Amerikanen gaan verhuizen van Frankfort naar Bonn JIMMY BROWN, sporiheld no. 1 MOEDER PAVEY'S MACHINE TIKT ZES OCTAVEN NIET TE VROEG JUICHEN WOENSDAG 11 JULI 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S DORPEN WORDEN UIT DE GROND GESTAMPT Whatl No houses?..... dan bouwen we ze zelf! (Van een speciale verslaggever) In West Duitsland 7.\jn vorig jaar 350.000 hulzen gebouwd en er zullen er dit jaar weer 355.000 gebouwd worden, maar het einde van de woning nood is nog lang niet in zicht. Men schat dat er nog voor ongeveer 40 mil liard Mark gebouwd zal moeten worden om in de behoefte aan woonruimte te kunnen voorzien. Overal waar men komt heerst koortsachtige bouw-bedrüvlgheid. Het éne blok huizen verrast naast het ander en alles gebeurt in een tempo dat eenvoudig verbijsterend is. In enkele weken tyds ziet men een bepaalde straat of een plein volkomen van aspect veranderen. Langs de weg van Bonn naar Godes- berg heeft de S.P.D. (Sozialistische Partei Deutsland) in drie weken tijd een partijhuis van drie vleugels op getrokken. Montagebouw. Op geld wordt blijkbaar niet gekeken. Er wordt gebouwd en gebouwd. Het begon in Bonn met het Bundeshaus (dat met zijn terrassen en restau rants op de oever van de Rijn meer heeft van een gigantisch vacantie- oord dan van een parlementsge bouw) en sindsdien beleeft Bonn een bouw-expansie als nooit tevoren. Het Bundeshaus is nog wel niet be taald (d.w.z. de bouwers hebben wel hun geld gehad, maar het is nog steeds niet uitgemaakt, wie deze kosten uiteindelijk zal moeten dra gen), maar dat is blijkbaar van minder zorg. En toch zijn de Rijnlanders nog onder de indruk gekomen van wat de Amerikanen op het ogenblik in Bonn en omgeving presteren. Men weet, dat het Amerikaanse Hoge Commissariaat nog dit jaar van Frankfort naar Bonn wil verhuizen. Ondanks de geweldige bouwnijver heid heerst ook daar echter nog grote woningnood. Naar verluidt zoeken nog een kleine 35.000 ambte naren van de Bondsrepubliek naar een geschikt huis. En de Amerika nen brengen ook een paar mensen mee De staf, die zij in Bonn gaan vestigen, wordt de grootste van het gehele continent. Dat gaf dus zo zijn moeilijkheden en problemen. AMERIKAANS DORP. De Amerikanen zouden geen Ame rikanen zijn, als zij dit vraagstuk niet op een imponerende wijze zou den hebben opgelost. Als ge dezer dagen Bonn bezoekt, ge kunt er vrij wel zeker van zijn, dat men u mee zal slepen naar de Plittersdorfer Aue, tussen Bonn en Godesberg, waar men u het „Amerikaanse dorp" zal laten zien, dat daar in aanbouw is. Ook uw verslaggever is er door een goede vriend heenge- troond en' heeft er op een regen achtige middag een paar uur door de modder gebaggerd, over zandho pen geklauterd en op steigers ge balanceerd. Maar het was de moeite waard. Een paar maanden geleden was hier nog niets te zien als boeren land en nu is er een compleet dorp uit de grond gestampt, dat binnen kort het Amerikaanse personeel van het Hoge Commissariaat zal huisvesten. Tegelijkertijd worden in Bonn en Godesberg nog twee dorpen ge bouwd voor het Duitse personeel dat bij de Amerikanen in dienst is, welke dorpen ieder 412 apartemen- ten zullen omvatten. Daarenboven wordt op de Deichmans Aue in Bad Godesberg een kantoorgebouw neer- gezet, dat een nuttige bureauruimte zal bieden van 20.000 vierkante me ter Ongeveer 6000 bouwavkarbeiders zijn van 's morgens 6 tot 's avonds 8 uur in de weer om het gehele pro ject, dat uiteraard een mlllioenen- project Is, voor 1 September gereed te krygen. 200.000 WONINGEN. Zoals gezegd, wo*den alle kosten door de Amerikanen gedragen doch de Bondsregering zal straks de hu ren kunnen opstrijken. De Amerika nen hebben tot nu toe reeds meer dan 450 millioen mark in de woning bouw in Duitsland geïnvesteerd. Boze moeder doodt knap stiefdochtertje Het dochtertje Odette was de asse poester in het gezin Balleux te Evreux (België).Haar stiefmoder. die zelf ook een dochtertje had, behandelde de kleine Odette altijd schadelijk slecht; om het minste of geringste kreeg zij een pak slaag en eens is het dochtertje zelfs met een gebroken arm naar school gestuurd. De vader vermoedde niet, dat zijn tweede vrouw zich tegenover zijn dochtertje uit het eerste huwelijk zo schandelijk gedroeg. In een vlaag van woede nam de stiefmoeder laatst een bakje kokend water en goot de inhoud over het kindje. Kermend bleef de kleine Odet te in de keuken achter. De verwondingen bleken zo ernstig, dat het kind, na naar het ziekenhuis vervoerd te zijn, daar later overleed. - De enige uitleg, die de moeder gaf: „Odette had een flinke afstraffing ver diend". Men vermoedt echter, dat de moeder werd gedreven door een asse- poester-complex: de kleine Odette was veel knapper dan haar eigen dochtertje. De Nederlandse gezant in Bern, mr. J. J. B. Bosch ridder van Rosenthal, zal binnenkort de dienst verlaten en opge volgd worden door mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten, te Londen werkzaam als eerste medewerker van de Nederlandse ambassadeur. hetgeen betekent, dat z\J in de laat ste twee jaar meer dan 200.000 wo ningen voor hun rekening namen. Nu hebben zij opnieuw 30 millioen Mark uitgetrokken voor in totaal 10 bouwprojecten van ieder meer dan 300 huizen, in de grotere steden van de Bondsrepubliek. Duitse architec ten en ingenieurs zullen de vr(jo hand hebben om volgens geheel nieuwe methoden te bouwen en men hoopt, dat de bouwnijverheid er goede mo derne huizen kan bouwen met een kostenbesparing van niet meer dan 1 of 2 procent, dan betekent dit op de 40 milliard die Duitsland nog be steden moet, een besparing van meer dan e?n milliard mark Verhuizen kost beddenstro. zegt een oud Hollands gezegde. Deze Amerikaanse verhuizing kost hele lits-jumeaux „De Zeeuw" in Den Helder binnengelopen. Nadat reeds eerder de door de Amerikaanse aan de Nederlandse marine overgedragen fregatten Van Amstel, De Bitter, Van Ewyck en Dubois hier te lande waren aange komen, zijn thans de laatste van de zes, de De Zeeuw, en de Van Zijll aan de beurt. De Van Zijll wordt vandaag verwacht, de De Zeeuw, die onder commando staat van luit. ter zee 1ste kl. F. Kroese en 200 koppen aan boord heeft, verscheen Zondag, komende van Boston, op de rede van Den Helder en liep Maan dagmorgen kwart over tien het Nieuwediep binnen. De De Zeeuw koos ligplaats bp de Atjehloods ach ter de Van Ewijck en de Dubois. Het schip, dat een tonnage heeft van 1150 ton is van het escorte type; het wordt voorgestuwd door twee dieselmotoren De dienstsnel- heid bedraagt 19 knopen, de maxi mum snelheid 20 knopen. Geheimzinnige moord op mijnwerker Enkele wandelaars, die Zondagmor gen in de buurt van Dilsen (B.) rus tig langs de Zuid-Willemsvaart liepen, zagen tot hun grote ontsteltenis een gruwelijk verminkt mannenlijk in het water drijven. De onmiddellijk gewaarschuwde po litie vond aan de kant bloedsporen die leidden naar een leegstaande per sonenauto. Uit de identiteitspapieren, die in de auto aangetroffen werden, bleek dat de vermoorde een 46-jarige mijnwerker uit Houthalen was. Het bloed, dat aan de binnenwanden van het voertuig kleefde, wijst erop, dat het slachtoffer zich heftig tegen zijn aanvallers verzet heeft. Nadat deze de man overweldigd en vermoord hadden, hebben zij het lijk in het wa ter geworpen. Over de motieven van de moord tast men nog in het duister. Voor de eerste maal hield Maandag de Raad van Ministers /.yn gewone wekelijkse byeenkomst in de Treves/aal van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Deze /.aal was voor de besprekingen uitgekozen, daar de oude vergaderzaal van het Ministerie van Justitie op het Plein, ongeschikt bleek wegens het lawaai van het drukke Dtffoto*toont de Ministerraad tijdens de vergadering: van rechts naar links rond de tafel De Ministers Ai- bregts. Van den Brink en Rutten. Vijfde van rechts de Minister-President Dr. Drees; verder de Ministers Teull lings. Stikker, Joekes. In 't Veld, Mansholt, Staf. Mul-derije. Maarseveen, Wemmers, Peters en Götzen. MET DOORSLAGEN Deskundigen menen, dat machine omwenteling zal betekenen (Van onze correspondent) Mevrouw Lily Pavey. een 34-jarlgc LondeOke R.A.F.-weduwe, die als typiste de kost verdient voor hs»arzelf en haar elfjarig zoontje, heeft ln haar vrije tüd een uitvinding gedaan en van overgespaarde shilüngen ge financierd, waar ingenieurs en musici reeds jarenlang vergeefs hun krach ten op geprobeerd hebben. Zij heeft patent genomen op een door haar ge construeerde sehryfmachlne, waarop alle muziek uitgetikt kan worden die op een piano te spelen is, over de gehele afstand van /.es volle octaven. Voor Lily betekent haar uitvinding het einde van haar financiële zorgen. Tot nu toe was haar leven, dat altijd nauw met het toneel verbonden was, verre van gemakkelijk geweest. Op haar derde jaar trad zij reeds met haar ouders "op in een variété, als Engeland's „jongste fluitiste". Toen zij twaalf jaar was, kon zij zes tien blaasinstrumenten bespelen en op haar zestiende jaar had zij haar eigen band. -vaar zij door heel Enge land mee op iournee ging. Maar een paar jaar later stierf naar vader, die- tevens haar manager was, en de band ging uiteen. Lily trouwde kort daarop met een jonge RAF-piloot. In 1942 kwam haar man om het leven in actieve dienst. WINKELIERS BIEDEN TEGEN ELKAAR OP Ondanks prijsverlagingen blijft de toekomst donker. (Van onze economische medewerker) Begin April heeft de regering uit angst voor verdere prijsstijgingen en dus ook uit angst voor weer een nieuwe loonronde richtiynen vast gesteld voor industrie en handel, waardoor de prijzen voor de consument enigermate aan banden kwamen te liggen. Doch ziet, In plaats van verdere prijsstijgingen zien wy in verschillende gevallen juist prysdallngen. Vooral in de grote steden werpt de ene w inke lier na de andere zich in de prijzenslag. De textiel- en confectiewinkeliers bieden op alle denkbare wijzen tegen elkaar op, om de consument maar naar zich toe te trekken; ook schoenwinkeliers hebben zich reeds op dit hellende vlak begeven. Alcohol is een merkwaardig pro duct. Gedurende de korte tijd dat de maag alcohol bevat, wordt ongeveer 20 van de hoeveelheid door de maagwand opgenomen. Dit in tegen stelling met andere stoffen, want wa ter en andere vloeistoffen worden ii iet door de maagwand opgenomen, dat geschiedt eerst verder in het in gewanden-systeem. Een merkwaardigheid is, dat de slijmvliezen van de mond eveneens alcohol opnemen en wel in een be trekkelijk spel tempo. (De ongedul dige», wien dit tempo desondanks te traag toeschijnt, sullen ongetwijfeld wel middelen weten om aan dit be zwaar tegemoet te komen!) Velen, die des nachts gekweld worden door een zeurige kiespijn, afgewisseld door felle scheuten, die tot in de voeten schijnen door te dringen, grijpen in, een soort razernij vaak naar de alco hol om zich door mondspoeling tijde lijk verlichting te verschaffen. In sommige gevallen schijnt dat te hel pen en als van een centenaarslast be vrijd stapt de gekwelde weer in zijn bed om te trachten althans ong enige uren van de wreed verstoorde nacht te redden. Maar wee degeen, die b\j dit middel geen baat vindt en desondanks blijft doorspoelen met alcohol! Na enkele uren krijgt hij (of zijdie merkwaar dige wankelende ogen, die kenmer kend zijn voor de aangeschotenen, de gang wordt zwaaiend, de spraak kortweg lallend. Kortom, is er een volledige dronkenschap ingetreden, omdat een groot deel van de mond- spoeling door de slijmvliezen van de mond is opgenomen en zich in het bloed bevindt. Ondanks het feit, dat geen druppel is ingeslikt! En de kiespijn is ook over! Geen wonder, want reeds in de oudheid dronk men alcohol om bij pijnlijke operaties minder gevoelig te zijn. Dat was de ouderwetse narcose. Nu we het daar toch over hebben: er zijn wespen die hun slachtoffers een werkelijke narcose toedienen. H. Pétilloiu Tot nu toe slaat dit aanbod van koopjes alleen op de duurzame con sumptiegoederen. By de levensmidde len, enz. is er nog geen sprake van, terwijl ook de kapitaalgoederen (ma chines, enz.) niet in prys zyn ge daald. Iets anders is het met de uit het buitenland komende grondstoffen. In derdaad zijn die goedkoper gewor den, maar zulks is nu toch ook weer niet zo belangrijk als men wel denkt. Op 1 Augustus 1950 werd de invloed van Korea merkbaar; de pryzen ste gen steeds verder, waarna ln het voorjaar een daling inzette. Doch als we 2 Juli 1951 vergelijken met 1 Januari 1950, dan zyn de prijzen thans nog steeds een stuk hoger. Het publiek weet van deze ontwik keling weinig af. Het ziet de pryzen dalen; het koopt wel enigszins, doch het wacht voor zover het tenmin ste nog geld heeft liever verder af om zo goedkoop mogelyk terecht te komen. Deze handeling is op zichzelf be keken begrypelijk. Er schuilt hierin echter éln misrekening en wel, dat niets erop wyst. dat wy een algeme ne prijsdaling kunnen verwachten. Integendeel zelfs. AMERIKA VOND HET TE GORTIG De prysdaling van de grondstof fen is enkele maanden geleden ont staan, doordat de V.S. de enorme hoge pryzen een beetje te gortig be gonnen te vinden. Zy hielden plotse ling op met kopen en daar zy onge veer de helft verbruiken van het we- reldverbrulk aan koper, lood, zink, mangaan en nikkel 16% van het wol-, 29% van het katoen 37% van het tin en 39% van het na- tuurrubberverbruik, ligt het voor de hand, dat als dit land een kopers staking begint, de pryzen moeten dalen. Maar hoewel het er naar uitziet, dat „Korea" tot rust komt, de V.S. beginnen nu pas goed met him bewa pening op gang te komen, zij gaan rustig voort met produceren en ko pen, op grote schaal zelfs. Wij ver wachten dan ook, dat de prijzen lang zaam maar zeker weer zullen stij gen. Hoe is het dan mogelijk, dat tal van detaillisten thans met werkelij ke spotkoopjes voor de dag komen? Snyden zij zich dan niet in hun eigen vlees? Natuurlijk, zij doen dit dan ook niet, omdat zy medelijden heb ben met de consument, maar omdat zij niet anders kunnen. Zij hebben geldgebrek, hun liquidi teit (geen mooier woord voor gebrek aan contanten!) is te gering. Ten dele komt dit door de credietbeper- king en de hoge kosten, ten dele door het feit, dat het publiek niet koopt. De winkelier had veel geld in zyn voorraden gestoken en hij raakt die thans niet kwijt. En dit komt weer, doordat de consumptiebepcr- kingsmaatregelen van de regering beginnen door te werken. Bewust heeft deze de prijzen laten stijgen zonder de lonen in evenredige mate omhoog te hebben laten gaan. In elke huishouding begint het dus te knijpen. En voorzover er nog geld is, kijkt men de kat nog uit de Doom. De winkeliers hebben nu met hun actie deze muur willen doorbreken. Zij verkopen, zonodig tegen verlies, om maar aan geld te komen om hun kosten te kunnen betalen en te zij ner tijd nieuwe modellen te kunnen kopen. Het publiek spint hier zijde bij. Doch het zou van een koude kermis thuiskomen als het denkt, dat de goedkope tijden voorgoed zijn aange broken. Deze lage pryzen zijn een gevolg van een noodsprong. De toe stand zal eerder moeilijker worden, daar Nederland nu eenmaal arm ls en wij allen op een lager niveau te recht moeten komen. Moeder van 7 kinderen wurgde haar man Een vrouw te Seilles (B-) heeft tij dens de kermisfeesten om onbekende redenen haar man, vader van zeven kinderen, gewurgd. Ze heeft de das, die haar man droeg, dichtgetrokken totdat hij stikte. De verloofde van de oudste doch ter kwam net iets te laat om het dra ma te voorkomen. Zij bleef alleen achter met haar drie jarig zoontje Raymond en veertig pond f 400) op de bank. Lily sloot zich aan bij Ensa. het officieel ge accrediteerde gezelschap van de Brit se variété-artisten. dat tijdens de oor log overal voor de troepen optrad en reisde, in uniform, de geallieerde fronten af. Raymond werd tot het ein de van de oorlog bij familieleden uit besteed. Na de oorlog en het aflopen van haar Ensa-contract. stond Lily voor het probleem van Raymond's opvoe ding. Het toneel was een te wissel vallige bron van inkomsten. Zij leer de steno en typen, en werd typiste. Van haar weekloon van f 60 spaarde zij shilling bij shilling op en besteed de al haar vrije tijd aan het ontwer pen van de machine, die kaar zoon tje in staat zou stellen een goede op leiding te genieten. De constructie ervan kostte al haar spaarpenningen. „Soms kon ik er we kenlang niet aan doorwerken, totdat ik weer een pond bij elkaar gespaard had", vertelde Lily in haar kleine Londense flat. Haar volhouden werd echter be loond. Zy heeft de Engelse muziek wereld versteld doen staan met haar voltooide ..muziekschrijver". De meest ingewikkelde muziek kan er volledig op uitgetikt worden, zonodig met zes carbon-doorslagen, en er kunnen tevens stencils op gemaakt worden. Arnold Clayton, een bestuurslid van de Britse vakbond van musici, beeft verklaard..Wij hebben Lily's ma chine aan alle mogelijke proeven on derworpen en de muziek wordt er tot in alle bijzonderheden accuraat mee op papier gezet. Wij zijn van oordeel, dat deze vinding een omwenteling zal betekenen ln de muziekwereld, spe ciaal wat het werk der componisten betreft. Jarenlang zijn er vooral in Amerika reeds vergeefse pogingen ge daan om een dergelijke „muziek schrijver" te ontwerpen. Lily Pavey is de eerste, die erin geslaagd is om er zes volledige octaven in te verwer ken". Het wereldgebeuren Druk afgenomen 1 Volgens een Reuter-bcrirht uit Sai- j gon gaan op het ogenblik in Indo- Cluna geruchten over een wapenstil stand tussen de communistische op standelingen en dc Franse strijd krachten indien dc onderhandelingen op Korea resultaat zuilen opleveren. Afgewacht dient te worden in hoc- I verre deze geruchten op goede gron- den berusten. Het is echter zeer wel I mogelyk. dat de tegenslag van de Chinezen in Korea weerslag zal vin den in die landen van Zuio-Azic, die de afgelopen jaren onder sterke ro de druk zijn komen tc staan. Het één hangt nu eenmaal nauw samen met het andere en dc kracht, die de Ver. Naties in Korea hebben ontwikkeld zal niet nagelaten hebben hartver sterkend tc werken op dc anti-com munistische groeperingen elders in Azië. Indo-China is een goed voorbeeld. Dc opstandige Victminh-bc weging, die er in geslaagd was dc Franse troepen tot dc omgeving van de gro te steden terug te dringen, heeft on langs van tactiek moeten wijzigen. Ondanks dc materiele steun van communistisch China ziet de Vict- minh niet langer kans aanvallen op grote schaal tc ondernemen en is de strijd teruggevallen tot een guerilla in de meer afgelegen districten, een guerilla overigens die nog zorgen ge noeg baart. Waarschijnlijk hebben de opstandelingen het moreel van dc Fransen en hun gevechtskracht on derschat, terwijl,ook dc Amerikaan se hulp in dc vorm van vliegtuigen en andere wapens belangrijk heeft bijgedragen tot verbetering van de toestand. Dat thans dc opstandelin gen voelhoorns uitsteken voor een thdeltyk staken van dc strijd is dus niet onwaarschijnlijk. Behalve in Indo-China is ook in Birma en Malakka het communis tisch getij teruggelopen. Dc guerilla- strydkrachtcn zfjn volkomen in het defensief gedrongen door de rege- ringsstrydkrachten. Deze landen heb ben boveqdien zeer geprofiteerd van de fantastische staging van dc we- reldprijzen van tin en .rubber, waar door de economische positie verste vigd LS. Verbetering van dc economie heeft meestal automatisch ccn teruglopen van het communisme tengevolge. In Siam, waar de communistische partij voornamelijk gesteund wordt door de Chinese volksgroep, heerst betrekke lijke rust en voorspoed. Indien Pe king-China dit land met rust laat is er wenig gevaar voor een omwente ling tc duchten. Op grond van allerlei aanwijzin gen en berichten zyn terzake des kundigen tot cic volgende conclusie gekomen wat betreft dc activiteit van Moskou in Zuid-Azië. Stalin en Mao Tse-toeng zijn. by het sluiten van een Chinees-Russische alliantie destyds overeengekomen, dat de Chi nese communisten tot taak zouden krijgen dc verspreiding van het com munisme in Zuid-Azië te bevoijderen. In Peking is een bureau opgericht, waarin de communistische partijen in Indo-China. Malakka, Birma en de andere betrokken landen hun verte genwoordigers hebben. Dit bureau, een soort Kominform voor Azië dus, zorgt voor samenhang tussen de on dergrondse en guerilla-acties in Zuid-Azië. Het uitvoerend orgaan draagt de naam „verbindingscomité" voor de bevrijdingslegers in Zuid- Oost Azië" en zou ergens in een Birmees dorpje zijn zetel hebben. In het licht van deze samenhang wordt het begrypelijk, dat de stryd in Korea waarlyk niet alleen gaat om het bezit van dit schiereiland. Een communistische overwinning in Korea zou een sterke impuls geweest z(jn voor verdere rode acties in Azië tot in Indonesië toe. Het feit daaren tegen dat Mao Tse-toen gedwongen is geworden in Korea een toontje la ger te zingen, dwingt hem ook tot meer behoedzaamheid elders. De be richten over een eventuele wapenstil stand in Indo-China bewijzen, dat de Chinese druk afneemt. Dit is de winst van vastbesloten tegenstand. 12. De bankemployé betaalde Jimmy prompt 2000 gulden uit en daarmede toog Jimmy eerst naar de slager, waar hij dertig kilo biefstuk en naar de kruidenier, waar hij veertig pond olienoot jes en tien pond suikerklontjes insloeg. Ook kocht hij een paar honderd bananen en bij een vishandel tien kilo verse makreel. Alles laadde hij in een taxi, die hij overal liet wachten en met deze voor raad reed hij spoorslags naar de dierentuin terug. Het eerste, dat hij deed, was de leeuw Piet een maaltijd van tien kilo malse biefstuk aanbieden. De leeuw Piet had eigenlijk geen tijd zich over dit wonder te verbazen, zó'n verschrikkelijke honger had hg. Maar toen hg zich een paar maal behage- lyk de muil had afgelekt, drong langzaam tot hem door, dat hij deze Lucullusmaaltrjd te danken had aan de nieuwe oppasser, die tevreden had staan kyken, hoe heerlijk de leeuw Piet had gesmuld. „Nou, hoe smaakte dat?" vroeg Jimmy. „Was 't nog al naar je zin?" De leeuw Piet meende, dat er geen reden bestond de nieuwe oppasser niet wat milder te bejegenen, na dit inderdaad 'verruk kelijke maal. Hij zei; ,,'t Was inderdaad beste biefstuk en als je op deze weg voortgaat, geloof ik wel, dat ik je als oppasser kan accepteren. Mor gen zou ik wel eens trek hebben in een halve paardenbij, maar vooral niet te oud, denk daar aan!" Nieuwe munten voor Indonesië Indonesië zal spoedig 10 millioen roepiah aan stuivers. 2o millioen aan dubbeltjes en 50 millioen aan kwart jes in omloop brengen. De uitgifte van deze geldstukken, die in Utrecht gemunt worden, zal geschieden bij Noodmunt wet, zo deelde de Indone sische minister van Financiën, Wibi- sono. aan Aneta mede. Op het ogenblik zijn er muntbiljet- jes van een dubbeltje af in omloop. De Nederlands-Indische munten, die in nog grote getale op Bali en Lom bok gebruikt worden, zullen eveneens by Noodwet aan de geldomloop ont trokken worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5