PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Operatie in het „Kreeft" ging koolzaad ten roemloos onder Vroegen de Perzen president Truman om bemiddeling? Vandaag D£ BILT ..STAAKT HET VUREN" ZAAK VAN COMMANDANTEN TE VELDE Geleidelijke opheffing van de bouwstop BIJNA ALLE GEDEMOBILISEERDEN BEREIKTEN HUN BESTEMMING 194e Jaargang - No 151 Dasblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred G. Balllntljn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 Ct. per week f 4.55 p. kw fr. p. p. t 4.8Q per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 29 Juni 1951 ADVERTENTIEPRIJS 30 ct- per mm. Minimum p. advertentie i 1. Inf. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. 8 regeUj van 1-8 regels i Liedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160i. M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2223); Oostburg- Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Temeuzen: Brouwerljstr. 2; Zlerikzee: N. Botw;d-i*,r. C SPANNING DUURT VOORT Zij zouden bereid zijn de anti-sabotagewet in te trekken De spanning in Perzië is de laatste 24 uur blijven voortduren en de ver warring is groter geworden, vooral door de mededeling van de züde van de Anglo-Iranian, dat de raffinaderij van Abadan in de komende dagen zal ■worden gesloten, waarschijnlijk nog vóór Zondag. Aan deze mededeling ging de inbezitname van het bureau van de algemeen bedrijfsleider te Chrom- sjaar door de Perzische autoriteiten vooraf. De plaatsvervangend bedrijfslei der Drake bevindt zich, zoals bekend, in Basra protesteerde tegen de inbeslagname en verliet daarna, gevolgd door zijn Brits personeel het ge bouw. Drake sprak is Basra het bericht van de sluiting echter tegen. Latere berichten meldden, dat de Perzen althans een tegemoetkomendheid aan de dag beginnen te leggen. Volgens Reuter zouden zij, als een poging om een einde te maken aan het massa-ontslag van het Britse personeel, een verklaring hebben uitgegeven, waarin wordt aangeboden de anti-sabotage wet in te trekken, indien de Britse staf er in zou toestemmen aan te blijven. Bovendien meldde A.F.P., dat premier Mossadeq President Truman zou hebben verzocht te willen bemiddelen in het Brits-Perzische geschil. Dit bericht verwekte in Londen nog al enige opschudding. Het werd overigens nog niet bevestigd. President Truman verklaarde zelfs een dergelijk ver zoek nog niet te hebben ontvangen. Wel is bekend geworden, dat de Perzische regering de Amerikaanse president een brief heeft doen toe komen, waarin verklaard wordt, dat Perzië „alles in het werk zal stellen" om de stroom van de Perzische olie naar het Westen te verzekeren. Mocht de oliestroom ophouden, dan zou dit niet de schuld van Perzië zijn. De premier van India, Nehroe, heeft in een „vriendschappelijk advies" de Perzische regering verzocht een vreed zame oplossing van het dispuut na te streven, in het belang van Perzië en de wereldvrede. PROTEST BIJ IRAK. De Perzische regering heeft bij de regering van Irak geprotesteerd tegen de versterking van de in Irak gele gerde Britse troepen. Ook werd ge protesteerd tegen de aanwezigheid van de Britse kruiser „Mauritius" in de wateren van Irak. De Perzische rege ring deelde mede. dat zij bij de Vei ligheidsraad zou protesteren, indien de troepen en de kruiser niet werden teruggetrokken. De eerste Britse experts van de An glo-Iranian zijn van de afgelegen olie velden in Abadan aangekomen. Vol gens een woordvoerder van de maat schappij betreft het hier een „voor lopige evacuatie", teneinde een alge mene evacuatie, zo deze nodig mocht zijn, te vergemakkelijken; 130 man zijn uit de olievelden teruggetrokken Westerling mag niet in België terugkomen Het Belgische blad „De Volksgazet" publiceert een dienstbericht van de Belgische Veiligheidsdienst, gericht aan alle politie-douane- en rijkswacht posten langs de Belgische grens en op de vliegvelden. Hierin wordt bekend gemaakt, dat Westerling voornemens zou zijn naar België terug te keren. Het is mogelijk, aldus het dienstbe richt, dat Westerling zich aandient on der de valse naam Lambrecht, naam waarop onlangs door een Nederlands consulaat een paspoort zou zijn afge leverd. Deze vreemdeling mag in Bel gië niet worden toegelaten, zelfs niet op vertoon van officiële documenten. Sweerts thans definitief ter dood veroordeeld De krijgsraad te Luik heeft uitspraak gedaan inzake de ontvankelijkheid van het verzet van de oud-S.S.-er Sweerts, bekend uit de zaak Westerling, tegen het vonnis van de Belgische krijgs raad te Tongeren van 1946, waarbij hij bij verstek wegens oorlogsmisda den ter dood werd veroordeeld. Zoals gemeld, verklaart Sweerts geen ken nis te hebben gehad van dit vonnis, daar hij in het buitenland verbleef. De Luikse krijgsraad verklaarde het verzet van Sweerts niet ontvankelijk, zodat diens veroordeling tot de dood straf thans definitief is. Nieuw proces tegen Ilse Koch? In München heeft de verdediger van Ilse Koch, de heks van Buchenwald, hervatting geëist van het proces, om dat zij. tweemaal wegens dezelfde misdaad veroordeeld zou zijn. Noorse marine-bevelhebber wil aftreden Donderdag heeft in Oslo het sociaal democratische blad „Arbeidersbladet" gemeld, dat admiraal Danielsen, be velhebber van de Noorse marine, en zijn stafchef, commandeur Hovdenak ontslag willen nemen. Zij zouden met het Noorse ministerie van defensie van mening verschillen over het aandeel van de marine in de defensiegelden. Italiaanse zwerfster? Een 18 of 19-jarige zwerfster, die zich aanvankelijk uitgaf voor Ita liaanse en derhalve aan de zorgen van de vreemdelingenpolitie werd toevertrouwd, zal opgenomen worden in een ziekenhuis, op aanraden van •een zenuwarts. Het meisje, dat aan de politie vertelde Manzini te heten, gedraagt zich abnormaal. In het huis van bewaring heeft zij vernielingen aangericht. Zij is volkomen onhan delbaar. Het is de politie nog niet gelukt de identiteit van het meisje vast te stel len. Onderzoekingen hieromtrent zijn o.a. in België gaande. en een kleine staf is nog achterge bleven. GOUD UIT RUSLAND. Volgens gewoonlijk welingelichte Perzische kringen heeft de Sowjet- Unie er in toegestemd elf ton goud, die zich tot nu toe in Moskou bevon den, aan Perzië terug te geven. Een terugbetaling van het goud zou Perzië helpen zijn financiële moeilijkheden te overwinnen, als de oliebronnen ge sloten zouden moeten worden. Geen Perzische afgevaar digde naar Den Haag Donderdag heeft de Perzische rege ring medegedeeld, dat zij geen verte genwoordigers naar Den Haag zou zenden voor de zitting van het inter nationale gerechtshof van Zaterdag in verband met de oliekwestie. Hebben de Russen al 100 atoombommen? Clarence Cannon, democratisch lid van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden, heeft Donderdag ver klaard, dat volgens de jongste mili taire inlichtingen de Sow jet-Unie honderd atoombommen heeft. Rode Deken prees Stalin De deken van Canterburry, dr. Hew lett Johnson, zou. na de Stalinprijs voor de vrede te Moskou in ontvangst te hebben genomen volgens Tass verklaard hebben: „In de Ver. Staten is het woord vrede verboden. Zelfs in mijn eigen land staat vervolging op gebruik voor het woord vrede. De Britse werkende klasse strijdt tegen een stelsel, dat oorlog als welzijn en vrede als een bedreiging beschouwt". Johnson noemde Stalin „de grootste man ter wereld, de grootste strijder voor de vrede". RUSSISCHE TOELICHTING China moet er buiten blijven! Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft Donderdag in Washington officieel bekend gemaakt, dat de Sowjet-Unie had medegedeeld, dat haar voorstel voor een wapenstilstand in Korea beperkt zou dienen te zijn tot strikte militaire vraagstukken en dat een staakt-het-vuren door de beide militaire bevelhebbers zou dienen te worden geregeld. Het ministerie deelde officieel mede, dat het Russische voorstel een sta ken van het vuren beoogde, hetgeen bereikt moest worden tussen het opper bevel van de troepen der Ver. Naties en de opperbevelhebber van de Zuid- Koreaansc troepen aan de éne kant en de militaire vertegenwoordigers van de Noord-Koreanen en de „Chinese vrywilligerseenheden" aan de andere kant. Communistisch China zou er bui ten moeten blijven. Gromyko had tegenover de Amerikaanse ambassadeur in Moskou er op gewezen, dat de militaire bevelhebbers in Korea zouden moeten beslissen welke speciale regelingen later zouden moeten worden getroffen om tot een politieke en territoriale overeenkomst te komen. Het Amerikaanse ministerie pleegt thans overleg met de vertegenwoor digers van de landen, die eveneens troepen in Korea hebben. Het valt buiten de rechtsmacht van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken te zeggen welke instructies aan generaal Ridgway moesten worden gezonden. Gewoonlijk welingelichte kringen te Washington waren van mening, dat er welücht langdurige en gedetail leerde besprekingen nodig zullen zijn, voordat men kan zeggen of er een werkelijke grond bestaat voor hoop op een binnenkort beëindigen van de Koreaanse oorlog. TREKKEN DE CHINEZEN TROEPEN TERUG? Een hoofdofficier van het leger der Ver. Naties heeft te Tokio verklaard, dat de Chinezen troepen-eenheden van aanzienlijke omvang uit Korea naar Mandsjoerije hebben teruggetrokken. De Chinezen hadden thans nog slechts een derde der troepen in Korea van de sterkte in de afgelopen maand ApriL Hier werd aan toegevoegd, dat ge leden verliezen voor een deel oorzaak was van het verminderen der Chinese strijdkrachten in Korea. Er waren echter ook verscheidene gehele een heden teruggetrokken. Volgens de beste schattingen bestonden de Chi nese strijdkrachten in April uit onge veer 700.000 man; thans hadden zij in Korea slechts tussen 200.000 en 270.000 man. De sterkte der Noord-Koreanen zal in deze periode, met inbegrip van Fins vakverbond uit Wereld vakbond getreden Donderdag heeft de Finse federatie van vakverenigingen in Helsinki met 143 tegen 63 stemmen besloten, zich uit het door communisten geleide We- reldvajcverbond terug te trekken. De federatie heeft echter niet besloten lid te worden van het Wereldverbond van vrije vakverenigingen. viert Prins Bernhard zijn 40ste verjaardag. viert de Franse staatsman Robert Scliuman zijn 65ste verjaardag. is het 10 jaar geleden, dat de bekende pianist Paderewski te New York overleed. die der guerïlla-strijders, constant op ongeveer 250.000 man gebleven zijn. Volgens gegevens van de inlichtingen dienst zouden de Noordelijken moge lijk de volgende maand een nieuw of fensief inzetten, om te pogen Seoel weer in handen te krijgen. Seoel blijft namelijk nog steeds het sleutelpunt voor de verbindingen van het gehele geallieerde front. De aanval zou ech ter op veel kleinere schaal dan de vo rige offensieven uitgevoerd worden. Twee doden bij ongeluk op onbewaakte overweg Tegen kwart voor vijf is. Donder dagmiddag op een onbewaakte over weg tussen Raalte en Nijverdaal een luxe-auto in aanrijding gekomen met een trein. Van de inzittenden der auto werden twee dames gedood, terwijl een derde dame en twee heren zwaar gewond werden. De locomotief van dc trein is met één as ontspoord. Daar de spoorbaan is beschadigd kan het baanvak Zwol- le-Almclo niet worden bereden. Een tijdelijke busdienst werd ingelegd. De slachtoffers zijn de 58-j. mevr. H. Ridders van Eyle uit Rotterdam en mej. F. Hofman. De heer Ridders en de ouders van mej. Hofman werden zwaar gewond. Onder de verwoeste auto troffen de hulpverlenenden een hondje aan. dat vermoedelijk aan een der families be hoort. Het dier had geen schrammetje opgelopen. Geleidelijk aan zal de bouwstop die Ingevoerd moest worden om het on- felimiteerde bouwen, met het oog op e schaarste aan materialen en om enkele andere redenen te beperken, weer worden opgeheven. Eigenlijk is men daarmede reeds enige tyd bezig, want in Mei zijn 1000 goedkeuringen verleend op nieuwe aanvragen. In Ju ni heeft de minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting 2000 nieu we woningen toegelaten en in de maanden Juli en Augustus zal tel kens goedkeuring verleend worden voor 3000 woningen. Van 1 September af is de toestand dan vrijwel weer normaal en zullen per maand 3500 h 4000 nieuwe wo ningen gebouwd kunnen worden. Men zal zleh dan weer meer kunnen ver laten op de gemeentebesturen, aan wie bij oeschikking van 1 April jl. de bevoegdheid was ontnomen om toe stemming voor het bouwen van hui zen te geven. Na 1 September zullen do gemeentebesturen waarschijnlijk volgens nieuwe richtlijnen kunnen handelen. De regering wenst namelijk het heft in handen te houden. Zou z|j de kraan geheel opendraaien, dan vreest z|j moeilijkheden, die opnieuw aanleiding zouden kunnen geven tot drastische beperking van het aantal nieuwe bouwvergunningen over te gaan. Handlangers van Manus Oly veroordeeld De Alkmaarse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen twee Amsterdammers, die zich in gezel schap van Manus Oly op verschillen de plaatsen aan diefstallen hadden schuldig gemaakt. Tegen elk hunner had de officier een gevangenisstraf van drie jaar geëist. Gisteren hoor den zij zich veroordelen tot twee en een half jaar met aftrek. 15 jaar voor mgr. Groesz Het gerecht te Boedapest heeft aartsbiscchop Groesz tot 15 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Tegen hem was de „zwaarste straf' geëist. Een van de mede beschuldigden van mgr. Groesz, een voormalige prior, is ter dood veroordeeld wegens „het aanzetten van volksvijandige ele menten tot het vermoorden van Rus sische soldaten." De overigen van de negen beschuldigden kregen gevan genisstraffen variërend van 8 tot 13 jaar. Aartsbisschop Groesz gaf geen teken van emotie toen hij zijn vonnis hoorde. Prinses Isabella van Orleans, de oud ste dochter van de Graaf van Parijs, van wie het gerucht gaat, dat zij zich inet Prins Boudcwijn van België zou verloven. Gaat wegenwacht scooters gebruiken? Het is niet uitgesloten dat men bin nenkort op de drukke verkeerswegen motorscooters van dc A.N.W.B. we genwacht zal zien. Op de weg Rotter dam—Den Haag gaat de wegenwacht binnenkort proeven nemen met een motorscooter voorzien van zijspan. Na dc procneming zal worden beslist of meer motorscooters ten behoeve van de wegenwacht zullen worden aange schaft. Geen rubber uit Malakka voor de Russen Volgens dc correspondent van de „New York Times" te Singapore heb ben de Engelsen de verscheping van rubber uit Malakka naar de Sowjet- Unie en haar. bondgenoten stopgezet. Hoewel de Engelsen dit nog niet heb ben bekend gemaakt, is de controle op de bestemming van de rubber reeds op 7 April begonnen en sindsdien strenger toegepast dan eerst verwacht werd. NAT. DEMOBILISATIERAAD ONTBONDEN Dankwoorden van Prins Bernhard en dr. Drees De Nationale Demobilisatieraad hield Donderdag in Utrecht een offi ciële bijeenkomst ter gelegenheid van het beëindigen van zijn werk zaamheden. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter van de De mobilisatieraad. Z.K.H. Prins Bern hard, die zeide door drie dingen in het bijzonder getroffen te zijn. Aller eerst: de omvang van de taak, waar voor men stond: het opvangen van 130.000 militairen van zee-, land- en luchtmacht, die hun militaire dienst in de troepen hadden verricht, ten tweede was het een taak, tot de op lossing waarvan de maatschappij in al haar schakeringen had bij te dra gen. En in de derde plaats een taak, die een actie on lange termijn vergde. Na de opening van de bijeenkomst door Prins Bernhard gaf de alge meen secretaris, de luitenant-kolonel der mariniers W. J. van Rhijn, een overzicht van de werkzaamheden van de raad. TOESPRAAK Dr. W. DKEES In deze slotbijeenkomst hield ook de minister-president-dr. W. Drees een toespraak. Het was dr. Drees een vreugde hier uiting te geven aan de grote dankbaarheid der regering over de wijze, waarop de Nederlandse ge meenschap in al haar geledingen haar verplichtingen tegenover onze militairen uit Indonesië heeft geho noreerd. Zijn grote waardering sprak dr. Drees voorts uit voor ae arbeid van de Nationale Demobilisatieraad. Spr. achtte het een grote verdienste van de raad de vormen te hebben aange geven, waarin zich overal in het land een doeltreffende samenwerking tus sen overheid en particulier initiatief heeft kunnen ontwikkelen. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan Prins Bernhard voor de grote tact en wijsheid, waarmee hij zijn taak als voorzitter vervulde. DANKWOORD VAN DE PRINS Na dr. Drees, sprak wederom Z.K. H. Prins Bernhard. EEN KOUDE DOUCHE Minister Mansholt zou schade aan de Sloepolder gevreesd hebben De grootscheepse militaire oefening „kreeft", die zich aanvankelijk in Limburg en Brabant zo gunstig ontwikkelde, Is totaal onverwacht volkomen in het water gevallen, nog voordat de slotactie, die tevens het hoogtepunt van de operatie zou zijn, was begonnen. Korte t|jd voor het uur U, gisteravond 11 uur, waarop de grote strijd tussen de blauwen en de roden tn het gebied rondom Nieuw- en St. Joosland zou ontbranden, werd de t|jding ontvangen, dat de oefeningsleider, majoor J. L. Maris, de operatie had afgelast. Hoewel de beheerder van het domein Zuid-Sloe- polder zijn toestemming had gegeven, hoewel alle voorzorgen waren ge nomen om schade aan het kooizaadgewas te voorkomen, hoewel voorts achter de troepen een cummlssie volgde, die nauwkeurig eventuele schade opnam, om later te vergoeden, zou minister Mansholt volgens onze inlich tingen, op het laatste moment verzet hebben aangetekend tegen de actie in dc nieuwe polder. H|j zou generaal Hasselman persoonlijk verantwoor delijk hebben gesteld voor de gevolgen daarvan. Deze zon contact hebben opgenomen met minister Staf, welk contact zou hebben geresulteerd In het bevel om de operaties onmiddellijk te beëindigen. Slechts één onderdeel daarvan, de landing van mariniers b|j Rammekens, kon doorgang vinden. Het was zo goed begonnen! Dins dag hadden de roden zegevierend de blauwen teruggedreven uit hun stel lingen bij de Maas in Limburg. Woensdag was de opmars, onder steund door drie Harvards van de luchtstrijdkrachten uit Gilze Rijen, voortgezet en hadden de blauwen achtereenvolgens hun positie bjj de Helenavaart en het kanaal van Deur- ne moeten prijs geven. HOE HET GAAN ZOU In de afgelopen nacht zouden de blauwen tot de aanval overgaan. De Voor allen, die bij de oefening „kreeft" waren betrokken 750 man „blauwe" troepen en ca. 800 „roden" kwam het bericht als een donderslag bij heldere hemel. Het was alsof allen van hoog tot laag eensklaps onder een ijskoude douche werden geduwd, die de enorme geest drift, waarmede men zich opmaakte om de str|jd met de tegenstander aan te binden, opeens bluste. De plotse linge apathie van de vermoeide man nen, de trieste terugtocht naar de kwartieren bewezen duidelijk, hoe 1 groot het fiasco was. A-compagnie, bestaande uit de ca detten van de K.M.A. in Breda (voor hun training was deze operatie In de eerste hoofdzaak opgezet) en leden van het corps Commandotroepen uit Roosendaal, was geconcentreerd in Lewedorp, de B-compagnie, gevormd door twee pelotons mariniers uit Doorn, in Nieuwdorp. Men veronder stelde, dat blauwe troepen standhiel den op Walcheren, ten Westen van het kanaal. De blauwen op Beveland moesten trachten contact met hen te maken, teneinde een verscheping uit Vlissingen te bewerkstelligen. Daar toe moesten de roden, die het gebied rondom Nieuwland bezet hielden, worden verdreven. De Zuid-Sloepolder was tot niemandsland verklaard. De commandant van de blauwen, kapitein J. Raaijmakers, had het vol gende plan uitgestippeld: gepoogd zou worden op te rukken naar de Bijleveldpolder, waar men de minste tegenstand verwachtte. Een peloton van de A-compagnie zou aan de Noordzijde van het Zuidsloe een af leidingsmanoeuvre verrichten. Een peloton zou langs het kanaal optrek ken en twee andere langs de afsluit dijk, terwijl een der groepen mari niers in rubberbootjes met een om trekkende beweging naar Ramme kens zouden oversteken. Afgezien dan van deze landing is het gehele plan in duigen gevallen. De voorbereidingen hebben enorme bedragen gekost, doch dit geld heeft zijn rente niet opgebracht. Men kan zich van de kosten enige voorstelling maken, wanneer men bedenkt, dat in de afgelopen dagen alleen reeds door Ik, aldus de Prins, gevoel het als een behoefte dit afscheidswoord met enige woorden van dank te beginnen, maar alvorens dit te doen, l|jkt het my juist om aanstonds voorop te stellen, dat het goede verloop van de demobilisatie te danken is aan een reeks ten goede samenwerkende fac toren. En in bescheidenheid past de erkenning, dat verschillende van deze factoren niet in de macht lagen van de Nationale Demobilisatieraad of enie; andere demobilisatieinstantie. Vervolgens dankte de Prins allen, die tot het welslagen van de demobi lisatie hebben meegewerkt. Ik zin speelde er reeds op, aldus de Prins, dat het demobilisatiewerk in het land nog niet voltooid is. Met name de huisvesting is een zaak, die nog veel zorg baart. En hoewel ik dankbaar ben voor alles, wat de gemeenten in de afgelopen jaren reeds voor de ge- demobiliseerden hebben gedaan, maar toch zou ik nog de uiterste clemen tie van de gemeenten voor dit vraag stuk willen inroepen. Ten slotte verklaarde de Prins de nationale demobilisatieraad voor ont bonden. Enkele cijfers demonstreren het omvangrijke werk, dat de nationale demobilisatieraad heeft verricht: 130.000 militairen werden in ca. 150 vaarbeurten naar het vaderland terugge voerd. Bij de gewestelijke kantoren van de sociale dienst van het ministerie van oorlog meldden zich voor hulp van verschillen de aard rond 80.000 militairen. Bij de Gewestelijke Arbeids- bureaux werden in de jaren '47 t.m. Juni 1951 als werkzoekend met voorrang ingeschreven 72.609 militairen. Geplaatst wer den 37.347, de overigen vonden grotendeels zelf werk of werden geplaatst op een Rijkswerk plaats. De Rijkswerkplaatsen voor vakontwikkeling leverden na volledige scholing af in totaal 8095 gedemobiliseerden. Bij de gemeentelijke huisves- tingsbureaux waren rond 30.000 verzoeken om huisvesting van gedemobiliseerden ingeschre ven. Ruim de helft hiervan werd geholpen. De Spaanse luitenarrt-kolonel Ramon Motnero is ln totaal tot 560 Jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens 56 maal frauduleus verkopen van militaire motor rijtuigen na de Spaanse burgeroorlog. De vastende fakir Burmah heeft te Rome het wereldrecord vasten gebroken door precies zestig dagen zonder voedsel in een verzegelde glazen kist te verblij ven. Het vorige record stond op naam van een Fransman, die het 67 dagen uit hield. de voertuigen dertigduizend liter ben zine Is gebruikt, om van de vliegtui gen nog niaar te zwijgen. Er waren gisteravond laat geen klachten ontvangen over vernielingen ln het Zuid-Sloe, en bij een rit rond de nieuwe polder con-stateerden wij, dat de commando's er angstvallig voor waakten, het koolzaad niet te betreden. Slechts in één geval Is dit wel geschied, doch daarbij Is geen schade aangericht. Waarom de „kreeft" z|jn ondergang in het kool zaad moest vinden. w:ls gisteravond laat dan ook voor niemand recht dui delijk. VOORSPELT: IETS MINDER KOUD. Geldig tot Vrijdagavond. Half tot zwaar bewolkt met nog slechts hier en daar een enkel licht buitje. Matige tot zwakke wind hoofd zakelijk tussen West en Noord. Iets hogere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1