PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De wereld wacht op het antwoord van Ridgway Een bedijker nam afscheid 0£ BILT Kantlijn PERZIE OVERWEEGT BEROEP OP VEILIGHEIDSRAAD VAN DE V.N. 194e Jaargang - No. 154 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntyn PL verv.: W. Leertouwer en H. A Boeshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week f 4.55 p. kw £r. p. p. t 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 3 Juli 1951 ADVERTENTIEPRIJS 3D ct per mm. Minimum p. advertentie f t, log. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. regel*) van 1—5 regel* i 1.—. Ieder# regel meer 30 cent. JBrievcn of adr#a Bureau van dit Blad" 35 cent meer. Giro nr. 359300 P-Z.C- Middelburg. Bur. VUaslngen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2881 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goea L. Vorststr. 83. teL 2475 <b.gx 2228); Oostburg- Pr. Mauritastr. 12. t*L 102; Terneuzen: Brouwerüstr. 2; Zlerlkzee: N. Bogerdstr. C ïeo^WLM DE VREDE VOOR KOREA Aan het front wordt echter nog steeds gevochten Op het moment, dat wij deze editie moesten afsluiten, werd in Washington nog steeds gewacht op een antwoord op de boodschap van de- Noordelijke bevelhebbers aan generaal Ridgway. Men verwachtte dit eigenlijk binnen enkele uren. Maandag werden telegrammen gewisseld tussen het hoofd kwartier van de Amerikaanse chefs van staven en het hoofdkwartier van generaal Ridgway te Tokio en Dean Acheson. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken begaf zich naar het Witte Huis om president Truman van de situatie op de hoogte te stellen. In Washington waren tot dusver geen bezwaren opgeworpen tegen het voorstel om de onderhandelingen over het staken van het vuren te Kae- song to houden. Hoge functionnarissen hebben evenwel te verstaan gege ven, dat z|j deze besprekingen op een vroeger tijdstip dan tussen 10 en 15 Juli zouden willen laten beginnen. Bevoegde zegslieden te Washington hebben verklaard, dat de voorwaar den, die de Ver. Staten daar bespro ken zouden willen hebben, naar Ridg way zijn gezonden. Zij werden als voorlopige gekenschetst, in afwach ting van volledig overleg met de an dere 15 landen, die troepen in Korea hebben. Deze voorwaarden zouden in hoofdzaak voorzien in een bufferzöne van 32 km. breedte tussen de tegen over elkaar staande strijdmachten langs de huidige frontlinie. De Amerikaanse regering is van gevoelen, aldus Reuter, dat een wapenstilstandsovereenkomst in de eerste plaats moet voorzien in in spectie van de strijdkrachten aan beide zijden door een commissie der Ver. Naties om schendingen van de overeenkomst te verhinderen. Deze commissie zou van beide partijen toestemming moeten hebben om in geheel Korea haar werkzaamheden Mm heeft het weer eens in Den Haag gezegd dat er meer wo ningen gebouwd moeten worden want dat de woningnood ook zedelij ke gevaren oplevert. Het gebeurde ditmaal op het con gres van de Nationale Woningraad en daar mocht het gezegd worden, omdat die raad zich zo bijzonder ver dienstelijk maakt voor de woning bouw, Het was geen afbrekend maar een stimulerend geluid: men wilde prikkelen tot groter activiteit. Dr. ir. F. Bakker Schut, directeur van de dienst wederopbouw in Den Haag voegde er een bijzonder betoog bij over de noden van Den Haag Die stad is zwaar getroffen door de woningnood en ir. Schut moest daarbij vertellen, dat over tien jaar de bouwgrond in Den Haag op is. I Dat is bedroevend voor ir. Bakker Schut, want dan kan zijn dienst niet veel meer uitrichten, maai- wjj vin den het niet zo erg. Dat komt mis schien omdat we geen Hagenaar z|jn. We houden het liever op burgemees ter Oud, die kort geleden verkondigde dat voor de omvang van de stad Rot- terdam een bepaald maximum was gesteld en dat die stad dan niet gro ter meer zou worden. Andere steden moesten dan maar aan het groeien slaan! Zo moet het toch ook in Den Haag. Die stad mag niet uitgroeien tot een onhanteerbare woningkolos. Het moet een beperkte stad blijven, die zich aangenaam en vlot laat besturen. Is Den Haag vol, dan moet men maar naar elders trekken, waar wel ruimte is. Wij begrijpen de droefheid van ir. Bakker Schut, maar we kun nen met Den Haag geen medelijden hebben. Vooral niet omdat we weten hoe veel aangenamer de kinderen en de jonge mensen opgroeien in kleinere steden. Misschien wordt men zich daarvan wat meer bewust als Den Haag straks „volgebouwd" is! TNessimistisch was ir. Bakker Schut. Y* Pessimistisch was ook de oud- minister van financiën in Indone sië, dhr Sjafruddln Prawiranegara. Hij stortte zijn hart uit over het be leid van de tegenwoordige Indonesi sche regering, die maar loonsverho gingen toestaat, hoewel de export van Indonesië met sprongen terug loopt en bedrijven niet in staat zijn de lasten van de nieuwe loonsverho gingen te dragen. Het kapitaal wil vluchten uit Indo nesië, aldus de heer Sjafruddin. Nu is het een gebruikelijk verschijnsel dat een minister, die van zijn stoel gedrongen is, weinig vleiend praat over de man. die op die stoel plaats nam. Sjafruddin evenwel is eerst taan praten, toen er in bepaalde In- onesische dagbladen bittere critiek op het financieel-economisch beleid van de huidige Indonesische regering werd geuit. Er zijn dus meer men sen, die ongerust zijn. Het dagblad „Pedoman" te Batavia noemde de huidige Indonesische regering abso luut incompetent. Het blad vreest, dat de democratie wel eens het loodje zou kunnen leg gen en vraagt zich af welke rege ringsvorm er dan in Indonesië zou komen. Velen in Nederland vragen zich dat in de laatste weken ook af. De verwachting is uitgesproken, dat by zo'n nieuwo regeringsvorm het embleem van hamer en sikkel pijn lijk druk gebruikt zou worden. Voor Nederland zou dat een bittere tegen valler zijn, alhoewel zij niet onver wacht komt, want deze ontwikke lingsgang moest geducht worden. Ad. Int. te verrichten in de periode van het eind van de strijd tot het tot stand komen van een politieke regeling. Dinsdag zouden vertegenwoordigers van de 16 landen, die troepen in Ko rea hebben, bijeenkomen. VERKLARING VAN MORRISON. De Engelse minister van buitenland se zaken, Morrison, heeft in het La gerhuis verklaard, dat men verwacht, dat generaal Ridgway een bevesti gend antwoord zal zenden op het aan bod der Noordelijken om over een sta ken van het vuren in Korea te spre ken. NEDERLANDSE REACTIE. In officiële Nederlandse kringen gaf men het volgende commentaar op de a.s. wapenstilstandsbesprekingen in Korea: „De aanvaarding van de wapenstil standonderhandelingen door het Noord-Koreaanse opperbevel stemt tot grote bevrediging. Belangrijker dan de plaats van samenkomst, is het feit dat nog 1 a 2 weken zullen verlo pen alvorens de onderhandelingen aanvangen. De Westelijke mogendhe den hebben reeds herhaaldelijk op on derhandelen aangedrongen om een einde te maken aan de tragische strijd die op het Koreaanse grondgebied woedt. Men moet zich dus niet blind staren op details, maar dankbaar zijn dat de Westerse vredesinitiatieven thans, na een jaar van tsrijd, door de tegenpartij gunstig schijnen te wor den beantwoord. Het gaat in de eerste plaats om het lot van het Koreaanse volk en de Ver. Naties zullen stellig niets ongedaan laten het Koreaanse volk een duurzame vrede te brengen. Bij dit laatste zal voor de Ver. Naties ongetwijfeld een belangrijke politieke- en sociale taak weggelegd zijn. Indien de strijd in Korea definitief ten einde komt. is daarmede tevens het bewijs gegeven dat de blijvende en onwankelbare standvastigheid der democratische verenigde landen een garantie biedt voor het behoud der onafhankelijkheid der vrije naties. De uiteindelijke oplossing van het conflict in Korea is dus van grote al gemene betekenis. Men dient met diepe erkentelijkheid voortdurend te beseffen dat de verdediging der vrij heid in Korea plaats vindt door troe pen en vrijwilligers van een gTOOt aantal naties, waaronder het Neder landse detachement een eervolle plaats inneemt. Nu de wereld de hoop koestert, dat aan de strijd een einde zal komen, gedenkt de Nederlandse regering in de eerste plaats hen, die hun leven als offer voor de vrijheid hebben gegeven". DE LAATSTE FRONTBERICHTEN. De jongste berichten van het front in Korea gewagen van plaatselijke ge vechten, o.a. in de buurt van Kaesong, de stad in het niemandsland, welke door de Noordelijke bevelhebbers is uitgekozen voor de voorgestelde vre desonderhandelingen met vertegen woordigers van de V. N. Geallieerde patrouilles kwamen onder vuur uit automatische wapens toen zij ten Noorden en Oosten van Kaesong ge wapende verkenningen uitvoerden. Vliegtuigen der geallieerden hebben hun zware aanvallen op Noord-Kore aanse vliegvelden voortgezet. Korte maar verbitterde gevechten werden geleverd ten Westen van Kaesong aan de Oostkust. De ver bondenen trokken zich onder be scherming van artillerievuur terug. „Spionnage-proces" tegen Amerikaans journalist William Oatis „bekent" Het „spionnage proces" tegen de Praagse correspondent van het Ame rikaanse persbureau Associated Press, William Oatis, is Maandag in de Pan- cracgevangenis te Praag begonnen. Oatis en drie Tsjechische employe's worden beschuldigd een ..spionnage- centrum" gedreven te hebben in op dracht van Ass. Press in New York en de Amerikaanse militaire attaché in Tsjechoslowaküe. Oatis werd op 23 April te Praag door de Tsjechoslowaakse geheime politie gearresteerd. Er waren geen Westelijke corres pondenten in de rechtszaal aanwezig, wel woonden twee waarnemers van de Amerikaanse ambassade de zitting bij. Er werden geen getuigen gehoord- Volgens berichten uit officiële Ame rikaanse kringen te Frankfort gaf Oatis toe, dat hij had gespionneerd op last van zijn superieuren te New York en Londen. Hij sprak langzaam en met duidelijke stem, maar scheen gespannen. Oatis verklaarde, dat de Ameri- kaanse ambassade hem ook geheime j opdrachten had verstrekt. Hij noemde de namen van verscheidene ambtena- j ren van deze ambassade- Aan het einde der zitting van Maan dag vroeg de openbare aanklager, of Oatis nog iets aan zijn verklaring had toe te voegen. Hierop verklaarde Oatis, dat hij alles gezegd had en hier slechts aan toe wilde voegen, dat hij „spijt over zijn handelwijze had." Admiraal Robert B. Carney, die se dert enige tjjd bevelhebber der geal lieerde strijdkrachten in Zuid-Europa is. Regeringscrisis in Griekenland duurt voort. De Griekse partijleiders zijn er niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een nieuwe regering. Koning Paul heeft te kennen gege ven, dat hij zelf een oplossing zou verschaffen binnen het raam van de Grondwet, indien de partijleiders geen oplossing voor de kabinetscrisis zou den vinden. Hij uitte de klacht, dat hij sedert zijn troonsbestijging, vier jaar gele den, dertien regeringen had moeten beëdigen. Venizelos heeft Maandagavond me degedeeld. dat hij voornemens is een kabinet uit louter liberalen samen te stellen door liberalen aan te wijzen voor de zetels welke door de sociaal democraten zijn opgegeven. T elevisie-opnamen in de wolken Naar het A.N.P. verneemt zal de televisiestaf van Philips op Zaterdag 7 Juli opnamen van een luchtballon uit maken. De „Henri Dunant" van het echtpaar BoesmanVisser, zal die dag in liet Philips sportpark opstij gen. Het zal een kabelopstijging zijn, waarvan de televisiekijkers thuis de belevenissen op hun scherm kunnen volgen. De resultaten worden op 10 Juli uit gezonden. Dit zal de eerste maal zijn, dat een televisiereportage van een ballon mandje uit zal worden gemaakt. De „Alberto Dodcro" loopt van de helling van de Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen en wordt keurig in het r|jsbed opgevangen. Marshall: niet meer dan 6 divisies. De Ver. Staten zijn niet van plan meer dan ze* divisies beschikbaar te stellen van Eisenhower als Ameri kaanse bijdrage voor het voorgestelde Noordatlantische Pactlefer van ze*- tij divisies. Dit heeft dr Amerikaanse minister van defensie. Marshall, verklaard. „Indien wij in vijandelijkheden worden gewikkeld, zal de toestand van het ogenblik moeten beslissen"'. Men verwacht, aldus Marshall, dat de Amerikaanse militaire en economi sche hulp. die de bondgenoten in Europa en andere gebieden nodig heb ben. in 1953 en 1854 minstens even groot zal zijn. Marshall sprak de hoop uit, dat de landen van Europa daar na zichzelf zouden kunnen bedruipen. Een 103-jarige In het tehuij voor ouden van da- fen „Levensavond" te Nijmegen oopt de oudste inwoonster van Nij megen, mej. Erna Schultz, een Pool se van geboorte, Donderdag a.s. haar 103de verjaardag te vieren. Brand aan boord van „Amsteldijk" 1600 ton lading verloren gegaan. Op het Nederlandse stoomschip Am- #teld(jk van de H.A.-l|Jn heeft Zon dagnacht In de haven van Antwerpen een brand in de lading gewoed. In tö- taal zijn 1600 ton van de scheepsla ding, In hoofdzaak katoen, door brand- en waterschade verloren ge gaan. De brand ontstond, toen men aan de Scheldekaai bezig was voedingsolic uit de in ruim vier van het schip on dergebrachte tanks over te pompen ln lichters. Daarbij heeft een der arbei ders een electrische lamp gebruikt, die kortsluiting heeft doen ontstaan. Daardoor heeft een partij katoen vlam gevat, die in hetzelfde ruim was ondergebracht. Onmiddellijk werd de brand met de blusinstallaties van de „Aansteldijk" bestreden, die spoedig assistentie kregen van de Antwerpse havenbrandweer. Men slaagde er evenwel niet in de vuur haard volkomen te blussen en daar om besloot men. om erger te voorko men. het ruim onder water te zetten. Nadat het ruim tot een meter onder het scheepsdek was volgepompt was het vuur gedoofd. Diplomatieke betrekkingen tussen V.S. en W. Duitsland hervat. De Verenigde Staten en West Duitsland hebben Maandag officieel de diplomatieke betrekkingen her vat. Dr. Heinz Krekeier heeft als zaak gelastigde aan minister Acheson een „introductie" brief ter hand gesteld. Hongarije eist terugroeping van drie Amerikanen Hongarije heeft Maandag in een krachtige nota aan de Amerikaanse legatie te Boedapest de terugroeping geëist van drie leden van deze lega tie. Het heeft gedreigd met „doel treffender maatregelen" indien de eis niet wordt ingewilligd. TWEEDE KRUISER NAAR ABADAN Scherp antwoord op Engelse nota. Volgens welingelichte Perzische politici te Teheran heeft minister-pre sident Mossadeq een „buitengewoon scherp" antwoord opgesteld op de Zaterdag door de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Morrison, In gediende nota. In dit antwoord zal Engeland beschuldigd worden van po gingen tot het saboteren van de olie-Industrie. Men verwacht, dat bet ant woord In de komende dagen te Teheran zal worden overhandigd. De Perzische ambassade te Londen heeft te kennen gegeven, dat Per- zië eventueel een beroep zal doen op de Veiligheidsraad van de V.N., om dat het zich bedreigd voelt door de verantwoordelijke Britse autoriteiten en door de aanwezigheid van Britse strijdkrachten b|j Abadan. De Perzische autoriteiten verlan gen thans van alle buitenlandse vliegtuigen, die in Zuid-Perzië brand stof innemen, ondertekening van een op naam van de ^Perzische nationa le oliemaatschappij" staande ont vangstverklaring. De betrokken luchtvaartmaatschappijen hebben di rect besloten geen tussenlandingen te Abadan meer te maken en haar vliegtuigen in Basra te laten tanken. Een woordvoerder van het Britse leger te Fayid in de Suezkanaal zóne deelde mee, dat Britse transportvlieg tuigen aldaar gereed staan om zo no dig een bataljon volledig uitgeruste Pensions worden 10 pet. duurder. De afd. Nijverheid van het directo raat voor Handel en Nijverheid van het departement van Economische Za ken heeft een verhoging van de pen- sionprijzen toegestaan, die gemiddeld 10. pet. bedraagt- De Bedrijfshoreca had verzocht de prijzen met 12'.i pet. te mogen verhogen. Voor verwarming mag thans het werkelijk betaalde bedrag in re kening worden gebracht Is een kamer niet of niet deugdelijk gemeubileerd of gestoffeerd, dan worden de wette lijk toegestane maximum-bedragen verlaagd. soldaten te vervoeren om „Britse le vens en eigendommen waar dan ook in het Middenoosten te beschermen. De Perzische autoriteiten hebben de Britse staf van de „Brits-Perzi sche Oliemaatschappij" medegedeeld dat zij verwachten, dat de staf nog minstens een maand zal bleven. ENGELSE DELEGATIE BLIJFT NOG In tegenstelling tot een eerder plan blijft de Britse delegatie, die voor het Perzisch-Engelse oliegeachil voor het Internationale Hof van Jus titie te Den Haag vertoeft. In el& geVal tot 3 Juli in de Nederlandse re sidentie. Over de reden, die tot dit uitstel van dit vertrek leidde, kon men van officiële Engelse zijde geen nadere inlichtingen verstrekken. L'it Fao in Irak wordt gemeld, dat een tweede Britse kruiser In de Per zische Golf zou z|jn aangekomen. Van Britse zijde is medegedeeld, dat het fregat Wlldgoose" uit Malta naar de Perzische Golf U vertrokken. Een functionaris van de Anglo- Iranian zei „de toevloed van Perzi sche olie naar de Westerse wereld staat reeds volkomen stil. Als er niet spoedig overeenstemming wordt bereikt, zal het werk in Perzië stil komen te ligf - De gevolgen daarvan zullen spoedig in de gehele wereld gevoeld worden". IR. A. G. VERHOEVEN MET PENSIOEN Er ligt nog een grote taak in de provincie Zeeland De graven van Holland deelden ze al uit aan hun vriendjes en die vriend jes waren er goed mee, vooral als ze r|jp en vet waren! Wij bedoelen de schorren in Zeeland, die ingedijkt werden en daarna het stamkapitaal gevormd hebben van menige familie, welke door de vette klei tot eer, macht en aanzien kwam. Hoevelen hebben in de loop der eeuwen aan de bedijkingen in Nederland deelgenomen en alt|)d was het particulier kapitaal, dat er in gestoken werd en meestal er was vanzelfsprekend ook risico leverde het eeuwenlang hoge rente op. De lijst van bedijkers is lang en we treffen er namen op aan als die van Jacob Cats, de schatrijke poëet en van Dirk Dronkers, de Zeeuwse spoor wegbouwer. Nu is daaraan weer een naam toe gevoegd, maar die bedijker is er persoonlijk niet rijk mee geworden, al won hij er wel eer en aanzien mee en werd hem kort voor hij Zaterdag j.l. zijn functie neerlegde, het ridder schap in de orde van de Nederlandse Leeuw toegekend. W|j bedoelen ir. Adriaan Gerrit Verhoeven, die aftrad als hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat bij het Technisch Bureau der Domeinen. Vrijwel zijn gehele diensttijd heeft hij doorgebracht in Zeeland en z|jn specialiteit was: inpolderingswerken. Wanneer we hem op de dag van zijn afscheid ontmoeten in het bureau te 's Gravenhage, waar hg sedert 1937 z|jn kantoor heeft, dan is hij bezig voor het laatst de post af te doen, want hij is een plichtsgetrouw man, ook op deze afscheidsdag. En indien er één ding voor hem typerend is, dan is het zijn grote welwillend heid, zijn bereidheid om ieder te woord te staan en met vele kleine be langen altijd weer rekening te hou den. Twee opmerkelijke dingen zegt hij al direct b|j het begin van het ge sprek. Het eerste is, dat er sedert 1940 geen particuliere inpolderingen meer voorkwamen in Nederland en dat dit eeuwenoude werk van het Êarticulier initiatief overging naar et Staatsbedrijf. Eigenlijk is dat een historisch feit van grote betekenis, maar niemand heeft er aandacht aan geschonken, omdat het wegzakken van het parti culier initiatief zo geluidloos ging en het optreden van de staat zo vanzelf sprekend scheen, NOG VEEL WERK! Zijn tweede opmerking geldt het feit, dat de mogelijkheden tot inpol dering in Nederland en ook in Zee land nog lang niet z|jn afgesloten. Er is nog werk voor een nieuwe ge neratie van inpolderaars. In dit verband wijst de heer Ver hoeven ons er op, dat een groot deel van het Noord-Sloe r|jp is om inge polderd te worden. De betrokken gronden zijn echter voor 2/5 particu lier eigendom, want het gaat om oude geïnundeerde polders. Dat geeft vertraging bü het uitwer ken van de plannen. Over enkele ja ren kan het gebied van de Heen ten Noorden van de Prins Hendrikpolder (St. Phihpsland), ingedijkt worden, en over 15 jaar kan er een nieuw stuk van het Zuid-Sloe aan de land bouwgronden van Walcheren en Be veland worden toegevoegd. Dan i3 er nog een groot deel van het Land van Saeftinge rijp voor in poldering, maar dat moet met de Belgen besproken worden en interna tionale onderhandelingen hebben de neiging uiterst traag te verlopen. Mijn diensttijd, zo verzekert ir. Verhoeven ons, is een bijzonder pret tige geweest, want er viel op water bouwkundig gebied heel wat te doen en te bereiken. Een ding is me opge vallen: dat de voorbereiding van een werk zoveel tijd eist. Helaas, dat kan ook niet anders". NAAR ZEELAND Als jong ingenieur, nauwelijks een half jaar afgestudeerd, is hij in Zee land gekomen. Dat was in 1911 en h|j is er gebleven tot 1937. Hij dirigeerde bedijkingswerken in de Braakman, het Kreekrak voor wat Zeeland be treft en ook in andere provincies was hij actief. In 1925 begon men met systemen om het aanwassen van de r|jp"e schor ren te bevorderen, waardoor ze snel ler voor inpoldering beschikbaar zou den z|jn en toen men daarmee eiwa- ring had opgedaan werd het werken met deze systemen in 1936 krachtig aangevat. Ir. "Verhoeven was de man, die de Engelse grassoort Spartina Town- sendii op grote schaal naar de Zeeuwse 3llkken liet overbrengen, omdat dit gras vruchtbaar slib vast hield en dus voor de landaanwinning waardevol was. Later is daarbii ook nog het aan leggen van vak-dammen gekomen, die eveneens dienden om het slib op te vangen en die dus ook een versnel de inpoldering mogelijk maakten. Zowel met de grasaanplant als met de dammen, wordt thans gewerkt in het nog niet-ingepolderde deel van het Zuid-Sloe. (vervolg op blz. tj Verkeersongeval eist één dode en 2 gewonden Onder de gemeente Baam is een motor met zijspan over de kop gesla gen. doordat bij het passeren van een vrachtwagen het stuur van de motor werd gegrepen door een in dezelfde richting rijdende auto. De heer W. uit Amsterdam, die in de zijspan was gezeten, werd op slag gedood. De be stuurder van de motor de heer B. en diens echtgenote werden zwaar ge wond. Smokkelaar door douane aangeschoten De Belgische smokkelaar D., die met nog enige anderen een dezer nachten koeien over de grens tracht te te smokkelen, onder de gemeen te Baarle Nassau, werd aangescho ten. Douane-ambtenaren bemerkten vlak bij de grens de smokkelaars en sommeerden hen om halt te houden. Toen aan de sommatie niet werd vol daan, werden schoten gelost. De Belg die afkomstig is uit weelde werd hierbij getroffen en kon in arrest worden genomen. De rest van de smokkelaars groep wist over de grens te ontkomen. Vier koeien, die wer den achtergelaten, werden in beslag genomen. Dividend Billiton Mij. In de Maandag gehouden algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Billiton-maatschappiJ werd het voorstel goedgekeurd om aan aandeelhouders 2e rubriek 9>A en le rubriek 14.46 dividend uit te ke ren. VOORSPELT: KOELER. Geldig tot Dinsdagavond: Toenemende bewolking, met plaat selijk enige regen of motregen. Zwak ke tot matige Westelijke wind. Koe ler, vooral in het Zuid-Oosten van bet land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1