KORTING DIEREN AS YL AAN SEISWEG TE MIDDELBURG GEOPEND BISSCHOP CONSACREERDE DE MIDDELBURGSE PAROCHIEKERK DE LUXEMBURGER DIEDERICH VEROVERDE DE GELE TRUI PROVINCIALl ZEEUWSE COURANT VRUDAG 6 JULI 1951 HONDEN BLAFTEN INSTEMMEND Loglesgelegenheld voor 18 honden en 48 katten. Mekkerende geiten, loeiende koeien en blaffendo honden zorgden gister middag te Middelburg voor een zeer toepasselijk geluidsdecor by een bij zondere gebeurtenis voor ieder, die do dierenbescherming een warm hart toedraagt: de opening van het nieuwe, door leerlingen der Technische School gebouwde dierenaayl nabU het abattoir aan de Seiswcg. Mevrouw S. C. de Casembroot-bsse Van der Feltr. verrichtte deze opening met een versierde sleutel, haar aangeboden door de kleine Ficntjc Glerum onder het opzeggen van een alleraardigst versje. de gevoelens de gevoelens van voldoe ning overheersen. Spr. besloot met het uitspreken van de hoop, dat bei de verenigingen tot elkaar mogen ko men. De voorzitter onderschreef de ze wens en verklaarde, dat het be stuur reeds pogingen tot toenadering heeft ondernomen, echter zonder re sultaat. Het bestuur der afdeling Noord van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren had tevoren een groot aantal genodigden ontvangen in „De Huifkar"' op de Markt: Mevr. de Ca- scmbroot vertegenwoordigde haar echtgenoot, ere-voorzitter der afde ling, die door plotselinge ongesteld heid niet kon komen en van ao ove rige aanwezigen noemen wy o.a. het voltallige collego van B. en YV. enige Walcherse burgemeesters, hoofden van diensten en de commissaris van politie. Een jongedame bood mevr. de Casembroot een fraaie tuil rose anjers aan, waarna verversingen wer den rondgediend. Hierna reed het gezelschap in een autobus naar het asyl, waar reeds vele belangstellenden, voornamelijk kinderen, wachtten. De afdelings voorzitter, de heer E. J. Glerum, hield een toespraak, waarin hy er o] wees, dat al lang behoefte bes toni. aan een asyl. Hartelijke dankwoor den richtte hy tot de architect, de heer J. B. van Wuy'ckhuyse, het be stuur der Godshuizen, dat het terrein beschikbaar stelde, de firma's, die bouwmaterialen schonken en in 't bi- zondor tot de directeur van do Tech nische School, de heer E. Visscher en de leraren timmeren, metselen, schil deren en clcctrotechniek, onder wier bekwame leiding de leerlingen zo'n prachtig staaltje werk hebben afge leverd. Als blqk van erkenteiykheid zal het afdelingsbestuur een gelds bedrag storten m het fonds, waaruit leerboeken voor kinderen van minder draagkrachtige ouders worden be kostigd. GEMENGDE GEVOELENS. De voorzitter las eeff gelukstele- ram voor van de contactcommissie der vereniging „Dieren in nood" en schetste vervolgens de ideële zq- den van de dierenbescherming en de practische noodzaak daarvan. Het nieuwe asyl noemde hy een monu ment van barmhartigheid, bestemd voor zwakke en afhankelijke schepse len. Mevr. de Casembroot wenste de vereniging, mede namens haar echt genoot, geluk met de nieuwe aan winst en de heer J. A. de Haas bracht de felicitaties, alsmede een mooi ge schenk, over van de afdeling-Zuid. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein verklaarde doel en streven van de beide dierenbeschermersverenigin gen, als gevolg van de tegenstellin gen, het afgelopen jaar met zeer ge mengde gevoelens te hebben aange zien. Wederzijds is onaangename cri- tiek uitgeoefend en men ontzag zich niet, wanneer zich tegenslagen voor deden bq de bouw van de asyls, de schuld daarvan mede te zoeken by buitenstaanders, die er part noch deel aan hadden. De tegenstellingen hebben echter wel tot activiteit van de verenigingsbesturen geleid, zodat Middelburg nu spoedig twee asyls zal bezitten, hetgeen natuurlqk teveel is voor een betrekkelijk kleine stad en tevens verspilling van bouwvolu me betekent. De dieren trekken zich echter weinig van de onaangename voorgeschiedenis aan, en wanneer men zich op het standpunt stelt, dat het asyl voor hen is gebouwd, kan het toch zo zijn, dat van de gemeng- gram Goes Oudjes uit Oud-Vossemeer bij de Koningin. Het jaarlijkse uitstapje van de ou den van dagen uit Oud-Vossemeer Nieuw-Vossemeer en Pijnacker, droeg dit jaar wel een zeer bijzonder ka rakter: zij werden zoals wy reeds gemeld hebben door H.M. de Konin gin op paleis Soestdyk ontvangen. Vier van hen, de heer Chr. Hagen met zyn echtgenote uit Oud-Vosse meer en de oudste inwoner van Nieuw-Vossemeer, de heer van Dam en zyn echtgenote, zyn aan de Ko- ninsdn voorgesteld. Het was al vroeg dag voor de oudjes: om half zeven vertrokken er 2 autobussen en 4 personenauto's met ln totaal ongeveer 90 mensen uit Oud-Vossemeer, De tocht stond onder leiding van de burgemeester van Oud-Vossemeer, mr. J. J. Ver- sluqs en de voorzitter van het co mité voor de reizen voor ouden van dagen, de heer Kloet. KEURIG INGERICHT Er werden voorts nog gelukwensen Uitgesproken door de landelijke se cretaris, de heer J. C. Vermeulen, een afgevaardigde van de afdeling Den Bosch, een hoofdbestuurslid der Ver. voor Politie-dierenbescherming, de heer J. Munter en door de heer E. Visscher, die dankte voor de „op dracht" aan zyn school en voor de toegezegde donatie aan het school fonds. Men bezichtigde hierna het keurig gebouwde en afgewerkte, goed ge outilleerde asyl, waar 18 honden en maar liefst 48 katten logies kunnen vinden en dat verwarmd kan worden. De geïsoleerde hondonboxen hebben alle een ruime „buitenloop" en voor iedere poes beschikt men over een binnen- en buitenhok. De Beneiux-besprekingen te Goes Aan de Beneiux-besprekingen, wel ke op 14 Juli te Goes zullen worden gehouden, nemen van Nederlandse zijde vermoedelijk deel dc minister president Drees en de ministers Lief- tinck, Mansholt, van den Brink, Stik ker en Wemmers. Militaire oefeningen in Zeeland Belgische parachutisten nemen er aan deel Over de van 23-26 Juli a.s. te houden militaire oefeningen verne men wq nog nader, dat enkele ba taljons welke momenteel te Stroe voor herhaling onder de wapenen zijn in Westelijk Noord Brabant en Zeeland hun slotoefeningen zullen houden. Het betreft voornamelijk in fanterie. In het kader van de W. Europese militaire samenwerking, zullen ook twee Belgische eenheden aan deze oefening deelnemen, nl. een oatnljon infanterie en een eenheid parachutis ten, ter grootte van een compagnie. hper Hagen bood de Koningin heerlijke verse Zeeuwse bolussen aan en zqn vrouw had bloemen meege bracht. De prinsessen kregen van de heer en mevr. van Dam een drietal foto's, tot één plaat gemonteerd: één opgenomen in Oud- en één opgeno men ln Nieuw-Vossemeer, met daar tussenin een foto van de pont die de beide dorpen verbindt. Met hartelq- ke handdrukken nam H.M. afscheid van de bejaarde gasten en. nage wuifd door de Koningin en prinses Marqke vertrokken de oudjes naar Rotterdam, waar de maaltijd gebruikt werd. Om half tien keerden ze moe, maar voldaan, na een dag die ze niet licht zullen vergeten in hun woonplaatsen terug. Het nieuwe zlekennuls van Sluiskil. DINSDAG IN WIJDING Dinsdag 10 Juli a.s. zal het nieuwe R.K. ziekenhuis te Sluiskil door Mgr. .los. Baeten, bisschop van Breda wor den ingewijd. In het oude ziekenhuis dat in 1937 ln gebruik werd geno men, bevinden zich nu de admini stratie en behandelingskamer. De pa tiënten worden allen ondergebracht in liet nieuwe gedeelte. Staatssecretaris dr. Muntendam en vele andere auto riteiten zullen de inwqdingsplechtig- heid bijwonen. Weth. M. A. van Popering weer in functie De gemeenteraad van Vliasingen vergaderde Donderdagavond onder voorzitterschap van ae burgemees ter mr. B. Kólff. Na de herdenking v.v* het 100-jarig bestaan der gemeentewet werd een korte agenda afgedaan. De voorzitter verwelkomde wet houder M. A. van Popering, die na een ziekte van een half jaar zijn functie als wethouder weer op zich heeft genomen. Ook richtte hq woor den van dank tot de heer M. J. van Poelje, die gedurende dat hait jaar tydelqk wethouder was. Zowel de heer van Popering als de heer van Poelie dankte voor de vrien delijke woorden. Een voorstel om 6 certificaten te kopen voor het gebruiksrecht op. nieuw gebouwde flatwoningen aar. de Boul. De Ruyter werd z.h.s. aange nomen. Nadat enige grond transacties waren goedgekeurd, volgde nog een korte besloten zitting. Schilderstuk voor het gemeentehuis De gemeenteraad van Kortgene vergaderde Donderdagavond in ver band met het 100-jarïg bestaan van de gemeentewet. Een verzoek van dc Stichting „Het Vierde Prinsenkind" om de presentiegelden voor een goed doel af te staan, werd voor kennisge ving aangenomen. Het raadslid de heer M Rozel (P.r.d.A.) deelde me de, dat hy ontslag nam in verband met zyn vertrek naar de Nooraoost- rlder. De raad besloot met 8 tegen stemmen tot aankoop van een schildery, vervaardigd door de kunst schilder Koets te Veere. Dit echüder- stuk zal een plaats krijgen in het nieuwe gemeentehuis. Bij de rondvraag .informeerde de heer Welleman naar de verbetering van de straatverlichting. Daarna sluiting. Schoondijke kon niet „officieel" herdenken. De raad van Schoondijke zou gis teravond bqeenkomen ter behande ling van een voorstel van B. en W. om grond beschikbaar te stellen voor de bouw van een R.K. H.B.S. te Schoondijke. Van de zeven leden wa ren slechts drie aanwezig, zodat de raad niet kon vergaderen. Daardoor kon de herdenking van het 100-jarig bestaan der gemeentewet, die even eens op de agenda stond, evenmin doorgaan. De aanwezige raadsleden hebben, met het gemeentepersoneel, wel geluisterd naar de radiotoespra ken van de minister en mr. Oud, doch niei in een openbare zitting van de raad Aanwezig waren de raadsleden J. de Feqter, R. E. A. de Badts en J. D. Dekker. adspirante: dag. Op 21 Juli a.s. wordt in Heinkens- zand de grote adsoirantendag ge houden van de Zeeuws Brabantse 1 „rnkrlng. Hieraan z"Men -"rar schat ting 150" adsniranten deelnemen. De sportdemonstraties worden voorafgegaan door een officiële ont vangst van afgevaardigden der deel nemende verenigingen ten gemeen tehuize. Slachtoffers verkeers ongeval ie Westkapelle ter aarde besteld. Onder grote belangstelling werden Donderdag te Domburg de stoffelijke resten ter aarde besteld van de heer en mevrouw Bimmel en hun doch tertje, die Zondag op zo tragische wij ze het leven lieten bij het verkeers ongeval te Westkapelle. Nadat de stoffelijke overschotten in het gemeenschappelijk graf waren neergelaten, spraken achtereenvolgens een familielid van de omgekomenen! de heer G. Bimmel, de burgemeester van Domburg, jhr. ir. H. L. Boogaert en ds. G. H. van Willenswaard. Een broer dankte voor de grote belang stelling en het medeleven met de fa milie betoond. MGR. J. P. HUIBERS NAAR ZEELAND Blijde dag voor Rooms-Kathollek volksdeel. Dc 5e Juli 1951 zal ln de annalen der parochie van de H. EL Petrus ca PouIils te Middelburg geboekstaafd worden als een historische dag, een dag van grote vreugde en diepe dankbaarheid. In tegenwoordigheid van vele parochianen heeft de bisschop van Haarlem, monseigneur J. P. Hul- bers, gistermorgen de nieuwe kerk aan Bachtcnsteene geconsacreerd, welke plechtigheid werd gevolgd door een pontificale IL Mis, die door de bisschop werd opgedragen, 's Middags werd in het St. Yincentlushuls een druk bezochte receptie gehouden. De plechtigheden begonnen 's mor gens om half acht met de zegening van het kerkgebouw. In plechtige stoet trok de bisschop, die gekleed was in vol ornaat, vervolgens met de geestelijkheid naar de plaats, waar tqdelqk de relieken van de mar telaren van Gorcum cn van Cunera rustten. Diaken was kapelaan H. Tuin (vroeger te Middelburg), sub diaken rector Van der Togt; pastoor Voorham, oud-pastoor van Middel burg en pastoor Ouwendqk van Vlis- singen waren troon-diakenen, als ce- remoniaris fungeerde de secretaris van de bisschop, J. Solleveld, terwijl ook prof. C. Groote van het Groot- Seminarie te Warmond, oud-kape laan van Middelburg, aan de plech tigheden deelnam. De relieken werden rond om de kerk gedragen en vervolgens naar binnen gebracht, waar zq' later in het altaar werden ingemetseld. De parochianen konden nu de plechtig heid volgen. Na de zegening van het altaargraf en de verdere wijding van het altaar, de zalving der kerkmu ren, het wierookoffer op het altaar en de wqding der benodigdheden voor de altaardienst, werd de Mis van Kerkwijding opgedragen. Deze werd namens het gemeentebestuur van Middelburg bijgewoond door de wethouders A, J. Berenpas en L. J. Geers. RECEPTIE. De receptie werd o.m. bezocht door de deken van Middelburg Z.E. de heer R. Nieveen van Dqkem de Ge deputeerde mr. A. J. J. M. Mes, na mens 't Prov. best., de burgemeester en alle wethouders, de garnizoens commandant, majoor J. Potteboom en enige leger-aalmoezeniers, de di recteur van gemeentewerken, de di- Kampioenschappen Landelijke ruiters Te Kortgene wordt de laatste hand elegd aan de voorbereidingen om de ieeuwse landelqke ruiters en de koudbloedfokkers met hun paarden Zaterdag a.s. te ontvangen. De diverse maneges en keunngs- banen zqn aan de hiervoor gestelde eisen uitgezet en zo zullen Zaterdag de verschillende verenigingen elkaar kunnen bekampen voor de kampi oenstitel van Zeeland. Ie opening richten. Vervolgens zal het winnen de achttal met al de andere aanwe zige landelqke rqverenigingen een parade houden. Het achttal dat de kampioenstitel 1951 zal veroveren, ontvangt een wisselbeker en zal mo- fen deelnemen aan de landelqke ampioenschappen, welke vermoede lijk in September zullen worden ge houden. Verder zullen des middags de diverse rubrieken worden afge werkt, waarbij het warm- en koud- bloedtype elkaar zullen afwisselen, zodat telkens iets anders zal worden getoond. Des morgens worden ook keurin gen gehouden. Het geheel, zal wor den afgewerkt op het gemeentelijk sportterrein, op korte afstand van de veersteiger. rectie van de Dienst Herbouw Mid delburg e.a. Wegens ongesteldheid waren de Commissaris der Koningin en de architect van de kerk, de heer C. M. van Moorael, verhinderd aan wezig te zijn. Pastoor H. Snel van Middelburg hield een korte toespraak, waarin hy de consacratie een hoogtepunt noem de in de geschiedenis van de pa rochie. „Aan God de hoogste eer en dank", zo zeide spr. „Hij heeft ons geslagen ln 1940 en thans heeft Hy ons overvloedig gezegend." De pas toor dankte de bisschop voor zqn komst naar Middelburg en voor de consacratie en sprak vol waardering over de grote medewerking, welke het kerkbestuur mocht ondervinden van Rijk, Provincie en Gemeente. Hij richtte voorts dankwoorden tot allen, die direct of indirect mede werkten aan de totstandkoming van de nieuwe kerk, welke niet weinig by'draagt tot verfraaiing van het stadsbeeld. VERDRAAGZAAMHEID. Burgemeester mr. dr. N. Bolke stein bood harteiyke gelukwensen aan namens het gemeentebestuur en de bevolking, die, ook al is zy voor het merendeel andersdenkend, mét het R.K. volksdeel verheugd is over de totstandkoming' van de kerk. In dit verband wees spr. op de deugd van verdraagzaamheid en eerbied voor elkanders overtuiging. Ons volk kan slechts dan gelukkig zyn, indien ieder onzer zyn mens-zyn zo volle dig mogeiyk kan beleven en het is de taak van de overheid om er aan mede te werken, dit te bereiken. Mr. dr. Bolkestein liet zich nog waarde rend uit over de neo-Romaanse stql van de kerk en feliciteerde zeer in het bijzonder pastoor Snel met haar in wqding. Tenslotte werd nog gesproken door mgr. Huibers, die verzekerde een zeer gelukkige dag te beleven. Hq had steeds sterk meegeleefd met de Zeeuwen, toen zij door oorlogsram pen werden getroffen en het deed hem goed, dat met de opbouw zulke uitstekende vorderingen zijn ge maakt. Ook hy prees de architectuur van de kerk, evenals de goede samen werking, waardoor de plannen kon den slagen. De bisschop vond het mét de bur gemeester verheugend, dat mensen van verschillende overtuiging steeds meer „naar elkaar toe groeien, het- strekken tot een gemeen- schappelqke opbouw van het jgoède „Laat ons hopen, dat wij allen met oprechte gevoelens tegenover elkaar bezield zullen biyven", zo besloot mgr. Huibers, die vervolgens alle aanwezigen aan zich liet voorstel len. LANDBOUWLEERLINGEN OP „HEDENESSE." Een dezer dagen bracht een aan tal leerlingen van de Rqks Land- bouwwinterschool te Utrecht, onder leiding van hun docenten, een be zoek aan Zeeland. Zij verbleven in het jeugdvormingscentrum „Hede- nesse'V van waaruit excursies wei den gemaakt naar landbouwbedrij ven in de omgeving en naar België. TWEEDE ETAPPE: REIMS—GENT Geen goede dag voor de Nederlanders. Schoenmakers uit de cours genomen Honderden Zeeuwen, die bijna verloren gingen tussen de duizenden Bel. gische wieiersportenthousiasten, zijn Donderdagmiddag te Gent getuige ge weest van het grootste moment, waarop de Luxemburger Dlederich als overwinnaar van de tweede étappe van do Tour ReimsGent door de fi nish ging en die daarmede de gele trui veroverde. Onder donderend gejuich van zyn landgenoten arriveerde nog geen drie minuten later de Belg Stan Ockers, onmiddellqk gevolgd door zijn ploegge noot Demulder. Voor de Belgen is de tweede étappe, waarop zy al hun hoop hadden gesteld om op eigen grond een zege te behalen, een desillusie geworden. Ook de Nederlandse ploeg is er niet zonder kleerscheuren afge komen. Schoenmakers kwam als gevolg van een gebroken rem en driemaal platrljden met een achterstand binnen, die meer dan de toegestane limiet van 10 procent van de tyd van de Winnaar bedroeg en werd uit de course genomen. Voor de Eindhovenaar een hard gelach en voor de Nederlandse ploeg een lelijke verzwakking. Wagtmans plaatste zich op 25ste. In het ploegenklassement staat Nederland op de 11e plaats. De tweede étappe van de Ronde van Frankrqk bracht meer strijd dan de eerste. De Paryzenaar Forlini was de eerste die er na de start tussenuit ging en hij had reeds een voorsprong van veertig seconden voor de anderen zich bewust waren van het feit dat deze vroegtydige ontvluchting wel eens belangrijk zou kunnen zqn. Een groepje van ongeveer tien renners, aangevoerd door Lauredi en van Steenkiste, ging hem na enige tyd achterna. Na 70 kilometer, bq Ver- vins, waren de vluchtelingen echter weer ingehaald en gegroepeerd ped delde de karavaan verder. Intussen had Faanhof het mankement aan zqn fiets gekregen, maar hq slaagde erin snel te repareren en geholpen door Wagtmans kon hy zich weer by het peloton aansluiten. Zo werd de Bel gische grens gepasseerd, terwql het beeld van de strqd zich voortdurend wisselde. By Bergen (140 km.) werd de kopgroep in tweeën gesplitst en het was De Rycke, die zich het eerst aan de ravitailleringspost meldde. Ztjn voorsprong bedroeg op dat mo ment ongeveer een halve minuut, maar door een valpartqtje verloor hij bqna twintig seconden en het duurde niet lang of zijn ploeggenoot Derijck haalde hem in. NAAR DE „MUM" Van nu af aan ging het over er- barmelqk slechte wegen met aan de kop een groepje van vier, Diederich, Ruiz, Van Steenkiste en Derjjck. Door talloze bochten over bruggetjes naar de „muur van Geradsbergen" met hier en daar zeer steile hellin- fen. Diederich was de eerste die het oogste punt bereikte gevolgd door Ruiz, Van Steenkiste, De Mulder, Bayens en Desbats. Van de Italianen was al urenlang niets te zien in de voorste gelederen. Na de „muur" be gon de strqd pas goed. Nog veertig kilometer over kinderhoofdjes moes ten worden afgelegd, een afstand waarin nog enkele flinke klappen zouden worden uitgedeeld. In het pe loton was de jacht begonnen, waarbq Koblet, Coppi, Magnl en Bobet een belangrqke rol speelden. Van Eist draaide eveneens uitstekend, maar sch met zijn versnelling en toen die hersteld was mocht hij nog een paar maal een nieuwe band om leggen zodat de beste Nederlander in deze étappe was uitgeschakeld. Die derich werd door de pechduivel ge spaard, hetgeen hy in de prachtige vorm waarin hy deze étappe reed ook wel verdiende. Hy ging als eerste over de streep met de Belg Ockers als tweede. Van de Nederlanders plaatste Wagtmans zich op de vyfentwintig- ste plaats als de beste Nederlander. De uitslag van de tweede étappe, ReimsGent (228 k.m.) duidt: 1. Die derich (Lux) 6.29.54 (met bonifica tie: 6.28.54); 2. Ockers (Belg) 6.32.05 (met bonificatie: 631.35); 3. Demul der (Belg.) 6.32.56; 4. Geminiani (Frank.) 6.33.15; 5. Bartali (It.) 6.33.44; 6. Koblet (Zwits.) z.t.; 7. Baldassari (Frankr.) z.t.; 8. Rosseel (Belg.) z.t.; 9. De Rijcke (Belg.) en het peloton, allen in dezelfde tq'd als Bartali. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Diederich (Lux.) 11.53.56; 2. Oc kers (Belg.) 11.56.37; 3. Redolfi (He de France) 11.57.24; 4. Demulder (Belg.) 11.57.58; 5. Geminiani (Fr.), 11.58.17; 28. Wagtmans (Ned.) 1.59.19; 55. Peters (Ned.) 6.36.01; 63. Faanhof (Ned.) 6-37.06; 87. Van Est (Ned.) 6.41.46; 94. Dekkers (Ned.) 6.45.51; 111. Voorting (Ned.) 6.49.24; 114. Dielissen (Ned.) 6.49.55. Met meer dan 10 procent achter stand kwamen binnen: e. Rodriguez (Spanje), Schoenmakers (Ned.), Re- naud (Parys) en Chateau .(Parijs). Opgegeven heeft Polfer (Lux.) tweede etappe, luidt het nent: 35.05,56; 2. de Frar U. Nederland 36.02,30. ploegen-klassement 1. Luxemburg 35.05,„„, - 35.35,21f 3. He de France België 35.54.07; De oesterbroedval. Naar dr. Korringa mededeelt is het aantal oesterlarven reeds aanmerke lijk verhoogd. Op 4 Juli nam dr. Kor ringa per 100 liter water, by hoog water op de Bol genomen, ca. 1000 larven waar, hetgeen een zeer groot aantal is. Rqpe larven waren er ook wat meer, zodat tegen het einde van de week enige aanslag kan worden verwacht Eenter zal alleen van een goede aanslag kunnen worden ge sproken, wanneer het weer niet al te veel tegenwerkt Een behoorlijke watertemperatuur is beslist noodza kelijk om een ryke aanslag te garan deren. Reeds werden verschillende partqen pannen te water gebracht Van de schelpen is naar schatting het grootste deel reeds te water. Morgen Zaterdag 7 JULI ONHERROEPELIJK LAATSTE DAG /an onze propaganda- verkoop met 15°/o korting op alle ESDERS KLEDING (uitgezonderd merkartike len en schoenen) MORGEN TEVENS SPECIALE AANBIEDINGEN JONGENS- en MEISJESKLEDING. LANGE NOORDSTRAAT MIDDELBURG 8-10 Veillngsvereniging St. Maartensdijk. Onder voorzitterschap van de heer Anth. L. Hage, kwam op 29 Juni 1951 de veilingvereniging St. Maar- tensdqk en Omstreken in haar alge mene jaarvergadering bqeen. De voorzitter deelde mede, dat dit jaar zeer gunstig is geweest voor de veiling. Men heeft op de juiste tyd gebouwd. Indien men thans nog moest bouwen zouden de kosten van een nieuw gebouw zeker 25 ho ger komen. De notulen, welke door de secre taris, de heer A. M. Kloet, werden voorgelezen, werden onveranderd goedgekeurd. De veilingmeester bracht zijn jaar verslag uit, waarbq bleek, dat er een aanvoer is gew,est van 8488790 kg. producten voor 528.010,47. Het ledental bedraagt thans 295. De bEilans en verlies- en winst rekening werden door dc administra teur voorgelezen en van. een nadere toelichting voorzien, waarna door de secretaris het verslag van de finan- cieele commissie werd voorgelezen. Uit de balans en verlies- en winst rekening bleek, dat er op het fust en andere bezittingen ruim voldoen de kon worden afgeschreven, terwijl op het gebouw 20 kon worden afgeschreven. Hierna volgde goed keuring van de balans en verlies- en winstrekening. Het aftredende bestuurslid, de heer G. L. Wielaard, werd by de eer ste stemming herkozen, terwql als lid der financiële commissie by de derde vrye stemming werd gekozen de heer A. P. Geluk AWzn. Verder werd besloten het veilen van uien en peen voor het jaar 1951 1952 wederom verplicht te stellen, terwyi de aardappelen verplicht ge veild moeten worden tot en met. 1 Sept. a.s. De provisie, kisthuur en contribu tie werden ongewyzigd vastgesteld, en het entreegeld werd op 10 ge steld. Daarna sloot de voorzitter deze gezellige vergadering Engels zeiljacht aan de grond. Het Engelse zeiljacht „Mayday'" uit Brightlingfee raakte ten Oosten VEin Breskens aan de grond. Het bootje was te dicht onder de kust voor anker gegaan en kwam bij af gaand water vast te zitten. Het werd door de reddingsboot „Presi dent J. V. Wierdsma" vlotgetrokken en de haven van Breskens binnenge sleept. Veerdienst Temeuzen— Hoedekenskerke voor auto's en motoren gestremd. In verband met het verrichten van baggerwerk in de haven van Hoede kenskerke kunnen op de veerdienst Temeuzen-Hoedekenskerke van Dinsdag 10 Juli af. ingaande met de reis van 19.25 uur van Temeuzen t. m. Vrijdag 13 Juli, of zoveel korter als nodig is, uitsluitend passagiers rijwielen en geen auto s worden vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2