NOG GEEN OPLOSSING VOOR WALCHEREN'S PROBLEMEN SMOKKELAUTO'S AANGEHOUDEN GRENSWIJZIGINGSPLANNEN VOOR SCHOUWEN EN DU1VELAND IN 1954 NIEUW GEBOUW VOOR AMBACHTSSCHOOL TE GOES Blank gezin krijgt negerkinderen PUISTJES s PROVINCIAL! ZIIVWSI COUKAIfT DINSDAG 10 JULI 1051 VERGEEFS BEROEP OP MINISTER. Polderbestuur ziet zich genoodzaakt voor te stellen om gedeelte van millioenenplan uit te voeren. Ilot dagelyks bestuur van de Polder Walcheren heeft de algemene verga dering voorgesteld een geldlening aan te gaan van ten hoogste f 600.000 ter dekking van de kosten van de voorzieningen aan strandhoofden op het Zul- derstrand van de Noordwatering, af te lossen in 30 jaren. De totale kosten voor het eerste Jaar kunnen op f 50.000 worden gesteld, waarvan f 22.000 teiï laste van de gebouwde en f 28.000 van de ongebouwde eigendommen komen. Dit betekent, in guldens dtfkgcschot uitgedrukt, voor het gebouwd ong. 70 ct. per f 100 belastbare opbrengst, voor het ongebouwd ong. f 1.65 per ha. Op zichzelf lijkt dit geen ondragelUke last; het is zelfs waarschijn lijk, dat het dykgoschot van het gebouwd er in de practUk niet om verhoogd behoeft te worden, maar voor het ongebouwd ligt de zaak anders. Ongetwij feld zal, reeds zonder de kosten van dit werk, voor 1952 niet met een hef fing van f 46 per ha. volstaan kunnen worden. Toch meent het dagelijks bestuur de uitvoering van het werk niet langer te kunnen uitstellen, omdat men anders straks voor nog grotere uitgaven zal komen te staan. Advertentte. maar, het mysterie werd opgelost Zyn kinderen werden negers, zon vi;ouw kreeg een plat hoord en zijn hond veranderde in een nevelvlek. In het fotograferen was hij beslist geen held. Nu hij echter een Philips Flits- camcra heeft aangeschaft, zijn al die mislukkingen uitgesloten, want de be diening is de eenvoud zelf. Overdag zonder flitslamp) schitterende op namen en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) brillante foto's. Uw fotohandelaar laat U graag zo'n Philips Flitscamera zien. In de najaarszitting van de Polder werd een nota van het dagelijks be stuur voor kennisgeving aangeno men. Daarin werd een kostenraming gegeven van het plan voor het tref fen van de nodige voorzieningen aan de vooroever van de Westkapelse zeedijk en het horstel van de hoof den vóór die dijk (resp. 6.800.000 en 6.900.000). Dnarnnast achtte de ingenieur een voorziening aan de strandhoofden op het Zuiderstrand van do Noordwatering urgent (kos ten 500.000). De algemene vergadering was het met het dagelyks bestuur eens, dat de polder onmogelijk de lasten, ver bonden aan een kapitaaluitgave van 6.400.000 in de gegeven omstan digheden op de schouders van de in gelanden kan leggen. Er ging een brief uit naar de minister van Wa terstaat, waarin deze nogmaals her innerd werd aan zijn toezegging, dat gestreefd' zal worden naar een op lossing voor de moeilijkheden van Walcheren. Minister Wemmers ant woordde echter, dat het z.i. voor de polder niet onmogelijk moet zijn, werken tot een bedrag van 500.000 tc financieren en dat het dus de plicht van het bestuur is, deze nood zakelijke werken tot uitvoering te brengen. DE GROTE VRAAG. Het gaat er echter juist om, of deze financiering tenzij ten koste van zware offers van ingelanden mogelijk is. Daarbij '"ag n»et uit het oog worden verloren, dat de verster king van de zeven strandhoofden, waarom het hier gaat, onderdeel is A an de versterking van strandhoof den in het algemeen en dat de daar aan verbonden kosten in 1.949 zeer globaal op 1.500.000 waren ge schat. Toch meent het dagelyks bestuur onder de gegeven omstandigheden te moeten adviseren tof uitvoering van het onderhavige gedeelte dör werken te besluiten. Met Rijks- en Provinciale Waterstaat wordt reeds overleg gepleegd over het plan op zichzelf en de uitvoering daarvan. Het overleg met de Prov. Water staat ls nodig, omdat het ontwerp van de werken aan de goedkeuring van G. S. onderworpen ls. Zij zullen, met het oog op de sedert vorig jaar opgetreden prijs- en loonsverhogin gen. thans een uitgave van rond 600.000 vorderen. Intussen zal de dekking van de kosten met moeilijkheden gepaard gaan: het laat zich aanzien, dat voorlopig geen geldlening kan wor den aangegaan, omdat het door het Rijk vastgestelde rentcgamma voor leningen van openbare lichamen voor de geldschieters niet voldoende aantrekkelijk is. Het dagelijks be stuur van de polder heeft hierop dc aandacht van dc minister gevestigd en leeft in de hoop, dat een middel zal worden gevonden om te voorko men, dat een urgent werk achterwe ge moet blijveh tengevolge van maatregelen, welke de regering ter voorkoming van een ongebreidelde stijging van dc rentestand heeft ge nomen. OORLOGSHERINNERINGSKRUIS UITGEREIKT. De burgemeester van Scherpenis- se heeft op verzoek van de minister van marine aan de ouders van wijlen matroos L. J. Deurloo te Scherpe- nissc uitgereikt het oorlogsherinne rlngskruis met de drie gespen krijg ter zee 19401945, Nederland Mei 1940 en Java Zee 19401941. De heer L. J. Dronkers sneuvelde tfjdens de gevechten op de Java Zee. Eervol ontslag voor burgemeester St. Laurens. By Koninklijk Besluit van 29 Ju ni nr. 23 is aan de heer J. W. van 't Hoff, burgemeester-secretaris van Sint Laurens, eervol ontslag verleend met ingang van 1 November 1951, Jaarverslag vereniging „Het Hoogeland". Dezer dagen is verschenen het jaar verslag der vereniging „Het Hooge- lancl" dat een uitvoerig overzicht geeft van de activiteit dezer vereni ging. De belangrijkste vooruitgang in het afgelopen jaar was de inge bruikneming van „de Poll". De totale capaciteit van de inrichtingen steeg mede hierdoor met 70 personen. Het aantal verpleegden bedroeg in 1950 niet minder dan 630. De financiële zorgen der vereniging namen in niet geringe mate toe. Het totaal aantal verpleegdagen beliep in 1950 totaal meer dar 117.000. De meesten werden opgeno men op verzoek van de Justitie en van het departement van Sociale Za ken. Van de vex-pleegden was 4.3% uit Zeeland afkomstig. In het afgelopen jaar konden 46 personen weer in de maatschappij worden geplaatst. Over het algemeen zijn de resultaten der vereniging be- vi'edigend, alleen de financien baren zorg. Vroeg cafébezoek te IJzendijke Zondagmorgen is er op het smokkelfront in Zeeuwsch Vlaanderen weer een stevige klap gevallen, waarbij een vrachtauto en een personenauto in beslag werden genomen. De schade, welke dc smokkelaars geleden hebben bedroeg meer dan 12.000.en daarby komen straks nog enige vonnissen. Advertentie Emissie Houthandel Alberts Middelburg. De N.V. Houthandel v.h. G. Al berts Lzn. en Co. te Middelburg heeft besloten tot uitgifte van 630.000 gewone aandelen in stuk ken van 700 aan toonder, delende tot de helft in de resultaten van het boekjaar 1951 en ten volle delende in de resultaten van volgende boek jaren tot de koers van 107% Deze aandelen worden uitsluitend aangeboden aan de houders van de reeds uitstaande gewone aandelen, in dier voege dat inlevering van twee dividendbewijzen no. 48 recht geeft tot inschrijving op een nieuw aandeel. De inschrijving wordt open gesteld op 19 Juli a.s. door de Rot- texidamsche Bank N,V. De opbrengst van de aandelen- uitgifte is bestemd ter voorziening in de hogere eisen, welke de finan ciering der voorraden door de aan- zienltjïte prijstijgingen van de diver se houtsoorten aan de liquide" mid delen van de N.V. stelt, welke mid delen daardoor ook niet toereikend zijn om de kosten der verplaatsing van liet bedrijf in Middelburg te bestryden. Houdt dat in de gaten.... 't Is voor onze soldaten Daar er weinig te verantwoorden viel. zyn de verantwoordingen van onze actie voor het Chr. Mil. Tehuis te Middelburg, enige tyd achterwege gebleven. Deze stilstand betekende niet, dat er geen giften binnenkwa men. Gelukkig stond dat niet stil en hopenlijk kunnen we nog enige tijd doorgaan. Inmiddels zijn we de 9000 al dicht genaderd. De 'stand op 1 Juli was 8977,15. Een collecte op de bruiloft van de fam. de Nooyer-de Visser te Vrouwenpolder, leverde 25,11 op. P. L. W. te G. en M. E.-C. te B. zon den resp. 2,50 en 1. Van de Herv. Kerk te Schoondijke werd 10 ont vangen, terwijl de collecte van de Chr. Geref. Kerk te Middelburg 38,11 opbracht. Van H. M. B. te K. ontvingen we 2,50. N. N. zond 1, terwijl de Geref. Meisjesver. van de Kring Walcheren-Noord 20.40 bij eenbrachten. Met de bouwsteentjes gaat het ook nog steeds voort. Pim de Jonge en Koos de Bree droegen 5 af, Mevr. Z. 1, en Rieneke en Jopie Peene 5. Van B. K. te B. kre gen we 2,50 en K. X. te Z. zond 10. De actie met bouwsteentjes te Oostkapelle leverde niet minder dan 36 op. Alle milde gevers en geef sters hartelijk dank. Wij rekenen er op, dat spoedig de 9000 vol is. Dat kan... want in Arnemuiden wordt deze week een grootscheepse collec te gehouden. We zijn benieuwd wat deze zal opbrengen. Allen, die nog geen steentje bijdroegen, kunnen hun gift kwijt op giro 359300 t.n.v. Prov. Zeeuwse Courant, Actie Bouw Mili taire Tehuizen Zeeland te Middel burg. Smokkel van oud ijzer in Zeeuwsch-Vlaaitderen. Hetgrote prijsverschil ijzer tussen Nederland en België Douane-ambtenaren te IJzendijke mee tevoren de roomboter tiaar het bemerkten in de vroege Zondagoch- café-was vervoerd. Het bleek, dat dit vervoer met een vrachtauto was geschied. Zowel het erf van een café in het centrum van de gemeente IJzendijke opreed. Dit ongewoon vroege cafébezoek kwam hun verdacht voor en twee douane-ambtenaren stelden zich ver dekt op. Toen na geruime tyd de auto het café-erf verliet grepen zy in. De bestuurder vun de auto kreeg een sommatie om halt te houden, maar hij probeerde door te rijden. Toen hij echter vuurwapenen op zich gericht zag, stopte hy. Het bleek, dat de wagen 375 kg. roomboter bevatte ter waarde van circa 1700. Ogenblikkelijk werd een onderzoek Ingesteld naar het voertuig, waar oorzaak van een uitgebreide smokkel van oud ijzer. 'De groothandelsprys in Nederland bedraagt pim.. 8% cent en in België 24% Cent. De smokkel heeft zulke vormen aangenomen, dat de bonafide handelaren bijna, geen oud yzer meer op kunnen kopen. Zo wérd dezer dagen door de amb tenaren der invoerrechten en accijn zen te Niéuw-Namen 1200 k.g. oud yzer in beslag genomen. De douane te St. Jansteen nam ongeveer 800 kg. in beslag. Ook te Koewacht wérd door de douane onlangs een flinke partij achterhaald. Benelux-conferentie te Goes De bijeenkomst van enige minis ters der Beneluxlanöên op 14 Juli te Goes wordt volgens een mededeling van de secretaris generaal van de Nederlands-Belgiscn-Luxemburgse douane-overeenkomst op uitnodiging van deze gehouden. Een communiqué van de secretaris generaal zegt, dat de ministers van aeze gelegenheid zoals vanzelf spreekt gebruik zullen maken verschillende problemen te bespreken, welke met het tot stand komen van de economische unie sa menhangen. Er wordt in het commu niqué nog eens met nadruk op gewe zen dat deze byeenkomst geenszins het' karakter heeft van een minis ters-conferentie, hetgeen ook reeds hieruit blijkt, dat geen enkele amb tenaar de minister zal vergezellen. Volgens een bericht van het Bel gische perbureau Belga hoopt men nochtans, dat in een nabije toekomst een vollèdige tekst voor de economi sche unie zal worden getekend, waar bij bijzondere protocollen zullen wor den gevoegd betreffende de voor naamste nog niet opgeloste punten. Circus van Bever te Goes. Het Nederlandse circus Van Be ver, dat een j ubileurntournee maakt ter gelegenheid van zijn 75-jarig be staan, zal Donderdag voor drie da- fen zyn tenten opslaan op. de Grote larkt te Goes. Behalve de paardennummers, waar aan dit circus steeds zyn grootste successen ontleent, is er voor de liefhebbers een zeer aantrekkelijk programma met leeuwen- en kame- lendressuur ftrapezewe"kers, clow nerie e.d. De goede naam welke Van Bever in deze omgeving heeft, staat er borg voor, dat het ook ditmaal niet aan belangstelling .zal ontbre ken. Militairen leggen weg aan op Waicherén. Gisteren arriveerden op Walcheren tweehonderd man van de Genieschool te Soesterberg. Zy zullen onder lei ding van kapitein Engelenburg by wijze van practlsche oefening een secundaire weg bij Grijpskerke aan leggen, welke arbeid onderdeel uit maakt van de herverkavelingswérk- zaamlieden. De militairen zijn gelegerd in het Militair Hospitaal teMiddelburg en tn Westkapelle, waar een kleine I groep is ondergebracht, De beloodsing van de Westerschelde. KAMERLEDEN VRAGEN INLICHTINtiEN Aan het voorlopig verslag Vah de commissie van rapporteurs Uit de Eerste Kamér ontlenen wij het VOL gende: Blijkens hetgeen de Minister van Buitenlandse Zaken aan het slot van zyn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer heeft medegedeeld, is bij een overeenkomst mét België, op 1 October in werking is getreden, het aandeel van Nederland in de be loodsing op de Westerschelde be paald op 27% pet. Men achtte dit percentage voor een Nederlandse zeearm wel zeer laag. Naar verluidt evenwel, zouden de Nederlandse lood sen, ten gevolge van hun gering aan tal, dat pei'centage zelfs niet kunnen opbrengen, tenzij met invoering van overmatige werktijden. Gaarne zou men hieromtrent nader worden inge licht, alsmede omtrent de bezoldi ging van de loodsen. Men zou het op prijs stellen, indien daarnaast gege vens werden verstrekt aangaande de werktijden en de bezoldiging van de Belgische loodsen. HET WOORD AAN DE GEMEENTERADEN Aantal gemeenten zou verminderd worden van zeventien tot negen. By Gedeputeerde Staten van Zeeland zyn, zoals bekend, reeds lang plannen aanhangig tot wyziglng der gemeentegrenzen op Schouwen en Duiveland. In verband daarmee bracht het college destyds reeds een be zoek aan het eiland om het oordeel van de besturen der zeventien gemeen ten over deze voorlopige plannen In te winnen. Naar wy vernemen hebben Gedeputeerde Staten thans wederom plannen tot greaswyziging aan de colleges van B. en W. van die gemeenten gezonden, waarover de gemeen teraden nu een uitspraak zullen moeten doen. dc vrachtauto als de bestuurder daarvan konden opgespoord worden. Het onderzoek duurt nog voort. De chauffeur van de vrachtauto en van de personenauto en ook de ver koper van de boter werden in arrest gesteld. De beide voertuigen werden evenals de voorraad boter in beslag genomen. Volgens deze plannen zullen de ge meenten Burgh en Haamstede wor den samengevoegd; slechts een klein gebied van Haamstede, gelegen ten Westen van de Schelphoeksweg, zou bij de hierna te noemen combinatie Rencsse c.a. worden gevoegd. Renesse, Noordwelle en Seroosker- ke zouden één gemeente worden, waartoe ook zou behoren een klein gebied van de gemeente Ellemeet, ten Oosten van de Zandweg gelegen. Het midden van Schouwen, be staande uit de gemeenten Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke, zou ook één nieuwe gemeente worden. Brouwers haven krijgt er volgens de voorlopige plannen een gedeelte van Duivendrj- ke bij (den Osse), alsmede de polder Borrenbrood van Zonnemaire. De vijfde gemeente op Schouwen zaL worden samengesteld uit de ge meenten Zonnemaire, Noordgouwe dat Schuddebeurs zou moeten af staan aan Zierikzee en een ge deelte van Kerkwerve. Zierikzee zou het overige gedeelte van Kerkwerve aan zyn grondgebied kunnen toevoegen (Rengerskerke, Morlaanshoofd en Flaauers), bene vens Schuddebeurs van Noordgouwe en de Klein- en Groot Beddewaarde- polder van Nieuwerkerk. Ook Omver- kerk zal, met uitzondering van Onwersluis, dat bij Nieuwerkerk c a. zou komen, volgens dc voorlopige plannen tot Zierikzee gaan behoren. Nieuwerkerk en Oosterland zullen worden samengevoegd. Daarentegen Fruit- en groentenexport via Sas van Gent. In het midden van het vorig jaar werd van Belgische zijde een maat regel genomen, waardoor de uitvoer van fruit uit Zeeuwsch Vlaanderen geleid werd over de doorvoerpost Wernhout (ten Zuiden van Breda) en die van groenten over Kapellebrug. De exporteurs in Zeeuwsch-Vlaande ren kregen daardoor hogere transport kosten te dragen en bovendien werd de. kwaliteit van het product.wel eens bedreigd door het tijdverlies. De Kamer van Koophandel te Ter- neuzen heeft enige tijd geleden deze kwestie in behandeling' genomen en dezer dagen werd via de Kamer van Koophandel te Brussel bericht ont vangen, dat door de Eelgische over heid met ingang van 12 Juni j.l. het grenskantoor te Selzaete is openge steld voor de invoer in België van groenten en fruit met een enkele uitzondering zowel per trein als langs de weg. Bij nadere informatie vernamen wij, dat de Coöp. Vruchtenveiling te Terneuzen zich in verband met de Belgische beslissing heeft gewend tot het Uitvoerbureau en het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit, ten einde goedkeuring te verkrijgen voor de uitvoer van de Zeeuwsch Vlaam se producten via Sas van Gent naar Selzaete. Groenten en fruit zullen dan recht streeks van Zeeuwsch-Vlaanderen naar België worden geëxporteerd. Advertentie. ontsieren Uw gelaat, juist als U er zo goed mogelijk wilt uitzien. Ze verdwijnen dikwijls in 24 uur door de krachtig ontsmettende f zullen Bruinisse en Dreischor zelf standig blijven. Indien deze plannen verwezenlijkt zouden worden, zou het aantal ge meenten op Schouwen en Duiveland van zeventien worden teruggebracht tot negen. Het woord is nu allereerst aan de genxeentex-aden! Ir. A. H. L. de Bel overleden. Te 's Gravenhage is op zeventigja rige leeftijd overleden ir. A. H. L. de Bel, directeur-generaal van de Spiegelglasfabrieken te Sas van Gent. Ir. de Bel werd te Harlingen ge boren en studeerde aan de techni sche hogeschool te Delft. Na zijn stu die werd hij bedrijfsingenieur bij de gemeentegasfabriek te Rotterdam, waarna-in 1914 zijn benoeming volg de tot directeur van de gasfabriek Linker Maasoever. Na de eerste we reldoorlog werd ir. de Bel directeur van de Vensterglasfabriek te Maas sluis. In 1923 ging hij naar Zeeuwsch- Vlaanderen waar hij werd opgenomen in de directie van de Spiegelglasfa- briek te Sas van Gent, later ook van de Superfosfaatfabriek aldaar. In 1948 werd hy benoemd tot Directeur- Generaal van de Spiegelglasfabriek en de Chemische fabriek. In Zeeuwsch-Vlaanderen was ir. de Bel steeds een leidende figuur op velerlei terrein. Zowel in als buiten Zeeland werd hij in hoge mate gewaardeerd. Hij was o.a. bestuurslid van de Mij. voor Handel en Nyverheid, voorzitter van de Commissie Spoorwegbelangen in Zeeuwsch-Vlaanderen, in welke functie ir. de Bel beijverde voor het behoud van de spooiwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De overledene was destijds voorzitter van de Kring van Werkgevers in Zeeuwsch-Vlaan deren, vice-voorzitter van de vak groep, lid van de planologische com missie enz. Hij was officier in de Or de van Oranje Nassau en ridder Legi oen van Eer. De droefenis der formaliteiten. KINDEREN BLEVEN AAN BOORD VAN DE „FLANDRIA" wy troffen in het Antwerpse dag blad „De Nieuwe Gazet" een opmer king aan over de geringe soepelheid, die door enkele ambtenaren te Vlis- singen werd betoond bij de aankomst van de „Flandria". Ofschoon wy de moeilijkheden ken nen van ambtenaren, die gehouden zyn strikt de voorschriften te hand haven, willen wy toch de klacht van „De Nieuwe Gazet" vermelden. Het blad schryft: Flandria richt regelmatig reizen naar het eiland Walcheren in en vele scho len van het land bezochten zo de Scheldestroom. Te Vlissingen gaat men dan gewooniy'k aan wal voor een uitstap, die gedeeltelyk per trêin ge schiedt. Om op Hollands grondgebied toe gelaten te worden moet men echter zyn paspoox-t by zich hebben. De kleintjes beneden vijftien jaar moeten op een speciale lyst inge schreven zyn. Nu is hét echter al ge beurd dat enkele kinderen hun iden titeitskaart vergaten: en of de bege leidende onderwyskrachten zich nu ook borg wilden stellen, de maré- chaussées van Vlissingen waren niet te vermurwen, en die kinderen zyn verplicht geweest de hele dag aan booi-d te blyven, tot de terugreis naar Antwerpen aanbrak, dit tot hun groot verdriet natuurlijk. Wy kunnen een dergelijke houding moeilijk aan vaarden. Er is toch altijd nog zo iets als intex-pi-etatie van de wet Er zijn nog problemen Er begint thans meer tekening te komen in de plannen voor de bouw van een nieuwe ambachtsschool te Goes, alhoewel er nog verschillende moeilyk- heden moeten worden opgelost. Van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting is echter zeer onlangs bericht ontvangen, dat de betrokken ministeries accoord gaan met de aankoop van het schoolgebouw aan de Westwal, ten behoeve van de verschllende landbouwdiensten. In een dezer dagen gehouden vergadering van de Vereniging „De Ambachtsschool" is daarom met algemene stemmen besloten, tot verkoop van het gebouw. Het departement van Landbouw heeft de voorwaarde gesteld, dat het gebouw over drie jaar, dus in 1954, ontruimd moet zijn. Dit betekent, dat het nieuwe schoolgebouw dan gereed dient te zyn. Zoals bekend, heeft het schoolbestuur een stuk grond aan de Bergweg in optie. De Ryksgebouwend. had aan de keuze hiervan reeds zijn goedkeuring ge hecht, doch over de grootte van het aan te kopen terrein moet nader ovexieg worden gepleegd, Ook zit men nog met de kwestie van het bouwvolume. Er was reeds volume toegezegd, gebaseerd op een school voor 450 leerlingen. Bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar zullen echter reeds 400 jongens de school bezoeken, zodat er weinig ruimte zou blijven voor verdere uitbreiding in de toekomst. Het bestuur zal daarom trachten het toegedachte vo lume nog vergroot te krijgen. Daar de tijd dringt, moet met be kwame spoed een architect wox'den aangesteld voor het ontwerpen van de definitieve bouwplannen. Een an dere moeilijkheid is nog die van de financiering. Met de bouw zal een bedrag van ca. tot 1 millioen gulden gemoeid zijn. Gehoopt wordt echter, dat ook liiei-voor tijdig een oplossing kan worden gevonden. Belgische voetbalclub Beerschot naar Hulst. Zondag 26 Augustus zal het ge meentelijk sportpark te Hulst worden geopend. Ter gelegenheid daarvan zal de Belgische voetbalclub Beer schot uit Antwerpen een wedstrijd spelen tegen R.B.C. uit Roosendaal. De critiek op het herverkavelingswerk. Geen prae-advies van bestuur Polder Walcheren. Mi*. P. Loeff en twaalf andere commlssai'issen van de Polder Wal cheren dienden i ring van 28 Api luidende: „Het bestuur van Walcheren, gezien het feit, dat thans door egalisatiewerkzaamheden van de herverkaveling goede bouw- en weilanden voor jaren in- of minder productief worden gemaakt, spreekt als zyn oordeel uit, dat deze werk zaamheden, zonder voorafgaand overleg met ter plaatse bekende, ervaren landbouwers, niet moeten worden voortgezet en besluit deze motie ter kennis van de Herverka- velingscommissie te brengen." Het was de bedoeling van de ver gadering, dat het dagelijks bestuur van de polder over deze motie px*ac- advies zou uitbrengen, doch het col lege heeft thans medegedeeld niet voldoende deskundig te zijn om zich een oordeel te vormen over de doel treffendheid van de egalisatiewerk zaamheden. Men vindt, ook al moge bij de leek, die zich ter plaatse van de werkzaamheden een indruk tracht te vormen, een zeker scepticisme rij zen, dat dan nog een zekere mate van bescheidenheid past, wanneer de landbouwwetenschap met stellig heid verzekert, dat de productie capaciteit ten gevolge van de egali satie met verscheidene procenten zal dagelijks bestuur vond het daarom de juiste weg om de be- dexxkingen tegen de uitvoering van de herverkavelingswerkzaamheden ter kennis te brengen van de voor zitter der Herverkavelingscommis sie. Daarmede werd tevens bereikt, dat al aanstonds door de bevoegde instantie rekening kan worden ge houden met gerechtvaardigde grie ven De voorzitter der commissie heeft hierna de besturen der Wal- cherse kringen van de Z.L.M. en de C.B.T.B. in de gelegenheid gesteld, hunnerzijds opmerkingen en wensen kenbaar te maken. In de poldervergadering van 20 Juli a.s. zullen leden van het Bu reau van uitvoering der herverkave ling en het hoofd van de weten schappelijke afdeling voorlichting verstrekken, 's Morgens wordt een excursie gemaakt. Na discussie zal vervolgens de motie in stemming worden gebracht. R.K. Jongerendag. Zondag was er wederom een Con tactdag voor de R. K. Jongeren uit Zeeland in de zaal van de heer Van de Dries te Lewedorp. De bijeenkomst stond onder leiding van de weleerw. heer kapelaan Kroon uit Souburg. Na de gezamenlijke H. Mis, werd het openingswoord gesproken door de weleerw. heer pater F. Mes uit Lies bosch, waarna de heer R. van Velt- hoven uit Zierikzee, een inleiding hield over „Gemengde verkering" en de gevolgen daarvan. Het was een in teressante en boeiende bespreking, waarover later op de dag vele vragen gesteld werden, 's Middags werd er nog een bespre king gehouden over de St. Vincen- tiusvereniging. Na een kort lof, werd de vragenru- briek geopend, waarbij de tongen eerst goed los kwamen. Deze goedgeslaagde dag werd beslo ten met een kort dankgebed. CONCERT MARINIERSKAPEL. Voor het concert dat de Mariniers- kapel Donderdag a.s. te Domburg zal geven bestaat zeer veel belang stelling. Het programma bevat o.a. de ouverture „Die Fledermaus", bal letmuziek uit „Wilhelm Teil", de Klompendans en Melodieus Memo ries. Het programma na de pauze zal door de N.C.R.V. worden uitgezon den. Op het gazon zullen door het gemeentebestuur enige zitplaatsen worden aangebracht. GESLAAGD. De heer C. Holm, afkomstig van Zierikzee en thans hoofdcommies bij het departement van financiën te 's-Gravenhage, slaagde voor het examen ontvanger bij de directe be lastingen, invoerrechten en accyn- zen. Geslaagd voor het eindexamen aan de Auto Techn. school te Apeldoorn en Patroonsexamen B.O.V.A.G., de heer A. van Damme te Wissekerke. BENOEMD Met tnganp- van 16 Juli is tot wijk verpleegster vaix „Het Groene Kruis" te Axel benoemd mej. K. P. Geleynse te Serooskerke (Sch.). Mej. J. Hoogerheide te Middelburg werd benoemd als vakonderwyzeres in de vrouwelijke handwerken aan de school voor V.G.L.O. te Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2