30 korting Regenmantels, Toppers 30% korting en DEN BOER levert het drukwerk LICHTPUNTJE IN TIJOEN VAN DUURTE Restanten En nude klap van het seizoen in onze daverende seizoen-opruiming 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 JULI 1051. I Vereffende schuld i door Barbara Cartland HOOFDSTUK I Terwijl Serena uit het venster keek. kwam zij tot de overtuiging, dat op Staverley het wonder van de lente elk jaar mooier en lieeriyker werd. Nooit waren de bedauwde gras velden groener geweest of de serin gen weelderiger met hun witte, lila en purperen bloemtrossen. De gou den regen leek in het zonlicht op fel gekleurde fonteinen en de vruchtbo men waren als overdekt met lichtro- se getinte sneeuw, 't Donkere water van de vijvers verdween meer en meer onder de diepgroene, ronde wa terleliebladeren; weldra zouden de waterlelies zelf intal hun schier exo tische pracht zijn* te bewonderen. Serena's hart ging uit naar al dat heerlijks. Immers, wat ze zag behoor de bij haar vormde als het ware een deel van haar eigen persoonlijk heid en soms scheen het haar toe, dat de liefde voor Staverley als iets levends in haar binnenste klopte. „Tijd voor uw chocolade, juf frouw Serena", zei een diepe stem achter haar. zodat het meisje zich met een lichte uitroep omwendde. „Ik was aan het dromen. Eudora en hoorde je niet binnenkomen". Nog meer dan haar stem, had Eudora's uiterlijk iets schrikwek kends. Op het eerste gezicht hield men haar voor een dwerg, maar bij nader toezien bleek duidelijk, dat haar mismaaktheid niet aangeboren was: veeleer sproot die voort uit een of andere noodlottige gebeurtenis, welke haar tot een armzalig bochel tje had gemaakt. Haar hoofd was van normale grootte, maar stond juist daardoor in geen verhouding tot het kleine, ver schrompelde lichaam. Hoe oud ze was, viel moeilijk te gissen. De pijn had zware groeven onder haar diep in hun kassen gezonken ogen en haar puntige neus getrokken Uit die verrassend donkere, levendige ogen schoot een blik, waaraan niets scheen te ontgaan. Een blik zo vreemd en bewogen, dat Serena als kind zich daarorptrent allerlei, ietwat bovennatuuriyke, voorstellingen had gemaakt. Serena had Eudcra haar gehele le ven gekend. Steeds was het kleine vrouwtje om en bij haar geweest, had het voor haar gezorgd, haar met hartstochtelijke toewijding gediend, haar bewaakt en beschermd. Na de chodolade te hebben aange nomen, ging Serena op de brede, la ge vensterbank zitten. „Is het al elf uur?" zuchtte ze. „En ik heb nog zoveel te doen". „Mevrouw Beaston vraagt me, U mee te delen, juffrouw, dat als me neer Giles vanavond thuiskomt er niet genoeg vlees zal zijn voor het middageten." „O, jawel", antwoonddde Serena. ..Vier dagen geleden heb ik gezegd, dat ze een lam moesten slachten. Je weet, dat Sir Giles dol is op lams vlees en zeg aan juffrouw Beaston, dat we gebakken karper moeten hebben, gevulde en in boter gestoof de kip, soep om te beginnen en vruchtentaart toe. Dus geen groot menu, maar juist een waar vader van houdt". ,En als Sir Giles nu eens niet komt?" vroeg Eudora. „Dan kan ik het alleen met kip wel stellen", lachte Serena. „Ik zal juffrouw Beaston gaan zeggen wat U wenst". „Doe dat," hernam Serena, ,,en kom me dan helpen met bloemen plukken. Die in de grote vaas zjjn aan het verwelken". Zich weer naar het venster kerend, ging ze voort: „Met dit mooie weer heb ik zin om naar de tuin te gaan". „Mijn hart is zwaar", merkte Eudo ra met haar vreemde, vrij grove, maar nu licht bewogen schijnende stem op. „Waarom Eudora?" „Ik weet het niet, maar vannacht, toen ik wakker lag, had ik het ge voel, dat een wolk een donkere wolk al nader en nader kwam". Vlug opspringend, riep Serena: „Spaar me alsjeblieft, Eudora! Ik ben bang voor je sombere stemmin gen. 't Is een hele tyd geleden, dat je zo'n bui had, maar altijd wanneer -je zo spreekt, maakt het me bang en onrustig". ,,'t Spijt me, juffrouw Serena, maar Ik moet wel spreken over wat ik voel en weet", zei Eudora somber. „Ja, dat ken ik wel van je, beste Eudora, maar ik wilde, dat je niet zulke nare dingen voelde, niet op een dag als deze. Ik wil vrolijk zyn! Ik bén vrolijk! Vader moet gauw thuis komen, en laat ons hopen, dat zyn Grote besparing op huishoudbudget is mogelijk Wol en zUde gaan vier maal zo lang mee. Cijferen in een huishoudboekje is een onvermijdelijk en vervelend karwei. Met een zucht realiseert de huisvrouw zich telkens opnieuw, hoe moeilijk het tegenwoordig is zuinig te zijn. Er is echter een lichtpuntje in al deze som berheid en dat is het wonderbaarlijke nieuwe wasmiddel, dat niet alleen rei nigt, maar tevens de levensduur van de te wassen goederen viermaal verlengt Het is het alkalivrije Castella Wohvas met Kleur Actief. Wollen jumpers, ba bykleertjes, zijden lingerie en blou ses, kunnen in het volkomen alkali- vrije cn sterkende sop van Castella Wolwas zoveel malen gewassen wor den, als U maar zelf wilt. Alle weef sels, hoe gevoelig ook, blijven gaaf en veerkrachtig, zacht en soepel. Boven dien is „Kleur Actief" toegevoegd, een waarborg voor het gloednieuw blijven van alle kleuren. Castella Wolwas met Kleur Actief, dat in een rose pak in de handel is, behoort evenals het blauwe pak Castella voor de gezins- was met Actief Wit tot die zeldzame wetenschappelijke vindingen, welke in een tijd, waarin alles schreeuwend duur is, de huisvrouwen tóch in staat stellen zuinig te zijn. reis naar Londen niet al tena enige aarzeling voegde Serena er bij na fluisterend aan toe... „kostbaar is geweest". Al sprekende, liet ze haar blik door de kamer weiden, 't Was een prettige kamer, maar enigszins eigen aardig ingericht. Op de muren zag men plekken, waar blijkbaar vroeger schilderijen hadden gehangen: de verkleurde omtrek van him lijsten en de spijkers, waaraan ze bevestigd waren, lieten daaromtrent geen twij fel! Divans, stoelen en tafels ontbra ken niet, maar de plaatsen waar een kast of een schrijfbureau had beho ren te staan, waren ledig en die le digheid drukte haar stempel op 't genele vertrek. Ook de nu door Sere na betreden hall, donker na de met zonlicht overgoten salon, maakte de indruk van verwaarlozing. Onwille keurig moest Serena huiveren, terwyl ze sprak: „Je maakt me bang, Eudo ra. Ga nu even juffrouw Beaston ver tellen wat ik over 't middageten heb gezegd en breng dan meteen myn mantel mee; in de zonneschijn zullen we je sombere voorgevoelens wel ver geten". „Heel goed, juffrouw Serena". Na een korte bulging, die haar ver wrongen lichaam slecht afging, liep Eudora weg over de marmeren vloer waarop haar voeten vreemd en onge lijk klanken. Alleen gelaten, voegde Serena de handen samen en keek naar een grote witte ruimte boven de massieve schoorsteenmantel. „O, laat hem alsjeblieft winnen", fluisterde ze, „Alsjeblieft, alsjeblieft! En dan... we hebben niets meer om te verkopen". (Wordt vervolgd.) LEZERS SCHRIJVEN... HET OPHOKGLBOD VOOR POSTDUIVEN. Tegenwoordig gaat men in zeer vele gemeenten op verzoek van de Stich ting voor de Landbouw cr toe over gedurende bepaalde maanden van het jaar een ophokgebod voor postduiven in te stellen. De reden hiervan is. dat volgens de verschillende landbouwin- stanties de gewassen beschermd moe ten worden tegen schade, die door de postduiven aangericht zou worden. Als dulvenliefhebber vraag ik mij echter af, waarom deze maatregelen getroffen worden tegen de postduiven, terwijl in de gemeentegebouwen b.v. in Goes vele vreemde duiven zich nes telen. Dit zijn vaak duiven die op wed vluchten zijn achtergebleven of anders wilde duiven. Dat er door de duiven veel schade aangericht wordt neem ik gaarne aan, maar ik meen ook. dat de meeste scha de niet door postduiven wordt aange richt, doch door andere duiven. Ik durf daarom gerust zeggen dat alle gemeentebesturen, die een dergelijke verordening instellen, het kwaad slechts voor een klein deel bestrijden. Nu is mijn voorstel dat het voor schrift van de gemeentebesturen in die zin gewijzigd wordt, dat het op hokgebod voortaan alleen nog maar zal gelden voor hen, die geen lid van postduivenhoudersver. zijn. Zij, die lid zijn van een vereniging voor postdui- venhouders zouden dan hun duiven mogen laten uitvliegen voor trainings- vluchten. In dit geval zouden de secre tarissen der verenigingen lijsten van de bonafide postduivenhouders aan de gemeenten kunnen sturen. Kats. J. S. VERSPRILLE. In OVERHEMDEN ZELFBIXDERS COSTUUMS REGENKLEDING DEMI-SAISONS HOEDEN SOKKEN ONDERGOEDEREN enz. hebben wy een voor raad welke wy tegen zeer gereduceerde prezen Alle artikelen •venwel goed kwaliteit, zodat U, in- 3ien U iets in uw maat kunt bemachti gen, eens extra voor delig uit zijt. Deze opruiming vangt aan op Zaterdag 14 Juli a.s., des v.m. 9.00 AI onze nog voorradige Zomermantels, Costumes en Meisjesmantels halve p r ij s. Al onze Japonnen en Deux Pieces ver onder inkoopwaarde. Tevens nog ruim 125 speciale koopjes (zonder korting) ZIET ONZE ETALAGES Onze opruimings-verkoop begint Zaterdagmorgen 9 uur. Maandag de gehele dag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 12