NIEUWS UIT ZEELAND Meer dan 50 amendementen op de belastingontwerpen WALC jT-genda KEREN GERECHTELIJK VOORONDERZOEK IN ZAAK-MENTEN GESLOTEN MARKTBERICHTEN Regeringszorg voor blinden droevig. WOENSDAG 11 JULI 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 N.V. Scheidestad opgericht Met het doel de stichting en exploi tatie van hulzen en andere gebouwde opstallen te Vllssingen en elders ln Nederland, de aankoop en exploitatie van hulzen en andere gebouwde op stallen, ls opgericht de N.V. maat schappij tot exploitatie van onroe rende goederen „Scheidestad" te Vlls singen. Het maatschappelijk kapitaal van 100.000 is verdeeld Sn 100 aan delen van 1000,waarvan er 25 zijn geplaatst en volgestort. De N-V. Koninklijke Maatschappij „De Schel de" neemt 24 aandelen. Directeur is de heer C. Jansen, gedelegeerd commissaris de heer A. Smit. Com missarissen zUn de heren ir. H. C. Wessellng, J. W. Hupkes en ir. H. W. van Tijen. Vlissingse watertoren wordt gerestaureerd Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, dat binnen enige maanden zal worden begonnen met de restau ratie van de Vlissingse watertoren. Hoewel aanvankelijk nog is overwo gen of het wellicht toch de voorkeur verdiende de toren geheel door een nieuwe te vervangen, heeft men hier van ten slotte toch afgezien. De door oorlogshandelingen ernstig beschadig de toren zal nu volledig worden her steld, waarbij alle onderdelen een vol ledige revisie zullen ondergaan. Men rekent, dat met dit werk ongeveer een half jaar gemoeid zal zijn. EXAMEN-UITSLAGEN. Aan het op 9 en 10 Juli te Goes gehouden eindexamen H.B.S. A, heeft 1 candidaat deelgenomen.' t.w. de heer H. Drost, wonende te Mid delburg, die slaagde. Samengevat luiden de examen uitslagen als volgt: Afdeling gymnasium: aan het A- examen namen 2 candidaten deel, die beiden slaagden; aan het B-exa men namen 3 candidaten deel, waar van er 2 slaagden, terwijl 1 candi daat werd afgewezen. Afdeling HB.S.: aan het A-exa men nam 1 candidaat deel, deze can didaat slaagde; aan het B-examen namen 7 candidaten deel, die allen slaagden. Aan het toelatingsexamen namen 55 candidaten deel, waarvan er 47 slaagden. Er werden 7 candidaten afgewezen, terwijl van één de be slissing werd aangehouden, wegens niet verschijnen op het mondeling examen. Begin September zal eventueel voor nieuwe gegadigden wederom gelegenheid z0n toelatingsexamen voor de eerste klassen te Goes en te Middelburg af te l.ggen. FAILLISSEMENTEN IN JUNI In de maand Juni werden in totaal in ons land 169 faillissementen uit gesproken tegen 137 in Juni 1950. In Zeeland werden in Juni jl. vijf faillissementen uitgesproken tegen twee in Juni 1950. CIRCUS VAN BEVER NAAR VLISSINGEN. Het bekende circus Van Bever zal op zijn succesvolle 75-jarige jubi- leumtournée ook Vlissingen bezoeken en wel gedurende de kermis. Door verbintenissen elders kan Circus Van Bever echter slechts 5 dagen blijven en wel van Maandag 16 Juli tot en met Vrijdag 20 Juli. Ter gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan brengt de directie van dit populaire circus een programma zo als in jaren niet meer werd ver toond. Afrikaanse leeuwen, gepre senteerd door de meester-dompteur The great Harder, Siberische kame len van de Franse dresseur Adolphe Strassburger, voorts Van Bever's nieuwste aanwinst, de Indische oli fanten, terwijl Van Bever's cavale rie te bewonderen valt in geheel nieuwe dressuren, Katja Sobolews- ky's voetbal-spelende honden, The Flying Meteor, vliegende mensen, The 7 Marschandy's, Cubaanse wer velwindspringers, Anita-Gero and John, een olympia-apt, The 5 Ben tos, geestige muzikale clowns Will Ernst, sensatie op het koord, Wrato and Sister, ongeëvenaarde Noorse jongleurs, Rose's gecostumeerde hondenrevue en%. vormen het beste programma, ooit door Van Bever ge bracht. Pers en publiek waren op getogen en in verschillende steden werd de directie, ter gelegenheid van het jubileum een spontane mu zikale hulde gebracht. Het Circus Van Bever, begonnen als een klein kermiscircus, heeft zich in de loop der jaren opgewerkt tot een onder neming, welke met de beste en grootste buitenlandse circussen kan wedijveren. De directie van het Circus Tel-Aviv heeft dan ook voor deze winter een groot gedeelte van het programma geëngageerd, terwijl de rest van het programma verbonden zal zijn gedurende de winter aan een der grootste circussen van Engeland. Voorwaar een g;oede reclame voor deze wakkere directie en tevens een behoorlijke propaganda voor een Ne derlandse circusonderneming. Het circus Van Bever heeft wer kelijk alles gedaan om het Neder landse publiek enige uren van be schaafd circusvermaak aan te kun nen bieden en gezien het succes in de tot nu toe bereisde stéden, voor spellen ook wij, hier in Vlissingeh een ongekend succes. De directie heeft zeer terecht zijn entree-prijzen aan de huidige omstandigheden aan gepast en daardoor zal een ieder in de gelegenheid zijn dit echte circus programma te kunnen gaan zien. De tent is uitgebreid en biedt plaats aart 3000 toeschouwers en het ge heel maakt een buitengewoon keu rige indruk, zoals wij trouwens van Van Eever gewend zijn. Wij geloven dan ook, dat Van Bever, zoals trou wens sedert vele jaren het geval is, met zijn onderneming weer de at tractie zal zijn van de Vlissingse kermis, en raden een ieder aan dit klassieke circusprogramma te gaan zien, vooral, nu Van Bever behalve Vlissingen geen andere steden op Walcheren, en in Zeeuwsch-Vlaande- reri zal bezoeken. geslaagd. Mej. C. A. Weyerse te Vlissingen slaagde voor het examen röntgenla- borante van de Nederlandse Vereni ging voor Electrologie en Röntgenolo gie.. ONGEVAL. Bij het spelen op het schoolplein van de Sottegemstraat te Vlis singen kwam Dinsdagavond een 10- jarige iongen met zijn fiets te val len. Hij werd op de grond door een andere fietser aangereden. De jon gen werd het schoolgebouw binnen gebracht, waar een arts een lichte hersenschudding constateerde. Per draagbaar werd de jongen naar huis vervoerd. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De duivel in de vrouw", 7 en 9.15 uur; Schouwburg: CJFA. „Seven sweethearts", 8 uur. Morgen Electro: „De duivel in de vrouw", 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De razende re porter", (alle leeft.), 7 en 9 uur; Lu xor: „De kampioen", (18 j.). 8 uur; Cosy Corner: Trio Jur Abels, 3—6 en 8—11.30 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag; Lu xor; Als vandaag; Cosy Corner: Als vandaag. Middelburg HOLLAND IN AMERIKA. In de zomermaanden plegen de bioscoopdirecties hun cliëntèle over het algemeen lichte kost voor te schotelen en degenen, die het menu van de Chr. Filmactie te Middelburg samenstellen, volgen hen hierin na, getuige de thans in de Schouwburg vertoonde luchtige Amerikaanse amusementsfilm „Seven swee- hearts". Frank Borzage, van wie wij wel belangrijker werk hebben ge zien, regiseerde het kinderlijke, hoe wel niet onvermakelijke verhaaltje. De Amerikanen, die zo gaarne Ne derland- vereenzelvigen met tulpen, windmolens en klompen, hebben hun hart kunnen ophalen, want de han deling van de film is gelegd in „Little Delft", een denkbeeldige ne gorij in de staat Michigan, waar zovele afstammelingen van Hollandse kolonisten wonen. Hier bezit pa Van Maaster een gezellig rolletje van de omvangrijke Hongaarse komiek Szöke Szakall een hotel, „De ze ven tulpen" geheten en ook heeft hü maar liefst zeven knappe dochters. Na tal van gemoedelijke verwikke lingen, „boerendansen" in merkwaar dige carnavalspakjes, die blijkbaar voor Hollandse klederdracht moeten doorgaan en wat geflirt tussen een verslaggever en de dochters, komt deze gezapige film tot een gelukkig einde, wanneer ,.Little Delft'r een ze venvoudige bruiloft beleeft. BOUW IN DE ZUSTERSTRAAT Naar wij vernemen is de bouw van de showroom voor een garagebedrijf in de Zusterstraat te Middelburg gegund. Door deze bouw wordt een rote ruimte in deze straat gedicht, [et gebouw krijgt namelijk een front- breedte van niet minder dan 18 me ter. Boven de showroom komen twee woningen. BOUW NIEUWE BRUG VORDERT GOED. Met de bouw van de nieuwe brug over de Domburgse watergang in de Langeviele-singel te Middelburg wordt goede voortgang gemaakt. Men is thans begonnen met het be- tonstorten. SCHOOLSPORTDAG. Op Vrijdag 13 Juli wordt voor de leerlingen van de R.H.B.S. te Middel burg als afsluiting van het school jaar een sportdag op de velden aan de Nadorstweg georganiseerd. Van 9 tot 12 uur worden athletiek-drie- kampen voor de diverse leeftijds groepen verwerkt (loop-, werk- en springnummers). In de middaguren worden volleybal-, korfbal-, hand- bal-, voetbal- en kastiebalwedstrljden gespeeld. NIEUW ORGEL IN DE RJv. KERK Het nieuwe orgel voor de R.K. Kerk te Middelburg is thans gear riveerd en men is inmiddels reeds begonnen met de plaatsing. Ver wacht wordt, dat het over ongeveer drie weken in gebruik kan worden genomen. Tot nu toe moest men zich behelpen met een harmonium. O.- en W.-Souburg CHR. SPORTVERENIGING OPGERICHT. Maandagavond werd te Souburg een vergadering in „Rehoboth" be legd, om te komen tot oprichting van een Christelijke sportvereniging. De vergadering stond onder leiding van de heer G. v. Sluijs, voorzitter van een voorlopig comité, dat zich had gevormd. In een aantal punten zette hij uiteen het doel en streven om tot een dergelijke vereniging te komen. Spr. zeide het te betreuren, dat 2 voorbesprekingen met de Her vormden geen resultaat opleverden en zij ook deze avond niet aanwezig wa ren. Zij wilden een nauwere aanslui ting bij de reeds bestaande sportver enigingen, hetgeen door de heer d' Olivat nog eens nadrukkelijk naar voren werd gebracht. Na een drukke bespreking werd besloten een Christelijke sportvereni ging op te richten, waarbij zich on geveer 60 leden opgaven. Het voorlopig comité zal nog blij ven bestaan en verdere plannen uit werken, waarna in een volgende ver gadering een definitief bestuur geko zen zal worden. Grijpskerke WEEKEND TE DOMBURG. Onder leiding van hun predikant, ds. van Winterswijk, hielden de leden van de C.J.M.V. en meisjesvereniging uit Grijpskerke een week-end op het jeugdcentrum te Domburg. Naast de bespreking van het boek „Kerk en Jeugd" werd uiteraard aan spel een ruime plaats gegeven. Beëdiging bij de Marine te Vlissingen Naar wij vernemen zullen a.s- Don derdagmorgen. omstreeks 11 uur, aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heems- kerek" twee marine-officieren worden beëdigd. Het zijn de luitenant ter zee arts der derde klasse K.M.R. J. P. Boorsma uit Vlissingen en de adel borst 1ste klasse C. J: Muilwijk uit Den Haag. Na afloop wordt een mars door de stad gemaakt. Aan een en ander wordt medewer king verleend door de bekende Ma rinierskapel die Donderdagavond o.l.v. kapelmeester Gijsbert Nieuwland in Domburg optreedt. Levendig aanbod van mosselen. Het aanbod van voor de consump tie geschikte mosselen is in alle plaatsen zo groot, dat per leverende kweker de verzending niet zo groot is als vorig jaar. De orders die gege ven worden zijn meestal 100 tonnen groot. In de week van 1 tot en met 7 Juli werden van Bruinisse aan de handelaars te Yerseke en Tholen doorgeleverd 905 tonnen mosselen, C. kwaliteit. De van het Groninger Wad komen de schepen brachten 3247 tonnen half was mosselen aan. Oostkapelle UITSTAPJES. De leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere school te Oostkapelle maakten dezer dagen on der leiding van het personeel een reisje naar Rotterdam, waarbij een langdurig bezoek aan de dierentuin op Blijdorp het hoogtepunt vormde. Door de kleinere kinderen werd een tocht gemaakt naar Hulst met bezoek aan de speeltuin aldaar. Ver volgens ging de reis door Zuid-Beve land. waar Tn een boomgaard kersen werden gegeten. Ook werd nog een bezoek gebracht aan de speeltuin aan de Veerse Vfreg te Middelburg. Zoutelande RIXGRIJDERIJ De uitslagen van de ringrijderij, die te Zoutelande werd gehouden, luid den als volgt: 3 A. Provoost, 2 P. de Visser Czn, 3 W. Vos, 4 E. Boogaard, 5 C. Koster, 6 A. Dingemanse, 7 J. Vos. 8 J. van Sluös, 9 W. van Sluijs. 10 P. de Vis ser Pzn. 11 W. Brasser, 12 K. Jobse, 13 E. Janse, 14 W. de Kam, 15 C. de Groot. De extra prijzen werden gewonnen door A. Provoost, J. Vos, W. Vos, W. van Sluijs, J. van Sluijs, W. Bras ser en P. de Visser Czn. De medaille van J. de Visser werd gewonnen door W. van Sluijs en de medaille van de heer Overbeeke door W.' Vos. De prijs van de heer IC Francke werd gewonnen door A. Pro-r voost. De beker van jhr. Stoop door A. Provoost, en de beker van de fa. de weduwe P. de Jong door C. Kos ter. Grote belangstelling voor de Dominiale duinen. Er bestaat deze zomer zeer veel belangstelling voor de Dominiale dui nen in Westelijk Schouwen met de mooie bossen en de broedkolonie. Ook de uitkijktoren van de waterleiding vormt een bijzondere attractie. Na het bezoek van de Vereniging tot be scherming van vogels enige weken geleden, de Vereniging van Onderwij zers oi> Schouwen-Duiveland, Stad en Lande van Schouwen-Duiveland de Zeeuwse Waterschaps- en poldcrbond, werden de duinen vorige week be zocht door land- en tuinbouwconsu- lenten uit Zeeland. Nadat een der deelnemers een inleiding had gehou den over de fruitteelt ln Westelijk Schouwen en ir. Molenaars uit Ber gen op Zoom over de duinbebossing Had gesproken, werd een wandeling door de duinen gemaakt, waarby ook een bezoek werd gebracht aan de broedkolonie. Verder bezochten de ouden van dagen van Zonnemaire de duinen. Dezer dagen komt een groep Belgische studenten van het St. Lie- venscollege uit Antwerpen de omge ving bezoeken, waarby het voorna melijk een bezoek aan de broedkolo nie geldt. Al deze bezoeken zijn een zeer goede reclame voor onze mooie omgeving en de vele bezoekers dra gen er toe bij. dat het vreemdelin genverkeer steeds toeneemt. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Aangcnoipen het beroep tot bijzon dere hulpprediker te Kolham J. C. van Apeldoorn, em. predikant en hulpprediker te Joure. Bedankt voor Maartensdijk P. J. Dorsman te Schel luiden. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Middelburg D. Slag boom, cand. te Eindhoven. GEREF. GEMEENTE. Ds. A. de Blols, predikant te Rot terdam, heeft bedankt voor de Gcrcf. gemeenten van Scherpenlsse en Krui- ningen. TWEEDE KAMER HOUDT VOET BIJ STUK. Reeds bij het eerste leed Lieftlnck een nederlaag. (Van onze parlementaire redacteur.) Nadat vorige week de beraadslagingen in de Tweede Kamer over de belastingvoorstellen van minister Lieftlnck waren geschorst, teneinde de gelegenheid tot overleg tussen de com missie va» rapporteurs en enige Ka merleden, die wijzigingen in de voorstellen hadden voorgesteld, enerzijds en de bewindsman anderzijds te openen, is Dinsdagmiddag het debat voort gezet. Daarbij lagen nu .niet alleen de zes wetsontwerpen, de vier rege ringsnota's, ongeveer zestig amendementen en twee regeringsnota's van wijziging ter tafel, maar ook het verslag van het overleg tussen de com missie van rapporteurs en de minister en een daarop gebaseerde derde nota van wijziging. In deze chaos moest de Kamer de weg vinden. De heer Lucas van de K VI' kreeg de gelegenheid een amende ment te verdedigen op het wetsont werp tot wijziging van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, van het besluit op de loonbelasting 1940 en van de wet op de vermogensbelasting 1892. dat de strekking had om de- verzwaring van druk, die voortvloeit uit de verhoging van het tarief van de vermogensbelasting, te verzachten door het bedrag van die verzwaring, als persoonlijke verplichting op het zuiver inkomen in mindering toe te laten. De heren v. d. Wetering (CH). v. d. Heuvel (AR) en Ritmeester (V'VD), verklaarden zich voor dit amende ment. doch de heren Hofstra (PvdA) en Hoogcarspel (CPN) waren er te gen. Minister Lieftinck bestreed het amendement Aanvaarding van het amendement zou een derving van op brengst ten gevolge hebben van on geveer f 7.500.000. Wel was bij bereid te bepalen, dat de vermogensbelasting niet meer dan 80 van het inkomen Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 9 Juli: Italico van Antwerpen. Keizersgracht van Ant werpen. Vlissingen vertrokken, 10 Juli: Keizers gracht naar Hensinkl. Gepasseerd naar Antwerpen. 9 Juli: Birmingham van Grangemouth. Borneo v. Garston. Bree Helle van Bremen. Vrede van Zee n. Gent. 10 Juli: Coolhaven van Duinkerken. Kuwi van Londen. Gepasseerd van Antwerpen. 9 Juli: Horst naar Zee. Nottingham naar Har- lingen. Hast III naar Rotterdam. Pr. W. van Oranje n. Rotterdam. Twente naar Huil. Minister Mulderije zal de Kamers te zijner tijd inlichten. De minister van Justitie, mr. Muldcrüe, zal de Kamers te zijner tijd om trent de resultaten van het onderzoek in de zaak-Meuten nader inlichten. Indien uit die resultaten blijkt, dat termen aanwezig zijn om tegen één of meer verdachten een strafvervolging in te stellen, zal hij voor zoveel no dig bevorderen, dat daartoe door het openbaar ministerie wordt overge gaan. Dezer dagen is het gerechtelijk vooronderzoek in deze zaak gesloten. Aldus de minister van Justitie in zijn antwoord aan de Eerste Kamer op het voorlopig verslag dier Kamer betreffende de begroting van Justitie. De minister deelde voorts mede, dat het op 18 April 1950 door de toenma lige minister van justitie toegezegde nadere onderzoek in de zaak-Men- ten Irtiaidddls met spoed en voortva rendheid ter hand is genomen. Er is een uitgebreid gerechtelijk vooron derzoek ingesteld tegen de onbeken de dader, die zich zou hebben schul dig gemaakt aan diefstallen en ver duisteringen ten nadele van de heer Menten. Voorts is een zeer uitvoerig onder zoek ingesteld en wel eveneens in de vorm van een gerechtelijk vooronder zoek naar aanleiding van in het dag blad „De Telegraaf' in verband met deze zaak gepubliceerde beschuldigin gen. Dit onderzoek is nog niet be ëindigd. VELSER-AFFAIRE. Een bespreking van de aangelegen heid, welke niet geheel juist als Vel- ser-affaire pleegt te worden aange duid, wordt in dit stadium waarin het justitiële onderzoek nog gaande is, ook door de minister minder juist ge acht. Hij zou er eveneens de voor keur aan willen geven de uitkomst van het ingestelde onderzoek af te wachten. Intussen verklaart hij zich gaarne bereid de Kamer te zijner tijd omtrent de resultaten van het onder zoek voor zover mogelijk in te lich ten. De minister deelde mede, dat het aantal politieke delinquenten, dat zich nog in preventieve hechtenis be vind. is teruggelopen tot ongeveer 60 en dat tegen het eind van Mei 3951 16 zaken aanhangig waren bij de Bij zondere Raad van Cassatie. Mede op grond van de dienaangaande nader ontvangen gegevens is de ver wachting gerechtvaardigd, dat de werkzaamheden van de Bijzondere Raad van Cassatie inderdaad in de loop van dit jaar kunnen worden be ëindigd. De minister zal gaarne een verbe tering van de wetgeving op de dieren bescherming bevorderen. VEILING ZUID-BEVELAND. 10 Juli. Grote velling. AardbeienJecunda 125.10. Mad. Moutot 119.50, Zwarte bessen 138.80. Kleine veiling. Rode bessen 25—58. Frambozen 68130. Hollanders 44—52. Meikersen 2260. Markiezen 3066. Zoe te Morellen 42—44. Volgers 44—55. Sui kerkersen 3714. Vroege van Werden 50 —54. Brusselse bruine 51—56. Bruine Blanche 44. Perziken 14. Groenten Bloemkool A 32—49. ld. 17—26. ld. C 14—18. Komkommers A 17- 23. id. B 16—18. id. C 13—14. Kropsla 2— 3. Dubb. Prinsessebonen 104119. Snij bonen 105. Tuinbonen 26—28. Peulen 70— 99. Doperwten 36—52. Rabarber 13—15. Spitskool 18. Groene kool 20. Rode kool 20. Postelein 34. Aardappelen 1719. ld drielingen 1617. ld. kriel 14. Kroten 16—19, Uien 15. Wortelen 41—49. VEILING KRABBENDIJKE. Grote veiling. Aardbeien Jecunda A 134.30. ld. B 125.10. Mad. Moutot 124.20. Frambozen 130.10. Kleine veiling. Rode bessen, Prolevic 25—39. Jhr v. Tets 25—30. Frambozen 109 —129. VEILING KAPELLE. 10 Juli. Grote veiling Mad. Moutot 122.90. Je cunda 127.10—132.10. Zwarte bessen 117. Kleine veiling Meikersen 1751. Hol landers 19—57. Markiezen 23—63. Vroege v. Werdcr 2857. Bruine Blanche 37— 40. Nierloze zwarte 47. Morellen 1844. Suikerkersen 19—37. Klerken 58. Early Rivers 26—47. Krieken 38. Porcelelnker- sen 31. Varchse zwarte 49. Aardbeien Mad. Lefeber 63—72. Roem V. Yperen 66 76. Rode bessen, Prolevic 25—53. Laxton no. 1 25. Jkhr. v. Tets 25—46. Witte bes sen 8.5036. Frambozen 60137. Aard appels, grote 1617, drielingen 1314, kriel 9—10. E IERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot as. Zaterdag f 1.88 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht van eierhandelaren. Grote kipeieren 10 ct.f kleine kipeieren 8 ct.. Ganseieren 15 ct.. Kalkoeneieren 12 ct. VEILING MIDDELBURG. 9 Juli: Sla 24, bloemkool A 22—50, id. B 19—32, id. C 8—21, id. D 8—16, kom kommers A 26—34, id. B 24—31, id. C 22— 29, boskroten 7—21, bospeen 13—73, andij vie 32—57, postelein 31—60. spanize 44— 48, rabarber 20—32, doppers 38—54, peu len 118163, spitskool 2227, savoye kool 2428. tuinbonen 2529, snijbonen 77—101. dubb. princessen 101—124, saxa's 101—107, wagenaars 85—91, Fruit: Jecun da 66—134. mad. moutot 71—130, framb. aardbei 126—130, rode bessen 48—70, wit te bessen tot 50, tomaten 4464, markie zen tot 77, Hollanders 47—76, pruimen 8 p. st.. perziken 319. frambozen 136 148. aardappelen, bonken 20—23, grote 19—21. drielingen 17—19. kriel 4—16, Aan voer: 32 ton. VISMIJN TE VEERE. 10 Juli. Export garnalen, aanvoer 2430 kg., 107 —152. Schar, aanvoer 358 kg., 21—50. Bot, aanvoer 1071 kg., 1331. Schal, aan voer 79 kg., 4244. Middel tong, aanvoer 156 kg., 59—126. Rog, aanvoer 11 kg., 18 21. Visiever, aanvoer 5 kg.. 120220. VOfcïBAl UITSLAGEN EN PROGRAMMA AFD. ZEELAND K.N.V.B. Junioren A. Groep L Zeeuwen I— Arnemuiden I 30. Junioren B. Groep n: Middelburg IIVlissingen IH afg. Groep V. Zie- rikzee IIMevo I 14. Besliss.wedstr. Hulst II—Steen II (terr. Clinge) 25. Res. Ie kL A: Luctor IIVlissingen m 1-2. 2e klas A: Volharding 32 H—Vlis singen IV afg. 3e klas A: Zeeuwen IVLewed. Boys II afg. Door het winnen van de beslissings wedstrijd tegen Hulst II met 25, pro moveerde Steen II naar de res. 3e klas van de K.N.V.B. Het programma luidt: ZATERDAG 14 JULI: Junioren A. Arnemuiden IOost burg L Junioren B. Vlissingen HlSeroos- kerke L Zondag 15 Juli: le klasse C. Ren es- se I—Dreischor L 2e klasse D. Ren esse n—Dreischor IL FILMS VAN DE WEEK Het noodlot van Ivy j De zeer talentvolle actrice Joan Fontaine geeft een voortreffelijke creatie te zien in Sam Wood's dra matische speelfilm over een slechte vrouw, De duivel in de vrouw iTVy), thans in Electro, Middelburg. Zij ver giftigd haar onbemiddelde echtgenoot in de hoop een andere man, die schat- rijk is, te kunnen huwen, maar ver oorzaakt, dat haar vriend, uit wiens laboratorium zij het vergif heeft ge stolen, van de moord wordt verdacht. Op het nippertje ontdekt de politie de ware toedracht van de misdaad, maar voordat zij Ivy kan arresteren, komt deze om het leven, wanneer zij op haar vlucht in een liftkoker valt. Joan Fontaine weet zeer raak de doodsangst van een vrouw, die de consequenties van haar eigen daad niet kon overzien. weer te geven Patric Knowles, Herbert Marshall, Richard Ney en Sir Hardwicke spe len de andere hoofdrollen in dit som ber filmwerk. Een andere bekende Amerikaanse regisseur. King Vidor, ensceneerde de vrolijke vacantiefilm, welke het AJhambratheater te Vlissingen op het programma nam, De razende repor ter (On our merry way). Een klerk je op een krantenbureau wordt tegen wil en dank reporter en gaat op weg om een aantal lieden de vraag voor te leggen „Welke invloed heeft een kind op uw leven gehad". De ant woorden op deze vraag worden ge geven in enige amusante film-short stories, waarin een reeks van be kende sterren uit Hollywood on der wie Paulette Goddard. James Stewart, Henry Fonda, Dorothy La- mour en Fred McMurray in korte rollen optreedt. Burgess Meredith is grappig als de reporter, die uiter aard beroemd wordt. In Luxor, Vlissingen, gaat de reeds door ons besproken, keiharde boks film van Mark Robson De kampioen (Champion). Kirk Douglas speelt op indringende wijze de bokser Midge Kelly die niets en niemand ontziet bij zijn jacht naar de top van zijn roem, maar tenslotte aan zijn sport ten onder gaat. Hoogtepunten van deze knappe film zijn de rauwe boks- scène's, die geniaal verfilmd zijn en het sterven van de kampioen in zijn stille kleedkamer. De sfeer is bijzon- mag bedragen, inplaats van 90 zo als was voorgesteld en in de tweede plaats, om de eerste f 25.000 van het vermogen vrij te stellen van de voor gestelde verhoging van het tarief van de vermogensbelasting- Aan staatsin komsten zou daardoor gemist worden respectievelijk één a anderhalf mil- lioen en drie millioen. De heer Lucas handhaafde zijn amendement, dat daarna werd aange nomen mc-t 49 tegen 33 stemmen. Te gen waren de PvdA, de CPN en van de KVP mejuffrouw Klompé en de heren Pons, Broerssen, Koersen en Van Vliet. ZEVEN KWARTIER Precies zeven kwartier had de Ka mer by dit eerste amendement nodig gehad om tot een beslLsslng te ko menHet debat maakte de indruk van het aftasten van eikaars kracht. Veel tijd kostte ook de bespreking van een amendement van de heer Hoogcarspel (C.P.N.) om tot een leeftyd van 19 jaar kinderaftrek toe te staan in plaats van tot 16 jaar. Minister Lieftinck merkte op, dat jby verlaging van de iceftyasgrens van 21 jaar de toestand van het ogenblik tot 19 jaar nauwelijks een bate voor 's lands schatkist te ver wachten is. Hoewel hij de voorkeur gaf aan 16 jaar, zou hy zich tegen 17 jaar niet verzetten. De heer Lucas volgde met een amendement, waarin hy een extra te gemoetkoming voor het grote gezin voorstelde. De heer Hofstra vond dit wat te kras, nu dc heer Lucas „reeds 7% millioen uit de pot had opge vist De minister liet de beslissing over dit amendement-Lucas aan de Ka mer over. Hy zelf had er geen beden kingen togen. Wat de wijziging van de leeftijdsgrens van 16 ln 17 jaar be treft, diende hij een desbetreffende nota van wijziging in. Het amendement-Hoogcarspcl (leef tijdsgrens 19 jaar) werd verworpen met 79 tegen 6 stemmen. Voor was alleen de C.P.N. Het amendcment-Lucas verwierp dc Kamer met 49 tegen 39 stemmen. Tegen waren P.v.d.A» behalve de heer Ruygers. A.R., C.H., V.V.D. et, dc heer Weiter. Het gehele artikel betreffende de kinderaftrek werd daarna aangeno men met 49 tegen 39 stemmen (tegen K.V.P. en C.P.N.De leeftijdsgrens is nu dus bepaald op 17 jaar, terwijl gehandhaafd wordt de regeling, dat m gezinnen van meer dan twee kin deren. voor één kind boven de 17 jaar (tot 21 jaar) kinderaftrek zal worden toegepast. De heer Lucas had hier twee Kinderen van willen maken. AVONDVERGADERING. In de avondvergadering werd het amendement Hofstra verworpen met 56 tegen 27 stemmen, die van de P. v. a. A. en de CPN. De heer Lu cas (KVP) verklaarde zich bij de replieken bereid, zijn amendèment in te trekken. De heer C. van den Heuvel (AR) lichtte een amendement toe, dat beoogt de z.i, bestaande onbillijk heid om Inkomens /ar dezelfde grootte verschillend te belasten, weg te nemen. De minister gaf ce Ka mer ernstig in overweging haar steun niet aan het amendement te verlenen. Nadat nog stemmingen over verschillende amendementen waren aangehouden, werd de verga dering om één uur 's nachts geslo ten. der goed getroffen in deze rolprent, die een onbarmhartig licht werpt op de bokserswereld in Amerika.' EERSTE KAMER. De Eerste Kamer behandelde gis termiddag hoofdstuk 12 van de Rijks begroting (Sociale Zaken). De heer Lieshout (K.V.P.) achtte de regeringszorg voor de blinden zeer droevig evenals de heer Schipper (A. R.)t die verder betoogde, dat de rege ringsleiding by de loonpolitiek ern stige gevaren meebrengt. De heer Vixeboxse (C.H.U.) bepleitte ophef fing van het loonplafond. De heer Kramer (P.v.cLA.) vroeg de minister om de datum van ingang van de werkloosheidsverzekering definitief mede te delen. Mej. Tjeenk Willink (P.v.d.A.) achtte eveneens de zorg voor de blin den „geheel beneden peil". Minister Joekes beantwoordde ln de avondvergadering de sprekers. Spr. deelde mede, dat een ontwerp-ouder- domswet aan het kabinet is aangebo den. Hy hoopte, dat het kabinet bin nen drie k vier weken zyn standpunt zal kruinen bepalen. Daarna zal het advies naar de Soc. Ec. Raad worden gezonden. De staatssecretaris, dr. van Rhijn. betoogde, dat de S.E.R. is gevraagd voor één Augustus a.s. advies uit te brengen over de economische gevoi- 5en van de invoering van de wet op e werkloosheidsverzekering. Dr. van Rhijn zeide voorts, dat de regering het wenselijk acht de arbeid van blinden te bevorderen. Een uitke ring van blindenrente, die 1 milli oen zou kosten, acht de regering niet mogelijk. De staatssecretaris "zal al het mogelyke doen om deze blinden- arbeid te bevorderen. De vergadering werd hierna ver daagd tot hedenmiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3