NIEUW BADPAVILJOEN TE DOMBURG f.FOPEND Benelux-besprekingen te Goes. Toch is 'i zo WEK DE GAL IN UW LEVER OP Zwemmer te Haamstede verdronken. RODE KRUIS-WEDSTRIJDEN VOOR ZEELAND LANDELIJKE RUITERS HIELDEN PAARDENFESTIJN TE KORTGENE BUITENLANDSE STUDENTEN OP BEVELAND EN WALCHEREN \N- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG JULI 1951 EEN GROTE AANWINST l Op originele wijze in gebruik genomen. Domburg kan van nu af zijn badgasten nog waardiger ontvangen dan tot dusver het geval was! Zaterdagmiddag is namelijk onder grote belangstel ling het nieuwe badpaviljoen aan het Oosterbadstrand geopend en dit com plex van smctteloos-witte gebouwtjes voorziet waarlijk in een grote be hoefte. Het omvat een welvoorzleno toko met twee terrassen, waarop men onder parasols een verversing kan nuttigen, alsmede niet minder dan 26 prachtige wlssclcabines met douches, toiletten m een ruim vertrek voor dc badjuffrouw, waar de haken met kleding kan hangen. Talrijke genodigden waren Zater dagmiddag van de opening getuige, onder wie de griffier van de Polder Walcheren, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, de hoofdingenieur-di recteur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, ir. Th. Heyblom, le den van de gemeenteraad van Dom burg, afgevaardigden van de Mijnop- ruimfcigsdienst, welke het terrein heeft gezuiverd, het bestuur van de (Slot van pag. 1) KREEKRAK OPEN. Het Kreekrak wordt opnieuw door gestoken en deze doorsteek wordt niet afgesloten met sluizen. Ten Noorden van de Kreekrak-dam wordt een vaargeul gemaakt, die ook weer een Westelijke dam krijgt om de geul af te scheiden van de Ooster- schelde. Even voor de monding van de Eendracht eindigt dc dam, zodat ook hier een open verbinding met het Schelde-water blijft bestaan. De Eendracht wordt gekanaliseerd en er wordt een doorsteek door de Slaakdam (Sint Philipsland) gemaakt Dit Eendrachtskanaal wordt afgeslo ten met sluizen ten Zuiden van Tho- len en ten Noorden van St. Philips land. De scheepvaart volgt dan de Bra bantse kust, waarbij weer een Weste lijke dam is geprojecteerd om aan het water meer het karakter van een ka naal te geven. Deze dam loopt tot Din- telsas. De kosten van het plan Konij nenburg werden in 1949 begroot op 95 millioen gulden. INPOLDERING. Door het maken van het Eendrachts kanaal en de daarbij behorende vaar geulen en dammen, zouden enige in polderingsmogelijkheden ontstaan on der meer ten Noorden van het Kreek rak, voorts de gehele Krabbekreek tussen Tholen en Sint Philipsland, enige schorren ten Noordwesten van Bergen op Zoom en nabij Ossendrecht. Zoals uit deze korte beschrijving van het plan van Konijnenburg blijkt, is het voor Zeeland van ingrijpende aard en het zal dan ook zorgvuldig bestudeerd dienen te worden door de Zeeuwse belanghebbende instanties.. Er moet tenslotte nog even aan her innerd worden, dat zowel in 1927 als in 1929 de kwestie van de betere ver binding Antwerpen-Moerdijk door het maken van een Eendrachtskanaal reeds in de Tweede Kamer aan de orde is geweest. Het project Van Konijnenburg over schrijdt niet de grenzen, die in de Tweede Kamer toen werden gesteld voor de verbetering van de verbinding Antwerpen-Moerdijk. plaatselijke V.V.V. en de directeur van de Centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht op Walcheren, dhr. J. D. P. de Smit. Zij werden verwelkomd door de voorzitter van de Stichting Bad belangen Domburg, burgemeester jhr. ir. H. L. Boogaert, die verklaar de, dat het nieuwe badpaviljoen is ge ïnspireerd op dat van Cadzand en die alle instanties en autoriteiten, welke een bijdrage leverden tot de totstand koming, hartelijk dankte. Daarby noemde htj ook de uitvoerder van het werk, de heer S. A. Versluys uit Mid delburg, die niet tegenwoordig kon zyn. De spreker uitte tenslotte de hoop, dat de inrichting zal floreren tot heil van de badgasten, maar ook en vooral tot heil van Domburg. Namens het gemeentebestuur wen ste wethouder J. de Visser de stich ting een goede toekomst toe. De voor zitter van V.V.V., de heer W. Brand, uitte zyn blijdschap over de vele verbeteringen, welke dit seizoen in Domburg tot stand zijn gebracht en wees op de noodzaak om het de bad gasten naar de zin te maken; ook de bevolking vaart daar wél bij. BADMAN BLIES OP TOETER. De echtgenote van de burgemeester, mevrouw M. W. Boogaert—de Jonge, knipte hierna het lint door, dat de toegang tot het eigenlijke badpavil joen versperde. De bekende badman Chris Maas in zijn helrode broek blies driemaal op zijn toeter en op hetzelfde moment gingen de deurtjes van de 13 wisselcabines aan de ene zijde van het paviljoen open en sto ven 13 knaapjes in zwembroek naar zee. Nadat de Domburgse vlag was gehesen, herhaalde hetzelfde zich aan de andere kant van het paviljoen, waar een aantal meisjes met haar kleding op haken op het geluid van de toeter te voorschijn kwam. Een originele manier om de cabines in ge bruik te nemen, welke door de op niets verdacht zijnde genodigden zeer werd geapprecieerd. -ft**#******************** Het wonder der dierlijke instincten wordt door geen enkel mens begre pen. Wel hebben velen gepoogd in dikke boeken het verbazingwekkende van deze verschijnselen te doen schuilgaan achter een lawine van ge leerde termen en vreemde woorden, maar dit kan de lezer slechts tot arg waan brengen, want meestal dient dergelijke zwaarwichtigheid meer om eigen onbegrip te verdoezelen dan om licht te brengen. Hoe het ook zij, het wezen van het instinct is voor de mens een onoplosbaar schijnend raad sel. Als voorbeeld hiervan moge gel den het gedrag van een snuitkever, de bladroller, die voor zyn kroost, dat hjj nooit zal aanschouwen wijl hy vóór dien overleden is, een broedwieg vervaardigt die een meesterstuk van techniek is. Deze nietige kever be zigt hier vooral berkenbladeren voor, waarin hij eerst aan de rand van de rechter bladhelft een lichte s-vormig gebogen snede knaagt tot aan de middelste nerf van het blad. Vervol gens doet hij hetzelfde, iets verder vaar boven, by de linker bladhelft. Beide sneden vertonen dan een be paalde wiskundige verhouding tot de kromming van de bladrand, waardoor de doelmatigheid gewaarborgd ts. Daarna rolt de kever de rechter blad- helft inéén en vervolgens wordt de linker zijde er als bedekking over heen gewikkeld. De aldus ontstane trechter, die voor de eieren bestemd is, wordt dan, met dc punt naar be neden, zorgvuldig vastgehecht. Het merkwaardigste is voorts dat elk van deze trechters de grootste duurzaamheid en stevigheid tu zich verenigt, dc geringste krachtsinspan ning van de kever eist en tegelijker tijd de ovcrvloedigste hoeveelheid voedsel voor dc a.s. larven oplevert. Dit alles zou het resultaat kunnen zijn van moeilijke wiskundige bere keningen, wanneer het door mensen handen zou zijn vervaardigd! Velen hebben deze inéén gerolde bladeren wel eens geziendoch er meestal niet opgelet. Het zien is op zichzelf reeds zo'n merkwaardig verschijnsel. Weet U dat U onder bepaalde omstandighe den verder kunt zien dan normaal, d.w.z. dat dc horizon verder van V verwijderd ts dan anders f En dat is neen verbeelding, maar werkelijk heid, H. Pétiüon. Hij ruilde wel even De Goese politie kreeg via haar col lega's te Valkenswaard de ca. 50-jari- ge S., afkomstig uit Rotterdam, als „logé" op haar bureau. S„ die werk zaam was geweest bij een firma in gezondheidsonderkleding te Arnhem en daar was ontslagen, hield er nl. onoirbare practijken op na. Hij wist uiteraard waar de kleding was ge plaatst en ging dan de betrokkenen met een bezoek vereren. Wanneer een en ander niet in orde was. bleek hij zo welwillend óm de kleding mee te nemen teneinde deze te ruilen. Van dit laatste kwam echter niet veel, want hij verkocht de kleding weer ten eigen bate. Een ander trucje van S. om aan geld te komen, was het innen van bedragen waarop hij geen recht had. Behalve in Goes, had hij zich aan dergelijke practijken ook te Sluis, Hellevoetsluis en Valkenswaard schul dig gemaakt In afwachting van zijn straf, zal S. ter beschikking van de justitie te Middelburg worden gesteld. Mazelen te Sluis. KLEUTERSCHOOL WERD GESLOTEN. In verband met de mazelen onder de kleuters moest de Prot. Chr. kleu terschool te Sluis voor een week ge sloten worden. Het aantal leerlingen was tot 20 va nhet normale gedaald. Maandag 16 Juli hoopt men weer met het onderwijs te beginnen. Eindexamen R.H.B.S. Middelburg. Voor het eindexamen der R.H.B.S. te Middelburg (B-afdeling) slaagden Zaterdag slechts 12 van de 24 candi- daten. De namen van de geslaagden luiden: R. van Duijvenvoorde, Sou burg. J. Gideonse. Middelburg, W. Goedbloed. St. Laurens, P. Hupkes, Koudekerke, C. Koole, Middelburg, H. Maas, Domburg, L. Maljers, Middel burg, L. Nijssen, Middelburg, F. Tave- nier, Middelburg, P. Vlieger, Middel burg, J. Swart, Middelburg en G. Jo- ziasse, Middelburg. Mulo-examens. Voor 't Mulo-diploma „A" slaagden te Goes: B. J. Groot Nibbelink en W. Huijsman te Grijpskerke; G. Wierin- ga, Oostkapelle, J. M. de Koene, Goes; J. C. Klompe en D. van Boven Wol- faartsdijk; J. F. de Bourgraaf, Wemel- dinge; J. Hengst, Westkapelle; C. J. J. de Voogd, J. J. Traas, A. J. den Hoog lander, M. Gilde, W. Bos, W. E. Pon- se, C. A. Minderhoud. D. Drioel en A. N. J. Damman, allen te Middel burg; B. Vingerling en A. M. de Bree te Souburg. Afgewezen 4 candidaten. VOORLOPIG DIPLOMA SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE. De volgende leerlingen van de Ma chinisten school te Middelburg slaag den in Den Haag voor het voorlopig diploma Scheepswerktuigkundige: J. J. Pieterse, Zierikzee (met lof), W. Dommisse te Bergen op Zoom (met lof), M. Nuyten te Bergen op Zoom (met lof), J. Koole te Koudekerke, A. Huibregtse te Vlissingen en H. L. Spoor te Breskens. GESLAAGD Aan de vrije universiteit van Am sterdam slaagde voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde, de heer L. van Donk te Goes. U zult morgen» „kiplekker uit bed springen. Elk* dag moet uw lever een Liter gal In uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVERPILLETJES om die Uter gal op te wokken en uw spdaverterlng en stoelgang op natuurlijke wijxo te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpllletjea. Zomerconcerten te Veere. HARRY VAN OS TREEDT ZATERDAG A.S. OP. Naar wij vernemen zullen de Stich ting „De Schotse Huizen" te Veere en de Zeeuwse Volksuniversiteit te Mid delburg gezamenlijk dit zomerseizoen twee speciale concerten in „Het Lam metje" te Veere organiseren. De be kende liederenzanger Harry van Os treedt Zaterdagavond a.s. op en de pianist Gerard Hengeveld geeft op 18 Augustus een recital. Harry van Os komt met zijn nieuw ste programma, waarmede hij op één der uitvoeringen van het Holland-Fes- tival-1951 veel succes oogstte. Het be staat uit internationale volksliederen en balladen, die de kunstenaar tevoren zal verklaren. Hij begeleidt zichzelf op de luit. Om de sfeer nog te verho gen wil men aan de muren van „Het Lammetje" een aantal schilderijen uit de Gevangenpoort in Den Haag op hangen. Het repertoire van Harry van Os omvat ondermeer de Skotse Trije, het Franse lied „La mère Michel", het Duitse „Der Spielmaim" en het Hngel- se „The Old woman and the peddler", het volksliedje uit de Achterhoek „Ain boer wolt nao zien naober", de bal lade „The bluebeard" van de Bahama- eilanden en volksliederen van India. Israël, Suriname, Spanje, Denemarken en Martinique. Het concert begint eerst om 9 uur 's avonds, omdat tevoren een carillon concert wordt gegeven. Zomeravondfeesten te Veere Zoals wij reeds hebben gemeld zul len op 27, 28 en 30 Juli a.s. te Veere Zomeravondfeesten worden gehouden. Teneinde zoveel mogelijk aan de fees ten een echt Zeeuws karakter te ge ven zal het Comité vrij toegang tot uitvoeringen en het open luchtbal ge ven aan allen, die in volledige Zeeuw se dracht verschijnen. Door stroom meegesleurd. Zaterdagavond werd de groepscom mandant van de rijkspolitie te Haam stede gewaarschuwd, dat op het strand het lichaam was aangespoeld van een verdronken man in zwemkleding. Bij onderzoek bleek, dat op ongeveer twee kilometer afstand van deze plaats, onder de gemeente Burgh, kle ding op het strand lag. waarvan men moest aannemen, dat zij had toebe hoord aan de verdronken zwemmer. Uit de papieren, die in de kleding stukken werden aangetroffen bleek, dat de verdronken zwemmer de 55- jarige heer H. J. F. Hartendorp, on derwijzer uit Haarlem was. De heer Hartendorp logeerde te Zie rikzee. waar hij vroeger als onderwij zer bij het R.K. onderwijs werkzaam was. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. Aangenomen moet worden, dat hij bij afgaand water is gaan zwemmen en in de stroom is geraakt, die Zater dagmiddag erg sterk was. hetgeen ook wel blijkt uit het feit, dat het lichaam aanspoelde op 2 kilometer afstand van de plek, waar de heer Hartendorp zich te wate^ had begeven. Aanbeveling rechter Arrondissementsrechtbank Middelburg. Ter voorziening in de vacature van rechter in de arrondissements-recht- bank te Middelburg is door de Ar rondissementsrechtbank te Middel burg een lijst van aanbeveling opge maakt. waarop in alphabetlscne volg orde zijn geplaatst: 1. Mr. J. A. Abbing, ambtenaar van het openbaar ministerie by de kan tongerechten in het arrondissement rïertogenbosch en rechter-plaats- vervanger in de Arrondissements rechtbank te Middelburg. 2. Mr. H. J. Cokart, substituut griffier bij de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam. 3. Mr. C. E. E. Fromberg, substi tuut-griffier by en rechter-plaatsver vanger in de arrondlssements-recht- bank te Utrecht. Mr. J. W. van Eek, substituut-grif- fier by en rechter-plaatsvervanger in de arrondissements-rechtbank te Arnhem, is met het lot afgevallen te- fen een der drie bovengenoemde can- idaten. Zeeuwen in nationale Beiaardwedstrijd. Aan de elfde Nationale Beiaard wedstrijd, die Woensdag 11 Juli te Rotterdam wordt gehouden zullen twee Zeeuwse beiaardiers deelnemen, namelijk de heren P. H. Broerse uit Vlissingen en W. L. Harthoorn uit Goes. Iedere deelnemer speelt als ver plicht nummer het preludium van Sjef van Balkom, dat in de compositie- wedstryd van het vorig jaar werd on derscheiden. Dan volgt een improvi satie over een opgegeven thema en ten slotte een vrij nummer. Om half tien 's avonds maakt de jury haar uit spraak bekend. Souburg en Goes aan de spits. Zaterdagmiddag werden de eind weds tryden van het Nederlandse Rode Kruis, kring Zeeland, gehouden op een terrein naby het sportterrein te Oostburg. De winnende ploegen van de voorwedstryden, zijnde de heren- ploegen van Arnemuiden, Goes en Souburg en de damcsploegen van Mid delburg en 2 van Goes, kwamen hier tegen elkaar uit, voor een plaatsing in de landelUke wedstrijd. De wedstrijd was tevens bedoeld als een propa- ganda-actle voor West Zeeuwsch-Vlaanderen, opdat ook in dit gewest transportcolonnes gevormd zullen worden. Transportcokmnes ook in Oostburg Het was jammer dat de wedstrij den niet, zoals oorspronkelijk het plan was, op het grote sportterrein werden gehouden en dat byna een uur te laat werd begonnen. De be langstelling was niet zo byzonder groot. De gasten werden ontvangen in de cantine van de Wtlgenhof', waar de voorzitter v«n de afd. West- Zeeuwsch-Vlaa oren, de heer J. Mys, een woord van welkom sprak. De wedstrijden werder bijgewoond door enkele hoofdbestuursleden van het Belgische Rode Kruis, door bur gemeester mr. K. Hoekzema van Oostburg, burgemeester J. A. Leen- houts van Cadzand, burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen van Ter- neuzen en door overste Meulemans, namens het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis. De leiding berust te bij de Gewestelyk Commandant, de heer P. C. J. van der Slikke. Als leden van de jury voor de herenploegen traden op: de artsen D. BIJZONDERE DAG. „Julianaruiters" uit Zaamslag kampioen 1951. Voor de Zeeuwse paardenliefhebbers was er Zaterdag te Kortgene iets zeer bijzonders te genieten. Niet alleen had de iandeiyko ryvereniging „Noord-Beveland" die haar 10-jarig bestaan vierde, het genoegen de Zeeuwse kampioenschappen in haar contreien te zien verryden, doch door een goede samenwerking met de Bond van Noond-Bevelandse Paardenfok kers, welke een fokdag organiseerde, kreeg dit jaarlykse festijn een by- zondere aantrekkeiykheid. In de middaguren werden naast de verschillende wedstryden van de ge westelijke bond van de Kon. Ned. Federatie van Landelyke ryverenigingen, ook het bekroonde koudbloedmateriaal voorgeleid, waardoor dit paarden- feest als kykspel nog zeer aan afwisseling won. By de dressuurproef voor achttal-1 rende vereniging een mand bloemen len kwamen de „Julianaruiters" uit aan. N. van Gelderen, H. Frieman, H. P. de Jong en I.,Buskop, terwijl als le den van de jury voor de damesploe- gen optraden: mevr. R. M. van Die- rendonck-Zegers, zuster A. W. Lobbezoo, zuster N. Catsman en zuster Paula. De opgave betrof de plaatselijke eerste hulp met vervoer naar de kant van de weg, van twee gewon den, die uit een auto waren geslin gerd en voorts de hulp aan de chauf- 'eur, die gewond achter het stuur was blijven zitten; terwyi aan de damesploegen was opgedragen het behandelen en verplegen van een patiënt, die in een noodziekenhuis was binnengebracht. Het hoogste aantal te bereiken punten voor de herenploegen be droeg 600, voor de damesploegen 425, terwijl de leider van een heren- ploeg voor zijn persoonlijk optreden ten hoogste 100 punten kon beha len en de leidster van een dames- ploeg 80. De uitslag was als volgt: Herenploegen: Souburg 516 pnt.; Arnemuiden 412 pnt.; Goes 275 pnt. Het hoogste aantal punten voor de leiding der herenploegen werd be haald door de ploegcommandant van Souburg, met 98 pnt.; gevolgd door Arnemuiden met 78 pnt. en Goes met 48 pnt. Damesploegen: Goes II 415 pnt.; Goes I 325 pnt.; Middelburg 318 pnt. Hier werd het hoogste aantal pun ten voor de leiding behaald door de leidster van Goes n, met 80 pnt. (maximum), gevolgd door Middel burg met 73 en Goes I met 70 pnt. Na afloop werden door de voor zitters der jury's de gemaakte fou ten uitvoerig besproken, waarna de heer v. d. Slikke wees op de nood zaak van een nauw contact in de toekomst met het Belgische Rode Kruis. Naar de leider van de E.H.B.O.- cursus te Oostburg, dr. I. Buskop, ons mededeelde, is de vorming van een transportcolonne in Oostburg reeds verzekerd terwyl er vermoe delijk nog een tweede zal gevormd worden. Wenselyk is echter dat er Ook in de andere gemeenten van West-Zeeuwsch-Vlaanderen colonnes komen. Hieraan wordt nog gewerkt. Zaamslag als kampioen 1951 uit de bus, terwijl bij de individuele dres suur klasse L de heer L. M. Moer- mond van de „Schouwse ruiters" met „Bonzo" en bij de Veelzijdigheid de heer C. Steendijk van de „Schouw se ruiters" met „Frits" deze ere titel veroverden. Van de dames werd bij de individuele dressuurproef mej. A. Steendijk v^n de „Schouwse rui ter" met „Oscar" kampioene. Nadat des ochtends de dressuur- proeven en de keuringen waren ge houden, vond des middags om één uur de officiële opening plaats. Bur gemeester A. A. Schuit van Kort gene bracht de besturen van beide organisaties hulde, omdat zij in deze tijd van rmechanisatie het paard nog steeds de ereplaats geven. Hij wekte de jongeren op om deze mooie sport trouw te blijven en bood de jubile- WERKEN IN NEDERLAND. Meisjes in Wllhelminadorp, jongens In Biggekerke. Het internationale toeristencentrum „Veehoeve" te Wilhelminadorp heeft Zaterdag zijn poorten weer geopend. Uit vrijwel alle delen van het vrye Europa en zelfs uit Amerika, hebben de meisjesstudenten dit eenvoudige, doch gezellige „hotelletje" in dit vriendelijke dorpje weten te vinden. Onder auspiciën van het Ned. Bu reau voor Buitenlandse Studentenbe trekkingen zullen zy daar drie we ken verblijven om als jongere men sen elkaar beter te leren tvaarderen en verstaan, alsmede een beeld te krijgen van het leven en werken in Nederland. Zoals elk jaar, zullen de meisjes emplooi vinden in de Beve- landse fruitbedryven, waar zij by de pluk behulpzaam zullen zijn, om zich zo van de nodige contanten te voor zien. Want niet alleen willen velen Nederland verkennen, doch als het even mogelijk is, ook overig Europa doortrekken. Vooral de Amerikanen, die Zaterdagmorgen met de „Volen- dam" met 800 andere collega-studen ten te Rotterdam arriveerden om van daaruit Europa te bezoeken, willen nog wel wat meer zien dan Neder land. Voor de eerste drie weken worden 35 meisjes te Wilhelminadorp ver wacht. Het gezelschap belooft dit maal wel zeer internationaal te wor den, want de lyst van de Nederlandse kampleidster bevatte namen uit En geland, Amerika, Noorwegen, Italië, Duitsland, Spanje, Frankrijk en Fin land. De twee Finse meisjes hadden het gepresteerd om de reis uit het verre Noorden per fiets te maken! De tocht had een maand geduurd. Zaterdag morgen kwamen zij aangepeddeld, met rode ongewonden gezichten. Zij hadden zich wat gehaast. „Weet je, wij waren bang te laat te komen". Veel knnen de meisjes nog niet ver tellen. Het is alles nog zo kersvers. Maar over de hartelijke ontvangst en het gezellige „home" zijn zij zeer te spreken. Ook over de voorkomendheid van de bevolking. De enige Spaanse vertegenwoordigster, die met haar bagage te voet van Goes kwam, werd prompt onderweg door een jongeman achterop de fiets genomen en voor de ,veehoeve afgeleverd. Voorlopig is er voor de meisjes de eerste drie dagen werk, terwyl men hoopt dat het ook voor de overige we ken zal gelukken. En zoals ieder jaar is kok Donker uit Vlissingen weer in de keuken paraat, om des avonds de hongerige magen met een stevige Hollandse pot te vullen. OOK IN BIGGEKERKE. In Biggekerke wordt, zoals reeds gemeld, vandaag eveneens een werk kamp voor studenten geopend, maar Zondagavond waren nog slechts 15 van de 80 deelnemers, die worden verwacht, gearriveerd. Zij blijven drie weken en zullen een nieuwe weg by de z.g. Zoutelandse tol, die vorig jaar reeds door buitenlandse studenten grotendeels werd aangelegd, voltooi en. Receptie Commissaris van de Koningin. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. Au F. C. de Casembroot zal Dins dag a.s. zijn jaarlijkse receptie hou den aan boord van het s.s. Mecklen burg te Vlissingen. In afwijking van vorige jaren vangt de receptie dit maal des middags te half drie en dus niet te drie uur aan en de vaartocht met de Mecklenburg zal eveneens een halt uur vroeger beginnen. Na dit officiële gedeelte kon het rijke programma worden afgewerkt, dat begunstigd werd door stralend zomerweertje. Alle deelnemende rui ters hielden een keurige parade, waarop de voorzitter van de lande lijke federatie, dr. Brandt, de prijzen uitreikte. Om beurt werden hierna de diver se bekroonde veulens, hengsten en merries Voorgeleid en de springcon coursen, concoursen van eenspan-, tweespantuigpaarden e.d. afgewerkt. Veel was er te genieten van goede sport en prachtig levend materiaal, dat het voor de toeschouwer toch al- tyd nog beter „doet" dan de op- zichzelf ook zeer nuttige tracto ren. Hoe imposant was het bijv. toen de nationale kampioenhengst 1950, Nico van de Heibloem, zyn opwach ting kwam maken, vergezeld van een aantal zijner afstammelingen. Een aardig Intermezzo was ook het optreden van een tweejarige bonte pony, met aan de leidsels de 6-jarige Dick Vermaas uit St. Maar tensdijk en als „passagiere" de 3- jarige Marlijntje Hartog uit Co- lynsplaat Jonger kan het al niet. Er werd nog een mooi jong veulen verloot, waarvan dokter Jansen uit Kortgene de gelukkige eigenaar werd. Aan het slot van deze geslaagde dag, welke het hart van menig paardenliefhebber weer goed heeft gedaan, sprak ir. J. D. Dorst, voor zitter van de gewestelijke bond, een dankwoord, waarin hij de samenwer king met de Bond van Noord Beve- landse Paardenfokkers roemde. UITSLAGEN. De uitslagen zijn als volgt: Dressuurproef voor achttallen: 1. „Julianaruiters". Zaamslag (Prov. kampioen 1951). 2. „De Schouwse Ruiters", 3. „Oranjerulters", Axel. Dressuurproef voor viertallen: 1. „Noord Beveland", Wissekerke; „Walcheren", Nieuw- en St. Joosland; 3. „Schouwse Ruiters", Dreischor; 4. „Een- drachtruiters", Oud Vossemecr. Individuele dressuur kampioenschap da mes: 1. Mej. A. Steendijk, met Oscar, „De Schouwse Ruiters"; 2. Mej. A. van Hoeve, met Johnny, „Julianaruiters". Individuele dressuurklasse B: 1. G. de Klerk, met Prins, „Julianaruiters"; 2. J. van Oeveren, met Harry, „Noord Beve land"; 3. J. Stols, met Rex, „Schouwse Ruiters"; 4. D. A. van Nieuwenhuyzen. met Max van „Walcheren", eervolle ver melding: E. de Putter, met Frits, „Julia naruiters". Individuele dressuur L: 1. L. M. Moer- mond, „Schouwse Ruiters", met Bonze, (kamp. v. Zeeland); 2. C. Steendijk, idem, met Frits; 3. L. B. H. v. d. Slikke, „Wal cheren", met Terra Cotta; 4. Jac. de Fey- ter, „Oranjeruiters". met Castor; Eervolle vermelding: J. J. Vogelaar, „Noord Be veland", met RincoL Springconcours klasse B: 1. A. Steen dijk. „Schouwse Ruiters", met Oscar; 2 N. v. d. Werf. idem, met Berrto; 3. J. de Kraker, .Julianaruiters". met Nelly; 4. J. van Oeveren, „Noord Beveland", met Harry; 5. P. Markusse, idem, met Rudi. Concours voor éénspannen tuigpaarden: 1. G. M. Geluk. St. Maartensdijk, met Juliaantje; 2. P. Markusse, Kortgene, met Rudi. Concours voor tweespannen tuigpaar den: 1. de heer Brooijmans, St. Maartens dijk, met Frida en Caesar; 2. E. d* Put- Excursie van „Het Zeeuwse Landschap". De Stichting „Het Zeeuwse Land schap" heeft onder leiding van het dagelijks bestuur een excursie ge maakt naar het Land van Saeftinge aan de Westerschelde onder Nieuw- Namen. In de Hedwig-polder werd de lunch gebruikt en daarna werd ge wandeld over de schorren en een be zoek gebracht aan de zogenaamde Schaapskooi, een ruïne op een ei landje. Tenslotte ontving burgemees ter P. M. Vercauteren van Clinge, waartoe Nieuw Namen behoort, het gezelschap in het gemeentehuis. Advertentie MEENKs Klv/jw i tabletten keepen. cUaect"ék f ter, Zaamslag; 3. P. de Lange, N. en St. Joosland, met Frits en- Gon. Springconcours klasse L, onderdeel Veelzijdigheid: 1. C. Steendijk, „Schouw se Ruiters", met Frits; 2. J. J. Vogelaar, „Noord Beveland", met Rincol; 3. Jac. de Feyter, „Oranjeruiters", met Castor; 4. M. A. Geuze, .Eendrachtruiters", met Pol. Kampioenschap Zeeland Veelzijdigheid: 1. C. Steendijk, „Schouwse Ruiters", met Frits; 2. Jac. de Feyter, „Oranjerulters", met Castor; Eervolle vermelding: J. J. Vogelaar, „Noord Beveland", met Rincol. Eilandenwedstrijd: 1. Noord Beveland (na loting); 2. Walcheren; 3. Schouwen. FOKDAG. Bij de koudbloedpaarden werden de volgende bekroningen toegekend: Jonge hengstveulens: 1. nog naamloos dier, zoon van Nico v. d. Heibloem, eig. C. de Kam en P. G. A. de Lange, Wisse kerke; 2. Karei van Iz. van Maldegem, Kortgene. Jonge merrieveulens: 1. Honey v. Wis sekerke, eig. R. J. Scheele, Wissekerke; 2. Hilda van Wissekerke, eig. idem. Oudere hengstveulens: 1. Nico van Mi na, eig. P. D. Remijnse, Kamperland; 2. Nico van Caroline, eig. K. M. de Regt, Kamperland; 3. Nico. eig. Abr. Steendijk, Kamperland. Oudere merrie veulens: 1. Hendrika, eig. Gebr. de Kam. Kamperland: 2. Clara van Prinsland, eig. Wed. P. IsraëlVan Hoorn, Kortgene; 3. Hcrta van Donkerzicht, Gebr. Leendertse, Kamperland. Éénjarige merries: 1. Nelly van Veld zicht, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 2. Greta van Wissekerke, eig. R. J. Schee- Ie, Wissekerke; 3. Katinka van Donker zicht, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland. Tweejargie merries: 1. Liza van. Dorp- broek, eig. Gebr. Leendertse, Kamper land; 2. Gerda, eig. J. J. Vogelaar, Kort gene; 3. Elza, eig. J. W. Noordhoek, Kort gene. Merries met afstammelingen: 1. Edith, eig. R. J. Scheele, Wissekerke; 2. Ada, eig. J. W. Noordhoek, Kortgene; 3. Isa bella, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland. Tweespan merries: 1. Mirza en Frida van Donkerzicht. eig. Gebr. Leendertse, Kamperland; 2. Isabella en Liza van Dorpbroek, idem; 3. Ada en Anna, eig. J. W. Noordhoek, Kortgene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2