PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Begin van de bestandsconferentie te Kaesong„zeer bevredigend" Pompstation Biggekerke wordt gemoderniseerd 0£ BILT Kantlijn 10 AMERIKAANSE MILLI0NNAIRS TEGELIJK OP SCHIPHOL Vandaag SCHACHT MISSCHIEN ADVISEUR VAN DE INDONESISCHE REGERING 194e Jaargang - No. 161 Dagblad uitgave van da Onna Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn PL verv.s W. Leertouwer en a. A Boeshardt ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week f 4.55 p. kw Cr p. p. t 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPQENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 11 Juli 1951 ADVERTENTIEPRIJS ct per aim. Minimum p. advertentie f ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties imax 8 regels) van 1-5 regels f LIedere regel it,eer 20 cent. _Bneren of adres Bureau ran dit Blad" S cent meer. Giro nr 319300 P2C. Middelburg. Bur. VUsslngen Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2881 of «80) M'burg Londenae Kaal 28. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 83. teL 2475 (b«f 2228); Oostburg Pr. Msurttsstr 12. tel. 102; Terneuzen Brouwertjitr 2; Zlerlkzee N. Bogerdstr C 160. tel. 28 OPENHARTIGE MAAR VORMELIJKE BESPREKINGEN. Noordkoreanen wensen terugtrekking van buitenlandse strijdkrachten De vijf geallieerde oppcrofficieren, d ie Dinsdag bij Kaesong besprekingen zijn begonnen met de Noordelijke commandanten over een staken van varen in Korea, hebben 's avonds na vier uur vergaderen „zeer bevredi gende vooruitgang" gemeld aan generaal Ridway. Overigens is officieel weinig medegedeeld over de eerste uren van de bestandsconferentie. De leider van de geallieerde delegatie noemde de verstandhouding „openhartig maar vormelijk". Volgens radio Moskou hebben de Noordkoreanen bü monde van kolonel- generaal Nam Ir, het volgende voorgesteld Ie- Beëindiging van alle gevechten. 2e. Terugtrekking der strijdkrachten van beide partijen van de 38ste breedtegraad. Terugtrekking der buitenlandse strijdkrachten uit Korea. 3e. Admiraal Joy deelde aan het begin van de bijeenkomst mede, dat zijn de legatie geen politieke of economische kwesties wil bespreken, evenmin als militaire aangelegenheden die geen verband friet Korea houden. Tevoren had de admiraal aan ver slaggevers een met potlood geschreven verklaring overhandigd, waarin het heette, dat zijn delegatie „vol ver trouwen het hare zal doen om een eervol bestand tot stand te brengen, op voorwaarden, die bevredigend voor de Ver. Naties zijn". Het woord „eervol" was dik onder streept. Toen de delegatie van de V.N. op de plaats van de besprekingen arri veerde, werd zij begroet door de le den van de Noordelijke delegatie. Vice-admiraal Joy en generaal Nam Ir onderzochten eikaars papieren en de papieren van de leden der delega ties alvorens de besprekingen begon nen. De Chinese generaals droegen geen distinctieven, doch werden door de anderen met „generaal" aangespro ken. Alle Noordelijken droegen een uniform met rode bies op de broek en „volop goudstiksel". Gezeten aan een kale houten tafel in wat eens een luxueuze villa is ge weest, bijna precies op de 38ste breed tegraad gelegen, dienden beide par tijen een agenda in en daarna werd tijdens twee bijeenkomsten over deze agenda van gedachten gewisseld Het grote belastingdebat in de Tweede Kamer, twee weken ge leden reeds begonnen en van daag na een nieuwe stukkenwisseling met minister Lieftinck voortgezet, wordt overal in den lande met meer dan gewone belangstelling gevolgd. De minister heeft het ditmaal zeer zwaar te verduren en in spanning volgde iedereen het verloop. Er zijn vele grote zaken behandeld, er zijn ook zeer vele ernstige bezwaren te berde gebracht en het aantal amen dementen, dat werd ingediend, over schreed zelfs de 40, maar het ziet er naar uit, dat prof. Lieftinck door te gemoet te komen aan de bezwaren van de belangrijkste groep op een punt, dat haar zeer na aan het hart ligt de zorg voor de grote gezinnen zijn zaak zal weten te winnen. De „Handels- en Transportcourant", die hierop de aandacht vestigde, acht dit een weinig elegante methode. Het blad schreef o.m-; „Het wordt heel moeilijk zich aan de indruk te onttrekken, dat de mi nister bij voorbaat mogelijkheden cre- eert om ten aanzien van de grote ge zinnen een tegemoetkomende houding aan te nemen, waarmee hij dan de weg effent voor het overige, dat hij graag wil bereiken. Die zorg voor de grote gezinnen is natuurlijk zeer belangrijk. Maar er zijn méér zeer belangrijke zaken en in de belastingvoorstellen, waarom het thans gaat, waren zelfs zeer veel meer belangrijke zaken. In de loop van het debat heeft de heer Lucas doen uitkomen, dat nimmer is aangetoond, waarom nu beslist een hogere belas tingopbrengst van 245 millioen gulden moet worden bereikt en waarom dat niet minder kan zijn. Het antwoord hierop moet nog worden gegeven. Er zijn meer grote belangen in Ne derland dan die van de grote gezin nen. Daarom is het niet juist en niet verantwoord, dat ten aanzien van be lastingen een schaakspel wordt ge speeld, waarbij de stellingen worden afgetast en waarbij ruilingen worden gepleegd. Meer tegemoetkoming aan de grote gezinnen, van de kant van de minister uit volkomen opportunis tische overwegingen, eenvoudig omdat daarmede het gemakkelijkst een meer derheid in de Kamer kan worden ge forceerd, en daar dan tegenover een door niets gemotiveerde verzwaring van de lasten in andere sectoren, dat is toch wel een gang van zaken die het laatste restje vertrouwen in de onbillijkheid en rechtvaardigheid van ons belastingstelsel weg moet nemen. Minister Lieftinck schijnt te redene ren; wie tegemoetkomend is ten aan zien van de grote gezinnen, krijgt de K.V.P. mee. En dat lijkt ons nu juist in de eerste plaats de K.V.P. onwaar dig." Inderdaad: de zorg voor de grote gezinnen is belangrijk. Niemand zal dat willen ontkennen. Maar de ma nier waarop zij thans in de soort koe handel deze uitdrukking werd in dit verband óók door de „Handels- en Transportcourant" gebruikt wordt betrokken, heeft ook onze bewonde ring niet- Ad. Int anderhalf uur 's morgens en twee en een half uur '6 middags. Vandaag komt men weer bijeen. Een communistische fotograaf en een fotograaf van het Amerikaanse leger hebben gedurende de bespre kingen foto's genomen. TOCH NOG VUREN. Dinsdagavond trilde het bestands hoofdkwartier van de V.N. van tijd tot tijd, toen geallieerde artillerie doelen langs de Imdjin bombardeer de ter ondersteuning van de land strijdkrachten, die in niemandsland patrouilleerden. Het hoofdkwartier van het achtste leger maakte Dins dagavond bekend, dat er versterking van Noordelijke artillerie- en mortier vuur in het gebied ten Noordoosten van Kaesong was waargenomen. Doch van het grootste deel van het Ko reaanse front wordt slechts licht con tact gemeld. Regen en slecht zicht heeft boven geheel Korea de lucht- activiteit van de geallieerden geredu ceerd tot proporties, die bijna gelijk zijn aan die van een wapenstilstand. Gemor tegen Mossadeq in het Perzisch parlement. In het anders zo gedweeë Perzische parlement is Dinsdag gemor opge- faan tegen premier Mossadeq. die oor verscheidene leden een te grote eigengereidheid werd verweten. Af en toe ontstond tijdens de de batten een dusdanig tumult, dat de sprekers nauwelijks te verstaan wa ren. Op de Britse ambassade te Teheran werd verklaard, dat niets er op wees, dat Mossadeq alsnog tot onderhande len bereid is. Volgens berichten uit Abadan zijn Dinsdagochtend verscheidene olie bronnen gesloten. De Perzische autoriteiten hebben te Abadan een uitgaansverbod tussen middernacht en vier uur 's morgens afgekondigd. Men vermoedt dat deze maatregel getroffen is om het toenemend aantal inbraken in woningen van Brits olie- personeel te beperken. Indonesië kan Nederlandse ambtenaren slecht missen. INDONESISCHE PERSSTEM „Laten wy open kaart spelen. Kun nen wtt zelf ons land besturen Moe ten wg vreemde krachten, die ons land worden aangeboden, weieeren? Wanneer wij er van overtuigd zijn. dat wij met onze eigen krachten kunnen werken, laten wij dat dan bewijzen, doch wanneer wij eerlijk zijn. moeten wij erkennen, dat wij nog vreemde krachten nodig hebben. Waar kunnen wij die personen vin den, die ons land door en door ken nen. Het antwoord heeft men niet ver te zoeken, aangezien alleen de Nederlanders aan de gestelde eisen voldoen", aldus schrijft het blad „Abadi" (Masjoemi) in een artikel over de Nederlands-Indonesische- ambtenaren naar aanleiding van de binnenkort verstrijkende termijn van twee jaar, die in de overeenkomst van de R.T.C. ia vastgelegd inzake terwerkstelling van Nederlandse ambtenaren bij de Indonesische rege ring. „Abadi" vervolgt, dat reeds vele Nederlanders naar Nederland zijn te ruggekeerd zonder het einde van de termijn van twee jaren af te wach ten. Ook mensen, die om andere rede nen naar hun vaderland zijn terugge keerd, mensen die er aan twijfelden of in Indonesië hun lijf en goed ge garandeerd konden worden geacht wegens de vele moorden op Neder landers. Velen hebben ook ontslag gevraagd, aangezien hun positie als adviseur als van generlei waarde wordt be schouwd. „Abadi" besluit met het uitspreken van de hoop. dat de kwestie de vol le aandacht van de regering zal heb ben. GOED VOORBEELD DOET GOED VOLGEN. Plezierreisje door Europa van een half millioen gulden. Uit het K.L.M.-vliegtuig „Johannes Vermeer" z\jn Dinsdagmiddag op Schiphol liefst tien Amerikaanse millionnairs tegelijk gestapt. Deze kapi taalkrachtige heren" hebben tezamen het bedrag van een half millioen gul den neergeteld voor een plezierreisje door Europa, dat 37 dagen zal duren. Indien het plezier afgemeten moet worden naar het geld, dat er aan be steed wordt, moeten de millionnairs thans wel le prettigste tijd van hun leven doormaken De reis heeft evenwel om zo te zeggen ook een ideëel doel. De or ganisator van de trip is namelijk de Amerikaanse journalist Temple Fielding, de schrijver van een toe ristengids voor Europa, die sinds 1948 in Amerika een bestseller is. En dus heel wat dollars in Fieldings laatje heeft gebracht. Fielding kent Europa door endoor en is van mening, dat de doorsnee Amerikaanse toerist niet de juiste plekjes bezoekt. Het doel van de tocht der tien Amerikaanse million nairs, die stuk voor stuk voor elke dag, dat de reis duurt, 401 dollar betalen, is naar zijn zeggen op spectaculaire wijze de overige Ame rikanen voorgaan in een betere „sightseeing" van ons werelddeel. Kosten noch moeiten zijn gespaard om dit doel te verwezenlijken. Er is een scherpe selectie uitgeoefend op de deelnemers. Niet minder dan 80 Amerikanen schreven in op deze tocht, die 14.850 dollar per persoon kost, het „zakgeld" inbegrepen. Niet meer dan tien hunner konden de scherpe toets der critiek van Fielding doorstaan. Ook zorgde hij er voor, dat geen enkel echtpaar de tocht meemaakt. Het oponthoud in Amsterdam was slechts een tus senlanding, want ons land komt niet in het schema van Fielding voor. Wel echter Denemarken, waar Fiel ding zelfs sinds enige tgd woon achtig is. En dan staat een tocht Autobus door de stroom meegesleurd. 50 DODEN' IN' MEXICO Bij een autobusongeval, dat in de nacht van Maandag op Dinsdag op 150 km van Mexico-City gebeurde, zijn 50 personen om het leven geko men. Toen de bestuurder, ondanks de waarschuwingen van de 60 passa giers, de rivier de Atoyac bij een doorwaadbare plaats probeerde over te steken, hoewel er een sterke stroom stond, geraakte de autobus in een twee meter diepe kuil en ver dween tenslotte in de stroom. Tien inzitenden gelukte het door de ramen naar buiten te komen. Dinsdagmorgen vroeg konden twaalf lijken worden geborgen. In de bus be vonden zich tien kinderen. de bekende architect J. J. M. Cuypers, 60 wordt Pierre jaar. en de gepensionneerde kolonel van het KLN.LL. dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn te Den Haag, 65 jaar. op het programma naar het uiterste Noorden van Scandinavië. Hier zal gebruik gemaakt worden van een der luxueuze Sandringham vliegbo- ten van de Scandinavian Airlines System. In Italië heeft de onderne mende journalist voor zgn tien mil lionnairs de beschikking over de pri- vétrein van Mussolini, waarin na de oorlog nog niemand heeft gereden. En buiten Europa zullen zij o.a. logeren in het paleis van Haile Se lassie. Onder de tien deelnemers, van wie zes dames zgn, bevinden zich o.a. twee oliemagnaten, een mode-expert, de weduwe van de di recteur van het grootste warenhuis- syndicaat In de Ver. Staten en de chef fotograaf van United Press. Weer: ,Piet de Bruin" gezien. Aan elk gebouw van enige impor tantie in Nederland kan men tegen woordig een groot plakaat zien. waarop 1000 gulden beloning wordt beloofd aan degene, die aanwijzingen kan geven, die leiden tot de arresta tie van de Amsterdamse kantoorbe diende „Piet de Bruin". Een grote foto en een beschrgving van het uiter lijk brachten deze opdracht te verge makkelijken. Nu wil iedereen natuurlgk graag 1000 gulden verdienen, en het is dus geen wonder, dat telkens mensen op duiken, die menen de Bruin gezien te hebben. Zo was er ook dezer dagen een boer in Glane, die naar de politie rende, om „aanwijzingen" te verstrekken. Toen Jiij namelijk een hem onbekend manspersoon uit een hooiberg zag rollen, die, naar hij meende, zeer wel op Piet de Bruin leek, zag hij de 1000 gulden in gedachten reeds in zijn oude kous zitten. Dit bleek echter wel wat voorbarig, want de politie, ondanks het feit, dat zij weer een geweldige activiteit ont plooide, heeft van het jongmens, dat naar de weg naar de Duitse grens vroeg, nog steeds geen spoor gevon den. Besprekingen over vorming Frans kabinet begonnen. Dinsdag is de 79-jarige Edouard Herriot, leider van de radicalen, her kozen als voorzitter van de nieuwe Franse Nationale Vergadering. Premier Queuille heeft president Auriol zijn ontslag aangeboden. Ver wacht wordt, dat Auriol vandaag zijn besprekingen over het formeren van een nieuwe regering zal beginnen. NAAR INDONESIË? Ontsnapte alligator veroorzaakte paniek. Een ontsnapte alligator heeft Zon dag onder de baders in de rivier de Rodl na by Ottenshelm Opper-Ooe- tenrijk). een paniek veroorzaakt. Het dier „Maxi", dat tot een cir cus behoort, was door de oppasser naar de river meegenomen om gewas sen te worden. Misnoegd over het koude rivierwa ter beet het zijn oppasser en ont- Ondc-r de badgasten ontstond een paniek, toen de alligator nu eens hier dan weer daar opdook, zonder dat de pogingen om het dier te vangen ge lukten. Tenslotte wist een visser ..Maxi" in een sleepnet te vangen. Het dier rilde van koude, maar was dik door de honderden vissen, die het intussen had weten te vangen. In een gevecht over tien ronden heeft de Franse middengewlcht Laurent Dauthuille op punten gewonnen van de Amerikaan Tony Janlro. HITLERS „TOVENAAR" NAAR DJAKARTA Financieel „genie" met vacantle in Merano. Volgens een bericht van A P. uit Italië heeft de aalgladde dr. Iljalmar Schacht, oud-president van de Duitse Rijksbank en destijds Hitlers finan ciële expert, van de Indonesische regering een aanbod ontvangen zich als haar financieel adviseur In Djakarta te vestigen. Schacht, die in Neurenberg werd vrijgesproken en ook later alle zuive ringsprocessen heeft doorstaan, vertoeft op 't ogenblik met vacantle in Merano. Vorige week had hy een lang onderhoud met de Indonesische ambassadeur in Italië. Volgens een plaatselijk blad in Bolzano heeft de ambassadeur reis documenten aan Schacht overhan digd. Hij zou inmiddels reeds zijn in geënt tegen tropische ziekten. Schacht wenste zich tegenover jour nalisten niet uit te laten over de vraag of hij een aanbod heeft gekre gen en aanvaard. Ook van de Indonesische ambassa de in Rome was geen commentaar te verkregen. De Indonesische minister van fi nanciën, Wibisono. heeft medege deeld, dat de regering officieel nog niet op de hoogte is van een bezoek Nederlandse firefly bij Schotse kust verongelukt. Om half tien Dinsdagmorgen is een „Firefly" van het vierde squadron van de Marine Luchtvaartdienst bij een landing op zee bij de Westkust van Schotland in zee gestort Een lid van de bemanning is daarbij om het leven gekomen. De Fireflies van squadron vier zijn op het ogenblik gestationneerd op het Engelse vliegdekschip „Indomitable". Het verongelukte vliegtuig kreeg mo torstoring en moest daardoor een landing op zee maken. Het vierde squadron heeft normaal het marinevliegkamp Valkenburg tot basis. Bij het ongeluk is om het leven ge komen de bestuurder van het vlieg tuig sergeant-vlieger J. M. van den Akker uit Vlaardingen. De tweede in zittende is ongedeerd. ALS EEN VLIEGTUIG MET DRIE MOTOREN Watervoorziening van Vlissingen en Walcherse dorpen nu gewaarborgd 't Wordt met het geheel vernieuwde pompstation van de waterleiding te Biggekerke eigenlgk zoiets als met een driemotorig vliegtuig; weigert er één, dan kan de piloot op twee best doordraaien, maar valt er nog één uit, dan moet wel een noodlanding gemaakt worden. Bij het pompstation zijn het geen drie motoren, maar drie filterkamers van de zuiveringsinstallatie: met twee In bedrgf kan nog ten voile in de water-behoefte worden voorzien en pas wanneer er nóg een uitvalt, drei gen er moeilijkheden, die tot bijzondere maatregelen zouden nopen. Water-moeilgkheden heeft de Vlis- singse waterleiding straks ook bjj „Midden Zeeland" in het verleden helaas maar al te vaak gehad en wie de oude primitieve installatie ziet, waarmede na de bevrijding gewerkt moest worden, zal zich daarover ook niet verbazen. Van de vier filters, die het opgepompte water móesten reini gen, werden er immers door oorlogs geweld drie vernield en één zwaar be schadigd. Na de bevrijding werd dit laatste zo goed mogelijk hersteld en toen er nog één noodfilter was bijge bouwd, kon er „gedraaid" worden. Maar ook niet meer dan dat, want van enige reserve-capaciteit was na tuurlijk geen sprake. Het was het ab soluut noodzakelijke minimum, maar ook niets meer dan dat! SNELLER EN GOEDKOPER. Toen men eenmaal zover was, dat de nieuwe installatie moest worden ontworpen, rees vanzelfsprekend de vraag of er filters moesten komen van Bet zelfde type als de oude. Dat waren immers zg. langzaam-filters en de moderne techniek had het in middels mogelijk gemaakt met veel sneller werkende filters te werken, hetgeen betekent, dat men om een zelfde hoeveelheid drinkwater te pro duceren met een veel kleiner filter- oppervlak zou kunnen volstaan. De zaak werd van alle kanten be keken en toen bleek het inderdaad mogelijk het gehele nieuwe reini gingsgebouw op de fundering van één van de vier oude filters te plaat sen. hetgeen een belangrijke bespa ring op de bouwkosten met zich bracht. In het nieuwe filtergebouw, waar aan op het ogenblik hard wordt ge werkt, ziet men reeds de drie filter kamers, waarvan men hoopt, dat zij voor het einde van het jaar nog in werking zullen zijn. Voor dit gebouw tje ligt op de plaats van een twee de van de oude filters een kelder voor het afvalspoelwater, welke ge bruikt wordt bij de reiniging van de filters. Dan wordt het water in te genovergestelde richting door het fil ter gejaagd naar deze spoelwaterkel- der, waarin verontreinigende deeltjes kunnen bezinken alvorens dit spoel water naar de duinen wordt terugge leid, waar het ten slotte weer in de grond verdwijnt Het gereinigde water, dat bij nor male werking de filters verlaat komt in de hermetisch afgesloten reinwa- terkelders, vanwaar net via het bui zennet afgeleverd kan worden. POMPGEBOUW. Maar dit alles is eigenlijk niet dat gene wat het meest opvalt wanneer men het terrein van het pompstation passeert Dan ziet men immers in de eerste plaats het pompgebouw, dat te zamen met het rijtje aardige wonin gen een aantrekkelijk geheel vormt. Vooral wanneer straks alle rommel van de bouwerg verdwenen zal zijn en het terrein is beplant, zal hier een complex zyn ontstaan, dat in deze landelijke omgeving uitstekend past De woningen drie in getal, want de vierde is bestemd voor laboratori um en magazijn zijn reeds be woond en het pompgebouw nadert zijn voltooiing. De machines moeten dan natuurlijk nog opgesteld worden, maar vele zijn reeds ter plaatse aan wezig, zodat men de voltooiing van het geheel voor een belangrijk deel zelf in de hand heeft. Het gaat hier om de motoren en pompen, welke het water uit de bron nen moeten oppompen naar de reini gingsinstallatie en daarna weer afle veren ln het buizennet. Hierbij zijn al lerlei vernuftig uitgedachte schake lingen toegepast, welke het mogelijk maken de meest economische werk wijze te volgen bftv. door het pompen voor het Westelijk gedeelte van Wal cheren geheel automatisch aan te passen aan de waterafname. (Slot op pag. Z.) van Schacht aan Djakarta, maar dat zijn komst zeker gewaardeerd zou worden. Het blad ..Indonesia Raya" schreef naar aanleiding hiervan als commen taar: Hoe kon het by de Indonesische regering opkomen een fascist uit te nodigen om toezicht te houden op de financiële politiek? Indonesië heeft buitenlanders, die de uitvoer stimuleren nodig en geen mensen, die de grote ïynen van de po litiek van het land bepalen. De taak van Schacht in Hltler- DuiLsland was het te niet doen van buitenlandse aanspraken op Duits land door het „bevriezen" van alle buitenlandse middelen. Ligt het misschien ook in de bedoe ling van de Indonesische regering om alle Nederlandse credieten in Indone sië te „bevriezen" om afvloeiing van rgkdommen naar het buitenland te voorkomen Indien dit inderdaad het geval ia, heeft Indonesië één man vergeten: dr. Hirschfeld, de enige persoon, die de bevriezingspolitiek van Schacht kon „dooien". Door het aantrekken van Schacht is het zeker, dat de Indone siërs de leiding van de financiële poli tiek uit handen geven. Hieraan is het gevaar verbonden, dat ook de eco nomische en defensiepolitiek onder toezicht komen van een buitenlander. Wy zouden hetzelfde ondervinden als destyds by het contract-Fox. waarbg Indonesische rgkdommen aan buiten landers werden verslingerd. Vonnissen in de Haagse oplichtersaffaire. De Haagse rechtbank heeft Dins dagmorgen uitspraak gedaan in de Ingewikkelde oplichtcrszaak, die 14 dagen geleden uitvoerig werd behan deld. Negen van de 14 verdachten konden hun vonnis vernemen. De rechtbank veroordeelde H. K. uit Den Haag tot 1 jaar cn 6 maan den met aftrek (eis: twee,jaar). A. J. W. M. B. vertegenwoordiger van beroep, eveneens uit Den Haag. tot 9 maanden met aftrek (eis 1 jaar). De Haagse boek- en kunst handelaar G. S.. die aan de oplichtin gen byna 30-000 gulden zou hebben verdiend, hoorde zich veroordelen tot 2 jaar en 6 maanden met aftrek (eis: 3 jaar). De Haagse tolk T. B., die een adellijke dame tot slachtoffer had gehad en haar aan de hand van al lerlei fantastische verhalen 10.000 gulden en juwelen afhandig had we ten te maken, werd veroordeeld tot twee jaar met aftrek (eis 3 jaar). De Rotterdamse chauffeur W. van W. die bovengenoemde adeliyke dame voor 1300 oplichtte, werd veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek (eis: 2 jaar). De Haagse grossier W. J. H. werd tot 3 jaar m. a. veroordeeld (eis: 4 jaar)De Haagse koopman A. van B. zou diverse personen in binnen- en buitenland voor een totaal bedrag van 200 A 300-000 gulden hebben opge licht. Hy werd veroordeeld tot drie laar gevangenisstraf m. a. (eis: 4 jaar). VOORSPELT: ENKELE BUIEN. Weersverwachting, geldig tot Woensdagavond. Veranderiyke bewolking met enke le buien, hier en daar vergezeld van onweer. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vrij warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1