NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN EX-POLITIEKE DELIN0UENTEN VORMDEN EIGEN STICHTING MELK0NTVANGSTSTATION WERD TE GOES IN GEBRUIK GENOMEN ZATERDAG 30 JUNI 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Politie-schietwedstrijden te Temeuzen K. Entjes uit IJzendijke won de Gouden Kogel Onder zeer gunstige weersomstan digheden werd Vrijdag te Terneuzen een groot internationaal schietcon- cours gehouden, dat georganiseerd werd door de Politiesportvereniging aldaar. Burgemeester mr. P. Tellegen verwelkomde op het feestelijk ver sierde terrein de honderden uit Zee land en België afkomstige schutters en opende daarna door het lossen van het eerste schot het concours. De wedstrijden hadden de gehele dag een zeer vlot verloop en onder de deelnemers heerste de meest opge wekte stemming. Tegen half zes klonk het laatste schot en direct daarna kon de heer K. Rijnders, inspecteur van politie te Terneuzen. de uitslag be kend maken .Deze luidt: PISTOOLSCHIETEN. Groepsprijzen: Wisselbeker gemeen tepolitie Middelburg I, 2 Politie Gent. 3 douane Sas van Gent Individuele prijzen: 1 W. Kortsmit. I. en A,, Vlissingen II; 2 C. Kastelein, gem. pol., Vlissingen II; 3 A. Delamye, politie Gent I; 4 W. Heij, gem. pol Vlissingen I; 5 K. Intjes, I. en A.. IJzendijke; 6 A. van Wijngen, gem pol., Vlissingen I; 7 W. A. de Romph, Luctor I; 8 P. Koekkoek, gem. pol- Middelburg I; 9 H. C. van Dam. I. en A., Terneuzen; 10 W- Kersten, mare chaussee I; 11 P. Suurland, gem. pol. Middelburg I; 12 G. Beniest, politie, Gent. Beste Belgische pistoolgroep: Poli tie Gent I. Beste Belgisch© pistoolschutten A Delaraye, Gent Pistoolschieten officieren: 1 W. H. van Ballegoyen de Jong, kapitein, dis trictscommandant der Rijkspolitie te Middelburg; 2 M. de Valk, hoofdin specteur der gemeentepolitie van Mid delburg; 3 F. Pauwels, adjunct-com mandant van de politie te Gent. KARABUNSCHIETEN Groepsprijzen: Wisselbeker Kon marechaussee, Terneuzen II, 2 Rijks politie te water II, 3 Gemeentepolitie, Middelburg I. Individuele prijzen: 1 J. F. Oele, Kon. marechaussee II; 2 P. Vogelaar. Rijkspolitie te water II; 3 M. A. Lc- gierse, Kon. marechaussee II; 4 M. Broecke, politie St. Niklaas; 5 C. Zwartelé, douane Sas van Gent; 6 A. Boon, Verkeerspolitie, Terneuzen; 7 H Enklaar, CCD, Oostburg; 8 K. Entjes, I. en A., IJzendijke; 9 A. van de Brand, Rijkspolitie te water, Wemel- dinge; 10 J. S. Roest, I. en A-, Vlis singen; 11 P. Driedijk, Rijkspolitie, Westdorpe; 12 J. Risseeuw, I. en A., IJzendijke. DE GOUDEN KOGEL Beste Belgische schutters op kara bijn en pistool: M. Broecke, St. Ni klaas. Beste Nederlandse schutter op ka rabijn en pistool K. Entjes, L en A- Uzendijke. De heer Entjes veroverde daarmede de Gouden Kogel, die vorig jaar door de heer P. Koekkoek uit Middelburg wérd gewonnen. Middelburg OUDE KRAAMKLINIEK HEEFT AFGEDAAN Ter gelegenheid van de definitieve sluiting op 1 Juli a.s. van de kraam kliniek bö het Gasthuis te Middel burg. werd gistermiddag een korte bijeenkomst gehouden, tijdens welke burgemeester mr. dr. N. Bolkestein iets vertelde over de geschiedenis van deze kliniek. Spreker memoreer de dat de kliniek in '44 was opgericht onder de dwang der oorlogsomstan digheden op initiatief van dokter Steffelaar en zuster Hamelink. De barak, bedoeld als noodinstelling waarin ongeveer 1100 kinderen het levenslicht aanschouwden stond on der leiding van dokter Steffelaar en later van dr. E. Tonkes en genoot een goede naam. Dat was in niet ge ringe mate te danken aan zuster G. Hamelink, die daarvoor een welver diende hulde van de burgemeester, mede namens het gemeentebestuur in ontvangst mocht nemen, evenals mej. Valkier die de keuken onder haar leiding had. Beide dames ontvingen een fraaie ets. Deze bijeenkomst werd kenmap die het leven thuis beu is ,en fraéi èri vormen de vergoeding vo'dr enige min of meer banale passages van het scenario. SCHOOLKINDEREN MAAKTEN KAMPEERTOCHT Onder leiding van enige dames en heren, onder wie enkele onderwQzers maakten veertig leerlingen van de Chr. school aan 't Zand te Middel burg een kampeertocht naar YVester- schouwen. Een week lang hebben de kinderen volop genoten van strand, duin en bos. Ook werden tal van be zienswaardigheden, zoals het water- wïnningsbedrijf, de vuurtoren, de meeuwenkolonie en de kastelen be zichtigd. Zondag werd een kex-kdienst bijgewoond in de grote kerk te Haamstede. Op een boerderij werd gebivakeerd. De kinderen bereidden zelf de brood- maaltijedn; de warme maaltijden werden in een hotel genuttigd. Het FILMS VAN DE WEEK William Dieterle regisseerde De minnaars van Capri (September Af- fair) een liefdeshistorie, welke deze week in het Alhambra te Vlissingen en het Grand-theater te Goes wordt ontrold. Een rijke Amerikaanse za kenman die het leven thuis bei is en een charmante concertpianiste over leven een vliegtuigongeval. Zij voelen zich sterk tot elkander aangetrokken en waar de wereld denkt, dat zij lot de slachtoffers behoren, krijgen zij de gelegenheid zich in Florence te vestigen. Zij zijn gelukkig met elkaar totdat zij tot dé ontdekking komen, dat hun romance toch niet van blij vende duur kan zijn. Het paar keert terug naar Amerika en het oude le ven herneemt zjjn loop. Dit is in het kort de historie van deze goed gemaakte, goed gespeelde (Joan Fontaine, Joseph Cotten, Fran- goise Rosay) rolprent, die vooral de dames sterk zal aanspreken. De bui tenopnamen vervaardigd in het schone Italië zijn buitengewoon fraai en vormen de vergoeding eni ge min of meer banale passages van het scenario. In het voorprogramma van Alhambra is een uitgebreide re portage van hef Koninklijk bezoek aan Luxemburg opgenomen. T3ec£ro' Middelburg, vertoont Ro- /o ij i's De Souden salamander (Golden Salamander), een voortreffe lijke Engelse thriller, welke wij reeds bespraken. Trevor Howard, bekend uit „The third man", het Franse debu- tantje Anouk, Herbert Lom en Wal ter Rilla, spelen de hoofdrollen in dit boeiende verhaal over een Britse archaeoloog, die tegen wil en dank in Turus, ,®er* wapencomplot wordt verwikkeld. De film is rijk aan sfeer, hetgeen zeker niet haar geringste ver dienste is. Yvonne de Carlo speelt in Charles Lamont s De getemde avonturierster (The lady objects) een temperament volle dame, die men zou kunnen be stempelen als „een katje, dat niet zonder handschoenen is aan te pak ken". Deze Wild-Westfiün in kleu ren bevat wat humor, wat melodra- matiek, maar vooral veel spanning Degenen, die het genre appreciëren, zullen haar met genoegen bekijken' Rod Camerin heeft de mannelijke hoofdrol. Schouwburg. Middelburg), was aardig de lange stoet kinderen die onderweg nog in een speeltuin „uitgerust" nadden, dezer dagen op 't Zand te zien arriveren. Nadat een luid hoera was uitgebracht voor de maaltijden; de warme maaltijden werden in een hotel genuttigd. Het was aardig de lange stoet kinderen leidster en leiders, ging ieder vrolijk en dankbaar huiswaarts. Gapinge GEITENKEURING. Er werd een geitenkeuring gehouuen te Gapinge. Zestien dieren waren aange voerd. De uitslag was: Lammeren ie pr. J. A. Meijers. 2e pr. C. .Melis Czn„_3e pr. A. Versluijs Jz., 4e pr. Jst. Meijers, 5e or. C. Melis Cz. Eénjarigen: 2e pr. H. Luitwieler. Tweejarigen: le prijs C. Melis Czn.. 2e pr. C. Filius. 3e pr. Jst. Meijers. 4e pr. H. Luitwieler, 5e pr. Wed. de Rijcke, 6e pr. L. Mersie, 7e pr. H. Luitwieler, 8e pr. P. Dekker. Ouderen: le pr. A. Versluijs Jz., la pr. Wed. de Rijcke. Stamboekgeiten: le pr. Jst. Meijers. Er waren mooie prijzen beschikbaar. RAAD VEERE Uitbreiding vismijn De raad van Veere'kwam in vol tallige zitting bijeeh' onder voorzit terschap van de burgemeester, jhr. I. F. den Beet" Poortugael. Allereerst werden enkele voorstel len van de Vereniging voor Bijzonder lager onderwijs op Gereformeerde Grondslag in behandeling genomen. Een verzoek om gelden beschikbaar te stellen voor de aankoop van gor dijnen in de schoollokalen werd in gewilligd, een verzoek ofn een bij drage in de kosten van de verbou wing van het middelste schoollokaal werd aangehouden tot de volgende vergadering. - Vervolgenskwam-aan de orde de kwestie van het uitvoeren v^n schil- defwe'rk aan de woningwetwoningen. B. en W. hadden voorgesteld dit aan de heer De Gruyter op te dragen, daar deze alle schilderwerk van de gemeente dit jaar uitvoert. De heer J. BalScer wees in dit verband op de verordening, volgens welkè alle op drachten boven de 1000 gulden aan besteed moeten worden. De heer D- Kasse Dzn. was van oordeel, dat het werk onder de 3 Veerse schilders ver deeld moet worden. Weth. S. Kodde antwoordde dat, indien men het werk zou aanbesteden, de kosten hoger zouden komen te liggen dan thans. Het- voorstel werd daarna aangeno men met 61 stemmen, (tegen de heer Kasse). Aan de heer R. Repko werd eervol ontslag verleend als secretaris-pen ningmeester der Godshuizen. De presentiegelden van de 5 Juli te houden zitting, in verband met de viering van het 100-jarig bestaan van de gemeentewet, zullen worden afge staan aan de stichting „Het vierde Prinsenkind." Aangenomen werd een voorstel tot heffing van verlófrecht. De heer W. Pauwels werd benoemd tot lid van het burgerlijk armbestuur. Voorts werd gesproken over de uitbreiding van de vismijn. Van de 14 meter grond naast de vismijn zijn na melijk onlangs 10 meter verkocht aan de beheerder van de Campveerse Toren, de heer 'van Kranenburg. Nu wil men echter de vismijn uitbreiden, maar vindt de '4 meter die overge bleven zijn, te weinig. De heer Kodde zeide in zijn toèlichting, dat de vis mijn thans ongetwijfeld te klein is en dringend uitbreiding behoeft. Men wil thans onderhandelingen met de heer v. Kranenburg aanknopen over de verkoop vari de eerder aan hem verkochte grond. De heer P. Houter man deelde echter mee, te weten dat de heer v. Kranenburg niet genegen is de grond opnieuw te verkopen. Deze kwestie werd aangehouden. „Zullen we het ontwerpen van 'de vismijnuitbreiding niet aan een Vee- renaar gunnen vroëg dé heer J. A. A. Mol. Hij stelde voor deze op dracht aan de heer L. Beije uit Veere te geven. De burgemeester echter wilde de opdracht aan ir. Klokke verlenen en de heer Kodde stelde voor het ontwerp door Bouw en Wo ningtoezicht te laten maken. Met 4— 3 stemmen werd daarna besloten de opdracht niet aan de heer Beye te gunnen. De heer Mol merkte op: „Als het aan mij lag, kwam de heer Klokke niet meer in Veere". De raad besloot nog geen archi tect.-aan te—wijzen, maar de Onder handelingen over de grondkwestie met de heer Kranenburg af te wach ten. „Stuurman" ging passagieren Zaterdag kwam een zekere C. M., die verblijf houdt in een logement te Goes, bij de politie aldaar vertellen, dat hem ca. f 700 ontstolen was. Met het geld was tegelijkertijd een andere gast, de 60-jarlgc P. K. verdwenen Inmiddels heeft de politie K. aange houden, die bekende het bedrag te hebben ontvreemd. Hij was met zijn „rijkdom" naar Vlissingen getogen, waar hij connecties aanknoopte met een meisje. Hoewel K- als landarbei der nooit water had gezien, vertelde hij zjjn geliefde eerste stuurman op de grote vaart te zijn. Het span ging e paar dagen aan de zwier, er werd zelfs over trouwplannen gesproken, doch toen uiteindelijk de centen op waren, verdween ook de liefde als sneeuw voor de zon. K. is na verhoor weer in vrijheid gesteld. SLACHTOFFER VAN ONGEVAL TER AARDE BESTELD. Vrijdagmiddag werd te Middelburg het stoffelHk overschot ter aarde be steld van de heer F. Joziasse, die tij dens zijn werk een noodlottige val maakte en zonder bij bewustzijn te zijn gekomen in het Gasthuis over leed. Aan de groeve werd gesproken door de heer A. J. Stoppels, in wiens dienst de heer Joziasse heeft gestaan en door ds. H. Veldkamp, Gerefor meerd predikant. Beide sprekers richtten woorden van troost tot de weduwe en de kinderen. Vlissingen BENOEMINGEN DOOR DE VLISSINGSE RAAD. De Vlissingse gemeenteraad be noemde Vrijaag tot onderwijzer aan de Vincent van Goghschool de heer G. C. du Puy te Westkapelle, tot on derwijzeres aan de Frans Naerebout- school mej. L. M. Veldhuis te Hilver sum en tot onderwijzeres aan de Bou wen Ewoutstraatschool mej. J. van den Ende te Vlissingen. Tot lerares in het koken aan de gem. industrie- en huishoudschool .werd benoemd mej. A. C. Blokland te 'Schiedam, tot leraressen in de naald vakken de dames P. M. Klaassen en A. Kooyman, tot lerares voor a'g. vormend onderwijs mej. H. M. Tide- man uit Groningen. Leraar Engels aan de gem. middel bare handelsavondschool werd de' heer Dekker uit Middelburg. De heer M. C. van Hall werd her benoemd als commissaris van de N. V. Haven van Vlissingen. In de plaats van de lieer L. P. van Oorschot werd als zodanig benoemd de heer M. A. van Popering. ONTSLAG. Eervol ontslag werd verleend aan de heer N. L. Brandes als Ieraar voor alg. vormend onderwijs aan de gem. industrie- en liufshoüdschool, aan de heer W. P. A. de Rooij als onderwijzer aan de Vincent van Goghschool. O.- en W.-Souburg OPENING SPORTWEEK. Te Souburg zal Maandag a.s. de sportweek orficieel door burgemees ter A. H. S. Stemerding worden ge opend. Om zeven uur zullen de deel nemende verenigingen een optocht houden tot voor net gemeentehuis, waar na de opening ongeveer 200 postduiven zullen worden gelost. Daarna begint de wielerwedstrijd, waarvan start en finish bij de. molen in de Kanaalstraat zijn. KERKNIEUWS Ds. DE BRUYNE f Dezer dagen had onder zeer grote belangsteling te Zwollle de begrafe nis plaats van wijlen ds. L- de Bruy- ne, die in de ouderdom van 70 jaar te Soestdijk was overleden, na een ambtsperiode van bijna 44 jaar bij de Chr. Geref. kerk. Ds. de Bmyne bekleedde tal van functies op kerke lijk terrein. Ds. de Bruyne werd 14 October 1880 te Grijpskerke geboren. Nieuwe zweminrichting voor Vlissingen Volgend seizoen reeds gereed? Naar aanleiding van een vraag van de heer de Wit in de raadsvergadering van Vlissingen. heeft de tijdelijk wet houder van gemeentewerken, de heer M. J. van Poelje, medegedeeld, dat het plan voor een nieuwe zweminrichting voor Vlissingen dezer dagen met het bestuur van de zwcmclub zal worden besproken. Het ligt in de bedoeling de nieuwe zweminrichting in het Kanaal haar plaats te geven. Wanneer de kosten niet veel hoger zullen blijken te zijn zouden B. en W. de voorkeur geven aan de Westzijde, doch hierover is nog niets beslist. Het nu ontworpen plan heeft een redelijke kans op verwezen lijking en het ligt zelfs in de bedoe ling er naar te streven, dat zij hoi volgend seizoen in bedrijf gesteld kan worden. De burgemeester, mr. B Kolft wees er in dit verband op, dat de herbouw van verwoeste inrichtingen in elk ge val voorrang verkrijgt. Eerste mosselen aangevoerd De eerste mosselen van dit seizoen werden te Yerseke aangevoerd door het mossel vaartuig Bru 88, van gebr Okkers Jz. Door Stichting 1940—1945 gedagvaard Expolitleke delinquenten hebben na dc opheffing van de „Stichting Poli tieke Delinquenten" een nieuwe stlchtin* ter verzorging van deze groep opgericht en die de naam gegeven: „8 lichting Comité 1945—1950Daartegen heeft de uil het verzet voortgekomen ..Stichting 19401945", dJe de verzor ging op zich heeft genomen van slachtoffer» van het verzet, protest aan getekend. ZU heeft de stichting der ex-politieke delinquenten laten dagvaar den en Vrijdag heeft voor de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. C. W. Thöne. een kort geding gediend, waarbij de ..Stichting 1940—1945" als eisende partij de president verzocht de ..Stichting comité 1945—1950' ais ge daagde op te dragen de naar haar mening verwarring wekkende naam te wijzigen. In dit kort geding zal a.a. Vrijdag uitspraak gedaan worden. Voor dc „Stichting 19401945" trad op mr. A. H. van Namen, die in zijn toelichting zeide, dat deze stichting geestelijk eigendom is geworden van het Nederlandse volk. De jaartallen 1940—1945 houden een stuk historie voor ons volk in, dat iedere burger in Nederland door hart en ziel is ge gaan. De actie gaat nu niet tegen de nieuwe organisatie der ex-politieke delinquenten, maar uitsluitend tegen de naam, die zij voor hun stichting hebben gekozen. Mi*ten Namen ge loofde, dat hier van Bh onrechtmati- Advertentle Vijf doden bij ontploffing In Engeland Minstens vtyf personen ztfn bü een explosie In een Engelse wapenfabriek om het leven gekomen. Er ls schade aangericht in de omgeving van de fabriek. Men gelooft, dat de explosie zich heeft voorgedaan in het chemische gedeelte, waar ongeveer zes man avonddienst deden. Burgemeester mr. Ten Kate verrichtte de opening Toen de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, Vrijdagochtend de poort had geopend, welke toegang gaf tot het nieuwe melkontvangst- station op het industrieterrein te Goes, reden onmiddellijk de wagens met melkbussen het terrein op om hun witte last af te leveren en daardoor deze nieuwe fabriek daadwerkelijk in gebruik te stellen. Tevoren waren de vele genodigden reeds bijeengekomen ln hotel Termi nus, waar dfe directeur van de N.V. Hollandia te Vlaardingen, de heer H Sparius na een welkomstwoord Iets vertelde van de geschiedenis van de fabriek in Vlaardingen. Spr. memo reerde hoe in de oorlogsjaren veel te- ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Vlissin gen te bereiken zijn de heer J. Va der, arts te Vlissingen. Badhulsstr. 86, tel. 2472. Te Middelburg zal zgn te bereiken de heer A. W. Boerwin kel, arts te Middelburg, Loskade 11, tel. 2460. Te Zoutelande, Westkapel le en Koudekerke is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapel le, „de Wiezei", tel. K 1188—316. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom. arts te Oostkapelle, teL K 1188—276. APOTHEKEN. Te Vlissingen: Apotheek Engerlng, Singel 60. tel. 2224 te Middelburg: Apotheek van der Harst, Korte Delft 12. TeL 2789. genwerking van de bezetter was on dervonden Marktberichten VISMIJN VEERE. 29 Juni: Export garnalen 1853 kg 1.14— 1.57. Schar 3 kg 42. Bot 47 kg 16. Grote tong 74 kg 71—1.—. Rog 17 kg 16. Vis iever 3 kg 51—72. Kreeft 3 kg 5.07. WALCHEREN ZONDAG 1 JULI. Geref. Kerk. Amemuiden 10 en 2. ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Scheele, 2.30 ds. Pontter; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra (voorb. H.A.); Grijpskerke 10 en 2.30 (voorb. H.A.) ds. de Jager; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes (H A. en Dankz.); Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. v. Til (Openo. bel.), 2.30 ds. v. Wouwe; Noorderkerk 9 ds. Veldkamp (Openb. Bel.), 5 ds. v. Til; Lutherse kerk 7.15 ds. v. Wouwe; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. Zwanenburg (H.A. en Dankz.); Serooskerke. 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Veldkamp; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10.45 en 4 ds. Veldkamp; Westkapelle 9.30 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31). Souburg i.45 ds. Eenhoorn, 2.30 leesdienst; Vlissingen 8 en 4.45 ds. Eenhoorn. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Amemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 61ees- c'enst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Henstra; Vlissingen 9.30 esd., 5.30 ds. Henstra. Ev. Luth. Gemeente. Middelburg 9 ds. v. Empel; Vlissingen 10.30 ds v. Empel. JDoopsgez. Gem. Middelburg 10.16 mej, dr. Bakker; VILssingen 10 ds. Attema. Ver. v. Vrijzinnig Herv Middel burg 7 ds. Jansen. 10.45 ds. Metz. lersft. Apost. Zendingsgem, Vlis singen, Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. I Leger des HeUs. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openl, samenk., 7.30 verlossingssamenk.VILssingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk.. -7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Ranselaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdienst, 12 Zondagsschool, 5 Jeugddienst, 7.30 Evang samenk. oJ.v, staf kapt. P. Bakker; Vlissin gen 10 Wijdingsdienst, 12 Zondags school, 7.30 Evang. samenkomst. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Richard; Arnemuiüen 10 en 2.30 ds. Jonker; Biggekerke 10 en 2 (H. D.) ds. Witteveen; Domburg 10 ds. Theunissen, 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 dienst; Grijpskerke 10 dienst; 7.30 ds. van Win terswijk (onderwerp „Is het geloof een illusie?"); Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Enker, 2.30 ds. v. Dijl (H.D. en voorb. H.A.); 't Zandt 10 ds. v. Dfll, 7 ds. Enker (H.D. en voorb. H.A.); Meliskerke 19 en 2.30 de heer Barnard; Middel burg (Oostkerk) 10 ds. Don (H.D.), 7 ds. Smits; Concertzaal 10 ds. v. Woerden; Engelse kerk 9.45 ds. Smits; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijn acker HordHk, 2.30 ds. Mul ler; Oost- en West-Souburg 9 en 11 ds. de Stoppelaar, 7 ds. Spijkerboer (H.D.); Oostkapelle 10 ds. Theunis sen, 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds Muller, 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.A. en Dankz.); St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Otte, 7.30 idem (Zangdienst) Vlissingea (St. Jacobskerk) 10 ds. Hartjes (voorb. H_A.), 7 ds. Maas; Niéuwe kerk Jeugdd., 10 ds Cor- bijn; Havendom 10 ds. Maas; Noor derkapel 9 en 10.30 ds. Sickesz; En gelse kerk geen dienst voor jonge ren; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener, en speciaal hoe de melk- inname op Zuid-Beveland in het ge drang kwam. In dit verband dankte dc heer Sparius de heer C. Zwager man voor zijn loyale houding ten op zichte van de maatschappij. Ook na deoorlog waren er nog moeilijkheden, zoalshet interesseren van de melk veehouders voor de levering. Dit ge lukte en wel zo goed, dat in 1950 kon worden begonnen met de bouw van een melkontvangstation. Nu is het zover, dat het gebouw kan worden geopend en de heer Sparrius dankte allen, die aan de totstandkoming er van hadden medegewerkt, waarbij ook de melkveehouders, zonder wie men dit werk niet had kunnen vol brengen. Tenslotte overhandigde de beer Sparrius de sleutel, waarmede de poort van het melkontvangstation geopend moest worden aan ourge- meester Ten Kate en deed deze sleu tel vergezeld gaan van een aanden ken. OPENING VAN HET BEDRLJF. Hirena begaf het gezelschap zich naar het nieuwe gebouwop het indus- rtieterrein. waar burgemeester ten Kate door het ontsluiten van de poort het melkontvangststation officieel opende. Het personeel 3tonrt daar in witte werkpakken aangetreden om direct met de werkzaamheden te beginnen en reeds enkele minuten na ae ope ning stroomde de mejk de reservoirs in. r<y de bezichtiging bleek, dat het gebouw uiterst modem ingericht is en nog voor uitbreiding vatbaar. De aangevoerde mem ondergaat daai co eenvoudige behandeling, wetke er op is gebaseerd de melk wee- zo V*.*dig mogelijk Jot m'.-'dci vn: tankwagens ar te vo«!-v»n nuar de melkfabriek te Oud-Gastel. In hotel De Korenbeurs, waar de genodigden een lunch werd aangebo den. werd onder meer nog het woord gevoerd door burgemeester Ten Ka- te, die het nieuwe melkontvangst station een sieraad voor het indu strieterrein noemde en een aanwinst voor Goes. Spr. hoopte, dat het bedrijf een goede toekomst tegemoet zou gaan. Ongecorrigeerd WIEI RFMNhh MIDDELKAMP STAAKT DE STRIJD. Theofiel Middelkamp, die op de Zeeuwsch-Vlaamse kasseien zijn eer ste wielerroutine opdeed en jarenlang tot de beste wegrenners van ons land behoorde hij werd o.a. in 1947 we reldkampioen Op de weg gaat zijn fiets op zolder zetten. De „Fiel" komt dit seizoen voor het laatst in wedstrijden uit en trekt zich daarna in de huiselijke kring ofwel in zijn café „Oud Valkenburg" in Kieldrecht terug. TENNIS DE WIMBLEDON - KAMPIOENSCHAPPEN. Op de vierde dag van de Wimble- don-kampioenschappen hebben Bud ge Patty en Richardson (V.S.) net Nederlandse paar Rinkel—Van Swol in de tweede ronde van het herendub belspel uitgeschakeld. De score was 6—4, 6—4. 6 4. Onze landgenote Nel Hermsen en WeLss (Argentinië) wonnen in de tweede ronde gemengd dubbelspel met 63, 6—4 van het echtpaar Lloyd (Gr. Br.). Rinkel en mevrouw Schmier plaat sten zich zonder te spelen in de derde ronde aangezien hun tegenstander, de Philippijn Deyro en Nancy Chaffee .(V.S.) geschrapt waren. ge daad sprake Is, omdat de beide namen te veel op elkaar lijken, zo dat dit aanleiding geeft tot verwar ring, misverstand en misleiding. Een van dc bestuursleden van de nieuwe stichting, dc heer Wolthuis, vergaarde, dat deze stichting bereid is baar naam te veranderen in „Stich ting comité 1945—1951". want an ders dan zij had verwacht moet haar werk nog voortgang vinden, daar de ex-politickc delinquenten nog niet als gelijkwaardige burgers in het volk zijn opgenomen. Indien dat ook het volgend jaar nog zo is, dan zal zij de naam opnieuw wijzigen cn het jaartaJ 1952 er in opnemen. Noors vlootvoogd van zijn post ontheven Vrjjdag Ls in Oslo officieel bekend gemaakt, dat vlce-admlraal Edvard Christian Danielsen ontheven is van zijn post als chef van de Noorse ma rine. Vlcc-admiraal Horve, op het ogenblik voorzitter van de Noorse delegatie bij de afdeling plannen van het Noord-Èuropcsc gebied in Lon den. ls benoemd tot opvolger van Da nielsen. Tezelfder tijd heeft de Noorse rege ring cqmmandore Gunnar Hovdenak ontfievën van zijn functie als stafchef van de marine. Joego-Slavië wil wapens van Amerika Joego-Slavië heeft de Verenig'de Staten officieel verzocht om wapens „als hulp tegen de dreiging van agressie van de zijde van de Oost- Europesc staten". Joego-Slavië heeft in beperkte.ma te reeds militaire hulp ontvangen. Het verzoek slaat op een aandeel in dc toewijzingen, die op grond van het wetsontwerp hulpverlening aan het buitenland zullen worden verstrekt, Indien het Congres deze wet- aan neemt. Minister Lieftinck in de Tweede Kamer (Slot van pag. If. Het afkappen en inkrimpen, van staatszaken ls een kwestie van be leid. De regering is bereid hierover met de volksvertegenwoordiging se rieus van gedachten te wisselen. Hierover kan niet een onafhankelijke bezuinigingscommissie oordelen. Het onnodig uitgeven van over heidsgelden veroordeelde de minister sterk. Efficiency-bezuiniging is onge twijfeld op een aantal punten moge lijk. doch men moet zich niet voor stellen. dat daar millioenen zullen uit komen. De verschillende belastingontwer- pen afzonderlijk besprekend, wees hij o.a. af het stellen van de leeftijds grens, waarvoor kinderaftrek wordt toegepast op 17 jaar In plaats van 16 jaar. De verhoging van het tarief van de vennootschapsbelasting en de extra-win.stbelasling. achtte hy alles zins verantwoord. Hij betwistte, dat deze verhogingen in strijd zouden zön met een rechtvaardige verdeling van de lasten en verwierp de gedach te om in de plaats daarvan een alge mene verhoging der inkomstenbe lasting toe te passen, omdat dan de middelbare inkomens ten onrechte zwaarder belast zouden worden. HH handhaafde voorts zijn voorstel inzake de vennootschapsbelasting, omdat de kleine bedrijven daarbij worden ontzien. Wegens de grote daaraan verbonden practische bezwa ren, was hij niet te vinden voor een overwinstbelasting. Bü de bespreking van de motorrh- tingenbelasting verklaarde de be windsman dat de wederinvoering van een rüverbod op Zondag slechts een geringe nationaal-economlsche bezui niging zou opleveren, afgezien van z(jn persoonlijk standpunt daarom trent. Ook achtte hy gerechtvaardigd dc extra-lasten, die op het taxibc- dryf gelegd zullen worden. Hy was bereid de naam weeldebe lasting 'desgewenst te vervangen door: hoger tarief der omzetbelas ting aangezien het begrip weelde moeilijk te omschrijven is. De rege ring is verder bereid correcties aan te brengen in enkele posten voor het weeldetarief. De volgende week zal daarvan nader biyken. De belasting van dure verpakkin gen rechtvaardigde hy door er op te wyzen. dat men ook in Zweden een rem daarop heeft aangelegd. Als de regering voor de keus gesteld wordt van directe invoerbeperking of van fiscale maatregelen, dan kiest zy de laatste. Hy achtte ten aanzien van de verhoging der omzetbelasting overleg met het bedryfsleven niet zo gewich tig als sommige Kamerleden. De minister concludeerde als volgt- de grote meerderheid van de Kamer aanvaardt de verhoogde militaire uitgaven en ook, dat er offers voor worden gevraagd. Op de afzonderlijke wetsontwerpen is nog al wat critiek geleverd, doch hg hoopte de atmos feer in zoverre opgehelderd te heb ben, dat hgwat meer adheasie zou ontvangen en minder critiek. Over bepaalde punten waarop wijzigingen noodzakelijk geacht worden, wude-hij gaarne nader met de Kamer van ge dachten wisselen. Evenwel moest hij bezwaar maken tegen verschuiving van directe naar indirecte belasting druk. 6 Volgende week wordt het debat voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3