PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Minister Lieftinck krijgt op vele punten zijn zin Crisis van het platteland 0£ BILT Kantlij n VRIJ GUNSTIG VERLOOP VAN DE ONDERHANDELINGEN IN KOREA HARRIMAN NAAR TEHERAN Vervroegde plaatsing van militaire orders Aanslag gepleegd op generaal Rokossofski 194e Jaargang - No. 162 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj. W de Pagter Hoofdred G BalUnUjn PI verv.j W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 et per week f 4.53 p. kw £r. p. p. t 4&0 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 12 Juli 1951 ADVERTENTIEPRIJS K rt. p« mm. Minimum p. advertentie I J.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1-3 regel» t L—- iedere regel meer 20 cent .Brieven of adres Bureau van dit Blad* 23 cent meer. Giro nr 359300 P.Z-C- Middelburg. Bur. VUsslngen Walstr 58-30, tel 2355 4 LUnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londen*; Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr. Maurlv Mr 12. tel 102; Temeuren Brouwei; ••.r. 2; Zlertkzee N. Bogerdstr. C 160. tel.at Belastingontwerpen in Tweede Kamer Amendement om oesters buiten weeldetarief te houden verworpen (Van onze parlementaire redacteur) Hoe ingewikkeld dc behandeling van minister Lleftlncks belastingont werpen, waarmede do Tweede Kamer zich nu reeds geruime tijd bezig houdt, geworden is, bleek wel bijzonder duidelijk uit een vergissing van de heer Lucas van de K.V.P., zelf rapporteur over deze ontwerpen en een van de voornaamste sprekers in het debat, een man dus, die zich extra in de materie had ingewerkt. Hü diende Woensdagmiddag een amendement in om de considerans van het wetsontwerp tot wijziging van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, van het besluit op de loonbelasting 1940 en van de wet op de vermo gensbelasting 1892 te veranderen. De door hem voorgestelde wijziging was zelfs al aan de leden rondgedeeld, toen de voorzitter, mr. Kortenhorst, moest mededelen, dat de Kamer zich reeds Dinsdagavond om 46 minuten over twaalf zonder hoofdelijke stemming met de door de minister voorge stelde considerans had verenigd Het amendement van de heer Lucas kwam dus ais mosterd na de maal tijd en kon uiteraard niet behandeld worden. Zij het met moeite, worstelde de Kamer zich Woensdagmiddag door dit wetsontwerp heen. Daarvoor was een groot aantal stemmingen nodig. De Kamer verwierp met 61 tegen 24 stemmen een amendement van de heer v. d. Heuvel (AR) om de extra winstbelasting te vervangen door een procentuele verhoging van alle inkomens boven 8000. Voor waren A.R., C.H., V.V.D. en S.G.P. Een amendement-Hoogcarspel (C PN) betreffende een kleine verho ging van het procentuele tarief van de inkomstenbelasting wei'd verwor pen met 78 tegen 6 communistische stemmen. Een nederlaag leed de minister bij Even zovele malen als de laatste jaren werd gesproken en geschre ven over het moeilijke vraagstuk van de aanpassing van de lonen aan het stijgende prijspeil, is ook aan dacht gevraagd voor het inkomen van onze gepensionneerden. Daarover zal niemand zich verwonderd hebben, want het mag voldoende bekend wor den verondersteld, dat onze gepen sionneerden het in het algemeen ver re van gemakkelijk hebben. Telkens wanneer aan de werkers weer een loonronde wordt toegekend en die waren toch heus geen luxe! zal menige gepensionneerde zich hebben afgevraagd: Wanneer wij? Zijn voor ons de kosten van levensonderhoud dan niet evenveel gestegen? Ten slotte is de regering dan toch geko men met een wetsontwerp, waarbij zij voorstelt de pensioenen van over heidsdienaren te verhogen en over dit wetsontwerp is thans het voorlopig verslag van de Tweede Kamer ver schenen, waarin naast het uitspre ken van lof en waardering voor het geen het wetsontwerp nu aan de ge pensionneerden in het uitzicht stelt toch nog wel enkele opmerkingen worden gemaakt, die onze aandacht verdienen. Nadrukkelijk stelt het ver slag vast, dat de actief dienende amb tenaren inmiddels een salarisverho ging van ruim 15 hebben ontvan gen, maar dat de oud-ambtenaren met hetgeen de regering thans wil geven daarbij in het algemeen toch nog wel ten achter blijven. Het,gaat nu immers om verhoging van f 150, f 200 of f 250. Erkennende, dat ook de financiële toe stand van de staatskas hierbij een woordje heeft mee te spreken, wordt er toch door „zeer vele leden" op aan gedrongen, dat met name voor hen, die reeds vóór 1947 werden gepen- sionneerd, nog iets meer zal worden gedaan. Inderdaad liggen de pensioe nen voor deze categorie vaak niet on aanzienlijk lager dan die van de la tere „lichtingen", zodat deze suggestie uit de Kamer te overwegen ware. Bijzondere maatregelen worden ver der nog gevraagd gelijk trouwens vroeger reeds bij herhaling is ge schied voor de onderwijzers, terwijl daarnaast werd aangedrongen op eni ge verruiming van de cumulatie-be palingen opdat zij, die van zeer klei ne pensioenen moeten leven in de ge legenheid zullen worden gesteld op iets gemakkelijker wijze zich nog eni ge neveninkomsten te verschaffen. Dit alles zijn natuurlijk opmerkin gen en verlangens, welke zeer zeker de aandacht verdienen en deze onge twijfeld ook straks bij de openbare behandeling in de beide Kamers zul len verkrijgen. Maar er is nog een andere kwestie en dat is die van de terugwerkende kracht. De regering is men kan dit veilig vaststellen niet bepaald vlug geweest met de in diening van haar voorstellen. Niemand zal dit beter weten dan de gepension neerden zelf, die maanden lang naar enige verhoging hebben uitgezien. Daarom lijkt ons, dat er enige billijk heid schuilt in de gedachte van de Kamerleden, die nu op terugwerkende kracht aandringen, hetzij tot 1 Sep tember, hetzij zelfs tot 1 Januari van het vorig jaar. De vraag blijft natuur lijk of en zo ja, in hoeverre mi nister Lieftinck in dit opzicht bereid en in staat zal blijken de hand van de portemonnaie te lichten. Met de Kamerleden, die ook opmer kingen in deze richting maakten wil len wij dit tot slot - met belang stelling blijven uitzien naar het mo ment, waarop de staatscommissie tot herziening van de Pensioenwet met haar arbeid gereed zal zijn. Pas daar na zal men immers het gehele com plex van maatregelen op de helling, kunnen getten. Ad. int. de stemming over een amendement van de heer Lucas, om de bestand delen van de winst, waarvoor reeds een bijzonder belastingtarief bestaat, buiten het extra tarief voor de be drijfswinst te houden. Het werd na melijk aangenomen met 56 tegen 29 stemmen. Voor waren K.V.P A.R C.H., V.V.D. en S.G.P. Toen het onderdeel van artikel 1 van het desbetreffende wetsontwerp, waarin bepaald is, dat een extra be drijfswinst geheven zal worden van inkomens boven 8000 in stemming gebracht zou worden, verklaarde de minister, dat wanneer het niet werd aangenomen de regering niet in staat zou zijn de nodige dekkingsmiddelen te vinden. „Betekent dit het stellen van de kabinetskwestie?" vroeg de heer Oud (VVD). „Ik heb er niets aan toe te voe gen", antwoordde de bewindsman. Zo er al gevaar bestaan mocht heb ben, dan was het gauw bezworen. Prof. Lieftinck kreeg zijn zin; de Kamer nam het onderdeel van het artikel aan met 61 tegen 26 stem- Een verzoek aan Britse koninklijke familie. Aan de Britse Koninklijke fa milie is in overweging gegeven nu en dan in het openbaar een haring te eten teneinde de ver koop van deze vis in Engeland en de Ver. Staten te bevorde ren. De suggestie was vervat in een ingezonden stuk in de Lon- dense krant „Evening News". De schrijfster meent, dat de te genzin bij het publiek snel zal verdwijnen, indien prinses Eli zabeth of prinses Margaret be reid zouden zijn af en toe in een restaurant van standing een haring met mosterdsaus te be stellen. Daardoor zou in Engeland de vraag naar haring sterk stijgen en.de export naar Amerika spoedig verdubbeld kunnen worden, meent de schrijfster. men. Tegen waren A.R., C.H., V.V. D. en S.G.P. Vervolgens verwierf het gehele artikel 1, dat bepalingen inhoudt over de extra winstbelasting en de kinderaftrek voor de inkomstenbelas ting. met 55 tegen 32 stemmen de goedkeuring van de Kamer. Het artikel over de kinderaftrek voor de loonbelasting accepteerde de Kamer met 47 tegen 39 stemmen. Tegen waren de K.V.P. en de C.P.N. Het artikel over de kinderaftrek voor de vermogensbelasting werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. AMENDEMENT HOFSTRA VERWORPEN*. De Kamer verwierp met 58 tegen 30 stemmen een amendement-Hof- stra om grote bevoegdheden aan de minister te geven voor de beperking van de vervroegde afschrijving. Te gen waren K.V.P., A.R., V.V.D., C.H. en^ S.G.P. Een ander amendement over de vervroegde afschrijving van de heer Hoogcarspel werd met 81 tegen 6 communistische stem men verworpen Tenslotte nam de Kamer het ge hele artikel over de vervroegde af schrijving aan met 63 tegen 25 stem men, ornaat het een onderdeel vormt van een complex van maatregelen, die niet los van elkaar gezien kun nen worden. De voorzitter stelde de eindstem ming over het wetsontwerp uit. tot dat ook de andere wetsontwerpen volledig behandeld zijn. Onvermoeid zette de Kamer zich aan het wetsontwerp tot wijziging van de omzetbelasting. Na enige inleidende beschouwin gen verenigde de Kamer zich met de verhoging van het tussentarlef voor de weeldebelasting met 76 tegen 7 stemmen. Tegen waren de C.P N. en de heer Cornelissen van de V.V.D. De heer Burger van de P. v. d. A. verzette zich tegen het hoge weeldetarief voor pleziervaartuigen, vooral met het oog op de werven, die nog al wat jachten exporteren. De heren Hoogcarspel en Ritmeester sloten zich hierbij aan. Enkele spre kers hadden bezwaren tegen de ver hoging van de belasting op andere weelde-artikelen. Ter tegemoetkoming aan enkele geuite wensen nam de minister een amendement-Hofstra over. Een amen dement-Verkerk (A.R.) om oesters en zalm buiten het weeldetarief te houden, niet omdat zij geen weelde zouden zijn, maar ter ondersteuning van de oesterkwekerijen en de zalm visserijen, die een moeilijke tijd bele ven, vond ook verdediging bij de he ren v. d. Zaal (A.R.), Van Dis (S. G.P.) en Hofstra (P. v. d. A.) De minister vestigde er de aan dacht op, dat in 1950 voor 2 millioen aan zalm is Ingevoerd en voor 4 mil lioen is uitgevoerd. Weeldebelasting is derhalve op economische gronden verantwoord. Hij verklaarde het amendement niet onaannemelijk, maar raadde het toch af. De Kamer verwierp het met 43 tegen 39 stem men. De partijen waren verdeeld. Vandaag gaat de Kamer verder met de behandeling. Tien Alpinisten verdwenen in de diepte. Tien Duitse toeristen uit Darm stadt in Hessen hebben een avontuur beleefd in de Oeztaler Alpen ln Oos tenrijks Tirol, dat hun nog lang zal heugen. Een van hen gleed namelijk uit en sleurde de negen anderen, die met een koord aan hem waren ver bonden, met zich mee. Alleen doordat het touw 70 meter lager aan een rots bleef haken, werd het tiental van een val naar een ze kere dood gered, zo meldt het Oos tenrijkse persbureau uit Wenen. De groep daalde de steile helling van een b(jna 3500 meter hoge berg af, toen een van hen uitgleed en nc- Êen anderen meetrok in de diepte, len 16-jarige jongeman kreeg ern stige inwendige kneuzingen en een 19-jarige toerist brak een been De Admiraal Joy en generaal Nam II, de dominerende figuren op de conferentie. De besprekingen van Woensdag hebben een wapenstilstand „veel nader" ;ebracht, aldus heeft een woordvoerder van de geallieerde delegatie Woens- iagavond verklaard. Zijn verklaring werd bevestigd door een communiqué van de Ver. Naties, waarin stond, dat de delegaties wat dichter bU overeen stemming zijn gekomen, hoewel over de volgorde van de agendapunten nog meningsverschil bestaat. Er bestaat nu bij alle betrokkenen twee zwaar >-ewonden moesten met on betcr begrip voor de te bespre- twee zwaar «wonden moesten met k(m onderwerpen „|dus (lc officiële touwen neergelaten worden op ccn „„i-i,. gletscher en werdén van daar mot Noordelijke gedelc- sleden via een berghut naar het zie- kenhuis te Innsbruck vervoerd. geerden toonden minder strakheid en waren minder formeel dan Dinsdag. Vertegenwoordigers van communistisch China en afgevaardigden van de V. N- ontmoetten elkaar te Kaesong om te onderhandelen over het tijdstip, dat de besprekingen over een wapenstilstand zullen aanvangen. (Telefoto). Treinontsporing bij Leiden. Bij Leiden zijn Woensdagavond om streeks 9 ut een treinstel r— waardoor het treinverkeer op het traject naar Haarlem werd versperd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Vermoedelijk zal de strem ming eerst in de loop van vandaag opgeheven kunnen worden. TRUMANS AANBOD TOCH AANVAARD. Mossadeq werd door zijn ministers overgehaald. Premier Mossadeq van Perzië heeft het aanbod van president Truman om zijn persoonlijke adviseur Harriman naar Teheran te zenden, alsnog aan vaard. Harriman zal trachten het vinden van een oplossing voor het olie geschil te vergemakkelijken. Mossadeq kwam tot zijn besluit onder druk van zijn ministers. Tijdens de kabinetsvergadering, i eens en beschouwen Harriman als een waarin Trumans aanbod ter sprake kwam, zeiden de meeste ministers, dat Perzië alles te winnen, doch 9 uur twee gedeelten van i niets te verliezen had bij aanvaar- astel uit de rails verlopen. I dmg van Harrimans „goede diens ten." Een weigering zou in de Ver. Staten mogelijk als een belediging voor de president wonden opgevat. De Perzische extremisten zijn het overigens met deze zienswijze niet HET ZEEUWSE DORPSLEVEN Hoe bouwen wij het sociaal en cultureel vormingswerk op I De vraag of er op cultureel gebied in Zeeland een achterstand is ver geleken bjj andere provincies, is niet nieuw. Ze is in de achterliggende jaren regelmatig gesteld en wanneer het Zeeland goed ging, dan waren zjj, die binnen de grenzen van hun dorp of hun provincie bleven, gemeen lek nogal optimistisch. Maar degenen, die naar andere provincies trokken en zagen wat daar op cultureel gebied tot stand kwam, deelden dat optimisme niet. Ook op andere gebieden dan dat van het culturele leven, pleegt men slechts zelden een vergelijking te maken tussen Zeeland en andere pro vincies, omdat we te weinig van de andere provincies weten. Heeft iemand zich bijvoorbeeld wel eens de vraag gesteld: Hoe stellen we ons Drente voor en op welk peil staat de landbouw in Drente? Tien "egen één dat ve bij Drente denken aan een min of meer achter lijke provincie met een onvruchtbare zandbodem, die niet te vergelijken is met onze .'ijke klei, en met agra rische bedrijven, die zich niet kunnen meten met onze Zeeuwse landbouw Misschien staan ons ook nog hunne bedden en uitgestrekte heidevelden voor de geest. Dat is dan zo onge veer het beeld, dat we ons vormen en het komt er op ne-r, dat wij het hier 'eel? d toch maar goed ge troffen hebben. Nu is tevredenheid in vele - wallen een deugd, maar het kan ook een ondeugd worden, voor al wanneer, zoals in dit geval, de fei ten heel and s liggen, dan we me nen. VOORUITGANG Want zodra we in Drente komen en er kennis maken met bevolking en bedrijf, vallen we van de ene ver bazing in de andere; en het is dan .wel niet prettig, maar we moeten ai heel gauw bekennen, dat Drente ons in vele opzichten, niet in alle, een heel stuk ooruit is. Wat eens, dertig jaar geleden, Nederlands achterlijkste provincie was, heeft zich door hard werken op velerlei terrein bedrijf, vrjje tijds- bestedirr, verenigingsleven t onder wijs, onderlinge samenwerking enz. ontwikkeld tot een voorbeeld voor andere provincies. HET DORPSLEVEN Dertig jaar geleden was het leven in de meeste Drentse dorpen één lange .ijdensweg die dag in, dag uit, in de grootste armoede moes4 wor den afgelegd. De nood was zo groot, dat er jest worden ingegrepen. En eenmaal met de opbouw van het dorpsleven begonnen, is men steeds verder gegaan. Langzaam maar ze ker heeft men de achterstand ten op zichte van andere welvarender pro vincies ingehaald, en toen kostte het niet veel moeite de achterstand in een voorsprong om te zetten. In 1926 werd opgericht de Centrale Vereni- fing voor de Opbouw van Drente, ie in I9d~ in de ..Stichting Opbouw Drente" werd omgezet. Deze Stich ting, waarin de overheid, het kerke lijk en particulier initiatief vertegen- woordi~d zijn, heeft van de aanvang af het sociaal-culturele en economi sche leven gestimuleerd en geadvi seerd. Enkele v jrbeelden kunnen aantonen wat bereikt werd. ONDERWIJS Neem het kleuteronderwijs. In bij na alle Drentse dorpen vindt men kleuterscholen. In Emmen bevindt zich een model-kleuterschool met op leidingscursus voor kleuterleidsters. Btf een in 1949 door het gehele land gehouden onderzoek, waarbij o.a. naar de *cestand van lokaliteiten en inrichtingen werd gevraagd, bleek dat in Utrecht van de scholen aan de p^st^lde eisen voldeden, in Limburg 6,4 in Drente 58,5 (en in i-cela~'i...4,5%!!)- Het Insti. t voor Jeugd- en Ont- wikk<**'ngswerk is de sociaal-cultu rele afdeling van de Stichting Op bouw Drente. Tet :heppen van un- stige voorwaarden voor de ontwikke ling en bloei van het verenigingsle ven is een der voornaamste taken van het Instituut. Op het gebied van het jeugdwerk, de vrije tijdsbeste ding het sociaal-culturele vormings werk van jong en oud, wordt voor lichting en advies gegeven door ge specialiseerde krachten. Cursussen in volksdar-,en, zang, handenarbeid, kinderopvoeding, jeugd- en Zondags choolleiding enz. worden door het Inst' ut verzorgd. (vervolg op blz. t) „vermomde Britse imperialist." Mossadeq deelde zijn besluit per soonlijk mee aan de Amerikaanse ambassadeur Henry Grady, nadat de laatste enkele malen op een onder houd had aangedrongen. Berichten, dat Grady zou worden teruggeroe pen en vervangen door een ander, zijn in Washington ten stelligste ont kend. AP meent in Teheran een plotse linge wending in de Britse tactiek ten aanzien van Perzië te kunnen waarnemen. Tot nu toe had Enge land steeds gedreigd op korte ter mijn alle Britse technici terug te trekken en de Perzen in hun eigen olie te laten gaar koken. De nieuwe politiek schijnt er op gericht te zijn het Britse personeel voor onbepaalde tijd in Iran te la ten, zodat geen onherstelbare situa tie wordt geschapen. Perzische autoriteiten hebben gis teren beslag gelezö op alle commu nicatielijnen met ae buitenwereld van de Anglo Iranian in Abadan. Zo is met name de telefoonverbinding met Basra, waar de vroegere hoofdverte genwoordiger in Perzië, Eric Drake, zijn tenten heeft opgeslagen, afge sneden. Woensdag heeft het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken medegedeeld, dat een technische fir ma te Los Angeles had aangeboden om 2.500 Amerikaanse technici aan te werven voor werk in de Perzische olievelden. Een woordvoerder wilde geen commentaar leveren op dit be richt. Ontwerp-vredesverdrag me Japan gereed. Engeland en de Ver. Staten zul len vandaag hun gemeenschappelijk ontwerp voor een vredesverdrag met Japan publiceren. Het ontwerp wordt officieel verdrag van verzoening" genoemd. Het is een diplomatiek succes voor John Foster Dulles, de republikeinse adviseur van Truman, die voor de V.S. de onderhandelin gen over het ontwerp heeft gevoerd. Het 5.500 woorden tellende ont werpverdrag is het resultaat van hardnekkige pogingen om de tegen strijdige belangen en eisen van meer dan een dozjjn regeringen te ver zoenen. In hoofdzaak weerspiegelt het de eis van de V.S., dat hét geen militaire, economische en politieke beperkingen zou inhouden. 1 De geallieerde woordvoerder, de Amerikaanse kolonel George Ruhlen, zei. dat er goede reden was optimis tisch te z(jn. Vice-admiraal Joy en generaal Nam II, waren de dominerende figu ren bij de besprekingen. Gedurende de besprekingen van de afgelopen twee dagen was er geen voorzitter ge weest. Kolonel Runlen beschreef ge neraal Nam II als ..dynamisch, een man met een sterk karakter". Nam II toonde „een overvloed van nerveuze energie" tydens de bijeenkomsten, maar „zat op een papiertje te teke nen", terwül andere onderhandelaars praatten. „Hij doet me denken aan generaal Ridgway op zjjn conferen ties". aldus kolonel Ruhlen. Hij had niet de indruk, dat generaal Nam II trachtte de bijeenkomst te domineren en te leiden; de communisten deden f;een enkele poging de zittingen te eiden en hoewel in Kaesong commu nistische soldaten waren kwamen de V. N. bepaaldelijk niet op de tweede plaats. Zover hij kon bepalen bestond er geen wrijving tussen de Noord-Ko- reanen en hun Chinese bondgenoten. Bij gebrek aan een nauwkeuriger verklaring wordt verondersteld, dat het in het officiële communiqué ge noemde „beter begrip voor de te be spreken onderwerpen" betekent, dat de communisten hun oorspronkelijke eis om alle vreemde troepen uit Ko rea terug te trekken, hebben ver zacht. ln verband met slapte in bepaalde bedrijfstakken. De ministers van economische za ken en van oorlog en van marine de len mede, dat de regering in verband met de bestaande slapte ln bepaalde bedrijfstakken heeft besloten het tUdstip voor het plaatsen van ©en aantal militaire orders te vervroe gen. De betrokken bedrijven kunnen op deze wtyze In de gelegenheid wor den gesteld de leemte in de bezet ting van het productiesapparaat, voorzover de omstandigheden dat mogelijk maken, op te vullen. Binnen enkele dagen zullen be langrijke orders worden onderge bracht bjj de schoenen-industrie, ter- wyi voorbereidingen worden getrof fen om zo spoedig als in verband met de technische omstandigheden mogelijk is eveneens vrij aanzienlij ke bestellingen by de textielindustrie te plaatsen, met name in de confec- tleindustrie, voor overjassen en uni formen, ondergoederen, uitrustings stukken. beddegoed. sportkleding, gevechtskleding. regenkleding, hos pitaal- en nachtkleding, bedryfskle- ding en overhemden. Daarnaast zul len orders worden geplaatst voor overhemdenstof en voeringstoffen. Met het oog op het bovenstaande zullen de desbetreffende militaire instanties -e daarvoor in aanmer king komende bedrqven uitnodigen offertes voor de genoemde artikelen ln te dienen. Volgens een In Stockholm aange komen diplomatieke koerier doet In Warschau het gerucht de ronde, dat een moordaanslag is gepleegd op generaal Rokossofski, de Russische bevelhebber van het Poolse leger. Een Poolse majoor zou tijdens een onlangs gehouden staf-conferentie verscheidene schoten hebben gelost op Rokossofski, waardoor deze ln ernstige toestand per vliegtuig naar Moskou moest worden vervoerd. De Poolse majoor schoot na de aanslag zichzelf door het hoofd. Het feit dat Rokossofski twee we ken geleden niet aanwezig was bij de opening van een belangrijke con ferentie van geleerden, zou grond aan de geruchten geven, doch aan de andere kant zijn in Poolse bladen foto's van Rokossofski gepubliceerd, genomen by de opening van een nieuwe staalfabriek op 19 Juni. VOORSPELT: KOELER. Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donderdagochtend tot Donderdag avond. Veranderlijke bewolking met voor namelijk in het binnenland enkele buien, hier en daar vergezeld van onweer. Tndelijk vrij krachtige wind tussen Zuidwest en West

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1