrein en slechts zo nu en dan kon men een glimp van een der ministers in de gangen opvangen. ,,Bij dans en praet, houdt middel- maet" luidt de spreuk in het fraaie glas in lood-venster in de conferen tiezaal, dat ongetwijfeld ook wel even de aandacht van de ministers zal hebben getrokken. Een wijze verma ning ongetwijfeld en al behoefde er waarschijnlijk geen vrees te bestaan, dat de ministers op 't eerste punt zich te buiten zouden gaan, ook wat be treft de „praet" hebben zij zich toch een loffelijke zelf-beperking weten op te leggen. Want de gehele confe rentie. waarin toch het Benelux- vraagstuk in zijn volle breedte aan de orde moest worden gesteld, duur de slechts van twaalf tot zes uur en in die tijd hebben de heren nog ge luncht ook. De goede middelmaet is dus weigehouden.. (vervolg oj> blz. t) tiev pers veel drukte gemaakt. De Noordelijke delegatie heeft thans de volgende punten aanvaard: lc. De weg naar Kaesong zal open zijn voor voertuigen van de V.N.-dele- gatie zonder voorafgaande kennisge ving. 2e. Rondom Kaesong wordt een neutrale zóne ingesteld met een straal van 8 km. Daarbinnen mag geen gewapend personeel zijn. met uitzondering van lichtgewapende le den van dc militaire politie. 3e. Rondom het conferentie-gebouw wordt een gebied ingesteld met een straal van 800 fn. Het personeel daar binnen moet geheel ongewapend zjjn. Correspondenten, die Zondag uit Kaesong terugkeerden verklaarden, dat zij slechts twee gewapende ledèn van de militaire politie hadden gezien. De groep was geen belemmeringen in de weg gelegd. Langs de straten ston den kinderen, die het convool van de V.N. toewuifden. De volwassenen ke ken zwijgend toe. In Poesan zijn Zondag demonstra ties gehouden tegen een wapenstil stand. De demonstranten riepen „naar de Jaloe". Van Amerikaanse zyde is aan dc Zuid-Koreaanse rege ring verzocht dergelijke demonstra ties te vermijden. Verdediging van Afrika Het Britse ministerie voor gemene- bestbetrekkingen heeft Maandagoch tend medegedeeld dat G root-Brittan- niè cn de Zuid-Afrikaanse Unie geza menlijk overleg plegen met België. Egypte. Ethiopië. Frankrijk. Italië. Portugal en Zuid-Rhodesië over het uitschrijven van een conferentie ter bespreking van maatregelen voor een vergemakkelijking der verdediging van het Afrikaanse vasteland in geval van nood. Men wil in dat geval op de snelste en doelmatigste wijze strijd krachten en voorraden naar bepaalde gebic-den in Oost- cn Midden-Afrika zenden. Het is de bedoeling de confe rentie. zo mogelijk op twintig Aug. a.s. te Nairobi, in Kenya te doen aan vangen. Demonstraties in het Saargebied Het Westduiste persbureau DPA meldt dat Zondag in verscheidene steden in het Saargebied is gedemon streerd voor hei-aansluiting van Saar land bij (West-)Duitslnnd. Zaterdag werd te Sankt Wendel. ter gelegenheid van de herdenking van de bestorming van de Bastille, door Fran se troepen een parade gehouden. In woners van de plaats liepen voor de paraderende Franse militairen uit. roepend: „Deutsch ist die Saar", de zelfde leuze, welke bij de in 1935 ge houden volksstemming opgeld deed. Staf van commandant Groep- Zuid gaat naar Den Bosch In verband met de reorganisatie van de Kon. Landmacht zal de staf van de bevelhebber van de derde militaire afdeling, tevens commandant groep Zuid, generaal-majoor J. A. A, Sitsen, van Breda naar Den Bosch worden overgeplaatst. Deze overplaatsing zal in Januari 1952 geschieden. Zoals bekend is generaal-majoor Sitsen aangewezen als commandant van de laatste van de drie divisies, die omstreeks de jaarwisseling mobili sabel zullen zijn. Bruidskoets met zes schimmels reed Joor Den Haag Zaterdag is ln Den Haag het hu- iveiijk voltrokken tussen Helen Cha- pin, de dochter van dc Amerikaanse ambassadeur en Ronald Irwin Metz, ambtenaar van het ministerie van Defensie te Washington. In het Haagse stadhuis sloot burgemeester mr. F. N. A. Schokking het burger lijk huwelijk. Daarna reed het bruids paar in een koets, die door zes schim mels getrokken werd, ter kerke. In Kopenhagen zijn vier Franse cir- cus-artisten, twee mannen en twee vrou wen, van tien meter hoogte uit een tra peze gevallen. Zij werden ernstig ge wond in een ziekenhui* opgenomen. Een bende heeft eind vorige week een overval gepleegd op een koffieondcr- neming ln Oost-Ja va en de bewoner, de heer Perseyn neergeschoten. VOORSPELT: VRU ZONNIG. Geldig tot Maandagavond. Droog weer met flinke opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Warmer dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1