VLISSINGSE VISSERSHAVEN IS BIJNA GEREED Pompstation Biggekerke. NIEUWBOUW ST. ELISABETH- ZIEKENHUIS INGEWIJD LOOS VISSERTJE WILDE ZIEKE VADER VERRASSEN NIEUW KATHOLIEK MILITAIR TEHUIS TE MIDDELBURG Chefarine „4'® doet wonderei* Commissaris der Koningin hield varende receptie. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 11 JULI 1951. GROTE VERBETERING. Moeilijkheden zijn achteraf nogal meegevallen. Do Visscrshavon te Vllsftlngen Is bijna gereed! Menigeen, die by het herstel en de exploitatie van deze haven is betrokken, heelt een zucht van verlichting geslaakt, omdat het nu eindelijk zover isBepaald vlot Is het met deze verbetering niet gegaan, want verscheidene malen had men niet tegenslagen te kampen. Zoal» men weet moest er langs de Nieuwcndyk en hot VisinUnterreln een nieuwe damwand worden gemaakt, omdat de kademuur moeilijkheden opleverde voor de vissers, die by de vismijn hun vangsten moesten lossen. Vorig Jaar werd met het werk be gonnen, doeh al spoedig bleek, dat men niet op de vastgestelde ttyd gereed zou komen, omdat onder water obstakels werden aangetroffen, die de uitvoering van het werk belemmerden. Zo werden er oude resten van muren gevonden, waardoor liet oorspronkeiyke bestek gewijzigd moest worden. Besloten werd do damwand meer naar de zydo van de haven te plaatsen, waardoor tevens de losrulmte tussei^damwand en vismyngebouw groter werd. Toen bekend werd. dat de uitvoering meer tijd zou kosten dan aanvanke lijk was gedacht, zat men in vissers kringen met de handen in het haar. Hoe zou dat moeten gaan, als het ha- ringsoizoen op volle toeren ging draaien, zo vroeg men zich af. Het zag er niet prettig uit en men was op allerlei tegenslag voorbereid... Achteraf is alles nogal meegeval len. De haring bleef dit jaar weg de aanvoer was althans niet zo groot als in andere jaren zodat men met een beetje passen en meten vrij goed door de herstelperiode heen is geko men. En nu is dan dit herstel zo goed als gereed. Met een behoorltyk onderhoud kan de damwand minstens vijftig jaar mee, verzekerde men ons van des kundige zyde. Een generatie lang zal men dus geen moeilijkheden hebben met het lossen van de vrachten uit de vissersschepen. Een groot voordeel is thans, dat men nu aan beide zij den van het vismijngebouw kan los sen, namelijk èn ln de Vissershaven Advertentie. N.V. ORGANON - OSS (Slot van pagina 1) Trouwens: de gehele installatie is zó opgezet, dat men in de zomer maanden belangrijk meer dan het daggemiddelde uit de bodem haalt, waardoor voorkomen wordt, dat in de tijd, waarin de grootste behoefte be staat, te veel water van Zuld-Beve- land ingekocht moet worden, hetgeen het nodig zou hebben gemaakt de in stallaties in Ossendrecht ten behoeve van Walcheren uitgebreider en dus kostbaarder te maken. Iets wat Wal cheren natuuriyk ook zou moeten hebben betalen. In de wintermaan den, wanneer er veel minder water nodig ls, kan Biggekerke dan weer wat meer rust krijgen, waardoor de jaarcapaciteit toch niet behoeft te worden, overschreden. ER ZIT SCHOT IN. Toen we met de directeur van de Vlissingse Waterleiding, de heer P. Kas, een rondwandeling over het terrein van het pompstation maakten konden we constateren, dat er flink schot in het werk zit. En wat wellicht nóg belangrijker is: dat hier in plaats van de wel zeer primitieve installa ties, waarmede Walcheren zich nu se dert de bevrijding heeft beholpen, een degelijk en goed geoutilleerd bedrijf ontstaat, dat straks mede in staat zal zijn de watervoorziening van het eiland met uitzondering van Mid delburg natuurlijk, dat immers een eigen bedrijf heeft te verzekeren. Men kan met een bouwwerk als het onderhavige natuurlijk nooit al te veel voorspellen, maar wanneer er niet te veel tegenslag komt, rekent men er toch wel op, dat het nieuwe pompsta tion omstreeks de jaarwisseling ge heel gereed zal zyn. Ongetwijfeld zal men dan kunnen zeggen, dat een pe riode, waarin de watervoorziening van Vllsslngen en de dorpen met veel moeliykheden te kampen heeft gehad, zowel door de vernieuwing van het pompstation te Biggekerke, als door de grotere waterlevering van Zuid- Beveland, voor goed tot het verleden behoort. èn in de Koopmanshaven, welke laatste zoals men weet reeds eerder in orde werd gemaakt. PRETTIG LOSSEN „Het is prettig lossenvertel den de vissers ons en hun mening is vanzelfsprekend van groot belang: zij immers hebben dagelijks met de haven te maken en voor hen is het herstel hoofdzakelijk verricht. Het enige nadeel als men van een na deel mag spreken is de „knik" in de damwand bij de vismijn. Men kon deze wand niet rechttrekken omdat ook hier muuroverblijfselen ln de weg zaten. Er kan dus ook aan de zijde van de Koopmanshaven worden gelost, het geen niet alleen een voordeel bete kent by drukte aan de Vismijn, maar ook by zeer laag water. Nog altijd is er namelijk de sluisdrempèl. De drempel van de sluis, die de ver binding vormt van de Vissershaven met de zee, ligt nameiyk hoger (on geveer 1 nieter) dan de bodem van de haven. Het zou natuuriyk ideaal geweest zijn, wanneer ook deze sluis was aangepast aan de eisen, waar aan thans de haven voldoet, want dan zou de drempel verdwenen zijn. De financiële bezwaren, die aan de uit voering van een dcrgeiyk werk zijn verbonden, zyn echter te groot, zo dat een nieuwe sluis voorlopig wel toekomstmuziek zal biyven, verre toekomstmuziek Betekent dit, dat er voorlopig niets meer zal worden gedaan aan de Vls- sorshaven? Geenszins, er staan nog verscheidene punten op het program ma, zoals uitdiepen, verbetering ka demuur Zeilmarkt, enz., doch dat zyn alle posten, die pas (en mis schien) op een volgende begroting geplaatst kunnen worden. Als jachthaven schynt de Vissers- haven weinig toekomst te hebben. Er blijven veel bezwaren om jach ten hieronder te brengen, wat ech ter niet weg neemt, dat de Koop manshaven als aanloophaven wel ge schikt wordt geacht. De Flandiia- boot maakt er reeds gebruik van! Zo is de Vissershaven éón van de oudste havens van VUssingen weer in een uitstekende conditie. Nog enkele kleine werkzaamheden moeten verricht worden, zoals b(jv. het aan brengen van ladders, enz., maar over het geheel is thans alles gereed. De belanghebbenden zijn er content meeHopeniyk biyven ze het. Marine-onderscheidingen uitgereikt Aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" heeft de Commandant Maritieme Middelen VUssingen, over ste W. H. de Graaff, Dinsdagmorgen enige onderscheidingen uitgereikt. Terwijl de bemanning stond aange treden, reikte overste de Graaf de zil veren medaille voor 24-jarige trouwe dienst uit aan de sergeant-konstabel P. Saltier en de bronzen medaille voor 12-jarige trouwe dienst aan de kwar tiermeester C. L. Pennings, beiden uit VUssingen. Bovendien werd de be vordering bekend gemaakt tot kor poraal-seiner van de seiner 1ste klas se M. G. van Gelder uit Terneuzon. Botersmokkelaar gearresteerd. Te IJzendijke werd een Belgische personenauto aangehouden. Het bleek, dat de wagen 375 kg roombo ter vervoerde. De boter, alsook de auto werden ln beslag genomen. De smokkelaar werd in arrest gesteld. „Het is er nu prettig lossen.. BELANGRIJKE DAG VOOR SLUISKIL. Deken van Hulst droeg H. Mis op. Nadat in het ziekenhuis de H. Mis was opgedragen door de hoogeerwaar de heer J. Plasschaert, deken van Hulst, heeft Z. Hoogw. Excel!, mgr. Jos Baeten, bisschop van Breda, Dinsdagmiddag het nieuw gebouwde gedeelte van het St. Eiisabeth-Ziekeniiuis te Sluiskil, plechtig Ingezegend. Voor deze plechtigheid bestond een zeer grote belangstelling, zowel van burgeriyke als geesteiyke autoriteiten. Onder hen merkten wij o.a. op, de staatssecretaris van. Volksgezondheid Z. Ex. dr.' P. Muntendam; de leden van Ged. Staten van Zeeland, de he ren A. L. S. Lockefeer en mr. dr. A. J. J. M. Mes; nagenoeg alle burge meesters uit Oostelijk Zceuwsch Vlaanderen; de inspecteur van het departement van Volksgezondheid dr. N. Settema; de Geneeskundig In specteur v .d. Volksgezondheid voor Zeeland, de heer J. R. v. d. Borgh; de voorzitter van de Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, dr. v. d. Spek; besturen van andere zieken huizen; vele doktoren enz. enz. Zij allen werden, na de inzegening, welkom geheten door de voorzitter van het dagelijks bestuur van het zie kenhuis, ir. G. P. M. Dikötter, die dank bracht aan allen die hebben me degewerkt, om dit resultaat, een noodzakelijke uitbreiding van het zie kenhuis, te bereiken._ Speciaal dank sen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland, want door deze uitbrei ding is de achterstand op dit ter rein, ten opzichte van overig Ne derland, practisch ingehaald. Spr. wees op de economische moeilykhe- den, waardoor naar de uiterste so berheid by de exploitatie gestreefd zal moeten worden. Spr. besloot met het aanbieden van zyn hartelijkste gelukwensen en sprak de hoop uit, dat dit ziekenhuis zal mogen bloei en tot heil van dit stukje Nederland. ONTHULLING GEDENK STEEN. Moeder Overste Charlotte sprak bracht spr. aan mgr. Baeten voor zyn ilijk deze bouw financieel mogeiyk heeft geestelijke steun en aan de regering lie, ondanks de zeer moeilyke tyden. gemaakt, door zich garant te stellen voor het eventuele verlies by de ex ploitatie. Thans is er, aldus spr., re den tot vreugde, omdat na jaren, dit werk is bereikt in het belang van het gewest. Spr. bracht speciaal dank aan de bevolking van Sluiskil, die in- dertyd een fancy fair organiseerde voor deze bouw en als resultaat 30.000. kon afdragen. Dit kapi taal is voor het bestuur de grote sti mulans geweest voor de uitvoering van de bouw. De heer Dikötter bracht hulde aan de Moeder Overste en de zusters voor hun prachtig werk in dienst vap de ïydende mensheid en tenslotte aan de geneesheer-directeur, dr. C. G. Ramselaar, om tenslotte de hoop uit te spreken, dat de stichting onder Gods Zegen zal mogen blijven werken tot heil van Zeeuwsch Vlaan deren. HOGE ONDERSCHEIDING. Mgr. Baeten noemde het zieken huis een grote weldaad voor het volk van Zeeuwsch Vlaanderen, omdat het is een huls van hoop, verlichting en genezing. De bisschop betoogde veel respect te hebben Voor al diegenen dlc hebben' medegewerkt om dit zie kenhuis tot stand te brengen. Het verheugde spr. zeer, te kunnen mede delen dat het Z. H. dc Paus had be haagd de heer Dikötter te benoemen tot Kidder in de Orde van de H. Gre- gorius de Grote. Nadat de bisschop de versierselen aan de heer Dikötter had uitgereikt, dankte deze ontroerd voor deze on derscheiding, welke eer hy echter wenste te delen met de andere leden van het bestuur. De heer Muntendam noemde het een vreugde dat in deze tyd van be zuiniging' en bouwbeperking de re gering toch de gelegenheid heeft geboden op deze wyze de volksge zondheid te bevorderen. Spr. schet ste de betekenis van dit ziekenhuis voor Zeeuwsch-Vlaanderen, n.l. een bydrage aan dc opbouw van een zwaar getroffen volk en gebied. De Schelde vormt geen grens tus- namens de zusters en verzocht de heer Muntendam een gedenksteen te willen onthullen, die m de voorge vel zal worden aangebracht. De heer Lockefeer sprak namens de Commissaris der Koningin en na mens Ged. Staten gelukwensen uit en merkte op dat het isolement van ZeeuwscinVlaanderen afneemt, naar mate dit gebied met andere gebieden wordt gelykgeschakeld. Met dit zie kenhuis is de achterstand op dit ter rein opgeheven. Vervolgens voerden nog- het woord de burgemeester van Terneuzen, mr'. P. H. W. F. Tëllegen, namens he£ gemeentebestuur; dr. Wechelaar, na mens de medische kring Oost Z. Vlaanderen, de architect en de di recteur-geneesheer, dr. Ramselaar, waarna de nieuwbouw werd bezich tigd. Het nieuwe gedeelte, dat bestaat uit 5 verdiepingen, is naar het Zui den gericht, waardoor licht en zon volop in de zalen binnendringen. Het oude gedeelte, in 1937 geopend, zal nu uitsluitend dienst doen voor de behandeling en opnamen der patiën ten. Hierin zijn nu ondergebracht de laboratoria, óperatieruimten, polikli nieken, röntgenafdeling en de admi nistratie. Was de capaciteit van het oude gebouw 60 bedden, thans zyn er of ficieel 140 bedden, plus 28 voor tbc- patiënten. Het geheel is keurig ver zorgd en voorzien van de meest mo derne gemakken. POUTIERIXHTERMIDDELBURG- Bakker ging zijn sdioonmoeder-hvspé te lijf. D© vader van boer B. te Sluis was ziek en zoonlief, wetende waarvan de kranke het meest hield, besloot hepa met een pbrtïe verse paling te verras sen. Edochzyn geduld aan de waterkant werd niet beloond, want geen enkele waterbewoner liet zich verschalken. Méér vissers hebben die erva ring opgedaan en zy plegen dan, althans volgens de mopjestappers, naar de dichtstbyzynde Niswinkel te stappen. B. kende echter een andere methode: hy haalde eenvoudig twee fuiken leeg en kon dus toch z(jn zootje glibberi ge palingen naast z\jn vaders ziekbed deponeren. Niettemin vist hy achter het net, want de Middelburgse Politierechter veroordeelde hem Dinsdag bij verstek tot één week gevangenisstraf. Zo goed als B. was voor zyn vader, zo slecht toonde bakker C. uit We- meldinge zich tegenover zijn aan staande schoonmoeder. Hy had nog al wat gedronken en vervolgens met een zekere C. v. S. twist gekregen over zyn Dulcinea. Om onaange naamheden te voorkomen werd C. de deur uit gëwerkt. maar toen ma ma en dochter naar huls wandelden, werden zy door de bakker opge wacht. die zijn schoonmoeder-in-spé zodanig stompte, dat zij kwam te vallen. Getuigen bevestigden dit, maar verdachte zelf was niet op het tapijt verschenen. Hy werd veroor deeld tot 40 boete of 20 dagen en moet ook nog enige schade vergoe den. Of de verloving inmiddels ver broken is, weten wij niet. Dronken was ook de grondwerker M. L. v. G. uit Roosendaal, die op weg naar hét 'DUW-kamp, waar hy logeerde, vreemde manipulaties uit haalde met zyn flets. Het kón hem hoegenaamd niets schelen, dat de hij tersbewijzen meenemen. Enfin, de zaak is voorgeweest, maar de Poli tierechter heeft geen bewyzen ge zien, evenmin trouwens de verdach te, die een zélfde straf kreeg als de bakker voornoemd. DE VROLIJKE POSTBODE. De Schoondijkse postbode A. A., die kermis had gevierd, had ook al te diep in het glaasje gekeken. Hy kreeg 40 boete of 20 dagen omdat hy niet meer naar behoren kon fiet sen. De man zal wel. een .vrye dag fehad hebben, want anders zouden e brieven nooit hun bestemming hebben bereikt. Een ander drama, dat zich in Schoondyke afspeelde, had de los werkman. H. J., de B. als hoofdpersoon. Hij had een caféhou der ,,over het gezicht geaaid", doch biykbaar wat hardhandig, want Dinsdag werd hy bij verstek veroor deeld tot 25 of IQ dagen. P.T.T. was in deze zitting „goed" vertegenwoordigd, want na de post bode verscheen een. overigens inmid dels ontslagen besteller, die een geldsbedrag, dat gestort moest wor den,; Jn eigen zak-had., gestoken. De man.'. J. V. uit Oostb'u^g. kreeg 3 maanden voorwaardelijk met ,2 jaar proeftijd. De voddenraper M. uit Maldeghem raapte behalve vodden ook een ka cheltje op, hoewel hem tevoren was verteld, dat hy dat moest laten. De man, een simpele duts oftewel een onnozele knaap werd bij verstek ver oordeeld tot 25 of 10 dagen. Drie maal zoveel boete kreeg d$ loondor- ser R. uit Oud-Vossemeer, die woe dend was geworden, toen een jonge bengel hem voor „roggebrood" had uitgescholden en hem met een keitje had gegooid. „Ik kan óók gooien", had R. geroepen en dat bleek helaas maar al te waar te zyn, want hy raakte het oog van de knaap, waar door operatief ingrypen nöodzakelyk was. Het oog zal niét geheel meer in orde komen Twee dagen moeten drie jongelie den uit Dreischorbrommen. F. R., Advertentie. 'n^€, 0 -bed is ook vopr U ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. GEZELLIG EN HUISELIJK. Door hoofdaalmoezenier mgr. H. J. J. M. van Straelen officieel geopend. Monseigneur H. J. J. M. van Straelen, hoofdaalmoezenier en directeur van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen, heeft Dinsdagavond in aanwezigheid van talryke genodigden liet nieuw R.K. Militair Tehuis te Middelburg officieel geopend. „Gunstig gelegen, aantrekkeiyk en huiseiyk ingericht", aldus karakteriseerde mgr. Van Straelen de zaal van het St. Vincentiusgebouw, die voor vele militairen een veilige haven zal zyn, na elf jaar als noodkerk dienst te hebben gedaan. Inderdaad maakt het nieuw tehuis een byzonder gezellige indruk; met betrekkelijk bescheiden middelen wist men een prettige sfeer te scheppen. De zaal heeft een grote metamorphose ondergaan; er is een nieuwe vloer gelegd en er is éen ander behangetje gekomen, er is geschilderd en getim merd, er zijn aardige fauteuils ge plaatst en er kwam een moderne bar, alsmede doelmatige verlichting. De COAK-militairen kunnen er bomen opzetten, studeren en zich ontspannen aan biljart, ping-pong-tafel en voet balspel. De directeur van het tehuis, kape laan H. C. de Graaf, kon reeds in zijn welkomstwoord een nieuwe uitbrei ding aankondigen: wanneer de R K. kleuterschool is gebouwd, zal de te genwoordige school bij het K.M.T. worden getrokken. De kapelaan uitte zijn grote blijdschap over de opening van het nieuw tehuis, dat het K.M.T. in de Lange Giststraat vervangt, om dat hij er van overtuigd was, dat voor de leerlingen van de COAK het bestaan van goede militaire tehuizen in de stad van zeer grote waarde is. Het bestuur van het K.M.T. heeft als ideaal de jongens een omgeving te be zorgen, waar zij zich volkomen thuis voelen. Spreker richtte hartelijke dankwoorden tot allen, die ertoe heb ben medegewerkt, dat hot .nieuw te huis kon worden geopend, zoals het kerkbestuur, het Nationaal Kath. Thuisfront, de Centrale van Kath. Mi litaire Tehuizen en enige parochianen, die in hun vrije tijd aan de verbou wing van de zaal hebben gewerkt. DE OPENING. Vervolgens bood mgr. Van Straelen, mede namens kardinaal De Jong en minister Staf, zijn gelukwensen aan en dankte in het bijzonder directeur en bestuur van het K.M.T. Met de wens, dat het tehuis zal mogen strek ken tot zegen van allen, die er zullen binnentreden, verklaarde hy het voor geopend. De garnizoenscommandant, majoor J. Potteboom, uitte zijn welgemeende dank voor de goede zorgen, welke men in het militair tehuis aan de CO AK-leerlingen besteedt. Hij achtte het van zeer groot belang, dat daardoor gewerkt wórdt aan hun moreel. Wethouder L. J. van 't Westende bood gelukwensen aan namens het ge meentebestuur en haalde tevens enige aardige herinneringen-op aan de ver zorging van de militairen,, veertig jaar geleden. Tenslotte feliciteerde pastoor H. Snel van Middelburg in een geestig speech je directeur en bestuur van het K.M.T. De openingsplechtigheid werd te vens bijgewoond door twee afgevaar digden uit iedere COAK-klasse en door een vertegenwoordiger van het Chr. Militair tehuis. Om 9 uur arri veerden talrijke militairen, die zich kennelijk reeds dadelijk zeer goed thuis voelden in deze nieuwe omge ving. Een maand seizoen opruiming. Do Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg heeft besloten de haif- iaarlykse seizoen-opruiming te bepa len op het tydvak van 14 Juli t.e.m. 15 Augustus a.s. Verbetering Nieuwe Vlissingse weg gegund. Naar wy. vernemen hebben.Gede puteerde Staten van Zeeland de werkzaamheden voor de verbetering van de Nieuwe Vlissingse weg tus sen Middelburg en West-Souburg Dinsdag onderhands gegund aan de N.V. Prori, aannemersbedryf te Wassenaar, Deze N.V. heeft voor het werk ingeschreven met een som van f 274.400 met gebruik van beschik baar gesteld delf zand. C. L. A. de M. en A. J. D. hadden uit vernielzucht een aantal jonge boom pjes van de landbouwer Geluk ver nield en voorts zekere S. op het middernachteiyk uur geplaagd door stenen op het dak van diens woning te gooien. .en boete van 40 was weggelegd voor de handelaar C. P. B. uit Bier vliet, die in de Prov. Zeeuwse Cou rant een advertentie had doen plaat sen, luidende: „Waarschuwing voor H.H. Landbouwers. Uit ondervinding is gebleken, dat J. Nagelkerke, com- mlssionnair te 's-Heer Arendskerke en W. Mol, uienhandel te 's-Graven- iolder, als zeer onbetrouwbaar moe- en worden beschouwd". Verdachte bekende de opzet te hebben gehad om Nagelkerke en Mol te beledigen, daar hy over hen niet te spreken was. TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 20 t«bl#tten 75 CT, Boottocht naar Westkapelle met het s.s. „Mecklenburg". Dinsdagmiddag hebben de Com missaris der Koningin in Zeelanden zijn echtgenote aan boord van het s.s. „Mecklenburg" hun jaarlijkse receptie gehouden, waarvoor dit keer wel buitengewoon veel belang stelling bestond. Niemand had zich laten weerhou den door de vrij slechte berichten van De Bilt en terecht, want het weer bleek voor een vaartocht ideaal te '.zijn en dë zee was zeer glad en kalm. Omstreeks half drie begaven de eerste bezoekers zich naar de haven van VUssingen, waar de „Mecklenburg" gemeerd lag, en de stroom hield aan tot bij half vijf, toen het schip gereed werd gemaakt voor de vaartocht naar Westkapelle. De heer en mevrouw De Casem- broot ontvingen alle bezoekers met een handdruk en een prettig woord en toonden zich verder tijdens de receptie een voortreffelyk gastheer en gastvrouw, die zich op zeer aan gename wijze met de vele bezoekers onderhielden. Om half vijf vertrok de „Mecklen burg" met aan boord tal van auto riteiten uit de provincie, het volle dige college van G.S., de burgemees ters van vele gemeenten, leidende figuren uit lanabouwkringen, han del, industrie, de rechterlyke macht, waterstaat en onderwys, de meesten met hun dames. Ook mensen van buiten Zeeland waren aanwezig en zij waardeei'den in het bijzonder deze varende receptie, die iramei in ons land uniek ls. ners Aan boord heerste tijdens de tocht een uiterst geanimeerde stemming. Een strykje zorgde voor muzikale klanken en ieder nam deel aan een opgewekte conversatie of genoot van de vaartocht. Het bedienend perso neel zorgde er op onberlspeiyke wij ze voor, dat het de gasten aan niets ontbrak. Om half acht was de „Mecklen burg" weer terug in de haven van Vlissingen en namen de bezoekers afscheid van de Commissaris en zyn echtgenote, die er door de prima stemming aan boord zeker van over tuigd geworden zijn, dat de tradi tionele receptie in Zeeland zeer op prys gesteld wordt en een boottocht voor een dergeiyke gelegenheid ide aal te noemen is, vooral als het weer zo goed meewerkt. Confraters van vee smokkelaars stonden terecht FLINKE GELDBOETEN OPGELEGD. Twee confraters van veesmokke laars werden gisteren door de Econo mische Politierechter te Middelburg tot flinke geldboeten veroordeeld. De landbouwer C. A. v. d. V. uit LJzendyke nad gelegenheid gegeven om kalveren in zijn schuur te stallen, terwijl het hem bekend was. dat-het vee naar België zou worden gesmok keld. Met het verlenen van deze stal ling zou hij een paar tientjes verdie nen. Hy is er echter niet rijker van geworden: de Economische Politie rechter veroordeelde hem tot een boete van 500 of drie maanden ge vangenisstraf met verbeurdverkla ring van het in beslag genomen vee. De andere verdachte. P. J. van O., een veehandelaar uit Breskens, had de kalveren geleverd en in de schuur van Van der V. gebracht. Van O. had vier kalveren verkocht aan een Belg, en hy was er van op de hoogte, dat de beestjes naar Belgic zouden worden gesmoKkeld. De eis luidde: 250 boete of twee maanden gevan genisstraf met verbeurdverklaring van het vee. De Economische Politie rechter maakte daarvan 150 boete of één maand gevangenisstraf met verbeurdverklaring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2