NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN V00RTING ALS ZEVENDE OVER DE EINDSTREEP GENERAAL RIDGWAY STELT ..NEUTRALE ZONE" VOOR Russisch televisiebeeld in Middelburg gezien. Gem. Midd. Handels avondschool. Zomerfeest in Groede Plan voor nieuw R.A.I.- gebouw in de hoofdstad. Belastingdebat in de Tweede Kamer ZATERDAG 14 JULI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een radlofc jidelaar t* Middelburg, de heer J. van der Hiele, die regel matig met televisietoestellen expe rimenteert, heeft gisteren door lou ter toeval een uitzending van de mysterieuze, veel besproken Russi sche televisiezender opgevangen. De heer Van der Hiele was bezig een nieuwe ontvanger bij te regelen en gebruikte bij dit werk een Phi- lips-telcvisieapparaat. Toen dit inge steld was op dezelfde golflengte als waarop Eindhoven tot vorige week uitzond, verscheen plotseling een z.g. testpatroon (een beeld, dat dient om de kwaliteit van de uitzending te be proeven en om de zender te annon ceren) op het scherm. Dittestpa troon. waarop een aantal Russische letters, alsmede cflfertjes en de ge bruikelijke cirkels en vierkanten wa ren te zien, was buitengewoon dui delijk. zo zelfs, dat de zes punten grote contrólecijfertjes haarscherp doorkwamen. Dit bewijst, dat deze Russische zender, waarvan niemand r.og de ligging weet, bijzonder sterk is. Nederlandse Bond van varkenshandelaren. AFDELING ZEELAND TE IJZENDIJKE BIJEEN. Te IJzendijke vergaderde Vrijdag dc afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Varkenshandelaren. Tijdens deze druk bezochte vergade ring, waarop leden uit alle delen van Zeeland aanwezig waren, werd met klem aangedrongen op het nemen van maatregelen tegen het in de handel brengen v^n z.g. „binnenbe- ren". Dit zijn varkens, aie naar eerst later blijkt, zowel voor de handel als voor de consumptie van geen waar de zijn. Besloten werd te trachten tijdens de op 22 Augustus a.s. te 's-Hertogenbosch te houden Bondsdag voor dit probleem een oplossing te vinden. De burgemeester van IJzendijke, jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Heringhaven. vroeg de varkens- handelaren bemoeienis te willen ne men met de varkensfokkerij, daar in Zeeuwsch-Vlaanderen veel voedsel, dat voor deze fokkerij uitermate ge schikt is, thans verloren gaat. Na afloop der vergadering werd een excursie gemaakt naar België. GESLAAGD Aan de Technische hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- examen voor werktuigkundig inge nieur de heer J H. Bun te IJzendijke. Voor het ingenieursexamen voor cl- viel-ingenieur slaagde de heer G. C. Streefkerk te Breskens. Te Utrecht slaagde voor het diploma Registrateur en Archiefverzorging B en te Eindhoven voor het Practfjk- diploma Handelsschrift, de heer A. J. de Broekert, le ambtenaar ter secre tarie te Oostkapelle. Het diploma scheepwerktuigkundige B I werd behaald door de heer J. A. Kleinepier, leerling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Vlissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer G. J. M. de Greet arts te Vlissingen, Koudekerkse weg W 13, tel. 2121. Te Middelburg is te be reiken dr. J. C. B. Simons, Vlissingse singel 38, teL 2191. Te Veere, Serooskerke en Oostkapel le is te bereiken de heer M. A. v. d. Sluijs. arts te Veere, tel. K 1181—271. Te Zoutelande, Westkapelle en Kou- dekerke is te bereiken de heer M. Huijgens, arts te Westkapelle, „de Wie- zel", tel. K 1188—316. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek v. d. Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066. Middelburg: apotheek Van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134. Prinses Beatrix bezocht Zierikzee. Donderdagmiddag maakte Prinses Beatrix een trip naar Zierikzee met enkele vriendinnetjes. Er werd een wandeling door de stad gemaakt en het museum werd bezichtigd onder leiding van de archivaris, de heer P. van Bever en. Vervolgens werden ver versingen in „Mondragon" gebruikt en het schip Van der Steng bezocht. Prinses Beatrix genoot van een rondvaart met de veerboot van Jac. Berrevoets op de Oosterschelde. Op de marineboot „Hercules" werd thee gedronken. Na het duiken bekeken te hebben, namen de Jongedames een verfrissend bad bij een zandbank in de Oosterschelde. waarbij bleek dat zij uitstekende zwemsters waren. Na een paar uur varen keerde het gezel schap naar de haven van Zierikzee terug, waarna de reis naar het kamp te Westenschouwen weer aanvaard werd. Kampleiders zijn de heer Melchior uit Amersfoort en mej. Boekhout „Averdijk" zat één uur vast. Donderdagmiddag heeft de „Aver- dyk" van de Nederlands-Amerikaanse Stoomvaartmaatschappij gedurende ruim een uur vastgezeten by de Snijkerplaat. Het schip was op weg vfli Rotterdam naar Antwerpen. De Vlissingse sleepboten, de „Goliath"* en de „John P. Best" en een bergings vaartuig voeren uit, doch om kwart over vijf kwam het schip op eigen kracht weer vlot De Benelux-Ronde. BESTUURSLEDEN „SCHELDEGOUWEN" VOOR DE K.R.O.-MICROFOON. Tijdens een gisteravond in het Ne derlands Koffiehuis te Middelburg gehouden informatieve bespreking heeft het bestuur van de Motor- en Autoclub „Scheldegouwen" de ere voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Ca» sembroot en de overige leden van het ere-comité uitvoerig ingelicht over de voorbereidingen, welke zyn of worden getroffen voor het wel slagen van de Benelux-ronde op 27 en 28 Juli a.s. Daarby werd tevens medegedeeld, dat de heren P. Cas ten mill er en A. W. Levering, res- pectieveiyk voorzitter en secretaris van „Scheldegouwen" volgende week Zaterdag voor de IC.R.O.-microfoon een aantal vragen over de Benelux- ronde zullen beantwoorden. Dit vraaggesprek wordt uitgezonden van 19.21 uur tot 19.27 uur. TOELATINGSEXAMEN MIDDELBARE HANDELSSCHOOL MIDDELBURG. Voor het toelatingsexamen der Mid delbare Handelsschool met 4-jarige cursus te Middelburg slaagden de volgende candidaten: P. W. Come; S. J. Come; H. A. W. v. d. Garde; J. Manni, allen te Middelburg; J. Valk en J. J. Verschoor te Breskens; S. Christiaanse te Koudekerke; J. Geldof te Domburg; G. Davidsc te Grypskerke en P. de Smidt te Hein- kenszand. Vlissingen Eindexamen en bevordering. In de school aan de Bouwen Ewout- straat te Vlissingen werden Vrijdag avond aan de geslaagden van de Ge meentelijke Middelbare Handelsavond school de diploma's uitgereikt. In zijn welkomstwoord zeide de di recteur, de heer Ad. Mets, dat de leer lingen en de school op een goed jaar mochten terugzien. Hij dankte de le raren en de gecommitteerden voor het vele werk. Voor *t gemeentebe stuur sprak de heer W. Poppe, wet houder van onderwijs en namens de gecommitteerden de heer P. Kas. Dhr. Mets sprak nog enkele treffende woorden van afscheid tot de schei dende leraar, de heer B. H. Ligterin- gen, die meer dan 50 jaar onderwijs heeft gegeven. Ook de heer Kas richt te enkele woorden tot hem. De schei dende leraar sprak tenslotte de leer lingen, directeur, leraren en gecom mitteerden met gevoelvolle woorden toe. Hij mocht als aandenken twee boekwerken in ontvangst nemen. De heer A. Kruisdijk bood namen de leerlingen een foto van de 5e klasse aan. Voor het eindexamen slaagden: M. de Baar, W. B. Blinkhof, F. M. Boucherie, A. de Buck, C. de Buck, C. A. M. van de Dood. A. E. van Eek. H. van der Graaf, A. J. v. Hoorn, C. Izeboud. F. L. Jacobs. M. A Kloeg, J. de Kraker. A. Kruisdijk. A. L. Meertens, J. G. Valkier. S. M. van de Woestijne. Afgewezen werden 3 candidaten. Bevorderd werden van de 4e naar de 5e klasse: L. L. Alew(jnse. J. Baart, M. Bosschaart. K. J. Geervliet, G. H. Goet- heer, C. N. v. Kervinck. P. C. van dier Kuyl, A Kwist, A. A van der Linde, A. Maas, K. Minderhoud, L. Minderhoud, M. C. van Rooyen, P. Steenaard, J. J. Tax. J. J. Tielrooy, G. Verdonk. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: M. P. Bouwman, S. G. Delzenne. P. van Dijk, E. Frits, H. J. Groendijk, L. de Klerk, P. de Kraker, M. J. Lous, M. L. Mille, W. P. Pauwelse, C. M. de Ridder, J. C. de Ridder, M. C. de Rijcke, D. Vos, K. J. Pervoost. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: J. C. Blomme. I. Geljon, A. Groesser, J. van WALCHEREN ZONDAG 15 JULI 1951 Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 10 en 2.30 ds. Theunissen (H.A. en Dankz.). Arnemuiden: 10 en 2.30 cand. Bos. Biggekerke: 10 en 2 ds. Witteveen (H. A.). Domburg: 10 en 7 ds. v. Willens- waard (H.A.). Gapinge: 10 ds. de Boer Grijpskerke: 10 ds. v. Loon, 2.30 ds. v. Winterswijk. Kleverskerke: 2 ds. Heymans. Koudekerke: 10 dhr. Bar nard, 2.30 ds. Maas. 10 Jeugdd. 't Zandt10 ds. de Stoppelaar, 7 ds. Enker, 10.15 Jeugdd. Meliskerke10 ds. Enker, 2.30 dhr. Barnard. Middel burg: Oostkerk: 10 ds. Don (H.A). 7 ds. Don. Concertzaal: 10 ds. v. Woer den. Engelse kerk: 9.45 ds. Smits (Jeugdd.). Nieuw- en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk (H.A.). Oost- en West-Souburg: 9. 11 (H.A.) en 7 (Dankz.) ds. Spijkerboer. Oost kapelle: 10 en 2.30 ds. Richard (H.A. en Dankz.). Ritthem: 10 dhr. d' Oli- vat, 2.30 ds. Kloosterman. Seroosker ke: 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. v. Loon. St Laurens: 10 en 2.30 ds. Kalkman. Veere 10 ds. Heijmans. Vlis singenSt. Jacobskerk: 10 ds. Maas. 7 ds. Sickesz; Engelse kerk: 9.30 voor jongeren. Havendorp: 10 ds. Sickesz. Noorderkapel: 9 en 10.30 ds. Klooster man. Vrouwenpolder: 2 ds. de Boer. Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande: 9.30 ds. Wagenaar, 7 id, (Jeugdd.) Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhugzen; Domburg 10 en 2.30 ds. Verspui; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grypskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hof plein) 9 ds. v. Til (H.A.), 2.30 ds. Boeijcnga (Dankz) Noorderkerk 9 ds. Boeijcnga (H.A.). 2.30 ds. v. Til, (Dankz.), 5 ds. Boegenga (Dankz.), 7.15 de heer de Jonge; Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. Verschoor; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Schalc- kamp; Serooskerke 10 en 2.30 cand. Goumare, St Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk (H.A. en Dankz.)Vlissingen 9.30 en 5 ds. van der Schaaf (voorber. H. A. Vrouwenpolder 10.45 en 4 uur ds. Jonker (n.m. Voorb. H. A.); Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier (Voorb HA.); Zoutelande (Ned. Herv. Kerk), 4.30 ds. v. Nes. Geref. Kerk (Art. 81)Souburg 9.45 ds. Arnold, 2.30 leesdienst; Vlissin gen 8 en 4.45 ds. Arnold. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arne muiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Melis kerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 leesdienst; Oo9tkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 lees dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 10 en 3 cand. Noordegraaf; Vlis singen 9.30 en 5 prof. v. d. Meiden. Ver. Vrijzinnig Hervormden: Mid delburg geen dienst; Vlissingen geen dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9 ds. v. Empel; Vlissin gen 10.30 ds. v Empel. Doopsgezinde Gemeente: Middel burg 10.15 mei. dr. Bakker; Vlissin gen 10 ds. de Boer en Zend. Matthijs- sen (Afscheid). Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heil.-aienst, 4 Openb. samenk., 7.30 Ver loss. samenk.; Vlissingen 10 heil. dienst, 3.30 Openb. samenk, 7.30 Ver- loss. samenkomst, o.l.v. Kapt. Ran- Het'Kruisleger Vlissingen: 10 uur wydingsdienst, 12 u. Zondagsschool, 19.30 Evangelisatie samenkomst o.l.v. Kapt. Vedder. Middelburg: 10 Wydingsdienst; 12 Zondagsschool. 5 Kindersamenkomst, 19.30 Evangelisatie samenkomst o.l.v. stafkapt. Bakker. Hoeydonck. I. Koolwijk ,P. M. W. Maas, C. Quite, G. J. Roedema, N. Sinke, P. Slnke, P. Adriaanse. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de le naar de 2e klasse: M. Bo ller, J. W. P. Broere, C. W. Groen, B. J. Kokké, L. A. Kwist, B. Lems, J. de Nooyer, E. de Rtfcke. C. de Smit, M. L. T. Tournooy, P. M. van Zweed^n. Niet bevorderd 5 leerlingen. Voor het examen Machineschrlj ven slaagden Diploma A (120 aanslagen): A. van As, F. Balmakers, W. B. Blinkhof, A. de Buck, A. Bukkens. E. Clarisse, C. v. d. Dood, A. van Eek, L. van Erck, C. Izeboud, C. Kervinck, J. de Kraker. A. Meertens, C. R. Meyer, E. Meyaard, K. Minderhoud. E. Steenaard, P. van Splunder, M. Vandepitte. Diploma B (175 aanslagen) A. d« Buck, C. de Buck, C. van d» Dood. E. Steenaard. C. EN O. KRING K.A.B. De Cultuur- en Ontspanningskring van de K.A.B. te Vlissingen, hield een ledenvergadering onder leiding van de heer P. Wanst. Het ontwerp- program voor het seizoen 1951/1952 werd goedgekeurd. Toneel, cabaret en filmavonden zullen wederom worden georganiseerd. Aan de propaganda voor uitbrei ding van het ledental zal binnenkort worden begonnen. NAT. RESERVE NAAR TRAININGSKAMP. Maandag a_s. zal een detachement van dertig man behorende tot het Verband Vlissingen "Nat. Reserve, on der commando van le luit. C. Ant- heunisse, voor een week van training vertrekken naar het oefenkamp van de Nationale Reserve „Golflinks" te Arnhem. Middelburg Bevorderingen Handelsscholen Van de le naar de 2e klasse: A. C. Adriaanse, W. Huibregtse, J. W. Koole, L. de Nood, A. Vogel, allen te Middelburg; A. S. W. de Kam. te Domburg; E. G. de Kraker te Breskens; R. Pol te Vlissingen; af gewezen 1 leerling. Van de 2e naar de 3e klasse: L. Castenmiller, S. Christiaanse, J. C. Dronkers, J. Heeren, B. de Nooyer, J. M. G. Vogel, allen te Middelburg; D. v. d. Linden en J. Eekhout te Vlissingen; J. de Regt te Koudeker ke; Th. Vogelaar te Krabbendijke; J. Woittiéz te Breskens; E. Schenk te Middelburg (voorwaardelijkaf gewezen 2 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: H. F. Geervliet en E. A. L. Peek te Middelburg; Z. C. v. Damme te Kortgene; A. J, Dek te Krulningen; M. P. Annot te Oostkapelle; E. Jan- se t« Koudekerke; afgewezen 3 leer lingen. BEVORDERING HANDELS AVONDSCHOOL TE MIDDELBURG Van de le naar de 2e klasse: J. Bostelaar, W. C. Eerland, J. D. de Groot, H. M. J. Reynhout, M. G. Verheyke, I. A. Willemsen allen te Middelburg; J. J. Jobse, A. Rotte te Oostkapelle; M. Jobse te Zoutelande; afgewezen 4 leerlingen. Van de 2« naar de 3e klasse: H. Hubregtse, J. C. de Kubber, A. Por tier, F G. Westers, A. Wielemaker, C. Zuidweg, J. H. Jongste, allen te Middelburg; E. M. Joziasse te Se rooskerke; I. Moenr te Nw. en St. Joosland; afgewezen 3 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: C, J. den Hollander, M. A. Pluymers, A. Remijn, M. Walraven, J. Wisse, al len te Middelburg; A. Joziasse en A. Palmkoek te Souburg; C. D. de Ha mer te Axel. VIJFTIEN FLATWONINGEN MAANDAG IN GEBRUIK. De woningvoorraad van Middel burg is weer uitgebreid! De twee blokken étagewomngen, welke aan de Dam Zuidzijde en de Dwarskaai, aan weerszijden van de Meisjesschool, zijn verrezen en die 27 gezinswoningen omvatten, zijn thans nagenoeg vol tooid en de adspirant-bewoners van het blok aan de Dam (15 woningen) kunnen Maandag hun nieuwe huis betrekken. De flats, welke gebouwd zijn voor rekening van het Mijnwerkerspen sioenfonds door het aannemersbedrijf Jansen en Broek te Groningen onder architectuur van K. G. Olsmeijer te Groningen, bestaan uit drie woonla gen, met elkaar verbonden door een royaal trappenhuis. Iedere woning heeft één grote woonkamer aan de straatzijde, waarachter een grote slaapkamer, welke ook als suite kan worden gebruikt, twee kleinere slaap- Toeristendag op 4 Augustus. Ter bevordering van het vreemde lingenverkeer organiseert de plaat selijke V.V.V. te Groede Zaterdag 4 Augustus a.s. een speciale touristen- dag. Reeds lang bestonden er plan nen een dergeiyïce dag te organiseren en vele voorbereidingen waren nodig, alvorens Donderdag 1L definitief het programma zy het nog slechts ln grove lijnen kon worden vastge steld. Deze touristendag zal worden op geluisterd door verschillende festivi teiten. Vooreerst wordt ln de namiddag op het gemeentehuls een tentoonstel ling officieel geopend van een prach tige collectie poppen in klederdracht welke het eigendom zrtn van Prinses Beatrix en (lie door HJd. de Konin gin voor deze gelegenheid welwillend ln bruikleen werden afgestaan. De tentoonstelling zal twee weken ge opend blijven. Voorts zal er een groot volks bal zHn in de openlucht op het markt plein van Groede, waarbij het de be doeling is. het plein geheel te verlich ten en onder de zware kruinen der oude eerbiedwaardige eiken, tijdelijk de sfeer van een tovertuin te schep pen. Ook het hertenpark zal delen ln de algemene feestvreugde. Het Is reeds zeker, dat dit bekende park, gedu rende 14 dagen 's avonds verlicht zal zyn, voor welke illuminatie gratis de beschikking werd verkregen over circa 500 oranje-lichtbollen. Op nog vast te stellen data zal men er bo vendien van nog andere attracties kunnen genieten. Diverse bands en dans-ensembles (volksdansen) zijn reeds aangezocht hun medewerking te verlenen. Tot slot staat er nog op het pro gramma een tentoonstelling van schilderstukken. Men wil nl. trachten een expositie samen te stellen, be staande uit een collectie van erkende werken door longe Vlaamse en Ne derlandse schilders. Met deze ten toonstelling vooral, hoopt men op waardige wijze uiting te geven aan de Benelux-gedachte, welke ook op touristisch niveau, reeds een bron van vele vruchtbare inspiraties is gebleken. RONDE VAN FRANKRI|K. Geminianl won de negende étappe. De étappe van Limogea naar Clermont Ferrand, l> een overwinning geworden voor de Fransman Geminianl. H|| legde de afstand van 286 km. af ln een t(jd van 6A9.40. De Luxemburger Goldschmldt werd tweede In een t(jd van 7.00.32. Onze landgenoot Gerrtt Voortlng werd zevende. Geen der Nederlanders heeft ln deze étappe teleurgesteld. hield hy zyn leidersplaats. BO dc af daling van de Col reden de renners weer gegroepeerd. Geininlani ging tenslotte ais eerste over de eind streep te Clermont Ferrand. Voorting. Wagtmans, Dekkers en Van Est beklommen in goede ca dans de Cols en werden vaak in de voorste gelederen gesignaleerd. Al leen Peters had met pech te kampen. Voor de beklimming kreeg hy een Eebroken ketting. fraanhol b!eef bij em en gezameniyk zetten zij na de reparatie de achtervolging ln. Wel dra bleek echter dat Faanhof het tempo van de Haarlemmer niet bij kon houden en Peters kon niet an ders doen, teneinde zelf niet te veel risico te lopen, dan zyn ploeggenoot achter laten. Dc uitslag van de negende étappe luidt: 1 Geminianl (Frankr.) 6.59.40 (met bonificatie 6 58.40): 2 Gold schmldt (Lux.) 7.00.32 (met bonifi catie 7.00.02); 3 Ockers (België) 7.00.54; 4 Koblet (Zwits.) 5 Rcmy (Frankr.); 6 Robic (Parys); 7 Voor ting (Nederland); 8 Biagloni (It.); 9 ex aequo: een grote groen ren ners met o.a. Wagtmans (Neder land), Diederich (Lux.). Coppi (It.). Bartali (It.); Magni ilt.); Bauvin (Oost Zuid Oost) en Bobct (Frankr.) allen in dezelfde tijd als Ockers; 35 Van Est (Ned.) 7.04.11; 51 Dekkers (Ned.) 7.05.50; 70 Peters (Ncd.) 7.09.26; 84 Faanhof 7.12.32. Vrydag werd voor 98 renners te Limoges het startsein gegeven voor de 9e étapp - - naar Clermont Fer rand, 236 km. Tot Pontaumur, 136 km van de start, bleven dc renners by elkaar. De enkele uitlooppogingen van For- llni na 7 km en van uotto, Milano en Sommer na 21 km. werden spoe dig teniet gedaan. Na de ravitallleringspoet bij La Miouzo '167 km.) trokken Mirando en Geminianl er tussen uit. Geminia- ni bleek met deze ontvluchting snel ler te zyn dan zyn landgenoot, want by het passeren van de top van de Col de la Moreno had Geminianl een voorsprong van l min. 30 sec. op Mirando, terwijl Mirando 1 min. 35 voor een klein groepje, onder wie Koblet, Robic, Cogan, Lauredi en de gebroeders Lazarides, reed. By het bestijgen van de Col dc Ceyssat had de positie een kleine verandering ondergaan: Gemimam lag nog steeds op kop met Robic op de tweede plaats op 42 sec. en de groep Koblet, L. en A. Lazarides. Cogan en Lauredi als derde met een achterstand van 1 min. 13 sec. De drie Italiaanse cracks. Bartali, Cop- en Magni, de Belg Ockers en een iental andere renners lagen toen op 1 min. 45 sec., terwü' Bobet reeds een achterstand van 2 min. 35 sec. had opgelopen met de gele truidra ger Leveque, Bauvin, MarinelU en Barbotin. De zeer slechte weg by de laat ste Col. de Col des Goules. welke met steenslag bedekt wfas. deed vele bandjes sneuvelen. Geminianl kwam ten val. waarby hy enkele schaaf wonden opliep, maar niettemin be- IMPASSE DUURT VOORT. Geallieerden willen geen tweede viool spelen. De besprekingen te Kaesong zyn nog steeds niet op gang gebracht. Vry dag heeft generaal Ridgway een pogi ng gedaan uit de impasse te geraken. Hy stelde de Noordeiyken per radio voor, de wapenstilstandsbesprekingen In een „absoluut neutrale zóne" roet een actieradius van acht kilometer rond Kaesong of een andere gewenste plaats te hervatten „op basU van wederzijdse vrijheid van beweging en vrijheid van keuze van het person« l van beide partyen." De delegaties zouden tot 150 man beperkt moeten biyven. uur te hervatten." In Tokio wyst men er volgens A. P op, dat de fundamentele twist vraag is: wie heeft het recht te zeggen wie Kaesong binnen mag ko men? Vervullen de communisten bij de wapenstilstandsonderhandelingen de rol van „gastheren" zoals sommige communistische bladen hebben be weerd. zodat zij kunnen bepalen wie wel en wie niet mag komen? Of Intussen heeft de Noordkoreaanse generaal Nam II geantwoord op het protest van generaal Joy tegen het terugsturen van journalisten op de weg naar Kaesong. Wij hebben Uw delegatie geen hin dernissen in de weg gelegd, aldus dit antwoord, dat verder luidde: „Daarentegen konden de persver tegenwoordigers, die uw delegatie begeleidden, vanzelfsprekend niet tot de zóne worden toegelaten, waarin de onderhandelingen worden gehou den, aangezien wy het tot op heden over deze kwestie niet eens hebben kunnen worden. De weigering van uw delegatie om zich naar Kaesong te begeven was -ngegrond. Wij zijn van mening, dat aan de persvertegenwoordigers van beidc- partgen het verbiyr in Kaesong moet blijven ontzegd, zolang ten aanzien van deze vraag geen regeling ge troffen wordt. Wij stellen U voor de onderhande lingen hedenmorgen (Vrijdag) om 9 vertrekken. een flinke keuken (Bruynzeel-keuken met electrisehe geyser), een hall en een toilet met douche-installatie. De woningen ge lijkvloers hebben een grote tuin, de bovenwoningen een balconnetje en voor elk gezin is er achter in de tuin een schuurtje. In één der gereed gekomen wonin gen, gelegen op de tweede verdieping, heeft de firma Vroom Dreesmann thans een modelwoning ingericht, welke gedurende 'n week is te bezich tigen De kamers, keuken en hall zijn zeer smaakvol ingericht, compleet met vloerbedekking. In de douchecel len vallen plastic gordijntjes op. die daar in verband met spattend water van groot nut zijn. Koudekerke KOUDEKERKE OP STAP Door verscheidene scholen en gezel schappen uit Koudekerke werden uit stapjes gedaan. De Ned. Herv. da- meskrans trok per paardentractie het eiland rond. De mannen- en vrou wenverenigingen gingen naar Midden Nederland, waar een oezoek werd ge bracht aan het Herv. opvoedingsge sticht Valkenhcide. De schoolkinder ren van de laagste klassen der open bare lagere school gingen per trein naar Breda, de grotere leerlingen naar Valkenburg en de leerlingen der Geref. school maakten eveneens een treinreis. De ouden van dagen zullen Woensdag a.s. een reisje maken. Arnemuiden Dr. J. C. HOOYKAAS Dr. J. C. Hooykaas te Arnemuiden verzocht ons mede te delen, dat hy rn beroep heeft aangenomen naar Vry Herv. Gemeente van LTssel- muiden, tot welke hH overigens ook in geen enkele relatie staat. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. Export garnalen, aanvoer 1090 127—193. Middel tong, aanvoer 25 68119. Rog, aanvoer 45 kg., 16. staan beide partyen op gelijke voet? Generaal Ridgway en admiraal Joy hebben er geen twijfel over la ten bestaan hoe zg er over denken. Het opperbevel van de verbonden troepen is niet van plan de tweede viool te gaan spelen bg de onderhan delingen. ALGEMEEN KLASSEMENT. Het algemeen klassement luidt: 1 Lcvegue (Fr.) 5158.15; 2 Bauvin (Fr.) 512)9.843 Geminianl (Fr.) 52.04.59 4 Diederich (Zw.) 52.05.00; 5 Koblet (Zw.) 52.05.17, 6 Lazari des Fr.) 52.05.19; 7 Biagion! (It.) 52.06 02; 8 Bobet (Fr.) 52.06.46 9 Coppi (It.) 52.07.21: 10 Magni (It.) 52 09.09; 11 De Cock i België) 52,10.50: 12 Barbotin (Fr.) 52.10.54; 13 Goldschmldt 'Lux.) 52.11.12; 14 Meunier <Fr.) 52.11.06; 19 v. Est (Ned. 52.13.29; 20 Wagtmans (Ned.) 52.13.29; 58 Voorting (Ned.) 52.80.00; 62 Peters (Ned.) 52.34.01; 74 Faan hof (Ned.) 52.41.00; 89 Dekkers (Ned.) 52.54.53. Het ploegenklassement luidt: 1 Frankrijk 155.48.13; 2 W. Z W. Frankrijk 155.55.01; 3 Italië 156.03.12; 4 België 156.05.18; 5 O.Z.O. Frank rijk 156.11.05: 6 Luxemburg 156.21.23; 7 Zwitserland 156.30.54; 8 Neder land 156.37.57; 9 lie de France 156.46.15; 10 Parijs 156.59.29; 11 Spanje 157.00.03. FILMS VAN DE WEEK Doris Day in Tea for two. De pittige Doris Day, die niet alleen heel aardig speelt, maar ook plezierig zingt, heeft de hoofdrol in David But ler's Tea for two, een onderhoudende showfilm in kleuren, gebaseerd op dc bekende operette „No, no. Nanette". Doris speelt een millioenenerfgename, die een revue wil financieren, doch dan tot de ontdekking komt, dat een oom, die haar vermogen beheert (Szöke Szakall was geknipt voor deze komische rol) in een beurskrach al haar geld heeft verloren. Er doen zich ook nog andere complicaties voor. maar uiteindelijk kan de revue toch starten en wordt natuurlijk een suc ces. Naast Doris Day spelen Gordon Mac Rea en Gene Nelson de manne lijke hoofdrollen. De film brengt een aantal oude, bekende liedjes en de (bijna vergeten) Charleston. (Al- hambra, Vlissingen). Metro-Goldwyn-Mayer vervaardig de enige jaren geleden een uitsteken de oorlogsfilm, geregisseerd door John Ford: Ontsnapping van Corregldor (They were expendable), welke thans in Electro. Middelburg, draait. Robert Montgomery en John Wayne spelen de hoofdrollen van torpedojager-com mandanten. die met hun snelle vaar tuigen de Japanse marine zware scha de berokkenen, zij het dan ten koste van grote verliezen aan eigen kant. De operaties tegen de Japanners zijn zeer goed verfilmd men volgt deze sequenties met gespannen aandacht. Lux or. Vlissinger.. vertoont Fred de Cordova's Piratenbioed 'Bucca neer's Girl), een avontuurlijke ont spanningsfilm in kleuren over een ondernemend meiske (Yvonne dt Carlo), dat de compagnon wordt van een piraat (Philip Friend i. die ach teraf toch geen piraat blijkt te zijn. doch een edele ridder, beschermer van de zeelieden tegen een boosaardig re der. Populaire, lichte kost en zeer geschikte ontspanning in deze vacan- tietijd. In de Schouwburg, Middelburg, wordt van heden af een reprise ge geven van William Wyler's De beste jaren van ons leven (Best years of our lives), een film, die waarlijk geen aanbeveling meer nodig heeft. Myrna Loy, Frederic March. Teresa Wright, Dana Andrews, Virgina Mayo en Hoagy Carmichael in de hoofdrollen. Het hoofdbestuur van de Neder landse vereniging ..De K Uw lel- en Au tomobielindustrie" heeft enige tijd geleden aan de architect A. Bodon uit Amsterdam opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor het bouwen van een geheel nieuw „R.A.L-ge- bouw" te Amsterdam. De heer Bodon heeft zijn ontwerp thans gereed. Het omvat een vier tal tentoonstellingshallen, waarvan de grootste een vloeroppervlakte krggt van 11.000 m2 terwijl het to tale project, dat 1 8.500.000 moet kosten, een oppervlakte zal krijgen van bijna 30.000 m2. De gemeente Amsterdam heeft toegezegd, dat eventueel het nieuwe ,,R.A l.-ge- bouw" zal kunnen verrijzen op net stuk grond, begrensd door Schelde- plein, Sch eldest ra at, Westerschelde- plein, Zuideiyke Wandelweg en Boe- renwetering. (Slot van pag. 1). Bg de replieken maakte de heer Schouten zien *precht boos over de halsstarrige houding van de minis ter en over de zyns in2iens ongemo tiveerde verwijten, die de heer Bur ger tot hem had gericht. Het wetsontwerp tot wyziging van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, van het besluit op de loonbe lasting 1940 en van de wet op de vermogensbelasting 1892 werd aan genomen met 67 tegen 34 stemmen (vóór: K.V.P. behalve de heer Lucas, P.v.cLA. en van dc C.H.: jkvr. Wtte- waal van Stoetwegen, Kikkert en Ti- lanus). He', wetsontwerp tot verhoging van het tarief der vennootschapsbe lasting werd aangenomen met 89 te- g'.n 2 stemmen (tegen de heren Van Dis van de S.G.P. en Welter van de K.N.P.). Het wetsontwerp tot wyziging van de omzetbelasting werd aange nomen met 57 tegen 32 stemmen (te gen A.R., V.VJD„ C.P.N.. S.G.P.. de heer Welter en van dc C.H. de heren v. <L Wetering. Beernink en Schmal). Het wetsontwerp tot verhoging van de motorrijtuigen belasting werd aangenomen met 82 tegen 8 stem men (tegen C.P.N., de heer Van Dis van de S.G.P. en Weiter). Het wetsontwerp tot verhoging van het tarief van de vermogensbe lasting werd aangenomen met 67 te gen 25 stemmen tegen A.R., V.V.D., de beren Van Dis en Welter en van de C.H. de heren Schmal, Krol en v. d. Wetering). Het wetsontwerp tot wyziging en aanvulling van de successiewet nam de Kamer zonder hoofdeiyke stem ming aan, doch met aantekening, dat de heren Van Dis en Weiter tegen waren. Na dit succes voor minister uct- tinck na lange, ingewikkelde en inspannende debatten drukten verscheidene Kamerleden de be windsman ter z' land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3