NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN WALCHEREN INGHELS UIT SAS VAN GENT WON EERSTE RONDE VAN SOUBURG DINSDAG 3 JULI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Mosselen-verzending In de week van 25 Juni tot 30 Juni werden van Bruinisse te Yerseke af geleverd 360 tonnen mosselen kwali teit C. I en C II. Het seizoen begon officieel op 29 Juni, zodat deze verzending niet geldt voor de gehele week. Toch ko men de orders niet druk binnen, om gekeerd evenredig echter wel de be richten over de goede kwaliteit op verschillende percelen. Mulo-examens Voor het Mulo-diploma A slaagden Maandag te Goes: J. Westerweel, Bors- sele, A. J- Wagenaar, Kloetinge, C. de Regt, Axel, W. F. Seghers, Rilland, M. Oostdijk en J. Blok. Kruiningen, J. J. Veerhoek, Wemeldinge, J. Boogaard, Goes, C. F. Steketee, Yerseke en C. A. van Zweden, Nieuwland. Het diploma B behaalden: P. Sonke, Wemeldinge, G. de Witte, 's Graven polder, W. Nijsse. Kapelle, J. E. van Hoorn, M. J. Meijaard, H. M. Pikaar, allen Yerseke, M. J. Kerkhove, 's H. Arendskerke, M. P. Kiel, J. A. Ie Fe- ber, E- Overdulve, D. P. Marijs en J. Hamelink. allen Axel, J. P. Doeleman, Dreischor, J. J. de Regt, Kloetinge. T. v. d. Veen, 's Heer Hendrikskinderem N. H. Geschiere, Heinkenszand, A Wiskerke, Kruiningen, J. Markusse. Kats. Afgewezen: geen. TOELATINGSEXAMEN ST. WILLIBRORD-COLLEGE. Voor het toelatingsexamen aan de R.K.H.B.S. te Goes zijn geslaagd: Rei- nier Courant, Frans Baarends, Tom Nobels, Wil Vervest, RinI v. Nispen, Gust Huige, Dini Stieger, Els Hop mans, Mineke Passieux en Wies Em- maneel, allen Goes, Gerard Kok, We meldinge, Jos Somers, Adr. Heijdens, Wim Schreur, Maria Balleur, allen Vlissingen, Frans v. d. Willigen, Ter- neuzen, Leo v. Waegeningh, Jos v. Waegeningh, Joh. Brouwer, allen Mid delburg, Peter Claeys, Oudelande, Adr. Raas, Jac. Jasperse, Adr. Boonman, Jan Vermeulen, Corn de Jonge, Han Menheere, allen Lewedorp, Charles Mollet, Hansweert, Jeroen Vette en Piet Rentmeester, beide Yerseke, Al- brecht Remijn, 's H. Arendskerke, An- tonia Goense, Kwadendamme, Gretha Vermue, Zierikzee. Afgewezen: zeven. Het examen wordt voortgezet met een candidaat. A.J.C. in Middelburg bestond 30 jaar. FAMILIEFEEST TE VROUWENPOLDER et afgelopen weekend organi seerde de afdeling Middelburg van de A.J.C. voor de tweede maal in Vrouwenpolder een familiefeest, dat ditmaal wel bhzonder feestelijk was in verband met het 30-jarig bestaan van de afdeling. Talrijke leden, oud leden en ouders hebben er twee ple zierige dagen aan te danken. Het kamp werd Zaterdagavond ge opend. Na een avondwandeling ont staken volksdansers, die fakkels droe gen. het kampvuur, dat opgeluisterd werd met zang en vioolspel. Deze bijeenkomst werd echter ontijdig af gebroken, daar het te koud bleek te zijn om op de grond te zitten. Men vertoonde hierna lichtbeelden van foto's, die tijdens het familiefeest van vorig jaar werden gemaakt. Het programma van Zondagmor gen werd geopend met een kort bont-programma, waarna de oudere deenemers zich wijdden aan sport en spel en de jeugd beneden 10 jaar zich vermaakte met een kindervoorstel ling. Na de gezamenlijke maaltijd begon de eigenlijke jubileumviering. De voorzitter, de heer A. J. Schuitema, sprak een openingswoord, waarna gelukwensen werden aangeboden door de heren W. L. Schenk namens de afdeling Middelburg van de P.v.d.A., J. de Ruyter namens de Volksstem. K. Sloover namens de Bouwvakarbei dersbond. C. B. Helm namens Nieuwe Koers, S. Peene namens Jonge Strijd en M. A. L. Hubregtse namens de Ned. Ver. tot Afschaffing van alco holische dranken, die alleen een en veloppe met inhoud aanboden. Een zelfde geschenk werd ook ontvangen van de Middelburgse Besturen Bond: het geld zal worden gebruikt voor de aankoop van een tent. Mej. A. Kemoe sprak namens de Vlissingse A.J.C.-ers en overhandigde een boek voor de bibliotheek, één der oprich ters van de afdeling, de heer A. J. Baijens, kondigde aan, dat de oud-A. J.C.-ers 'n nieuwe vlag zullen schen ken. De afdeling Middelburg voerde hierna het lekenspel „De rattenvan ger van Hameln" op. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein sprak tenslotte nog namens het gemeentebestuur van Middelburg. Na de pauze werd een lekenspelwedstrijd gehouden tus sen de A.J.C.-ers en de oud-leden. Eerstgenoemden wonnen de „leken spelwimpel 1951" met het spel „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht". De wimpel werd uitgereikt door de juryvoorzitter, de heer L. Sulkers. Voetbalschoenen voor Ambonezen in Middelburg. ,.Het pleit voor de activiteit van het Comité voor ontspanning van de Ambonezen, dat zij reeds een week na haar oprichting over kan gaan tot uitreiking van gaven en wij allen zijn U daarvoor oprecht dankbaar" al dus zeide kolonel Brendgen, de lei der van de kampen voor Ambonese vrijgezellen op Walcheren, tijdens een bijeenkomst in de cantine van het kamp aan de Seisweg te Middelburg, waar het Comité Donderdagavond voetbalschoenen ter beschikking van de traplustige bewoners kon stellen. Deze bijeenkomst werd, behalve door de leden van het comité, ook bijge woond door bestuursleden van de buurtvereniging „Over de Seisbrug" en door vele Ambonezen. De voorzitter van het comité, de heer H. Zwaan, die de gift aan kolo nel Brengen ter hand stelde, deel de mede, dat op 12, 13 en 14 Juli een grote inzameling in de stad wordt gehouden en kondigde voorts aan, dat men binnenkort ook voetbal shirts en -kousen denkt uit te rei ken. De voorzitter van de kampraad sergeant Keijhartu, sprak namens de kampbevolking een hartelijk dank woord. Ook werden nog enige sym pathieke woorden gesproken door de inspecteur van de Dienst voor de Maatschappelijke Zorg, de heer S. J. G. van Leeuwen. De avond werd verder opgeluisterd met muziek, ten gehore gebracht door vaardige Am bonese musici. Wjj vernamen nog van de secreta ris van het comité, de heer C. Hordijk dat getracht zal worden de officiële Ambonese band in het kamp Seroos- kerke, die in Indonesië regelmatig voor de radio optrad, ertoe te bewe gen programma's in de onderschei den Ambonese kampen in Zeeland te verzorgen. O.- en W.-Souburg RAADSVERGADERING. De raad ''er gemeente Souburg zal Dondeixlagavona om 7.30 uur in open bare vex-gadering bijeenkomen. Middelburg SPEELTUIN „DE GRIFFIOEN" GEOPEND. Het was Zaterdagmiddag in de Middelburgse wijk „De Griffioen" een drukte van belang. Zeker 50 kin deren stonden popelend van onge duld te wachten tot de ouderen klaar waren om „op hun manier" de nieu we speeltuin van de buurtvereniging „Over de Seisbrug" in gebruik te ne men. De voorzitter van de buurtvereni ging. de heer P. de Vos. heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder de heren J. W. Kögeler en J. Ph. Koene, die het gemeentebestuur van Middelburg vertegenwoordigden, de heer De Ruiter van de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties en de besturen van de zusterverenigin gen. Hij dankte in zijn openingswoord voorts allen, die meegewerkt hadden aan het tot stand komen van deze mooie speeltuin: de gemeente Middel burg. die subsidie verleende, de am bachtsschoolleerlingen. die de aar dige overdekte zandbak maakten, en de buurtbewoners. Hij zeide het te betreuren dat het, door de moeilijke financiële toestand, onmogelijk was gebleken om toezicht op de speeltuin te laten houden. Tot slot richtte spr. zich tot de kinderen, die hij aan spoorde om hun speeltuin netjes te houden. Want, zo besloot hij, dit is een speeltuin uit het volk, maar voor het kleine volkje. De wethouder van financiën, de heer J. W. Kögeler, zeide dat de ge meente gaarne aan dit intiatief haar medewerking verleend had. omdat zij inziet dat het tegenwoordig van het allergrootste belang is, dat de kleine kinderen niet op straat spelen. Als laatste voerde de heer De Rui ter. vertegenwoordiger van de N.U.S. O. het woord. Deze zeide dat het ini tiatief van de buurtvereniging met de steun van gemeentewege hier tot een resultaat had geleid, dat tot voorbeeld kan strekken aan andere plaatsen. Nadat de heer Kögeler de vlag ge hesen had verklaarde de heer Vos de speeltuin voor geopend. Dat de kinderen uit de Griffioen zich de rest van de middag niet verveelden, be hoeft geen betoog. BIJZONDER ZONDAGOCHTEND CONCERT Vóór de oorlog genoten de Zondag ochtendconcerten van het Middel burgsmannenkoor op het unieke Ab- dijplein terecht grote vermaardheid en zelfs uit Domburg reisde men naar Middelburg om van de zang te genieten. Helaas is het plein nog niet bruikbaar voor het geven van con certen, maar niettemin besloot het bestuur van het Mannenkoor de oude traditie te hervatten, zij het dan, dat men als concert-„podium" de Graan- beurs op de Dam benutte. De belangstelling voor dit Zon- ochtendconcert, dat 'gegeven werd van 8 tot 9 uur, was niet teleurstel lend; met grote aandacht luisterde men naar de zang, welke in de stilte van deze zomerse morgen zeer se- ï-een en zeer indrukwekkend klonk. Het koor stond onder leiding van de heer Jan Kuiler en de sopraan, me vrouw E. Kuiler-Puijpe verleende so listische medewerking. De Chr. Mu ziekvereniging O.N.D.A. onder lei ding van de heer J. C. F. van Ka mer bracht eveneens gewjjde muziek ten gehore. BIJ HET OVERSTEKEN AANGEREDEN. Toen de heer M., leraar te Middel burg, met zijn fiets aan de hand de weg overstak naar zgn woning te St. Laurens, werd hij aangereden door een motorrijder, eveneens afkomstig uit St. Laurens. De heer M. liep een hersenschudding op, tei'wijl de motor rijder enkele kleine verwondingen had. Een arts, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste nulp; de po litie stelt een nader onderzoek in. HOOFDBESTELLER P.T.T. NAM AFSCHEID. De hoofdbesteller van het Post- en Telegraafkantoor te Middelburg, de heer J. M. Minnaar, bij de meeste Middelburgers wélbekend, heeft na een diensttijd van 45 jaren, op 1 Juli j.l. de dienst verlaten wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van deze 45 dienstjaren heeft dc heer Minnaar er 28 als hoofdbe steller in Middelburg doorgebracht Met volle toewijding en grote ijver heeft hij zich steeds beijverd, om aan de vele wensen van het publiek zo goed mogelijk tegemoet te komen. Maandag werd op het P.T.T.-kan- toor afscheid van hem genomen. De directeur, de heer H. J. Leenen, sprak de scheidende hoofdbesteller in zeer waarderende zin toe. Namens de be drijfsleiding bood hij de „afscheids- penning" aan, benevens een kalender standaard, beide met inscriptie. Uit naam van het gezamenlijke personeel werd aan deze geschenken een fraaie vulpen toegevoegd. De heer Minnaar dankte tenslotte voor de hartelijke woorden cn mooie cadeaux. SCHOOLREIS CHR. KWEEKSCHOOL. De leerlingen van de Chr. Kweek school te Middelburg, die 14 dagen geleden slaagden voor het eindexa men. maakten een vier dagen durende schoolreis door de Ardennen en Lu xemburg. Dc ontvangst en de ver zorgingen de Jeugdherbergen te Di- nant, Echtemach en Combiatn-au- Pont was uitstekend. Met veel genoe gen denken de trekkers terug aan een prachtige wandeling van Berdorf naar Beaufort. Een boottochtje over dc Lesse vormde een hoogtepunt van de reis. Ook het bezoek aan de mooie frotten van Remouchamps werd op oge prijs gesteld. Dat de directeur, dr. K. Hulzenga en de tekenleraar, de heer J. H. Kla- renbeek. voor het laatst de jaarlijkse schoolreis meemaakten, verleende aan deze tocht een bijzonder karak ter. GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen bouwkundig ingenieur de heer W. de Jonge te Middelburg en voor het propaedeutisch examen vliegtuigbouwkundig ingenieur de heer J. w. Luteyn te Middelburg. HULP AAN GEREPATRIEERDEN. Ter leniging van de nood, die er bestaat onder de duizenden gerepa- trieerden van Nederlandse nationali teit, wordt op 4 en 5 Juli in het kader van de landelijke actie te Middelburg 'n collecte gehouden. Zowel op straat als huis-aan-huis zullen boekjes met lucifers te koop worden aangeboden. Van de opbrengst van deze actie kan „Hulp aan gerepatrleerden" de erg ste nood lenigen. „Hulp aan gerepa- trieerden" is georganiseerd door de Stichtingen „Nederland helpt Indië" en „Pelita". Ter aanbeveling van de ze actie is een comité gevormd, dat bestaat uit: mevr. S. C. Casembroot- baronesse V. d. Feltz, echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevr. Bolkesteinv. d. Pol, echtgenote van de burgemeester, dra. A. H. A. Bak ker, Doopsgez. predikante, mevr. A. BattenFaarlberg, pres. Ü.V.V., me vrouw R. Blaauw.Mulder, pres. N. C.V.B.; mevr. M. A. A. FaberSol- bach, namens „Pelita" en „Nibeg", mej. J. M. Stolk, directrice Huishoud school; mevr. S. Vonkv. d. Poel; ds. M. Enker, Herv. predikant ('t Zand); ds. W. B. A. Smits, Herv. predikant (Stad); Pastoor H. Snel; ds. H. Veld kamp, Geref. predikant; kapitein P. Vons, Leger des Heils. VOLWASSENEN NAAR VERKEERSLOKAAL Donderdagavond van 7 tot 9 uur zal het Verkeerslokaal in de school aan de Bree te Middelburg wederom voor volwassenen worden openge steld. Het is de bedoeling, dat dit voortaan ééns per maand geschiedt. Vlissingen 12 Yt-JARIGE DIENST. Het was Zondag j.l. voor mej. M. Bukkens te Vlissingen een bijzondere dag, Want op die dag was zij 12!- jaar in dienst bij de fa. Bischoff. BUURTFEEST „GOED WONEN" Zaterdag hield de Buurtvereniging „Goed Wonen en Omstreken" te Vlis singen oen buurtfeest. Het met vlag gen gepavoiseerde schoolplein aan de Bonedijkestraat herbergde een groot aantal kijklustigen, die de verrichtin gen van ringsteken per fiets en krui wagen gadesloegen. Het ,,rad van avontuur" had flinke belangstelling. Ook van de z4j der politie, die er echter 'n vroegtijdig einde aan maak te, daar dit rad in strijd was met de loterijwet. De prijzen geschonken door Vlissingse winkeliers, werden voor zover zij aan bederf onderhevig waren, op Amerikaanse wijze aan de man gebracht. EXAMEN Mej. E. M. Dellaert te Vlissingen slaagde voor het eindexamen van de R.K. Kweekschool te Breda. BOVENGRONDS ELECTRISCII NET VERDWIJNT. Over de draden v:_i het electrisch net. die boven de Vlissingse straten hangen, is veel te doen geweest. Sinds geruime tijd is men bezig de ze draden te verwijderen. Op de bou levards is dit reeds gebeurd en nu wordt de Badhuisstraat van deze ont sierende draden ontdaan. Tevens worden de palen weggeno men, hetgeen eveneens een grote ver betering is. Oostkapelle E.H.B.O.-EXAMEN. Bij het in Oostkapelle gehouden examen ter verkrijging van het Een heidsdiploma voor E.H.B.O., hetwelk werd afgenomen door ar. D. M. van Gelderen, slaagden de dames: J. W. H. Grims, W. de Kuiper, W. S. Rotte, K. H. de Vlieger, allen te Oostkapel le en M. C. Gideonse te Serooskerke. De heren A. de Ligny te Oostkapelle en A. Geertse en J. Matthijsse te Domburg. Veere ZANG DIENST. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk te Veere een zangdienst gehou den, waaraan meewerkte het Ned. Herv. kerkkoor van 't Zand te Mid delburg, onder leiding van de heer J. Kwist, de stadsbeiaardier te Veere. Het orgel, dat pas gerestaureerd en uitgebreid is door de heer L C. Eversdijk uit Goes, werd bespeeld door de heer J. Kwist. Mede door de goede accoustiek in de kerk. slaagde aeze zangdienst uitstekend. Het kerk gebouw was geheel gevuld. Domburg DE RAAD LUISTERT EN VERGADERT. De gemeenteraad van Domburg komt Donderdagavond a.s. om kwart over zeven i c ibare vergadering bijeen om te luisteren naar een radio toespraak van de minister van Bin nenlandse Zaken t' herdenkin^ van het feit. dat 100 jaar geleden de Ge meentewet van kracht werd en om een korte agenda af te we: ken. Op deze agenda komt o.m. het voorstel voor tot toewijzing van kavels in ver band met de herbouw. RAAD MELISKERKE Aanschaffing brandweersirene. Te Meliskerke kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester A. J. Huysman in openbare vergadering byeen Besloten werd aan het gemeente- personeel een vacantletoelage te ver strekken van 2 r/o van het grondsala- rls tot een maximum van 50. Naar aanleiding van een ingeko men schrjjven van Gedeputeerde Sta ten inzake de contróle op de gemeen terekening werd besloten dit onder zoek op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Finan ciële Adviezen der Ver. v. Ned. Ge meenten. On voorstel van Burgemeester en Wethouders werd besloten tot de aan schaffing van een sirene ter alarme ring bij brand over te gaan. Breedvoerig werd gesproken over de aansluiting van openbare gebou wen en gemeentewoningen aan de waterleiding. Burgemeester en Wethouders stel den de Raad voor de besturen der bei de bijzondere scholen een tegemoet koming in de aansluitingskosten te verstrekken. De heer Matthtysse stel de voor deze kosten voor rekening der gemeente te nemen en beide scho len geiyk te behandelen. Hiermede kon de Raad zich verenigen. Een en ander zal in handen gegeven worden van de Dienst voor Bouw- en Woning toezicht op Walcheren. Besloten werd de vergoeding voor de schoonmaakster vfiïi het gemeen tehuis met ingang van 1 Januari j.l. te verhogen met 50 per jaar en de vergoeding voor het ophalen van het huisvuil met 25 per jaar ingaande 1 Juli 1951. B\j de rondvraag vroeg de heer Provoost om invoering van straatna men en aanbrenging van verbetering in de huisnummering. Burgemeester en Wethouders zullen deze zaak na der uitwerken en te zijner tijd met voorstellen komen. TENNIS M.L.T.C.l. promoveert De laatste wedstrijd, die gewon nen moest worden om naar de tweede klasse van de Koninklijke Nederl. Lawn .Tennis Club te promoveren, heeft het eerste team van de Middel burgse L.T.C., haast zou men zeggen op de gebruikelijke wijze, met een 80 overwinning beëindigd. Mr. Ka- kebeeke, nog steeds gehinderd door enige onwillige spieren, werd in het tweede herenenkelspel verdienstelijk vervangen door den heer Drost. De dames Pel en Vroom en de he ren Anneveld en Kakebeeke hebben hiermede de tenniscompetltle beëin digd met een resultaat dat enig is in de Nederlandse tennlscompetitle na melijk zes 80 overwinningen in de competitie en tweemaal 8O by de promotiewedstrijden. Alle hulde! Advantage II vereerde de aanvoer der van M.L.T.C. I, de heer Anneveld, met bloemen toen de stand 50 was geworden en de overwinning .dus ze ker. Bij het einde van de wedstrijd huldigde de voorzitter van de Middel burgse L.T.C., ïr. G. Kranen, de ge promoveerde ploeg met een pittig speechje. Zijn hartelijke woorden gin gen vergezeld van bloemen voor de dames en sigaretten voor de heren. Gedetailleerde uitslagen: A. Anne veldA. v. Mierlo 61; 60; A. DrostSchul 61; 5—7; 6—1; mevr. T. Vroommevr. Dijkstra 61; 6—0 mevr. Pelmevr. Mutsaers 63; 6 2; mevr. T. Vroom en A. Anneveld mevr. Mutsaers en v. Mierlo 60; 61; mevr. J. Pel en L. Kakebeeke mevr. Dijkstra en Schul 63; 64; A. Anneveld en L. KakebeekeA. v. Mierlo en Schul 60; 62; mevr. T. Vroom en mevr. J. Pel—mevr. Dijk stra en mevr. Mutsaers 60; 64. Om het kampioenschap Zaterdag voetbal van Nederland werd gespeeld Quick Boys—Huizen. De wedstrijd ein digde met een puntloos gelijk spel. Officiële publicaties SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Vlissingen is verhinderd op 4 Juli spreekuur te houden. VLISSINGEN. INENTEN EN HERINENTEN TEGEN- POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de twee jaar gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven de twee Jaar tot kosteloze herinenting op Woensdag 4 Juli a.s. om drie uur, des namiddags in het gebouw van het Medisch Centrum. Ju- lianalaan 4. SPORTWEEK BEGONNEN Enorme belangstelling op de eerste sportdag Onder enorme belangstelling werd gisteravond dc Sportweek ia Sou burg geopend. Vooral de wielerkoers trok duizenden toeschouwers. Het was echter jammer dat de organisatie niet erg vlotte. Deze eerste wieler koers In Souburg werd na spannende stryd door de Zeeuwse kampioen Inghcls uit Sas van Gent gewonnen. II jj werd voor de start gehuldigd door burgemeester A. H. S. Stemerding ter gelegenheid van zijn onlangs be haalde kampioenschap! verband mede, dat over niet al te lange tyd de sportvelden gereed zul len komen. Na deze openingsrede, werden door de postdufvenhouders- vereniglng „de Luchtbode" meer dan 200 duiven losgelaten. DE WIELERWEDSTRIJD Nadat de deelnemende verenigin gen een rondgang door het dorp had den gemaakt, werd cr verzameld voor net gemeentehuis, waar burge meester A. H. S. Stemerding de sportweek officieel opende. De bur gemeester noemde deze week een sportfeestweek voor de gemeente en hoopte, dat 't ook een sportiev week zou zgn. Spreker verklaarde dat het gemeentebestuur altyd voor goede sport had geijverd en deelde in dit VOfclBAl Indeling eerste-klassers voor seizoen 1951—1952. Verdere districtsvermenging doorgevoerd. Volgens dc officiële mededelingen van de Sportkroniek, zijn de eerste klassers voor hot volgende seizoen als volgt ingedeeld: Afd. A: EDO. Haarlem, De Vole- wijekers, DWS, Elinkwijk, 't Gooi, Go Ahead, AGOVV, Enschedeae Boys. Heerenveen, GVAV, Velocitas, Frisia. Theole. Afd. B: VSV, RCH, Alax, Blauw wit, DOS. Wageningen, Zwolse Boys. Vitesse, Enschede, Sneek, Oosterpar- kers, Be Quick, Leeuwarden, Achil les. Afd. C: ADO. SW, Feyenoord, R BC. DHC, Quick, NAC. Willem II, B VV, Eindhoven, MW, Sittardla, Bleijerheide, Juliana of RKONS. .Afd. B: HBS. Hermes-DVS. Xer xes, Sparta. Emma, NEC, NOAD, Longa, PSV. Brabantia, VVV. Mau- rits, Chevremont, Limburgia. De indeling voor het komend sei zoen is in zoverre verrassend te noe men, dat de opzet nog „landelijker" is doorgevoerd dan in net seioen, dat nu zo ongeveer afgesloten is. En dat is zeer zeker in het belang van het zorgenkind, dat spelpeil heet. Zo zal het interessant zjjn. toe te zien, hoe Heerenveen zich weert in de onge- twgfeld zwaardere afdeling A. waar in nu prominente clubs als DWS en Haarlem zijn opgenomen. Voor het Oosten en Noorden komt er nu respectieveiyk sterker contact en voor het eerst contact met het Westen. En Zuid en West zijn eveneens nog hechter in elkaar gestrengeld, want om een voorbeeld te noemen ook de Haagse eerste klassers treden nu buiten hun eigen rayon en zullen nu reizen naar Brabant en Limburg moeten maken. De conclusie, dat ons een zeer in teressant seizoen wacht, ligt wel zeer voor de hand. UITSLAGEN KNVB AFDELING ZEELAND. Junioren A. Zeelandia IAarden- burg I 2—1: V.C.K. I—Goes I 2—3. Junioren B. Zeelandia I—Nieuw land I 24. Groep li. Middelburg nZeelandia n 7o. Groep IV. Tem. Boys ICorn Boys I 11. ZONDAG 1 JULI 1951. Prom. comp. Luctor IBurgh I 1—2. Ie klasse A. Walcheren INoor mannen I 06. Res. Ie klas A. Zeelandia IIOost burg n 53. ZOMERAVONDVOETBAL Rayon Middelburg: P.G.Z.Pinge laars 13; Boele en van Eesteren P-Z.C. 2—4; V.C.N.M.—Focus 2—5. KORFBAL UITSLAGEN le kl.: Scampolo-Vios 2-1; BKC- Swift 0-10; SSS-Tjoba 2-2; Seolto- Togo 1-1. 2e kl.: Madloe-Swift 2 3-9; Togo 2- Eendracht 2-4. 3e kl.: ODS-De Poel 1-8;. 3e kl. C: Atlas-Fortuna 6-6; Swift 4- KVL 3-2; Stormvogels 2-Swlft 5 1-10 AKC-SVG 7-2. Adsp.: Vopo-Swift 2-3; SSS-Tjoba 3-1; Madjoe-Swift C 5-3. Uit van Donderdag jl. gespeelde wedstrijden: Togo 2-Zeelandia 0-1: Swift 3-Top 7-2. Tjoba-adsp.-Zeelandia-adsp. 2-4. VISMIJN TE VEERE. 2 Juli. Export garnalen 2734 kg.: 1— 1.34; Schar 1126 kg.: 16—35: Bot 1037 kg.: 16—33; Schol 341 kg.: 27—34: Middel tong 441 kg.: 44—98; Rog 211 kg.: 16—21; Visiever 2 kg.: 75. VEILING KAPELLE. 2 Juli. Grote veiling: Kruisbessen 25— 37.2U. Kleine veiling: Kersen: Brusselse br. 62—92; Vroege witte 31; Elton kersen 20 41; Hollanders 6788; Meikersen 32— 56; Markiezen 82; Early Rivers 45—100; Limburgers 60; Suikerkersen 5i; Aard beien: Mad. Lefeber 47—76; Roem van Vperen 79—82; Rode bessen 69—97; Fram bozen 101—157; Kaspruimen 116; Groen te: Aardappels grote 17—22; drielingen 13—17; knel 8—12; peulen 97, sjalotten 8-5; doperwten 46; savoye kool 14; spina zie 21, alles per kg. Komkommers 13—25 kropsla 3.5—6.9; bloemkool 22—31; kasperziken 7.5—17, al les per stuk; boskroten 16—21; bosuien 26, beiden per bos. VEILING ST. ANNALAND. 2 Juli. Eerstelingen 18,72; drielingen 16.7915.83; kriel 13.69—12.10; Aanvoer- 16500 kg. VEILING SCHERPENISSE. 2 Juli. gewone 17.96: drielingen 15.26; kriel 10.01; Aanvoer: 2000 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 2 Juli: Aardbeien: Jecunda 120.20; Mad. Moutot A 108; idem E 107.90, alles per 100 kg. Kruisbessen 2750—36; Rode bes sen: Jkvr. v. Tets 79—®9; Prolific 78. VISMIJN BRESKEXS. Van 24 tot 30 Juni. 4489 kg. bot f 039 —0.16; 907 kg. schar f 0.53—0.32; 1478 kg. schol 0.44—0.2:; 1482 kg. long f L19- 051; 8 kg. grietbot 1 1-OX3; 4 kg. tarbot 579; 67 kg. rog 0.31—0.16; 7514 kg. gar nalen (export) 2—058; 207 kg. handels garnalen t 155—058. GRAAXBEURS ROTTERDAM. 2 Juli. Binnenlandse granen (officieuze noteringen) per 100 kg. franco Rotter dam. tarwe stemming prijshoudend. Tarwe naar kwaliteit f 24.50-25.60: zo- mergerst f 34—35 flauw; haver f 32—34 zware kwaliteiten daarboven; rogge f 32 34. Peulvruchten: kalm. Groene erwten f 35—4050; schokkers 40—52; bruine bonen f 30—4050. VEILING TERNEUZEN. Sla 2—6.40 per 100 stuks; Bloemkool 8 —32; Groene komkommers 21—22; Witte idem 2028, alles per stuk; Peen 3943; Kroten 18—22; Uien 10—11; Sjalotten 16-^ 22, alles per bos: Eerstelingen 13—25; id. kriel 10.15» Andijvie 24—26; TulnbéSb 33 —36; Peulen 69—78; Sav. kool 13—25; Ro de bessen 60—79; Kersen 52—73; Aard beien 68—99. alles per kg. Daarna werd bfy de molen in de Ka naalstraat gestart voor de eerste koers van Souburg. Nadat Inghels was gehuldigd door de burgemeester cn deze had medegedeeld, dat de kampioen mee zal doen aan de na tionale kampioenschappen te Zand- voort, werd het startschot gelost. In deze wedstrijd werd de toon aangegeven door de Zeeuwse wieler- cracks Oosthoek Inghels cn Ver- helst. Dit drietal nam direct de lei ding, maar ook van Schatfk liet zien niet onbetuigd. De eerste tien ron den kwam er weinig tekening in de stryd. Oosthoek zakte iets al. maar dat was voor korte ty<L Toen cr on geveer tien ronden waren gereden, waagde Gunst een uitlooppoging en hij slaagde er in een respectabel aan tal ronden dc leiding te behouden. Na 20 ronden had Gunst nog steeds een grote voorsprong; Hy werd ge volgd door Inghels, Oosthoek, Ver- helst, die de groep aanvoerden en het peloton kreeg Gunst weldra te pakken. In de 28e ronde kwam Da- men te vallen en moest de rit ver volgen op een andere fiets. Deze vlissinger heeft in menige koers met pech te kampen gehad. Hy slaagde er echter In om oy de kopgroep te blijven. Ook Vaarzon morel reel een zeer goed wedstrijd. In het laatste stadium van de strKi werden alle uitlooppogingen in de kiem gesmoord en het was tenslotte Inghels die Kees Oosthoek ln de eindsprint klopte. Derde werd Ver- helst uit Axel. De uitslag luidde: 1. R. Inghels. Sas van Gent; 2. C. Oosthoek, "s Hee- renhoek; 3. M. Verhelst, Axel; 4. A. de Conink; 5. W. Vaarzon Morel; 6. W. Gunst; 7. L. Damen; 8. F. van Sch&yk: 9. C Hoornick; 10. Willem- stein; 11. P. Zwartepoorte; 12. A. Ham; 13. J. Mondeef; 14. Rottier. Vanavond wordt de sportweek voort gezet met de voetbalwedstryd R.CÜ.- E.M.M.. „Viyt en Volharding" zal een muzikale rondwandeling maken en de route daarvan ls als volgt: Burghstraat. Deckerstraat, v. Turn houtstraat. Vlissingscstraat, Zeewijk- singel. Padweg, Braamstraat, Kanaal straat, Haaksbergenstraat. Poortu- g aalstraat. Koopmansvoetpad. Ka naalstraat. Marnixplein, R.C.S.-ter- rein. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERKEN. Beroepen te Enschedé: P. L. Schoon- helm te Aalten. Bedaïxkt voor Putten J. H. Cirkel te Ede. Beroepbaarstel- ling: De heren ds. W. K. Kansul, ind. pred. tnans hulpprediker te Utrecht, woonachtig te Zeist en ds. N. Erg- stra, ind. predikant, woonachtig te Leeuwarden stellen zich beroepbaar. Beroepen te Poortvliet: J. Boeser te Eeten. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Scheveningen: M. Blok te Rotterdam C„ en G. Sweria te Middelhamis. GEREF. KERK. Bedankt voor het beroep naar Krab- bendijke, door ds. D. Brcmmer, predi kant der Geref. kerk te Bruinisse- EXAMENS Door de classis Assen der Geref. Kerken ia prep. geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer C. Brui man, cand. te Borger. Aan de vrije universiteit zijn geslaagd voor het cand. examen theologie de heren D. W. Dondorp. C.'L. Tummcrs, belde te Heemstede en R.' Valkhoff te Amsterdam. Nagekomen Advertentie. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze innig geliefde Dochter, Zuster en Be- huwd-zuster ADR1ANA BIMMEL— HUIBRKGTSE in de leeftyd van 28 jaar, en onze innig ge liefde schoonzoon en zwager WILLEM BIMMEL in de leeftyd van 33 1 en ons innig geliefd Kleindochtertje en Nichtje JONNIE ln de leeftyd van 1 Jaar Uit aller naam J. HUIBREGTSE VVestkapelle, 1 Juli '51 Noordstraat 49. Heden overleed na een langdurig lilden on ze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader de Heer HENDRIK RUISSEN, in de ouderdom van ruim 83 laar. Uit aller naam: Ch. DE VELJ Nleuwvliet, 30 Juni '51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3